LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230950 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 čelovky Fenic X Petzl11.11.2016
Zdar můžete mi někdo doporučit čelovku do hor? tak aby vydržela třeba 10 dní v extremních podmínkách na kopce 7000 mnm.
Chtěl jsem koupit Fenix HL23 která má myslím vynikající parametry a dobré recenze, ale krátkou dobu svítivosti na střední výkon
 Re: čelovky Fenix X Petzl11.11.2016
Fenix
 Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
Zdar! Mám už pár let čelovku fénix HL21, která má v podstatě stejné parametry jako HL23. Co se týče
 Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
Na fotkách našich kluků, co lezli na osmitisícovky, jsem viděl tikku xp a podobné jednoduché typy a
  Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
ty rozkládací kolektory, co dáš za chůze na batoh nepomáhají?
   Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
Nevím kam a na jak dlouho jedete. Se solárem nemám žádnou zkušenost. Jen si dovolím říci, že, pro vě
    Re: čelovky Fenic X Petzl13.11.2016
Tak nějak.
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
nejsou lithiové baterky ještě více náchylné na mráz jak alkalické?
   Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
No, do pípáků se doporučujou dávat alkalický baterky pro stejnej druh námahy, tedy nutnost dlouhý vý
   Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Lithiové baterie by teoreticky měl být vyšší level alkalických. Jsou dražší, ale vhodnější do extrém
 Re: čelovky Fenic X Petzl13.11.2016
Fenix doporučit nemůžu. Technicky ono to jako má zajímavé parametry, ale řemeslné zpracování je nesk
  Re: čelovky Fenic X Petzl13.11.2016
co zebralight? je tam kvalita vyssia?
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Naprostý souhlas. Čelovky Fenix mně zpracováním připadají jak skládačka z Merkuru před 30 lety. Para
 Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Já mám Petzl Tika RXP a jsem s ním maximálně spokojený. Na PC si můžeš přizpůsobit výkon a reaktivní
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Ja mam kratce Fenix HP25, mohla by to byt alternativa, ma totiz primarne akumulator a misto nej je m
   Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Fenix HP25 na behani? No to by byl dobry ulet :D ... mel jsi nekdy na hlave nejakou poradnou celovku
    Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Ne, beham s Petzl Tikkina, protoze na behani fakt nic vic nepotrebuju. A neni mi jasne proc by nesla
     Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
HP 25 je na běhání opravdu těžký nesmysl. Mmch. zdechl mi na ní kabel - příliš tvrdá izolace poprask
 Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Já mám Petzl Tika RXP a jsem s ním maximálně spokojený. Na PC si můžeš přizpůsobit výkon a reaktivní
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Kupuju Petzl Tikka 180 h....
   Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
V původním dotazu jsi zmiňoval Fenix HL23. Koukal jsi na HL50? Má vyšší výkon a podporu CR123A. Můžu
    Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
Ahoj, mám HL23 a maximální spokojenost. Samozřejmě jsem pokukoval i po HL50, HL35 i HL55 ale pro mé
  Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
ale zapomněl si říct, že při výměně akumulátoru za baterie se snižuje výkon čelovky - upozornuje na
   Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
Ještě je potřeba brát v potaz, že čím dražší čelovka, tím větší vztek, když zhučí žlabem dolů. A pot
 Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
Můžu ti doporučit Fenix.
Mám osobní zkušenost s Fenixem HP12. Používám ji jednak na klasické
  Re: čelovky Fenic X Petzl16.11.2016
Mam praktickou zkušenost s čelovkou Fenix HP11. Vlastním ji 4 roky a v zimě ji používám obden na ski

 střih na spacák11.11.2016
Ahoj, potřeboval bych střih na ušití péřového spacáku. Pokud jej máte, můžete ho někdo prosím poslat na e-mail rostislav@kobolka.com?
Předem díky R
 Re: střih na spacák16.11.2016
Taky bych si ho rád ušil a tak bych také poprosil o případné zaslání...
Předem díky!
  Re: střih na spacák16.11.2016
V roce 2016?
   Re: střih na spacák17.11.2016
A co jako??

 Wild country REVO11.11.2016
Ahoj, neví někdo kdy by toto nové jistidlo mohlo být na trhu?
Díky M
 Re: Wild country REVO11.11.2016
Napis Cajovi (Jan Salek). V lete myslim rikal ze v lednu...

 Panský les bouldering11.11.2016
Ahoj,
nemáte někdo náhodou aktuálního průvodce na bouldering v Panském lese?
 Re: Panský les bouldering11.11.2016
ten nemá nikdo a asi jentak nebude. všechny bouldry se dají (relativně) poznat podle popisu na lezci
 Re: Panský les bouldering11.11.2016
no spíš ty vidka na youtube. popis nevím, jesi ti na lezci něco přesně řekne. nejlíp se tam vydat ně

 sedák atyp11.11.2016
Zdravím! Mám trochu atypickou postavu a moc mi nesedí žádný ze sedáků co se běžně v čr prodává. Buď škrtí a řežou nohavičky a pas je přitom volnej nebo naopak. Netušíte prosím, zda-li je nějaký výrobce, který by byl ochotný vyrobit sedák např. s velikostí
 Re: sedák atyp11.11.2016
mozes vyskusat nejaky s nastavitelnymi nohavickami, idealne univerzal typu Singing Rock Versa, ktory
 Re: sedák atyp11.11.2016
Chjo, takovej dotaz bych dal až když jsem napsal do RockEmpiru, Singáče nebo Ocúnu a oni mně odmítli
  Re: sedák atyp13.11.2016
RE a Ocun jsem řešil, sedák od SR po špatných zkušenostech nechci. Tak chytrej umím bejt taky...
   Re: sedák atyp13.11.2016
ake zpatne zkusenosti? celkom by ma to zaujimalo...
   Re: sedák atyp14.11.2016
Tak zkus napsat do Manmat dříve sili i sedaky. Jen jejich sedak, pokud ti ho ušiji, je tak 10 let ko
    Re: sedák atyp15.11.2016
A to že je konstrukčně starý může něčemu vadit (třeba bezpečnosti)?
     Re: sedák atyp15.11.2016
pohodlí, design a tedy i tvoje sebevědomí... bezpečnost snad ne, ,ale je to prostě oldschool, něco j
     Re: sedák atyp15.11.2016
mozes sa pozriet sama:
      Re: sedák atyp16.11.2016
Hmm, tak zrovna ten typ sedáku co je v tom odkazu jsem používal asi 12 let. Kdyby se dal ještě koupi
       Re: sedák atyp17.11.2016
Souhlas! Kam se hrabou ty dnešní shity...

 Drytool Praha11.11.2016
Ahojte, chtěl bych se vás zeptat kde je v Praze nejlepší trénovat drytooling? Která lezecká stěna to umožňuje? Dík
 Re: Drytool Praha11.11.2016
Staré lomy v Dalejském údolí?
  Re: Drytool Praha11.11.2016
Karlův most.A taky prej Mammut v Oléééšovicích.
   Re: Drytool Praha11.11.2016
no, v Mammutu kdysi před lety pár cest bylo, pak jen pár fakt brutusů co normální smrtelník nedá.
    Re: Drytool Praha11.11.2016
minulu zimu som na Mammutovi niekoho na nejakej doske s dry-tool uchytmi videl...
  Re: Drytool Praha11.11.2016
Ty jsou snad na uzemi prirodniho parku, ne?
   Re: Drytool Praha12.11.2016
Myslím, že mnohé staré lomy jsou stále v dobývacím území Na Požárech. Čili žádná rezervace. Kdysi js
  Re: Drytool Praha11.11.2016
Dalejsky udoli je opravdu spatnej tip...
 Re: Drytool Praha11.11.2016
V Alkazaru na Srbaci je par fajn cest na drajtul, jsou tam obcas paradni hnizda od vrtaku. No a poku
 Re: Drytool Praha12.11.2016
zavěs si doma desku s vyvrtanými dírami a shybuj a dělej paragány - nic lepšího na trening stejně ne
  Re: Drytool Praha12.11.2016
Na trénink základní techniky lezení po skále, kdy je potřeba získat cit a důvěru ve hroty namísto v
   Re: Drytool Praha12.11.2016
Jo. (Mimochodem - podívej, co Lucka přelézá přírodních cest...)
   Re: Drytool Praha12.11.2016
jenže on chce trénovat - to co ty popisuješ, na to stačí pět minut
 Re: Drytool Praha12.11.2016
Lom u Kozy u Liberce :
  Re: Drytool Praha12.11.2016
tuhle jsem četl nějaký tlustý elaborát z úplně jiné branže, a byly tam údaje o "tvrdosti"
  Re: Drytool Praha12.11.2016
tuhle jsem četl nějaký tlustý elaborát z úplně jiné branže, a byly tam údaje o "tvrdosti"
   Re: Drytool Praha12.11.2016
sorry, dvoják, grrr!

 Průvodce Gran Canaria10.11.2016
Ahojte, neměl by prosím někdo na okopírování/půjčení/odkoupení lezeckého průvodce na Gran Canarii? Královsky se odměním! Třeba článkem v Montaně, podobně jako po prozkoumání lezecké Ibizy nebo Apulie. Díííík.

 BD sedák Solution10.11.2016
Máte s tímto novým sportovním sedákem zkušenosti: Black Diamond - Solution?  Doporučili byste ho?
 Re: BD sedák Solution10.11.2016
jo, urcite, je lehkej a me fakt sedi narozdil od napr Petzl SAMA
  Re: BD sedák Solution10.11.2016
Jak je to velikostne. Kdyz me celkem sedí Sama M, bude me sedet i Solution M?
  Re: BD sedák Solution10.11.2016
Já ho zkoušel a moc mě nenadchnul. Má sice módní střih, ale neseděl mi. Na sportovní úvazek je dost
   Re: BD sedák Solution11.11.2016
a hlavně čr a ještě jednou čr! aby ses nepo. ;-)
    Re: BD sedák Solution11.11.2016
Vulgaritou můj názor nezměníš, jen prokážet svojí úroveň.
Je pro mě důležité, aby měl např. F
   Re: BD sedák Solution11.11.2016
Těžkej? Má to být jeden z jejich nejlehčích sedáků. A barvu má buď šedou nebo modrou. V černé se urč
    Re: BD sedák Solution11.11.2016
Z jejich asi ano. Ale když to srovnáš s konkurencí, tak moc lehký není, respektive je ve váze 3 přez
    Re: BD sedák Solution11.11.2016
Hádanka: Ego má 285 g, o kolik procent je těžší Solution?
     Re: BD sedák Solution11.11.2016
Solution: skoro o 20%.

 BD sedák Solution10.11.2016
Máte s tímto novým sportovním sedákem zkušenosti: Black Diamond - Solution?  Doporučili byste ho?

 Scarpa Vapor10.11.2016
Ahoj,jaký máte zkušenosti z lezečkami Scarpa Vapor?
Díky (nabízí se mi výhodná koupě)

1   ...   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 čelovky Fenic X Petzl
Zdar můžete mi někdo doporučit čelovku do hor? tak aby vydržela třeba 10 dní v extremních podmínkách na kopce 7000 mnm.
Chtěl jsem koupit Fenix HL23 která má myslím vynikající parametry a dobré recenze, ale krátkou dobu svítivosti na střední výkon jen cca 6 hodin na nízký 100 h /3 lumeny, ale někde jsem četl, že to je už nedostatečné pro pohyb. U Petzlovek např. Tikka 180 h při 20 lumenech 120h/100lm, což je plně dostačující. Mám pocit, že Petzl pokročil dopředu a co se týče výdrže baterek jsou nejlepší? jde mi o výdrž. Díky za doporučení
trn20:55:57 11.11.2016
odpovědět 
 Re: čelovky Fenix X Petzl
Fenix
20:56:49 11.11.2016
odpovědět 
 Re: čelovky Fenic X Petzl
Zdar! Mám už pár let čelovku fénix HL21, která má v podstatě stejné parametry jako HL23. Co se týče provedení, tak jsem maximálně spokojen. Mráz, déšť, voda, pády na zem ... funguje pořád a má odsvíceno stovky hodin. Ten minimální výkon 3lm si ale neumím moc představit pro bezpečnou chůzi v horách. Do stanu a na činnost venku, kdy se moc nehýbeš dobrý. Trošku pak u Tebe postrádám možnost si touto čelovkou pořádně posvítit, pokud to budeš potřebovat.
číža08:02:17 12.11.2016
odpovědět 
 Re: čelovky Fenic X Petzl
Na fotkách našich kluků, co lezli na osmitisícovky, jsem viděl tikku xp a podobné jednoduché typy a vylezli to.
Výška, podle mě, není důležitá. Horší je mráz, který prudce zkracuje životnost. Trochu pomůžou lithiové baterie místo alkalických, které lépe snášejí mráz. Pokud budeš delší dobu mimo civilizaci, nedoporučuji akumulátorové typy (problém s nabíjením).
Pokud chceš mít jistotu výdrže, tak jsme brali čelovky s oddělenou baterii a propojením pomocí káblíku. Baterky jsem nosil pod bundou a káblík jsem měl prodloužený.
Dnes nic takového neřeším. Na váhu je těch pár rezervních AAA baterií lehčích než takovéto komplikace, které se mohou pokazit. Když se baterie vybije, tak dáš nové.
Z hlediska bezpečnosti bych si do takových kopců stejně bral náhradní čelovku.
Krtek08:15:24 12.11.2016
odpovědět 
  Re: čelovky Fenic X Petzl
ty rozkládací kolektory, co dáš za chůze na batoh nepomáhají?
18:10:34 12.11.2016
odpovědět 
   Re: čelovky Fenic X Petzl
Nevím kam a na jak dlouho jedete. Se solárem nemám žádnou zkušenost. Jen si dovolím říci, že, pro většinu případů mi i deset náhradních baterek do stěny připadá jako levnější, lehčí a spolehlivější varianta než nějaká solární nabíječka.
Krtek21:19:49 12.11.2016
odpovědět 
    Re: čelovky Fenic X Petzl
Tak nějak.
Aldo17:45:15 13.11.2016
odpovědět 
  Re: čelovky Fenic X Petzl
nejsou lithiové baterky ještě více náchylné na mráz jak alkalické?
Dejf11:02:25 14.11.2016
odpovědět 
   Re: čelovky Fenic X Petzl
No, do pípáků se doporučujou dávat alkalický baterky pro stejnej druh námahy, tedy nutnost dlouhý výdrže za mrazu, tak s těma lithiovejma nevim. Solární panel nemusí bejt špatnej, ale na nabíjení baterek do čelovky mi to přijde jako zbytečnost. Smysl bych viděl tehdy, pokud je potřeba nabíjet foťák, kamera nebo telefon.
honza17:22:07 14.11.2016
odpovědět 
   Re: čelovky Fenic X Petzl
Lithiové baterie by teoreticky měl být vyšší level alkalických. Jsou dražší, ale vhodnější do extrémních podmínek. Zkus gúgl.
Lithiové akumulátory (Li-ion apod.) jsou samozřejmě něco jiného. O těch tady není řeč.
Krtek18:03:21 14.11.2016
odpovědět 
 Re: čelovky Fenic X Petzl
Fenix doporučit nemůžu. Technicky ono to jako má zajímavé parametry, ale řemeslné zpracování je neskutečně šitový, horší než moje stará čelovka koupená za pár šupů v Řempu :-(
Shrek21:10:53 13.11.2016
odpovědět 
  Re: čelovky Fenic X Petzl
co zebralight? je tam kvalita vyssia?
marek21:46:23 13.11.2016
odpovědět 
  Re: čelovky Fenic X Petzl
Naprostý souhlas. Čelovky Fenix mně zpracováním připadají jak skládačka z Merkuru před 30 lety. Parametry ale dobré.
12:21:39 14.11.2016
odpovědět 
 Re: čelovky Fenic X Petzl
Já mám Petzl Tika RXP a jsem s ním maximálně spokojený. Na PC si můžeš přizpůsobit výkon a reaktivní mód ti také šetří baterie. V civilizaci si můžeš čelovku dobíjet z elektriky a když jsi mimo, vyměníš akumulátor za adaptér na baterie.
Tuto čelovku jsem měl ve všemožných podmínkách a vždy spolehlivě posloužila. :-)
astrak10:22:06 14.11.2016
odpovědět 
  Re: čelovky Fenic X Petzl
Ja mam kratce Fenix HP25, mohla by to byt alternativa, ma totiz primarne akumulator a misto nej je mozne dat 2 baterie CR123A. Podle me zalezi na co primarne celovku mas. Pokud jde o alpinismus v Tatrach a Alpach, tak je treba ta HP25 asi OK, brzo rano vyrazis z chaty do steny, chvilku svitis a pak kdyz jde vse OK ji vecer nepotrebujes, respektive si svitis pri sestupu. Vecer zase na chate nabijes. Pokud mas planovany bivak, tak na jednu noc by podle me ten akumulator furt mel stacit. Svitis rano, pak jen na maly vikon v bivaku, pak zase rano a mozna pak vecer na sestupu. A pro lepsi pocit mas sebou vzdy dva pary CR123A kdyby neco... Sviti paradne a urcite nesouhlasim s komentem o zpracovani. mne vyhovuje, telo je kovove a odolne, celovka neni ani moc tezka, pokud ji mas na helme na lezeni a nastupy, tak bez problemu. Na behani uz by mohla na hlave trochu prudit, ale zvyknout se na to urcite da. Pokud ji mas primarne do Tater a Alp, tak Fenix neni spatny. Bud mas na chate moznost dobijet nebo tahas nahradni baterie. Pokud jedes nekam na expedici do Asie nebo Jizni Ameriky, tak by podle me obecne asi stalo za to mit ty solarniu panely, ne jen kvuli celovce. Kdyz uz tu ta moznost je.
Radek11:01:40 14.11.2016
odpovědět 
   Re: čelovky Fenic X Petzl
Fenix HP25 na behani? No to by byl dobry ulet :D ... mel jsi nekdy na hlave nejakou poradnou celovku? Treba Petzl Nao? Predpokladam, ze ne. Jinak by jsi to co prave ctu, nikdy nemohl napsat.
12:23:48 14.11.2016
odpovědět 
    Re: čelovky Fenic X Petzl
Ne, beham s Petzl Tikkina, protoze na behani fakt nic vic nepotrebuju. A neni mi jasne proc by nesla HP25R pouzit na behani. Jestli jsi s ni nebyl schopnej ubehnout 5km lesem, tak to asi nebude celovkou.
Radek12:50:04 14.11.2016
odpovědět 
     Re: čelovky Fenic X Petzl
HP 25 je na běhání opravdu těžký nesmysl. Mmch. zdechl mi na ní kabel - příliš tvrdá izolace popraskala po 5mm a místy se roztáhla na mezeru = zkrat. Konstrukční chyba (za kabel jsem nikdy nezatáhl silou).
Stejný problém jsem měl s MYO XP první i druhé generace.
BD zase měla hrozně tenký drátky který praskaly.
= na hory jednoznačně něco bez kabelu. A o značkových čelovkách si začínám myslet svoje, řekl bych že čína za 20 dolarů udělá stejnou službu...
13:02:51 15.11.2016
odpovědět 
 Re: čelovky Fenic X Petzl
Já mám Petzl Tika RXP a jsem s ním maximálně spokojený. Na PC si můžeš přizpůsobit výkon a reaktivní mód ti také šetří baterie. V civilizaci si můžeš čelovku dobíjet z elektriky a když jsi mimo, vyměníš akumulátor za adaptér na baterie.
Tuto čelovku jsem měl ve všemožných podmínkách a vždy spolehlivě posloužila. :-)
astrak10:59:41 14.11.2016
odpovědět 
  Re: čelovky Fenic X Petzl
Kupuju Petzl Tikka 180 h....
trn15:12:59 14.11.2016
odpovědět 
   Re: čelovky Fenic X Petzl
V původním dotazu jsi zmiňoval Fenix HL23. Koukal jsi na HL50? Má vyšší výkon a podporu CR123A. Můžu potvrdit, že 3v lithiový článek vydrží déle než tužková baterka a kupodivu je také lehčí než alkalická AA baterie a výrazně lehčí než nabíjecí AA. V kamenných obchodech je CR123A dost často předražený, ale dá se sehnat i kolem 40Kč.

Většina čelovek již v sobě má nějakou elektroniku pro zajištění konstantní svítivosti a ochrany akumulátorů. Pokud bych hledal čelovku, na kterou se chci spolehnout. Třeba jako záložní bych hledal co nejjednodušší, např. něco jako stará petzl tikka se 3 obyčejnými diodami, která na jedny baterky vydrží svítit snad měsíc. Výkon nic moc, ale na chůzi a do stanu to stačí.
HonzaC08:48:04 15.11.2016
odpovědět 
    Re: čelovky Fenic X Petzl
Ahoj, mám HL23 a maximální spokojenost. Samozřejmě jsem pokukoval i po HL50, HL35 i HL55 ale pro mé účely jsem zvolil tuto. Víkendy někde mimo (skály, hory málo, na kole pomalu :), malý rozměr pro cestování, kovový tělo, 1 tužkovka (žádny aku či dobíjění), jednoduchá obsluha, velký čudlík, jednopásková.
Nevýhody dvě (bezvýznamný):
1. nejvyšší výkon opravdu moc nevydrží (do 1h max., bude to záležet na baterii). Poté svítí nejsilnějsí mód jako ten třední, ale pořád je to dostatečný. Nelíbí se mi, že zapíná na ten nejvyšší mód.
2. Je symetrická, občas ji dáš na hlavu obráceně, což se stává lidem i s Tikinama.

Do hor to není, dlouho dobře svítit nevydrží. Řeším, pokud musím, že si beru 3 baterie navíc. 3 lumeny jsou tak do stanu, vaření nebo jiný ptákoviny či někoho neoslňovat. Pro tvé požadavky jsi zvolil lépe.
Čao.
Esus10:22:30 15.11.2016
odpovědět 
  Re: čelovky Fenic X Petzl
ale zapomněl si říct, že při výměně akumulátoru za baterie se snižuje výkon čelovky - upozornuje na to i petzl a to je třeba pro mne duvod si jí nekoupit, resp koupit se petzla nebo black diamond na baterie - nechci resit nejakynabijecky baterek do tlf, čelovek čehokoliv dalsiho.
08:19:44 15.11.2016
odpovědět 
   Re: čelovky Fenic X Petzl
Ještě je potřeba brát v potaz, že čím dražší čelovka, tím větší vztek, když zhučí žlabem dolů. A poté co zhučí tak má člověk cca stejnej počet luxů, nezávisle na tom, kolik měla předtím čelovka lumenů. Což ale zas při úplňku, jako byl ten na dnešek, není tak úplně málo.
honza15:52:34 15.11.2016
odpovědět 
 Re: čelovky Fenic X Petzl
Můžu ti doporučit Fenix.
Mám osobní zkušenost s Fenixem HP12. Používám ji jednak na klasické hory a na běhání (ultra). Mám nabíjeci aku a na pomalý pohyb (chůze) nebo běh po asfaltu běžně svítím na nejnižší mod. Když jsem s ní svítil celou noc na B7 na střední mod, nevybil jsem ji. Ještě stále teď na ni běhám. Jako rezervu do hor mám ještě jeden nabíjecí aku + dva články CR 123 A.
Předtím jsem měl Black Diamond a věř mi, toto je jiná písnička.
PetrN16:58:04 15.11.2016
odpovědět 
  Re: čelovky Fenic X Petzl
Mam praktickou zkušenost s čelovkou Fenix HP11. Vlastním ji 4 roky a v zimě ji používám obden na skialpy a na běžky. Nosim ji na hory i na kolo. Nemůžu proti ní říct jediný křivý slovo.
Vše funguje jak má a svítí skvěle.Za dobu používání akorát trochu vytahanej pásek kolem hlavy.
Doporučuju.
Peky07:00:23 16.11.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi