Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tenerife průvodce16.10.2016
Zdravím, neporadil by prosím někdo, kde sehnat průvodce na Tenerife?
 Re: Tenerife průvodce17.10.2016
Kdyby sis to třeba rozmyslel a jel jsi na Gran Canaria, mohl bych ti průvodce půjčit.
  Re: Tenerife průvodce17.10.2016
Dík, ale už máme letenky i ubytování, které nejde zrušit.
  Re: Tenerife průvodce15.12.2016
Ahoj, sháním lezeckého průvodce na Gran Canaria, zejména oblast Mogan na bouldery. Můžu se zeptat, n
   Re: Tenerife průvodce15.12.2016
Podíváme se večer doma.
 Re: Tenerife průvodce17.10.2016
Mám ho, je nový a skvělý. Jsem ze z Plzně, tak kdybys byl taky z tůtoho skvělýho města, tak ti ho pů
  Re: Tenerife průvodce17.10.2016
Bohužel do Plzně to mám asi 250km, ale děkuju za nabídku.
 Re: Tenerife průvodce17.10.2016
V Granadille je lezeckej kšeft, kde koupíš skalkařskýho průvodce. Z lidí kolem kšeftu se daj vytáhno
  Re: Tenerife průvodce17.10.2016
Jo, presne tam jsme koupili pruvodcika na Arico ;-)
 Re: Tenerife průvodce17.10.2016
Podobne ve Villa de Arico, stejne tam nejspis polezete.
(
  Re: Tenerife průvodce17.10.2016
Díky za tipy. Asi opravdu nebude jiná možnost, než to koupit až tam.
   Re: Tenerife průvodce18.10.2016
Tenerife lze objednat na u nás na eshopu:
 vela draga16.10.2016
Ahoj,

má někdo info o lezení va Vela Draga (chorvatsko) - vyplatí se tam jet? co jsem našel odkazy tak je to docela hezký, ale výběr cest mě moc nepřesvědčil
- třeba proti paklenici
 Re: vela draga16.10.2016
případně v Medveja Hrvaška?
  Re: vela draga19.10.2016
oblast vela draga bych rozhodne nedoporucoval, je to pekna destinace na puldenni vylet s rodinou ale

 zdarak 15.10.2016
zdarek nevite co se stalo se zdarakem od Tilaku nikde ho tak nejak nemuzu po netu najit uz ho prestali delat?
 Re: zdarak 15.10.2016
A na stránku Tilak ses díval? :-)
  Re: zdarak 15.10.2016
koukal ale jen na eshop a tam zmizel , taky ze vsech jinejch obchodu kde sem na nej predtim koukal d
   Re: zdarak 15.10.2016
Není lepší napsat do Tilacu? Km
   Re: zdarak 15.10.2016
Není lepší napsat do Tilacu? Km
  Re: zdarak 16.10.2016
kdy už udělaj něco s těma odkazama ... :(
 Re: zdarak 16.10.2016
To je nastupující generace. Cokoliv potřebuje vyřešit napíše na forum nebo na FB a čeá až to někdo v
  Re: zdarak 16.10.2016
Nekráčí, ale už se dávno klouže do sraček. Soudružka Buzková převzala komunistické heslo "intel
   Re: zdarak 16.10.2016
V Tvém případě to vyšlo dokonale. Zcela jistě v předmětu český jazyk.
    Re: zdarak 16.10.2016
(y)
    Re: zdarak 16.10.2016
Myslíš to "učňem"? :) Od kdy má překlep co společného s jazykem? Tahle chyba patří do před
     Re: zdarak 16.10.2016
Spíš komentoval tvůj první příspěvek.
     Re: zdarak 17.10.2016
Takové připomínky od KT je lepší ignorovat a vůbec se jimi nezabývat..
A ano, KT umí používat
    Turku17.10.2016
Ty vole Turku brzdi. Opravdu umíš nej uřážet? Nebo si tak neomylný, že jsi nikdy překlep neudělal?
     Re: Turku17.10.2016
Cože? Urážka? Sám si o to pan Od Kříže řekl. Stěžovat si na špatné školství, a pak udělat tři chyby
      Re: Turku17.10.2016
Jo, dostupnost vzdělání je super. Tak dostupné nikdy nebylo.
Ale výsledek vzdělání je šílenej
       Re: Turku17.10.2016
O co jde? Ty jsi nějaký náborář, pracovnice HR, nebo proč chceš radši jednoho chytrého než tři blbé?
        Re: Turku17.10.2016
Bohužel jsem zaměstnavatel. Ale chápu, že pro tvůj bulvárek se zase hodí spíš tři blbější. Takže to
         Re: Turku17.10.2016
Jak jsi poznal, že školství je šílené? Všeobecně to vypadá, že je docela dobré, když produkuje docel
          Re: Turku18.10.2016
Gramatika, procenta, neschopnost něco nastudovat, přijít tomu na kloub, obecná lenost.... A to hovoř
           Re: Turku18.10.2016
Proč si nenajmeš někoho lepšího? Lenochy bych samozřejmě ve firmě taky nechtěl. Pokud by měl zaměstn
            Re: Turku18.10.2016
Nejhorší jsou týpci, kteří při zaměstnání masivně komentují vše možné i mimo obědovou pauzu..
            Re: Turku18.10.2016
A to znamená, že je školství kvalitnější?
             Re: Turku18.10.2016
To nejspíš znamená, že není schopen najít nebo zaplatit dobré zaměstnance.
              Re: Turku18.10.2016
A takto pracuje investigativní novinář. Shromáždí fakta, analyzuje, ověží zdroje a pak ozáří svět př
              Re: Turku18.10.2016
Nebo splácá několik na sebe nenavazujících vět a závěrem napíše nějakou další píčovinu, která opět s
               Re: Turku19.10.2016
Hele. Já tady nejsem v práci. Já si tady s Tebou jen tak povídám. Dost mě to baví.
                Re: Turku19.10.2016
Těžko věřit, že v práci dokážeš o něco málo víc než doma.
                Re: Turku19.10.2016
Jasně, v práci provokuješ čtenáře k emoci. Potřebuješ je dostat od perexu ke článku. A i blbost je l
                Re: Turku19.10.2016
Jasnacka. 12 hodin denne tu chrlis tuny prispevku. Pracovnik roku hadr :)
      Re: Turku17.10.2016
Ach, skloňování. Holt po 13 letech mimo rodnou hroudu mi to drhne. Použitím (zle vyskloňovaného) slo
       Re: Turku17.10.2016
Já Ti nic nevyčítám. Jenom mi přijde vtipné, že kritizuješ školství a sám děláš chyby v učivu základ
        Re: Turku17.10.2016
jsme svědci vzácného jevu: věčný kritik kuba turek někoho obhajuje! co na tom, že urážkami někoho ji
         Re: Turku17.10.2016
No s tím mládím - Klaus i Zeman byli v mém věku na vrcholcích svých kariér. V tomto poznání by Ti mo
          Re: Turku18.10.2016
To je zase snuzka sracek...
           Re: Turku18.10.2016
v plácání blbostí, poučování a mudrlanství, o čemž byl můj komentář, byli na vrcholu později - zeman
            Re: Turku18.10.2016
Abys nevršil další blbosti, je schopnost orientovat se v datech a informacích - což Ti samozřejmě ta
             Turku, radeji makej18.10.2016
Uffff, proc, proc, proc????? Naprosto o nicem, se zoufalym cilem se navazet do lidi a s casto i pres
              Re: Turku, radeji makej18.10.2016
Zase jsi nezvládl pochopit, na co a proč reaguji. Že by to školství bylo opravdu tak špatné? Že bys
               Re: Turku, radeji makej18.10.2016
Promluvil stredobod vesmiru Turek. Chtel bych mit to sebevedomi a viru ve vlastni schopnosti (ktere
                Re: Turku, radeji makej18.10.2016
Jsme si v tomto ohledu rovni, že?
                 Re: Turku, radeji makej18.10.2016
Koukam, ze asi zase vychazis z chybneho zaveru, ze vsichni kdo si dovoli s tebou nesouhlasit, je jen
                  Re: Turku, radeji makej19.10.2016
Ano. Jsi jeden anonym. Ale možná bude líp.
                   Re: Turku, radeji makej19.10.2016
Já jsem druhý :-D
                   Re: Turku, radeji makej19.10.2016
Já třetí. :-D
                   Re: Turku, radeji makej19.10.2016
Já čtrvtý :-D.
                    Re: Turku, radeji makej19.10.2016
Pátý.
                     Re: Turku, radeji makej19.10.2016
6.
                      Re: Turku, radeji makej19.10.2016
sedmej pico
                       Re: Turku, radeji makej19.10.2016
Ano, samodruhé rodí, trojjediný bůh je nad námi, tři mušketýry, co jsou vlastně čtyři, jsem četl. Al
                        Re: Turku, radeji makej19.10.2016
Důkaz místo slibů:
                   Re: Turku, radeji makej19.10.2016
Super. Dekuji za potvrzeni tve prace s informacemi. Dobre vedet pro priste az tu zase budes neco tvr
           Re: Turku18.10.2016
v plácání blbostí, poučování a mudrlanství, o čemž byl můj komentář, byli na vrcholu později - zeman
           Re: Turku18.10.2016
Ani v Tvém případě to češtinářka nezvládla. Já snad začnu věřit, že je to s naším školstvím opravdu
            Re: Turku18.10.2016
ani zvládnout nemohla, neb jsem produktem zahraničního školství. Na druhou stranu takle "blbě&q
            Re: Turku18.10.2016
Tak jsem si dnes precetl komentar od meho byvaleho spoluzaka z matfyzu a napadlo me, ze je to hezky
             Re: Turku18.10.2016
Jo a je mi jasny ze tam mam pravopisne a stylisticke a vselijake chyby a je mi to uprimne u zadku. J
             Re: Turku18.10.2016
Hele, tohle už je konečně diskuse o něčem a ne o blbostech, o kterých jsem si s chutí poklábosil a v
              Re: Turku18.10.2016
zase klasický turkocentrismus, když si myslí, že se musím anonymě vydávat za několik lidí...neboj je
              Re: Turku18.10.2016
Ty se nezapres :). Turkovska klise opet v akci. Skoda, ze uz tak nejak clovek dopredu presne vi, co
               Re: Turku18.10.2016
jo je strašně předvídatelnej, pomatuju si, jak si ho kdysi v diskuzi někdo povodil tak, že závěrem t
                Re: Turku18.10.2016
Jasně - bez jména, bez argumentů, bez odkazů. Normálka.
                 Re: Turku18.10.2016
Ty máš děti, viď. Napadlo Tě někdy, že Tvé diskuze mohou číst, a že se třeba budou za svého tátu sty
                  Re: Turku19.10.2016
1) Moje děti mé diskuse čtou. 2) Nikdy jsem se ze svého podpisu vojenské kontrarozvědce nevykecával.
                   Re: Turku19.10.2016
To musíš mít doma velkou úctu.
                   Re: Turku19.10.2016
Ve Tvé sebestřednosti a pýše Tě nějak sejří, že si lidé o Tobě nic nevyhledávají, ach jo. Mě to neza
                    Re: Turku19.10.2016
Hele, on měl pan Od Kříže snad pravdu. Proč bys chtěl napřed něco vědět, než se k tomu budeš vyjadřo
                 Re: Turku19.10.2016
Turku, to nebylo určeno tobě,neb ty se stejně přesvědčit nedáš stejně jako klaus či zeman např. s Pe
                  Re: Turku19.10.2016
pro kolegy bych ještě dodal: já si takto Turka povodím tak 1x za 2 roky. Víc za to nestojí. Když si
                   Re: Turku19.10.2016
Hm, veselá to diskuze :-D
Jakožto "novej" příchozí si k tomu dovolím jen drobnou př
                    Re: Turku19.10.2016
No právě - taky bych si to rád přečetl, jestli se něco takového kdy stalo. Ale nic takového nemohu n
                     Re: Turku19.10.2016
myslím, že tak max. dva roky...ale poslední dobou to nějak rychle letí, takže určitě ne víc jak pět
                      Re: Turku19.10.2016
Jasně :-) Bylo :-) Článek se určitě najde :-) Nejspíš na stole v jedné vile u nás v Praze 10.
                      Re: Turku20.10.2016
Jo tak proto...páč jsem to hledal v diskuzi a ne v komentářích. Dík.
                     Re: Turku19.10.2016
Já myslím, že si KT tady vodí téměř každý a netřeba složitě pátrat.
                      Re: Turku20.10.2016
Tak už našli. Čekal jsem větší srandu, tohle je takovej průměr. Jeho nejčastější diskuzní manévr (oh
                       Re: Turku20.10.2016
Nevím přesně, co myslíš "voděním" Obvykle se tím označuje, že někdo někoho vede někam - až
                        Re: Turku21.10.2016
? Odpovídáš na špatný vlákno, mě už jsi dlouho nic nepsal (ne že by mi to chybělo). Holt anonymové,
                         Re: Turku21.10.2016
Co to jako je? Co tím myslíš?

"uvažovat o odmítání podpisu při diskuzích s Tebo
                          hm22.10.2016
ono to vůbec není sofistikovaný, ale jak jsem řekl, pro někoho není jednoduchý si takovou možnost př
                           Re: hm23.10.2016
Díky za rozbor, ale pořád není jasné, co jsi to vyplodil v předchozím příspěvku o té reflexi a tak..
                            Re: hm24.10.2016
Samozřejmě. A já nemám co bych k tomu víc dodal.
    Re: zdarak 18.10.2016
V příštím životě chcu mít tolik volného času jako Kuba Turek. Jak jinak by ho mohl tolik utratit pro
     Re: zdarak 18.10.2016
To je tvrda zurnalistika kamarade!
      Re: zdarak 19.10.2016
Sám si postěžuji, sám si odpovím, sám se polituji :-)
       Re: zdarak 19.10.2016
A jak tyto sve prohlaseni dovedes dokazat? Nebo prani se stava domnenka a ta je prezentovana jako fa
        Re: zdarak 19.10.2016
Pánové, tady se někdo ptá na žďárák a už je tu zase asi milijón offtopic a navíc nudnejch postů o K
         Re: zdarak 19.10.2016
Turek ty tebou jmenovane veci pere do kazde diskuze smerem k prispevkum , ktere se mu nelibi (casto
          Re: zdarak 19.10.2016
Fakt měl VonKreuz nejspíš částečně pravdu. Školství některé lidi prostě nezvládne naučit základním v
           Re: zdarak 19.10.2016
Tak si nam prave ukazal, jak si to cele odstartoval..
            Re: zdarak 19.10.2016
A zase školní vzdělání: funkční čtení, logika, kauzalita - jinak řečeno porozumění textu.
             Re: zdarak 20.10.2016
Uzasny prispevek.. :) Posledni inteligent na zemi proti tomu zbytku blbcu... nebo ... blbec proti os
              Re: zdarak 20.10.2016
Kubíku, tak dej dětem hlavně přečíst tuhle diskuzi.
               Mimoň20.10.2016
No... zase minela. Kde se to v Tobě bere, že jsi pořád tak mimo? Moje děti jsou už obě dospělé, takž
                Re: Mimoň vod Vokurek20.10.2016
minela? Spíš máš zase vlastní interpretaci - opět chybnou. Kde jsem psal, že je máš nutit? Měl jsem
                 Re: Mimoň20.10.2016
Zase mimo. Já neřešil žádné nucení, jak mi tady nutíš Ty. Ach jo. Školství je v Tvém případě opravdu
                  Re: Mimoň20.10.2016
Nejvíc v kopru je teda asi u člověka, který si myslí, že všichni s jiným názorem než má on nejsou &q
                   Re: Mimoň20.10.2016
Myslíš Stohoven?
                    Re: Mimoň21.10.2016
Mám takový tušení,že jde na mě nucení!:-)))
                     Re: Mimoň21.10.2016
jak, zase mimo? ty si mimo, už jsem ti psal, že nejsem produktem českého školství...připouštím, že s
                      Re: Mimoň21.10.2016
Počkej, zase něco špatně ve školství? Tebe ve škole neučili, že diskuse není žádné sportovní klání,
                       Re: Mimoň21.10.2016
jde spíš o polemiku či výměnu názorů, což skončí vítěztvím/porážkou či remízou. V diskusi, kterou s
                        Re: Mimoň21.10.2016
Myslíš především tuto zdvořilost na začátku diskuse? Pro připomenutí: Mířila na člověka, který se ze
                         Re: Mimoň21.10.2016
Možná bys toho měl nechat nebo tvý děti nebudou dělat nic jinýho než číst tyhle srágory
                       Re: Mimoň21.10.2016
Jo. Tohle je typický vlákno, kde se tříbí názory.
                        Re: Mimoň22.10.2016
je to tragéd a to že to nechce vidět z něj dělá tragéda na druhou.
 Re: zdarak 16.10.2016
Přestali ho dodávat do obchodů a nyní možná i dělat. Už je to ale delší dobu.
 Re: zdarak 17.10.2016
Ahoj, já ho nedávnou koupil v Ostravské prodejně Tilak. zkus se tam zeptat.
  Re: zdarak 19.10.2016
a spokojenost stoji to za ty prachy ?
   Re: zdarak 19.10.2016
hele zatím jo, spal jsem v něm 3 dny v N. Tatrách při teplotách kolem nuly a se zátěrovými žďáráky s

 VV13.10.2016
Ahoj, nevíte někdo jestli proběhlo v úterý zasedání VV ČHS? Zatím sem nikde nenašel záápis...docela bych si početl, co se zase chystá.
 Re: VV13.10.2016
Je čtvrtek ráno a nějaký čas trvá než se zápis napíše, dá schválit a pak teprve se může zveřejnit. O
  Re: VV13.10.2016
Dotaz zněl jestli se zasedání VV vůbec konalo, žádná stížnost na rychlost zveřejnění zápisu nepadla
   Re: VV13.10.2016
Mám podezření, že takové aburdně přetažené reakce na různé dotazy plodí někdo ze svazu, aby zamezil
    Re: VV13.10.2016
Občas mám stejný pocit, ale říkám si - nebuď paranoidní :-) Každopádně 18-ti stránkový zápis z praco
     Re: VV14.10.2016
18stran zápisu z pracovního jednání? To stavíte jadernou elektrárnu? Víc než dvě strany nikdo nečte.
      Re: VV14.10.2016
Tim spis je to otazka na par minut :)
      Re: VV16.10.2016
Hele, kupodivu si se trefil. Pracuju v jadernem prumyslu :)
     Re: VV14.10.2016
18stran zápisu z pracovního jednání? To stavíte jadernou elektrárnu? Víc než dvě strany nikdo nečte.
    Šťourání do peněz14.10.2016
A to počkej, až se členové dozví o tom, jaký finanční potenciál mají akce v obchodních centrech a na
     Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Tak na to si kápnul, protož zrovna tohle je jedna z věcí která by mi zajímala. Ono není potřeba do t
      Re: Šťourání do peněz14.10.2016
No ona si to spusta lidí neuvědomuje, ale jedna akce má potenciál získat zhruba okolo mega. Jsou tu
       Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Ne, tak to není, to vidíš moc černě, to se vrací jen náklady, na tom nikdo nevydělává. Všichni to dě
        Re: Šťourání do peněz14.10.2016
A to fakt nejde bez tech nekolika podivnejch s.r.o., ktery vnizkly teprve nedavno? Chapu, ze ta nepr
         Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Nejde, ta jsou přece založena kvůli zprůhlednění finančních toků... Nepoznáš ironii, nebo co? :-D
          Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Hmmm, ma chyba :). Rozpoznani ironie u diskuzi o konani CHS je nekdy fakt ale fuska. Kolikrat silne
      Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Ono by stačilo, aby si Valná hromada odsouhlasila, že veškeré smlouvy, faktury, doklady, zápisy z je
       Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Po dlouhe dobe souhlasim s KT :)
       Re: Šťourání do peněz14.10.2016
To nic neřeší. Pokud bude za svaz shánět sponzory přes třetí objekt a platby půjdou přes něj, tak
        Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Každá mince má dvě strany. VH může nařídit, aby VV zveřejňoval všechny smlouvy. Jenomže nemůže naříd
         Re: Šťourání do peněz14.10.2016
O to nejde. Nezverejneni vyse prispevku od sponzoru muze byt v poradku, pokud k tomu budou mit prist
          Re: Šťourání do peněz14.10.2016
měli bychom si říct, co je základním cílem. Myslím, že to je udělat důstojné MČR pro závodníky i div
           Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Tohle vsemozne vymysleni "proc ne", prevadeni reci na "jde o dustojne zavody" a
            Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Počkal bych s hodnocením až to proběhne.
             Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Rika clovek, ktery tu dopredu predjima mnoho veci :D
             Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Jeste jedna, znamena tve vyjadreni, ze budete sdilnejsi nez je vas standard? Nebo na zaklade jakych
              Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Nejsem bafuňář svazu a co a jak bude VV dělat nevím, ptát se mně nechoděj. Ale před lety jsem byl dv
               Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Dobrá mlha...
             Re: Šťourání do peněz15.10.2016
A az to probehne, tak se stane co? Tak potom spratelena marketingova agentura zverejni sve ucetnictv
           Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Opet omyl a manipulace. Toto neni otazka zabezpeceni mcr, ale otazka toho, aby se akce chs nestaly d
            Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Pokud vím, ten organizátor do MČR vrazil několik set tisíc ze svého a ČHS to uspořádání nic nestojí.
             Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Pokud vis? Samo o sobe to vzbuzuje pochybnosti. Za prve - jak vis, ze mas informace spravne? Za druh
             Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Odkud vis? Ty uz jsi toho napovidal... Jinak pochybnost konani se nehodnoti jen podle toho kolik nek
          Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Ještě ad revizní komise: Ta může pochopitelně do všeho, stejně jako DK a členové VV.
           Re: Šťourání do peněz14.10.2016
V tomto pripade je to manipulace a lez. Komise bude moci k cislum svazu. Problem je ale jinde, tedy
            Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Předpokládám, že nikdo normální si nemůže myslet, že by orgány svazu mohly mít přístup do účetnictví
             Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Vse ok, jedeme dal... A to je presne to, co píšu. Tento pristup umoznuje vedeni si udělat z CHS doj
             Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Vse ok, jedeme dal... A to je presne to, co píšu. Tento pristup umoznuje vedeni si udělat z CHS doj
              Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Když si myslíš tohle, tak neváhej a kandiduj do VV v příštích volbách. Přece si nemůžeš nechat ujít
               Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Aha, takze pri dotazu na kontrolni mechanismy a ochranu proti zneuzivani a tunelování mi odpovis, ze
                Re: Šťourání do peněz15.10.2016
To je takzvana univerzalni odpalkovaci odpoved. Frekvence jejiho pouziti je na lezci velmi vysoka. V
                 Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Co se tyka objektivity Jandikovych tvrzeni, tak neni on nejak zaangazovan v CHS a na projektech, kte
               Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Petr Jandík, nezávislý pan zlagboard... Děláš si z nás prdel?
         Re: Šťourání do peněz14.10.2016
Ale samozřejmě zveřejnění může explicitně vymínit ve všech smlouvách. Obchodní smlouvy nejsou z prin
          Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Strašně rád bych chtěl vědět co se podle tebe stalo na radnicich po zveřejnění smluv? Někde najednou
           Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Proc prave prebytek? Ale treba se za stejne penize udela nebo poridi vice.
            Re: Šťourání do peněz15.10.2016
Ano.
           Re: Šťourání do peněz15.10.2016
To jako vazne???
 Re: VV14.10.2016
no co - chystá se dojištění hrubice a uzákonění boulderingu pouze s lanem
  Re: VV14.10.2016
Jeste si zapomnel, ze bude zmena v lezeni - ted uz bude legalni pouze bez lana.
   Re: VV14.10.2016
ale s cvakáním expresek!
 Re: VV15.10.2016
děte do řiti se spamováním diskuze. vyřešte si to u piva, nebo na schůzi
  Re: VV15.10.2016
Presne! Zde reste jen chvalu svazu. Ostatni sem netahejte!

 Bude XX. Mejcup v roku 2016?12.10.2016
Mate niekto info, ci sa velmi ocakavany XX.rocnik Mejcupu uskutocni este tento rok?
Zatial vsade ticho a nedockavost stupa ... :)
Dakujem za info.
 Re: Bude XX. Mejcup v roku 2016?13.10.2016
podle mě se na to vykašlali a je to velká škoda. na druhou stranu už to byla taková masovka, že stán
  Re: Bude XX. Mejcup v roku 2016?13.10.2016
já bych to lezení vypustil a udělal jen tu chlastačku s muzikou

 Winterraum na Adamekhutte12.10.2016
Ahoj rádi bychom jeli na Dachstein, rádi bychom přespali ve wintráči na Adámkovi, je třeba mít nějaký spešl Alpenverein klíč? Nebo je volně přístupný. Děkuji za info.
 Re: Winterraum na Adamekhutte12.10.2016
 Re: Winterraum na Adamekhutte13.10.2016
Ahoj, zadneho klice neni treba. Mistnost je normalne pristupna. Pro 6 lidi, deky jsou, netopi se, pl

 jake koupit prvni lano11.10.2016
Zdarec,

lezu zatim jen na rybu v telocvicne, ale je cas nekam to posunout, jaky by melo byt prvni vlastni lano, na skalky nebo aspon na lead climb uvnitr?

jde mi o prumer a delku, znacka je asi vcelku jedno, dynamika a atest
 Re: jake koupit prvni lano11.10.2016
délka 50 m. Pokud bys chtěl lano výhradně dovnitř a chodíš na jinou než některou z nejvyšších stěn,
  Re: jake koupit prvni lano13.10.2016
Důležité je odkud jsi, ze začátku budeš objíždět bližší skály. Podle toho se odvíjí výška skal a dél
 Re: jake koupit prvni lano11.10.2016
Já být tebou vezmu 60 m. Jestli začneš chodit i ven, bude ti 50 zřejmě málo dřív, než jí skončí živo
 Re: jake koupit prvni lano11.10.2016
kup nejlevnější 60, nejlevnější kýbl do kterýho se vejde a nejlevnější HMS karabinu velkou tak aby s
  Re: jake koupit prvni lano11.10.2016
jasně protože nejlepší je hlavně nejlevnější materiál....

Má dvě výhody:
1.je
   Re: jake koupit prvni lano12.10.2016
jestli začíná, tak to lano dodrbe daleko dřív, než se to lano vůbec přiblíží nějaký svý životnosti.
 Re: jake koupit prvni lano11.10.2016
Urcite ne min nez 80m. Treba v Labaku (coz je podle me nej lezeni u nas) je 50m uplne na prd :D
  Re: jake koupit prvni lano11.10.2016
Hmm, ze stěny hned do Labáku? Třeba se fakt ptá začátečník. :-)
   Re: jake koupit prvni lano12.10.2016
To byl jen joke :D
 Re: jake koupit prvni lano11.10.2016
kup si jedno na stěnu a jedno na skály.
Jestli lezeš na vyšších stěnkách, kup jakoukoli dynam
 Re: jake koupit prvni lano11.10.2016
Najdi partaka s lanem :).
Do jara neco nalezes, nactes, pokecas...
Ambition 9.8 a Mast
  Re: jake koupit prvni lano12.10.2016
Kup 100m lano, když už nezalezeš, tak aspoň potrénuješ stěžkým batohem
 Re: jake koupit prvni lano12.10.2016
Za prve si ujasni kam s nim budes chodit lézt:

1. sportovky u nás i v zahraničí nao A
 Re: jake koupit prvni lano12.10.2016
Jak už psali jiní, je dobré mít lano na ven a lano na stěnu. Na stěnu většinou stačí zbytková metráž
 Re: jake koupit prvni lano12.10.2016
rozhodně ne Mammut, ani Beal není dneska nějaký držák

koukni po akcích na Tendon kole
  Re: jake koupit prvni lano12.10.2016
neviem, zrovna mammut infinity je napr. super :)
  Re: jake koupit prvni lano13.10.2016
Tak zrovna Sterling přivezl kamarád ze Států a nijak mě ani jeho neohromilo. Asi proto se v ČR nepro
   Re: jake koupit prvni lano13.10.2016
ještě štěstí, že se 90procent lidí shodlo aspoň na tom Tendonu 9něco
   Re: jake koupit prvni lano13.10.2016
V CR se samozrejme prodava. Ma zkusenost i zkusenost lidi kolem me, kteri ho maji, je velmi slusna.
   Re: jake koupit prvni lano14.10.2016
V CR neprodava :) ... v dobe globalizace odvazne trvzeni. V CR jde sehnat prakticky celosvetova nabi
 Re: jake koupit prvni lano12.10.2016
Když jsem si před lety jako chudý student vybíral první lano, šel jsem samozřejmě po co nejnižší cen
  Re: jake koupit prvni lano12.10.2016
Asi bych se přimlouval za 60m délku a průměr okolo 10mm (+- ty 3 desetiny). To je nejuniverzálnější.
 Re: jake koupit prvni lano13.10.2016
Doporučuji pěkné červené lano.
 Re: jake koupit prvni lano13.10.2016
pokud polezeš na prvním, jakože asi jo, kup si klidně 70m lano. já už dneska kratší nekupuju. za 2 r
  Re: jake koupit prvni lano13.10.2016
no a průměr těch 9,8 nebo 9,7 nebo co se ted standartně dělá...

 Grafenstein pro softmovery11.10.2016
Babyfriendly rula v Krušnejch: goo.gl/iCNhfd

 Veža na preukaze ČHS10.10.2016
Mam otazku: aka veža je vyfotena na preukaze ČHS? dik za odpoved.
 Re: Veža na preukaze ČHS10.10.2016
Prachovska jehla.
  Re: Veža na preukaze ČHS10.10.2016
A neviete niekto, kde bych ju našiel?
   Re: Veža na preukaze ČHS10.10.2016
Tak než tě tady ukamenujou: zkus Prachovské skály u Jičína
   Re: Veža na preukaze ČHS10.10.2016
   Re: Veža na preukaze ČHS11.10.2016
   Re: Veža na preukaze ČHS11.10.2016
 úzká helma10.10.2016
Zdar, nemáte někdo tip na úzkou helmu - mám úzkou palici? Míval jsem vždycky takový ty škopky ala Petzl Ecrin Roc apod. a vždycky se mi divně viklaly na hlavě.  Teď mi jednu helmu sežral pes, tak bych se rád zeptal diskutujících, co si mám koupit. Je
 Re: úzká helma11.10.2016
Ahoj, zkus Petzl Picchu. Je to sice dětská helma, ale třeba na mojí malou makovici sedí nejlépe :) <
 Re: úzká helma14.10.2016
Mrkni na CT Stark nebo Tendon Orbit. Pokud ti nebudou sedet ani tyto, tak vymenit hlavu :)

1   ...   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 zdarak
zdarek nevite co se stalo se zdarakem od Tilaku nikde ho tak nejak nemuzu po netu najit uz ho prestali delat?
anon09:47:18 15.10.2016
odpovědět 
 Re: zdarak
A na stránku Tilak ses díval? :-)
http://www.tilak.cz/cs/zdarskeho-vak/kolekce (mezera) /aktualni-kolekce/barva/57-cervena
 vonkreuz20:49:46 15.10.2016
odpovědět 
  Re: zdarak
koukal ale jen na eshop a tam zmizel , taky ze vsech jinejch obchodu kde sem na nej predtim koukal dekuju za info
21:25:44 15.10.2016
odpovědět 
   Re: zdarak
Není lepší napsat do Tilacu? Km
22:31:52 15.10.2016
odpovědět 
   Re: zdarak
Není lepší napsat do Tilacu? Km
22:31:56 15.10.2016
odpovědět 
  Re: zdarak
kdy už udělaj něco s těma odkazama ... :(
07:50:53 16.10.2016
odpovědět 
 Re: zdarak
To je nastupující generace. Cokoliv potřebuje vyřešit napíše na forum nebo na FB a čeá až to někdo vyřeší za něj.
Kam kráčí naše školství?
08:00:45 16.10.2016
odpovědět 
  Re: zdarak
Nekráčí, ale už se dávno klouže do sraček. Soudružka Buzková převzala komunistické heslo "inteligence do výroby" a transformovala ho na "z učňem bakalářem".
 vonkreuz12:57:04 16.10.2016
odpovědět 
   Re: zdarak
V Tvém případě to vyšlo dokonale. Zcela jistě v předmětu český jazyk.
Kuba Turek13:35:05 16.10.2016
odpovědět 
    Re: zdarak
(y)
fl17:15:14 16.10.2016
odpovědět 
    Re: zdarak
Myslíš to "učňem"? :) Od kdy má překlep co společného s jazykem? Tahle chyba patří do předmětu Administrace a psaní, ne do ČJ. Holt jsem shift a háček zmáčkl o jeden krok dříve. Je to daň za to, že se snažím psát s diakritikou a nesklouznout do "bez hacku a bez cerek", ačkoliv roky nežiju v tom našem ďolíčku.
 vonkreuz19:10:47 16.10.2016
odpovědět 
     Re: zdarak
Spíš komentoval tvůj první příspěvek.
20:52:10 16.10.2016
odpovědět 
     Re: zdarak
Takové připomínky od KT je lepší ignorovat a vůbec se jimi nezabývat..
A ano, KT umí používat nástroj kontroly pravopisu a díky tomu má pocit, že navrch nad lidmi, kteří dělají překlepy ;)
10:43:46 17.10.2016
odpovědět 
    Turku
Ty vole Turku brzdi. Opravdu umíš nej uřážet? Nebo si tak neomylný, že jsi nikdy překlep neudělal?
10:39:51 17.10.2016
odpovědět 
     Re: Turku
Cože? Urážka? Sám si o to pan Od Kříže řekl. Stěžovat si na špatné školství, a pak udělat tři chyby v jednom slově, to je poněkud chucpe :-)

Ale vážně: Nesnáším podobné kydy o školství. Ne že bych neviděl chyby a kolikrát jsem se i v kritizovaných záležitostech angažoval, ale zároveň je jasné, že tak dobré školství jsme tu dlouho neměli. Téměř každý člověk může dostat solidní střední vzdělání, vysoké školství je dostupné většině zájemců. Záleží jenom na tom, jak se snažíš a bohužel stále ještě také na tom, z jaké rodiny pocházíš.
Kuba Turek13:35:13 17.10.2016
odpovědět 
      Re: Turku
Jo, dostupnost vzdělání je super. Tak dostupné nikdy nebylo.
Ale výsledek vzdělání je šílenej, to tu asi taky nikdy nebylo.
Kvalita se množstvím špatně nahrazuje. Já než tři blbý, tak raději jednoho šikovnýho a chytrýho.
14:16:52 17.10.2016
odpovědět 
       Re: Turku
O co jde? Ty jsi nějaký náborář, pracovnice HR, nebo proč chceš radši jednoho chytrého než tři blbé?
Kuba Turek15:31:15 17.10.2016
odpovědět 
        Re: Turku
Bohužel jsem zaměstnavatel. Ale chápu, že pro tvůj bulvárek se zase hodí spíš tři blbější. Takže to aktuální školství má pro někoho i výhody.
19:04:11 17.10.2016
odpovědět 
         Re: Turku
Jak jsi poznal, že školství je šílené? Všeobecně to vypadá, že je docela dobré, když produkuje docela dobře vzdělané lidi? Aspoň v porovnání s okolními zeměmi si vedeme docela dobře, ekonomika stoupá, netrpíme zase až tak moc vzestupem populismu, svoboda je tady na slušné úrovni... Co bys od školství ještě požadoval?

Zkus si představit, že bys podobné znalosti, které požaduješ po svých zaměstnancích dnes, chtěl po lidech před 30 a také před 60 lety.
Kuba Turek19:22:35 17.10.2016
odpovědět 
          Re: Turku
Gramatika, procenta, neschopnost něco nastudovat, přijít tomu na kloub, obecná lenost.... A to hovořím o středoškolském vzdělání.
08:10:36 18.10.2016
odpovědět 
           Re: Turku
Proč si nenajmeš někoho lepšího? Lenochy bych samozřejmě ve firmě taky nechtěl. Pokud by měl zaměstnanec něco psát, tak by uměl gramatiku, a po kom bych chtěl počítat, tak by uměl zlomky.
Kuba Turek11:31:33 18.10.2016
odpovědět 
            Re: Turku
Nejhorší jsou týpci, kteří při zaměstnání masivně komentují vše možné i mimo obědovou pauzu..
13:12:09 18.10.2016
odpovědět 
            Re: Turku
A to znamená, že je školství kvalitnější?
14:50:21 18.10.2016
odpovědět 
             Re: Turku
To nejspíš znamená, že není schopen najít nebo zaplatit dobré zaměstnance.
Kuba Turek15:38:53 18.10.2016
odpovědět 
              Re: Turku
A takto pracuje investigativní novinář. Shromáždí fakta, analyzuje, ověží zdroje a pak ozáří svět převratnými informacemi.
19:54:41 18.10.2016
odpovědět 
              Re: Turku
Nebo splácá několik na sebe nenavazujících vět a závěrem napíše nějakou další píčovinu, která opět s ničím předchozím nesouvisí, ale celé to vydá za celosvětovou pravdu. Další bulvární matlálek.
Zkus si občas pustit nebo přečíst Veselovského nebo Drtinovou, možná tě to posune.
I když spíš asi ne.
19:58:31 18.10.2016
odpovědět 
               Re: Turku
Hele. Já tady nejsem v práci. Já si tady s Tebou jen tak povídám. Dost mě to baví.
Kuba Turek00:47:26 19.10.2016
odpovědět 
                Re: Turku
Těžko věřit, že v práci dokážeš o něco málo víc než doma.
07:31:30 19.10.2016
odpovědět 
                Re: Turku
Jasně, v práci provokuješ čtenáře k emoci. Potřebuješ je dostat od perexu ke článku. A i blbost je legitimní.
Ale je mi roky záhadou proč to děláš v soukromém životě na konkurenčním webu. Ale ty to nepředstíráš?
 Hadrburg09:07:54 19.10.2016
odpovědět 
                Re: Turku
Jasnacka. 12 hodin denne tu chrlis tuny prispevku. Pracovnik roku hadr :)
09:22:53 19.10.2016
odpovědět 
      Re: Turku
Ach, skloňování. Holt po 13 letech mimo rodnou hroudu mi to drhne. Použitím (zle vyskloňovaného) slovního spojení "z učněm bakalářem" jsem poukázal na vysoké školství založené na kvantitě vystudovaných duší. Vy presstituti máte schopnost chytit se jen toho, co je pro vás zajímavé. Já poukážu na vysoké školství a ty mi začneš vyčítat chyby z oblasti školství základního...
 vonkreuz15:04:12 17.10.2016
odpovědět 
       Re: Turku
Já Ti nic nevyčítám. Jenom mi přijde vtipné, že kritizuješ školství a sám děláš chyby v učivu základní školy. Nic víc a nic míň.

Neříkej mi prosím presstitute. Jednak jsem se nikdy neprostituoval (fyzicky ani jinak) a jednak přebíráš terminologii (a zřejmě i uvažování) ruských agentů v Parlamentních listech, na Novinkách, Haló novinách a podobných plátcích.

P.S.: Čeho bych se měl chytat jiného v zábavné diskusi, než co mi přijde zajímavé? Pokud bys chtěl opravdu diskutovat o tuzemském školství, předpokládám, že bys předložil nějaké argumenty a nejspíš i důležitá čísla.
Kuba Turek15:29:20 17.10.2016
odpovědět 
        Re: Turku
jsme svědci vzácného jevu: věčný kritik kuba turek někoho obhajuje! co na tom, že urážkami někoho jiného...

btw. turku ty tvoje "nezpochybnitelné" argumenty o svobodě i o školství jsou stejně nepodložené jako argumenty tvé "protistrany". A i kdybychom byli "na vrcholu" svobody či školství, tak je otázka, jestli to není bod zlomu...s postupující digitalizací bych řekl, že se svobodou to pak bude spíš horší než lepší.

Ale makej dál. Se svojí jízlivostí a mudrlanstvím (Besserwisserei) máš do zemana i klauze ještě daleko. Jseš však ještě mlád a nastartováno máš dobře. Pak budeš konečně v něčem nejlepší.
Besserwisser21:49:04 17.10.2016
odpovědět 
         Re: Turku
No s tím mládím - Klaus i Zeman byli v mém věku na vrcholcích svých kariér. V tomto poznání by Ti mohla pomoci Wikipedie, Google, Facebook, Linkedin apod. - tedy zřejmě něco, co je možné efektivně ovládat jen po absolvování solidního vzdělávacího procesu. Jinak se sám usvědčuješ z plácání blbostí, které Ti na jazyk přijdou.

No s tím školstvím - možná sis nevšiml, kdo tady přišel s odvážným tvrzením, že naše školství je šílené. Očekával bych, že to něčím doloží. Když ne hned, tak aspoň po vyzvání. Diskusní pravidla se neformálně probírají s tetami již v mateřské školce, formálně se vyučují nejpozději na začátku střední školy.

No s tou obhajobou - nikoho v této diskusi neobhajuji. Funkční čtení se učí někdy před koncem 1. stupně základní školy.
Kuba Turek23:45:53 17.10.2016
odpovědět 
          Re: Turku
To je zase snuzka sracek...
00:08:05 18.10.2016
odpovědět 
           Re: Turku
v plácání blbostí, poučování a mudrlanství, o čemž byl můj komentář, byli na vrcholu později - zeman vlasntě aktuálně. Stačí sledovat dění, netřeba solidní vzdělání ani gůgl. Tak, na co si zase hraješ Turku?

Btw. novináři, taky v ničem pořádně vzdělení nejsou, leda tak "ve psaní".

...tak makej Truku, ještě máš pár let před sebou :-)
10:15:40 18.10.2016
odpovědět 
            Re: Turku
Abys nevršil další blbosti, je schopnost orientovat se v datech a informacích - což Ti samozřejmě také dá vzdělání. Mj. by sis velmi rychle našel i mé vzdělání a případně praxi, čímž by sis mohl odpustit další své nesmyslné expozé.
Kuba Turek11:37:04 18.10.2016
odpovědět 
             Turku, radeji makej
Uffff, proc, proc, proc????? Naprosto o nicem, se zoufalym cilem se navazet do lidi a s casto i pres prapodivny styl vyjadrovani (spravny pravopis neni vsechno - naopak s dnesnimi nastroji je to nejmene cenena schopnost) se navazet do lidi, kteri delaji preklepy..
Nechapu...13:19:02 18.10.2016
odpovědět 
              Re: Turku, radeji makej
Zase jsi nezvládl pochopit, na co a proč reaguji. Že by to školství bylo opravdu tak špatné? Že bys vynechal výuku funkčního čtení?
Kuba Turek15:42:06 18.10.2016
odpovědět 
               Re: Turku, radeji makej
Promluvil stredobod vesmiru Turek. Chtel bych mit to sebevedomi a viru ve vlastni schopnosti (ktere ale bohuzel na sobe spatrujes jen ty) jako mas ty. I kdyz... vlastne jak vidim, nechtel.
Btw. to je nejaky tvuj denni ukol? Napsat kazdy den alespon 2000 relativne agresivnich slov s nulovou informacni hodnotou a pochybnymi logicky zavery do diskuze na lezce (mozna ne jenom zde - tipuju, ze pusobis i na jinych diskuzich).
16:35:24 18.10.2016
odpovědět 
                Re: Turku, radeji makej
Jsme si v tomto ohledu rovni, že?
Kuba Turek17:37:55 18.10.2016
odpovědět 
                 Re: Turku, radeji makej
Koukam, ze asi zase vychazis z chybneho zaveru, ze vsichni kdo si dovoli s tebou nesouhlasit, je jen jedna osoba :)
17:46:58 18.10.2016
odpovědět 
                  Re: Turku, radeji makej
Ano. Jsi jeden anonym. Ale možná bude líp.
Kuba Turek00:48:43 19.10.2016
odpovědět 
                   Re: Turku, radeji makej
Já jsem druhý :-D
07:24:30 19.10.2016
odpovědět 
                   Re: Turku, radeji makej
Já třetí. :-D
07:25:01 19.10.2016
odpovědět 
                   Re: Turku, radeji makej
Já čtrvtý :-D.
07:25:24 19.10.2016
odpovědět 
                    Re: Turku, radeji makej
Pátý.
07:25:50 19.10.2016
odpovědět 
                     Re: Turku, radeji makej
6.
07:26:05 19.10.2016
odpovědět 
                      Re: Turku, radeji makej
sedmej pico
08:59:03 19.10.2016
odpovědět 
                       Re: Turku, radeji makej
Ano, samodruhé rodí, trojjediný bůh je nad námi, tři mušketýry, co jsou vlastně čtyři, jsem četl. Ale rozdělení na 7 osob? To ani schizofrenik nezvládne...
Kuba Turek11:32:02 19.10.2016
odpovědět 
                        Re: Turku, radeji makej
Důkaz místo slibů: http://dit.cz/m2
12:30:56 19.10.2016
odpovědět 
                   Re: Turku, radeji makej
Super. Dekuji za potvrzeni tve prace s informacemi. Dobre vedet pro priste az tu zase budes neco tvrdit.
09:24:15 19.10.2016
odpovědět 
           Re: Turku
v plácání blbostí, poučování a mudrlanství, o čemž byl můj komentář, byli na vrcholu později - zeman vlasntě aktuálně. Stačí sledovat dění, netřeba solidní vzdělání ani gůgl. Tak, na co si zase hraješ Turku?

Btw. novináři, taky v ničem pořádně vzdělení nejsou, leda tak "ve psaní".

...tak makej Truku, ještě máš pár let před sebou :-)
10:48:17 18.10.2016
odpovědět 
           Re: Turku
Ani v Tvém případě to češtinářka nezvládla. Já snad začnu věřit, že je to s naším školstvím opravdu špatné :-)
Kuba Turek11:27:50 18.10.2016
odpovědět 
            Re: Turku
ani zvládnout nemohla, neb jsem produktem zahraničního školství. Na druhou stranu takle "blbě" umím dalších pět jazyků. A ty tam ale taky máš chybu...možmí víc, ale nehodlám je dál hledat.
12:39:31 18.10.2016
odpovědět 
            Re: Turku
Tak jsem si dnes precetl komentar od meho byvaleho spoluzaka z matfyzu a napadlo me, ze je to hezky protipriklad pro vsechny Turky...

"Ve třídě mám celkem 5 studentů a ti mi dnes tak hnuli žlučí, že to musím ze sebe nějak dostat, vypsat. Tak nejdřív se dozvím, že si nikdo nevzpomene, co jsou to Newtonovy zákony, ano ty zákony, o kterých jsem se já poprvé dozvěděl už v šesté tříde základní školy v jedenácti letech!
U prvního příkladu zjistím, že mi student neumí vynásobit výraz konstantou. 2*a*b je světe div se 2ab a nic jiného jako např. 2a*2b nebo 2a*b^2.
Druhý příklad a pro změnu studentka zírá na šestou odmocninu jako na něco naprosto neuvěřitelně nového, neznámého či co já vím. A to ještě ponechám stranou, že tatáž studentka neví, jak ze složeného zlomku udělat zlomek jednoduchý. Ano (a/b)/(c/d) je pro ni neřešitelný problém ("když já nevím, co dát nahoru a dolů").
Ve třetím příkladu studentovi, mimochodem největšímu frajerovi ve třídě, tvrdím, že 1/b a b^(-1) je jedna a táž věc. Čumí na mě jak na puk, slušně se to fakt říct nedá. Nad tím, že neumí opsat předchozí řádek, aniž by si si spletl písmenka, znaménka, zaměnil čitatel se jmenovatelem a bůh ví co ještě, nad tím se snad už ani nemusím pozastavovat. Možná má nějakou dys-poruchu, ale to by mi za prvé musel o tom říct, za druhé by se s tím mohl v 19 letech už nějak srovnat, když chce studovat technický obor a za třetí si ho radši ani nechci představit, jak takto míchá s písmenky v praxi.
Sluší se dodat, že zbylí dva studenti se u tabule snažili a spočítali přesně to, co jsem po nich chtěl. Resp. taky měli drobné chyby, ale nic hrozného. To je jediná špetka naděje na příště.
A teď se prosím podržte. Psal jsem tady o studentech vysoké školy!"

Tak tady mas co jsi chtel. Je to hezky priklad toho jak je to v prdeli ne jen na urovni strednich skol. Jednak nechapu jak muze jakakoliv stredni skola, vyprodukovat decka, ktera nemaji paru o Newtonvych zakonech, respektive beru ze na DAMU to asi neni problem, ale vseobcne vzdelavaci institut, ktery posila absolventy na Matfyz nebo jakoukoliv jinou prirodovedne resp. technicky zamerenou skolu, by je aspon neco mohl naucit nebo jim slusne vysvetlit ze tam proste ne, protoze se na to nehodi. Pak take vidim docela problem v oblasti vysokeho skolstvi. Jako absolventa matfyzu me fakt mrzi ze se nedavno otevrel Bc. obor "Aplikovana fyzika" (priklad je z jednoho cviceni prvaku Aplikovane fyziky), ktery ocividne snizuje uroven neuveritelnym zpusobem, protoze kdyz si uvedomim cim vsim musi studenti oboru "Obecna fyzika" projit behem prvnich 2 let, tak je mi na bliti, kdyz se na stejne skole otevre obor, kam prijmaji dute hlavy a mozna je i budou bohuzel produkovat. Proc takove lidi prijmaji, proc vubec otevreli obor ktery nema zadnou budoucnost a zadny vyznam, to je vec jina a kupodivu duvody jsou podobne proc chce treba CHS nalakat kazdeho lempla do klubu. Proste prachy, prachy, dotace za kazdou prijatou hlavu...
16:02:01 18.10.2016
odpovědět 
             Re: Turku
Jo a je mi jasny ze tam mam pravopisne a stylisticke a vselijake chyby a je mi to uprimne u zadku. Jan jsem chtel dodat, ze nema cenu atakovat na ne. Jsem si totiz jist ze na oborech kde nikoho matematika a fyzika nezajima jsou identicke problemy.
16:06:01 18.10.2016
odpovědět 
             Re: Turku
Hele, tohle už je konečně diskuse o něčem a ne o blbostech, o kterých jsem si s chutí poklábosil a vytočil tady pár anonymních hňupů (nejspíš je to jeden a tentýž člověk).

Problém je, že se nepodepíšeš a ani údajného vyučujícího nejmenuješ. To je pak diskuse na stejné úrovni jako Ti hňupové výše. Možná ano a možná ne.
Kuba Turek16:18:12 18.10.2016
odpovědět 
              Re: Turku
zase klasický turkocentrismus, když si myslí, že se musím anonymě vydávat za několik lidí...neboj je nás víc, kdo nesdílí tvé názory
16:33:56 18.10.2016
odpovědět 
              Re: Turku
Ty se nezapres :). Turkovska klise opet v akci. Skoda, ze uz tak nejak clovek dopredu presne vi, co budes rikat..
Asi me vice bavil Turek, ktery mel pomer, rekneme, 1:10 mezi jakztakz vecnou reakci a totalni irelevantni kravinou. Ted je pomer tak 1:100 (ac verim, ze v hlave si sve pocinani vykladas pomerem presne opacnym) a zacina to byt smesne a zoufale zaroven. Ale asi nejvetsi problem je s tou narustajici agresivitou.. Ta se vkrada az posledni rok, dva, pomalu ale jiste. Oproti tomu sebevedomemu placani blbosti, nejspis neuvedomelemu vyhybani se odpovedim na vecne otazky, casto totalne nelogickym zaverum pod zasterkou "logiky" a dalsim chutovkam na ktere jsme si uz zvykli, je toto vec na kterou si ctenari lezce budou muset zvyknout.
16:55:24 18.10.2016
odpovědět 
               Re: Turku
jo je strašně předvídatelnej, pomatuju si, jak si ho kdysi v diskuzi někdo povodil tak, že závěrem toho turek reagoval: "takt to kecáš", po té, co mu onen člověk napsal, že právě díky jeho reakci vyhrál sázku...byl to totiž nějaký jeho kamarád či známý, kdo se vsadil s ostatními známými či kamarády, že ho takhle (anonymě) vyškolí, docela dobře ho tam povodil a v závěru pak turkovo jednání dobře rozebral a průkazně popsal na základě proběhlé diskuze. A Turek nemohl říci ani ň :-)))...na druhou stranu to, že ti tohle dělají kámoši či známý o něčem svědčí...
17:08:53 18.10.2016
odpovědět 
                Re: Turku
Jasně - bez jména, bez argumentů, bez odkazů. Normálka.
Kuba Turek17:40:47 18.10.2016
odpovědět 
                 Re: Turku
Ty máš děti, viď. Napadlo Tě někdy, že Tvé diskuze mohou číst, a že se třeba budou za svého tátu stydět? Z kontrarozvědky StB se jim možná vykecáš jako hříchy mládí, ale tady obnažuješ charakter permanentně.
23:20:32 18.10.2016
odpovědět 
                  Re: Turku
1) Moje děti mé diskuse čtou. 2) Nikdy jsem se ze svého podpisu vojenské kontrarozvědce nevykecával. Navíc to nebyl hřích mládí, když mě pustili z vojny, bylo mi tehdy nějakých 23 let (stačilo by se zase podívat do normálního vyhledávání a měl bys to černé na bílém - můj věk a také kompletní dokumentaci). Pro Tvé líné nebo neschopné ego přidávám odkaz: http://tinyurl.com/grohgsr
Kuba Turek00:56:25 19.10.2016
odpovědět 
                   Re: Turku
To musíš mít doma velkou úctu.
07:38:19 19.10.2016
odpovědět 
                   Re: Turku
Ve Tvé sebestřednosti a pýše Tě nějak sejří, že si lidé o Tobě nic nevyhledávají, ach jo. Mě to nezajímá, stačí číst komentáře. Ve 23 letech jsi byl fakt mimino, když teď / kolik roků máš? /pouštíš kraviny jak 12-ti letý sebestředný fracek.
No, to mají děti čtení docela dost, každý den, pokud něco pouštíš ještě jinam....Hele, mají to rozkazem jako Ty, kdyžs byl u StB nebo je to baví?
08:45:58 19.10.2016
odpovědět 
                    Re: Turku
Hele, on měl pan Od Kříže snad pravdu. Proč bys chtěl napřed něco vědět, než se k tomu budeš vyjadřovat, že jo? Obávám se ale, že to bude spíš výchovou doma, než špatným školstvím. Kdo ví...
Kuba Turek11:36:00 19.10.2016
odpovědět 
                 Re: Turku
Turku, to nebylo určeno tobě,neb ty se stejně přesvědčit nedáš stejně jako klaus či zeman např. s Peroutkou...

A kolega anonym resp. kolegové mi věří i bez důkazů :-)
08:01:04 19.10.2016
odpovědět 
                  Re: Turku
pro kolegy bych ještě dodal: já si takto Turka povodím tak 1x za 2 roky. Víc za to nestojí. Když si ale vezmu, že je nás na něj několik desítek, tak se z toho musí uvařit (ale možná mu jen lichotím a je nás pár)...OK, výše v diskuzi avizuje, že mu to dělá dobře, což jen potvrzuje jeho úchylku :)
08:05:05 19.10.2016
odpovědět 
                   Re: Turku
Hm, veselá to diskuze :-D
Jakožto "novej" příchozí si k tomu dovolím jen drobnou připomínku, která tu ode mně na dotyčného nezaznívá poprvé: narcismus je sviňa, která se ze své podstaty léčí fakt blbě. Tož nebuďte blbí a nečekejte nemožné...
Btw: jak je to dlouho, co si někdo Kubu takhle povodil s tou sázkou? Rád bych se pobavil :-)
papá Freud13:39:25 19.10.2016
odpovědět 
                    Re: Turku
No právě - taky bych si to rád přečetl, jestli se něco takového kdy stalo. Ale nic takového nemohu na Lezci najít.
Kuba Turek15:10:44 19.10.2016
odpovědět 
                     Re: Turku
myslím, že tak max. dva roky...ale poslední dobou to nějak rychle letí, takže určitě ne víc jak pět let. A bylo to tady na lezci, tuším, pod regulerním článkem...
17:28:24 19.10.2016
odpovědět 
                      Re: Turku
Jasně :-) Bylo :-) Článek se určitě najde :-) Nejspíš na stole v jedné vile u nás v Praze 10.
Kuba Turek18:05:56 19.10.2016
odpovědět 
                      Re: Turku
Jo tak proto...páč jsem to hledal v diskuzi a ne v komentářích. Dík.
papá21:18:17 20.10.2016
odpovědět 
                     Re: Turku
Já myslím, že si KT tady vodí téměř každý a netřeba složitě pátrat.
nesmrtelný blázen17:56:08 19.10.2016
odpovědět 
                      Re: Turku
Tak už našli. Čekal jsem větší srandu, tohle je takovej průměr. Jeho nejčastější diskuzní manévr (ohánět se anonymitou jen tehdy, kdy se mu to hodí) mě už nerozesměje. A stárne nám, chlapec, už je moc předvídatelnej :-)

http://www.lezec.cz/ clanek.php?key=12099&nazev =neco_o_lezeni
papá22:14:47 20.10.2016
odpovědět 
                       Re: Turku
Nevím přesně, co myslíš "voděním" Obvykle se tím označuje, že někdo někoho vede někam - až už fyzicky nebo mentálně. Že bys mě v odkazované diskusi někam dovedl, jsem si nevšiml. Možná jsem ovšem Tvé záměry nedocenil a máš mě, kde jsi mě chtěl mít. Jak to tedy bylo, prosím?

Ohledně anonymity - vždy to je stejné - dokud se diskutuje o věci nebo jevu, není úplně nutné se představit, ačkoliv je to ve slušné společnosti normální - jakmile zabrousíš do osobních argumentů nebo dokonce výpadů, je absolutně nutné se představit. Jinak jsi špinavec, který pořvává na rohu své hlouposti. Nic víc.

Proto jsem Ti také v odkazované diskusi napsal: "Prostě se mi představ, slušně mě požádej o odpovědi na jasné otázky a já Ti milerád odpovím. Je to tak těžké?"
Kuba Turek22:39:15 20.10.2016
odpovědět 
                        Re: Turku
? Odpovídáš na špatný vlákno, mě už jsi dlouho nic nepsal (ne že by mi to chybělo). Holt anonymové, orientuj se v nich...ale moje velepříspěvky poznáš podle nicku, tak nevim.
Ale z pozice pozorovatele mi přijde, že má dotyčný pravdu a ty teď trapně a poněkud nezábavně slovíčkaříš. Dost jsi nám zezemanovatěl... Kdybys mluvil k tématu horometodiky, tak řeknu dobrý, ale v jiných diskuzích tě už nějakej pátek fakt neberu vážně a že nejsem jedinej, mě fakt nepřekvapuje.
Btw: tipuju, že uvažovat o odmítání podpisu při diskuzích s Tebou taky trochu z pozice sebereflexe je nad tvoje reálný možnosti...
papá00:38:23 21.10.2016
odpovědět 
                         Re: Turku
Co to jako je? Co tím myslíš?

"uvažovat o odmítání podpisu při diskuzích s Tebou taky trochu z pozice sebereflexe je nad tvoje reálný možnosti..."

To je zase nějaká další sofistikovaná obhajoba nezdvořáctví?
Kuba Turek01:57:09 21.10.2016
odpovědět 
                          hm
ono to vůbec není sofistikovaný, ale jak jsem řekl, pro někoho není jednoduchý si takovou možnost připustit. Ale jestli dumáš, dumej dál. Malá nápověda: mrkni na nadpisy příspěvků týhle diskuse, Více méně odpovídají obsahu. Tématem je původně žďárák, ale 90% příspěvků se točí kolem jedný jediný osoby, která je natolik málo nad věcí, že diskuzi furt přiživuje...
Za mě buď v klidu, vidim co vidim, věcnou diskuzi v tomhle případě nečekám, tříbení názorů už vůbec ne a rozhodně nepotřebuju si někoho vodit, protože už tak je to trochu nuda. Nicméně věci se dají vidět různě a je mi jasný, že určitý osobnosti si vykonstruujou takovej úhel pohledu, jakej potřebujou. Hodnotit netřeba.
papá16:55:17 22.10.2016
odpovědět 
                           Re: hm
Díky za rozbor, ale pořád není jasné, co jsi to vyplodil v předchozím příspěvku o té reflexi a tak...
Kuba Turek18:12:01 23.10.2016
odpovědět 
                            Re: hm
Samozřejmě. A já nemám co bych k tomu víc dodal.
papá00:22:32 24.10.2016
odpovědět 
    Re: zdarak
V příštím životě chcu mít tolik volného času jako Kuba Turek. Jak jinak by ho mohl tolik utratit prostřednictvím "empty talking" na netu??
Shrek19:25:47 18.10.2016
odpovědět 
     Re: zdarak
To je tvrda zurnalistika kamarade!
21:56:36 18.10.2016
odpovědět 
      Re: zdarak
Sám si postěžuji, sám si odpovím, sám se polituji :-)
Kuba Turek00:57:28 19.10.2016
odpovědět 
       Re: zdarak
A jak tyto sve prohlaseni dovedes dokazat? Nebo prani se stava domnenka a ta je prezentovana jako fakt? Ale jo, zij si v tom dal ;)
09:25:43 19.10.2016
odpovědět 
        Re: zdarak
Pánové, tady se někdo ptá na žďárák a už je tu zase asi milijón offtopic a navíc nudnejch postů o Kubovi Turkovi. Neříkám že jsem svatej, ale není vám blbý takhle svinit vlákna s konkrétním dotazem? Nedalo by se založit jedno nekonečný tématický vlákno (gramatika, vzdělání, mateřský školky, obecná úroveň různých druhů projevu, psychiatrické diagnózy..)? Kdokoliv by si chtěl kopnout do Kuby, resp. kdykoliv by se Kuba rozhodl svým oponentům něco sdělit, vždy by se využilo toto jednoúčelové vlákno.
honza16:32:45 19.10.2016
odpovědět 
         Re: zdarak
Turek ty tebou jmenovane veci pere do kazde diskuze smerem k prispevkum , ktere se mu nelibi (casto asi i jen tak) a tim vetsinou rozpouta diskuzi, kterou pak mocne krmi. Chces-li klid, smeruj svou prosbu na nej.
17:20:07 19.10.2016
odpovědět 
          Re: zdarak
Fakt měl VonKreuz nejspíš částečně pravdu. Školství některé lidi prostě nezvládne naučit základním věcem. Bohužel k nim patříš Ty, který zde rozjíždíš debatu, nadáváš, lžeš a ještě k tomu se nepodepisuješ. Že některé věci nechápeš, nechávám stranou. Ne každému je dáno.

Pro připomenutí, kdo a jak tady začal diskutovat mimo téma bivakovacích pytlů:

ANONYM
To je nastupující generace. Cokoliv potřebuje vyřešit napíše na forum nebo na FB a čeá až to někdo vyřeší za něj.
Kam kráčí naše školství?
08:00:45 16.10.2016

VONKREUZ
Nekráčí, ale už se dávno klouže do sraček. Soudružka Buzková převzala komunistické heslo "inteligence do výroby" a transformovala ho na "z učňem bakalářem".
12:57:04 16.10.2016

KUBA TUREK
V Tvém případě to vyšlo dokonale. Zcela jistě v předmětu český jazyk.
13:35:05 16.10.2016
Kuba Turek18:12:17 19.10.2016
odpovědět 
           Re: zdarak
Tak si nam prave ukazal, jak si to cele odstartoval..
20:16:28 19.10.2016
odpovědět 
            Re: zdarak
A zase školní vzdělání: funkční čtení, logika, kauzalita - jinak řečeno porozumění textu.
Kuba Turek21:21:39 19.10.2016
odpovědět 
             Re: zdarak
Uzasny prispevek.. :) Posledni inteligent na zemi proti tomu zbytku blbcu... nebo ... blbec proti ostatnim? ;)
00:15:10 20.10.2016
odpovědět 
              Re: zdarak
Kubíku, tak dej dětem hlavně přečíst tuhle diskuzi.
vod Vokurek10:21:15 20.10.2016
odpovědět 
               Mimoň
No... zase minela. Kde se to v Tobě bere, že jsi pořád tak mimo? Moje děti jsou už obě dospělé, takže si vybírají samy, co budou číst.
Kuba Turek15:08:04 20.10.2016
odpovědět 
                Re: Mimoň vod Vokurek
minela? Spíš máš zase vlastní interpretaci - opět chybnou. Kde jsem psal, že je máš nutit? Měl jsem na mysli ukázat diskuzi jakožto zajímavé téma pro večerní četbu a jako vhodnou sebeprezentaci, aby viděli, jaký je tatík stále kabrňák, který ani ve svém pokročilém věku v diskuzích neztrácí. To lze přece i "dospělým dětem", nebo ne?
16:47:59 20.10.2016
odpovědět 
                 Re: Mimoň
Zase mimo. Já neřešil žádné nucení, jak mi tady nutíš Ty. Ach jo. Školství je v Tvém případě opravdu v kopru.
Kuba Turek22:32:02 20.10.2016
odpovědět 
                  Re: Mimoň
Nejvíc v kopru je teda asi u člověka, který si myslí, že všichni s jiným názorem než má on nejsou "všichni", ale jen "jeden" :). A jak se to říká? Myslet znamená hovno vědět. V případě určitých jedinců to platí nejméně stonásobně..
23:23:26 20.10.2016
odpovědět 
                   Re: Mimoň
Myslíš Stohoven?
Kuba Turek23:38:57 20.10.2016
odpovědět 
                    Re: Mimoň
Mám takový tušení,že jde na mě nucení!:-)))
08:01:42 21.10.2016
odpovědět 
                     Re: Mimoň
jak, zase mimo? ty si mimo, už jsem ti psal, že nejsem produktem českého školství...připouštím, že se to u anonymů špatně rozlišuje. Ale na druhou stranu to zase ukazuje, jak chybné asumpce na základě neúplných informací děláš a jak zavádějící máš na jejich základě názory.

Pic Turku, dík za zábavu a třeba zase za rok či dva...jo a ještě mi prosím tě napiš, kdo je vítězem diskuze. Třeba si to tu jednou přečtu.
11:02:20 21.10.2016
odpovědět 
                      Re: Mimoň
Počkej, zase něco špatně ve školství? Tebe ve škole neučili, že diskuse není žádné sportovní klání, nebo dokonce boj? Nemůže mít proto vítěze? Já jsem si až dosud myslel, že diskuse je určená ke tříbení názorů a ne vítězství jednoho nad druhým.
Kuba Turek12:14:42 21.10.2016
odpovědět 
                       Re: Mimoň
jde spíš o polemiku či výměnu názorů, což skončí vítěztvím/porážkou či remízou. V diskusi, kterou se teď Turek ohání, je nezbytný mj. prvek zdvořilosti, který Turek podělal hned ze začátku.

Je velmi důležité, aby poslední koment byl Trukovo, čímž završí své nezpochybnitelné vítězství
13:13:31 21.10.2016
odpovědět 
                        Re: Mimoň
Myslíš především tuto zdvořilost na začátku diskuse? Pro připomenutí: Mířila na člověka, který se zeptal na bivakovací pytel od Tilaku.

Nekráčí, ale už se dávno klouže do sraček. Soudružka Buzková převzala komunistické heslo "inteligence do výroby" a transformovala ho na "z učňem bakalářem".
Kuba Turek14:02:20 21.10.2016
odpovědět 
                         Re: Mimoň
Možná bys toho měl nechat nebo tvý děti nebudou dělat nic jinýho než číst tyhle srágory
16:23:37 21.10.2016
odpovědět 
                       Re: Mimoň
Jo. Tohle je typický vlákno, kde se tříbí názory.
honza14:12:53 21.10.2016
odpovědět 
                        Re: Mimoň
je to tragéd a to že to nechce vidět z něj dělá tragéda na druhou.
16:57:28 22.10.2016
odpovědět 
 Re: zdarak
Přestali ho dodávat do obchodů a nyní možná i dělat. Už je to ale delší dobu.
14:19:41 16.10.2016
odpovědět 
 Re: zdarak
Ahoj, já ho nedávnou koupil v Ostravské prodejně Tilak. zkus se tam zeptat.
JURA09:59:42 17.10.2016
odpovědět 
  Re: zdarak
a spokojenost stoji to za ty prachy ?
plazic09:42:36 19.10.2016
odpovědět 
   Re: zdarak
hele zatím jo, spal jsem v něm 3 dny v N. Tatrách při teplotách kolem nuly a se zátěrovými žďáráky se to nedá srovnat. Spacák byl suchý, nebyla mi zima a nemusel jsem nic sušit. Byl jsem překvapen.
J
JURA10:31:33 19.10.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi