LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231353 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lidomorna boulder14.11.2016
Ciao,
chtel bych se zeptat, nevite prosim nekdo, jestli se da bouldrovat na lidomorne kdyz prsi?  A jak hodne to tam zatyka?

Diky M

 Grossglockner13.11.2016
ahoj nevíte jaká je aktuálně podmínka na Grossglockneru?
Diky
 Re: Grossglockner14.11.2016
Cau, no nebyl jsem tam, ale mozna se to da odhadnout... Tady jsou nejake fotky od borcu co lezli May
  Re: Grossglockner14.11.2016
Jo a pokud nemas facebook, tak ty prvni tri fotky jsou tady...
goo.gl/fKXR3v
goo.gl/kN

 modřín13.11.2016
ahoj. vím, že se jezdí na modřín v zimě bouldrovat, ale je to tam tak pevné, že se dá i lézt s lanem sotva sleze sníh? což není případ tiských stěn ...

 Grossglockner13.11.2016
ahoj nevíte jaká je aktuálně podmínka na Grossglockneru?
Diky

 čelovky Fenic X Petzl11.11.2016
Zdar můžete mi někdo doporučit čelovku do hor? tak aby vydržela třeba 10 dní v extremních podmínkách na kopce 7000 mnm.
Chtěl jsem koupit Fenix HL23 která má myslím vynikající parametry a dobré recenze, ale krátkou dobu svítivosti na střední výkon
 Re: čelovky Fenix X Petzl11.11.2016
Fenix
 Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
Zdar! Mám už pár let čelovku fénix HL21, která má v podstatě stejné parametry jako HL23. Co se týče
 Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
Na fotkách našich kluků, co lezli na osmitisícovky, jsem viděl tikku xp a podobné jednoduché typy a
  Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
ty rozkládací kolektory, co dáš za chůze na batoh nepomáhají?
   Re: čelovky Fenic X Petzl12.11.2016
Nevím kam a na jak dlouho jedete. Se solárem nemám žádnou zkušenost. Jen si dovolím říci, že, pro vě
    Re: čelovky Fenic X Petzl13.11.2016
Tak nějak.
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
nejsou lithiové baterky ještě více náchylné na mráz jak alkalické?
   Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
No, do pípáků se doporučujou dávat alkalický baterky pro stejnej druh námahy, tedy nutnost dlouhý vý
   Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Lithiové baterie by teoreticky měl být vyšší level alkalických. Jsou dražší, ale vhodnější do extrém
 Re: čelovky Fenic X Petzl13.11.2016
Fenix doporučit nemůžu. Technicky ono to jako má zajímavé parametry, ale řemeslné zpracování je nesk
  Re: čelovky Fenic X Petzl13.11.2016
co zebralight? je tam kvalita vyssia?
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Naprostý souhlas. Čelovky Fenix mně zpracováním připadají jak skládačka z Merkuru před 30 lety. Para
 Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Já mám Petzl Tika RXP a jsem s ním maximálně spokojený. Na PC si můžeš přizpůsobit výkon a reaktivní
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Ja mam kratce Fenix HP25, mohla by to byt alternativa, ma totiz primarne akumulator a misto nej je m
   Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Fenix HP25 na behani? No to by byl dobry ulet :D ... mel jsi nekdy na hlave nejakou poradnou celovku
    Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Ne, beham s Petzl Tikkina, protoze na behani fakt nic vic nepotrebuju. A neni mi jasne proc by nesla
     Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
HP 25 je na běhání opravdu těžký nesmysl. Mmch. zdechl mi na ní kabel - příliš tvrdá izolace poprask
 Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Já mám Petzl Tika RXP a jsem s ním maximálně spokojený. Na PC si můžeš přizpůsobit výkon a reaktivní
  Re: čelovky Fenic X Petzl14.11.2016
Kupuju Petzl Tikka 180 h....
   Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
V původním dotazu jsi zmiňoval Fenix HL23. Koukal jsi na HL50? Má vyšší výkon a podporu CR123A. Můžu
    Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
Ahoj, mám HL23 a maximální spokojenost. Samozřejmě jsem pokukoval i po HL50, HL35 i HL55 ale pro mé
  Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
ale zapomněl si říct, že při výměně akumulátoru za baterie se snižuje výkon čelovky - upozornuje na
   Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
Ještě je potřeba brát v potaz, že čím dražší čelovka, tím větší vztek, když zhučí žlabem dolů. A pot
 Re: čelovky Fenic X Petzl15.11.2016
Můžu ti doporučit Fenix.
Mám osobní zkušenost s Fenixem HP12. Používám ji jednak na klasické
  Re: čelovky Fenic X Petzl16.11.2016
Mam praktickou zkušenost s čelovkou Fenix HP11. Vlastním ji 4 roky a v zimě ji používám obden na ski

 střih na spacák11.11.2016
Ahoj, potřeboval bych střih na ušití péřového spacáku. Pokud jej máte, můžete ho někdo prosím poslat na e-mail rostislav@kobolka.com?
Předem díky R
 Re: střih na spacák16.11.2016
Taky bych si ho rád ušil a tak bych také poprosil o případné zaslání...
Předem díky!
  Re: střih na spacák16.11.2016
V roce 2016?
   Re: střih na spacák17.11.2016
A co jako??

 Wild country REVO11.11.2016
Ahoj, neví někdo kdy by toto nové jistidlo mohlo být na trhu?
Díky M
 Re: Wild country REVO11.11.2016
Napis Cajovi (Jan Salek). V lete myslim rikal ze v lednu...

 Panský les bouldering11.11.2016
Ahoj,
nemáte někdo náhodou aktuálního průvodce na bouldering v Panském lese?
 Re: Panský les bouldering11.11.2016
ten nemá nikdo a asi jentak nebude. všechny bouldry se dají (relativně) poznat podle popisu na lezci
 Re: Panský les bouldering11.11.2016
no spíš ty vidka na youtube. popis nevím, jesi ti na lezci něco přesně řekne. nejlíp se tam vydat ně

 sedák atyp11.11.2016
Zdravím! Mám trochu atypickou postavu a moc mi nesedí žádný ze sedáků co se běžně v čr prodává. Buď škrtí a řežou nohavičky a pas je přitom volnej nebo naopak. Netušíte prosím, zda-li je nějaký výrobce, který by byl ochotný vyrobit sedák např. s velikostí
 Re: sedák atyp11.11.2016
mozes vyskusat nejaky s nastavitelnymi nohavickami, idealne univerzal typu Singing Rock Versa, ktory
 Re: sedák atyp11.11.2016
Chjo, takovej dotaz bych dal až když jsem napsal do RockEmpiru, Singáče nebo Ocúnu a oni mně odmítli
  Re: sedák atyp13.11.2016
RE a Ocun jsem řešil, sedák od SR po špatných zkušenostech nechci. Tak chytrej umím bejt taky...
   Re: sedák atyp13.11.2016
ake zpatne zkusenosti? celkom by ma to zaujimalo...
   Re: sedák atyp14.11.2016
Tak zkus napsat do Manmat dříve sili i sedaky. Jen jejich sedak, pokud ti ho ušiji, je tak 10 let ko
    Re: sedák atyp15.11.2016
A to že je konstrukčně starý může něčemu vadit (třeba bezpečnosti)?
     Re: sedák atyp15.11.2016
pohodlí, design a tedy i tvoje sebevědomí... bezpečnost snad ne, ,ale je to prostě oldschool, něco j
     Re: sedák atyp15.11.2016
mozes sa pozriet sama:
      Re: sedák atyp16.11.2016
Hmm, tak zrovna ten typ sedáku co je v tom odkazu jsem používal asi 12 let. Kdyby se dal ještě koupi
       Re: sedák atyp17.11.2016
Souhlas! Kam se hrabou ty dnešní shity...

 Drytool Praha11.11.2016
Ahojte, chtěl bych se vás zeptat kde je v Praze nejlepší trénovat drytooling? Která lezecká stěna to umožňuje? Dík
 Re: Drytool Praha11.11.2016
Staré lomy v Dalejském údolí?
  Re: Drytool Praha11.11.2016
Karlův most.A taky prej Mammut v Oléééšovicích.
   Re: Drytool Praha11.11.2016
no, v Mammutu kdysi před lety pár cest bylo, pak jen pár fakt brutusů co normální smrtelník nedá.
    Re: Drytool Praha11.11.2016
minulu zimu som na Mammutovi niekoho na nejakej doske s dry-tool uchytmi videl...
  Re: Drytool Praha11.11.2016
Ty jsou snad na uzemi prirodniho parku, ne?
   Re: Drytool Praha12.11.2016
Myslím, že mnohé staré lomy jsou stále v dobývacím území Na Požárech. Čili žádná rezervace. Kdysi js
  Re: Drytool Praha11.11.2016
Dalejsky udoli je opravdu spatnej tip...
 Re: Drytool Praha11.11.2016
V Alkazaru na Srbaci je par fajn cest na drajtul, jsou tam obcas paradni hnizda od vrtaku. No a poku
 Re: Drytool Praha12.11.2016
zavěs si doma desku s vyvrtanými dírami a shybuj a dělej paragány - nic lepšího na trening stejně ne
  Re: Drytool Praha12.11.2016
Na trénink základní techniky lezení po skále, kdy je potřeba získat cit a důvěru ve hroty namísto v
   Re: Drytool Praha12.11.2016
Jo. (Mimochodem - podívej, co Lucka přelézá přírodních cest...)
   Re: Drytool Praha12.11.2016
jenže on chce trénovat - to co ty popisuješ, na to stačí pět minut
 Re: Drytool Praha12.11.2016
Lom u Kozy u Liberce :
  Re: Drytool Praha12.11.2016
tuhle jsem četl nějaký tlustý elaborát z úplně jiné branže, a byly tam údaje o "tvrdosti"
  Re: Drytool Praha12.11.2016
tuhle jsem četl nějaký tlustý elaborát z úplně jiné branže, a byly tam údaje o "tvrdosti"
   Re: Drytool Praha12.11.2016
sorry, dvoják, grrr!

1   ...   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Grossglockner
ahoj nevíte jaká je aktuálně podmínka na Grossglockneru?
Diky
glok14:33:56 13.11.2016
odpovědět 
 Re: Grossglockner
Cau, no nebyl jsem tam, ale mozna se to da odhadnout... Tady jsou nejake fotky od borcu co lezli Mayerlrampu na zacatku listopadu. Nastup docela hluboky snih, pak ale velmi hezke lezeni v dobrem ledu (na zacatku rampy je pry neobvykla ledova struktura ktera dela vystup malinko tezsi nez obvykle - je to W3 a je to klic cele cesty). Hrebinek vypada ze nebude v teto podmince zadarmo, ale mozna je to fotkou.
goo.gl/CPX93F
goo.gl/wzZJ6X
goo.gl/QfDXO7

Kdyz ale mrknes sem goo.gl/5GVf2o, tak je videt ze v oblasti Glockneru napadlo za poslednich 7 dni zhruba metr snehu. (Glocner je par km severne od stredu spojnice stanic Grossglockner resort a Hailigenblut.) A na tirol lavinendienst pisou ze snehova situace neni uplne idealni goo.gl/1Xz54S
Radek12:35:19 14.11.2016
odpovědět 
  Re: Grossglockner
Jo a pokud nemas facebook, tak ty prvni tri fotky jsou tady...
goo.gl/fKXR3v
goo.gl/kNKoF5
goo.gl/SbcE0I

A ve Vysokych Taurach coz je hned vedle hlasi lavinovou 3. Asi bych to nechal uzrat :)
Radek12:39:21 14.11.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi