LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
40.Vlk 10112
41.Černý 10110
42.Podstata 10107
Bouldry:
40. 9300
41.Slabý 9250
42.F 9228
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231298 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
HOKOK Sport Kladno - Kladno
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Nový Jičín - Nový Jičín

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Grossglockner03.11.2016
Zdar,
minulej víkend jsme byli na Glocku. Na Erzherzog Johann Hütte je nouzák se 4 postelema. neni to klasickej wintráč, ale prostě nouzák. V noci tam bylo narváno na postelích a v místnostech kolem asi 30 lidí, hlavně CZ a PL, kteří tam šli klasi
 Re: Grossglockner03.11.2016
Máš recht, my tam došli ráno kolem 8 z dolní chaty Stüdlhütte a taky sme koukali, co je tam lidu. St
 Re: Grossglockner04.11.2016
Loni v zimě jsem tak s parťákem taky jednu noc přespal (pro fakt špatné počasí, neplánovaně), předeš

 Vařič na Aconcaqu02.11.2016
CHtěl bych se zeptat jaký vařič vzít na Aconcaqu?Zaslechl jsem že v Mendoze nekoupím jakoukoli kartuši.Možná máte nějake skušenosti.Děkuji Rosťa
 Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
Tohle je super volba:
 Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
beznin....

Ten co psal anonym nade mnou.... Pozor na to.

ja mam MSR X
  Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
Ahoj, nemám s benzínovými varičmi žiadnu skúsenosť, chcem sa spýtať, či treba horák poliať beznzínom
   Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
Musis nahrivat. Drtiva vetsina to ma resene nejak takto:
otocis ventilek
pocaks az par
   Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
jo - a co můžu říct, tak whisperlite proti plynu je v zimě luxus ale BACHA
    Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
na nahřívání v uzavřených prostorech a na těsnění mezi pumpou a lahví
   Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
sorry, ty jedeš na Aconcaquu a nemáš zkušenosti s benzinovým vařičem a kladeš takové otázky? přeji š
 Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
Jedine Trangia! Tekuty lih koupis v latinske americe v kazde lekarne. je to levne. nikdy se to nepos
  Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
no, v tej nadmorskej vyske a teplote by sa lieh nemusel vyplatit...
 Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
Při tom, kolik tam jezdí lidí, bych se divil, že by tam byly cartrige nedostupné.
 Re: Vařič na Aconcaqu02.11.2016
V Mendoze je normální shop s lezeckým i campingovým vybavením a šroubovací kartuše tam normálně mají
 Re: Vařič na Aconcaqu03.11.2016
No já nevím, moc to hrotíte, vůbec bych se netrápil s lihem/benzínem - z mojí vlastní zkušenosti je
 Re: Vařič na Aconcaqu03.11.2016
do vysokých hor asi jedině benzín. je to náročnější než plyn, ale jistota. musíš to držet oddělené o
  Re: Vařič na Aconcaqu04.11.2016
No vidíš, po několikaleté zkušenosti s benzínem to mám opačně. Plyn = jistota :)
  Re: Vařič na Aconcaqu04.11.2016
Na benal nedam dopustit, ale spis nez do vysokych hor bych doporucil do "zpadakovu".
  Re: Vařič na Aconcaqu05.11.2016
Proto všichni na vysokých horách vaří na plynu :-) Roztopení benzínu ve stanu je super zábava a hodi

 geyikbayiri bezpečnost29.10.2016
Čau lidi,
neporadil by mi někdo, jak je to v současnosti s bezpečnostní situací okolo Antalye a konkrétně v Geyikbayiri? předpokládám, že naprosto cajk, ale tak proč se nezeptat, žejo. díky!
 Re: geyikbayiri bezpečnost29.10.2016
na FB stránkách kempu JoSiTo několikrát za tento rok psali, že lezení v Geyikbayiri je tureckou &quo
 Re: geyikbayiri bezpečnost30.10.2016
Je potřeba uvědomit si, že v každé zemi kde panuje politická nestabilita se najde místečko "ned
  Re: geyikbayiri bezpečnost30.10.2016
Lépe bych to asi necharakterizoval. Navíc si pamatuji z dob začátků JoSiTa, že mi říkal majitel, že
   Re: geyikbayiri bezpečnost30.10.2016
No tak pokud se clovek neboji lezt, tak Geyiku bych se pak tedy rozhodne nebal....paradoxne se lidi
    Re: geyikbayiri bezpečnost30.10.2016
Oni se ti lidé bojí velmi oprávněně. Jak už tady psal jirkas a jeho předřečník, v Geyikbayiri samotn
 Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Tenhle týden jsme se odtam vrátili.
V JoSito je to jako kdyby leželo na území EU. Nepotřebuje
  Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Zajímavá informace, díky.
Osobně tedy s ohledem na to, že je hromada jiných pohodových míst n
   Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
A kam teda jedes? Taky něco chci ještě podniknout a nic mne nenapada...
    Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Peloponés, Sardinie, Sicílie, Mallorca, jih Španělska :-)
   Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Jet jinám je OK ale škoda že jsi se nejspíš rozhodl na základě rady nějakého internetového diskutují
    Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Čau Michale. Já jsem opustil rodnou vesnici, abych zavítal do Geyikbayiri už více než šestkrát. Jezd
     Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Jo, to mas pravdu....ja tam byl 3x a taky mne ten Erdogan sokuje.
     Re: geyikbayiri bezpečnost01.11.2016
Nedá se jinak než souhlasit.
     Re: geyikbayiri bezpečnost01.11.2016
Ze vám to začalo vadit az teď. Zuřive reakce na jakékoli zmínky o tom, co Turecko pod Mladoturky běh
      Re: geyikbayiri bezpečnost01.11.2016
Ne, pletes se. Mne uz to vadilo pred 90ti lety.
       Re: geyikbayiri bezpečnost01.11.2016
Já tam byl lízt naposled za Atatürka, od tý doby to jde s menšími nebo většími výkyvy do kopru, a ta
        Re: geyikbayiri bezpečnost02.11.2016
((-:
    Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
Ty jo, tohle vsechno se da zjistit z kratkeho prispevku?
A samo, kdyz clovek zavre oci nebo
   Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
A kam teda jedes? Taky něco chci ještě podniknout a nic mne nenapada...
 Re: geyikbayiri bezpečnost31.10.2016
dneska jsem se vrátila.
všechno cajk a žádný lidi ve skalách :) ideální. jen na lezení lehce
 Re: geyikbayiri bezpečnost03.11.2016
Mě v Turecku málem zavřeli. To ale asi proto, že jsme tam točili jeden takovej film. Ale s lezením m

 Kalymnos29.10.2016
Zdar, poradil by někdo tip na dobré lezecké ubytování v Emporios na Kalymnosu? Díky za každé info.

 malé expresky28.10.2016
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s presem Rock Empire Set Swift P16 při lezení v horách na půlkách či dvojčatech? Byl to dárek, v popisu maj sice na ledy i do hor, ale presa jsou o poznání menší, tak by mě zajímala nějaká osobní zkušenost při lezení v horách
 Re: malé expresky28.10.2016
doplnění: menším presem myslím menší karáble
  Re: malé expresky28.10.2016
Za mňa sú malé presa v pohode. Mám Ocun Kestrel a v pohode aj v zime v rukaviciach
 Re: malé expresky28.10.2016
Není problém. Ruku mám tak normálně velkou L, spíše XL. Expresky mám ještě menší než RE Swift - jsou
 Re: malé expresky29.10.2016
Do hor používám jenom malé karabiny a zatím jsem žádný problém neměl. Osobně bych měl asi problém se
  Re: malé expresky31.10.2016
Duvod? Protože RE sedáky a smyčky šije v ČR a karabiny pro ně vyrábí v kontinentální Číně? Kdežto na
   Re: malé expresky31.10.2016
Díky! Jirka
   Re: malé expresky06.11.2016
Protoze vyvoj u Rock Empire probiha stylem ... Petzl neco vymysli, Singing Rock to okopiruje a od SR
    Re: malé expresky07.11.2016
Vždycky to někdo vymyslí a pak to ostatní převezmou, takhle je to už od pradávna a ve všem :-)
     Re: malé expresky07.11.2016
"Převezmou" ... to mně silně pobavilo :D ... kde parkuješ? Převzal bych ti auto. Snad by t
    Re: malé expresky07.11.2016
A u chleba ti to "bytelne" nevadi? :D
     Re: malé expresky07.11.2016
Jí jenom rohliky! S lučinou a juniorem... ;-)
     Re: malé expresky07.11.2016
Jsi dement. Srovnávat chlepa s technickýma věcma je opravdu hodné tupce.
      Re: malé expresky08.11.2016
Ajoo, a Vseznalek z Kviteckova rozhodne, co se jeste kopirovat smi a co uz ne :D.
Treba u &qu

 na pisku26.10.2016
no predstavte si co nekdo dela na pisku
http://www.doba.sk/2014/11/30/tento-muz- stravil-10-rokov-vyrezavanim-obrovskej-jas
 Re: na pisku26.10.2016
Jsem pro to zařadit do programu Erasmus+, jako další setkání v Ádru - workshop by mohl vést hlavní m
  Re: na pisku26.10.2016
no ja spis premejslel vic vyuzit nabizeny potencial a nejakou mensi vez nebo nejakej bouldrik z adru
   Re: na pisku26.10.2016
geniální nápad, urazit starostovi hlavu a udělat na ní MČR v Boulderingu v Palladiu :-D
    Re: na pisku26.10.2016
Ale v drytool boulderingu. Na tom Ádrařském pískovišti se normálně bouldřit nedá :-).

 Oblečení - kde koupit25.10.2016
Zdar,
kde si slušně nakoupit? Potřebuji nějaké hadříky a je to bída. U nás i v zahraničí.
Všichni se teď zbláznili mají jen pochybný softshell nebo drahé Gore-TeX. Nic mezi tím.
Dnes jsem si chtěl vzít Gore bundu, když nic jiného není
 Re: Oblečení - kde koupit25.10.2016
...:-)
 Re: Oblečení - kde koupit25.10.2016
Tak jedine snad do Tuzexu..
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
no nevím - někdo další z LGBT neporadí?
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Pockej do srpna na festak.
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Dekatlon!
 Re: Oblečení - kde koupit26.10.2016
Zkus trenéra...
 Re: Oblečení - kde koupit27.10.2016
No ale ty jsi nenapsal co chceš. Jestli bundu XXL co není Gore, máme v obchodě ještě Treksport Eleme
  Re: Oblečení - kde koupit28.10.2016
Mají pouze velikost XXL a v příšerném barevném provedení.
Když už si kupuji drahé věci musí v
   Re: Oblečení - kde koupit28.10.2016
Ja teda kupuji alespon na 30 let a jak to nema leopardi vzor tak to neberu, protoze se da objektivne

 Studlgrat25.10.2016
Ahoj lezci, nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy o stavu sněhu a ledu na hřebenu Studlgrat. Tento víkend slibuje nádherné počasí, ale vzhledem k hnusným podmínkám po celý říjen máme obavu, aby to tam nebylo moc zaledované a tudíž k vrcholu nedostupné. Díky
 Re: Studlgrat25.10.2016
MOc se toho neboj. (ted apokud davas 5ky uplne na pohodu)
Ty lehci pasaze se daji lizt v jaky
  Re: Studlgrat25.10.2016
V ezkych pasazich se tam drzi lano, nebo preska :)
  Re: Studlgrat25.10.2016
V ezkych pasazich se tam drzi lano, nebo preska :)
   Re: Studlgrat25.10.2016
:)))
 Re: Studlgrat25.10.2016
ted tam byli známí. Hodně sněhu, dolní část k Fruschtuckplatzu prakticky brození ve sněhu. Pak regul
 Re: Studlgrat26.10.2016
byli jsme o vikendu, ale proslapavali jsme vsude stopu, bylo po velkym snezeni cca 40cm. ted si mysl
  Re: Studlgrat26.10.2016
oprava, tady ten odkaz by mel fungovat (3mezery)
   Re: Studlgrat26.10.2016
Díky moc všem

 Šlachy25.10.2016
Dobrý den, věnuji se aktivně lezení a po zimní přípravě jsem si zničil šlachy v loktu. Bolí přední část (tenisový loket) i spodní část. Byl jsem na fyzioterapii mažu domácím kostivalem, který jsem si uvařil v sádle, jinak voltaren, a homeopatika Ruta Grav
 Re: Šlachy25.10.2016
Asi to nebudeš chtít slyšet, ale nepomůže ti nic. Můžeš zkusit opich, můžeš zkusit rázovou vlnu, maz
  Re: Šlachy25.10.2016
Díky moc za odpověď... už jsem to slyšel z více stran, takové to co si nechci přiznat a pořád hledám
   Re: Šlachy25.10.2016
Ale dobrá zpráva může být to, že to ničemu nevadí. Tedy pokud nejsi přecitlivělý na bolest. Jde to v
 Re: Šlachy25.10.2016
One move to many... je nazev knihy v ktere jsou cviky na zanety v loktech z lezeni. Mel sem zanet ro
 Re: Šlachy25.10.2016
Muzes se stat na chvili softmoverem, ostatne to asi ceka s vekem kazdeho.

ale budme r
 Re: Šlachy25.10.2016
Protahuj!! Najdi si cviky na lokty, jsou dost primitivní.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Rok a
  Re: Šlachy25.10.2016
Jj souhlas. Já s tim měl problém rok a půl. Pomohlo každodenní protahování např. tady
   Re: Šlachy26.10.2016
Díky moc všem za rady. Nečekal jsem tolik reakcí super. Protahuji co to jde celkou dobu od počátku b
    Re: Šlachy26.10.2016
Prekonavani bolesti, no to je vyborny napad... myslel jsem ze se chces dat do kupy. Ta bolest Ti ma
     Re: Šlachy26.10.2016
Při dlouhodobých problémech to občas nebývá špatná taktika. Konkrétně u tohoto problému je blbé to,
      Re: Šachy26.10.2016
Mam v prdeli šlachy, tak hraju jenom šachy...
       Re: Šachy26.10.2016
Tak bacha na oko.
       Re: Šachy05.11.2016
:)) to je palba :))
 Re: Šlachy26.10.2016
moje svatá trojice: powerball, strečing a plavání
  Re: Šlachy26.10.2016
A moje: Sex, drogy a rokenrol.
   Re: Šlachy05.11.2016
:)) to je palba :))
 Re: Šlachy26.10.2016
zkus make it or break it od dave macleoda, jsou tam navody pro rehabilitaci lokte. mi jeho navody po
  Re: Šlachy26.10.2016
Ahoj.
Ja jsem se sice neptal ale mam podobny problem, takze za pdf diky (kef@email.cz).
   Re: Šlachy26.10.2016
One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v kl
   Re: Šlachy26.10.2016
One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v kl
   Re: Šlachy26.10.2016
na bookdepository to mas bez postovneho...
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
    Re: Šlachy31.10.2016
Dik za nabidku ale uz jsem objednal z toho Bookdepository, levneji jsem nesehnal. Vyslo to tam lip i
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
   Re: Šlachy30.10.2016
make or breake mozna prodam nech tu mail
  Re: Šlachy26.10.2016
prosím téže pdf...h_kubicek@seznam.cz
díkes
  Re: Šlachy28.10.2016
Ahoj Ondro. Myslis ze bys mohl poslat to pdf na kef@email.cz?
Dik moc!
 Re: Šlachy27.10.2016
Mě dost pomohlo tejpování předloktí. Loket se tím odlehčil a při skoro normálním fungování jsem o ně
 Re: Šlachy27.10.2016
Měl jsem ten samý problém.Řešeno vyšetřením v ORP centru v Praze.Lék na zánět a bolest Nimesil.K tom
 Re: Šlachy27.10.2016
No, sám neuvádíš možná nejzásadnější údaje a nikdo jinej se Tě tu na ně zatím taky nezeptal. Zvláštn
  Re: Šlachy29.10.2016
asi ne , spis urcite
   Re: Šlachy29.10.2016
jo, ale dost možná že někomu, kdo
- "intenzivně" leze půlrok jednou týdně a na ska
    Re: Šlachy - oprava29.10.2016
jo a koukám že to slovo "intenzivně" jsem si tam propašoval sám, autor otázky uvádí, že le
     Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Problémy s epikondylitidou měl v lezení už kde kdo.Dokonce i lidi co lezou sedmičky.Kvuli tomu tady
      Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Čemu říkáš "dýl" ?
       Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Najdeš to třeba zrovna na stránkách Ústavu chirurgie ruky Vysoké nad Jizerou.Ale i jinde na netu.Cit
        Re: Šlachy - oprava30.10.2016
No a jsme u toho - s operací pauze 5 měsíců, některé případy s pouze klidovým režimem se ale mohou t
      Re: Šlachy - oprava30.10.2016
jo. Proč k tomu nepřistupovat komplexně, když stačí jen polovičatě a laicky posbírat rady zkušených
       Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Proč by se tady nemohl zeptat? :) Obvzlášť,když se s tím co řeší "on" už tolik lezeckých &
        Re: Šlachy - oprava30.10.2016
však ať se ptá, to je o.k. :-)
vybízel jsem ho jen k tomu, že když už se ptá, mohlo by mu pro
         Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Díky moc borci za velkou debatu o tom, že jsem zde uvedel můj problém a doslova se tu sekáte jako ps
          Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Něco musíš dělat špatně - po pěti letech lézt 6b-6c je divné. Pokud nejsi obézní, tak tuto obtížnost
           Re: Šlachy - oprava30.10.2016
6B-6C na bouldrech (pro doplnění)
           Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Udava bouldrovou klasu. Znam kluky co lezou devitky a 6C jim dela problemy. Jsem jednim z nich
            Re: Šlachy - oprava30.10.2016
Ok, omlouvám se.
          Re: Šlachy - oprava30.10.2016
ok, dík za upřesnění. Zatim si troufnu mít jasno jen v tom, že problém vzniknul po intenzivnějším dl
           ...31.10.2016
Díky moc za tvoje rady, musím přehodonotit celou zimu a začít úplně od nuly. Pauza mne opět nemine a
            Re: ...31.10.2016
vůbec nemáš za co. Lezu jen o pár let dýl než ty, ale za tu dobu jsem si dospěl k tomu, že člověk se
            Re: ...31.10.2016
Chvalim velmi rozumny rozhodnuti. Diskuze na lezci nabrala dobry smer a vedla k rozumnemu rozhodnuti
           Re: Šlachy - oprava01.11.2016
Osobne bych na to sla jeste trochu jinak - pres fyzioterapii. Mne trapilo dlouho rameno, az se ukaza
            Re: Šlachy - oprava01.11.2016
*cast prace
             Re: Šlachy - oprava01.11.2016
naprosto souhlasim. To co jsem psal výše předpokládá, že přetížení, který vedlo k tvým potížím, je z

 Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Ahoj, byl někdo v posledních dnech kdekoli v Rakousku? Máte tip, zda a kde by to už šlo na skialpy - spíše lehčí tůry bez extrémních svahů? Zvažujeme nadcházející prodloužený víkend (teď od 28.)
 Re: Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Tady

 Re: Podmínky na skialpy Rakousko?25.10.2016
Řekl bych jo. Nad 3000 mnm a žádný strmý sjezdy.

1   ...   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Vařič na Aconcaqu
CHtěl bych se zeptat jaký vařič vzít na Aconcaqu?Zaslechl jsem že v Mendoze nekoupím jakoukoli kartuši.Možná máte nějake skušenosti.Děkuji Rosťa
Rosťa11:23:17 02.11.2016
odpovědět 
 Re: Vařič na Aconcaqu
Tohle je super volba: http://1url.cz/it2Lk
12:42:56 02.11.2016
odpovědět 
 Re: Vařič na Aconcaqu
beznin....

Ten co psal anonym nade mnou.... Pozor na to.

ja mam MSR XGK EX a varil sem s nim vysoko nad 6000 a super.
Ale kamos si koupil bud ten dragonfly nebo prave to doporucovane whisperlite (uz fakt nevim, hledal jsem podle podoby jak si ho pamtuju) - prave proto z esem mu doporucoval MSR 0 a nad 3000 mu to nejelo!!!
judovana13:27:27 02.11.2016
odpovědět 
  Re: Vařič na Aconcaqu
Ahoj, nemám s benzínovými varičmi žiadnu skúsenosť, chcem sa spýtať, či treba horák poliať beznzínom, a tak zapalovať alebo to je ako plyn - otočím ventil, zapálim a ide? Vďaka.
pdx13:41:08 02.11.2016
odpovědět 
   Re: Vařič na Aconcaqu
Musis nahrivat. Drtiva vetsina to ma resene nejak takto:
otocis ventilek
pocaks az par kapek benalu ukapne
vynes ventilek
zapalis tech par kapek
tim nahrejes trubici
orocis venitlkem
a uz misto kapek bnenalu jde plyn a spokojene topis.

Je to snad jedina mucha thele technologie - ze nez to nahrejes, tak to cadi:(skro tak hrozny jak tuhej lich ;)
judovana13:59:57 02.11.2016
odpovědět 
   Re: Vařič na Aconcaqu
jo - a co můžu říct, tak whisperlite proti plynu je v zimě luxus ale BACHA
16:58:25 02.11.2016
odpovědět 
    Re: Vařič na Aconcaqu
na nahřívání v uzavřených prostorech a na těsnění mezi pumpou a lahví
16:59:09 02.11.2016
odpovědět 
   Re: Vařič na Aconcaqu
sorry, ty jedeš na Aconcaquu a nemáš zkušenosti s benzinovým vařičem a kladeš takové otázky? přeji šťastný návrat
19:01:53 02.11.2016
odpovědět 
 Re: Vařič na Aconcaqu
Jedine Trangia! Tekuty lih koupis v latinske americe v kazde lekarne. je to levne. nikdy se to neposere...
jan15:38:53 02.11.2016
odpovědět 
  Re: Vařič na Aconcaqu
no, v tej nadmorskej vyske a teplote by sa lieh nemusel vyplatit...
marek22:27:20 02.11.2016
odpovědět 
 Re: Vařič na Aconcaqu
Při tom, kolik tam jezdí lidí, bych se divil, že by tam byly cartrige nedostupné.
Honza15:54:38 02.11.2016
odpovědět 
 Re: Vařič na Aconcaqu
V Mendoze je normální shop s lezeckým i campingovým vybavením a šroubovací kartuše tam normálně mají. Benzín nechej doma. Horáček
Horáček23:27:49 02.11.2016
odpovědět 
 Re: Vařič na Aconcaqu
No já nevím, moc to hrotíte, vůbec bych se netrápil s lihem/benzínem - z mojí vlastní zkušenosti je úplně v pohodě a bez sebemenších problémů jetboil + travellunch. Roztopíš sníh, zaleješ do pytliku a nazdar...

V Mendoze koupíš kartuše úplně v pohodě, nejsou sice origo a jednu jsem musel vyměnit, protože to prostě plyn ven nějak nepouštělo (ostatní 3 stejné značky byly ok), ale chlapik byl sympaťák a v klidu mi ji vyměnil. Doporučuju tak tedy ještě před cestou do hor vyzkoušet...
radek15:10:14 03.11.2016
odpovědět 
 Re: Vařič na Aconcaqu
do vysokých hor asi jedině benzín. je to náročnější než plyn, ale jistota. musíš to držet oddělené od jídla oblečení, aby ti to nezasmrádlo atd...jinak pohoda, je to zábava :) je tam to nahřívání, ale to je ok. vyzkoušíš si to doma na balkoně a topíš jak zkušenej topiš ajnc cvaj ;)
honza22:42:03 03.11.2016
odpovědět 
  Re: Vařič na Aconcaqu
No vidíš, po několikaleté zkušenosti s benzínem to mám opačně. Plyn = jistota :)
Honza10:55:44 04.11.2016
odpovědět 
  Re: Vařič na Aconcaqu
Na benal nedam dopustit, ale spis nez do vysokych hor bych doporucil do "zpadakovu".

Beznin ma jendu velkou nevyhodu a to je vareni ve velmi uzavrenych prostorech nebo ve stanu. Da se (dealm) ale plyn je na to lepsi.

Jednou sem s tim trcel dva dny v zahrabu. Jako jooo paliva neomezene a tudiz i vody, jidla caje... pohoda jezz. Ale Dycky sme s etrosku pridusil a pri vetrnai bylo moc zima;)


Rek byzh ze to je jedinej duvod proc 6000+, kde ti vareni ve stanu hrozi jistotou, porad vladne plyn.


Inac dalsi vyhoda benzinu je cena paliva.. varis zadarmo zejo...


Ja tydel veci lezu (spis minuly cas) zasadne ve dvou, a *strasne* se osvedcila technika jeden ma benzin (ja) druhej plyn. Dokud to slo se varilo na bezninu. A kdyby to nahodou neslo tak na plynu.

Nevyhodou bylo ze ten bezninak dostaval docela zabrat. Ale leta uplynuly a furt vali (jen musim menit furt gumicky na pumpicce)
judovana11:16:56 04.11.2016
odpovědět 
  Re: Vařič na Aconcaqu
Proto všichni na vysokých horách vaří na plynu :-) Roztopení benzínu ve stanu je super zábava a hodina čištění něž to konečně začne hořet (a to byl skoro nezničitelný MSR XGK) Naproti tomu s plynem nikdy žádné problémy. Takže benzín to BC - levné palivo a nahoru plyn a pár bombiček.
19:13:26 05.11.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (31)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1431 
 Neřeším to – lezu vše 
 1133 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi