Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230950 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3
Spolkový dům - Vlašim
Bouldering za oponou - Měnín

Prodejny
HUDYsport - Teplice
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
2D chyty - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 cepíny Edelrid Katana28.11.2016
Ahoj!

Mám dotaz k cepínům Edelrid Katana. Máte někdo nějaké zkušenosti a postřehy k těmto cepínům?
Je to sice starší model, který se již nevyrábí, ale mohu je mít za hodně dobrou cenu nové a tak uvažuji o koupi.

Odkaz
 Re: cepíny Edelrid Katana29.11.2016
Nebuď blb a kup si petzl
  Re: cepíny Edelrid Katana29.11.2016
Kvarky už mám. ;-)
Proč nemít dva páry cepínů, když jedny můžu mít za dobrý kačky..
   Re: cepíny Edelrid Katana29.11.2016
A proc mít jedny k hovnu když mám dobré? :-D
    Re: cepíny Edelrid Katana29.11.2016
Hele tak Vám díky za fajn recenze. Neptal jsem se na to co si mám koupit, ale na uživatelské hodnoce
     Re: cepíny Edelrid Katana01.05.2021
Jesti to náhodou čteš, koupil jsi je? Jaké jsou?
 Re: cepíny Edelrid Katana29.11.2016
Nebuď blb a kup si Triopy!
  Re: cepíny Edelrid Katana29.11.2016
Triop zase v cepínech úplná špička není. Lepší než hikora, to jo, ale Charlet Moser to není.
 Re: cepíny Edelrid Katana01.05.2021
Hele neni lepší mít hromadu hrotů než dvoje cepíny?
  Re: cepíny Edelrid Katana02.05.2021
Přece když ti jeden upadne, je supr moci lízt dál se dvěma stejnýma ;)

 nalezená helma labák26.11.2016
ahoj našel jsem v labáku červenou helmu, na pravým, u Bašty. Kdo zodpoví správně značku a číslo, který má nalepený na čele, je jeho. předání Hradec nebo Praha
 Re: nalezená helma labák28.11.2016
Tak já to zkusím, Petzl, a číslo 68?
 Re: nalezená helma labák28.11.2016
Singing Rock, číslo 13
 Re: nalezená helma labák28.11.2016
Kdebap BD , 18 ;-)
 Re: nalezená helma labák28.11.2016
Super, nová soutěž na Lezci o helmu.
Já tipuji : Mammut, číslo 72
  Re: nalezená helma labák28.11.2016
petzl vertex, 69
   Re: nalezená helma labák29.11.2016
Jofa 68

 Grivel horn25.11.2016
Mám dotaz na majitele cepínů grivel, které nemají integrovanou opěrku (alpwing, matrix light...): Jak jste vyřešili pitomou konstrukci rukojeti grivel horn, která zacpe šroubem otvor na karabinu,takže z cepínů nelze vytvořit štand ani do nich odsednout? C
 Re: Grivel horn25.11.2016
Jsou dvě možnosi. Buďto protáhneš tenčí lanko těma malýma dírkama, co jsou v Hornu a pak se občas po
  Re: Grivel horn25.11.2016
Obě dvě možnosti mě samozřejmě napadly, ale obě se mi nelíbí. Napadlo mě dalších pět:
1. petz
   Re: Grivel horn25.11.2016
Taky jsem to řešil a koupil jsem grivel easy slider. Od té doby jsem s tím pořádně nelezl, jenom tak
 Re: Grivel horn25.11.2016
První Petzl Quark také neměl dobře přístupnou spodní díru. Takže repka 4-5mm, lehce odpilovat v opěr
  Re: Grivel horn25.11.2016
To sice je, ale je z plastu. Takže nosnost bude tak 50 kilo... to upilování zní dobře. Po inspiraci
   Re: Grivel horn28.11.2016
Pokud bys chtěl ty horny kupovat, mám doma dva nevyužité a prakticky nepoužité. Tak se kdyžtak ozvi
  Re: Grivel horn27.11.2016
To teda čumím. Nám v Petzlu říkali, že je to montážní díra bez zaručené nosnosti. Takže informace, ž
 Re: Grivel horn01.02.2017
Pro další, kteří to budou řešit: nejlepší řešení do hor bude asi todle:
 American Alpine Journal v ČR24.11.2016
Zdarec, nevíte někdo, jak se nějak rozumně dostat k archivu AAJ? V Brně v MZK jej nemají a jiná rozumná možnost mě nenapadla ...
 Re: American Alpine Journal v ČR24.11.2016
Mají to na svých stránkách zdarma :-)
 Re: American Alpine Journal v ČR25.11.2016
  Re: American Alpine Journal v ČR28.11.2016
Děkuju, taková možnost mě ani nenapadla :-D
 Re: American Alpine Journal v ČR29.11.2016
Je tam něco co bys konkrétně doporučil?

 Sardinie vícedélky24.11.2016
Ahoj. Chtěli bychom v únoru vyrazit na Sardinii na vícedélky. Byl tam někdo a mohl by doporučit, kde to stojí za to, jakej průvodce atp? Obtížnostně tak kolem 6b, 6c. Díky díky!
 Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
pocitas jako vicedelky i dvoudelky ktery ale jde spojit kdyz mas 80ku lano? zrejme by jsi chtel opra
  Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
Budu rád jak za tradiční, tak za sportovky (trad mám trochu radši, ale na vynýtovanejch je to takhle
 Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
Nq Korsiku ne? Ta je na vícedélky - i horské - dobrá (okolí sedla Bavella).
  Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
Díky za tip, pojedem kamkoliv, kde to stojí za to. Jen mi ta Bavella přijde trochu moc vysoko na to,
   Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
rozhodně Aguglia (Cala Goloritze). jinak průvodce na S je tuším stále volně ke stažení na uložto a v
   Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
Punta Girardili
   Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
Oprava: Punta Giradili
   Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
pruvodce: Pietra di Luna-Trad§Multipitches, rok vydaní 2014
    Re: Sardinie vícedélky28.11.2016
Parada, diky vsem moc za tipy!

 Sundávání expresek22.11.2016
Ahoj,
mám tady dotaz od začátečníka na skalách. Chtěl bych se zeptat, když založím vlastní jištění (expresky) a chci jít dolů bez pomoci slanění, tak prostě jen vycvaknu nejvrchnější expresku a popolezu trochu dolů a vycvaknu další a tak poŕád dál
 Re: Sundávání expresek22.11.2016
tvůj způsob je možný, relativně bezpečný a je bezesporu sportovně nejhodnotnější a polezeš-li takto
 Re: Sundávání expresek22.11.2016
Zalezi na situaci. Na sportovkach to tak asi nema cenu delat, pokud mas kruhy/borhaky tak slanis, po
 Re: Sundávání expresek22.11.2016
Nahoře cvakneš odsedku, odvážeš se, provlíkneš lano tak aby ti dosáhlo na zem a pak za něj slaníš. p

 CHS Trio vs AV22.11.2016
Cau,
nepremyslel nekdo o novem pojisteni CHS Trio misto tradicniho AV pojisteni? Prijde mi, ze ma lepsi plneni lecebnych vyloh (tech par tisic u AV asi nebude na serioznejsi pripady stacit), ale nenasel jsem kolik treba kryje na zachrane operace. A
 Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Pokud vím tak pojištění a průkaz CHS už funguje delší dobu, to trio znamená žen jen přidali slevy na
  Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
na CHS mas standardne iba nejake minimalne poistenie a ak chces nieco poriadne, musis si doobjednat.
   Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Máš staré informace, v rámci balíčku Trio údajně získáš členství ve Slovinském svazu PZS a tím pádem
    Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
A to o minimálním pojištění ve standarrtu taky neplatí. Standart je slušný. Základní cena je ale po
     Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
hlavně si myslím že mávat na vrtulník průkazkou AV je úplně jiné kafe než kartou ČHS. Rozdíl 300 kč
      Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
U ČHS lze též dopojistit invaliditu - není ale tak výhodná. Takže invaliditu spatřuji u AV zatím jak
       Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
ČHS pojištění je velmi výhodné a tedy nejlepší, navíc aplikace ti hlídá trénink, což žádná jiná desk
        Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Pardon, jsem popleta - už to holt mám vypálené v hlavě.
       Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
v nemocnici použiju primárně EU kartičku pojištěnce, ostatně od toho je. Měl sem na mysli když voláš
        Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
Když voláš záchranu, zachrání tě i bez kartičky. Pak vystaví fakturu. Zachrání i toho, kdo pojištěný
         Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
No, známý si musel volat v alpách vrtulník a první věc na kterou se ptali když viděli že je cizinec
          Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
A kdyby rekl, ze ne, tak by zase odleteli? :)
           Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
:) To asi ne ale samo o sobě je to zajímavý přístup. Kdyby to bylo jedno a neměli špatné zkušenosti
            Re: CHS Trio vs AV27.11.2016
Spatne zkusenosti nemaji. Rakouske i Svycarske zachranne tymy a nemocnice bezne dluhy vznikle za cec
          Re: CHS Trio vs AV27.11.2016
Stepane, prober se. Bud ti kamarad podal zkreslene informace, nebo zachranari hrube porusili zakon.
       Re: CHS Trio vs AV30.01.2018
Rad by som videl ako mavas preukazom CHS v Nepale.tam Ti zachranu bez istoty zaplatenia urcite nepos
        Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Námáváš kartičkou ČHS, ale kartičkou UNIQA. Což je mezinárodně známější značka než AV.
       Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Uniqua to pro OEAV dělávala, teď to dělá pro ČHS. Pro OEAV to teď dělá Generali.
      Re: CHS Trio vs AV27.11.2016
To je nebetyčná kravina. Nikoho tvé komerční pojištění nezajímá. Platíš to ty a ty to poté uplatňuje
 Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
To mi jako chces rict, ze kdyz si v pruseru ve stene a tu vrtuli fakt potrebujes, tak bys mel shane
  Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Jestli se nepletu, tak bys mel volat na AV, ktery by ti mel zprostredkovat smluvni vrtuly. Samozrejm
   Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Kde si vycetl, ze bys s AV mel shanet smluvniho dopravce? AV je naopak zname tim, ze nema problem se
    Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Aha, pravda, ted uz maji i na strankach, ze mas volat horskou, atp. Driv meli urcite v podminkach to
     Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Toto se pravděpodobně týká repatriace ze zdravotnického zařízení domů po vážném úraze.
      Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
presne tak
       Re: CHS Trio vs AV28.11.2016
Ona v tuzemsku běhala řada kostrbatých překladů. Některé například vyzývali k zaslání faktury "
      Re: CHS Trio vs AV27.11.2016
Ano, je to tak. Tyka se to prevozu domu ne zachranne akce. U repatriace to plati porad.
 Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
Při hledaní odpovědi na Tvoji otázku je třeba zohlednit i to, jak moc je ČHS důvěryhodný partner. Tř
  Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
No je to pojistovna Uniqua (CHS). To uz mi prijde jako duveryhodny partner. Je pravda, ze tenkrat po
   Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
Pokud budou chtít pár desítek tisíc, tak to bude na fakturu. Nepředpokládá se, že by turista či horo
    Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
Dava smysl. Takze je vlastne jedno, jestli to je CHS nebo AV. Proplatit by to mely obe bez problemu
    Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Nejsem si jistej, že OEAV má i nyní smlouvu s Uniqou, ale přinejmenším v minulosti tomu tak bylo. Po
     Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Jen aby to nebyl nějaký podraz, jako s rakouským Alpenvereinem, jak něco obejít. Když na to Honzovi
      Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Myslím, že je to založené na tom, že Slovinci mají překvapivě laciné členství, které umožňujou naroz
      Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Jsi nepoučitelný lhář Kubo, že tenhle nesmysl opakuješ pořád dokola a nedokážeš si zjistit nic o tom
       Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
1) Vysvětlení po roce - to je panečku rychlost!

2) Nebyly by k dispozici záznamy z je
        Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Slušný publicista si nejdřív zjistí informace z více zdrojů a pak je teprve začne zveřejňovat. Kuba
         Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Honzo, chápu, že chceš tu špínu ze sebe shodit, ale takhle okecávat bys to nemusel. A ještě s tím, ž
          Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Jo to je pěkná ukázka zrůdnosti tvých výmyslů. Jedna z nejvylhanějších. Už ten bombastický titulek -
           Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Jen pro jistotu - já jsem honza z r. 2016, nikoliv ten z r. 2018.
            Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
:-)
           Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Díky, že jsi potvrdil, že OEAV odmítl spolupracovat s ČHS na členství a pojištění po špatné roční zk
            Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Tobě zdá se je zbytečný něco vykládat, všechno jen překrucuješ. Alespoň si nejdřív zjisti, jak dlouh
            Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Tam nehrála žádnou roli nějaká předchozí zkušenost, ale jejich vnitřní politické boje.
           Re: CHS Trio vs AV01.02.2018
Ale hovno. Cele to bylo jednoduche jak facka. AV ma pravidlo na nejnizsi vyssi prispevku. Rekneme 15
            Re: CHS Trio vs AV01.02.2018
Díky za názorné zjednodušení.
            Re: CHS Trio vs AV01.02.2018
To opravdu není správná interpretace. AV nemá ČHS co mluvit do toho, jestli chce nebo nechce dávat s
             Re: CHS Trio vs AV01.02.2018
Vyzvraceč historie opravdu nejsem já.
     Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
V cem je atraktivnejsi?
      Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Nechci dělat čhs marketink, možná na to maj dokonce nějakou placenou pracovní sílu, ale já to vidím
       Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
a který typ pojištěni je do CHS trio zahrnut?
viz
        Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Nevím, ale předpokládám, že ten základ, tedy Evropa, bez úrazovýho.
       Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
a který typ pojištěni je do CHS trio zahrnut?
viz
       Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Body 1 a 3 jdou tak trochu proti sobe.. Nutno dodat, ze treba do statu uz clovek jede na dyl, musi p
        Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Na výlet do Států stačí základ a k němu si dopojistit za necelých 200 Kč ty dva měsíc7e mimo Evropu.
       Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Kdyz uz jsem byla marketingove pouzita jako (ne)odstrasujici priklad plneni, tak doplnim: vrtulnikov
        Re: CHS Trio vs AV30.11.2016
Když už je tu někdo se zkušeností jak to probíhá-opravdu se nejprve volá asistenční služba a pak tep
         Re: CHS Trio vs AV01.12.2016
Je jedno, komu zavoláš nejdřív. Nakonec se vždycky dostaneš k nějakýmu dispečerovi na záchrance. Jen
          Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Naši kamarádi loni volali z Glockneru horskou službu, ale nikdo to nebral. Nakonec konečně vytočili
       Re: CHS Trio vs AV23.12.2016
to si aj niekto vybavoval OeAV a potom este CHS kvoli Tatram?to naco preboha?
        Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
S ČHS máš podstatně lepší slevy na tatranských chatách než s Alpenvereinem.
       Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Vrtulí už se za ty 2 roky platilo hodně, nejdražší stála vloni přes 300 tis. za záchranku v Asijskýc
 Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Ty pojisteni (OEAV, CHS vs UNIQA) jsou +- nastejno mi prijde. OEAV ma v Alpach vetsi jmeno skrz Raku
  Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Bludy, bludy. S ČHS Trio jsou stejné slevy na chatách, jako u OEAV, protože v Triu je členství ve SL
  Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Ještě v jedné věci se Pavle pleteš. Pro slevy na slovinskych chatách nepotřebuješ jejich průkazku. K
   Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Je to stale ta jedna :) Diky za upozorneni, to jsem nepochopil, tim to je bod navic pro CHS Trio.

 Stará štubajka21.11.2016
Ahoj,
chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte foto staré "štubajky" nebo jestli náhodou nevlastníte jeden kus na víc?
 Re: Stará štubajka21.11.2016
  Re: Stará štubajka24.11.2016
touché

 fyzička20.11.2016
Zdar borci, chtěl bych se zeptat jak podle vás nejlíp udělat slušnou fyzičku na hory (VHT), slušnou fyzičku myslím tím, že napohodu budu "porážet" časy výstupu v průvodcích a na ukazatelích. Začal jsem běhat ale nejsem si moc jistý, jestli to bu
 Re: fyzička20.11.2016
kettlebell swing
jestli jsi limitovanej časem, tak tim spíš
dají se dohledat výzkumy,
  Re: fyzička20.11.2016
ht
  Re: fyzička20.11.2016
samozřejmě to chce být k tomu fit z hlediska mobility kloubů, flexibility svalů
držení těla u
   Re: fyzička21.11.2016
Ketllebel je sice super, ale o ze ti da do poradku drzeni tela a srovnas se tema par cvikama na rozc
    Re: fyzička21.11.2016
naprosto s tebou souhlasim. Já proto po fázi nadšení zabrousil do gymu, kde jsem už rok spokojeně za
 Re: fyzička20.11.2016
To je celoživotní záležitost. Prostě chodíš na výlety, nějak přiměřeně sportuješ, hraješ míčové hry,
  Re: fyzička21.11.2016
A ty, Kubo, "porážíš" časy výstupu v průvodcích a na ukazatelích?
   Re: fyzička21.11.2016
Už dávno ne. Ale byly ty doby....

Ale vážně: To nebyly rady pro lenochy. Nějaký tréni
    Re: fyzička21.11.2016
Ne, da se natrenovat velmi dobre.
Stejne tak jako fyzicku z drivejsich let (treba z detstvi)
     Re: fyzička21.11.2016
to je nakonec taky pravda, znám spoustu pětadvacetiletejch dýchavičnatejch starců, bývalých dorosten
      Re: fyzička21.11.2016
S tim souhlasim.
  Re: fyzička21.11.2016
přesně na to se týpek ptal, odpověď za všechny prachy :-D
hlavně to co mu dá šplhání a míčový
  Re: fyzička21.11.2016
Takova silne softmoverska odpoved pro lenochy. Takhle si pomalu vybuduje a udrzi nejaky ten zaklad.
 Re: fyzička21.11.2016
Zdar, můj typ 3x týdně běhat cca 40km objem (ideálně 2x10km + 1x20km) za týden + 2-3x stěna, střídat
  Re: fyzička21.11.2016
Ahoj, souhlasím. Na fyzičku do hor si také myslím, že je nejlepší běhání. Osobně mi vyhovuje model 3
   Re: fyzička21.11.2016
Otázka byla nějak položena, všelijakých odpovědí nepočítaně :-DDD
 Re: fyzička21.11.2016
na starý kolena už s tím těžko co uděláš. kdy to můžeš ovlivnit, je zejména první stupeň základní šk
  Re: fyzička21.11.2016
Nemyslim ze ten vek je az tak kritickej co se vykonosti tyce. Akorat ten strop kam jsi se schopnej d
   Re: fyzička21.11.2016
obtížnost (sportovního) lezení namá s tou fyzičkou potřebnou pro dupání do kopce zas až tak moc spol
    Re: fyzička21.11.2016
Jasne, je to jinej typ zateze a i pukatej dedek s dobrou technikou dokaze rajbasu vybusit osmicku. A
    Re: fyzička21.11.2016
Prosba na Lukase B.: mohl bys mi prosim napsat na sebe kontakt na mail? Neco bych potreboval! Diky!!
     Re: fyzička21.11.2016
poslal jsem ti mejl
 Re: fyzička21.11.2016
Pokud jsi dost limitován časem jak píšeš tak na nesmysly jako ketlbal bych se vykašlal. Jako doplně
  Re: fyzička21.11.2016
Tak to snad radši skialp nebo silniční kolo, když Ti jde o tyhle hodnoty.
   Re: fyzička21.11.2016
hele, já chápu že jsou pro tebe běžky sprostý slovo, ale fakt běžky naprosto vedou. tam zabírají tak
    Re: fyzička21.11.2016
Jestli do tohoto může něco říct chlapík přes 50 s polámanými kotníky, tak mě se nejlépe trénuje s no
    Re: fyzička21.11.2016
výjmečný souhlas s (prvním) komentářem KT :-).

Jinak dřepy, kliky a běh ti musí boha
     Re: fyzička21.11.2016
No, myslím že výška rozdíly mezi lemrama a namakancema až do nástupu příznaků AMS nestírá.
  Re: fyzička21.11.2016
pleteš se, Shreku, naopak, bell je nejuniverzálnější věc, která ti dá základ na většinu sportů a čin
  Re: fyzička21.11.2016
jinak když si zadáš do googlu "conditioning for mountaineering" a rozklikneš hned první dv
   Re: fyzička21.11.2016
Jasně google má vždycky pravdu. Posilování určitě má v přípravě své místo, ale VHT je primárně o vyt
    Re: fyzička22.11.2016
google pravdu mít nemůže, je to jen vyhledávací nástroj. Ale třeba takovej
- Ueli Steck,
 Re: fyzička21.11.2016
Klasický vytrvalostní trénink podobného typu. Základ "z dětství" není podmínka bez které t
  Re: fyzička21.11.2016
Hlavně bloudění, hledání cesty a štandování ubírají čas při horském lezení.
   Re: fyzička21.11.2016
to honza a AMS: jo a ne. Pokud si nedáš pozor, makáš, zadýcháš se, makáš ještě víc a pak se pobleješ
    Re: fyzička21.11.2016
Pokud jsou děti malý lze část tréniku absolvovat s nimi. Krosna s dídětem je kvalitní cvičná zátěž a
     Re: fyzička22.11.2016
jo, to je vono. pohodovej víkendovej čundr s dětmi. batoh plnej stanu, spacáků, karimatek, flašky s
      Re: fyzička22.11.2016
No hlavně to je dobrá propagace antikoncepce ;)
       Re: fyzička22.11.2016
no jak se to tak vezme. samozřejmě dokud se jeden stará sám o sebe, stará se o něj maminka s babičko
        Re: fyzička22.11.2016
Moc nechapu jak s tim souvisi starani maminky, babicky atd., ale budiz..
         Re: fyzička23.11.2016
protože mezi mamahotelem a vlastní rodinou je ještě mezikrok, postarat se sám o sebe. dle mých zkuše
          Re: fyzička23.11.2016
Z me zkusenosti rozhodne ne, naopak spise z velmi samostatnych lidi.
Aneb zkusenost nic nezn
          Re: fyzička23.11.2016
..a ze singles. Což nemyslím nijak útočně proti singles, myslím, že velmi dobře chápu důvody prudění
 Re: fyzička21.11.2016
kam se chystáš? jaké časy chceš porážet? já neběhám, nekoluju a necvičím žádný kettelbel (aspoň o to
  Re: fyzička22.11.2016
proč ses nepodepsal dodo kopolde? ;)
   Re: fyzička23.11.2016
studlgrat vyšla kamarádka z polabí bez treninku - opravdu vyjímečně lezla, zato ráda chodila. prostě
   Re: fyzička23.11.2016
studlgrat vyšla kamarádka z polabí bez treninku - opravdu vyjímečně lezla, zato ráda chodila. prostě
 Re: fyzička22.11.2016
Cau, urcite se nespolehej na nejakej ketlbol, jako doplnek to bude fungovat, ale je to opravdu jen d
  Re: fyzička22.11.2016
on se ale ptá na VHT. to je podle mě hlavně chození do kopce/ s kopce. sem tam ferata. podle mě tam
  Re: fyzička22.11.2016
tomu řikám metodika :-D
Hlavně když chce VHT a ty mu cpeš lezení...
Ale zas mu podle t
  Re: fyzička27.11.2016
To psal TB ne? To je návod jak noha.Nemá s tím na co se autor ptal.
   Re: fyzička27.11.2016
Vypadlo....společného. Na fyzičku pro turistiku nepotřebuje nic,než nějak účelně běhat,jezdit na kol
 Re: fyzička22.11.2016
Díky moc všem za odpovědi a rady, z každé se dá opravdu něco vzít.
Jinak nejsem nějaký super
  Re: fyzička23.11.2016
Aha - takže spíš lehčí horské lezení, ale sakra dlouhé. V tom Ti spíš než nějaké posilování pomůže d
  Re: fyzička23.11.2016
hm, to asi neděláš v principu špatně (ta posilovna je samozřejmě trošku blbost, ale přiměřeným běhán
   Re: fyzička23.11.2016
jinak ještě jedna taková obecná rada. vpravo nahoře je takové políčko, do toho napíšeš klíčové slovo
  Re: fyzička23.11.2016
Na podobný podniky nepotřebuješ nic extra. To dám i já, bez tréninku, prohnilej a vyžranej, bez fyzi
   Re: fyzička23.11.2016
Hele nemas pravdu, urcite na to potrebuje neco vic nez jen beh. Pokud by napriklad zatim jen na ryse
    Re: fyzička24.11.2016
Oprava - nic extra co se týče fyzické přípravy. Jinak ty ostatní věci o kterejch píše především KT a
  Re: fyzička25.11.2016
Ok, deadliftovou techniku určitě mít budeš a nebudeš žádný ořezávátko, takže zkusit swingy s bell be
   Re: fyzička25.11.2016
Sakra, tak ona to byla reklamní kampaň. No tak jsem Ti na to skočil, co nadělám. Tak si aspoň nacpi
    Re: fyzička26.11.2016
Je, akorat se panackovi trochu zvrhla a ten jeho posledni prispevek ji pak uplne zabiji :)
    involuce26.11.2016
To je úroveň...holt každým rokem Kuba dokazuje víc a víc, že pro věcnou diskuzi přestává být partner
     Re: involuce26.11.2016
Pokud si bereš do úst funkci, která je sama sobě inverzním zobrazením, možná bys mohl zvládnout také
      Re: involuce26.11.2016
Odkaz je v pohode. Staci vymazat mezeru pred "watch". Aneb server lezec.cz a delsi odkazy.
       Re: involuce26.11.2016
Od mladého matematicky vzdělaného diskutéra bych čekal aspoň trochu snahy. No nic... Pokusil se mě u
        Re: involuce27.11.2016
Hm, jak vidim, jinej anonym si s odkazem poradil v pohodě.
Pokud jsi můj příspěvek vnímal jak
     Re: involuce26.11.2016
Na obhajobu K.T. - podle me posledni dobou zmenil postoj a zacal na sobe pracovat. Par tydnu jsem tu

 podmínky leden Istrie18.11.2016
Ahoj, v lednu bych chtěl vypadnout cca na 10 dní za lezením a chci se zeptat,  jestli nemáte zkušenosti s podmínkama na Istrii v tomto měsíci. V Ospu jsem byl přes zimu x-krát a vím, že to tam je v klidu, ale zase tam jsou dost specifické podmínky. T
 Re: podmínky leden Istrie18.11.2016
Vůbec se toho neboj. V Kompanji je podobné mikroklima jako v Ospu/Peči, je to taky na jih a když sví
 Re: podmínky leden Istrie18.11.2016
Na lezeni na prd, ale na koupacku jsou podminky dobre!

1   ...   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 fyzička
Zdar borci, chtěl bych se zeptat jak podle vás nejlíp udělat slušnou fyzičku na hory (VHT), slušnou fyzičku myslím tím, že napohodu budu "porážet" časy výstupu v průvodcích a na ukazatelích. Začal jsem běhat ale nejsem si moc jistý, jestli to bude v horách fungovat, bydlím totiž v nížině, takže když si jdu dát třeba 10 km, tak ikdyž se snažím naplánovat trasu sebelíp, tak přes 300 m převýšení to nejde.
Máte nějaké tipy? Jestli běhat třeba se zátěží, nějaké intervaly, sprinty, velký objem atd. ?
K tomu jsem ještě docela limitován časem (rodina, práce), takže můžu dát maximálně 3-4x 1.5h treninky týdně.
kormoran22:02:22 20.11.2016
odpovědět 
 Re: fyzička
kettlebell swing
jestli jsi limitovanej časem, tak tim spíš
dají se dohledat výzkumy, ze kterých vyplývá přenositelnost benefitů z tohodle cviku do řady dalších sportů a činností
ale kvalita provedení v tomhle ohledu zásadnější než kvantita
doporučuju metodiku Strong First, třeba podle manuálu Simple and Sinister
22:43:37 20.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
https://www.youtu be.com/watch?v=yHxcTn1UeAc
https://www.youtu be.com/watch?v=l5qB0nILpko

smaž mezery

btw: i tady na lezci nebo na Nadzemi se o tom psalo, ale techniku tam nikdo nerozebíral.
22:48:44 20.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
samozřejmě to chce být k tomu fit z hlediska mobility kloubů, flexibility svalů
držení těla už Ti dá do kupy právě kettlebell swing
stačí 24kg, výš bych nešel, níž taky ne, když budeš najíždět na program postupně, tak si při správný technice neublížíš a zesílíš velmi rychle
ten program pak zabere deset minut swingů obden, předtim samozřejmě rozcvičení
jestli máš zájem o další rady, nech tu mail, někdy si čas udělám

btw: jestli máš někde posilovnu a kvalitního instruktora, co Tě naučí dobrej deadlift (mrtvý tah), taky dobrá volba. Necvičil bys to jak lopata na nabrání svalový hmoty á la Arnold, ale jen lehce právě pro kondici. Opět: přenositelnost tohoto cviku do běhu a ostatních aktivit velice vysoká. Ale kettlebell je praktičtější, malá 24kg bell se doma ztratí jak nic a můžeš s ní cvičit bez toho, že bys byl vázanej na posilovnu.
23:01:41 20.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
Ketllebel je sice super, ale o ze ti da do poradku drzeni tela a srovnas se tema par cvikama na rozcviceni je nesmysl, taky sem si prosel fazi uplnyho nadseni, ale je potreba se mirnit. Ruzny resety, protahovacky a tak sou sice spravny, ale je to jen naprosty minimum, spis udrzovaci, fyzioterapeuta a cileny posilování to pri spatnym drzeni nenahradi a sam na to neprijdes. Delat swing pri spatnym drzeni je cesta do pekla a jednodenni kurz te to vazne nenauci, takze kdyz uz, tak je cestou dlouhodobá návštěva "gymu" kde na tebe někdo dohlídne, coz se pak nekryje s nedostatkem času/domacim cviceni.
m.13:45:34 21.11.2016
odpovědět 
    Re: fyzička
naprosto s tebou souhlasim. Já proto po fázi nadšení zabrousil do gymu, kde jsem už rok spokojeně zakotvenej. Nicméně když tuhle možnost nemáš, ale máš dobrý zdroj, tedy dobrou metodiku, myslim že je možný se základy naučit i z dobrýho videa a chyby postupně odchytávat a ladit. Naučit se dobře pět protahovacích cviků a jeden nebo dva posilovací neni až takovej problém, samozřejmě že s instruktorem po boku je to snazší.
Ale to srovnání těla jsi pochopil špatně: srovná tě swing, ne rozcvičovací cviky, ty tě jen připraví na swing. To co dělá swing s kyčelním ohybem a se zádama je velmi dobrý.
16:42:18 21.11.2016
odpovědět 
 Re: fyzička
To je celoživotní záležitost. Prostě chodíš na výlety, nějak přiměřeně sportuješ, hraješ míčové hry, makáš na zahradě nebo v práci, šplháš po stromech... Na VHT nic jiného nepotřebuješ.
Kuba Turek23:24:56 20.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
A ty, Kubo, "porážíš" časy výstupu v průvodcích a na ukazatelích?
00:55:05 21.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
Už dávno ne. Ale byly ty doby....

Ale vážně: To nebyly rady pro lenochy. Nějaký tréning pár hodin v týdnu na pár měsíců tě nezachrání. Když jako malý kluk nelezeš po stromech, jako větší neběháš za mičudou, nechodíš ve škole na tělocvik a potom na nářadí do Sokola, jako dospělý neděláš pravidelně náročnější turistiku a k tomu nějaké rekreační sporty, v práci sedíš na židli a jezdíš autem, tak dlouhodobě nedokážeš chodit do kopce jako místní horalové.
Kuba Turek09:42:08 21.11.2016
odpovědět 
    Re: fyzička
Ne, da se natrenovat velmi dobre.
Stejne tak jako fyzicku z drivejsich let (treba z detstvi) snadno ztratit, splhani po stromech a cutani do meruny v detstvi nemusi nic znamenat.
12:07:11 21.11.2016
odpovědět 
     Re: fyzička
to je nakonec taky pravda, znám spoustu pětadvacetiletejch dýchavičnatejch starců, bývalých dorosteneckých reprezentantů. tak to zkusím opravit, fyzička je o stavu mysli, kdy je jeden odmala nastavenej tak, že pohyb je normální a zábavný, a je jedno jestli běh, hrabání sena nebo hloubení jam.
Lukas B.13:02:00 21.11.2016
odpovědět 
      Re: fyzička
S tim souhlasim.
13:48:30 21.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
přesně na to se týpek ptal, odpověď za všechny prachy :-D
hlavně to co mu dá šplhání a míčový hry na horách fakt využije...
senilnějící dědy kormoráne neposlouchej, tenhle jak nemluví k metodice, je to bída...pravda, naopak Bída k tomu určitě bude mít pár slov, což?
02:01:13 21.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
Takova silne softmoverska odpoved pro lenochy. Takhle si pomalu vybuduje a udrzi nejaky ten zaklad. Pokud to chce rychleji a na vyssi uroven, chce to trenink.
09:34:32 21.11.2016
odpovědět 
 Re: fyzička
Zdar, můj typ 3x týdně běhat cca 40km objem (ideálně 2x10km + 1x20km) za týden + 2-3x stěna, střídat obden, jeden den za týden rest. Vyzkoušeno, na B7 to funguje a to je celkem zahul. Popřípadě doplnit o brusle, kolo, plavání atd., ale nesmí to převažovat běhání je základ hlavně do kopce to dává opravdu hodně.
Ztko07:25:36 21.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
Ahoj, souhlasím. Na fyzičku do hor si také myslím, že je nejlepší běhání. Osobně mi vyhovuje model 3krát týdně 12-16km v kopcovitém terénu. K tomu normální lezecký trénink (stěna, boulder, campus) nebo lezení venku.
Pavel09:36:53 21.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
Otázka byla nějak položena, všelijakých odpovědí nepočítaně :-DDD
Willhem15:02:14 21.11.2016
odpovědět 
 Re: fyzička
na starý kolena už s tím těžko co uděláš. kdy to můžeš ovlivnit, je zejména první stupeň základní školy a omezeně ten druhý, buď bejt od přírody neposednej nebo dělat nějaký "fyzičkový" sport, fotba, hokej, házená, basket, orientační běh atd. v dospělosti to můžeš tak nějak docmrndávat (a je asi jedno jestli běh, kolo nebo běžky) a nenechat upadnout, ale na opravdovou fyzičku je už pozdě. to třicítky ti to pak vydrží zadarmo, a pak to chce tak ňák na pohodu udržovat (průvodcovské časy na vht trasách v nižších alpských výškách, tj. bez podstatného vlivu řídkého vzduchu porážím zhruba o třetinu až polovinu, tyju především z šesti let hokeje ve školním věku a v poslední době vnímám příznivý vliv těžkého batohu na pohodových výletech s dětmi a také blahodárný účinek sekání, hrabání a odvážení trávy na velmi svažitém pozemku)
Lukas B.09:40:50 21.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
Nemyslim ze ten vek je az tak kritickej co se vykonosti tyce. Akorat ten strop kam jsi se schopnej dostat je o neco niz, mimo jine z duvodu pomalejsi regenerace. Tam kde dvacetiletej kluk potrebuje 24 hodin na plnou regeneraci, ve 40 uz holt potrebujes 48 hodin a navic u toho ani nesmis tolik chlastat:) Takze celkovy objem treninku a tudiz i maximalni vykonost, bude proste nizsi.

Znacne omezeni z hlediska veku vidim spis v pohyblivosti. Lze to trochu zlepsit, ale ve vyssim veku uz ty zkracene svaly proste clovek uz poradne neroztahne. Nicmene pro VHT to nehraje az takovou roli.

P.S. Ja s lezenim zacal cca v 35-ti, a i ted po 40 se mi porad dari se zlepsovat, coz je momentalne 8+/9-. A na ty devitky to myslim pujde:) A to jsem zamlada zadnej sport nepestoval, proste jen pravidelna bezna turistika s baglem, blbnuti na kole a lezeni po stromech.
Martin P10:49:54 21.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
obtížnost (sportovního) lezení namá s tou fyzičkou potřebnou pro dupání do kopce zas až tak moc společného. lezení je v podstatě flákačskej sport, furt postáváš a na něco čekáš. když se podívám jací vetchoušci, obrýlení dlouháni co neuzvednou kýbl s vodou, pupkatá vypítka, skřeti s vadným držením těla a všeliké jiné bytosti lezou (a dobře).....
Lukas B.11:07:48 21.11.2016
odpovědět 
    Re: fyzička
Jasne, je to jinej typ zateze a i pukatej dedek s dobrou technikou dokaze rajbasu vybusit osmicku. A v previsu vypadne z petky:)

V predchozim prispevku, vzhledem k tematu, jsem mel na mysli spis lezeni v horach, vicedelky, atd. To uz je z hlediska celkove fyzicky narocnejsi, tam i to blbe postavani ci viseni na standech da docela zabrat.

A hlavne jsem rozporoval vliv veku. Ano je to znat, na spickovou uroven uz se proste nedostanes, ale nema smysl se tim nechat omezovat. Pokud jsi se aspon trochu hybal a nejsi uplna troska, tak s dobrym treninkem se i po 40 nebo i po 50-ti muzes bez problemu dostat na uroven o ktere si muze nechat 95% nasi populace jenom zdat.
Martin P11:28:37 21.11.2016
odpovědět 
    Re: fyzička
Prosba na Lukase B.: mohl bys mi prosim napsat na sebe kontakt na mail? Neco bych potreboval! Diky!!!
m.11:36:33 21.11.2016
odpovědět 
     Re: fyzička
poslal jsem ti mejl
Lukas B.13:17:11 21.11.2016
odpovědět 
 Re: fyzička
Pokud jsi dost limitován časem jak píšeš tak na nesmysly jako ketlbal bych se vykašlal. Jako doplněk možná pro někoho dobrý (hlavně pro hipstery), ale jako hlavní pohybová aktivita k ničemu. Základem by měl být určitě běh, případně na delší treninky (od 2,5h výše) pak kolo. Přes zimu je na fyzičku TOP běh na lyžích. Záměrně píšu běh; nemyslím tím ťapat od knajpy ke knajpě. Běžci na lyžích mají ze všech sportovců nejvyšší hodnoty vo2max...
Shrek11:45:23 21.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
Tak to snad radši skialp nebo silniční kolo, když Ti jde o tyhle hodnoty.
Kuba Turek11:54:57 21.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
hele, já chápu že jsou pro tebe běžky sprostý slovo, ale fakt běžky naprosto vedou. tam zabírají takový ty velký svaly co žerou spoustu kyslíku, a to jinde moc nemáž, snad kromě širokých spar.
Lukas B.11:59:45 21.11.2016
odpovědět 
    Re: fyzička
Jestli do tohoto může něco říct chlapík přes 50 s polámanými kotníky, tak mě se nejlépe trénuje s normální intenzívní chůzi. Každý den cca hodinu INTENZÍVNÍ RYCHLÉ CHŮZE a co můžu tak do hor. Myslím si, že i teď porážím v horách mlaďochy nebo jim alespoň stačím, a to jak pěšky, tak i na MTB nebo skialpech. O časech na ukazatelích už vůbec nemluvím, tam je to jasné.
Chůze má taky tu vlastnost, že se ti nic nepřihodí s klouby od pasu dolů, když běháš špatně nebo to přeženeš.
Navíc když máš ten den čas, tak můžeš klidně jít dvě i více hodin a dáš to. U běhu si nedovedu představit, že poběžím více jak hoďku :( .
Aldo12:25:56 21.11.2016
odpovědět 
    Re: fyzička
výjmečný souhlas s (prvním) komentářem KT :-).

Jinak dřepy, kliky a běh ti musí bohatě stačit, aniž bys potřeboval nějaké ketlbely aj. Množství si můžeš stupňovat, ale když uděláš 100 dřepů v kuse 2x až 3x týdně, tak ti to bude bohatě stačit. Běh 2x až 3x 5-10 km za týden, kliky 2-3x týdně 100 kliků (sérky třeba po 20). Super je kombinace běhu a kliků - třeba 20 kliků každý kilák. Nebo kliků a dřepů bez větších pauz - to jseš pak za pár minut zřízenej jak prase. Bacha na pořádný provedení kliků i dřepů (u špatně provedených kliků šidíš sebe u dřepů si můžeš ale podělat kolena - koleno by nemělo jít před špičku prstů = váha je spíše na patách). Samozřejmě tak nad 3000-3500 m potřebuješ aklimatizaci, kterou když nemáš a z ČR mít nebudeš, tak první dny budeš pomalej či zadejchanej nehladě na fyzičku.
Jirka12:39:17 21.11.2016
odpovědět 
     Re: fyzička
No, myslím že výška rozdíly mezi lemrama a namakancema až do nástupu příznaků AMS nestírá.
honza13:17:12 21.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
pleteš se, Shreku, naopak, bell je nejuniverzálnější věc, která ti dá základ na většinu sportů a činností. Podle mě nevíš o čem mluvíš. A nakonec, hipster nehipster, ať děláš cokoli, je důležitý jestli jedeš podle kloudně propracovaný metodiky nebo jen tak zkusmo něco sázíš. Jedno přináší výsledky...a druhý vlastně taky, jen to nejsou výsledky, o který bys stál.
16:53:46 21.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
jinak když si zadáš do googlu "conditioning for mountaineering" a rozklikneš hned první dva odkazy, můžeš vidět, že za základ se bere podstatně víc posilovací část tréningu než aerobní část.
18:12:52 21.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
Jasně google má vždycky pravdu. Posilování určitě má v přípravě své místo, ale VHT je primárně o vytrvalosti a tu musíš rozvíjet. Takže Když bych chtěl dát 4 tréninky týdně, tak 3 x běh (případně prostřídat s kolem nebo běžkama) a 1 posilování (pro rozvoj vytrvalosti je ideál - trénink neurosvalové koordinace). Když v bude jeden výběh s vložením pár intervalů, tak to bude ideál (např. 4 x 4 min) Ze všeho nejdůležitější je ale pravidelnost. Bez ní nebude fungovat nic.
21:01:54 21.11.2016
odpovědět 
    Re: fyzička
google pravdu mít nemůže, je to jen vyhledávací nástroj. Ale třeba takovej
- Ueli Steck,
Uphill running - 4x to 6x a week
Core strength Training
Weight training - 3x a week
Go climbing - 3x a week

dobře, řekneš si že to je vrcholovej magor, tak tedy něco pro normální lidi:
- Alpineinstitute
Saturday- Outside/endurance
Sunday - Outside/endurance
Monday - Gym: Group 1
Tuesday - Gym: Group 2
Wednesday - Climbing wall/rest day
Thursday - Gym: Group 1
Friday - Gym: Group 2

dalo by se pokračovat, ale nepotřebuju přesvědčit za každou cenu. Těch co trénují blbě je většina a pokud si nepřivodí zranění, stejně jim to přinese po určitým čase zlepšení a potřebný uspokojení. Kdo ale dokáže trénovat metodicky, ten si čas na vyhledání dobrýho systému najde, je efektivnější a na starý kolena neplatí nepříjemnou daň...
00:29:45 22.11.2016
odpovědět 
 Re: fyzička
Klasický vytrvalostní trénink podobného typu. Základ "z dětství" není podmínka bez které to nejde. Ideální jsou běžky, nordic walking, skialpy atd. Hned za tím vytrvalostní běh, kolo, plavání. K tomu pohyb stejného typu - ideálně nordic walking s báglem v kopcích, resp. ideální je být často v horách a lízt na kopce ;)
Netrénovaný - 3x týdně trénink a za pár měsíců fyzička stoupne o hodně. Na zátěž se musí najet v řádu týdnů až měsíců, nejde z nuly začít běhat maratony.
Při správném tréninku by se na průvodcovský časy při "chůzi do kopce" měl i netalentovaný/netrénovaný dostat za rok-teď po 3km běhu chcípne, za půl rou uběhne půlmaraton za 2h, po roce za 1:40. U "lezení" to je horší - průvodcovský čas často neni daný až tak samotnou fyzičkou, ale hlavně ztrátou času při svačení, navazování, obouvání maček, atd. a plynulostí lezení.
12:58:21 21.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
Hlavně bloudění, hledání cesty a štandování ubírají čas při horském lezení.
Kuba Turek13:49:51 21.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
to honza a AMS: jo a ne. Pokud si nedáš pozor, makáš, zadýcháš se, makáš ještě víc a pak se pobleješ. Pokud si dáš pozor, tak se zadýchávaš a zvolňuješ (a trénovaný s horší či pomalejší aklimatizací je pak na tom časově třeba stejně jak netrénovaný s lepší či rychlejší aklimatizací) ...pro aklimatizaci je kolikrát lepší být netrénovaný, neb se aspoň nikam nehoníš a nesnažíš se stihnout ty průvodcovský časy a neuženeš si AMS :-)

Základ z dětství je dobrý, ale neřeší všechno. Kdysi jsem dělal jeden sport závodně celkem vrcholově. Byl jsem průměrnej. Ale sportuju dál. Nadprůměrné kámoše, co skončili v 25 letech a od té doby x let kynou, teď strčím hravě do kapsy - nedovedu si je představit při VHT. Naopak spolužačka z gymplu měla ráda cigára a kavárny. Ve 30 let si nedopatřením bez tréninku zaběhla půl maratón ve skvělém čase, pustila se do tréninku a teď je přední českou vytrvalkyní.

Jinak ale souhlas, pro VHT nepotřebujež žádný specifický či specializovaný trénink. Stačí dostatek pohybu (co je dostatek? :-). Není-li čas, tak ten běh a dřepy.
Jirka15:04:36 21.11.2016
odpovědět 
    Re: fyzička
Pokud jsou děti malý lze část tréniku absolvovat s nimi. Krosna s dídětem je kvalitní cvičná zátěž ať už jdeš do kopce na houby nebo na výlet, jedeš na skialpech nebo v létě je dítě v sedačce na kole. U toho si s ním povídáš, utužuješ vztahy ... :)
moták16:08:48 21.11.2016
odpovědět 
     Re: fyzička
jo, to je vono. pohodovej víkendovej čundr s dětmi. batoh plnej stanu, spacáků, karimatek, flašky s vodou, vařič, jídlo, osmdesátka batoh zvenku ověšenej jak vánoční stromek, nandáš batoh, deset kroků, sundat batoh, zavázat jednomu tkaničku, patnáct kroků, dát napít, tempo couravé přerývané, batoh tlačí, děti ječí, žena syčí, jazyk se lepí na patro...
to je pane potom fyzička a psychická odolnost!
Lukas B.08:44:53 22.11.2016
odpovědět 
      Re: fyzička
No hlavně to je dobrá propagace antikoncepce ;)
09:33:44 22.11.2016
odpovědět 
       Re: fyzička
no jak se to tak vezme. samozřejmě dokud se jeden stará sám o sebe, stará se o něj maminka s babičkou nebo později manželka, tak je to samozřejmě pohoda, čas na lezení a na tréning je, do hospody můžeš každej den, nehrozí ti dovolená v podobě strašlivého válení na pláži, můžeš si koupit letenku a né nábytek do dětského pokojíčku, to je všechno čistá pravda. otázkou ovšem je, jestli a jak dlouho ti to bude stačit.
Lukas B.09:46:31 22.11.2016
odpovědět 
        Re: fyzička
Moc nechapu jak s tim souvisi starani maminky, babicky atd., ale budiz..
21:11:32 22.11.2016
odpovědět 
         Re: fyzička
protože mezi mamahotelem a vlastní rodinou je ještě mezikrok, postarat se sám o sebe. dle mých zkušeností se prudiči proti dětem z vale části rekrutují z obyvatel mamahotelů.
Lukas B.08:41:25 23.11.2016
odpovědět 
          Re: fyzička
Z me zkusenosti rozhodne ne, naopak spise z velmi samostatnych lidi.
Aneb zkusenost nic neznamena a urcite neni dobre subjektivni zkusenost pouzivat na mirnou degradaci skupiny lidi s jinym pohledem a pristupem..
10:32:13 23.11.2016
odpovědět 
          Re: fyzička
..a ze singles. Což nemyslím nijak útočně proti singles, myslím, že velmi dobře chápu důvody prudění proti dětem.
honza10:44:36 23.11.2016
odpovědět 
 Re: fyzička
kam se chystáš? jaké časy chceš porážet? já neběhám, nekoluju a necvičím žádný kettelbel (aspoň o tom nevím, ale kdo ví, co si pod tím představit?) a časy v tatrách a alpách porážím, i když veškerý můj trening je 2x 2 hodiny na bouldru a víkend na skalách.
ty tatry dávám pod limit i v zimě s 30 kilovým batohem
17:01:32 21.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
proč ses nepodepsal dodo kopolde? ;)
h21:03:52 22.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
studlgrat vyšla kamarádka z polabí bez treninku - opravdu vyjímečně lezla, zato ráda chodila. prostě si nevozila zadek v autě

není potřeba ani tolik toho fyzického treninku, jako zkušeností a orientace v terénu. když začne bloudit v mlze a ztatí se, ani maraton pod 2 hodiny ho nezachrání

výše popsané 2x2 hodiny na matracích opravdu stačí na dvouhodinové nástupy v tatrách, na to nemusím být žádný kopold
22:55:44 23.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
studlgrat vyšla kamarádka z polabí bez treninku - opravdu vyjímečně lezla, zato ráda chodila. prostě si nevozila zadek v autě

není potřeba ani tolik toho fyzického treninku, jako zkušeností a orientace v terénu. když začne bloudit v mlze a ztatí se, ani maraton pod 2 hodiny ho nezachrání

výše popsané 2x2 hodiny na matracích opravdu stačí na dvouhodinové nástupy v tatrách, na to nemusím být žádný kopold
22:55:44 23.11.2016
odpovědět 
 Re: fyzička
Cau, urcite se nespolehej na nejakej ketlbol, jako doplnek to bude fungovat, ale je to opravdu jen doplnek. Beh, resp. jakakoliv jeho alternativa (beh na lyzich, chuze, ...) ktera byla zminena. 2x - 3x tydne v rozumnem objemu. Co je rozumny objem? Proste poslouchej svoje telo, kdyz to prezenes a nebudes moct zabehnout stejnou vzdalenost obden, pak sniz objem. Pokud mas v planu byt opravdu univerzalni alpinista (sportovni lezeni, vicedelky, hory, ledy), dopln tenhle aerobni trening o pravidelne lezeni na umelce 3x tydne (chyba je dojit na stenu neprotahnout se a zkusit cestu na mem limitu a odpadnout, opet poslouchej svoje telo, protahni se, rozlez se na lehkem, pak stridej tezke a lehke, podle me je idealni byt schopnej vylezt 7 - 10 cest). Rozhodne bys mel zacit delat kompenzacni cviky idealne take 3x tydne (chces se vyhnout zanetu slach, problemum s rotatorovou manzetou ramena, s loktam a se slachami v prstech). Snaz se na zacatek delat technicky snazsi cviky pouze s vlastnim telem (kliky) s gumou a lehkou cinkou (rameno a loket) a s nejakym gomovym vercajkem na roztahovani prstu ruky od sebe (je to takova guma s 5ti dirkami a proste roztahujes). Ikdyz zatim treba nemas zraneni, tak bych to nepodcenoval a kompenzoval preventivne. Pro dalsi zvyseni vykonnosti je velmi vhodne zacit se specifickymi cviky na vytrvalost a silu a na co se velmi zapomina a co je velmi dulezite (ale nevim jak to napsat cesky) - core exercises - na posileni sily v oblasti hrudniku. Na vytrvalost ti bude stacit po lezeni vybrat cestu a na TR ji vylezt nekolikrat za sebou, nebo si vybrat 3 cesty pod jednim TR a zacit s tezkou a az v ni odpadnes, tak prejit na lehci a pak na tu 3. nejlehci. Dulezite je fakt jet na max. Budes cumet kolik toho v sobe jeste mas po odpoledni na umelce a co jeste na svem limitu udrzis. Na silu (v prstech) na zacatek staci visy na balkne, existuje spousta aplikaci na mobil, ktere ti hezky odmeri serie a sety visu nebo primo doporuci primo chyty. Ale na zacatek urcite staci neprehanet a radsi udelat vic serii na vetsich listach. No a jako posledni a velmi dulezite lec opominane jsou core cviky. Opet na zacatek bohate staci cviky s vlastnim telem (sed-ledy resp nejaka zdrava variace na tenhle cvik, hrazda, a kruhy, kruhy jsou super, stridat to). Vytrvalost delam 2x tydne jak jsem to popsal, visy taky 2x a core se snazim nejak mezi to vecpat taky 2x tydne. Na vsechny tyhle veci je temer kazda stena vybavena. Pokud jdes na umelku 3x tydne, pak bych doporucil core po lezeni kazdou navstevu a stridat treba hrazdu, kruhy..., visy 2x a vytrvalost asi jen 1x a udelat to tak aby po vytrvalostnim treningu byly 2 dny rest od lezeni. Nejak mezi to dat ty 3 dny behani. Nikdy nezapomen ze to nejdulezitejsi je vzdy poslouchat telo, neprehanet to, prizpusobit si trening tomu jak rychle se regenerujes a zvysovat zatez postupne a neopominat kompenzacni cviky.
15:53:29 22.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
on se ale ptá na VHT. to je podle mě hlavně chození do kopce/ s kopce. sem tam ferata. podle mě tam ale nejvetší roli hraje vytrvalost v nohou, případně silová vytrvalost. takže nějaké lezení po stěně trénovat extra nepotřebuje. spíš bych to viděl na běhání 3-4x týdně + 2x týdně nějaký kruhový trénink (1-1,5h) a to by v tom byl čert aby se nedostavil výsledek...
honza k.18:49:34 22.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
tomu řikám metodika :-D
Hlavně když chce VHT a ty mu cpeš lezení...
Ale zas mu podle toho možná dojde, že když jiný věci zatracuješ, tak je to proto, že nevnímáš otázku a o těch věcech víš kulový, takže vlastně supr rada.
Ať bude dělat cokoli z vytrvalostních věcí (běh, běžky, kolo atd.), pokud k tomu bude posilovat podle kvalitní metodiky cvik, který je zaměřený na kyčelní ohyb, zvýší se mu výkonnost jako prase. Netvrdim to já, dokazuje to řada výzkumů. Tečka.
Dělej kettlebell swing nebo mrtvý tah. Specielně pokud jsi je ještě nedělal, zlepšíš si výkonnost skoro ve všem.
Btw: lepší dělat málo věcí dobře než hodně věcí špatně.
20:38:45 22.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
To psal TB ne? To je návod jak noha.Nemá s tím na co se autor ptal.
09:52:39 27.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
Vypadlo....společného. Na fyzičku pro turistiku nepotřebuje nic,než nějak účelně běhat,jezdit na kole a chodit dělat kruháč do posilky! A možná spíš jen uplně normálně zvedat kulturisticky železo.A sem tam si jít třeba zaplavat.Taky na to může hrát holomajznu s kámošema.Lezci jsou většinou ale totální dementi,vymaštěnci,takže rozdíl mezi zlepšováním fyzičky a tréninkem lezení nepoznají.
10:03:52 27.11.2016
odpovědět 
 Re: fyzička
Díky moc všem za odpovědi a rady, z každé se dá opravdu něco vzít.
Jinak nejsem nějaký super sportovec ale myslím, že uplná souška také nejsem. Například mrtvý tah 190 kg, dřep 140 kg, 25 shybů a udělám front lever, při 82 kg (žádná dopomoc, pásek, trhačky ani další jiné podvody). Samozřejmě nic z čeho by si měl člověk sednout na zadek ale jsou i horší flákači. Pár let jsem chodil do posilky ale už mě to moc nebere, jednak to žere docela čas a také jsem radši venku. Nehledě na to, že přenositelnost na VHT je podle mě dost malá.
Někdy v červenci jsem začal běhat, ze začátku jsem "uběhl" 3 km a myslel jsem, že chcípnu. Včera jsem si dal 20 km za 2 hodiny, je jasný, že pro někoho je to spíš chůze než běh ale já z toho pokroku mám upřímnou radost. Protože to, co jsem naběhal za poslední 3-4 měsíce, to jsem nenajezdil na kole za život (o běhu ani nemluvě).
Svůj trenink bych chtěl tedy stavět na běhu, občas jako doplněk kolo by asi také bylo dobré, abych pošetřil klouby, běžky by byly taky parádní ale bydlim 250mnm a poslední dobou jsou zimy fakt mizerný :( Dále to prokládat posilováním doma na hrazdě a na kruzích. A samozřejmě občas lezení ale lezec jsem dost bídnej, což si myslim na VHT uplně nevadí.

Jinak cílů a snů v horách mam snad jako každý milovník hor na dalších několik životů ale například: Bernina biancogratem, Glockner Studlegratem, La Meije (3987m), Weisshorn (4505m), Le Sirac (3438m), východní stěna Watzmannu...atd.

A proč bych chtěl dobrou kondici? No protože podle mého názoru je to uplný základ na kterém se všechno další odvíjí. Vždycky můžete zabloudit, netrefit směr, mít technické problémy, špatné počasí... ale rychlostí a časovou rezervou můžete výše uvedené problémy eliminovat. Nehledě na to že momentálně jezdim na hory jenom cca 4x ročně, tak si těch pár vzácných okamžiků chci užít a ne protrpět.

Bohužel nejsem chrt od přírody, co by to dával bez treninku, takže proto musim něco udělat :))
kormoran21:04:25 22.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
Aha - takže spíš lehčí horské lezení, ale sakra dlouhé. V tom Ti spíš než nějaké posilování pomůže dobrý parťák, teoretická příprava a dlouhodobější horolezecké zkušenosti. Tady je pár poznámek, co je tam hlavně potřeba:

Bernina biancogratem - 3 UIAA v mačkách na skále, jistá chůze po ostrém sněhovém hřebenu v poměrně velké nadmořské výšce, orientačně náročný sestup ledovcem, pokud se zkazí počasí. Čím víc ledovců s mohutnějšími trhlinovými pásmy máš za sebou, tím máš větší šanci, že Biancograt zdoláš.

Glockner Studlegratem - Zase trojka (pokud chceš všechno čistě, tak dvě odrátovaná místa jsou hodně přes čtyřku). Vyžaduje to rychlé lezení a jištění po hřebeni a také štandování. Čím víc dvojkových až trojkových hřebenů v Tatrách budeš mít nalezeno v zimě i v létě, tím to budeš mít na Stüdlgratu jednodušší.

La Meije (3987m) - orientačně náročný a poměrně odlehlý kopec v lámavé skále. Čím budeš mít nalezeno více lehkých cest v nižších horách, tím lépe pro Tebe a hlavně pro Tvůj odhad, zda šutr, tráva nebo kus ledu budou držet a Ty nespadneš, a také získáš cit pro orientaci ve skále.

Weisshorn (4505m) - dneska je to lepší chodit na lyžích, protože snížíš riziko pádu séraků nebo propadnutí do trhliny. V každém případě je to obrovský svah s nepřehlednými trhlinami. Kondice a hlavně vytrvalost je zde nutným předpokladem, ne ovšem zárukou přežití.

východní stěna Watzmannu - jestli lezeš 3 UIAA bez jištění na pohodu v pohorkách s batohem, je Berchtesgadenská cesta pro Tebe. Potřebuješ ještě k tomu dobrou orientaci v obrovské nepřehledné stěně. Nejspíš to polezeš i se sestupem dva dni.
Kuba Turek01:29:49 23.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
hm, to asi neděláš v principu špatně (ta posilovna je samozřejmě trošku blbost, ale přiměřeným běháním vůbec nic nezkazíš). ale pro horské podniky na pomezí turistiky a lezení potřebuješ navíc vypěstovat nějakou tu psí nature, psychickou odolnost nebo jak se tak tomu říká, líbí se mi výraz dlouhodobý morál, naučit se nedělat si nic z nepohodlí a nejistoty, nevíč kde jsi, máš všechno mokré a nemáš nic k jídlu. optimální přípravou jsou turistické oddíly mládeže nebo klasický tramping po indiánsku (čili né kytary hospoda, maskáče, ale vandry nalehko potichu, přechody pohoří pesky či na běžkách za každého počasí)
Lukas B.08:35:10 23.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
jinak ještě jedna taková obecná rada. vpravo nahoře je takové políčko, do toho napíšeš klíčové slovo, klikneš na gou a najdeš třeba diskusi z 8. června 2005, a najdeš sice zastaralé, ale stale ptatné poučky formulované zdatným turistou a tehdejším členem metodické a bezpečnostní komise našeho mileného horosvazu.

http://www.lezec.cz/diskuse.php? key=22774&odk=22774 (bez mezery)
Lukas B.08:59:03 23.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
Na podobný podniky nepotřebuješ nic extra. To dám i já, bez tréninku, prohnilej a vyžranej, bez fyzičky (bejvalo to lepší). Takže pokud běháš 20 km za dvě hoďky a baví tě to atd., tak bych se toho vůbec nebál, prostě jdi do toho a uvidíš. Fyzička je jen kus úspěchu. Řekl bych skoro, že nejdůležitější je u podobnejch podniků taktika.

Jinak doporučit lyže na Weisshorn (předpokládám východní stěnu - co jinýho?) jako nejlepší způsob zdolání hory - 49°/1000 m v kurevský expozici, kde potřebuješ sakra podmínku - uff uff, asi dobrej oddíl.
honza10:27:25 23.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
Hele nemas pravdu, urcite na to potrebuje neco vic nez jen beh. Pokud by napriklad zatim jen na rysech po retezech tak asi nebude idealni jit rovnou na Glockner. Vyjimecne souhlasim s K.T., je potreba dobry partak a zkusenosti (ty se daji efektivne nabrat v Tatrach a nizsich horach postupne)
13:02:29 23.11.2016
odpovědět 
    Re: fyzička
Oprava - nic extra co se týče fyzické přípravy. Jinak ty ostatní věci o kterejch píše především KT a LukasB samozřejmě taky.
honza00:14:31 24.11.2016
odpovědět 
  Re: fyzička
Ok, deadliftovou techniku určitě mít budeš a nebudeš žádný ořezávátko, takže zkusit swingy s bell bez instruktora asi nebude zdravotní riziko. Fakt je to univerzální nástroj a má smysl ho zkusit. Kdybys chtěl zdroje, přes tenhle článek (smaž dvě mezery) půjde dohledat další a udělat si něčím podepřený názor.

http://www.strongfirst. com/what-is-con ditioning/
http://www.strongfirst. cz/2015/07/co-je-to-vlastne-kon dicni-trenink/

Mě to fyzičku do hor zvedlo pěkně a zvedá dál, tak proto tu za tenhle cvik tak pěkně agituju :-) Pokud do toho půjdeš, bude to minimální finanční i časová investice, koupíš bell a jedeš. Výsledky zaregistruješ už po pár týdnech a vlastní zkušenost ti sama řekne víc, než názory těch, co ani neví jak se to slovo píše a nemůžou hodnotit možný přínos balistických cviků jednoduše proto, že se jinde než u tohodle posilovacího nástroje zkrátka nevyskytují (statičtější cviky jsou zkrátka jinde). Zkušenějších se pak můžeš zeptat snadno, ať jsi odkudkoli. Pokud i pak zjistíš, že to není cesta pro tebe, kvalitní bell prodáš snadno, hodnotu neztrácí.
20:05:13 25.11.2016
odpovědět 
   Re: fyzička
Sakra, tak ona to byla reklamní kampaň. No tak jsem Ti na to skočil, co nadělám. Tak si aspoň nacpi Bell, víš kam.
Kuba Turek22:52:07 25.11.2016
odpovědět 
    Re: fyzička
Je, akorat se panackovi trochu zvrhla a ten jeho posledni prispevek ji pak uplne zabiji :)
00:05:48 26.11.2016
odpovědět 
    involuce
To je úroveň...holt každým rokem Kuba dokazuje víc a víc, že pro věcnou diskuzi přestává být partner. https://www.youtube.com/ watch?v=JYmTIQaVmvo

Btw: Teď to byl swing, jindy na jinej dotaz někomu doporučim třeba technicky dobře provedenej klik, strečing předloktí, saunu, campus... Říkám to radši předem, aby se slabý povahy měly čas vyrovnat s tim, že nejsou jediní - i někdo jinej může mít ochotu někomu poradit.
16:10:16 26.11.2016
odpovědět 
     Re: involuce
Pokud si bereš do úst funkci, která je sama sobě inverzním zobrazením, možná bys mohl zvládnout také správně napsat odkaz na YouTube, kterým bys rád něco někomu sdělil, že? Pokud to neumíš, rád Ti poradím. Jenom se nezapomeň podepsat, abych věděl, komu mám tu triviální radu adresovat.
Kuba Turek21:05:46 26.11.2016
odpovědět 
      Re: involuce
Odkaz je v pohode. Staci vymazat mezeru pred "watch". Aneb server lezec.cz a delsi odkazy...
22:00:47 26.11.2016
odpovědět 
       Re: involuce
Od mladého matematicky vzdělaného diskutéra bych čekal aspoň trochu snahy. No nic... Pokusil se mě urazit. Jedeme dál. On z toho možná vyroste, až bude trošku větší.
Kuba Turek23:13:33 26.11.2016
odpovědět 
        Re: involuce
Hm, jak vidim, jinej anonym si s odkazem poradil v pohodě.
Pokud jsi můj příspěvek vnímal jako urážku, tak mě to mrzí, já vážně jen reflektoval stav věci, jak jej vnímám. Co bys taky na to cos napsal mohl čekat?
Dále s tebou v tomto vlákně nebudu diskutovat, přišlo by mi škoda kazit diskuzi, která až do tvého příspěvku byla dost věcná. Pěknou neděli všem.
12:18:01 27.11.2016
odpovědět 
     Re: involuce
Na obhajobu K.T. - podle me posledni dobou zmenil postoj a zacal na sobe pracovat. Par tydnu jsem tu od nej nevidel nic na co zrejme narazis, ale naopak spise vecne pripominky odprostene od jakykoliv osobnich utoku.
21:58:29 26.11.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi