LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
HK Ostaš - Police Nad Metují
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
HUDYsport - Jičín
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 dyneema22.10.2016
Ahoj. Setkala jsem se s informací, že smyčky z materiálu dyneema rychleji stárnou a je nutné je max. po 3 letech vyměnit, i když se moc nepoužívají. Mohl by toto prosím někdo potvrdit/vyvrátit? Předem díky za Vaše odpovědi!
 Re: dyneema22.10.2016
Trochu jsem pogooglil:
 Re: dyneema24.10.2016
Dyneema zřejmě rychleji stářím ztrácí pevnost než PA, ale ty tři roky bych viděl s rezervou, resp. c

 Skialpové boty - Hagan22.10.2016
Ahoj, plánuji si pořizovat skialpové vybavení. Nechal jsem si poradit, že se opravdu nevyplatí šetřit na botách. Mám možnost sehnat za rozumnější peníze boty Hagan Core ST/TF. Máte s nimi někdo nějakou zkušenost? Případně mám se poohlédnout po něčem jiném
 Re: Skialpové boty - Hagan24.10.2016
Jestli dělaji boty stejne na hovno jak lyze, tak potes ... doporucuju jit do osvedcenych znacek: Dyn
  Re: Skialpové boty - Hagan24.10.2016
Boty vypadaj zajímavě. Je pravda že jsem měl extralehký pěnový hagany a prošláp jsem je.
  Re: Skialpové boty - Hagan10.11.2016
To by me zajimalo na jakych lyzi a kdy jsi od Haganu jel naposled?
   Re: Skialpové boty - Hagan11.11.2016
Svijanům taky trvalo dlouho, než se zbavily pověsti patoku.
    Re: Skialpové boty - Hagan12.11.2016
Ptam se jen pro zajímavost. Nemam s nima vubec spatnou zkusenost. Cirrus a ascent muzu jen doporucit
 Re: Skialpové boty - Hagan12.11.2016
A abych odpovedel ohledne bot. Vyzkousej a uvidis. Kazdymu sedne neco jineho. Ja mam Dynafit tlt6 pr

 Průvodce Kuba21.10.2016
Ahoj, neměl byste někdo na prodej, nebo půjčení průvodce na Kubu? Předem díky, Zuzka
 Re: Průvodce Kuba22.10.2016
Ahoj, zde u kolegů na Lezec-shop.cz je skladem:
 Sportlife 201621.10.2016
Ahoj, nemá někdo promo kód na vstup zdarma na Sportlife?
Moc díky Radka.
 Re: Sportlife 201621.10.2016
Mám. Za hodinku?
  Re: Sportlife 201622.10.2016
Taky bych kdyžtak poprosil...
   Re: Sportlife 201623.10.2016
Promo kody nemame, ale na HUDY stene v Brne mas ted ke kazdemu vstupu 1 + 1 na SPORTlife.
Rad
 Re: Sportlife 201624.10.2016
Tam jeste nekdo chodi? Myslel jsem, ze to je mrtvy projekt.

 kecy o hovně sem!20.10.2016
Pokusně zakládám tohle vlákno.

Vítaná témata:

- sportovní lezení vs. ČHS
- bohorovný papaláši
- Jakub Turek vs. anonymní dav
- dojišťování morálovek
- vzdělání, etiketa, psychiatrie
- rekl
 Re: kecy o hovně sem!20.10.2016
to by mě opravdu zajímalo, proč nejsou už dávno dojištěné cesty na písku. to se tam máme zabít? vždy
 Re: kecy o hovně sem!20.10.2016
A co Turek vs. neanonymni dav? Ten bod tam nejak chybi i kdyz to tu take probiha.

Cha
  Re: kecy o hovně sem!20.10.2016
Turek vs. neanonymní dav taky sem.

Byla to v podstatě reakce na to, že v sousedním v
 Odpoved hulvatovi.20.10.2016
A co te prosim vede k tomu byt vulgarni hned v nadpisu vlakna? Lezec totiž není hospoda, asi trosku
  Re: Odpoved hulvatovi.20.10.2016
;)

jsi mimo, sorry
  Re: Odpoved hulvatovi.20.10.2016
He he, nechces se rozmyslet jestli chces psat s diakritikou nebo bez a pak si ev. precist, co je to
   Re: Odpoved hulvatovi.20.10.2016
Přesně Marťas a jemu podobní krmí tyhle témata vo hovně nejefektivněji :-).

 Zlepšování se v lezení?20.10.2016
Ahoj, docela nedávno jsem začal lízt a dost mě to chytlo. Kamarád mě vzal v červnu na Roviště, kde sem si s horním lanem zkusil pár cest a od tý doby sem začal chodit na stěnu. Na tom Rovišti sem lezl jenom lehký cesty, něco v sektoru Krakonoš (obtížnost
 Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
Ok, já lezu pět let a jsem na devítkách, je mi 33. Poradíš mi, jak se dostat na 9+? Aabsurdní dotaz,
 Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
Tak to vypada ze tu mame novou lezeckou hvezdu :D Za par tydnu strcis AO do kapsy. Ted vazne, chapu
  Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
hehe, na Rovisti je nejtvrdsi klasa v cele Evrope. To vi prece kazdy :)
 Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
Zlepši životosprávu. V jednu v noci máš dávno chrnět. Zvlášť jestli je ti 14.
 Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
Na pořádné zlepšení si budeš muset ještě chvíli počkat... Nejvíc totiž půjdeš výkonnostně nahoru, až
  Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
jj, pivo a vepřový žebírka k tomu, tam jen nevíc síly
  Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
Myslim ze kdyz to Milan psal, mel uz po treninku a dal si v nem rozhodne vic jak 3 kousky :D.
 Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
pokud ses posunul ze 7 v cervnu na 9+ v rijnu tak to ti tu nikdo neporadi. nikomu se totiz tohle nep
  Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
no Martinovi Čermákovi se to určitě povedlo. a všichni víme, jak. tendle bude z podobnýho voddílu.
 Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
dobrý, jak tu nějakej vocas udělá hoax jednou za čas a rozjede se fajnová diskuze :D
 Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
dobrý, jak tu nějakej vocas udělá hoax jednou za čas a rozjede se fajnová diskuze :D
  Re: Zlepšování se v lezení?20.10.2016
Je to troll. Nikdy v Krasu nebyl. Tam je to tak oklouzaný, že je to hrůůůůza hrůzoucííí. Tam nikdy n

 lezení 4-13.11 Jih19.10.2016
Zdar, 4-13.11 chceme jet nekam za lezenim, v planu je Arco, ale rozhodne hlavně počasí, zatím jsme dva (s autem a velkou rakví), přidá se někdo? výjezd z Ostravy

 Sv. Jan u Berouna, zloději18.10.2016
Pozor na parkování pod Dušičkovou stěnou (a asi i jinde na různých pláccích v okolí (minimálně) Sv. Jana u Berouna). Dnes nám hajzlové vysklili boční okno a vzali co mohli (zas tolik toho naštěstí nebylo, ale i tak, a navíc škoda s rozbitým sklem).

 Datça18.10.2016
Byli jste tam nekdo? Stoji za to? Nedari se mi vygooglit zakladni info o kempu Oliviera Nicoleta, jako treba cena, volna kapacita atd. Dik za info

 Zápis17.10.2016
Tak nevím, ale myslím si že se zveřejněním zápisu ze zasedání VV, se mazaně čeká až proběhne víkendové "Reschovo" mistrovství v OCčku. Aby byl klid na vykešování prachů. Nebo se pletu, a na VV se opět neřešilo odvolání k verdiktu DK. Milí předst
 Re: Zápis17.10.2016
A co bude na další VH? Upřímně - dlouhodobým pozorování jsem dospěl k závěru, že členové ČHS jsou ob
  Re: Zápis17.10.2016
Zapomněl si se podepsat, Bloudku :-D

1   ...   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Zlepšování se v lezení?
Ahoj, docela nedávno jsem začal lízt a dost mě to chytlo. Kamarád mě vzal v červnu na Roviště, kde sem si s horním lanem zkusil pár cest a od tý doby sem začal chodit na stěnu. Na tom Rovišti sem lezl jenom lehký cesty, něco v sektoru Krakonoš (obtížnost v nákresu asi 7), ale na stěně sem začal zkoušet i těší a postupně jsem se zalepšoval, takže když jsme jeli s kamarádem znovu na Roviště v srpnu, už mi šli i cesty s číslem 8+ nebo 9-, stejně jako na tý stěně. Pak v září sme byli ještě jednou a zase mi to šlo líp a lezl sem nějaký 9 a 9+, ale od tý doby mi příde, že se tak moc nezlepšuju. Pořád mi na umělý stěně jde vylézt bez odpočinku nejvíc 9+ a v těších cestách se vždycky unavim a spadnu. Může to být proto že teď když je ošklivo tak nelezu na skalách a umělá stěna není na zlepšení se tak dobrá? Protože když sme lezli i venku, tak sem se zlepšoval rychlejc. Děkuju za rady a ahoj Milan. Jo a je mi 14.
 Milan01:04:25 20.10.2016
odpovědět 
 Re: Zlepšování se v lezení?
Ok, já lezu pět let a jsem na devítkách, je mi 33. Poradíš mi, jak se dostat na 9+? Aabsurdní dotaz, neznám nikoho, kdo by začal s lezením a po pár měsíci lezl 9+ . Neřeš to a jen lez..
07:37:28 20.10.2016
odpovědět 
 Re: Zlepšování se v lezení?
Tak to vypada ze tu mame novou lezeckou hvezdu :D Za par tydnu strcis AO do kapsy. Ted vazne, chapu ze je mozny asi lizt 9+ v M. Krasu po par tydnech pac ta klasa tam je vysmech, ale na Rovisti? :D
08:57:46 20.10.2016
odpovědět 
  Re: Zlepšování se v lezení?
hehe, na Rovisti je nejtvrdsi klasa v cele Evrope. To vi prece kazdy :)
Tom09:29:01 20.10.2016
odpovědět 
 Re: Zlepšování se v lezení?
Zlepši životosprávu. V jednu v noci máš dávno chrnět. Zvlášť jestli je ti 14.
08:59:13 20.10.2016
odpovědět 
 Re: Zlepšování se v lezení?
Na pořádné zlepšení si budeš muset ještě chvíli počkat... Nejvíc totiž půjdeš výkonnostně nahoru, až začneš pít pravidelně pivo. Tak min. 2 až 3 kousky denně, o víkendu samozřejmě víc. To pak vylezeš klidně i devět béčko po pár týdnech.
Pavel Keprt09:23:35 20.10.2016
odpovědět 
  Re: Zlepšování se v lezení?
jj, pivo a vepřový žebírka k tomu, tam jen nevíc síly
h10:13:05 20.10.2016
odpovědět 
  Re: Zlepšování se v lezení?
Myslim ze kdyz to Milan psal, mel uz po treninku a dal si v nem rozhodne vic jak 3 kousky :D.
Pepa15:28:09 20.10.2016
odpovědět 
 Re: Zlepšování se v lezení?
pokud ses posunul ze 7 v cervnu na 9+ v rijnu tak to ti tu nikdo neporadi. nikomu se totiz tohle nepovedlo.
11:12:35 20.10.2016
odpovědět 
  Re: Zlepšování se v lezení?
no Martinovi Čermákovi se to určitě povedlo. a všichni víme, jak. tendle bude z podobnýho voddílu.
Mojmir12:01:26 20.10.2016
odpovědět 
 Re: Zlepšování se v lezení?
dobrý, jak tu nějakej vocas udělá hoax jednou za čas a rozjede se fajnová diskuze :D
honza k.14:39:18 20.10.2016
odpovědět 
 Re: Zlepšování se v lezení?
dobrý, jak tu nějakej vocas udělá hoax jednou za čas a rozjede se fajnová diskuze :D
honza k.14:39:18 20.10.2016
odpovědět 
  Re: Zlepšování se v lezení?
Je to troll. Nikdy v Krasu nebyl. Tam je to tak oklouzaný, že je to hrůůůůza hrůzoucííí. Tam nikdy nejezděte! V lomu Gabrielka a na Babách je to prý dobrý. Ale nebyl jsem tam. Kámoš to říkal.
Eržik15:15:28 20.10.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi