Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Routes:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Boulders:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Mountains:
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232
32.Kupec 2216

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231266 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 SD karta19.12.2016
Nějak jsem pozapoměl v neděli 18.12 na chatě u zeleného plesa, přesně v první místnosti SD kartu 64G Samsung, byly na ní zaznamy z ledu a hlavně z drona.

 NahořeBez BoulderCup - Jihlava17.12.2016
Zdravím všechny příznivce boulderingu v ČR.
26.12.2016 v Jihlavě pořádáme 2. ročník amaterského boulderového turnaje NahořeBez.
Registrace v 16:30
Začátek 17:00
Vstupné: dobrovolné
Cesty pro Vás připraví Ondra Veselský
 Re: NahořeBez BoulderCup - Jihlava19.12.2016
A o čem máme diskutovat? Kdybys tam zakázal maglajz a přikázal lezení v lezAčkách. Bylo by o čem dis
 Re: NahořeBez BoulderCup - Jihlava19.12.2016
A o čem máme diskutovat? Kdybys tam zakázal maglajz a přikázal lezení v lezAčkách. Bylo by o čem dis
  Re: NahořeBez BoulderCup - Jihlava19.12.2016
Diskutuj treba o tom proc je to nahore bez. Tema k diskuzi se vzdy najde a nemusi to byt zrovna dlou

 NahořeBez BoulderCup - Jihlava17.12.2016
Zdravím všechny příznivce boulderingu v ČR.
26.12.2016 v Jihlavě pořádáme 2. ročník amaterského boulderového turnaje NahořeBez.
Registrace v 16:30
Začátek 17:00
Vstupné: dobrovolné
Cesty pro Vás připraví Ondra Veselský

 16 dní ve stínu (1976)17.12.2016
Nahral som na Youtube kratky, skoro zabudnuty film "16 dní ve stínu", zachytavajuci vystup ostravskych horolezcov severnou stenou Eigeru. Ako prvi r. 1976 prekonali japonsku direttissimu v zime alpskym stylom.

 Re: 16 dní ve stínu (1976)17.12.2016
Děkuji. Knihu o té expedici mám doma a je výborná. X hodin přešlapoval na místě pod těžkým krokem a
  Re: 16 dní ve stínu (1976)19.12.2016
prosím tě,mohl by jsi mi napsat ten název té knihy.Páč jediné je od oty pavla,,výstup na eiger,,Ale
   Re: 16 dní ve stínu (1976)19.12.2016
autor Bohuslav žárský, STĚNA
   Re: 16 dní ve stínu (1976)19.12.2016
Eigeru je este venovana kniha Zdeno Zibrin, Radovan Kuchar - Z Tatier na Eiger, a Kuchar tiez vystup
 Re: 16 dní ve stínu (1976)17.12.2016
díky!
  Re: 16 dní ve stínu (1976)21.12.2016
dík chlapy,čus bus
  Re: 16 dní ve stínu (1976)21.12.2016
dík chlapy,čus bus

 finale lig. monte cuccho 17.12.2016
byl jste nekdo ve finale pres silvestra? "funguje kemp" a je k nemu pristup? da se nekde pobliz vyuzit pripadne sprcha tepla, nebo kratkodobe ubytko se sprchou? :) Diky!

 Cesta Pád do ticha16.12.2016
Ahoj všichni,
Potřeboval bych poradit s cestou pád do ticha, nikde ji nemohu najít ani na bílým masivu... respektive bílý masiv jsem též nenašel...může mi prosím někdo poradit kde v Teplicích se masiv a cesta nachází? Popř. poslat nějaké foto věže

 Cesta Pád do ticha16.12.2016
Ahoj všichni,
Potřeboval bych poradit s cestou pád do ticha, nikde ji nemohu najít ani na bílým masivu... respektive bílý masiv jsem též nenašel...může mi prosím někdo poradit kde v Teplicích se masiv a cesta nachází? Popř. poslat nějaké foto věže
 Re: Cesta Pád do ticha16.12.2016
Zdar, vede to na skálu Vesna, kde je cesta Vysoké napětí. Pád do ticha je hrana vpravo od VN.
  Re: Cesta Pád do ticha16.12.2016
Vždyť je to tu v databázi. Zvláštní dotaz.
   Re: Cesta Pád do ticha16.12.2016
No, pokud neví, kde to je, tak to nenajde, v průvodci to není, protože VN nebylo uznáno jako cesta,
    Re: Cesta Pád do ticha16.12.2016
Přesně je to tak jak píšeš ;-) a nevíš u jaké věže bych mohl danou věž najít? Projel jsem kompletně
     Re: Cesta Pád do ticha16.12.2016
V první odpovědi jsem to psal. Je to vlevo od věže Hláska směrem dolů ke vstupu do skal. Když tam pů
      Re: Cesta Pád do ticha16.12.2016
Jo promiň nějak mi blbne telefon, díky moc vážím si toho :-)
    Re: Cesta Pád do ticha16.12.2016
Přesně je to tak jak píšeš ;-) a nevíš u jaké věže bych mohl danou věž najít? Projel jsem kompletně

 Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
15.12.2016
Zdar všichni, vznesl jsem tento týden mailem dotaz na Tendon/Lanex ohledně jejich Tendon Rope Markeru. Odpovědi Lanexu byly vyhýbavé, snažili se naznačit, že mohu na značení lan používat jen jejich značkovač. Nakonec alespoň potvrdili,
 Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
Levně nakoupit běžnou věc, přebalit, odborně pojmenovat a draze prodat je taky obchodní strategie...
  Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
Ja zase odrezavam cca 10 cm opletu. Je to snadno viditelne, snadno nahmatatelne a rychle hotove.
   Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
Hlavně nezakrojit moc hluboko.
   Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
Já zas odřezávám cca 10 cm jádra. Pak se to sice v půlce vždycky tak divně chruje, ale aspoň to není
 Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
Super ušetřil jsi cca 30 Kč. Strávil na tom cca hodinu (emaily, formulace, hledání výrobců, srovnává
  Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
Děláš v Lanexu?
   Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
Ne, nedělám v Lanexu.
Objednal si u tebe reklamu Centropen?
    Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
Ne. Ale také neobhajuji jakékoliv praktiky Centropenu.
    Re: Značkovač lana _ Rope Marker16.12.2016
tohodle pána neber vážně, vidí reklamu všude možně. Odborně se tomu říká "projekce odštěpených
   Re: Značkovač lana _ Rope Marker21.12.2016
ma pravdu. touto sondazi zadrel na nejaky cas dva lidi a stejne to neprineslo uzitek, kdyz poklada d
  Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
Tak to ty jsi komentováním na lezci už prošustroval nejmíň deset mega.
  Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
Pocit morálního vítězství: k nezaplacení.

Na vše ostatní máte mastercard.
  Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
prave pro to tady napsal aby tym ostatni nemuseli travit cas. na znaceni lana su najlepsi boruvky
   Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
OK dostal jsi se k informaci, který že to značkovač od Centropenu je. Jseš si úplně jistý, že ton čl
    Re: Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
boze, odpovednost mas sam za seba predsa
    Re: Značkovač lana _ Rope Marker16.12.2016
Já jsem si textilním značkovačem označil lan už několik a žádný se mi nepřetrhlo.
Vzhledem k
  Re: Značkovač lana _ Rope Marker16.12.2016
A co tvuj pocit moralniho nadrazeni, taky stoji za tu promrhanou energii?
Btw. existuje mnoho
  Re: Značkovač lana _ Rope Marker16.12.2016
Řada lidí nedělá za 500-700Kč/h. Si spadnul z jahody naznak??
   Re: Značkovač lana _ Rope Marker16.12.2016
Za ty prachy si na znak lehá při oné práci :-).
 Re: Značkovač lana _ Rope Marker21.12.2016
ono, hlavně jsi neobjevil ameriku. Tahle diskuse je tu snad co dva roky.
Hoď do vyhledávače n

 Značkovač lana _ Rope Marker15.12.2016
15.12.2016
Zdar všichni, vznesl jsem tento týden mailem dotaz na Tendon/Lanex ohledně jejich Tendon Rope Markeru. Odpovědi Lanexu byly vyhýbavé, snažili se naznačit, že mohu na značení lan používat jen jejich značkovač. Nakonec alespoň potvrdili,

 Pohodlný lezačky14.12.2016
Ahoj, díky za tip,  kde je v Praze ke koupi a vyzkoušení větší množství ležaček. Konkrétně pro vícedélky, pohodlný, širší noha. Budu zkoušet a snad něco najdu, než se starý lezky rozpadnou.
 Re: Pohodlný lezačky14.12.2016
Prvně v Praze bych raději zkoušel lezečky, než lezačky. U Masaryčky máš Hudy, za rohem pak RockPoint
  Re: Pohodlný lezačky14.12.2016
zase je to v tom alpsportu asi jediný krám, kde se dají zkoušel Scarpy
 Re: Pohodlný lezačky14.12.2016
A až si vybereš, nezapomeň si zapamatovat název modelu aby sis ho mohl doma vygůůglovat a najít nejl
  Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
Díky za info. Scarpy mě rozhodně zajímaj a málokde jsou. O cenu jde taky, ale hlavně aby sedly. Omlo
   Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
vlastně ještě v BB asi
   Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
scarpy jsou pohodlný, ale spíš tvrdší lezky. za začátku je s nima boj než se nastaví na nohu
    Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
scarpy nají desítky modelů, mají tedy i měkké
     Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
Zrovna scarpa furia je nejmekci lezecka co jsem kdy mel na noze :D
 Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
Mě by zajímalo jaký je rozdíl mezi lezečkama a lezačkama? Ví to někdo?
  Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
Lezecky jsou pomucka na lezeni. Lezacky jsou pomucka na lezani.
   Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
Díky, ale moc si nepomohl. Teď se musím zeptat na rozdíl mezi lezením a lezaním?
Já to myslel
    Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
Hele. To je myšleno vážně lezečky=lezení, lezačky=lezaní (neexistuje v žádném kraji). Stejně jako ne
     Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
já mám nejradši lízačky
      Re: Pohodlný lezačky16.12.2016
Nebo vylizovačky. Od vylízat na skalky...
      Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
Tak to já mám radši kuřačky. Od slova kouřit.
     Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
já mám nejradši lízačky
     Re: Pohodlný lezačky19.12.2016
No ja jsem si to treba myslel docela dlouho, ze jsou to lezacky. Jan jsem to slovo mel z doslechu, t
    Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
Lezačky se používají v Čurákově. Současně tam také prvolezec leze "na prvního" a musí u to
     Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
Bozinku Kulo ty jsi tak vtipný. Všichni sedáme na zadek a učůráváme jak jsi jim to všem natřel.
      Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
Asi potrefena husa, ze? Zkus nadhled, funguje..
     Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
To se mi zda ze curakov je kras :D Kazdej tam ma lezacky a lano pres rameno jako kokot :D
      Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
V Krasu je to dost oklouzaný. Byl jsem tam v říjnu a i kámoš mi to potvrdil, kterej tam byl teď. Dop
       Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
Jo VHS to je Čurákov...
        Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
Kdepak hoši, takhle se na Moravě říká Praze ;-) A hlavně... pij tu vodu pomalu, je studená :-D
 Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
ale jinak aktuální článek na e-montaně píše, že jediné co je dnes na lezení horší než před 30 lety j
  Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
to ze su teplejsie mu verim :) otazka je, ci aj lepsie drzia v stene...
   Re: Pohodlný lezačky15.12.2016
na rajbasy jeste nikdo nevymyslel lepsí ;-)

a to teplo muze byt rozhodujici
    Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
No mluvi tam o severni stene Eigeru... Asi jak co, ale vetsina cest se tam spis leze s mackama :D
  Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
To mě docela zaujalo. Já v nich lezl roky a bylo to fakt peklo. Když jsem si pak konečně pořídil nor
 Re: Pohodlný lezačky16.12.2016
Pohodlí? Jedině Triop!
  Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
Jako už ste trapný s tim Triopem!
   Re: Pohodlný lezačky19.12.2016
Jedině TRIOP!!! Myslím to vážně.
  Re: Pohodlný lezačky18.12.2016
Tak vám všem děkuji za tipy, rady i trochu pokusů o erotiku. Oběhl jsem doporučené obchody a z mého
   Re: Pohodlný lezačky19.12.2016
Ale dá. Jen se neraduješ ze 7+, ale z devítky.
    Re: Pohodlný lezačky19.12.2016
Tak nejak :)

1   ...   251   252   253   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   269   270   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 16 dní ve stínu (1976)
Nahral som na Youtube kratky, skoro zabudnuty film "16 dní ve stínu", zachytavajuci vystup ostravskych horolezcov severnou stenou Eigeru. Ako prvi r. 1976 prekonali japonsku direttissimu v zime alpskym stylom.

https://youtu.be/0PJ45VkBdk8
11:45:55 17.12.2016
odpovědět 
 Re: 16 dní ve stínu (1976)
Děkuji. Knihu o té expedici mám doma a je výborná. X hodin přešlapoval na místě pod těžkým krokem a když nemohl, chytil se lana po japoncích, aby nahoře ve výlezu zjistil, že je zamznuté jen pár cm v ledu...
 vonkreuz14:42:51 17.12.2016
odpovědět 
  Re: 16 dní ve stínu (1976)
prosím tě,mohl by jsi mi napsat ten název té knihy.Páč jediné je od oty pavla,,výstup na eiger,,Ale myslím že je to něco jiního.hoj a dík
dušan18:51:44 19.12.2016
odpovědět 
   Re: 16 dní ve stínu (1976)
autor Bohuslav žárský, STĚNA
honza k.20:57:38 19.12.2016
odpovědět 
   Re: 16 dní ve stínu (1976)
Eigeru je este venovana kniha Zdeno Zibrin, Radovan Kuchar - Z Tatier na Eiger, a Kuchar tiez vystup na Eiger spomina vo svojej legendarnej (a skvelej!) knihe Deset velkych sten.
marek21:09:56 19.12.2016
odpovědět 
 Re: 16 dní ve stínu (1976)
díky!
honza k.20:57:19 17.12.2016
odpovědět 
  Re: 16 dní ve stínu (1976)
dík chlapy,čus bus
dušan18:47:13 21.12.2016
odpovědět 
  Re: 16 dní ve stínu (1976)
dík chlapy,čus bus
dušan18:47:16 21.12.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1128 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi