Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
Bouldry:
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230838 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 čelovky Fenic X Petzl11.11.2016
Zdar můžete mi někdo doporučit čelovku do hor? tak aby vydržela třeba 10 dní v extremních podmínkách na kopce 7000 mnm.
Chtěl jsem koupit Fenix HL23 která má myslím vynikající parametry a dobré recenze, ale krátkou dobu svítivosti na střední výkon
 Re: čelovky Fenix X Petzl11.11.2016
Fenix
 Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
Zdar! Mám už pár let čelovku fénix HL21, která má v podstatě stejné parametry jako HL23. Co se týče
 Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
Na fotkách našich kluků, co lezli na osmitisícovky, jsem viděl tikku xp a podobné jednoduché typy a
  Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
ty rozkládací kolektory, co dáš za chůze na batoh nepomáhají?
   Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
Nevím kam a na jak dlouho jedete. Se solárem nemám žádnou zkušenost. Jen si dovolím říci, že, pro vě
    Re: čelovky Fenic X Petzl13.11.2016
Tak nějak.
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
nejsou lithiové baterky ještě více náchylné na mráz jak alkalické?
   Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
No, do pípáků se doporučujou dávat alkalický baterky pro stejnej druh námahy, tedy nutnost dlouhý vý
   Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Lithiové baterie by teoreticky měl být vyšší level alkalických. Jsou dražší, ale vhodnější do extrém
 Re: čelovky Fenic X Petzl13.11.2016
Fenix doporučit nemůžu. Technicky ono to jako má zajímavé parametry, ale řemeslné zpracování je nesk
  Re: čelovky Fenic X Petzl13.11.2016
co zebralight? je tam kvalita vyssia?
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Naprostý souhlas. Čelovky Fenix mně zpracováním připadají jak skládačka z Merkuru před 30 lety. Para
 Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Já mám Petzl Tika RXP a jsem s ním maximálně spokojený. Na PC si můžeš přizpůsobit výkon a reaktivní
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Ja mam kratce Fenix HP25, mohla by to byt alternativa, ma totiz primarne akumulator a misto nej je m
   Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Fenix HP25 na behani? No to by byl dobry ulet :D ... mel jsi nekdy na hlave nejakou poradnou celovku
    Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Ne, beham s Petzl Tikkina, protoze na behani fakt nic vic nepotrebuju. A neni mi jasne proc by nesla
     Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
HP 25 je na běhání opravdu těžký nesmysl. Mmch. zdechl mi na ní kabel - příliš tvrdá izolace poprask
 Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Já mám Petzl Tika RXP a jsem s ním maximálně spokojený. Na PC si můžeš přizpůsobit výkon a reaktivní
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Kupuju Petzl Tikka 180 h....
   Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
V původním dotazu jsi zmiňoval Fenix HL23. Koukal jsi na HL50? Má vyšší výkon a podporu CR123A. Můžu
    Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
Ahoj, mám HL23 a maximální spokojenost. Samozřejmě jsem pokukoval i po HL50, HL35 i HL55 ale pro mé
  Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
ale zapomněl si říct, že při výměně akumulátoru za baterie se snižuje výkon čelovky - upozornuje na
   Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
Ještě je potřeba brát v potaz, že čím dražší čelovka, tím větší vztek, když zhučí žlabem dolů. A pot
 Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
Můžu ti doporučit Fenix.
Mám osobní zkušenost s Fenixem HP12. Používám ji jednak na klasické
  Re: čelovky Fenic X Petzl16.11.2016
Mam praktickou zkušenost s čelovkou Fenix HP11. Vlastním ji 4 roky a v zimě ji používám obden na ski

 střih na spacák11.11.2016
Ahoj, potřeboval bych střih na ušití péřového spacáku. Pokud jej máte, můžete ho někdo prosím poslat na e-mail rostislav@kobolka.com?
Předem díky R
 Re: střih na spacák16.11.2016
Taky bych si ho rád ušil a tak bych také poprosil o případné zaslání...
Předem díky!
  Re: střih na spacák16.11.2016
V roce 2016?
   Re: střih na spacák17.11.2016
A co jako??

 Wild country REVO11.11.2016
Ahoj, neví někdo kdy by toto nové jistidlo mohlo být na trhu?
Díky M
 Re: Wild country REVO11.11.2016
Napis Cajovi (Jan Salek). V lete myslim rikal ze v lednu...

 Panský les bouldering11.11.2016
Ahoj,
nemáte někdo náhodou aktuálního průvodce na bouldering v Panském lese?
 Re: Panský les bouldering11.11.2016
ten nemá nikdo a asi jentak nebude. všechny bouldry se dají (relativně) poznat podle popisu na lezci
 Re: Panský les bouldering11.11.2016
no spíš ty vidka na youtube. popis nevím, jesi ti na lezci něco přesně řekne. nejlíp se tam vydat ně

 sedák atyp11.11.2016
Zdravím! Mám trochu atypickou postavu a moc mi nesedí žádný ze sedáků co se běžně v čr prodává. Buď škrtí a řežou nohavičky a pas je přitom volnej nebo naopak. Netušíte prosím, zda-li je nějaký výrobce, který by byl ochotný vyrobit sedák např. s velikostí
 Re: sedák atyp11.11.2016
mozes vyskusat nejaky s nastavitelnymi nohavickami, idealne univerzal typu Singing Rock Versa, ktory
 Re: sedák atyp11.11.2016
Chjo, takovej dotaz bych dal až když jsem napsal do RockEmpiru, Singáče nebo Ocúnu a oni mně odmítli
  Re: sedák atyp13.11.2016
RE a Ocun jsem řešil, sedák od SR po špatných zkušenostech nechci. Tak chytrej umím bejt taky...
   Re: sedák atyp13.11.2016
ake zpatne zkusenosti? celkom by ma to zaujimalo...
   Re: sedák atyp14.11.2016
Tak zkus napsat do Manmat dříve sili i sedaky. Jen jejich sedak, pokud ti ho ušiji, je tak 10 let ko
    Re: sedák atyp15.11.2016
A to že je konstrukčně starý může něčemu vadit (třeba bezpečnosti)?
     Re: sedák atyp15.11.2016
pohodlí, design a tedy i tvoje sebevědomí... bezpečnost snad ne, ,ale je to prostě oldschool, něco j
     Re: sedák atyp15.11.2016
mozes sa pozriet sama:
      Re: sedák atyp16.11.2016
Hmm, tak zrovna ten typ sedáku co je v tom odkazu jsem používal asi 12 let. Kdyby se dal ještě koupi
       Re: sedák atyp17.11.2016
Souhlas! Kam se hrabou ty dnešní shity...

 Drytool Praha11.11.2016
Ahojte, chtěl bych se vás zeptat kde je v Praze nejlepší trénovat drytooling? Která lezecká stěna to umožňuje? Dík
 Re: Drytool Praha11.11.2016
Staré lomy v Dalejském údolí?
  Re: Drytool Praha11.11.2016
Karlův most.A taky prej Mammut v Oléééšovicích.
   Re: Drytool Praha11.11.2016
no, v Mammutu kdysi před lety pár cest bylo, pak jen pár fakt brutusů co normální smrtelník nedá.
    Re: Drytool Praha11.11.2016
minulu zimu som na Mammutovi niekoho na nejakej doske s dry-tool uchytmi videl...
  Re: Drytool Praha11.11.2016
Ty jsou snad na uzemi prirodniho parku, ne?
   Re: Drytool Praha12.11.2016
Myslím, že mnohé staré lomy jsou stále v dobývacím území Na Požárech. Čili žádná rezervace. Kdysi js
  Re: Drytool Praha11.11.2016
Dalejsky udoli je opravdu spatnej tip...
 Re: Drytool Praha11.11.2016
V Alkazaru na Srbaci je par fajn cest na drajtul, jsou tam obcas paradni hnizda od vrtaku. No a poku
 Re: Drytool Praha12.11.2016
zavěs si doma desku s vyvrtanými dírami a shybuj a dělej paragány - nic lepšího na trening stejně ne
  Re: Drytool Praha12.11.2016
Na trénink základní techniky lezení po skále, kdy je potřeba získat cit a důvěru ve hroty namísto v
   Re: Drytool Praha12.11.2016
Jo. (Mimochodem - podívej, co Lucka přelézá přírodních cest...)
   Re: Drytool Praha12.11.2016
jenže on chce trénovat - to co ty popisuješ, na to stačí pět minut
 Re: Drytool Praha12.11.2016
Lom u Kozy u Liberce :
  Re: Drytool Praha12.11.2016
tuhle jsem četl nějaký tlustý elaborát z úplně jiné branže, a byly tam údaje o "tvrdosti"
  Re: Drytool Praha12.11.2016
tuhle jsem četl nějaký tlustý elaborát z úplně jiné branže, a byly tam údaje o "tvrdosti"
   Re: Drytool Praha12.11.2016
sorry, dvoják, grrr!

 Průvodce Gran Canaria10.11.2016
Ahojte, neměl by prosím někdo na okopírování/půjčení/odkoupení lezeckého průvodce na Gran Canarii? Královsky se odměním! Třeba článkem v Montaně, podobně jako po prozkoumání lezecké Ibizy nebo Apulie. Díííík.

 BD sedák Solution10.11.2016
Máte s tímto novým sportovním sedákem zkušenosti: Black Diamond - Solution?  Doporučili byste ho?
 Re: BD sedák Solution10.11.2016
jo, urcite, je lehkej a me fakt sedi narozdil od napr Petzl SAMA
  Re: BD sedák Solution10.11.2016
Jak je to velikostne. Kdyz me celkem sedí Sama M, bude me sedet i Solution M?
  Re: BD sedák Solution10.11.2016
Já ho zkoušel a moc mě nenadchnul. Má sice módní střih, ale neseděl mi. Na sportovní úvazek je dost
   Re: BD sedák Solution11.11.2016
a hlavně čr a ještě jednou čr! aby ses nepo. ;-)
    Re: BD sedák Solution11.11.2016
Vulgaritou můj názor nezměníš, jen prokážet svojí úroveň.
Je pro mě důležité, aby měl např. F
   Re: BD sedák Solution11.11.2016
Těžkej? Má to být jeden z jejich nejlehčích sedáků. A barvu má buď šedou nebo modrou. V černé se urč
    Re: BD sedák Solution11.11.2016
Z jejich asi ano. Ale když to srovnáš s konkurencí, tak moc lehký není, respektive je ve váze 3 přez
    Re: BD sedák Solution11.11.2016
Hádanka: Ego má 285 g, o kolik procent je těžší Solution?
     Re: BD sedák Solution11.11.2016
Solution: skoro o 20%.

 BD sedák Solution10.11.2016
Máte s tímto novým sportovním sedákem zkušenosti: Black Diamond - Solution?  Doporučili byste ho?

 Scarpa Vapor10.11.2016
Ahoj,jaký máte zkušenosti z lezečkami Scarpa Vapor?
Díky (nabízí se mi výhodná koupě)

1   ...   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 BD sedák Solution
Máte s tímto novým sportovním sedákem zkušenosti: Black Diamond - Solution?  Doporučili byste ho?
Bar18:30:04 10.11.2016
odpovědět 
 Re: BD sedák Solution
jo, urcite, je lehkej a me fakt sedi narozdil od napr Petzl SAMA
Gaga19:42:04 10.11.2016
odpovědět 
  Re: BD sedák Solution
Jak je to velikostne. Kdyz me celkem sedí Sama M, bude me sedet i Solution M?
Bar20:06:31 10.11.2016
odpovědět 
  Re: BD sedák Solution
Já ho zkoušel a moc mě nenadchnul. Má sice módní střih, ale neseděl mi. Na sportovní úvazek je dost těžkej. Černá barva na můj vkus hrozná. Přišel mi jako ne moc povedená kopie Arcteryxu.
Nakonec jsem si vybral Ocún Ego 1, kterej mi přijde o hodně pohodlnější, lehčí a zároveň hezčí. Vyrábí se v ČR a je o chlup levnější, ale to už nic neřešilo.
20:36:59 10.11.2016
odpovědět 
   Re: BD sedák Solution
a hlavně čr a ještě jednou čr! aby ses nepo. ;-)
08:39:05 11.11.2016
odpovědět 
    Re: BD sedák Solution
Vulgaritou můj názor nezměníš, jen prokážet svojí úroveň.
Je pro mě důležité, aby měl např. Fanda práci a mohl u mě utratit svoje peníze. Cio Xink nepřijde. Ještě snad by mě mohla přesvědčit čínská cena, tzn. sedák do 500-600 Kč.
08:52:02 11.11.2016
odpovědět 
   Re: BD sedák Solution
Těžkej? Má to být jeden z jejich nejlehčích sedáků. A barvu má buď šedou nebo modrou. V černé se určitě nedělá. Jak ti neseděl? Co konkrétně?
Bar09:18:41 11.11.2016
odpovědět 
    Re: BD sedák Solution
Z jejich asi ano. Ale když to srovnáš s konkurencí, tak moc lehký není, respektive je ve váze 3 přezkovejch.
Černou jsem bral tu tmavě šedou, modrý jsem v tlapkách neměl.
Nevím jestli se sezení dá popsat. Nicméně Ego mi přijde pohodlnější, do Solution jsem nespadl, jen povisel.
Ego na padání v pohodě. Dá se v něm sedět-jistit padajícího i delší dobu. Podle mě je lepší i než Petzl Hirundos, který je ještě lehčí, ale právě na úkor polstrování, není tak pohodlný.
Ještě jsem měl v hledáčku Singing Rock Onyx.
A z těchto vyjmenovaných pro mě byl nejlepším právě Ocún. Ale 2 lezci, 3 názory.
16:03:14 11.11.2016
odpovědět 
    Re: BD sedák Solution
Hádanka: Ego má 285 g, o kolik procent je těžší Solution?
16:05:16 11.11.2016
odpovědět 
     Re: BD sedák Solution
Solution: skoro o 20%.
16:05:44 11.11.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi