Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
40.Vlk 10112
41.Černý 10110
42.Podstata 10107
Bouldry:
40. 9300
41.Slabý 9250
42.F 9228
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231298 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
A-ProSystem s.r.o. - Most
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
HUDYsport - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Grossglockner03.11.2016
Zdar,
minulej víkend jsme byli na Glocku. Na Erzherzog Johann Hütte je nouzák se 4 postelema. neni to klasickej wintráč, ale prostě nouzák. V noci tam bylo narváno na postelích a v místnostech kolem asi 30 lidí, hlavně CZ a PL, kteří tam šli klasi
 Re: Grossglockner03.11.2016
Máš recht, my tam došli ráno kolem 8 z dolní chaty Stüdlhütte a taky sme koukali, co je tam lidu. St
 Re: Grossglockner04.11.2016
Loni v zimě jsem tak s parťákem taky jednu noc přespal (pro fakt špatné počasí, neplánovaně), předeš

 Vařič na Aconcaqu02.11.2016
CHtěl bych se zeptat jaký vařič vzít na Aconcaqu?Zaslechl jsem že v Mendoze nekoupím jakoukoli kartuši.Možná máte nějake skušenosti.Děkuji Rosťa
 Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
Tohle je super volba:
 Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
beznin....

Ten co psal anonym nade mnou.... Pozor na to.

ja mam MSR X
  Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
Ahoj, nemám s benzínovými varičmi žiadnu skúsenosť, chcem sa spýtať, či treba horák poliať beznzínom
   Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
Musis nahrivat. Drtiva vetsina to ma resene nejak takto:
otocis ventilek
pocaks az par
   Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
jo - a co můžu říct, tak whisperlite proti plynu je v zimě luxus ale BACHA
    Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
na nahřívání v uzavřených prostorech a na těsnění mezi pumpou a lahví
   Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
sorry, ty jedeš na Aconcaquu a nemáš zkušenosti s benzinovým vařičem a kladeš takové otázky? přeji š
 Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
Jedine Trangia! Tekuty lih koupis v latinske americe v kazde lekarne. je to levne. nikdy se to nepos
  Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
no, v tej nadmorskej vyske a teplote by sa lieh nemusel vyplatit...
 Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
Při tom, kolik tam jezdí lidí, bych se divil, že by tam byly cartrige nedostupné.
 Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
V Mendoze je normální shop s lezeckým i campingovým vybavením a šroubovací kartuše tam normálně mají
 Re: Vařič na Aconcaqu03.11.2016
No já nevím, moc to hrotíte, vůbec bych se netrápil s lihem/benzínem - z mojí vlastní zkušenosti je
 Re: Vařič na Aconcaqu03.11.2016
do vysokých hor asi jedině benzín. je to náročnější než plyn, ale jistota. musíš to držet oddělené o
  Re: Vařič na Aconcaqu04.11.2016
No vidíš, po několikaleté zkušenosti s benzínem to mám opačně. Plyn = jistota :)
  Re: Vařič na Aconcaqu04.11.2016
Na benal nedam dopustit, ale spis nez do vysokych hor bych doporucil do "zpadakovu".
  Re: Vařič na Aconcaqu05.11.2016
Proto všichni na vysokých horách vaří na plynu :-) Roztopení benzínu ve stanu je super zábava a hodi

 geyikbayiri bezpečnost29.10.2016
Čau lidi,
neporadil by mi někdo, jak je to v současnosti s bezpečnostní situací okolo Antalye a konkrétně v Geyikbayiri? předpokládám, že naprosto cajk, ale tak proč se nezeptat, žejo. díky!
 Re: geyikbayiri bezpečnost29.10.2016
na FB stránkách kempu JoSiTo několikrát za tento rok psali, že lezení v Geyikbayiri je tureckou &quo
 Re: geyikbayiri bezpečnost30.10.2016
Je potřeba uvědomit si, že v každé zemi kde panuje politická nestabilita se najde místečko "ned
  Re: geyikbayiri bezpečnost30.10.2016
Lépe bych to asi necharakterizoval. Navíc si pamatuji z dob začátků JoSiTa, že mi říkal majitel, že
   Re: geyikbayiri bezpečnost30.10.2016
No tak pokud se clovek neboji lezt, tak Geyiku bych se pak tedy rozhodne nebal....paradoxne se lidi
    Re: geyikbayiri bezpečnost30.10.2016
Oni se ti lidé bojí velmi oprávněně. Jak už tady psal jirkas a jeho předřečník, v Geyikbayiri samotn
 Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Tenhle týden jsme se odtam vrátili.
V JoSito je to jako kdyby leželo na území EU. Nepotřebuje
  Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Zajímavá informace, díky.
Osobně tedy s ohledem na to, že je hromada jiných pohodových míst n
   Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
A kam teda jedes? Taky něco chci ještě podniknout a nic mne nenapada...
    Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Peloponés, Sardinie, Sicílie, Mallorca, jih Španělska :-)
   Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Jet jinám je OK ale škoda že jsi se nejspíš rozhodl na základě rady nějakého internetového diskutují
    Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Čau Michale. Já jsem opustil rodnou vesnici, abych zavítal do Geyikbayiri už více než šestkrát. Jezd
     Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Jo, to mas pravdu....ja tam byl 3x a taky mne ten Erdogan sokuje.
     Re: geyikbayiri bezpečnost01.11.2016
Nedá se jinak než souhlasit.
     Re: geyikbayiri bezpečnost01.11.2016
Ze vám to začalo vadit az teď. Zuřive reakce na jakékoli zmínky o tom, co Turecko pod Mladoturky běh
      Re: geyikbayiri bezpečnost01.11.2016
Ne, pletes se. Mne uz to vadilo pred 90ti lety.
       Re: geyikbayiri bezpečnost01.11.2016
Já tam byl lízt naposled za Atatürka, od tý doby to jde s menšími nebo většími výkyvy do kopru, a ta
        Re: geyikbayiri bezpečnost02.11.2016
((-:
    Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Ty jo, tohle vsechno se da zjistit z kratkeho prispevku?
A samo, kdyz clovek zavre oci nebo
   Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
A kam teda jedes? Taky něco chci ještě podniknout a nic mne nenapada...
 Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
dneska jsem se vrátila.
všechno cajk a žádný lidi ve skalách :) ideální. jen na lezení lehce
 Re: geyikbayiri bezpečnost03.11.2016
Mě v Turecku málem zavřeli. To ale asi proto, že jsme tam točili jeden takovej film. Ale s lezením m

 Kalymnos29.10.2016
Zdar, poradil by někdo tip na dobré lezecké ubytování v Emporios na Kalymnosu? Díky za každé info.

 malé expresky28.10.2016
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s presem Rock Empire Set Swift P16 při lezení v horách na půlkách či dvojčatech? Byl to dárek, v popisu maj sice na ledy i do hor, ale presa jsou o poznání menší, tak by mě zajímala nějaká osobní zkušenost při lezení v horách
 Re: malé expresky28.10.2016
doplnění: menším presem myslím menší karáble
  Re: malé expresky28.10.2016
Za mňa sú malé presa v pohode. Mám Ocun Kestrel a v pohode aj v zime v rukaviciach
 Re: malé expresky28.10.2016
Není problém. Ruku mám tak normálně velkou L, spíše XL. Expresky mám ještě menší než RE Swift - jsou
 Re: malé expresky29.10.2016
Do hor používám jenom malé karabiny a zatím jsem žádný problém neměl. Osobně bych měl asi problém se
  Re: malé expresky31.10.2016
Duvod? Protože RE sedáky a smyčky šije v ČR a karabiny pro ně vyrábí v kontinentální Číně? Kdežto na
   Re: malé expresky31.10.2016
Díky! Jirka
   Re: malé expresky06.11.2016
Protoze vyvoj u Rock Empire probiha stylem ... Petzl neco vymysli, Singing Rock to okopiruje a od SR
    Re: malé expresky07.11.2016
Vždycky to někdo vymyslí a pak to ostatní převezmou, takhle je to už od pradávna a ve všem :-)
     Re: malé expresky07.11.2016
"Převezmou" ... to mně silně pobavilo :D ... kde parkuješ? Převzal bych ti auto. Snad by t
    Re: malé expresky07.11.2016
A u chleba ti to "bytelne" nevadi? :D
     Re: malé expresky07.11.2016
Jí jenom rohliky! S lučinou a juniorem... ;-)
     Re: malé expresky07.11.2016
Jsi dement. Srovnávat chlepa s technickýma věcma je opravdu hodné tupce.
      Re: malé expresky08.11.2016
Ajoo, a Vseznalek z Kviteckova rozhodne, co se jeste kopirovat smi a co uz ne :D.
Treba u &qu

 na pisku26.10.2016
no predstavte si co nekdo dela na pisku
http://www.doba.sk/2014/11/30/tento-muz- stravil-10-rokov-vyrezavanim-obrovskej-jas
 Re: na pisku26.10.2016
Jsem pro to zařadit do programu Erasmus+, jako další setkání v Ádru - workshop by mohl vést hlavní m
  Re: na pisku26.10.2016
no ja spis premejslel vic vyuzit nabizeny potencial a nejakou mensi vez nebo nejakej bouldrik z adru
   Re: na pisku26.10.2016
geniální nápad, urazit starostovi hlavu a udělat na ní MČR v Boulderingu v Palladiu :-D
    Re: na pisku26.10.2016
Ale v drytool boulderingu. Na tom Ádrařském pískovišti se normálně bouldřit nedá :-).

 Oblečení - kde koupit25.10.2016
Zdar,
kde si slušně nakoupit? Potřebuji nějaké hadříky a je to bída. U nás i v zahraničí.
Všichni se teď zbláznili mají jen pochybný softshell nebo drahé Gore-TeX. Nic mezi tím.
Dnes jsem si chtěl vzít Gore bundu, když nic jiného není
 Re: Oblečení - kde koupit25.10.2016
...:-)
 Re: Oblečení - kde koupit25.10.2016
Tak jedine snad do Tuzexu..
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
no nevím - někdo další z LGBT neporadí?
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Pockej do srpna na festak.
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Dekatlon!
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Zkus trenéra...
 Re: Oblečení - kde koupit27.10.2016
No ale ty jsi nenapsal co chceš. Jestli bundu XXL co není Gore, máme v obchodě ještě Treksport Eleme
  Re: Oblečení - kde koupit28.10.2016
Mají pouze velikost XXL a v příšerném barevném provedení.
Když už si kupuji drahé věci musí v
   Re: Oblečení - kde koupit28.10.2016
Ja teda kupuji alespon na 30 let a jak to nema leopardi vzor tak to neberu, protoze se da objektivne

 Studlgrat25.10.2016
Ahoj lezci, nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy o stavu sněhu a ledu na hřebenu Studlgrat. Tento víkend slibuje nádherné počasí, ale vzhledem k hnusným podmínkám po celý říjen máme obavu, aby to tam nebylo moc zaledované a tudíž k vrcholu nedostupné. Díky
 Re: Studlgrat25.10.2016
MOc se toho neboj. (ted apokud davas 5ky uplne na pohodu)
Ty lehci pasaze se daji lizt v jaky
  Re: Studlgrat25.10.2016
V ezkych pasazich se tam drzi lano, nebo preska :)
  Re: Studlgrat25.10.2016
V ezkych pasazich se tam drzi lano, nebo preska :)
   Re: Studlgrat25.10.2016
:)))
 Re: Studlgrat25.10.2016
ted tam byli známí. Hodně sněhu, dolní část k Fruschtuckplatzu prakticky brození ve sněhu. Pak regul
 Re: Studlgrat26.10.2016
byli jsme o vikendu, ale proslapavali jsme vsude stopu, bylo po velkym snezeni cca 40cm. ted si mysl
  Re: Studlgrat26.10.2016
oprava, tady ten odkaz by mel fungovat (3mezery)
   Re: Studlgrat26.10.2016
Díky moc všem

 Šlachy25.10.2016
Dobrý den, věnuji se aktivně lezení a po zimní přípravě jsem si zničil šlachy v loktu. Bolí přední část (tenisový loket) i spodní část. Byl jsem na fyzioterapii mažu domácím kostivalem, který jsem si uvařil v sádle, jinak voltaren, a homeopatika Ruta Grav
 Re: Šlachy25.10.2016
Asi to nebudeš chtít slyšet, ale nepomůže ti nic. Můžeš zkusit opich, můžeš zkusit rázovou vlnu, maz
  Re: Šlachy25.10.2016
Díky moc za odpověď... už jsem to slyšel z více stran, takové to co si nechci přiznat a pořád hledám
   Re: Šlachy25.10.2016
Ale dobrá zpráva může být to, že to ničemu nevadí. Tedy pokud nejsi přecitlivělý na bolest. Jde to v
 Re: Šlachy25.10.2016
One move to many... je nazev knihy v ktere jsou cviky na zanety v loktech z lezeni. Mel sem zanet ro
 Re: Šlachy25.10.2016
Muzes se stat na chvili softmoverem, ostatne to asi ceka s vekem kazdeho.

ale budme r
 Re: Šlachy25.10.2016
Protahuj!! Najdi si cviky na lokty, jsou dost primitivní.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Rok a
  Re: Šlachy25.10.2016
Jj souhlas. Já s tim měl problém rok a půl. Pomohlo každodenní protahování např. tady
   Re: Šlachy26.10.2016
Díky moc všem za rady. Nečekal jsem tolik reakcí super. Protahuji co to jde celkou dobu od počátku b
    Re: Šlachy26.10.2016
Prekonavani bolesti, no to je vyborny napad... myslel jsem ze se chces dat do kupy. Ta bolest Ti ma
     Re: Šlachy26.10.2016
Při dlouhodobých problémech to občas nebývá špatná taktika. Konkrétně u tohoto problému je blbé to,
      Re: Šachy26.10.2016
Mam v prdeli šlachy, tak hraju jenom šachy...
       Re: Šachy26.10.2016
Tak bacha na oko.
       Re: Šachy05.11.2016
:)) to je palba :))
 Re: Šlachy26.10.2016
moje svatá trojice: powerball, strečing a plavání
  Re: Šlachy26.10.2016
A moje: Sex, drogy a rokenrol.
   Re: Šlachy05.11.2016
:)) to je palba :))
 Re: Šlachy26.10.2016
zkus make it or break it od dave macleoda, jsou tam navody pro rehabilitaci lokte. mi jeho navody po
  Re: Šlachy26.10.2016
Ahoj.
Ja jsem se sice neptal ale mam podobny problem, takze za pdf diky (kef@email.cz).
   Re: Šlachy26.10.2016
One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v kl
   Re: Šlachy26.10.2016
One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v kl
   Re: Šlachy26.10.2016
na bookdepository to mas bez postovneho...
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
    Re: Šlachy31.10.2016
Dik za nabidku ale uz jsem objednal z toho Bookdepository, levneji jsem nesehnal. Vyslo to tam lip i
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
  Re: Šlachy26.10.2016
prosím téže pdf...h_kubicek@seznam.cz
díkes
  Re: Šlachy28.10.2016
Ahoj Ondro. Myslis ze bys mohl poslat to pdf na kef@email.cz?
Dik moc!
 Re: Šlachy27.10.2016
Mě dost pomohlo tejpování předloktí. Loket se tím odlehčil a při skoro normálním fungování jsem o ně
 Re: Šlachy27.10.2016
Měl jsem ten samý problém.Řešeno vyšetřením v ORP centru v Praze.Lék na zánět a bolest Nimesil.K tom
 Re: Šlachy27.10.2016
No, sám neuvádíš možná nejzásadnější údaje a nikdo jinej se Tě tu na ně zatím taky nezeptal. Zvláštn
  Re: Šlachy29.10.2016
asi ne , spis urcite
   Re: Šlachy29.10.2016
jo, ale dost možná že někomu, kdo
- "intenzivně" leze půlrok jednou týdně a na ska
    Re: Šlachy - oprava29.10.2016
jo a koukám že to slovo "intenzivně" jsem si tam propašoval sám, autor otázky uvádí, že le
     Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Problémy s epikondylitidou měl v lezení už kde kdo.Dokonce i lidi co lezou sedmičky.Kvuli tomu tady
      Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Čemu říkáš "dýl" ?
       Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Najdeš to třeba zrovna na stránkách Ústavu chirurgie ruky Vysoké nad Jizerou.Ale i jinde na netu.Cit
        Re: Šlachy - oprava30.10.2016
No a jsme u toho - s operací pauze 5 měsíců, některé případy s pouze klidovým režimem se ale mohou t
      Re: Šlachy - oprava30.10.2016
jo. Proč k tomu nepřistupovat komplexně, když stačí jen polovičatě a laicky posbírat rady zkušených
       Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Proč by se tady nemohl zeptat? :) Obvzlášť,když se s tím co řeší "on" už tolik lezeckých &
        Re: Šlachy - oprava30.10.2016
však ať se ptá, to je o.k. :-)
vybízel jsem ho jen k tomu, že když už se ptá, mohlo by mu pro
         Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Díky moc borci za velkou debatu o tom, že jsem zde uvedel můj problém a doslova se tu sekáte jako ps
          Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Něco musíš dělat špatně - po pěti letech lézt 6b-6c je divné. Pokud nejsi obézní, tak tuto obtížnost
           Re: Šlachy - oprava30.10.2016
6B-6C na bouldrech (pro doplnění)
           Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Udava bouldrovou klasu. Znam kluky co lezou devitky a 6C jim dela problemy. Jsem jednim z nich
            Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Ok, omlouvám se.
          Re: Šlachy - oprava30.10.2016
ok, dík za upřesnění. Zatim si troufnu mít jasno jen v tom, že problém vzniknul po intenzivnějším dl
           ...31.10.2016
Díky moc za tvoje rady, musím přehodonotit celou zimu a začít úplně od nuly. Pauza mne opět nemine a
            Re: ...31.10.2016
vůbec nemáš za co. Lezu jen o pár let dýl než ty, ale za tu dobu jsem si dospěl k tomu, že člověk se
            Re: ...31.10.2016
Chvalim velmi rozumny rozhodnuti. Diskuze na lezci nabrala dobry smer a vedla k rozumnemu rozhodnuti
           Re: Šlachy - oprava01.11.2016
Osobne bych na to sla jeste trochu jinak - pres fyzioterapii. Mne trapilo dlouho rameno, az se ukaza
            Re: Šlachy - oprava01.11.2016
*cast prace
             Re: Šlachy - oprava01.11.2016
naprosto souhlasim. To co jsem psal výše předpokládá, že přetížení, který vedlo k tvým potížím, je z

 Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Ahoj, byl někdo v posledních dnech kdekoli v Rakousku? Máte tip, zda a kde by to už šlo na skialpy - spíše lehčí tůry bez extrémních svahů? Zvažujeme nadcházející prodloužený víkend (teď od 28.)
 Re: Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Tady

 Re: Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Řekl bych jo. Nad 3000 mnm a žádný strmý sjezdy.

1   ...   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 geyikbayiri bezpečnost
Čau lidi,
neporadil by mi někdo, jak je to v současnosti s bezpečnostní situací okolo Antalye a konkrétně v Geyikbayiri? předpokládám, že naprosto cajk, ale tak proč se nezeptat, žejo. díky!
arnold16:43:37 29.10.2016
odpovědět 
 Re: geyikbayiri bezpečnost
na FB stránkách kempu JoSiTo několikrát za tento rok psali, že lezení v Geyikbayiri je tureckou "revolucí" naprosto nedotčeno. Pokud by se ti tam něco mělo stát, tak se ti to nejpravděpodobněji stane na letišti v Antalyi, ale osobně si myslím, že riziko teroristického útoku je tam plus mínus stejné, jako na kterémkoli velkém západoevropském letišti.
Pavel20:18:30 29.10.2016
odpovědět 
 Re: geyikbayiri bezpečnost
Je potřeba uvědomit si, že v každé zemi kde panuje politická nestabilita se najde místečko "nedotčené". Problémem bývá většinou transport do a ze země. Může se např. stát, že se zavře letiště a v Turecku na nějakou dobu zůstaneš, apod. Navíc zjevný cizinec je snadná demonstrativní kořist přes kterou lze prosazovat vlastní zájmy. Mezinárodní problém je vždycky víc, než únos místního člověka.
08:50:07 30.10.2016
odpovědět 
  Re: geyikbayiri bezpečnost
Lépe bych to asi necharakterizoval. Navíc si pamatuji z dob začátků JoSiTa, že mi říkal majitel, že čelili docela dost perzekuci. Každou chvíli tam byli žandáři a snažili se jim znechutit podnikání. Pak se to asi díky věhlasu kempu a obecně se zlepšujícímu klimatu ve společnosti nějak vyhladilo, ale to zase může být časem v hajzlu. Jako třeba na Kubě, kde jsou lezci obecně vnímáni jak podvratný živel.
 jirkas10:14:00 30.10.2016
odpovědět 
   Re: geyikbayiri bezpečnost
No tak pokud se clovek neboji lezt, tak Geyiku bych se pak tedy rozhodne nebal....paradoxne se lidi dost boji a tim padem je tam paradne prazdno. Urcite jed.
Martas.11:20:57 30.10.2016
odpovědět 
    Re: geyikbayiri bezpečnost
Oni se ti lidé bojí velmi oprávněně. Jak už tady psal jirkas a jeho předřečník, v Geyikbayiri samotném může být (a dost možná i je) pohoda a zcela bezpečno (v tyto dny a týdny). Kámen úrazu je v tom, že se tam musíš nějak dostat, nespadneš tam z oblaků. A Turecko obecně je v současné době nebezpečný region. Samozřejmě méně než třeba Sýrie, ale nebezpečno, zejména pro cizince, který nezná jazyk, stereotypy a aktuální politický kontext, tam je. Vyhneš-li se Istambulu, Ankaře ap. letem přímo do Antalye, je to jistě lepší, ale zásadně si nepomůžeš.
A pokud vím, tak v řadě firem jsou pracovní cesty do Turecka stornovány, protože pojišťovny negarantují ev. plnění z újmy vzniklé v souvislosti s pobytem v nestabilních regionech (leda snad když uklouzneš na schodech a zlomíš si ruku).
D.12:27:40 30.10.2016
odpovědět 
 Re: geyikbayiri bezpečnost
Tenhle týden jsme se odtam vrátili.
V JoSito je to jako kdyby leželo na území EU. Nepotřebuješ mít ani Liry protože se tam platí Eurama. Většina personálu jsou cizinci. Je také dost izolované. S běžnýma Turkama se tam nepotkáš což je škoda protože jsou typicky přátelští. Na víkend přijede do kempů pár Tureckých lezců. V pohodě jsme tam stopovali, chodili po vesnicích.
Cesta z letiště je bezpečná - nejspíš se necháš naložit do soukromého transferu na letišti a ten tě doveze až do kempu.
Antálie je také v pohodě.
Michal11:25:53 31.10.2016
odpovědět 
  Re: geyikbayiri bezpečnost
Zajímavá informace, díky.
Osobně tedy s ohledem na to, že je hromada jiných pohodových míst na lezení, nemám chuť testovat, jestli to tam vydrží nebo nevydrží v pohodě a míříme jinam, ale to už je na každým.
(To riziko asi je t.č. malý, ale mně stačí to lezecký; nemám důvod jakýkoliv přidávat.)
12:56:05 31.10.2016
odpovědět 
   Re: geyikbayiri bezpečnost
A kam teda jedes? Taky něco chci ještě podniknout a nic mne nenapada...
M.16:01:44 31.10.2016
odpovědět 
    Re: geyikbayiri bezpečnost
Peloponés, Sardinie, Sicílie, Mallorca, jih Španělska :-)
17:23:12 31.10.2016
odpovědět 
   Re: geyikbayiri bezpečnost
Jet jinám je OK ale škoda že jsi se nejspíš rozhodl na základě rady nějakého internetového diskutujícího který nikdy neopustil svoji vesnici a dělá chytrého na základě sledování televizních novin.
Michal16:11:36 31.10.2016
odpovědět 
    Re: geyikbayiri bezpečnost
Čau Michale. Já jsem opustil rodnou vesnici, abych zavítal do Geyikbayiri už více než šestkrát. Jezdil jsem tam vlastně už od úplného začátku lezení v Geyik. Byl jsem na skalách i jinde v Turecku a paráda.
Hlavním důvodem, proč do téhle země v dohledné době nepojedu není bezpečnost, ale odpor k tomu, jak se tam vyvíjí politická situace.
 jirkas17:57:38 31.10.2016
odpovědět 
     Re: geyikbayiri bezpečnost
Jo, to mas pravdu....ja tam byl 3x a taky mne ten Erdogan sokuje.
Martas.18:07:27 31.10.2016
odpovědět 
     Re: geyikbayiri bezpečnost
Nedá se jinak než souhlasit.
11:40:14 01.11.2016
odpovědět 
     Re: geyikbayiri bezpečnost
Ze vám to začalo vadit az teď. Zuřive reakce na jakékoli zmínky o tom, co Turecko pod Mladoturky během a po první světové válce provedlo křesťanským menšinám, okupace severní části Kypru, útlak kurdské menšiny, to všechno není nic nového. Erdogan už se jen přestal přetvářet.
11:51:39 01.11.2016
odpovědět 
      Re: geyikbayiri bezpečnost
Ne, pletes se. Mne uz to vadilo pred 90ti lety.
12:58:55 01.11.2016
odpovědět 
       Re: geyikbayiri bezpečnost
Já tam byl lízt naposled za Atatürka, od tý doby to jde s menšími nebo většími výkyvy do kopru, a tak tam nejezdím. Na protest proti Ficovi jsem přestal jezdit do Tater. A teokracie stojí za starou bačkoru, takže si odpustím Demávand. Na Kavkaze mě taky neuviděj, i kdyby se Putin třeba stavěl na hlavu. A jestli si Merkelová myslí, že jí oblažim vejletem na Wetterstein, tak na to ať se svým přístupem k jaderný energetice a uprchlíkům zapomene. Jedinou kliku má Orbán, páč tam bych nejel ani za nikoho jinýho.
honza18:26:07 01.11.2016
odpovědět 
        Re: geyikbayiri bezpečnost
((-:
Martas.19:56:11 02.11.2016
odpovědět 
    Re: geyikbayiri bezpečnost
Ty jo, tohle vsechno se da zjistit z kratkeho prispevku?
A samo, kdyz clovek zavre oci nebo je dostatecny ignorant, je "bezpecno" uplne vsude (tim netvrdim, ze Turecko je nebo neni bezpecne).
21:13:27 31.10.2016
odpovědět 
   Re: geyikbayiri bezpečnost
A kam teda jedes? Taky něco chci ještě podniknout a nic mne nenapada...
M.17:58:43 31.10.2016
odpovědět 
 Re: geyikbayiri bezpečnost
dneska jsem se vrátila.
všechno cajk a žádný lidi ve skalách :) ideální. jen na lezení lehce teplo..takže ve stínu
 punkaca19:07:15 31.10.2016
odpovědět 
 Re: geyikbayiri bezpečnost
Mě v Turecku málem zavřeli. To ale asi proto, že jsme tam točili jeden takovej film. Ale s lezením moc nesouvisel...
Žabáček00:34:39 03.11.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (31)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1431 
 Neřeším to – lezu vše 
 1133 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi