Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 40.Vlk 10112 41.Černý 10110 42.Podstata 10107 Bouldry: 40. 9300 41.Slabý 9250 42.F 9228 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Grossglockner 03.11.2016 Zdar,
minulej víkend jsme byli na Glocku. Na Erzherzog Johann Hütte je nouzák se 4 postelema. neni to klasickej wintráč, ale prostě nouzák. V noci tam bylo narváno na postelích a v místnostech kolem asi 30 lidí, hlavně CZ a PL, kteří tam šli klasi
  Re: Grossglockner 03.11.2016 Máš recht, my tam došli ráno kolem 8 z dolní chaty Stüdlhütte a taky sme koukali, co je tam lidu. St
  Re: Grossglockner 04.11.2016 Loni v zimě jsem tak s parťákem taky jednu noc přespal (pro fakt špatné počasí, neplánovaně), předeš
Vařič na Aconcaqu 02.11.2016 CHtěl bych se zeptat jaký vařič vzít na Aconcaqu?Zaslechl jsem že v Mendoze nekoupím jakoukoli kartuši.Možná máte nějake skušenosti.Děkuji Rosťa
    Re: Vařič na Aconcaqu 02.11.2016 Ahoj, nemám s benzínovými varičmi žiadnu skúsenosť, chcem sa spýtať, či treba horák poliať beznzínom
      Re: Vařič na Aconcaqu 02.11.2016 Musis nahrivat. Drtiva vetsina to ma resene nejak takto:
otocis ventilek
pocaks az par
      Re: Vařič na Aconcaqu 02.11.2016 jo - a co můžu říct, tak whisperlite proti plynu je v zimě luxus ale BACHA
        Re: Vařič na Aconcaqu 02.11.2016 na nahřívání v uzavřených prostorech a na těsnění mezi pumpou a lahví
      Re: Vařič na Aconcaqu 02.11.2016 sorry, ty jedeš na Aconcaquu a nemáš zkušenosti s benzinovým vařičem a kladeš takové otázky? přeji š
  Re: Vařič na Aconcaqu 02.11.2016 Jedine Trangia! Tekuty lih koupis v latinske americe v kazde lekarne. je to levne. nikdy se to nepos
    Re: Vařič na Aconcaqu 02.11.2016 no, v tej nadmorskej vyske a teplote by sa lieh nemusel vyplatit...
  Re: Vařič na Aconcaqu 02.11.2016 Při tom, kolik tam jezdí lidí, bych se divil, že by tam byly cartrige nedostupné.
  Re: Vařič na Aconcaqu 02.11.2016 V Mendoze je normální shop s lezeckým i campingovým vybavením a šroubovací kartuše tam normálně mají
  Re: Vařič na Aconcaqu 03.11.2016 No já nevím, moc to hrotíte, vůbec bych se netrápil s lihem/benzínem - z mojí vlastní zkušenosti je
  Re: Vařič na Aconcaqu 03.11.2016 do vysokých hor asi jedině benzín. je to náročnější než plyn, ale jistota. musíš to držet oddělené o
    Re: Vařič na Aconcaqu 04.11.2016 No vidíš, po několikaleté zkušenosti s benzínem to mám opačně. Plyn = jistota :)
    Re: Vařič na Aconcaqu 04.11.2016 Na benal nedam dopustit, ale spis nez do vysokych hor bych doporucil do "zpadakovu".
    Re: Vařič na Aconcaqu 05.11.2016 Proto všichni na vysokých horách vaří na plynu :-) Roztopení benzínu ve stanu je super zábava a hodi
geyikbayiri bezpečnost 29.10.2016 Čau lidi,
neporadil by mi někdo, jak je to v současnosti s bezpečnostní situací okolo Antalye a konkrétně v Geyikbayiri? předpokládám, že naprosto cajk, ale tak proč se nezeptat, žejo. díky!
  Re: geyikbayiri bezpečnost 29.10.2016 na FB stránkách kempu JoSiTo několikrát za tento rok psali, že lezení v Geyikbayiri je tureckou &quo
  Re: geyikbayiri bezpečnost 30.10.2016 Je potřeba uvědomit si, že v každé zemi kde panuje politická nestabilita se najde místečko "ned
    Re: geyikbayiri bezpečnost 30.10.2016 Lépe bych to asi necharakterizoval. Navíc si pamatuji z dob začátků JoSiTa, že mi říkal majitel, že
      Re: geyikbayiri bezpečnost 30.10.2016 No tak pokud se clovek neboji lezt, tak Geyiku bych se pak tedy rozhodne nebal....paradoxne se lidi
        Re: geyikbayiri bezpečnost 30.10.2016 Oni se ti lidé bojí velmi oprávněně. Jak už tady psal jirkas a jeho předřečník, v Geyikbayiri samotn
  Re: geyikbayiri bezpečnost 31.10.2016 Tenhle týden jsme se odtam vrátili.
V JoSito je to jako kdyby leželo na území EU. Nepotřebuje
    Re: geyikbayiri bezpečnost 31.10.2016 Zajímavá informace, díky.
Osobně tedy s ohledem na to, že je hromada jiných pohodových míst n
      Re: geyikbayiri bezpečnost 31.10.2016 A kam teda jedes? Taky něco chci ještě podniknout a nic mne nenapada...
        Re: geyikbayiri bezpečnost 31.10.2016 Peloponés, Sardinie, Sicílie, Mallorca, jih Španělska :-)
      Re: geyikbayiri bezpečnost 31.10.2016 Jet jinám je OK ale škoda že jsi se nejspíš rozhodl na základě rady nějakého internetového diskutují
        Re: geyikbayiri bezpečnost 31.10.2016 Čau Michale. Já jsem opustil rodnou vesnici, abych zavítal do Geyikbayiri už více než šestkrát. Jezd
          Re: geyikbayiri bezpečnost 31.10.2016 Jo, to mas pravdu....ja tam byl 3x a taky mne ten Erdogan sokuje.
          Re: geyikbayiri bezpečnost 01.11.2016 Nedá se jinak než souhlasit.
          Re: geyikbayiri bezpečnost 01.11.2016 Ze vám to začalo vadit az teď. Zuřive reakce na jakékoli zmínky o tom, co Turecko pod Mladoturky běh
            Re: geyikbayiri bezpečnost 01.11.2016 Ne, pletes se. Mne uz to vadilo pred 90ti lety.
              Re: geyikbayiri bezpečnost 01.11.2016 Já tam byl lízt naposled za Atatürka, od tý doby to jde s menšími nebo většími výkyvy do kopru, a ta
                Re: geyikbayiri bezpečnost 02.11.2016 ((-:
        Re: geyikbayiri bezpečnost 31.10.2016 Ty jo, tohle vsechno se da zjistit z kratkeho prispevku?
A samo, kdyz clovek zavre oci nebo
      Re: geyikbayiri bezpečnost 31.10.2016 A kam teda jedes? Taky něco chci ještě podniknout a nic mne nenapada...
  Re: geyikbayiri bezpečnost 31.10.2016 dneska jsem se vrátila.
všechno cajk a žádný lidi ve skalách :) ideální. jen na lezení lehce
  Re: geyikbayiri bezpečnost 03.11.2016 Mě v Turecku málem zavřeli. To ale asi proto, že jsme tam točili jeden takovej film. Ale s lezením m
Kalymnos 29.10.2016 Zdar, poradil by někdo tip na dobré lezecké ubytování v Emporios na Kalymnosu? Díky za každé info.
malé expresky 28.10.2016 Ahoj, nemáte někdo zkušenost s presem Rock Empire Set Swift P16 při lezení v horách na půlkách či dvojčatech? Byl to dárek, v popisu maj sice na ledy i do hor, ale presa jsou o poznání menší, tak by mě zajímala nějaká osobní zkušenost při lezení v horách
  Re: malé expresky 28.10.2016 doplnění: menším presem myslím menší karáble
    Re: malé expresky 28.10.2016 Za mňa sú malé presa v pohode. Mám Ocun Kestrel a v pohode aj v zime v rukaviciach
  Re: malé expresky 28.10.2016 Není problém. Ruku mám tak normálně velkou L, spíše XL. Expresky mám ještě menší než RE Swift - jsou
  Re: malé expresky 29.10.2016 Do hor používám jenom malé karabiny a zatím jsem žádný problém neměl. Osobně bych měl asi problém se
    Re: malé expresky 31.10.2016 Duvod? Protože RE sedáky a smyčky šije v ČR a karabiny pro ně vyrábí v kontinentální Číně? Kdežto na
      Re: malé expresky 31.10.2016 Díky! Jirka
      Re: malé expresky 06.11.2016 Protoze vyvoj u Rock Empire probiha stylem ... Petzl neco vymysli, Singing Rock to okopiruje a od SR
        Re: malé expresky 07.11.2016 Vždycky to někdo vymyslí a pak to ostatní převezmou, takhle je to už od pradávna a ve všem :-)
          Re: malé expresky 07.11.2016 "Převezmou" ... to mně silně pobavilo :D ... kde parkuješ? Převzal bych ti auto. Snad by t
        Re: malé expresky 07.11.2016 A u chleba ti to "bytelne" nevadi? :D
          Re: malé expresky 07.11.2016 Jí jenom rohliky! S lučinou a juniorem... ;-)
          Re: malé expresky 07.11.2016 Jsi dement. Srovnávat chlepa s technickýma věcma je opravdu hodné tupce.
            Re: malé expresky 08.11.2016 Ajoo, a Vseznalek z Kviteckova rozhodne, co se jeste kopirovat smi a co uz ne :D.
Treba u &qu
  Re: na pisku 26.10.2016 Jsem pro to zařadit do programu Erasmus+, jako další setkání v Ádru - workshop by mohl vést hlavní m
    Re: na pisku 26.10.2016 no ja spis premejslel vic vyuzit nabizeny potencial a nejakou mensi vez nebo nejakej bouldrik z adru
      Re: na pisku 26.10.2016 geniální nápad, urazit starostovi hlavu a udělat na ní MČR v Boulderingu v Palladiu :-D
        Re: na pisku 26.10.2016 Ale v drytool boulderingu. Na tom Ádrařském pískovišti se normálně bouldřit nedá :-).
Oblečení - kde koupit 25.10.2016 Zdar,
kde si slušně nakoupit? Potřebuji nějaké hadříky a je to bída. U nás i v zahraničí.
Všichni se teď zbláznili mají jen pochybný softshell nebo drahé Gore-TeX. Nic mezi tím.
Dnes jsem si chtěl vzít Gore bundu, když nic jiného není
  Re: Oblečení - kde koupit 25.10.2016 Tak jedine snad do Tuzexu..
  Re: Oblečení - kde koupit 26.10.2016 no nevím - někdo další z LGBT neporadí?
  Re: Oblečení - kde koupit 26.10.2016 Pockej do srpna na festak.
    Re: Oblečení - kde koupit 28.10.2016 Mají pouze velikost XXL a v příšerném barevném provedení.
Když už si kupuji drahé věci musí v
      Re: Oblečení - kde koupit 28.10.2016 Ja teda kupuji alespon na 30 let a jak to nema leopardi vzor tak to neberu, protoze se da objektivne
Studlgrat 25.10.2016 Ahoj lezci, nemáte někdo nějaké čerstvé zprávy o stavu sněhu a ledu na hřebenu Studlgrat. Tento víkend slibuje nádherné počasí, ale vzhledem k hnusným podmínkám po celý říjen máme obavu, aby to tam nebylo moc zaledované a tudíž k vrcholu nedostupné. Díky
  Re: Studlgrat 25.10.2016 MOc se toho neboj. (ted apokud davas 5ky uplne na pohodu)
Ty lehci pasaze se daji lizt v jaky
    Re: Studlgrat 25.10.2016 V ezkych pasazich se tam drzi lano, nebo preska :)
    Re: Studlgrat 25.10.2016 V ezkych pasazich se tam drzi lano, nebo preska :)
      Re: Studlgrat 25.10.2016 :)))
  Re: Studlgrat 25.10.2016 ted tam byli známí. Hodně sněhu, dolní část k Fruschtuckplatzu prakticky brození ve sněhu. Pak regul
  Re: Studlgrat 26.10.2016 byli jsme o vikendu, ale proslapavali jsme vsude stopu, bylo po velkym snezeni cca 40cm. ted si mysl
    Re: Studlgrat 26.10.2016 oprava, tady ten odkaz by mel fungovat (3mezery)
      Re: Studlgrat 26.10.2016 Díky moc všem
Šlachy 25.10.2016 Dobrý den, věnuji se aktivně lezení a po zimní přípravě jsem si zničil šlachy v loktu. Bolí přední část (tenisový loket) i spodní část. Byl jsem na fyzioterapii mažu domácím kostivalem, který jsem si uvařil v sádle, jinak voltaren, a homeopatika Ruta Grav
  Re: Šlachy 25.10.2016 Asi to nebudeš chtít slyšet, ale nepomůže ti nic. Můžeš zkusit opich, můžeš zkusit rázovou vlnu, maz
    Re: Šlachy 25.10.2016 Díky moc za odpověď... už jsem to slyšel z více stran, takové to co si nechci přiznat a pořád hledám
      Re: Šlachy 25.10.2016 Ale dobrá zpráva může být to, že to ničemu nevadí. Tedy pokud nejsi přecitlivělý na bolest. Jde to v
  Re: Šlachy 25.10.2016 One move to many... je nazev knihy v ktere jsou cviky na zanety v loktech z lezeni. Mel sem zanet ro
  Re: Šlachy 25.10.2016 Muzes se stat na chvili softmoverem, ostatne to asi ceka s vekem kazdeho.
ale budme r
  Re: Šlachy 25.10.2016 Protahuj!! Najdi si cviky na lokty, jsou dost primitivní.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Rok a
        Re: Šlachy 26.10.2016 Prekonavani bolesti, no to je vyborny napad... myslel jsem ze se chces dat do kupy. Ta bolest Ti ma
          Re: Šlachy 26.10.2016 Při dlouhodobých problémech to občas nebývá špatná taktika. Konkrétně u tohoto problému je blbé to,
            Re: Šachy 26.10.2016 Mam v prdeli šlachy, tak hraju jenom šachy...
              Re: Šachy 26.10.2016 Tak bacha na oko.
              Re: Šachy 05.11.2016 :)) to je palba :))
  Re: Šlachy 26.10.2016 moje svatá trojice: powerball, strečing a plavání
    Re: Šlachy 26.10.2016 A moje: Sex, drogy a rokenrol.
      Re: Šlachy 05.11.2016 :)) to je palba :))
  Re: Šlachy 26.10.2016 zkus make it or break it od dave macleoda, jsou tam navody pro rehabilitaci lokte. mi jeho navody po
    Re: Šlachy 26.10.2016 Ahoj.
Ja jsem se sice neptal ale mam podobny problem, takze za pdf diky (kef@email.cz).
      Re: Šlachy 26.10.2016 One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v kl
      Re: Šlachy 26.10.2016 One move too many uz je trochu zastaraly, nejlepsi je tam asi lecba poutek, ale to se da docela v kl
      Re: Šlachy 26.10.2016 na bookdepository to mas bez postovneho...
      Re: Šlachy 30.10.2016 make or breake mozna prodam nech tu mail
        Re: Šlachy 31.10.2016 Dik za nabidku ale uz jsem objednal z toho Bookdepository, levneji jsem nesehnal. Vyslo to tam lip i
      Re: Šlachy 30.10.2016 make or breake mozna prodam nech tu mail
      Re: Šlachy 30.10.2016 make or breake mozna prodam nech tu mail
      Re: Šlachy 30.10.2016 make or breake mozna prodam nech tu mail
    Re: Šlachy 26.10.2016 prosím téže pdf...h_kubicek@seznam.cz
díkes
    Re: Šlachy 28.10.2016 Ahoj Ondro. Myslis ze bys mohl poslat to pdf na kef@email.cz?
Dik moc!
  Re: Šlachy 27.10.2016 Mě dost pomohlo tejpování předloktí. Loket se tím odlehčil a při skoro normálním fungování jsem o ně
  Re: Šlachy 27.10.2016 Měl jsem ten samý problém.Řešeno vyšetřením v ORP centru v Praze.Lék na zánět a bolest Nimesil.K tom
  Re: Šlachy 27.10.2016 No, sám neuvádíš možná nejzásadnější údaje a nikdo jinej se Tě tu na ně zatím taky nezeptal. Zvláštn
    Re: Šlachy 29.10.2016 asi ne , spis urcite
      Re: Šlachy 29.10.2016 jo, ale dost možná že někomu, kdo
- "intenzivně" leze půlrok jednou týdně a na ska
        Re: Šlachy - oprava 29.10.2016 jo a koukám že to slovo "intenzivně" jsem si tam propašoval sám, autor otázky uvádí, že le
          Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 Problémy s epikondylitidou měl v lezení už kde kdo.Dokonce i lidi co lezou sedmičky.Kvuli tomu tady
            Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 Čemu říkáš "dýl" ?
              Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 Najdeš to třeba zrovna na stránkách Ústavu chirurgie ruky Vysoké nad Jizerou.Ale i jinde na netu.Cit
                Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 No a jsme u toho - s operací pauze 5 měsíců, některé případy s pouze klidovým režimem se ale mohou t
            Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 jo. Proč k tomu nepřistupovat komplexně, když stačí jen polovičatě a laicky posbírat rady zkušených
              Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 Proč by se tady nemohl zeptat? :) Obvzlášť,když se s tím co řeší "on" už tolik lezeckých &
                Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 však ať se ptá, to je o.k. :-)
vybízel jsem ho jen k tomu, že když už se ptá, mohlo by mu pro
                  Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 Díky moc borci za velkou debatu o tom, že jsem zde uvedel můj problém a doslova se tu sekáte jako ps
                    Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 Něco musíš dělat špatně - po pěti letech lézt 6b-6c je divné. Pokud nejsi obézní, tak tuto obtížnost
                      Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 6B-6C na bouldrech (pro doplnění)
                      Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 Udava bouldrovou klasu. Znam kluky co lezou devitky a 6C jim dela problemy. Jsem jednim z nich
                        Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 Ok, omlouvám se.
                    Re: Šlachy - oprava 30.10.2016 ok, dík za upřesnění. Zatim si troufnu mít jasno jen v tom, že problém vzniknul po intenzivnějším dl
                      ... 31.10.2016 Díky moc za tvoje rady, musím přehodonotit celou zimu a začít úplně od nuly. Pauza mne opět nemine a
                        Re: ... 31.10.2016 vůbec nemáš za co. Lezu jen o pár let dýl než ty, ale za tu dobu jsem si dospěl k tomu, že člověk se
                        Re: ... 31.10.2016 Chvalim velmi rozumny rozhodnuti. Diskuze na lezci nabrala dobry smer a vedla k rozumnemu rozhodnuti
                      Re: Šlachy - oprava 01.11.2016 Osobne bych na to sla jeste trochu jinak - pres fyzioterapii. Mne trapilo dlouho rameno, az se ukaza
                        Re: Šlachy - oprava 01.11.2016 *cast prace
                          Re: Šlachy - oprava 01.11.2016 naprosto souhlasim. To co jsem psal výše předpokládá, že přetížení, který vedlo k tvým potížím, je z
Podmínky na skialpy Rakousko? 25.10.2016 Ahoj, byl někdo v posledních dnech kdekoli v Rakousku? Máte tip, zda a kde by to už šlo na skialpy - spíše lehčí tůry bez extrémních svahů? Zvažujeme nadcházející prodloužený víkend (teď od 28.)
1
...
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
...
2263
Vařič na Aconcaqu CHtěl bych se zeptat jaký vařič vzít na Aconcaqu?Zaslechl jsem že v Mendoze nekoupím jakoukoli kartuši.Možná máte nějake skušenosti.Děkuji Rosťa Rosťa 11:23:17 02.11.2016odpovědět
  Re: Vařič na Aconcaqu beznin....
Ten co psal anonym nade mnou.... Pozor na to.
ja mam MSR XGK EX a varil sem s nim vysoko nad 6000 a super.
Ale kamos si koupil bud ten dragonfly nebo prave to doporucovane whisperlite (uz fakt nevim, hledal jsem podle podoby jak si ho pamtuju) - prave proto z esem mu doporucoval MSR 0 a nad 3000 mu to nejelo!!! judovana 13:27:27 02.11.2016odpovědět
    Re: Vařič na Aconcaqu Ahoj, nemám s benzínovými varičmi žiadnu skúsenosť, chcem sa spýtať, či treba horák poliať beznzínom, a tak zapalovať alebo to je ako plyn - otočím ventil, zapálim a ide? Vďaka. pdx 13:41:08 02.11.2016odpovědět
      Re: Vařič na Aconcaqu Musis nahrivat. Drtiva vetsina to ma resene nejak takto:
otocis ventilek
pocaks az par kapek benalu ukapne
vynes ventilek
zapalis tech par kapek
tim nahrejes trubici
orocis venitlkem
a uz misto kapek bnenalu jde plyn a spokojene topis.
Je to snad jedina mucha thele technologie - ze nez to nahrejes, tak to cadi:(skro tak hrozny jak tuhej lich ;) judovana 13:59:57 02.11.2016odpovědět
      Re: Vařič na Aconcaqu jo - a co můžu říct, tak whisperlite proti plynu je v zimě luxus ale BACHA 16:58:25 02.11.2016odpovědět
        Re: Vařič na Aconcaqu na nahřívání v uzavřených prostorech a na těsnění mezi pumpou a lahví 16:59:09 02.11.2016odpovědět
      Re: Vařič na Aconcaqu sorry, ty jedeš na Aconcaquu a nemáš zkušenosti s benzinovým vařičem a kladeš takové otázky? přeji šťastný návrat 19:01:53 02.11.2016odpovědět
  Re: Vařič na Aconcaqu Jedine Trangia! Tekuty lih koupis v latinske americe v kazde lekarne. je to levne. nikdy se to neposere... jan 15:38:53 02.11.2016odpovědět
    Re: Vařič na Aconcaqu no, v tej nadmorskej vyske a teplote by sa lieh nemusel vyplatit... marek 22:27:20 02.11.2016odpovědět
  Re: Vařič na Aconcaqu Při tom, kolik tam jezdí lidí, bych se divil, že by tam byly cartrige nedostupné. Honza 15:54:38 02.11.2016odpovědět
  Re: Vařič na Aconcaqu V Mendoze je normální shop s lezeckým i campingovým vybavením a šroubovací kartuše tam normálně mají. Benzín nechej doma. Horáček Horáček 23:27:49 02.11.2016odpovědět
  Re: Vařič na Aconcaqu No já nevím, moc to hrotíte, vůbec bych se netrápil s lihem/benzínem - z mojí vlastní zkušenosti je úplně v pohodě a bez sebemenších problémů jetboil + travellunch. Roztopíš sníh, zaleješ do pytliku a nazdar...
V Mendoze koupíš kartuše úplně v pohodě, nejsou sice origo a jednu jsem musel vyměnit, protože to prostě plyn ven nějak nepouštělo (ostatní 3 stejné značky byly ok), ale chlapik byl sympaťák a v klidu mi ji vyměnil. Doporučuju tak tedy ještě před cestou do hor vyzkoušet... radek 15:10:14 03.11.2016odpovědět
  Re: Vařič na Aconcaqu do vysokých hor asi jedině benzín. je to náročnější než plyn, ale jistota. musíš to držet oddělené od jídla oblečení, aby ti to nezasmrádlo atd...jinak pohoda, je to zábava :) je tam to nahřívání, ale to je ok. vyzkoušíš si to doma na balkoně a topíš jak zkušenej topiš ajnc cvaj ;) honza 22:42:03 03.11.2016odpovědět
    Re: Vařič na Aconcaqu No vidíš, po několikaleté zkušenosti s benzínem to mám opačně. Plyn = jistota :) Honza 10:55:44 04.11.2016odpovědět
    Re: Vařič na Aconcaqu Na benal nedam dopustit, ale spis nez do vysokych hor bych doporucil do "zpadakovu".
Beznin ma jendu velkou nevyhodu a to je vareni ve velmi uzavrenych prostorech nebo ve stanu. Da se (dealm) ale plyn je na to lepsi.
Jednou sem s tim trcel dva dny v zahrabu. Jako jooo paliva neomezene a tudiz i vody, jidla caje... pohoda jezz. Ale Dycky sme s etrosku pridusil a pri vetrnai bylo moc zima;)
Rek byzh ze to je jedinej duvod proc 6000+, kde ti vareni ve stanu hrozi jistotou, porad vladne plyn.
Inac dalsi vyhoda benzinu je cena paliva.. varis zadarmo zejo...
Ja tydel veci lezu (spis minuly cas) zasadne ve dvou, a *strasne* se osvedcila technika jeden ma benzin (ja) druhej plyn. Dokud to slo se varilo na bezninu. A kdyby to nahodou neslo tak na plynu.
Nevyhodou bylo ze ten bezninak dostaval docela zabrat. Ale leta uplynuly a furt vali (jen musim menit furt gumicky na pumpicce) judovana 11:16:56 04.11.2016odpovědět
    Re: Vařič na Aconcaqu Proto všichni na vysokých horách vaří na plynu :-) Roztopení benzínu ve stanu je super zábava a hodina čištění něž to konečně začne hořet (a to byl skoro nezničitelný MSR XGK) Naproti tomu s plynem nikdy žádné problémy. Takže benzín to BC - levné palivo a nahoru plyn a pár bombiček. 19:13:26 05.11.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: