Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Škoda Sport Park - Plzeň
Crux - Karlovy Vary

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 nalezená helma labák26.11.2016
ahoj našel jsem v labáku červenou helmu, na pravým, u Bašty. Kdo zodpoví správně značku a číslo, který má nalepený na čele, je jeho. předání Hradec nebo Praha
 Re: nalezená helma labák28.11.2016
Tak já to zkusím, Petzl, a číslo 68?
 Re: nalezená helma labák28.11.2016
Singing Rock, číslo 13
 Re: nalezená helma labák28.11.2016
Kdebap BD , 18 ;-)
 Re: nalezená helma labák28.11.2016
Super, nová soutěž na Lezci o helmu.
Já tipuji : Mammut, číslo 72
  Re: nalezená helma labák28.11.2016
petzl vertex, 69
   Re: nalezená helma labák29.11.2016
Jofa 68

 Grivel horn25.11.2016
Mám dotaz na majitele cepínů grivel, které nemají integrovanou opěrku (alpwing, matrix light...): Jak jste vyřešili pitomou konstrukci rukojeti grivel horn, která zacpe šroubem otvor na karabinu,takže z cepínů nelze vytvořit štand ani do nich odsednout? C
 Re: Grivel horn25.11.2016
Jsou dvě možnosi. Buďto protáhneš tenčí lanko těma malýma dírkama, co jsou v Hornu a pak se občas po
  Re: Grivel horn25.11.2016
Obě dvě možnosti mě samozřejmě napadly, ale obě se mi nelíbí. Napadlo mě dalších pět:
1. petz
   Re: Grivel horn25.11.2016
Taky jsem to řešil a koupil jsem grivel easy slider. Od té doby jsem s tím pořádně nelezl, jenom tak
 Re: Grivel horn25.11.2016
První Petzl Quark také neměl dobře přístupnou spodní díru. Takže repka 4-5mm, lehce odpilovat v opěr
  Re: Grivel horn25.11.2016
To sice je, ale je z plastu. Takže nosnost bude tak 50 kilo... to upilování zní dobře. Po inspiraci
   Re: Grivel horn28.11.2016
Pokud bys chtěl ty horny kupovat, mám doma dva nevyužité a prakticky nepoužité. Tak se kdyžtak ozvi
  Re: Grivel horn27.11.2016
To teda čumím. Nám v Petzlu říkali, že je to montážní díra bez zaručené nosnosti. Takže informace, ž
 Re: Grivel horn01.02.2017
Pro další, kteří to budou řešit: nejlepší řešení do hor bude asi todle:
 American Alpine Journal v ČR24.11.2016
Zdarec, nevíte někdo, jak se nějak rozumně dostat k archivu AAJ? V Brně v MZK jej nemají a jiná rozumná možnost mě nenapadla ...
 Re: American Alpine Journal v ČR24.11.2016
Mají to na svých stránkách zdarma :-)
 Re: American Alpine Journal v ČR25.11.2016
  Re: American Alpine Journal v ČR28.11.2016
Děkuju, taková možnost mě ani nenapadla :-D
 Re: American Alpine Journal v ČR29.11.2016
Je tam něco co bys konkrétně doporučil?

 Sardinie vícedélky24.11.2016
Ahoj. Chtěli bychom v únoru vyrazit na Sardinii na vícedélky. Byl tam někdo a mohl by doporučit, kde to stojí za to, jakej průvodce atp? Obtížnostně tak kolem 6b, 6c. Díky díky!
 Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
pocitas jako vicedelky i dvoudelky ktery ale jde spojit kdyz mas 80ku lano? zrejme by jsi chtel opra
  Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
Budu rád jak za tradiční, tak za sportovky (trad mám trochu radši, ale na vynýtovanejch je to takhle
 Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
Nq Korsiku ne? Ta je na vícedélky - i horské - dobrá (okolí sedla Bavella).
  Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
Díky za tip, pojedem kamkoliv, kde to stojí za to. Jen mi ta Bavella přijde trochu moc vysoko na to,
   Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
rozhodně Aguglia (Cala Goloritze). jinak průvodce na S je tuším stále volně ke stažení na uložto a v
   Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
Punta Girardili
   Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
Oprava: Punta Giradili
   Re: Sardinie vícedélky24.11.2016
pruvodce: Pietra di Luna-Trad§Multipitches, rok vydaní 2014
    Re: Sardinie vícedélky28.11.2016
Parada, diky vsem moc za tipy!

 Sundávání expresek22.11.2016
Ahoj,
mám tady dotaz od začátečníka na skalách. Chtěl bych se zeptat, když založím vlastní jištění (expresky) a chci jít dolů bez pomoci slanění, tak prostě jen vycvaknu nejvrchnější expresku a popolezu trochu dolů a vycvaknu další a tak poŕád dál
 Re: Sundávání expresek22.11.2016
tvůj způsob je možný, relativně bezpečný a je bezesporu sportovně nejhodnotnější a polezeš-li takto
 Re: Sundávání expresek22.11.2016
Zalezi na situaci. Na sportovkach to tak asi nema cenu delat, pokud mas kruhy/borhaky tak slanis, po
 Re: Sundávání expresek22.11.2016
Nahoře cvakneš odsedku, odvážeš se, provlíkneš lano tak aby ti dosáhlo na zem a pak za něj slaníš. p

 CHS Trio vs AV22.11.2016
Cau,
nepremyslel nekdo o novem pojisteni CHS Trio misto tradicniho AV pojisteni? Prijde mi, ze ma lepsi plneni lecebnych vyloh (tech par tisic u AV asi nebude na serioznejsi pripady stacit), ale nenasel jsem kolik treba kryje na zachrane operace. A
 Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Pokud vím tak pojištění a průkaz CHS už funguje delší dobu, to trio znamená žen jen přidali slevy na
  Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
na CHS mas standardne iba nejake minimalne poistenie a ak chces nieco poriadne, musis si doobjednat.
   Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Máš staré informace, v rámci balíčku Trio údajně získáš členství ve Slovinském svazu PZS a tím pádem
    Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
A to o minimálním pojištění ve standarrtu taky neplatí. Standart je slušný. Základní cena je ale po
     Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
hlavně si myslím že mávat na vrtulník průkazkou AV je úplně jiné kafe než kartou ČHS. Rozdíl 300 kč
      Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
U ČHS lze též dopojistit invaliditu - není ale tak výhodná. Takže invaliditu spatřuji u AV zatím jak
       Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
ČHS pojištění je velmi výhodné a tedy nejlepší, navíc aplikace ti hlídá trénink, což žádná jiná desk
        Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Pardon, jsem popleta - už to holt mám vypálené v hlavě.
       Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
v nemocnici použiju primárně EU kartičku pojištěnce, ostatně od toho je. Měl sem na mysli když voláš
        Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
Když voláš záchranu, zachrání tě i bez kartičky. Pak vystaví fakturu. Zachrání i toho, kdo pojištěný
         Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
No, známý si musel volat v alpách vrtulník a první věc na kterou se ptali když viděli že je cizinec
          Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
A kdyby rekl, ze ne, tak by zase odleteli? :)
           Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
:) To asi ne ale samo o sobě je to zajímavý přístup. Kdyby to bylo jedno a neměli špatné zkušenosti
            Re: CHS Trio vs AV27.11.2016
Spatne zkusenosti nemaji. Rakouske i Svycarske zachranne tymy a nemocnice bezne dluhy vznikle za cec
          Re: CHS Trio vs AV27.11.2016
Stepane, prober se. Bud ti kamarad podal zkreslene informace, nebo zachranari hrube porusili zakon.
       Re: CHS Trio vs AV30.01.2018
Rad by som videl ako mavas preukazom CHS v Nepale.tam Ti zachranu bez istoty zaplatenia urcite nepos
        Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Námáváš kartičkou ČHS, ale kartičkou UNIQA. Což je mezinárodně známější značka než AV.
       Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Uniqua to pro OEAV dělávala, teď to dělá pro ČHS. Pro OEAV to teď dělá Generali.
      Re: CHS Trio vs AV27.11.2016
To je nebetyčná kravina. Nikoho tvé komerční pojištění nezajímá. Platíš to ty a ty to poté uplatňuje
 Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
To mi jako chces rict, ze kdyz si v pruseru ve stene a tu vrtuli fakt potrebujes, tak bys mel shane
  Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Jestli se nepletu, tak bys mel volat na AV, ktery by ti mel zprostredkovat smluvni vrtuly. Samozrejm
   Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Kde si vycetl, ze bys s AV mel shanet smluvniho dopravce? AV je naopak zname tim, ze nema problem se
    Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Aha, pravda, ted uz maji i na strankach, ze mas volat horskou, atp. Driv meli urcite v podminkach to
     Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
Toto se pravděpodobně týká repatriace ze zdravotnického zařízení domů po vážném úraze.
      Re: CHS Trio vs AV22.11.2016
presne tak
       Re: CHS Trio vs AV28.11.2016
Ona v tuzemsku běhala řada kostrbatých překladů. Některé například vyzývali k zaslání faktury "
      Re: CHS Trio vs AV27.11.2016
Ano, je to tak. Tyka se to prevozu domu ne zachranne akce. U repatriace to plati porad.
 Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
Při hledaní odpovědi na Tvoji otázku je třeba zohlednit i to, jak moc je ČHS důvěryhodný partner. Tř
  Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
No je to pojistovna Uniqua (CHS). To uz mi prijde jako duveryhodny partner. Je pravda, ze tenkrat po
   Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
Pokud budou chtít pár desítek tisíc, tak to bude na fakturu. Nepředpokládá se, že by turista či horo
    Re: CHS Trio vs AV23.11.2016
Dava smysl. Takze je vlastne jedno, jestli to je CHS nebo AV. Proplatit by to mely obe bez problemu
    Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Nejsem si jistej, že OEAV má i nyní smlouvu s Uniqou, ale přinejmenším v minulosti tomu tak bylo. Po
     Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Jen aby to nebyl nějaký podraz, jako s rakouským Alpenvereinem, jak něco obejít. Když na to Honzovi
      Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Myslím, že je to založené na tom, že Slovinci mají překvapivě laciné členství, které umožňujou naroz
      Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Jsi nepoučitelný lhář Kubo, že tenhle nesmysl opakuješ pořád dokola a nedokážeš si zjistit nic o tom
       Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
1) Vysvětlení po roce - to je panečku rychlost!

2) Nebyly by k dispozici záznamy z je
        Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Slušný publicista si nejdřív zjistí informace z více zdrojů a pak je teprve začne zveřejňovat. Kuba
         Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Honzo, chápu, že chceš tu špínu ze sebe shodit, ale takhle okecávat bys to nemusel. A ještě s tím, ž
          Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Jo to je pěkná ukázka zrůdnosti tvých výmyslů. Jedna z nejvylhanějších. Už ten bombastický titulek -
           Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Jen pro jistotu - já jsem honza z r. 2016, nikoliv ten z r. 2018.
            Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
:-)
           Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Díky, že jsi potvrdil, že OEAV odmítl spolupracovat s ČHS na členství a pojištění po špatné roční zk
            Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Tobě zdá se je zbytečný něco vykládat, všechno jen překrucuješ. Alespoň si nejdřív zjisti, jak dlouh
            Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Tam nehrála žádnou roli nějaká předchozí zkušenost, ale jejich vnitřní politické boje.
           Re: CHS Trio vs AV01.02.2018
Ale hovno. Cele to bylo jednoduche jak facka. AV ma pravidlo na nejnizsi vyssi prispevku. Rekneme 15
            Re: CHS Trio vs AV01.02.2018
Díky za názorné zjednodušení.
            Re: CHS Trio vs AV01.02.2018
To opravdu není správná interpretace. AV nemá ČHS co mluvit do toho, jestli chce nebo nechce dávat s
             Re: CHS Trio vs AV01.02.2018
Vyzvraceč historie opravdu nejsem já.
     Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
V cem je atraktivnejsi?
      Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Nechci dělat čhs marketink, možná na to maj dokonce nějakou placenou pracovní sílu, ale já to vidím
       Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
a který typ pojištěni je do CHS trio zahrnut?
viz
        Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Nevím, ale předpokládám, že ten základ, tedy Evropa, bez úrazovýho.
       Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
a který typ pojištěni je do CHS trio zahrnut?
viz
       Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Body 1 a 3 jdou tak trochu proti sobe.. Nutno dodat, ze treba do statu uz clovek jede na dyl, musi p
        Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Na výlet do Států stačí základ a k němu si dopojistit za necelých 200 Kč ty dva měsíc7e mimo Evropu.
       Re: CHS Trio vs AV24.11.2016
Kdyz uz jsem byla marketingove pouzita jako (ne)odstrasujici priklad plneni, tak doplnim: vrtulnikov
        Re: CHS Trio vs AV30.11.2016
Když už je tu někdo se zkušeností jak to probíhá-opravdu se nejprve volá asistenční služba a pak tep
         Re: CHS Trio vs AV01.12.2016
Je jedno, komu zavoláš nejdřív. Nakonec se vždycky dostaneš k nějakýmu dispečerovi na záchrance. Jen
          Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Naši kamarádi loni volali z Glockneru horskou službu, ale nikdo to nebral. Nakonec konečně vytočili
       Re: CHS Trio vs AV23.12.2016
to si aj niekto vybavoval OeAV a potom este CHS kvoli Tatram?to naco preboha?
        Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
S ČHS máš podstatně lepší slevy na tatranských chatách než s Alpenvereinem.
       Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Vrtulí už se za ty 2 roky platilo hodně, nejdražší stála vloni přes 300 tis. za záchranku v Asijskýc
 Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Ty pojisteni (OEAV, CHS vs UNIQA) jsou +- nastejno mi prijde. OEAV ma v Alpach vetsi jmeno skrz Raku
  Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Bludy, bludy. S ČHS Trio jsou stejné slevy na chatách, jako u OEAV, protože v Triu je členství ve SL
  Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Ještě v jedné věci se Pavle pleteš. Pro slevy na slovinskych chatách nepotřebuješ jejich průkazku. K
   Re: CHS Trio vs AV31.01.2018
Je to stale ta jedna :) Diky za upozorneni, to jsem nepochopil, tim to je bod navic pro CHS Trio.

 Stará štubajka21.11.2016
Ahoj,
chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte foto staré "štubajky" nebo jestli náhodou nevlastníte jeden kus na víc?
 Re: Stará štubajka21.11.2016
  Re: Stará štubajka24.11.2016
touché

 fyzička20.11.2016
Zdar borci, chtěl bych se zeptat jak podle vás nejlíp udělat slušnou fyzičku na hory (VHT), slušnou fyzičku myslím tím, že napohodu budu "porážet" časy výstupu v průvodcích a na ukazatelích. Začal jsem běhat ale nejsem si moc jistý, jestli to bu
 Re: fyzička20.11.2016
kettlebell swing
jestli jsi limitovanej časem, tak tim spíš
dají se dohledat výzkumy,
  Re: fyzička20.11.2016
ht
  Re: fyzička20.11.2016
samozřejmě to chce být k tomu fit z hlediska mobility kloubů, flexibility svalů
držení těla u
   Re: fyzička21.11.2016
Ketllebel je sice super, ale o ze ti da do poradku drzeni tela a srovnas se tema par cvikama na rozc
    Re: fyzička21.11.2016
naprosto s tebou souhlasim. Já proto po fázi nadšení zabrousil do gymu, kde jsem už rok spokojeně za
 Re: fyzička20.11.2016
To je celoživotní záležitost. Prostě chodíš na výlety, nějak přiměřeně sportuješ, hraješ míčové hry,
  Re: fyzička21.11.2016
A ty, Kubo, "porážíš" časy výstupu v průvodcích a na ukazatelích?
   Re: fyzička21.11.2016
Už dávno ne. Ale byly ty doby....

Ale vážně: To nebyly rady pro lenochy. Nějaký tréni
    Re: fyzička21.11.2016
Ne, da se natrenovat velmi dobre.
Stejne tak jako fyzicku z drivejsich let (treba z detstvi)
     Re: fyzička21.11.2016
to je nakonec taky pravda, znám spoustu pětadvacetiletejch dýchavičnatejch starců, bývalých dorosten
      Re: fyzička21.11.2016
S tim souhlasim.
  Re: fyzička21.11.2016
přesně na to se týpek ptal, odpověď za všechny prachy :-D
hlavně to co mu dá šplhání a míčový
  Re: fyzička21.11.2016
Takova silne softmoverska odpoved pro lenochy. Takhle si pomalu vybuduje a udrzi nejaky ten zaklad.
 Re: fyzička21.11.2016
Zdar, můj typ 3x týdně běhat cca 40km objem (ideálně 2x10km + 1x20km) za týden + 2-3x stěna, střídat
  Re: fyzička21.11.2016
Ahoj, souhlasím. Na fyzičku do hor si také myslím, že je nejlepší běhání. Osobně mi vyhovuje model 3
   Re: fyzička21.11.2016
Otázka byla nějak položena, všelijakých odpovědí nepočítaně :-DDD
 Re: fyzička21.11.2016
na starý kolena už s tím těžko co uděláš. kdy to můžeš ovlivnit, je zejména první stupeň základní šk
  Re: fyzička21.11.2016
Nemyslim ze ten vek je az tak kritickej co se vykonosti tyce. Akorat ten strop kam jsi se schopnej d
   Re: fyzička21.11.2016
obtížnost (sportovního) lezení namá s tou fyzičkou potřebnou pro dupání do kopce zas až tak moc spol
    Re: fyzička21.11.2016
Jasne, je to jinej typ zateze a i pukatej dedek s dobrou technikou dokaze rajbasu vybusit osmicku. A
    Re: fyzička21.11.2016
Prosba na Lukase B.: mohl bys mi prosim napsat na sebe kontakt na mail? Neco bych potreboval! Diky!!
     Re: fyzička21.11.2016
poslal jsem ti mejl
 Re: fyzička21.11.2016
Pokud jsi dost limitován časem jak píšeš tak na nesmysly jako ketlbal bych se vykašlal. Jako doplně
  Re: fyzička21.11.2016
Tak to snad radši skialp nebo silniční kolo, když Ti jde o tyhle hodnoty.
   Re: fyzička21.11.2016
hele, já chápu že jsou pro tebe běžky sprostý slovo, ale fakt běžky naprosto vedou. tam zabírají tak
    Re: fyzička21.11.2016
Jestli do tohoto může něco říct chlapík přes 50 s polámanými kotníky, tak mě se nejlépe trénuje s no
    Re: fyzička21.11.2016
výjmečný souhlas s (prvním) komentářem KT :-).

Jinak dřepy, kliky a běh ti musí boha
     Re: fyzička21.11.2016
No, myslím že výška rozdíly mezi lemrama a namakancema až do nástupu příznaků AMS nestírá.
  Re: fyzička21.11.2016
pleteš se, Shreku, naopak, bell je nejuniverzálnější věc, která ti dá základ na většinu sportů a čin
  Re: fyzička21.11.2016
jinak když si zadáš do googlu "conditioning for mountaineering" a rozklikneš hned první dv
   Re: fyzička21.11.2016
Jasně google má vždycky pravdu. Posilování určitě má v přípravě své místo, ale VHT je primárně o vyt
    Re: fyzička22.11.2016
google pravdu mít nemůže, je to jen vyhledávací nástroj. Ale třeba takovej
- Ueli Steck,
 Re: fyzička21.11.2016
Klasický vytrvalostní trénink podobného typu. Základ "z dětství" není podmínka bez které t
  Re: fyzička21.11.2016
Hlavně bloudění, hledání cesty a štandování ubírají čas při horském lezení.
   Re: fyzička21.11.2016
to honza a AMS: jo a ne. Pokud si nedáš pozor, makáš, zadýcháš se, makáš ještě víc a pak se pobleješ
    Re: fyzička21.11.2016
Pokud jsou děti malý lze část tréniku absolvovat s nimi. Krosna s dídětem je kvalitní cvičná zátěž a
     Re: fyzička22.11.2016
jo, to je vono. pohodovej víkendovej čundr s dětmi. batoh plnej stanu, spacáků, karimatek, flašky s
      Re: fyzička22.11.2016
No hlavně to je dobrá propagace antikoncepce ;)
       Re: fyzička22.11.2016
no jak se to tak vezme. samozřejmě dokud se jeden stará sám o sebe, stará se o něj maminka s babičko
        Re: fyzička22.11.2016
Moc nechapu jak s tim souvisi starani maminky, babicky atd., ale budiz..
         Re: fyzička23.11.2016
protože mezi mamahotelem a vlastní rodinou je ještě mezikrok, postarat se sám o sebe. dle mých zkuše
          Re: fyzička23.11.2016
Z me zkusenosti rozhodne ne, naopak spise z velmi samostatnych lidi.
Aneb zkusenost nic nezn
          Re: fyzička23.11.2016
..a ze singles. Což nemyslím nijak útočně proti singles, myslím, že velmi dobře chápu důvody prudění
 Re: fyzička21.11.2016
kam se chystáš? jaké časy chceš porážet? já neběhám, nekoluju a necvičím žádný kettelbel (aspoň o to
  Re: fyzička22.11.2016
proč ses nepodepsal dodo kopolde? ;)
   Re: fyzička23.11.2016
studlgrat vyšla kamarádka z polabí bez treninku - opravdu vyjímečně lezla, zato ráda chodila. prostě
   Re: fyzička23.11.2016
studlgrat vyšla kamarádka z polabí bez treninku - opravdu vyjímečně lezla, zato ráda chodila. prostě
 Re: fyzička22.11.2016
Cau, urcite se nespolehej na nejakej ketlbol, jako doplnek to bude fungovat, ale je to opravdu jen d
  Re: fyzička22.11.2016
on se ale ptá na VHT. to je podle mě hlavně chození do kopce/ s kopce. sem tam ferata. podle mě tam
  Re: fyzička22.11.2016
tomu řikám metodika :-D
Hlavně když chce VHT a ty mu cpeš lezení...
Ale zas mu podle t
  Re: fyzička27.11.2016
To psal TB ne? To je návod jak noha.Nemá s tím na co se autor ptal.
   Re: fyzička27.11.2016
Vypadlo....společného. Na fyzičku pro turistiku nepotřebuje nic,než nějak účelně běhat,jezdit na kol
 Re: fyzička22.11.2016
Díky moc všem za odpovědi a rady, z každé se dá opravdu něco vzít.
Jinak nejsem nějaký super
  Re: fyzička23.11.2016
Aha - takže spíš lehčí horské lezení, ale sakra dlouhé. V tom Ti spíš než nějaké posilování pomůže d
  Re: fyzička23.11.2016
hm, to asi neděláš v principu špatně (ta posilovna je samozřejmě trošku blbost, ale přiměřeným běhán
   Re: fyzička23.11.2016
jinak ještě jedna taková obecná rada. vpravo nahoře je takové políčko, do toho napíšeš klíčové slovo
  Re: fyzička23.11.2016
Na podobný podniky nepotřebuješ nic extra. To dám i já, bez tréninku, prohnilej a vyžranej, bez fyzi
   Re: fyzička23.11.2016
Hele nemas pravdu, urcite na to potrebuje neco vic nez jen beh. Pokud by napriklad zatim jen na ryse
    Re: fyzička24.11.2016
Oprava - nic extra co se týče fyzické přípravy. Jinak ty ostatní věci o kterejch píše především KT a
  Re: fyzička25.11.2016
Ok, deadliftovou techniku určitě mít budeš a nebudeš žádný ořezávátko, takže zkusit swingy s bell be
   Re: fyzička25.11.2016
Sakra, tak ona to byla reklamní kampaň. No tak jsem Ti na to skočil, co nadělám. Tak si aspoň nacpi
    Re: fyzička26.11.2016
Je, akorat se panackovi trochu zvrhla a ten jeho posledni prispevek ji pak uplne zabiji :)
    involuce26.11.2016
To je úroveň...holt každým rokem Kuba dokazuje víc a víc, že pro věcnou diskuzi přestává být partner
     Re: involuce26.11.2016
Pokud si bereš do úst funkci, která je sama sobě inverzním zobrazením, možná bys mohl zvládnout také
      Re: involuce26.11.2016
Odkaz je v pohode. Staci vymazat mezeru pred "watch". Aneb server lezec.cz a delsi odkazy.
       Re: involuce26.11.2016
Od mladého matematicky vzdělaného diskutéra bych čekal aspoň trochu snahy. No nic... Pokusil se mě u
        Re: involuce27.11.2016
Hm, jak vidim, jinej anonym si s odkazem poradil v pohodě.
Pokud jsi můj příspěvek vnímal jak
     Re: involuce26.11.2016
Na obhajobu K.T. - podle me posledni dobou zmenil postoj a zacal na sobe pracovat. Par tydnu jsem tu

 podmínky leden Istrie18.11.2016
Ahoj, v lednu bych chtěl vypadnout cca na 10 dní za lezením a chci se zeptat,  jestli nemáte zkušenosti s podmínkama na Istrii v tomto měsíci. V Ospu jsem byl přes zimu x-krát a vím, že to tam je v klidu, ale zase tam jsou dost specifické podmínky. T
 Re: podmínky leden Istrie18.11.2016
Vůbec se toho neboj. V Kompanji je podobné mikroklima jako v Ospu/Peči, je to taky na jih a když sví
 Re: podmínky leden Istrie18.11.2016
Na lezeni na prd, ale na koupacku jsou podminky dobre!

 lezení Kréta18.11.2016
Ahoj, hledám nějaké parťáky, kteří by byli ochotní vyjet na Krétu a začít tam budovat novou lezeckou oblast. Zaplatím ubytování+ materiál. Na celý prosinec. Pro více info mi volejte na 603179357 nebo pište na fiala@finecharts.com. Petr Fiala.

1   ...   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 CHS Trio vs AV
Cau,
nepremyslel nekdo o novem pojisteni CHS Trio misto tradicniho AV pojisteni? Prijde mi, ze ma lepsi plneni lecebnych vyloh (tech par tisic u AV asi nebude na serioznejsi pripady stacit), ale nenasel jsem kolik treba kryje na zachrane operace. A jak ochotne plati vrtuly, pokud zrovna neleti s Alenou Cepelkovou :) AV ze zkusenosti nemel problem zacvakat vrtulnik, ikdyz jsme volali normalne horskou sluzbu a neshaneli ve stene jejich smluvniho prepravce (coz by se asi melo).
Tomm09:30:39 22.11.2016
odpovědět 
 Re: CHS Trio vs AV
Pokud vím tak pojištění a průkaz CHS už funguje delší dobu, to trio znamená žen jen přidali slevy na chatách. Nebo se pletu?
stepan10:09:38 22.11.2016
odpovědět 
  Re: CHS Trio vs AV
na CHS mas standardne iba nejake minimalne poistenie a ak chces nieco poriadne, musis si doobjednat. Takze asi tieto dva produkty spojili. Co sa tyka zliav, na CHS ich poskytuju samotni prevadzkovatelia, tak netusim co to znamena. Mozno su tam nejake specialne zlavy navyse?
marek10:14:25 22.11.2016
odpovědět 
   Re: CHS Trio vs AV
Máš staré informace, v rámci balíčku Trio údajně získáš členství ve Slovinském svazu PZS a tím pádem slevy na chatách v Alpách. PZS má podle toho co se mi podařilo rozluštit na jejich stránkách smlouvy o reciprocitě s OeAV, DAV a dalšími:

http://www.pzs.si/vsebina.php?pid=17
Dušan K.16:56:57 22.11.2016
odpovědět 
    Re: CHS Trio vs AV
A to o minimálním pojištění ve standarrtu taky neplatí. Standart je slušný. Základní cena je ale po Evropě, ale lze rozšířit na celý svět. Dá se to rozšířit třeba jen na jeden měsíc a vyjde to docela slušně levně (rozšíření mimo Evropu mě na měsíc stálo loni tuším 220 Kč pro 4členou rodinu)
Dušan K.17:00:01 22.11.2016
odpovědět 
     Re: CHS Trio vs AV
hlavně si myslím že mávat na vrtulník průkazkou AV je úplně jiné kafe než kartou ČHS. Rozdíl 300 kč bych asi neřešil, AV má i jiné výhody (připojištění trvalé invalidity)
stepan17:13:18 22.11.2016
odpovědět 
      Re: CHS Trio vs AV
U ČHS lze též dopojistit invaliditu - není ale tak výhodná. Takže invaliditu spatřuji u AV zatím jako jediné plus.
Ale s tím máváním jsi vedle jak ta jedle, vrtulník vezme každého v ohrožení života. Když pak budeš mávat průkazkou v nemocnici, tak ti stejně vystaví fakturu a tu si necháš proplatit pojišťovnou UNIQA - stejnou pojišťovnou jako proplácí AV i ČHS. Takže v tom problém není.
Dušan K.22:58:06 22.11.2016
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
ČHS pojištění je velmi výhodné a tedy nejlepší, navíc aplikace ti hlídá trénink, což žádná jiná deska na trhu nedělá.
Petr23:38:16 22.11.2016
odpovědět 
        Re: CHS Trio vs AV
Pardon, jsem popleta - už to holt mám vypálené v hlavě.
23:40:04 22.11.2016
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
v nemocnici použiju primárně EU kartičku pojištěnce, ostatně od toho je. Měl sem na mysli když voláš záchranu - horskou službu.
stepan06:21:22 23.11.2016
odpovědět 
        Re: CHS Trio vs AV
Když voláš záchranu, zachrání tě i bez kartičky. Pak vystaví fakturu. Zachrání i toho, kdo pojištěný není.
Myk17:56:12 23.11.2016
odpovědět 
         Re: CHS Trio vs AV
No, známý si musel volat v alpách vrtulník a první věc na kterou se ptali když viděli že je cizinec byla jestli je u AV.
stepan07:31:35 24.11.2016
odpovědět 
          Re: CHS Trio vs AV
A kdyby rekl, ze ne, tak by zase odleteli? :)
Tom08:41:40 24.11.2016
odpovědět 
           Re: CHS Trio vs AV
:) To asi ne ale samo o sobě je to zajímavý přístup. Kdyby to bylo jedno a neměli špatné zkušenosti s jinými situacemi tak se přece nemusí ptát.
stepan09:00:07 24.11.2016
odpovědět 
            Re: CHS Trio vs AV
Spatne zkusenosti nemaji. Rakouske i Svycarske zachranne tymy a nemocnice bezne dluhy vznikle za cechy prodavaji ceskym pravnim spolecnostem, ktere to uz z tebe nejak vylamou. Treba exekuci (pokud nejsi pojisteny).
10:44:18 27.11.2016
odpovědět 
          Re: CHS Trio vs AV
Stepane, prober se. Bud ti kamarad podal zkreslene informace, nebo zachranari hrube porusili zakon. Prvni verze se mne zda pravdepodobnejsi. Mozna jim karticku ukazoval, ale ver, ze je to nezajimalo. Kde vemes penize na zaplaceni je tvoje vec. Nejaka karticka komercni pojistovny je jim ukradena.
10:41:46 27.11.2016
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
Rad by som videl ako mavas preukazom CHS v Nepale.tam Ti zachranu bez istoty zaplatenia urcite neposkytnu.alpenverein maju overeny chs bohvie
Myjos22:19:39 30.01.2018
odpovědět 
        Re: CHS Trio vs AV
Námáváš kartičkou ČHS, ale kartičkou UNIQA. Což je mezinárodně známější značka než AV.
00:32:44 31.01.2018
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
Uniqua to pro OEAV dělávala, teď to dělá pro ČHS. Pro OEAV to teď dělá Generali.
honza19:43:46 31.01.2018
odpovědět 
      Re: CHS Trio vs AV
To je nebetyčná kravina. Nikoho tvé komerční pojištění nezajímá. Platíš to ty a ty to poté uplatňuješ u pojišťovny. Dlužníkem po záchranné akci jsi ale ty, ne pojišťovna !!!!
10:39:24 27.11.2016
odpovědět 
 Re: CHS Trio vs AV
To mi jako chces rict, ze kdyz si v pruseru ve stene a tu vrtuli fakt potrebujes, tak bys mel shanet smluvniho dopravce? :D To je vtip ne? Nedokazu si predstavit volat komukoliv jinemu nez horske sluzbe pripadne 112 pokud jsem si zapomnel cilo na horskou napsat.
10:59:41 22.11.2016
odpovědět 
  Re: CHS Trio vs AV
Jestli se nepletu, tak bys mel volat na AV, ktery by ti mel zprostredkovat smluvni vrtuly. Samozrejme tenkrat ve stene s rozmlacenou hlavou od padajiciho sutru to vubec nebylo na poradu dne a volali jsme hned 112 nebo podobny ekvivalent.
Tom12:28:19 22.11.2016
odpovědět 
   Re: CHS Trio vs AV
Kde si vycetl, ze bys s AV mel shanet smluvniho dopravce? AV je naopak zname tim, ze nema problem se zachranou s vrtulnikem, vicemene jakymkoliv.
14:16:42 22.11.2016
odpovědět 
    Re: CHS Trio vs AV
Aha, pravda, ted uz maji i na strankach, ze mas volat horskou, atp. Driv meli urcite v podminkach to, ze proplaceji jen smluvni vrtuli a ze bys mel pro koordinaci volat cislo na karticce. Ale pamet je mrcha, uz je to treba 10 let, co jsem tohle cetl a resil.
Tom14:21:15 22.11.2016
odpovědět 
     Re: CHS Trio vs AV
Toto se pravděpodobně týká repatriace ze zdravotnického zařízení domů po vážném úraze.
Krtek15:23:28 22.11.2016
odpovědět 
      Re: CHS Trio vs AV
presne tak
marek16:33:30 22.11.2016
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
Ona v tuzemsku běhala řada kostrbatých překladů. Některé například vyzývali k zaslání faktury "sociální pojišťovně", ačkoliv v ČR bylo logické posílat "zadravotní pojišťovně", v A ty instituty jsou nějak jinak.
Lawodge13:41:38 28.11.2016
odpovědět 
      Re: CHS Trio vs AV
Ano, je to tak. Tyka se to prevozu domu ne zachranne akce. U repatriace to plati porad.
10:46:10 27.11.2016
odpovědět 
 Re: CHS Trio vs AV
Při hledaní odpovědi na Tvoji otázku je třeba zohlednit i to, jak moc je ČHS důvěryhodný partner. Třeba ve srovnání se zmíněným AV. Budeš si na ni muset ale odpovědět sám, nehodlám tu zakládat flame...
Kětoslav18:05:31 23.11.2016
odpovědět 
  Re: CHS Trio vs AV
No je to pojistovna Uniqua (CHS). To uz mi prijde jako duveryhodny partner. Je pravda, ze tenkrat po nas nikdo nic nechtel platit ani v nemocnici a vse si poresila AV pojistovna sama. Jestli by to takhle fungovalo i s CHS/Uniqua, nebo jestli by po nas nekdo chtel zaplatit par desitek tisic (v lepsim pripade) s tim, ze nam to pak Uniqua proplati, to netusim....
Tom19:28:00 23.11.2016
odpovědět 
   Re: CHS Trio vs AV
Pokud budou chtít pár desítek tisíc, tak to bude na fakturu. Nepředpokládá se, že by turista či horolezec v terénu měl u sebe pár desítek tisíc, aby si mohl koupit vstup na palubu vrtulníku. Takže dostaneš fakturu a doneseš-li jí na pojišťovnu, měla by to proplatit pojišťovna. Týká se to v hlavně záchrany, nemocnici a zdravotní péči kryje Evropský průkaz zdravotního pojištění, doplácíš ve stejném rozsahu, v jakém doplácejí místní. Takže tam by to nemělo být několik desítek tisíc, ale doplatky v řádech stovek Eur, které by pak mělo proplatit pojištění.
Dušan K.20:26:57 23.11.2016
odpovědět 
    Re: CHS Trio vs AV
Dava smysl. Takze je vlastne jedno, jestli to je CHS nebo AV. Proplatit by to mely obe bez problemu (snad).
Tom20:44:20 23.11.2016
odpovědět 
    Re: CHS Trio vs AV
Nejsem si jistej, že OEAV má i nyní smlouvu s Uniqou, ale přinejmenším v minulosti tomu tak bylo. Pokud ČHS nyní nabízí i slevy na alpských chatách, pak se podle mně jedná o atraktivnější produkt než OEAV kartička. Díky Honzo Bloudku, že jste to s těmi Slovinci dohodli.
honza01:18:41 24.11.2016
odpovědět 
     Re: CHS Trio vs AV
Jen aby to nebyl nějaký podraz, jako s rakouským Alpenvereinem, jak něco obejít. Když na to Honzovi Bloudkovi Rakušáci přišli, tak kombičlenství okamžitě zatípli.
Kuba Turek02:36:26 24.11.2016
odpovědět 
      Re: CHS Trio vs AV
Myslím, že je to založené na tom, že Slovinci mají překvapivě laciné členství, které umožňujou narozdíl od Rakušáků koupit bez pojištění.
honza07:46:11 24.11.2016
odpovědět 
      Re: CHS Trio vs AV
Jsi nepoučitelný lhář Kubo, že tenhle nesmysl opakuješ pořád dokola a nedokážeš si zjistit nic o tom, jak celé jednání s AV kdysi probíhalo. Se Slovinci má ČHS podepsanou bilaterální smlouvu a dlouhodobé přátelské vztahy - tam žádná změna nehrozí. S AV tohle domluvit nešlo, protože AV jsou především sekce, navzájem tvrdě bojující mezi sebou, které před lety připravenou dohodu zablokovaly. Nic jako AV směrem k nám neexistuje, u nás se perou 2 sekce, Vídeň a Innsbruck, každá z nich kope primárně za sebe a ne za AV - ten používají jen jako obchodní značku.
honza00:50:14 31.01.2018
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
1) Vysvětlení po roce - to je panečku rychlost!

2) Nebyly by k dispozici záznamy z jednání mezi ČHS a OEAV a potom jejich odmítnutí ze strany OEAV? Aby se vidělo, kdo je lhář a kde je pravda?

3) Tohle je další příklad, kde by se informační povinnost ČHS výborně uplatnila, a nemuseli bychom se štengrovat takhle na dálku.
Kuba Turek01:46:22 31.01.2018
odpovědět 
        Re: CHS Trio vs AV
Slušný publicista si nejdřív zjistí informace z více zdrojů a pak je teprve začne zveřejňovat. Kuba se chytne svého prvního nápadu, ostatní informace překroutí tak, aby jeho nápad potvrzovaly, někdy ani to ne a troubí svůj výmysl do světa jako zaručenou zprávu. Tomu nepomůže informační povinnost, jen by těch pitomostí vyprodukoval násobně víc. Pomohlo by, kdyby někdo naučil Kubu pracovat s informacemi. Jenže starýho zlomyslnýho psa nesmyslým exhibicím neodnaučíš..
honza10:24:40 31.01.2018
odpovědět 
         Re: CHS Trio vs AV
Honzo, chápu, že chceš tu špínu ze sebe shodit, ale takhle okecávat bys to nemusel. A ještě s tím, že místo abys dal na stůl jasná fakta podpořená doklady, tak jenom osobně urážíš. Bylo to nějak takhle, vzpomínáš? goo.gl/4k6dvX
Kuba Turek12:12:06 31.01.2018
odpovědět 
          Re: CHS Trio vs AV
Jo to je pěkná ukázka zrůdnosti tvých výmyslů. Jedna z nejvylhanějších. Už ten bombastický titulek - hned za měsíc se ukázalo, že příjmy doběhly a šlo jen o časový posun. Interpretovat opatrnou poznámku v zápisu k jednomu měsíci jako "hroucení finanční koncepce" pěkně dokumentuje tvůj postup při výrobě alternativních faktů. Komentář k OEAV je z velké části vybájený a mimo realitu. Tam nespadla pod stůl dohoda s jednou sekcí jak mylně píšeš, ale bilaterální dohoda na úrovni ČHS-OEAV, která by naopak platila stejně pro všechny sekce.
honza14:00:58 31.01.2018
odpovědět 
           Re: CHS Trio vs AV
Jen pro jistotu - já jsem honza z r. 2016, nikoliv ten z r. 2018.
honza plocek20:54:55 31.01.2018
odpovědět 
            Re: CHS Trio vs AV
:-)
Kuba Turek22:10:09 31.01.2018
odpovědět 
           Re: CHS Trio vs AV
Díky, že jsi potvrdil, že OEAV odmítl spolupracovat s ČHS na členství a pojištění po špatné roční zkušenosti.
Kuba Turek22:14:35 31.01.2018
odpovědět 
            Re: CHS Trio vs AV
Tobě zdá se je zbytečný něco vykládat, všechno jen překrucuješ. Alespoň si nejdřív zjisti, jak dlouho ta spolupráce trvala.
martin23:25:07 31.01.2018
odpovědět 
            Re: CHS Trio vs AV
Tam nehrála žádnou roli nějaká předchozí zkušenost, ale jejich vnitřní politické boje.
honza23:28:29 31.01.2018
odpovědět 
           Re: CHS Trio vs AV
Ale hovno. Cele to bylo jednoduche jak facka. AV ma pravidlo na nejnizsi vyssi prispevku. Rekneme 1500,-. CHS ma sve prispevky. Rekneme 500,-. Tudiz dohromady 2000,-, pokud nekdo neslevi.

Dale AV pozaduje od sekci nizsi castku, rekneme 1100,-. Zbytek zustava sekci, ale nesmi vybrat od clena mene nez 1500,-.

Jirasko a CHS dostali ten genialni napad, ze budou nabizet kombi clenstvi za 1800,-. Jednoduche. Co ztratim na clenovi, ziskam diky mnozstvi clenu.

Problem tohodle napadu byl v tom, ze by to porusovalo pravidla AV. Proto vymysleli typicke vychodoevropske reseni. Clen zaplati 2000,-, a nasledne mu CHS vrati 200,-, ktere pozdeji dostane CHS jako dar od Jiraska.

Kdyz to pak tusim Zoban bonznul, tak AV poslal CHS s temito praktikami do prdele. A to proto, ze tahle praktika sla proti cili minimalni platby za clenstvi. Takze ano sekundarne politicke boje sekci, primarne klasicky pokus o ojeb.

vyzvracec historie00:15:07 01.02.2018
odpovědět 
            Re: CHS Trio vs AV
Díky za názorné zjednodušení.
Kuba Turek09:39:37 01.02.2018
odpovědět 
            Re: CHS Trio vs AV
To opravdu není správná interpretace. AV nemá ČHS co mluvit do toho, jestli chce nebo nechce dávat svým členům nějaké zpětné platby. To se sice dost nelíbilo některým sekcím AV které tuhle výhodu neměly, ale AV postup toleroval, protože to byla interní záležitost ČHS. Ani při debatě s vedením v Innsbrucku ten postup nerozporovali. Pokračovat v něm nechtěl ČHS, protože se tím stával součástí sporu mezi sekcemi AV, které u nás bojují o trh, peníze a členy.
Proto ČHS chtěl uzavřít dohodu na úrovni dvou partnerských svazů a vymanit se z tlaků mezi jejich sekcemi. AV zastavil snahu o zavedení bonusu pro všechny kombinované členy u všech sekcí, který by se řešil mezi AV a ČHS. Předjednané to bylo na schůzce s presidentem a boardem AV, ale u nich to pak neprošlo.
Jestli se Kuba vyžívá v tom, že minulou situaci překrucuje podle svých vymyšlených, ničím nepodložených představ, ať si to užije, dál to nehodlám rozebírat.
Je celkem zbytečné se v tom zpětně hrabat, teď funguje dohoda se Slovinci mnohem lépe.
honza16:47:30 01.02.2018
odpovědět 
             Re: CHS Trio vs AV
Vyzvraceč historie opravdu nejsem já.
Kuba Turek17:40:57 01.02.2018
odpovědět 
     Re: CHS Trio vs AV
V cem je atraktivnejsi?
10:45:32 24.11.2016
odpovědět 
      Re: CHS Trio vs AV
Nechci dělat čhs marketink, možná na to maj dokonce nějakou placenou pracovní sílu, ale já to vidím takhle:

1) kdo si dřív pořizoval AV kvůli pojistce a Alpám + ČHS kvůli podpoře jištění a Tatrám, tak dnes už nemusí. Má to v jedný, výrazně lacinější kartičce.

2) pojistka přes ČHS je flexibilnější - můžeš si třeba koupit jen Evropu a podle potřeby si krátkodobě přikoupit celej svět.

3) přes čhs jsou tam na něco vyšší limity plnění, tuším že na lékařské ošetření, které sice v Evropě jde normálně na modrou průkazku, ale mimo Evropu, např. ve Státech, kde je to drahý, anebo když potřebuješ někde nějaký složitější operace a delší pobyt ve špitále, tak už to přes AV nemusí stačit.

4) nevýhodu spatřuju v tom, že AV je vyzkoušená, že zaplatí "všechno", kdežto u ČHS přecijen zatím panuje určitá nejistota - asi by měla taky zaplatit "všechno", ale zaplatila již někomu vrtuli bez zdravotní indikace a bez keců??
honza11:49:30 24.11.2016
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
a který typ pojištěni je do CHS trio zahrnut?
viz
http://www.horosvaz.cz/pojisteni-1/cestovni-pojisteni/
12:12:00 24.11.2016
odpovědět 
        Re: CHS Trio vs AV
Nevím, ale předpokládám, že ten základ, tedy Evropa, bez úrazovýho.
honza12:23:08 24.11.2016
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
a který typ pojištěni je do CHS trio zahrnut?
viz
http://www.horosvaz.cz/pojisteni-1/cestovni-pojisteni/
12:14:10 24.11.2016
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
Body 1 a 3 jdou tak trochu proti sobe.. Nutno dodat, ze treba do statu uz clovek jede na dyl, musi pak platit svet 90 dnu, kterej vyjde na 2213 Kc pojisteni + 400 Kc clenstvi CHS.
12:41:12 24.11.2016
odpovědět 
        Re: CHS Trio vs AV
Na výlet do Států stačí základ a k němu si dopojistit za necelých 200 Kč ty dva měsíc7e mimo Evropu. Pořád to vyjde levněji než AV a s vyššími léčebným limity. Nemá moc smysl si kupovat celoroční pojištění do zahraničí na 90-ti denní výjezd, když jedeš jen na 2 nebo 3 měsíce. Doplatek vyjde na zlomek celoročního pojištění.
01:08:04 31.01.2018
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
Kdyz uz jsem byla marketingove pouzita jako (ne)odstrasujici priklad plneni, tak doplnim: vrtulnikova akce (bez jakekoli zdravotni indikace) i jeji proplaceni pojistovnou probehla naprosto bez problemu. Ve Svycarsku si jen ofotili ID kartu a karticku pojisteni (pochopitelne az dole :-), doma stacilo vyplnit standardni formular s popisem situace a prilozit fakturu, kterou nam poslali postou cca za mesic. Problemy vznikly spis ze strany Svycaru, protoze poslali nejdriv jednu fakturu, a najednou po 2 mesicich upominku na nezaplacenou fakturu s nejakou odlisnou castkou,bez popisu za co to je. Vtip byl v tom, ze obe akce – vrtulnik a zachranare – uctovaly jiné organizace. Puvodni fakturu jsme vubec nedostali. Urgovala jsme vec u pojistovny poplasena, ze budu muset vymahajici bance platit penale, ale pojistovna se k tomu postavila velmi rychle celem a druhou fakturou k udalosti pridala a bezodkladne zaplatila. Za mne tedy pochvala! Uz drive docela dobra pojistka chs je ted mnohem vyhodnejsi, zvlaste pokud jezdis jen po Evrope. Dohodou se Slovinci se nyni podarilo vyresit i letity problem se slevami na chatach v Alpach pro cleny chs. Pro uplnost dodavam ze spolulezec mel AV a plneni probehlo prakticky stejne.
Alena14:03:38 24.11.2016
odpovědět 
        Re: CHS Trio vs AV
Když už je tu někdo se zkušeností jak to probíhá-opravdu se nejprve volá asistenční služba a pak teprve vrtule či jiná pomoc?Zajímalo by mne jak se to řeší v případě,že pomoc je přivolaná jiným způsobem/třeba jiní účastníci nehody/,ale to už je otázka spíše na pojištovnu.
Aleš15:30:10 30.11.2016
odpovědět 
         Re: CHS Trio vs AV
Je jedno, komu zavoláš nejdřív. Nakonec se vždycky dostaneš k nějakýmu dispečerovi na záchrance. Jen je dobrý se k němu během telefonátu dostat co nejrychleji, proto je dobrý znát číslo - a teď nechci kecat, ale řekl bych, že nejlépe na horskou službu. Čili u nás 1210, na Slovači 18300, v Rakousku 140, 1414 Švajc, 118 Jižní Tyroly.
honza10:27:34 01.12.2016
odpovědět 
          Re: CHS Trio vs AV
Naši kamarádi loni volali z Glockneru horskou službu, ale nikdo to nebral. Nakonec konečně vytočili 112 a záchranka se rozjela jako po drátku.
Kuba Turek02:05:03 31.01.2018
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
to si aj niekto vybavoval OeAV a potom este CHS kvoli Tatram?to naco preboha?
myjos23:27:36 23.12.2016
odpovědět 
        Re: CHS Trio vs AV
S ČHS máš podstatně lepší slevy na tatranských chatách než s Alpenvereinem.
01:23:51 31.01.2018
odpovědět 
       Re: CHS Trio vs AV
Vrtulí už se za ty 2 roky platilo hodně, nejdražší stála vloni přes 300 tis. za záchranku v Asijských horách. Jen vloni UNIQA proplatila členům ČHS záchranky a repatriace dohromady přes 1,3 mil. Nezaznamenali jsme jediný problém na straně pojišťovny s proplacením záchranné akce. Staví se ke všem pojistným událostem vstřícně, nevíme o případu, že by se snažili vykrucovat, posílají nám přehledy, kde je vše proplaceno. Oproti zahraničnímu pojištění mají 24 hodin denně asistenční službu na telefonu v češtině - když bude někdo ve stresu, nemusí se domlouvat v cizím jazyce, zařídí v případě nutnosti i vrtulník.
Honza Bloudek, ČHS20:03:09 31.01.2018
odpovědět 
 Re: CHS Trio vs AV
Ty pojisteni (OEAV, CHS vs UNIQA) jsou +- nastejno mi prijde. OEAV ma v Alpach vetsi jmeno skrz Rakusaky, ale to v koncovce by nemelo mit zadny efekt. CHS trio ala slevy v Alpach, je potreba si precist v kterych Alpach! Jezdis do Slovinskych hor, pak se Ti to vyplati, jinou pridanou hodnotu jsem nenasel. CHS add. Tatry, to je jasny plus na chatach. CHS clenstvi samoosobe jestli ma plus nebo ne, je v tomto pripade jedno, protoze bez nej tu pojistku mit nebudes. Rozsah pojisteni je v zachrane +- stejny, v dalsich nakladech se tvari lip UNIQA. Co se tyce invalidity, to sice ma lip resene OEAV, ale je treba vzit v potaz, ze to plati az od 50%! Rozsirovani jde u obou, jen jine naklady, pak u cilovych destinaci se to tez lisi, je treba zvazit kam event. pojedes ten rok. Nebo taky zda se na nektere cesty nepripojistit jeste u jine instituce. Do Alp mi to prijde +- jedno, co zvolis, ja nakonec zvolil CHS bez druzby se Slovinskem s urazovym pripojistenim.
pavel08:42:04 31.01.2018
odpovědět 
  Re: CHS Trio vs AV
Bludy, bludy. S ČHS Trio jsou stejné slevy na chatách, jako u OEAV, protože v Triu je členství ve SLovinském svazu, který má stejné recipročí smlouvy. Jediný rozdíl je v to, že máš slevu jako člen PZS. Přečti si na horosvazu jak to je, než začneš něco plácat, Aeronete.
09:16:46 31.01.2018
odpovědět 
  Re: CHS Trio vs AV
Ještě v jedné věci se Pavle pleteš. Pro slevy na slovinskych chatách nepotřebuješ jejich průkazku. K tomu stačí jenom průkazka ČHS. A s průkazkou PZS máš stejné slevy jako členové DAV, OEAV, SAC a hromady dalších zemí, které jsou součástí reciproční dohody, zahrnující celé Alpy.
Honza09:55:48 31.01.2018
odpovědět 
   Re: CHS Trio vs AV
Je to stale ta jedna :) Diky za upozorneni, to jsem nepochopil, tim to je bod navic pro CHS Trio.
pavel16:03:45 31.01.2018
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi