LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Dap Sport - Hradec Králové
Loděnice FTVS - Praha 7
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 malé expresky28.10.2016
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s presem Rock Empire Set Swift P16 při lezení v horách na půlkách či dvojčatech? Byl to dárek, v popisu maj sice na ledy i do hor, ale presa jsou o poznání menší, tak by mě zajímala nějaká osobní zkušenost při lezení v horách
 Re: malé expresky28.10.2016
doplnění: menším presem myslím menší karáble
  Re: malé expresky28.10.2016
Za mňa sú malé presa v pohode. Mám Ocun Kestrel a v pohode aj v zime v rukaviciach
 Re: malé expresky28.10.2016
Není problém. Ruku mám tak normálně velkou L, spíše XL. Expresky mám ještě menší než RE Swift - jsou
 Re: malé expresky29.10.2016
Do hor používám jenom malé karabiny a zatím jsem žádný problém neměl. Osobně bych měl asi problém se
  Re: malé expresky31.10.2016
Duvod? Protože RE sedáky a smyčky šije v ČR a karabiny pro ně vyrábí v kontinentální Číně? Kdežto na
   Re: malé expresky31.10.2016
Díky! Jirka
   Re: malé expresky06.11.2016
Protoze vyvoj u Rock Empire probiha stylem ... Petzl neco vymysli, Singing Rock to okopiruje a od SR
    Re: malé expresky07.11.2016
Vždycky to někdo vymyslí a pak to ostatní převezmou, takhle je to už od pradávna a ve všem :-)
     Re: malé expresky07.11.2016
"Převezmou" ... to mně silně pobavilo :D ... kde parkuješ? Převzal bych ti auto. Snad by t
    Re: malé expresky07.11.2016
A u chleba ti to "bytelne" nevadi? :D
     Re: malé expresky07.11.2016
Jí jenom rohliky! S lučinou a juniorem... ;-)
     Re: malé expresky07.11.2016
Jsi dement. Srovnávat chlepa s technickýma věcma je opravdu hodné tupce.
      Re: malé expresky08.11.2016
Ajoo, a Vseznalek z Kviteckova rozhodne, co se jeste kopirovat smi a co uz ne :D.
Treba u &qu

 na pisku26.10.2016
no predstavte si co nekdo dela na pisku
http://www.doba.sk/2014/11/30/tento-muz- stravil-10-rokov-vyrezavanim-obrovskej-jas
 Re: na pisku26.10.2016
Jsem pro to zařadit do programu Erasmus+, jako další setkání v Ádru - workshop by mohl vést hlavní m
  Re: na pisku26.10.2016
no ja spis premejslel vic vyuzit nabizeny potencial a nejakou mensi vez nebo nejakej bouldrik z adru
   Re: na pisku26.10.2016
geniální nápad, urazit starostovi hlavu a udělat na ní MČR v Boulderingu v Palladiu :-D
    Re: na pisku26.10.2016
Ale v drytool boulderingu. Na tom Ádrařském pískovišti se normálně bouldřit nedá :-).

 Oblečení - kde koupit25.10.2016
Zdar,
kde si slušně nakoupit? Potřebuji nějaké hadříky a je to bída. U nás i v zahraničí.
Všichni se teď zbláznili mají jen pochybný softshell nebo drahé Gore-TeX. Nic mezi tím.
Dnes jsem si chtěl vzít Gore bundu, když nic jiného není
 Re: Oblečení - kde koupit25.10.2016
...:-)
 Re: Oblečení - kde koupit25.10.2016
Tak jedine snad do Tuzexu..
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
no nevím - někdo další z LGBT neporadí?
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Pockej do srpna na festak.
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Dekatlon!
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Zkus trenéra...
 Re: Oblečení - kde koupit27.10.2016
No ale ty jsi nenapsal co chceš. Jestli bundu XXL co není Gore, máme v obchodě ještě Treksport Eleme
  Re: Oblečení - kde koupit28.10.2016
Mají pouze velikost XXL a v příšerném barevném provedení.
Když už si kupuji drahé věci musí v
   Re: Oblečení - kde koupit28.10.2016
Ja teda kupuji alespon na 30 let a jak to nema leopardi vzor tak to neberu, protoze se da objektivne

 Studlgrat25.10.2016
Ahoj lezci, nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy o stavu sněhu a ledu na hřebenu Studlgrat. Tento víkend slibuje nádherné počasí, ale vzhledem k hnusným podmínkám po celý říjen máme obavu, aby to tam nebylo moc zaledované a tudíž k vrcholu nedostupné. Díky
 Re: Studlgrat25.10.2016
MOc se toho neboj. (ted apokud davas 5ky uplne na pohodu)
Ty lehci pasaze se daji lizt v jaky
  Re: Studlgrat25.10.2016
V ezkych pasazich se tam drzi lano, nebo preska :)
  Re: Studlgrat25.10.2016
V ezkych pasazich se tam drzi lano, nebo preska :)
   Re: Studlgrat25.10.2016
:)))
 Re: Studlgrat25.10.2016
ted tam byli známí. Hodně sněhu, dolní část k Fruschtuckplatzu prakticky brození ve sněhu. Pak regul
 Re: Studlgrat26.10.2016
byli jsme o vikendu, ale proslapavali jsme vsude stopu, bylo po velkym snezeni cca 40cm. ted si mysl
  Re: Studlgrat26.10.2016
oprava, tady ten odkaz by mel fungovat (3mezery)
   Re: Studlgrat26.10.2016
Díky moc všem

 Šlachy25.10.2016
Dobrý den, věnuji se aktivně lezení a po zimní přípravě jsem si zničil šlachy v loktu. Bolí přední část (tenisový loket) i spodní část. Byl jsem na fyzioterapii mažu domácím kostivalem, který jsem si uvařil v sádle, jinak voltaren, a homeopatika Ruta Grav
 Re: Šlachy25.10.2016
Asi to nebudeš chtít slyšet, ale nepomůže ti nic. Můžeš zkusit opich, můžeš zkusit rázovou vlnu, maz
  Re: Šlachy25.10.2016
Díky moc za odpověď... už jsem to slyšel z více stran, takové to co si nechci přiznat a pořád hledám
   Re: Šlachy25.10.2016
Ale dobrá zpráva může být to, že to ničemu nevadí. Tedy pokud nejsi přecitlivělý na bolest. Jde to v
 Re: Šlachy25.10.2016
One move to many... je nazev knihy v ktere jsou cviky na zanety v loktech z lezeni. Mel sem zanet ro
 Re: Šlachy25.10.2016
Muzes se stat na chvili softmoverem, ostatne to asi ceka s vekem kazdeho.

ale budme r
 Re: Šlachy25.10.2016
Protahuj!! Najdi si cviky na lokty, jsou dost primitivní.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Rok a
  Re: Šlachy25.10.2016
Jj souhlas. Já s tim měl problém rok a půl. Pomohlo každodenní protahování např. tady
   Re: Šlachy26.10.2016
Díky moc všem za rady. Nečekal jsem tolik reakcí super. Protahuji co to jde celkou dobu od počátku b
    Re: Šlachy26.10.2016
Prekonavani bolesti, no to je vyborny napad... myslel jsem ze se chces dat do kupy. Ta bolest Ti ma
     Re: Šlachy26.10.2016
Při dlouhodobých problémech to občas nebývá špatná taktika. Konkrétně u tohoto problému je blbé to,
      Re: Šachy26.10.2016
Mam v prdeli šlachy, tak hraju jenom šachy...
       Re: Šachy26.10.2016
Tak bacha na oko.
       Re: Šachy05.11.2016
:)) to je palba :))
 Re: Šlachy26.10.2016
moje svatá trojice: powerball, strečing a plavání
  Re: Šlachy26.10.2016
A moje: Sex, drogy a rokenrol.
   Re: Šlachy05.11.2016
:)) to je palba :))
 Re: Šlachy26.10.2016
zkus make it or break it od dave macleoda, jsou tam navody pro rehabilitaci lokte. mi jeho navody po
  Re: Šlachy26.10.2016
Ahoj.
Ja jsem se sice neptal ale mam podobny problem, takze za pdf diky (kef@email.cz).
   Re: Šlachy26.10.2016
One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v kl
   Re: Šlachy26.10.2016
One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v kl
   Re: Šlachy26.10.2016
na bookdepository to mas bez postovneho...
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
    Re: Šlachy31.10.2016
Dik za nabidku ale uz jsem objednal z toho Bookdepository, levneji jsem nesehnal. Vyslo to tam lip i
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
  Re: Šlachy26.10.2016
prosím téže pdf...h_kubicek@seznam.cz
díkes
  Re: Šlachy28.10.2016
Ahoj Ondro. Myslis ze bys mohl poslat to pdf na kef@email.cz?
Dik moc!
 Re: Šlachy27.10.2016
Mě dost pomohlo tejpování předloktí. Loket se tím odlehčil a při skoro normálním fungování jsem o ně
 Re: Šlachy27.10.2016
Měl jsem ten samý problém.Řešeno vyšetřením v ORP centru v Praze.Lék na zánět a bolest Nimesil.K tom
 Re: Šlachy27.10.2016
No, sám neuvádíš možná nejzásadnější údaje a nikdo jinej se Tě tu na ně zatím taky nezeptal. Zvláštn
  Re: Šlachy29.10.2016
asi ne , spis urcite
   Re: Šlachy29.10.2016
jo, ale dost možná že někomu, kdo
- "intenzivně" leze půlrok jednou týdně a na ska
    Re: Šlachy - oprava29.10.2016
jo a koukám že to slovo "intenzivně" jsem si tam propašoval sám, autor otázky uvádí, že le
     Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Problémy s epikondylitidou měl v lezení už kde kdo.Dokonce i lidi co lezou sedmičky.Kvuli tomu tady
      Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Čemu říkáš "dýl" ?
       Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Najdeš to třeba zrovna na stránkách Ústavu chirurgie ruky Vysoké nad Jizerou.Ale i jinde na netu.Cit
        Re: Šlachy - oprava30.10.2016
No a jsme u toho - s operací pauze 5 měsíců, některé případy s pouze klidovým režimem se ale mohou t
      Re: Šlachy - oprava30.10.2016
jo. Proč k tomu nepřistupovat komplexně, když stačí jen polovičatě a laicky posbírat rady zkušených
       Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Proč by se tady nemohl zeptat? :) Obvzlášť,když se s tím co řeší "on" už tolik lezeckých &
        Re: Šlachy - oprava30.10.2016
však ať se ptá, to je o.k. :-)
vybízel jsem ho jen k tomu, že když už se ptá, mohlo by mu pro
         Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Díky moc borci za velkou debatu o tom, že jsem zde uvedel můj problém a doslova se tu sekáte jako ps
          Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Něco musíš dělat špatně - po pěti letech lézt 6b-6c je divné. Pokud nejsi obézní, tak tuto obtížnost
           Re: Šlachy - oprava30.10.2016
6B-6C na bouldrech (pro doplnění)
           Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Udava bouldrovou klasu. Znam kluky co lezou devitky a 6C jim dela problemy. Jsem jednim z nich
            Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Ok, omlouvám se.
          Re: Šlachy - oprava30.10.2016
ok, dík za upřesnění. Zatim si troufnu mít jasno jen v tom, že problém vzniknul po intenzivnějším dl
           ...31.10.2016
Díky moc za tvoje rady, musím přehodonotit celou zimu a začít úplně od nuly. Pauza mne opět nemine a
            Re: ...31.10.2016
vůbec nemáš za co. Lezu jen o pár let dýl než ty, ale za tu dobu jsem si dospěl k tomu, že člověk se
            Re: ...31.10.2016
Chvalim velmi rozumny rozhodnuti. Diskuze na lezci nabrala dobry smer a vedla k rozumnemu rozhodnuti
           Re: Šlachy - oprava01.11.2016
Osobne bych na to sla jeste trochu jinak - pres fyzioterapii. Mne trapilo dlouho rameno, az se ukaza
            Re: Šlachy - oprava01.11.2016
*cast prace
             Re: Šlachy - oprava01.11.2016
naprosto souhlasim. To co jsem psal výše předpokládá, že přetížení, který vedlo k tvým potížím, je z

 Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Ahoj, byl někdo v posledních dnech kdekoli v Rakousku? Máte tip, zda a kde by to už šlo na skialpy - spíše lehčí tůry bez extrémních svahů? Zvažujeme nadcházející prodloužený víkend (teď od 28.)
 Re: Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Tady

 Re: Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Řekl bych jo. Nad 3000 mnm a žádný strmý sjezdy.

 Lago di garda24.10.2016
Ahojte
Máte zkušenost s dětským lezením či ferratou v oblasti Lago di garda, děkuji. Kateřina😶
 Re: Lago di garda12.12.2018
Ahoj, v okolí je hromada lokalit, nejznámější je Arco. Pro inpspiraci se může hodit tenhle odkaz na
 Re: Lago di garda12.12.2018
Ahoj, v okolí je hromada lokalit, nejznámější je Arco. Pro inpspiraci se může hodit tenhle odkaz na

 Ocún Ozone lady24.10.2016
Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, jestli se roztáhnou lezečky Ocún ozone? Ď
 Re: Ocún Ozone lady25.10.2016
Jasně, roztáhnou. O půl čísla určitě, možná o víc (u pánských UK8).
  Re: Ocún Ozone lady11.11.2016
super, díky :) už jsem to trochu pocítila :)

 Lezen deti23.10.2016
Zdravi, vas, zajimalo by me, od kolika let zacinate deti davat na stenu? Chtela.bych, aby dcerka zkusila, jestl ji to bude bavit. Myslim, ze by mohlo. Akorat jsem nedke ted cetla, ze na sten v nasem meste maji napsano, ze je doporuceny vek 5let. Tak se ch
 Re: Lezen deti23.10.2016
Byli jsme s 2.5 letym. Dá se dobře namotivovat ale dlouho nevydrží.
 Re: Lezen deti23.10.2016
A co chceš slyšet? Takovému děcku je úplně jedno, zda je na hřišti na prolejzačce, nebo zda je na st
 Re: Lezen deti24.10.2016
Dali jsme od tří let, syna to docela bavilo, v podstatě první semestr probíhal tak, že jistič - inst
 Re: Lezen deti24.10.2016
Ale existujou i děti, který už v těch třech letech normálně lezou III UIAA na toprope a neremcaj. Po
 Re: Lezen deti24.10.2016
A jde o tvé ambice nebo ambice tvého děcka?

to že děcko leze na hřišti kde může a mam
  Re: Lezen deti27.10.2016
Muzu te ujistit, ze moje dite chudak neni a bordel v hlave taky nemam ;)
 Re: Lezen deti24.10.2016
Ahoj, já malou (2 a půl roku) beru od maličk sebou na stěnu, ale natáhnu jí tam deku , dám hračky a
  Re: Lezen deti25.10.2016
Uff. Konečně rozumnej názor.
  Re: Lezen deti25.10.2016
4 z 5 dětí není schopno nějaké cílené dlouhodobější fyzické aktivity ani od 6-7 let
to jsem o
  Re: Lezen deti25.10.2016
To je naprosto ideální. Ještě k tomu přidej odrážedlo, ať si tam s těmi ostatními děcky pod stěnou m
   Re: Lezen deti25.10.2016
Jak můžeš vědět, jestli některý dospělí nehlídá? Taky chodíme se špuntem a je stále pod dozorem. Blb
    Re: Lezen deti25.10.2016
Jasně, jsou i uvědomělí rodiče, ale už jsem zažil i hlídání ve formě "nenajížděj do toho pána,
    Re: Lezen deti25.10.2016
To vykládej potom, co mu spadne na hlavu kýbl. Nebo lezec (mám poslední dobou "štěstí" na
     Re: Lezen deti25.10.2016
Kdyby jen kýbl. Řada rodičů si vůbec neuvědomuje, kde končí převis, takže jsou sice 3-4 metry od stě
 Re: Lezen deti27.10.2016
Diky za komenty. Pro ujasneni, nejedna se o me ambice. Nepotrebuji 3 lete dite drilovat na zdi, aby
 Re: Lezen deti27.10.2016
Máme 3,5 let starýho kluka a zatím si chce jen hrát, koukat po autech, bagrech, letadlech atd. Na st

 Lezen deti23.10.2016
Zdravi, vas, zajimalo by me, od kolika let zacinate deti davat na stenu? Chtela.bych, aby dcerka zkusila, jestl ji to bude bavit. Myslim, ze by mohlo. Akorat jsem nedke ted cetla, ze na sten v nasem meste maji napsano, ze je doporuceny vek 5let. Tak se ch

1   ...   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Šlachy
Dobrý den, věnuji se aktivně lezení a po zimní přípravě jsem si zničil šlachy v loktu. Bolí přední část (tenisový loket) i spodní část. Byl jsem na fyzioterapii mažu domácím kostivalem, který jsem si uvařil v sádle, jinak voltaren, a homeopatika Ruta Graveolens 9CH, dvakrát obstřik masáže. Trvá to už 6 měsíců a bolest je vlastně stejná. Jsem bez námahy a v lezení mám totální pauzu. Prosím o radu co s tím. Jak co nejlépe uzdravit bolestivé šlachy. Vše vzniklo z lezení boulderů, kde jsou prsty v maximální námaze. Díkec
Roman13:17:58 25.10.2016
odpovědět 
 Re: Šlachy
Asi to nebudeš chtít slyšet, ale nepomůže ti nic. Můžeš zkusit opich, můžeš zkusit rázovou vlnu, mazání, cokoliv, ale bude ti to k ničemu. Jediné, co pomůže, je čas. Jestli můžeš lézt, tak bych klidně lezl, jen vynech extra přípravu jako jsou visy nebo dlouhá cvičení na kampusu. A počítej tak rok dva tři, než to přejde.
13:31:42 25.10.2016
odpovědět 
  Re: Šlachy
Díky moc za odpověď... už jsem to slyšel z více stran, takové to co si nechci přiznat a pořád hledám co s tím...
13:43:31 25.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
Ale dobrá zpráva může být to, že to ničemu nevadí. Tedy pokud nejsi přecitlivělý na bolest. Jde to vydržet a pokud se nepletu, tak to bolí jen při určitých pohybech, ne? Léz s tím jde normálně. Naopak, když se lézt přestane, tak se to zhorší. Kdežto při normálním zatěžování se to časem bude lepšit. Nejhorší, co by mohlo nastat, je, že se to utrhne. Což by mělo být dobře řešitelné, protože se provede operace. Pokud jsi už vyčerpal všechny možnosti, stejně by ti jí měli nabídnout. Takže když normálně polezeš, včetně tréninku, nemůže se stát nic jiného, než že dojde na operaci, ke které by to stejně směřovalo. Ale je to jen má zkušenost, bez záruky, a rozhodně to není navrhovaný léčebný postup.
15:04:26 25.10.2016
odpovědět 
 Re: Šlachy
One move to many... je nazev knihy v ktere jsou cviky na zanety v loktech z lezeni. Mel sem zanet rok a po tom co jsem zacal cvicit me to preslo po mesici, tak ze jsem zacal znovu normalne lezt.
l.17:29:38 25.10.2016
odpovědět 
 Re: Šlachy
Muzes se stat na chvili softmoverem, ostatne to asi ceka s vekem kazdeho.

ale budme realisti, homeopatika a ucinna terapie? citim cosi divneho v racionalite takoveho uvazovani. bacha at se tim nepredavkujes...
Indy18:00:06 25.10.2016
odpovědět 
 Re: Šlachy
Protahuj!! Najdi si cviky na lokty, jsou dost primitivní.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Rok a půl bolest loktů - 2 tenisový a jeden golfovej najednou. Nebyl jsem ani schopen se po ránu napít z hrnku. Prošel jsem rázovejma vlnama, mangnetem, masážema, elektrikou, obstřiky, prostě rehabko od a do z. Nic nepomohlo. Až nakonec protahování.
Problém je možná, že jsi to nedoléčil a nezprovoznil dobře. Šlachy zduřely, stáhly se, zvětšily se a to bolí. Zkus 14 dní opravdu zodpovědně!! protahovat a uvidíš. Rozhodně ti ruka neupadne. :-))
Esus18:31:14 25.10.2016
odpovědět 
  Re: Šlachy
Jj souhlas. Já s tim měl problém rok a půl. Pomohlo každodenní protahování např. tady https://goo.gl/bhUIZg . Vyhni se převisům a lez spíš po lištách. Začni cvičit jógu a příště se ti podobný problémy vyhnou ...
ppavel21:45:19 25.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
Díky moc všem za rady. Nečekal jsem tolik reakcí super. Protahuji co to jde celkou dobu od počátku bolestí a naučilo mne to hodně nových cviků nejen na šlachy v ruce. Zatím ale bez efektu. Jinak to s tím lezením přez bolest se to nedá. Malé lišty, madla a prstovky nevadí, problém jsou stiskáče, to bolí a to se fakt nedá. Začal jsem pomale s treninkem se zafixovanou rukou pomocí ortézy a při lezení je to v pohodě. V klidu ale ruka bolí.
Knihu si určitě najdu.
Roman07:32:13 26.10.2016
odpovědět 
    Re: Šlachy
Prekonavani bolesti, no to je vyborny napad... myslel jsem ze se chces dat do kupy. Ta bolest Ti ma rict ze je neco spatne, a Tvoje odezva je budu to ignorovat, preci vim co delam, ne?. No jak to muze asi jen dopadnout? Muzum to, ze ted hned neco proste nejde anebo to neni dobry napad dochazi az pozde, anebo vubec. ale tyhle veci musi asi objevit kazdy sam, snad to bude za cenu mirneho a vratneho sebeposkozeni...
Indy10:34:13 26.10.2016
odpovědět 
     Re: Šlachy
Při dlouhodobých problémech to občas nebývá špatná taktika. Konkrétně u tohoto problému je blbé to, že se to může táhnout klidně dva tři roky bez sebemenšího progresu. Nebude to ani lepší, ale ani horší. Je potřeba to nějak rozseknout. Je jedno, zda to šetříš nebo zatěžuješ. Prostě za půl roku klidu zjistíš, že se nic nezměnilo, případně že ti to léčba jen zhoršila. Začal jsme tedy trochu popolézat, už mne klid nebavil, a ono se to pomalu začalo lepšit. Někdy to bylo horší, někdy lepší, ale nikam to nevedlo. V každém případě to zatížení nezhoršovalo. Ale stejně nakonec byl výsledek po cca dvou letech (Motol, Hebelka), že mi navrhli buď injekci krevní plazmy nebo co to bylo, za dost velké peníze, účinek nejistý, prý 50/50, nebo operace, kdy ti úpon vyškrábnou a poposadí. Ale to mi řekli před sezonou, na operaci se mi přes léto nechtělo. Tak jsem se ještě ortopeda ptal, co se může stát, když to prostě zatížím naplno a nebudu na to brát ohled. A prý nic. Maximálně zánět postoupí, úpon se utrhne a bude to na operaci. Takže výsledek stejný, operace, jen trochu dříve. Takže jsem na ruku přestal brát ohled, začal trénovat a ejhle, bolest začala ustupovat. Na operaci jsme nešel, normálně funguju a lezu. O ruce teď, po dvou letech, již skoro nevím. Ale pravda, lezení přes bolest byla krajní varianta po vyčerpání všech obvyklých prostředků a bylo to po konzultaci s ortopedem.
11:13:08 26.10.2016
odpovědět 
      Re: Šachy
Mam v prdeli šlachy, tak hraju jenom šachy...
15:59:37 26.10.2016
odpovědět 
       Re: Šachy
Tak bacha na oko.
16:56:39 26.10.2016
odpovědět 
       Re: Šachy
:)) to je palba :))
18:52:17 05.11.2016
odpovědět 
 Re: Šlachy
moje svatá trojice: powerball, strečing a plavání
 mifo10:52:05 26.10.2016
odpovědět 
  Re: Šlachy
A moje: Sex, drogy a rokenrol.
11:08:28 26.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
:)) to je palba :))
18:52:30 05.11.2016
odpovědět 
 Re: Šlachy
zkus make it or break it od dave macleoda, jsou tam navody pro rehabilitaci lokte. mi jeho navody pomohly na achilovky a rameno, nevidim duvod proc by nefachaly na loket. cirou nahodou tuto cast o lokti mam jako pdf, pokud sem hodis mail tak muzu poslat. ale souhlas s ostatnimi, beh na dlouhou trat. homeopatika zahod, s tim si muzes tak akorat osladit kafe... pokud uz chces utracet za leky zkus wobenzym, ten mi sveho casu fungoval, kdyz jsem u toho dodrzoval postupy z pribaloveho letaku.

hoj ondra
ondra11:07:18 26.10.2016
odpovědět 
  Re: Šlachy
Ahoj.
Ja jsem se sice neptal ale mam podobny problem, takze za pdf diky (kef@email.cz).
Mate nekdo tip kde koupit "One Move Too Many" s nizkym postovnym?
Nebo "Make or Break" od MacLeoda?
Znate nekdo obe knihy a muzete porovnat?
Diky vsem.
K.
K13:39:33 26.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v klidu vygooglit, Make or break je podle aktualnich vyzkumu a ctivejsi, takze doporucuju tohle.
Martin13:57:47 26.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v klidu vygooglit, Make or break je podle aktualnich vyzkumu a ctivejsi, takze doporucuju tohle.
Martin13:57:48 26.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
na bookdepository to mas bez postovneho...
jan14:33:20 26.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
make or breake mozna prodam nech tu mail
23:09:22 30.10.2016
odpovědět 
    Re: Šlachy
Dik za nabidku ale uz jsem objednal z toho Bookdepository, levneji jsem nesehnal. Vyslo to tam lip i nez mirne jeta z Amazonu UK s postovnym...
K08:15:20 31.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
make or breake mozna prodam nech tu mail
23:09:26 30.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
make or breake mozna prodam nech tu mail
t23:09:29 30.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
make or breake mozna prodam nech tu mail
t23:09:30 30.10.2016
odpovědět 
  Re: Šlachy
prosím téže pdf...h_kubicek@seznam.cz
díkes
honza15:25:12 26.10.2016
odpovědět 
  Re: Šlachy
Ahoj Ondro. Myslis ze bys mohl poslat to pdf na kef@email.cz?
Dik moc!
K.23:24:18 28.10.2016
odpovědět 
 Re: Šlachy
Mě dost pomohlo tejpování předloktí. Loket se tím odlehčil a při skoro normálním fungování jsem o něm v podstatě nevěděl. I tak mi léčba zabrala pět měsíců
pavelk07:32:23 27.10.2016
odpovědět 
 Re: Šlachy
Měl jsem ten samý problém.Řešeno vyšetřením v ORP centru v Praze.Lék na zánět a bolest Nimesil.K tomu epikondální páska.Osobně si myslím,že je lepší nahradit jí pevným tejpem.Lépe se mi s tím lezlo.Když bereš protizánětlivý lék,který zároveň tlumí bolest (Nimesil,Aulin atd.) tak nelez! Nemáš totiž zpětnou vazbu že se něco nezhoršuje.Od bolesti.Nelezl jsem měsíc,pak zlehka začal.Velmi pomalu mi problém ustupoval.V průběhu roku se mi to jednou začalo vracet.Absolutně zásadní věc je rehabilitace a následné poctívé protahování.Nejlépe řešit s fyzioterapeutem.Dostal jsem doporučení na Fyziogym Cooper v Praze.A doporučení bylo od jedné velmi dobré lezkyně kterou vrátili do hry! U mě rok a půl lezení na laně bez bouldrování s velmi pomalu ustupující bolestivostí (zase tak moc jsem se ale neflákal).Protahuju to každý den.Dobrý cviky taky najdeš u Erica Hörsta,Training for Climbing.Teď po cca třech letech od počátku problému to už po lezení necítím.Hodně štěstí.
09:36:07 27.10.2016
odpovědět 
 Re: Šlachy
No, sám neuvádíš možná nejzásadnější údaje a nikdo jinej se Tě tu na ně zatím taky nezeptal. Zvláštní :-)
Takže: jak dlouho už lezeš a jak se během těch měsíců či let měnila intenzita? Tedy kolik jsi svýmu tělu nakládal z hlediska počtu tréningů týdně a náročnosti pohybů? Bouldr/lano, balkna/campus/hrazda atd. Můžeš navrch uvést jak ses v čase posouval, jestli jsi z 5a za půl roku vystřelil na 7a, z 5+ na 9+ apod.
Vedlejší dotaz: čím vším jsi o sebe pečoval (nebo se huntoval) před tím, než vznikl problém? Zajímá mě hlavně fyzická aktivita, spánek a stravu neřešim.
Asi nepřijdu s ničim co tu ještě nezaznělo, ale kdybych náhodou měl, nejdřív se sám ptám.
22:40:33 27.10.2016
odpovědět 
  Re: Šlachy
asi ne , spis urcite
ďoktor osm plus19:06:42 29.10.2016
odpovědět 
   Re: Šlachy
jo, ale dost možná že někomu, kdo
- "intenzivně" leze půlrok jednou týdně a na skalách bejvá pár weekendů v létě...
bysme přecijen něco nedoporučili či snad nedej bože zakázali...:-)
- oproti někomu, kdo už buší čtyři pět let třikrát týdně a má poněkud jinak navyklý šlachy a úpony, tam může mýt rehabilitační efekt i konkrétní cvičení na balkně, campusu, hrazdě...

A taky je rozdíl v kondici pohybovýho aparátu mezi někým, kdo kromě "intenzivního" lezení jde jednou za dva týdny běhat a protahuje po lezení předloktí...oproti někomu, kdo k lezení několikrát týdně střídá jednu dvě aerobní aktivity, pravidelně několikrát týdně desítky minut nebo i pár hodin posiluje podle komplexního programu a po lezení klade důraz nejen na protažení předloktí, ramen, lopatek, zad, kyčlí a nohou + k tomu systematicky dělá antagonistická cvičení...

Podle toho jak málo toho věcně vymezil bych se nedivil, kdyby nějakou cílenější radou třeba nepohrdnul. To co píšou kluci vejš mu asi stačí, ale možná ne a šance, že si mezitim zadělává na další problém ještě někde jinde nebejvá až tak mizivá...;-)
20:23:32 29.10.2016
odpovědět 
    Re: Šlachy - oprava
jo a koukám že to slovo "intenzivně" jsem si tam propašoval sám, autor otázky uvádí, že leze "aktivně", což už mi vůbec nic moc neříká a těžko radit.
20:27:56 29.10.2016
odpovědět 
     Re: Šlachy - oprava
Problémy s epikondylitidou měl v lezení už kde kdo.Dokonce i lidi co lezou sedmičky.Kvuli tomu tady fakt nemusí psát jak často a co leze.Ptá se tu na řešení problému.Co měl dělat jinak si může nastudovat v čase kterej nepoleze.Prostě řešení je dobrej doktor/léky/několik měsíců omezení zátěže na minimum/rehabilitace. Zanedbání problému může klidně skončit v ústavu ve Vysokém nad Jizerou.Nebo v podobném běžnějším zařízení.Ne že by to nepomohlo,ale je to po operaci trochu na dýl.
09:04:13 30.10.2016
odpovědět 
      Re: Šlachy - oprava
Čemu říkáš "dýl" ?
09:05:50 30.10.2016
odpovědět 
       Re: Šlachy - oprava
Najdeš to třeba zrovna na stránkách Ústavu chirurgie ruky Vysoké nad Jizerou.Ale i jinde na netu.Cituji "Plné pracovní zatížení cca po 5 měsících od operace". Jde ale o uplně hraniční řešení při recidivách problému.Já jsem to přežil nakonec bez operace,ale dost jsem se toho bál.Rozhodně bych to řešil s dobrým doktorem.A to může být zrovna jádro problému :) Možná by mu stálo za to,zavítat tam. Ale....třeba mu samoléčitelské šarlatánství dle rad z lezce pomůže.Mě pomohlo,ale v kombinaci s doktorama.
09:38:08 30.10.2016
odpovědět 
        Re: Šlachy - oprava
No a jsme u toho - s operací pauze 5 měsíců, některé případy s pouze klidovým režimem se ale mohou táhnout i třeba dva až tři roky a nikam to nevede. Takže operace je jednoznačně "úspora" času. Pokud se tedy rok trápíš a nikam to nevede, je potřeba to "rozseknout". Ať tak nebo tak.
14:26:40 30.10.2016
odpovědět 
      Re: Šlachy - oprava
jo. Proč k tomu nepřistupovat komplexně, když stačí jen polovičatě a laicky posbírat rady zkušených laiků a pak laicky čekat na to, jestli to zabere a estli se neposere něco dalšího. A proč řešit problémy předtím než vzniknou, když... IMHO mezi lezci je tohle ten nejtypičtější přístup a proto se u spousty z nich vrší jeden problém na druhý. Enjoy.
11:50:10 30.10.2016
odpovědět 
       Re: Šlachy - oprava
Proč by se tady nemohl zeptat? :) Obvzlášť,když se s tím co řeší "on" už tolik lezeckých "laiků" potýkalo. A potýkat se jich i dál bude.Když pak odfiltruje balast typu "hraj šachy" nebude mít problém si vybrat kterým směrem se dál ubírat.Možná si nakonec fakt vybere i ty šachy.
12:25:37 30.10.2016
odpovědět 
        Re: Šlachy - oprava
však ať se ptá, to je o.k. :-)
vybízel jsem ho jen k tomu, že když už se ptá, mohlo by mu prospět zeptat se trochu víc zeširoka, protože pak se odpovědi některých borců můžou dost lišit, stejně jako výsledky léčby.
13:32:37 30.10.2016
odpovědět 
         Re: Šlachy - oprava
Díky moc borci za velkou debatu o tom, že jsem zde uvedel můj problém a doslova se tu sekáte jako psi.
Chtěl jsem se fakt jen zeptat, protože doktoři mi moc šancí nedávají a tak jsem chtěl rady od těch co mají něco podobného za sebou.
Problém vznikl po 5 letech lezení. Byl to zimní trenink, kdy jsem konečne lezl tak jak jsem plánoval. Dvakrát v týdnu boulder a jednou lano. Obtížnosti který jsem lezl byly 6B 6C. Bolesti začali v lednu, což je asi po 4 měsícíh tohoto kolotoče. Od ledna jsem měl doslova 5 měsíců pauzu a rehabilitace, cvičení, protahování, obsřiky a opravdu to pomohlo. Začal jsem opatrně lozit a docela to šlo. Problém se opět ozval po treninku na boulderu...a od té doby je to opět tady...bolesti jsou jen na stiskáče, jinak to nebolí, ale velice to omezí jakýkoli trenink, vysi nevadí, ale asi to taky nepomůže. Teď bolí ruka už i v klidu i u protahování. Tak díky Roman
Roman16:06:33 30.10.2016
odpovědět 
          Re: Šlachy - oprava
Něco musíš dělat špatně - po pěti letech lézt 6b-6c je divné. Pokud nejsi obézní, tak tuto obtížnost musíš lézt na pohodu po roce.
18:46:11 30.10.2016
odpovědět 
           Re: Šlachy - oprava
6B-6C na bouldrech (pro doplnění)
honza20:44:17 30.10.2016
odpovědět 
           Re: Šlachy - oprava
Udava bouldrovou klasu. Znam kluky co lezou devitky a 6C jim dela problemy. Jsem jednim z nich
21:09:59 30.10.2016
odpovědět 
            Re: Šlachy - oprava
Ok, omlouvám se.
22:07:57 30.10.2016
odpovědět 
          Re: Šlachy - oprava
ok, dík za upřesnění. Zatim si troufnu mít jasno jen v tom, že problém vzniknul po intenzivnějším dlouhodobým tréningu, což už zažila asi spousta z nás. Samozřejmě že s jistotou, že rada bude správná, ti tu neporadí nikdo, ale nakonec stejně záleží nejvíc na tvým odhadu, schopnosti pravidelně jet podle nějakýho plánu a hlavně nespěchat. Ubezpečuju tě, že některá zranění se spravují i víc jak rok...a nepomůže tomu ani totální klidový režim, ani snaha o to posílit nad určitou mez. Ta mez může být několik dlouhých měsíců velice nízko a spousta maníků to nevydrží, přestřelují a tím si jen protahují léčbu...a některým se to vyplatí, protože prostě líp regenerujou nebo mají míň závažnej problém, jak kdo.
Souhlasim s něčím co tu už zaznělo: namísto klidu to bude chtít něco dělat. Nemluvil bych přímo o zátěži, radši bych zvolil slůvko aktivace. Jestli jsi s tím slovem přišel do styku u fyzioterapie, asi víš o čem je řeč. Pokud ne, zjednodušeně bych řekl, že jde o to příslušný svaly vést k řízené aktivitě (víc vnímané, uvědomované, kontrolované - zlepšit svůj cit pro to co se momentálně děje v tom kterým svalu) a až po pár týdnech zkoušet jestli je možný od aktivace plynule přidávat na zátěži. Jestli tě to znovu bolí na boulderovce, někdo by možná poradil lano, ale i to může být zatím příliš. Ani opatrný domácí cvičení visů na chytech/lištách, byť by byly sebeoptimálnější, bych si netroufnul poradit. Bolest bych neignoroval, to se nevyplácí a jen tak bych do sebe taky nenechal řezat.

Jestli bych si na něco zkusil vsadit, bylo by to následující:
- měsíc dva nelízt a mezitím se intenzivně věnovat jinému sportu, co nezatíží prsty (bude zima, takže asi jen běh, kolo, rotoped...).
- klasická rada: když něco nejde, posiluj víc to, co jde - takže z rukou nezatěžujících třeba dřepy, pistole...uvidíš co tě napadne. Pokud najedeš na nějakej komplexní systém s dobrou metodikou, jen dobře.
- zařadil bych každodenní otužování
- načetl si něco o protizánětlivých potravinách (ananas, zázvor, česnek) a o stravovacích stylech celkově, který jsou mj. zaměřený i proti zánětu (třeba Whole30) - i kdyby to pro tebe nebylo nutný, rozhodně ti to neublíží.

Tyhle první čtyři body třeba nepomůžou tvýmu problému, ale kdybych chtěl nějak zvýšit schopnost tvýho organismu odolávat zánětu, tohle bych určitě zkusil (a nemám to ze svý hlavy, jsou to rady profi lezeckých trenérů, se kterými jsem si psal).

- potom bych zkusil začít s lezením na laně, nejdřív co nejlehčí cesty na chytech, které nedělají problém. To co ti působí bolest, stisk, jen aktivovat, ale zatím ne lezecky (mačkátek, míčků, gumiček apod. je na to bambilion). Ono to zní banálně, ale když pak člověk leze, chce to trochu disciplínu některý chyty vynechávat...
- pokud uvidíš, že se to lepší, zvolna zařadíš i opatrný visy na stisk, třeba jen dva tři visy na konci tréningu. Hlavně nespěchat, ale ani nevynechávat v pravidelnosti. Když to půjde zlehka, tak periodicky přidávat a pak zas ubrat (myslím to takhle http://www.zelezna koule.cz/delej-vlny-1-dil/)
- jednou za dva měsíce bych zařadil týden bez lezení i když nemáš pocit, že tě něco bolí.

Jsou to jen moje názory z mých zkušeností a ze zkušeností několika lidí v mém okolí, tak to ber s rezervou. Přeju ti ať se to dá do pohybu správným směrem. Pokud ne, vytěžíš z toho přinejmenším silnější zbytek těla...ale věřím že to půjde, třeba i jinak než na co bych vsadil já.
22:06:26 30.10.2016
odpovědět 
           ...
Díky moc za tvoje rady, musím přehodonotit celou zimu a začít úplně od nuly. Pauza mne opět nemine a až bolest povolí začnu tedy na laně a na boulder prostě musím zapomenout jinak se v tom budu motat furt dokola.... to je ale daleko. Teď je třeba najít cestu jak dát loket a šlachy dohromady. Díky
Roman06:05:41 31.10.2016
odpovědět 
            Re: ...
vůbec nemáš za co. Lezu jen o pár let dýl než ty, ale za tu dobu jsem si dospěl k tomu, že člověk se tim nemůže nechat zhuntovat (což se při vyšší intenzitě může stát raz dva...a další věci můžou jít plíživě, po letech si všimneš, že stagnuješ a k tomu ses zhoršil v jiných sportech, držení těla atd.) a chce to se na tenhle sport umět dívat i trochu zeširoka, žádný klapky na očích.
Ale ptej se i dalších lezců, určitě načerpáš vícero inspirace.
Jestli vládneš angličtinou, můžeš se poptat i tady http://www.bodyresults.com/icontact.asp
Myslim že tihle pracovali už s tolika lezci, že budou mít hodně dobrej přehled...
10:12:00 31.10.2016
odpovědět 
            Re: ...
Chvalim velmi rozumny rozhodnuti. Diskuze na lezci nabrala dobry smer a vedla k rozumnemu rozhodnuti. neco je jinak. svet se zmenil. Tak at Ti to vyjde.
Indy11:55:54 31.10.2016
odpovědět 
           Re: Šlachy - oprava
Osobne bych na to sla jeste trochu jinak - pres fyzioterapii. Mne trapilo dlouho rameno, az se ukazalo, ze je to upon bicepsu, ktery boli protoze pretezuju celou ruku (vcetne predlokti), a pretezuju ji protoze neumim pouzivat svaly, ktere maji cas prace prebrat, a neumim je pouzivat protoze mam slabe hluboke brisni svaly, ktere mam slabe protoze mam preposilovane prime brisaky. Vtipne ze. Pointa je, ze cele telo je zretezene a pokud se ti opakovane vraci problem do jedne casti, bude to zpuspbeno nejakou dysbalanci. Chce to sobreho fyzioterapeuta. Neco uvolni, neco te nauci posilovat a problem se prestane vracet.
Feu13:49:14 01.11.2016
odpovědět 
            Re: Šlachy - oprava
*cast prace
Feu13:51:16 01.11.2016
odpovědět 
             Re: Šlachy - oprava
naprosto souhlasim. To co jsem psal výše předpokládá, že přetížení, který vedlo k tvým potížím, je z přetrénování a ne ze zásadní dysbalance. Kdo ale dneska žádnou dysbalanci nemá, že? Sice jsi psal, že nějaký fyzio probíhalo, ale pravdou je, že každej fyzioterapeut nenuvažuje komplexně nebo třeba jo, ale neinklinuje k tomu svoje klienty pořádně povzdělat, aby do hloubky pochopili jak se sebou... Zvaž.
18:29:25 01.11.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi