Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Hory:
13.Černý 3878
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230845 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Klub Dubina - Litoměřice
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
BalvanBoulder - Horažďovice

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 malé expresky28.10.2016
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s presem Rock Empire Set Swift P16 při lezení v horách na půlkách či dvojčatech? Byl to dárek, v popisu maj sice na ledy i do hor, ale presa jsou o poznání menší, tak by mě zajímala nějaká osobní zkušenost při lezení v horách
 Re: malé expresky28.10.2016
doplnění: menším presem myslím menší karáble
  Re: malé expresky28.10.2016
Za mňa sú malé presa v pohode. Mám Ocun Kestrel a v pohode aj v zime v rukaviciach
 Re: malé expresky28.10.2016
Není problém. Ruku mám tak normálně velkou L, spíše XL. Expresky mám ještě menší než RE Swift - jsou
 Re: malé expresky29.10.2016
Do hor používám jenom malé karabiny a zatím jsem žádný problém neměl. Osobně bych měl asi problém se
  Re: malé expresky31.10.2016
Duvod? Protože RE sedáky a smyčky šije v ČR a karabiny pro ně vyrábí v kontinentální Číně? Kdežto na
   Re: malé expresky31.10.2016
Díky! Jirka
   Re: malé expresky06.11.2016
Protoze vyvoj u Rock Empire probiha stylem ... Petzl neco vymysli, Singing Rock to okopiruje a od SR
    Re: malé expresky07.11.2016
Vždycky to někdo vymyslí a pak to ostatní převezmou, takhle je to už od pradávna a ve všem :-)
     Re: malé expresky07.11.2016
"Převezmou" ... to mně silně pobavilo :D ... kde parkuješ? Převzal bych ti auto. Snad by t
    Re: malé expresky07.11.2016
A u chleba ti to "bytelne" nevadi? :D
     Re: malé expresky07.11.2016
Jí jenom rohliky! S lučinou a juniorem... ;-)
     Re: malé expresky07.11.2016
Jsi dement. Srovnávat chlepa s technickýma věcma je opravdu hodné tupce.
      Re: malé expresky08.11.2016
Ajoo, a Vseznalek z Kviteckova rozhodne, co se jeste kopirovat smi a co uz ne :D.
Treba u &qu

 na pisku26.10.2016
no predstavte si co nekdo dela na pisku
http://www.doba.sk/2014/11/30/tento-muz- stravil-10-rokov-vyrezavanim-obrovskej-jas
 Re: na pisku26.10.2016
Jsem pro to zařadit do programu Erasmus+, jako další setkání v Ádru - workshop by mohl vést hlavní m
  Re: na pisku26.10.2016
no ja spis premejslel vic vyuzit nabizeny potencial a nejakou mensi vez nebo nejakej bouldrik z adru
   Re: na pisku26.10.2016
geniální nápad, urazit starostovi hlavu a udělat na ní MČR v Boulderingu v Palladiu :-D
    Re: na pisku26.10.2016
Ale v drytool boulderingu. Na tom Ádrařském pískovišti se normálně bouldřit nedá :-).

 Oblečení - kde koupit25.10.2016
Zdar,
kde si slušně nakoupit? Potřebuji nějaké hadříky a je to bída. U nás i v zahraničí.
Všichni se teď zbláznili mají jen pochybný softshell nebo drahé Gore-TeX. Nic mezi tím.
Dnes jsem si chtěl vzít Gore bundu, když nic jiného není
 Re: Oblečení - kde koupit25.10.2016
...:-)
 Re: Oblečení - kde koupit25.10.2016
Tak jedine snad do Tuzexu..
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
no nevím - někdo další z LGBT neporadí?
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Pockej do srpna na festak.
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Dekatlon!
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Zkus trenéra...
 Re: Oblečení - kde koupit27.10.2016
No ale ty jsi nenapsal co chceš. Jestli bundu XXL co není Gore, máme v obchodě ještě Treksport Eleme
  Re: Oblečení - kde koupit28.10.2016
Mají pouze velikost XXL a v příšerném barevném provedení.
Když už si kupuji drahé věci musí v
   Re: Oblečení - kde koupit28.10.2016
Ja teda kupuji alespon na 30 let a jak to nema leopardi vzor tak to neberu, protoze se da objektivne

 Studlgrat25.10.2016
Ahoj lezci, nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy o stavu sněhu a ledu na hřebenu Studlgrat. Tento víkend slibuje nádherné počasí, ale vzhledem k hnusným podmínkám po celý říjen máme obavu, aby to tam nebylo moc zaledované a tudíž k vrcholu nedostupné. Díky
 Re: Studlgrat25.10.2016
MOc se toho neboj. (ted apokud davas 5ky uplne na pohodu)
Ty lehci pasaze se daji lizt v jaky
  Re: Studlgrat25.10.2016
V ezkych pasazich se tam drzi lano, nebo preska :)
  Re: Studlgrat25.10.2016
V ezkych pasazich se tam drzi lano, nebo preska :)
   Re: Studlgrat25.10.2016
:)))
 Re: Studlgrat25.10.2016
ted tam byli známí. Hodně sněhu, dolní část k Fruschtuckplatzu prakticky brození ve sněhu. Pak regul
 Re: Studlgrat26.10.2016
byli jsme o vikendu, ale proslapavali jsme vsude stopu, bylo po velkym snezeni cca 40cm. ted si mysl
  Re: Studlgrat26.10.2016
oprava, tady ten odkaz by mel fungovat (3mezery)
   Re: Studlgrat26.10.2016
Díky moc všem

 Šlachy25.10.2016
Dobrý den, věnuji se aktivně lezení a po zimní přípravě jsem si zničil šlachy v loktu. Bolí přední část (tenisový loket) i spodní část. Byl jsem na fyzioterapii mažu domácím kostivalem, který jsem si uvařil v sádle, jinak voltaren, a homeopatika Ruta Grav
 Re: Šlachy25.10.2016
Asi to nebudeš chtít slyšet, ale nepomůže ti nic. Můžeš zkusit opich, můžeš zkusit rázovou vlnu, maz
  Re: Šlachy25.10.2016
Díky moc za odpověď... už jsem to slyšel z více stran, takové to co si nechci přiznat a pořád hledám
   Re: Šlachy25.10.2016
Ale dobrá zpráva může být to, že to ničemu nevadí. Tedy pokud nejsi přecitlivělý na bolest. Jde to v
 Re: Šlachy25.10.2016
One move to many... je nazev knihy v ktere jsou cviky na zanety v loktech z lezeni. Mel sem zanet ro
 Re: Šlachy25.10.2016
Muzes se stat na chvili softmoverem, ostatne to asi ceka s vekem kazdeho.

ale budme r
 Re: Šlachy25.10.2016
Protahuj!! Najdi si cviky na lokty, jsou dost primitivní.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Rok a
  Re: Šlachy25.10.2016
Jj souhlas. Já s tim měl problém rok a půl. Pomohlo každodenní protahování např. tady
   Re: Šlachy26.10.2016
Díky moc všem za rady. Nečekal jsem tolik reakcí super. Protahuji co to jde celkou dobu od počátku b
    Re: Šlachy26.10.2016
Prekonavani bolesti, no to je vyborny napad... myslel jsem ze se chces dat do kupy. Ta bolest Ti ma
     Re: Šlachy26.10.2016
Při dlouhodobých problémech to občas nebývá špatná taktika. Konkrétně u tohoto problému je blbé to,
      Re: Šachy26.10.2016
Mam v prdeli šlachy, tak hraju jenom šachy...
       Re: Šachy26.10.2016
Tak bacha na oko.
       Re: Šachy05.11.2016
:)) to je palba :))
 Re: Šlachy26.10.2016
moje svatá trojice: powerball, strečing a plavání
  Re: Šlachy26.10.2016
A moje: Sex, drogy a rokenrol.
   Re: Šlachy05.11.2016
:)) to je palba :))
 Re: Šlachy26.10.2016
zkus make it or break it od dave macleoda, jsou tam navody pro rehabilitaci lokte. mi jeho navody po
  Re: Šlachy26.10.2016
Ahoj.
Ja jsem se sice neptal ale mam podobny problem, takze za pdf diky (kef@email.cz).
   Re: Šlachy26.10.2016
One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v kl
   Re: Šlachy26.10.2016
One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v kl
   Re: Šlachy26.10.2016
na bookdepository to mas bez postovneho...
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
    Re: Šlachy31.10.2016
Dik za nabidku ale uz jsem objednal z toho Bookdepository, levneji jsem nesehnal. Vyslo to tam lip i
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
  Re: Šlachy26.10.2016
prosím téže pdf...h_kubicek@seznam.cz
díkes
  Re: Šlachy28.10.2016
Ahoj Ondro. Myslis ze bys mohl poslat to pdf na kef@email.cz?
Dik moc!
 Re: Šlachy27.10.2016
Mě dost pomohlo tejpování předloktí. Loket se tím odlehčil a při skoro normálním fungování jsem o ně
 Re: Šlachy27.10.2016
Měl jsem ten samý problém.Řešeno vyšetřením v ORP centru v Praze.Lék na zánět a bolest Nimesil.K tom
 Re: Šlachy27.10.2016
No, sám neuvádíš možná nejzásadnější údaje a nikdo jinej se Tě tu na ně zatím taky nezeptal. Zvláštn
  Re: Šlachy29.10.2016
asi ne , spis urcite
   Re: Šlachy29.10.2016
jo, ale dost možná že někomu, kdo
- "intenzivně" leze půlrok jednou týdně a na ska
    Re: Šlachy - oprava29.10.2016
jo a koukám že to slovo "intenzivně" jsem si tam propašoval sám, autor otázky uvádí, že le
     Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Problémy s epikondylitidou měl v lezení už kde kdo.Dokonce i lidi co lezou sedmičky.Kvuli tomu tady
      Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Čemu říkáš "dýl" ?
       Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Najdeš to třeba zrovna na stránkách Ústavu chirurgie ruky Vysoké nad Jizerou.Ale i jinde na netu.Cit
        Re: Šlachy - oprava30.10.2016
No a jsme u toho - s operací pauze 5 měsíců, některé případy s pouze klidovým režimem se ale mohou t
      Re: Šlachy - oprava30.10.2016
jo. Proč k tomu nepřistupovat komplexně, když stačí jen polovičatě a laicky posbírat rady zkušených
       Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Proč by se tady nemohl zeptat? :) Obvzlášť,když se s tím co řeší "on" už tolik lezeckých &
        Re: Šlachy - oprava30.10.2016
však ať se ptá, to je o.k. :-)
vybízel jsem ho jen k tomu, že když už se ptá, mohlo by mu pro
         Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Díky moc borci za velkou debatu o tom, že jsem zde uvedel můj problém a doslova se tu sekáte jako ps
          Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Něco musíš dělat špatně - po pěti letech lézt 6b-6c je divné. Pokud nejsi obézní, tak tuto obtížnost
           Re: Šlachy - oprava30.10.2016
6B-6C na bouldrech (pro doplnění)
           Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Udava bouldrovou klasu. Znam kluky co lezou devitky a 6C jim dela problemy. Jsem jednim z nich
            Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Ok, omlouvám se.
          Re: Šlachy - oprava30.10.2016
ok, dík za upřesnění. Zatim si troufnu mít jasno jen v tom, že problém vzniknul po intenzivnějším dl
           ...31.10.2016
Díky moc za tvoje rady, musím přehodonotit celou zimu a začít úplně od nuly. Pauza mne opět nemine a
            Re: ...31.10.2016
vůbec nemáš za co. Lezu jen o pár let dýl než ty, ale za tu dobu jsem si dospěl k tomu, že člověk se
            Re: ...31.10.2016
Chvalim velmi rozumny rozhodnuti. Diskuze na lezci nabrala dobry smer a vedla k rozumnemu rozhodnuti
           Re: Šlachy - oprava01.11.2016
Osobne bych na to sla jeste trochu jinak - pres fyzioterapii. Mne trapilo dlouho rameno, az se ukaza
            Re: Šlachy - oprava01.11.2016
*cast prace
             Re: Šlachy - oprava01.11.2016
naprosto souhlasim. To co jsem psal výše předpokládá, že přetížení, který vedlo k tvým potížím, je z

 Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Ahoj, byl někdo v posledních dnech kdekoli v Rakousku? Máte tip, zda a kde by to už šlo na skialpy - spíše lehčí tůry bez extrémních svahů? Zvažujeme nadcházející prodloužený víkend (teď od 28.)
 Re: Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Tady

 Re: Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Řekl bych jo. Nad 3000 mnm a žádný strmý sjezdy.

 Lago di garda24.10.2016
Ahojte
Máte zkušenost s dětským lezením či ferratou v oblasti Lago di garda, děkuji. Kateřina😶
 Re: Lago di garda12.12.2018
Ahoj, v okolí je hromada lokalit, nejznámější je Arco. Pro inpspiraci se může hodit tenhle odkaz na
 Re: Lago di garda12.12.2018
Ahoj, v okolí je hromada lokalit, nejznámější je Arco. Pro inpspiraci se může hodit tenhle odkaz na

 Ocún Ozone lady24.10.2016
Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, jestli se roztáhnou lezečky Ocún ozone? Ď
 Re: Ocún Ozone lady25.10.2016
Jasně, roztáhnou. O půl čísla určitě, možná o víc (u pánských UK8).
  Re: Ocún Ozone lady11.11.2016
super, díky :) už jsem to trochu pocítila :)

 Lezen deti23.10.2016
Zdravi, vas, zajimalo by me, od kolika let zacinate deti davat na stenu? Chtela.bych, aby dcerka zkusila, jestl ji to bude bavit. Myslim, ze by mohlo. Akorat jsem nedke ted cetla, ze na sten v nasem meste maji napsano, ze je doporuceny vek 5let. Tak se ch
 Re: Lezen deti23.10.2016
Byli jsme s 2.5 letym. Dá se dobře namotivovat ale dlouho nevydrží.
 Re: Lezen deti23.10.2016
A co chceš slyšet? Takovému děcku je úplně jedno, zda je na hřišti na prolejzačce, nebo zda je na st
 Re: Lezen deti24.10.2016
Dali jsme od tří let, syna to docela bavilo, v podstatě první semestr probíhal tak, že jistič - inst
 Re: Lezen deti24.10.2016
Ale existujou i děti, který už v těch třech letech normálně lezou III UIAA na toprope a neremcaj. Po
 Re: Lezen deti24.10.2016
A jde o tvé ambice nebo ambice tvého děcka?

to že děcko leze na hřišti kde může a mam
  Re: Lezen deti27.10.2016
Muzu te ujistit, ze moje dite chudak neni a bordel v hlave taky nemam ;)
 Re: Lezen deti24.10.2016
Ahoj, já malou (2 a půl roku) beru od maličk sebou na stěnu, ale natáhnu jí tam deku , dám hračky a
  Re: Lezen deti25.10.2016
Uff. Konečně rozumnej názor.
  Re: Lezen deti25.10.2016
4 z 5 dětí není schopno nějaké cílené dlouhodobější fyzické aktivity ani od 6-7 let
to jsem o
  Re: Lezen deti25.10.2016
To je naprosto ideální. Ještě k tomu přidej odrážedlo, ať si tam s těmi ostatními děcky pod stěnou m
   Re: Lezen deti25.10.2016
Jak můžeš vědět, jestli některý dospělí nehlídá? Taky chodíme se špuntem a je stále pod dozorem. Blb
    Re: Lezen deti25.10.2016
Jasně, jsou i uvědomělí rodiče, ale už jsem zažil i hlídání ve formě "nenajížděj do toho pána,
    Re: Lezen deti25.10.2016
To vykládej potom, co mu spadne na hlavu kýbl. Nebo lezec (mám poslední dobou "štěstí" na
     Re: Lezen deti25.10.2016
Kdyby jen kýbl. Řada rodičů si vůbec neuvědomuje, kde končí převis, takže jsou sice 3-4 metry od stě
 Re: Lezen deti27.10.2016
Diky za komenty. Pro ujasneni, nejedna se o me ambice. Nepotrebuji 3 lete dite drilovat na zdi, aby
 Re: Lezen deti27.10.2016
Máme 3,5 let starýho kluka a zatím si chce jen hrát, koukat po autech, bagrech, letadlech atd. Na st

 Lezen deti23.10.2016
Zdravi, vas, zajimalo by me, od kolika let zacinate deti davat na stenu? Chtela.bych, aby dcerka zkusila, jestl ji to bude bavit. Myslim, ze by mohlo. Akorat jsem nedke ted cetla, ze na sten v nasem meste maji napsano, ze je doporuceny vek 5let. Tak se ch

1   ...   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezen deti
Zdravi, vas, zajimalo by me, od kolika let zacinate deti davat na stenu? Chtela.bych, aby dcerka zkusila, jestl ji to bude bavit. Myslim, ze by mohlo. Akorat jsem nedke ted cetla, ze na sten v nasem meste maji napsano, ze je doporuceny vek 5let. Tak se chci zeptat, jestli lozi nekdo i s 3letym. Dekuji.
Kristy15:25:43 23.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Byli jsme s 2.5 letym. Dá se dobře namotivovat ale dlouho nevydrží.
17:53:04 23.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
A co chceš slyšet? Takovému děcku je úplně jedno, zda je na hřišti na prolejzačce, nebo zda je na stěně. Minimální doporučovaný věk se obvykle vztahuje na účast v kroužkách nebo oddílech, ale není to z důvodu fyzického, ale dítě musí být schopno určité samostatnosti a komunikace s okolím. Pokud s ním půjdeš na stěnu ty osobně, klidně ho můžeš zkoušet pověsit na chyt třeba od půl roku, pokud si myslíš, že je to k něčemu...
19:45:09 23.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Dali jsme od tří let, syna to docela bavilo, v podstatě první semestr probíhal tak, že jistič - instruktor vždy syna popotáhl a on se pak houpal. Když měl někdy dobrou náladu, tak udělal i pár kroků.
honza10:02:55 24.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Ale existujou i děti, který už v těch třech letech normálně lezou III UIAA na toprope a neremcaj. Pokud je potomek takovej že po všem leze, resp. na otázku zda by to chtěl zkusit odpoví že jo, tak bych to zkusil. Za to nic nedáte. Úvazek a lezky půjčíte na stěně.
honza11:55:49 24.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
A jde o tvé ambice nebo ambice tvého děcka?

to že děcko leze na hřišti kde může a mamina ho pak přivede k lezení je přirozený, ale dát děcko někam, protože si myslím, že zrovna tohle by ho mohlo bavit, tak to je bordel v hlavě, to se na mě nezlob.
chudák dítě.
HonzA13:57:07 24.10.2016
odpovědět 
  Re: Lezen deti
Muzu te ujistit, ze moje dite chudak neni a bordel v hlave taky nemam ;)
15:34:37 27.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Ahoj, já malou (2 a půl roku) beru od maličk sebou na stěnu, ale natáhnu jí tam deku , dám hračky a ona si tam spíš hraje. Minulý rok jí lezení vůbec nezajímalo, letos jí bavilo se mnou jistit (přidržvala lano) a ke konci léta už jí začaly zajímat chyty, tak jsem jí držela za zadek a pomáhala nahoru, ale není to lezení, spíš hra a asi tak max na 2 minuty :) daleko větší zážitky má z toho, že si tam může hrát s jinými dětmi. Nechám to celý na ní, kdy sama řekne, že to bude chtít taky zkusit. Děti jsou co si pamatuju z didaktiky tv až na výjimky schopný nějaký cílený dlouhodobější fyzický aktivity až od 4 let. Do té doby to nemá moc význam..
Katka17:21:35 24.10.2016
odpovědět 
  Re: Lezen deti
Uff. Konečně rozumnej názor.
00:13:39 25.10.2016
odpovědět 
  Re: Lezen deti
4 z 5 dětí není schopno nějaké cílené dlouhodobější fyzické aktivity ani od 6-7 let
to jsem odpozoroval v BB. ten pátý je chudák, kterého k tomu ostatní nepustí.
09:21:52 25.10.2016
odpovědět 
  Re: Lezen deti
To je naprosto ideální. Ještě k tomu přidej odrážedlo, ať si tam s těmi ostatními děcky pod stěnou může nejen hrát, ale aby se tam mohla i prohánět na vozítku, třeba slalom mezi jističi děcka obvykle velmi baví, a budeš máma na jedničku s hvězdičkou.
09:31:25 25.10.2016
odpovědět 
   Re: Lezen deti
Jak můžeš vědět, jestli některý dospělí nehlídá? Taky chodíme se špuntem a je stále pod dozorem. Blbec, co všechny strkaj do jednoho pytle mám nejradši...
glum12:24:16 25.10.2016
odpovědět 
    Re: Lezen deti
Jasně, jsou i uvědomělí rodiče, ale už jsem zažil i hlídání ve formě "nenajížděj do toho pána, jeď si na druhou stranu.". No a když k tomu přičtu, že i pod dohledem dospělých malé děti občas brečí a vřískají...

Netvrdím, že všichni jsou tací, nejsou. Ale výjimky jsou tak řídké, že to do jednoho pytle klidně naházím. Raději budu blbcem v klidu, než chápajícím inteligentem s cizím harantem pod nohama :-) Když někde může být zakaz vstupu psů. klidně bych tam dal i zákaz vstupu dětí do pěti let. Z bezpečnostního hlediska by to prošlo, dítě z toho nic nemá, ale minimálně pobyt v prašném prostředí pro něj moc přínosný není. Prostě pro děti jsou hřiště, do fitka nebo na kurty takto malé děti také nesmí, tak co je taháte na stěnu???
12:55:17 25.10.2016
odpovědět 
    Re: Lezen deti
To vykládej potom, co mu spadne na hlavu kýbl. Nebo lezec (mám poslední dobou "štěstí" na lůmeny, kdy od šestého jištění končím půl metru nad zemí).

Hele, říkej si, že jsem třeba asociál, ale až skočím na tvého prcka, omlouvat se, ani brečet nebudu.
13:17:54 25.10.2016
odpovědět 
     Re: Lezen deti
Kdyby jen kýbl. Řada rodičů si vůbec neuvědomuje, kde končí převis, takže jsou sice 3-4 metry od stěny a jističe, ale že je lezez přímo nad nimi, to už jim jaksi nedojde. Jistící kyblík má pár gramů a tak moc jich nepadá, ale už jsem párktrát viděl vyklouznout z kapsy třeba mobil. A co udělá 150g po pádu za patnácti metrů, asi netřeba popisovat. A že třeba na BW si některá paka udělají z molitanových lavic dětský koutek přímo na prostředku, pod topy z pilířů, jsem už také viděl...
13:28:54 25.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Diky za komenty. Pro ujasneni, nejedna se o me ambice. Nepotrebuji 3 lete dite drilovat na zdi, aby ziskalo k veskeremu sportu odpor. Snazim se ho podporova uz od utleho veku v tech cinnostech, o ktere projevi zajem. Jezdi na odrazedle, absolvovala nekolik zavodu-ne z me iniciativy, ale ze sve vlastni. Necekam, ze bude hodinu lozit ani zadne zazraky.. jen me zajimala vase zkusenost s takhle malymi detmi na stene. Diky
Kristy15:40:34 27.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Máme 3,5 let starýho kluka a zatím si chce jen hrát, koukat po autech, bagrech, letadlech atd. Na stěně jsme byli párkrát a nic moc. Do ničeho jsem ho nenutil, trochu pobídl, pověsil na chyt a pak odfrčel na prolejzačky. :-) Takže věz, že to bude dítě od dítěte různý. Holky jsou ve vývoji rychlejší, kluci línější. Pokud už má sourozence, tak to je taky někde jinde.
Esus17:19:45 27.10.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi