LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231214 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lago di garda24.10.2016
Ahojte
Máte zkušenost s dětským lezením či ferratou v oblasti Lago di garda, děkuji. Kateřina😶
 Re: Lago di garda12.12.2018
Ahoj, v okolí je hromada lokalit, nejznámější je Arco. Pro inpspiraci se může hodit tenhle odkaz na
 Re: Lago di garda12.12.2018
Ahoj, v okolí je hromada lokalit, nejznámější je Arco. Pro inpspiraci se může hodit tenhle odkaz na

 Ocún Ozone lady24.10.2016
Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, jestli se roztáhnou lezečky Ocún ozone? Ď
 Re: Ocún Ozone lady25.10.2016
Jasně, roztáhnou. O půl čísla určitě, možná o víc (u pánských UK8).
  Re: Ocún Ozone lady11.11.2016
super, díky :) už jsem to trochu pocítila :)

 Lezen deti23.10.2016
Zdravi, vas, zajimalo by me, od kolika let zacinate deti davat na stenu? Chtela.bych, aby dcerka zkusila, jestl ji to bude bavit. Myslim, ze by mohlo. Akorat jsem nedke ted cetla, ze na sten v nasem meste maji napsano, ze je doporuceny vek 5let. Tak se ch
 Re: Lezen deti23.10.2016
Byli jsme s 2.5 letym. Dá se dobře namotivovat ale dlouho nevydrží.
 Re: Lezen deti23.10.2016
A co chceš slyšet? Takovému děcku je úplně jedno, zda je na hřišti na prolejzačce, nebo zda je na st
 Re: Lezen deti24.10.2016
Dali jsme od tří let, syna to docela bavilo, v podstatě první semestr probíhal tak, že jistič - inst
 Re: Lezen deti24.10.2016
Ale existujou i děti, který už v těch třech letech normálně lezou III UIAA na toprope a neremcaj. Po
 Re: Lezen deti24.10.2016
A jde o tvé ambice nebo ambice tvého děcka?

to že děcko leze na hřišti kde může a mam
  Re: Lezen deti27.10.2016
Muzu te ujistit, ze moje dite chudak neni a bordel v hlave taky nemam ;)
 Re: Lezen deti24.10.2016
Ahoj, já malou (2 a půl roku) beru od maličk sebou na stěnu, ale natáhnu jí tam deku , dám hračky a
  Re: Lezen deti25.10.2016
Uff. Konečně rozumnej názor.
  Re: Lezen deti25.10.2016
4 z 5 dětí není schopno nějaké cílené dlouhodobější fyzické aktivity ani od 6-7 let
to jsem o
  Re: Lezen deti25.10.2016
To je naprosto ideální. Ještě k tomu přidej odrážedlo, ať si tam s těmi ostatními děcky pod stěnou m
   Re: Lezen deti25.10.2016
Jak můžeš vědět, jestli některý dospělí nehlídá? Taky chodíme se špuntem a je stále pod dozorem. Blb
    Re: Lezen deti25.10.2016
Jasně, jsou i uvědomělí rodiče, ale už jsem zažil i hlídání ve formě "nenajížděj do toho pána,
    Re: Lezen deti25.10.2016
To vykládej potom, co mu spadne na hlavu kýbl. Nebo lezec (mám poslední dobou "štěstí" na
     Re: Lezen deti25.10.2016
Kdyby jen kýbl. Řada rodičů si vůbec neuvědomuje, kde končí převis, takže jsou sice 3-4 metry od stě
 Re: Lezen deti27.10.2016
Diky za komenty. Pro ujasneni, nejedna se o me ambice. Nepotrebuji 3 lete dite drilovat na zdi, aby
 Re: Lezen deti27.10.2016
Máme 3,5 let starýho kluka a zatím si chce jen hrát, koukat po autech, bagrech, letadlech atd. Na st

 Lezen deti23.10.2016
Zdravi, vas, zajimalo by me, od kolika let zacinate deti davat na stenu? Chtela.bych, aby dcerka zkusila, jestl ji to bude bavit. Myslim, ze by mohlo. Akorat jsem nedke ted cetla, ze na sten v nasem meste maji napsano, ze je doporuceny vek 5let. Tak se ch

 Lezen deti23.10.2016
Zdravi, vas, zajimalo by me, od kolika let zacinate deti davat na stenu? Chtela.bych, aby dcerka zkusila, jestl ji to bude bavit. Myslim, ze by mohlo. Akorat jsem nedke ted cetla, ze na sten v nasem meste maji napsano, ze je doporuceny vek 5let. Tak se ch

 dyneema22.10.2016
Ahoj. Setkala jsem se s informací, že smyčky z materiálu dyneema rychleji stárnou a je nutné je max. po 3 letech vyměnit, i když se moc nepoužívají. Mohl by toto prosím někdo potvrdit/vyvrátit? Předem díky za Vaše odpovědi!
 Re: dyneema22.10.2016
Trochu jsem pogooglil:
 Re: dyneema24.10.2016
Dyneema zřejmě rychleji stářím ztrácí pevnost než PA, ale ty tři roky bych viděl s rezervou, resp. c

 Skialpové boty - Hagan22.10.2016
Ahoj, plánuji si pořizovat skialpové vybavení. Nechal jsem si poradit, že se opravdu nevyplatí šetřit na botách. Mám možnost sehnat za rozumnější peníze boty Hagan Core ST/TF. Máte s nimi někdo nějakou zkušenost? Případně mám se poohlédnout po něčem jiném
 Re: Skialpové boty - Hagan24.10.2016
Jestli dělaji boty stejne na hovno jak lyze, tak potes ... doporucuju jit do osvedcenych znacek: Dyn
  Re: Skialpové boty - Hagan24.10.2016
Boty vypadaj zajímavě. Je pravda že jsem měl extralehký pěnový hagany a prošláp jsem je.
  Re: Skialpové boty - Hagan10.11.2016
To by me zajimalo na jakych lyzi a kdy jsi od Haganu jel naposled?
   Re: Skialpové boty - Hagan11.11.2016
Svijanům taky trvalo dlouho, než se zbavily pověsti patoku.
    Re: Skialpové boty - Hagan12.11.2016
Ptam se jen pro zajímavost. Nemam s nima vubec spatnou zkusenost. Cirrus a ascent muzu jen doporucit
 Re: Skialpové boty - Hagan12.11.2016
A abych odpovedel ohledne bot. Vyzkousej a uvidis. Kazdymu sedne neco jineho. Ja mam Dynafit tlt6 pr

 Průvodce Kuba21.10.2016
Ahoj, neměl byste někdo na prodej, nebo půjčení průvodce na Kubu? Předem díky, Zuzka
 Re: Průvodce Kuba22.10.2016
Ahoj, zde u kolegů na Lezec-shop.cz je skladem:
 Sportlife 201621.10.2016
Ahoj, nemá někdo promo kód na vstup zdarma na Sportlife?
Moc díky Radka.
 Re: Sportlife 201621.10.2016
Mám. Za hodinku?
  Re: Sportlife 201622.10.2016
Taky bych kdyžtak poprosil...
   Re: Sportlife 201623.10.2016
Promo kody nemame, ale na HUDY stene v Brne mas ted ke kazdemu vstupu 1 + 1 na SPORTlife.
Rad
 Re: Sportlife 201624.10.2016
Tam jeste nekdo chodi? Myslel jsem, ze to je mrtvy projekt.

 kecy o hovně sem!20.10.2016
Pokusně zakládám tohle vlákno.

Vítaná témata:

- sportovní lezení vs. ČHS
- bohorovný papaláši
- Jakub Turek vs. anonymní dav
- dojišťování morálovek
- vzdělání, etiketa, psychiatrie
- rekl
 Re: kecy o hovně sem!20.10.2016
to by mě opravdu zajímalo, proč nejsou už dávno dojištěné cesty na písku. to se tam máme zabít? vždy
 Re: kecy o hovně sem!20.10.2016
A co Turek vs. neanonymni dav? Ten bod tam nejak chybi i kdyz to tu take probiha.

Cha
  Re: kecy o hovně sem!20.10.2016
Turek vs. neanonymní dav taky sem.

Byla to v podstatě reakce na to, že v sousedním v
 Odpoved hulvatovi.20.10.2016
A co te prosim vede k tomu byt vulgarni hned v nadpisu vlakna? Lezec totiž není hospoda, asi trosku
  Re: Odpoved hulvatovi.20.10.2016
;)

jsi mimo, sorry
  Re: Odpoved hulvatovi.20.10.2016
He he, nechces se rozmyslet jestli chces psat s diakritikou nebo bez a pak si ev. precist, co je to
   Re: Odpoved hulvatovi.20.10.2016
Přesně Marťas a jemu podobní krmí tyhle témata vo hovně nejefektivněji :-).

1   ...   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezen deti
Zdravi, vas, zajimalo by me, od kolika let zacinate deti davat na stenu? Chtela.bych, aby dcerka zkusila, jestl ji to bude bavit. Myslim, ze by mohlo. Akorat jsem nedke ted cetla, ze na sten v nasem meste maji napsano, ze je doporuceny vek 5let. Tak se chci zeptat, jestli lozi nekdo i s 3letym. Dekuji.
Kristy15:25:43 23.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Byli jsme s 2.5 letym. Dá se dobře namotivovat ale dlouho nevydrží.
17:53:04 23.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
A co chceš slyšet? Takovému děcku je úplně jedno, zda je na hřišti na prolejzačce, nebo zda je na stěně. Minimální doporučovaný věk se obvykle vztahuje na účast v kroužkách nebo oddílech, ale není to z důvodu fyzického, ale dítě musí být schopno určité samostatnosti a komunikace s okolím. Pokud s ním půjdeš na stěnu ty osobně, klidně ho můžeš zkoušet pověsit na chyt třeba od půl roku, pokud si myslíš, že je to k něčemu...
19:45:09 23.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Dali jsme od tří let, syna to docela bavilo, v podstatě první semestr probíhal tak, že jistič - instruktor vždy syna popotáhl a on se pak houpal. Když měl někdy dobrou náladu, tak udělal i pár kroků.
honza10:02:55 24.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Ale existujou i děti, který už v těch třech letech normálně lezou III UIAA na toprope a neremcaj. Pokud je potomek takovej že po všem leze, resp. na otázku zda by to chtěl zkusit odpoví že jo, tak bych to zkusil. Za to nic nedáte. Úvazek a lezky půjčíte na stěně.
honza11:55:49 24.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
A jde o tvé ambice nebo ambice tvého děcka?

to že děcko leze na hřišti kde může a mamina ho pak přivede k lezení je přirozený, ale dát děcko někam, protože si myslím, že zrovna tohle by ho mohlo bavit, tak to je bordel v hlavě, to se na mě nezlob.
chudák dítě.
HonzA13:57:07 24.10.2016
odpovědět 
  Re: Lezen deti
Muzu te ujistit, ze moje dite chudak neni a bordel v hlave taky nemam ;)
15:34:37 27.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Ahoj, já malou (2 a půl roku) beru od maličk sebou na stěnu, ale natáhnu jí tam deku , dám hračky a ona si tam spíš hraje. Minulý rok jí lezení vůbec nezajímalo, letos jí bavilo se mnou jistit (přidržvala lano) a ke konci léta už jí začaly zajímat chyty, tak jsem jí držela za zadek a pomáhala nahoru, ale není to lezení, spíš hra a asi tak max na 2 minuty :) daleko větší zážitky má z toho, že si tam může hrát s jinými dětmi. Nechám to celý na ní, kdy sama řekne, že to bude chtít taky zkusit. Děti jsou co si pamatuju z didaktiky tv až na výjimky schopný nějaký cílený dlouhodobější fyzický aktivity až od 4 let. Do té doby to nemá moc význam..
Katka17:21:35 24.10.2016
odpovědět 
  Re: Lezen deti
Uff. Konečně rozumnej názor.
00:13:39 25.10.2016
odpovědět 
  Re: Lezen deti
4 z 5 dětí není schopno nějaké cílené dlouhodobější fyzické aktivity ani od 6-7 let
to jsem odpozoroval v BB. ten pátý je chudák, kterého k tomu ostatní nepustí.
09:21:52 25.10.2016
odpovědět 
  Re: Lezen deti
To je naprosto ideální. Ještě k tomu přidej odrážedlo, ať si tam s těmi ostatními děcky pod stěnou může nejen hrát, ale aby se tam mohla i prohánět na vozítku, třeba slalom mezi jističi děcka obvykle velmi baví, a budeš máma na jedničku s hvězdičkou.
09:31:25 25.10.2016
odpovědět 
   Re: Lezen deti
Jak můžeš vědět, jestli některý dospělí nehlídá? Taky chodíme se špuntem a je stále pod dozorem. Blbec, co všechny strkaj do jednoho pytle mám nejradši...
glum12:24:16 25.10.2016
odpovědět 
    Re: Lezen deti
Jasně, jsou i uvědomělí rodiče, ale už jsem zažil i hlídání ve formě "nenajížděj do toho pána, jeď si na druhou stranu.". No a když k tomu přičtu, že i pod dohledem dospělých malé děti občas brečí a vřískají...

Netvrdím, že všichni jsou tací, nejsou. Ale výjimky jsou tak řídké, že to do jednoho pytle klidně naházím. Raději budu blbcem v klidu, než chápajícím inteligentem s cizím harantem pod nohama :-) Když někde může být zakaz vstupu psů. klidně bych tam dal i zákaz vstupu dětí do pěti let. Z bezpečnostního hlediska by to prošlo, dítě z toho nic nemá, ale minimálně pobyt v prašném prostředí pro něj moc přínosný není. Prostě pro děti jsou hřiště, do fitka nebo na kurty takto malé děti také nesmí, tak co je taháte na stěnu???
12:55:17 25.10.2016
odpovědět 
    Re: Lezen deti
To vykládej potom, co mu spadne na hlavu kýbl. Nebo lezec (mám poslední dobou "štěstí" na lůmeny, kdy od šestého jištění končím půl metru nad zemí).

Hele, říkej si, že jsem třeba asociál, ale až skočím na tvého prcka, omlouvat se, ani brečet nebudu.
13:17:54 25.10.2016
odpovědět 
     Re: Lezen deti
Kdyby jen kýbl. Řada rodičů si vůbec neuvědomuje, kde končí převis, takže jsou sice 3-4 metry od stěny a jističe, ale že je lezez přímo nad nimi, to už jim jaksi nedojde. Jistící kyblík má pár gramů a tak moc jich nepadá, ale už jsem párktrát viděl vyklouznout z kapsy třeba mobil. A co udělá 150g po pádu za patnácti metrů, asi netřeba popisovat. A že třeba na BW si některá paka udělají z molitanových lavic dětský koutek přímo na prostředku, pod topy z pilířů, jsem už také viděl...
13:28:54 25.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Diky za komenty. Pro ujasneni, nejedna se o me ambice. Nepotrebuji 3 lete dite drilovat na zdi, aby ziskalo k veskeremu sportu odpor. Snazim se ho podporova uz od utleho veku v tech cinnostech, o ktere projevi zajem. Jezdi na odrazedle, absolvovala nekolik zavodu-ne z me iniciativy, ale ze sve vlastni. Necekam, ze bude hodinu lozit ani zadne zazraky.. jen me zajimala vase zkusenost s takhle malymi detmi na stene. Diky
Kristy15:40:34 27.10.2016
odpovědět 
 Re: Lezen deti
Máme 3,5 let starýho kluka a zatím si chce jen hrát, koukat po autech, bagrech, letadlech atd. Na stěně jsme byli párkrát a nic moc. Do ničeho jsem ho nenutil, trochu pobídl, pověsil na chyt a pak odfrčel na prolejzačky. :-) Takže věz, že to bude dítě od dítěte různý. Holky jsou ve vývoji rychlejší, kluci línější. Pokud už má sourozence, tak to je taky někde jinde.
Esus17:19:45 27.10.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi