Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Orel Břeclav - Břeclav
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř

Prodejny
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HUDYsport - Praha 9
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání07.01.2017
Ahoj,
Můžete mi někdo prosím definovat rozdíl mezi lyžemi dynafit manaslu a baltoro? Vím že manaslu je lehčí širší a přitom má v jádru titanal, ale nechápu jak je to možný. Zajímalo by mě především jak se chovají na prudkém firnu a jak jsou tvrdé,
 Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání08.01.2017
Jako začátečník v terénu, myslím že můžeš všechny tyto starosti hodit za hlavu. Budeš rád, když to d
  Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání08.01.2017
Možná,že máš pravdu,ale na to se neptal.
   Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání08.01.2017
No a co?
    Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání08.01.2017
hovco
  Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání08.01.2017
Jasně, vím že to zatím řešit nemusím, ale lyže vydrží přeci jen déle než dva roky a za dva roky už b
   Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání09.01.2017
Tak jinak: myslím, že je to úplně jedno. Oboje lyže jezdí z kopce dobře. Vypínací síly na obou vázán
    Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání09.01.2017
na jednu stranu musím souhlasit, na druhou ne - užije si sjezd tak ve třetině případů (a možná ještě
     Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání09.01.2017
obecně tady padla od KT jedna důležitá informace, že bezpečnostní vázání funguje výborně na tvrdém s
      Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání09.01.2017
Díky všem přispěvovatelům.
Vyvozuji si tedy:
1)Baltoro i Manaslu mě budou určitě stači
       Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání09.01.2017
Turn je fajn, lehký, levný, ale osobně by mě srala absence brzdiček
     Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání09.01.2017
Myslím, že ztráta lyže v extrémním terénu je mýtus. Neslyšel jsem nikdy o případu, že by někomu např
      Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
Je to i o psychice. Pokud mám vázání nastavené tak, že nikdy nevypne, jsem klidnější. U strmých sjez
       Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
To tedy nějak přenastavuješ vázání v terénu, kde se už nebojíš?
      Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
U jedněch lyží, které neměly rámové vázání, ale oddělenou špičku a patu, mi vázání několikrát vyhodi
   Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
Nemám osobní zkušenost, ale myslím, že lyže budou skoro stejný. Kdybych řešil prachy, šel bych do le
    Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
Dík
    Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
To s tim vazanim je dobra poznamka, a pro mne je to duvod, ze brecim, ze jsem koupil Radicala rok pr
     Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
Nevím jak Baltora ale já mám Manaslu a celkem si chrochtám. Moc dobré lyže. No v podstatě při 30 ti
      Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
A jaký ročník manaslu máš?
       Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
2014
        Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
ok. díky
     Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
A která vázání máš konkrétně na mysli?
      Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání10.01.2017
Ta otázka patřila Geovi :-)

 Ubytovani v Cogne06.01.2017
Mam nejaky plan se podivat na ledy do Cogne. Muze nekdo doporucit ubytko pro 2 lidi s autem? Diky
 Re: Ubytovani v Cogne08.01.2017
Velmi prijemny pension je
 Lezení v těhotenství06.01.2017
Ahoj,
chtěla jsem vás poprosit o zkušenosti jak dlouho jste lezly v těhotenství. Já jsem v současné době 11tt s dvojčaty. Vzhledem k tomu, že jsem začátečník (od 2/2016) lezu malé obtížnosti a zatím si tahám lano sama. Mám popravdě spíše obavy u ji
 Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Kubo, předpokládám že tohle jsi psal ty, aby sis mohl v nadcházejícím pátečnim večeru sednout do vyh
  Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Ne, ne, já to nebyl, ale je jasný, ze to ma potenciál ...
Já jsem napsal vše co jsem chtěl,
 Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Buď chceš mít děti nebo lízt, mačkat si břicho v sedáku je nezodpovědné. Seď radši doma na prdeli.
  Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Taky názor ale čekala jsem trochu sofistikovanější odpovedi:)
   Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
zhruba před rokem dvouma tu tuším Helenka? dávala podobný dotaz a fundovaných odpovědí dostávala kot
   Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Tak ne, Johanka to byla. Ale moc o ně nestála.
    Re: Lezení v těhotenství07.01.2017
Katko, Johanka je má žena, dostala hodně rad, bohužel nesmysli, na které se navíc neptala. K otázce,
     Re: Lezení v těhotenství07.01.2017
Jen pro zajimavost, co byly ty "nesmysli" jak pises? A pro lepsi orientaci - Co jsou pro V
   Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Toto je stručná a maximálně sofistikovaná odpověď. Lezení v těhotenství = nezodpovědná debilita
 Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
já jsem chlap, děti zatím nemám. ale od fyzioterapeuta jsem senedávno dozvěděl, že při lezení a jaké
 Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Ahoj Katko, tak já ti k tomu s dovolením něco napíšu z pozice ženský, která trochu ví, o čem mluví.
  Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Dekuju za vsechny odpovědi. Po precteni statsich diskuzi je mi jasne že je to kontroverzní tema na k
   Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Pokud to nemůžeš vydržet a musíš lízt, tak lez na bouldrovce lehčí traverzy nebo lehké bouldery při
    Re: Lezení v těhotenství07.01.2017
S tím s dovolením nesouhlasím - na boulderu můžeš hůř spadnout s nevhodnou rotací a břichu opravdu š
     Re: Lezení v těhotenství07.01.2017
posilovat se dá i jinými aktivitami, než je lezení, bez pochyby efektivnějšími a bezpečnějšími.
   Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Muzes jistit pres kurt, neni to uplne prijemny ale jde to...
   Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
i ve 4 - 5 se Ti může otočit chyt, v 5 - 6 na TR Ti do toho parťák může prudčeji odsednout a blbě s
   Re: Lezení v těhotenství07.01.2017
S těma zkušenostma ostatních lezkyň je problém ten, že s pravděpodobností blížící se jistotě se o ni
    Re: Lezení v těhotenství10.01.2017
No, po pravdě řečeno - většina holek v rané fázi těhotenství pravděpodobně lézt přestává. Nevybavuju
     Re: Lezení v těhotenství10.01.2017
Jen pro zajimavost, slysela jsi nekdy o nejakych takovych problemech ve vazbe s nejakym jinym sporte
     Re: Lezení v těhotenství10.01.2017
Kamarádka projevila obavu, že potratila (ve velmi rané fázi) po nějakém lehce intenzivnějším běhání.
 Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
kontaktuj johanku ... nebo radši ne - kontaktuj zdravý rozum...
  Re: Lezení v těhotenství07.01.2017
Johankooooooooooooooo, Johankooooooooooooooooo, kde jsiiiii? Jaké bylo těhotenství se sedákem Horská
 Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Proměň zdánlivou slabinu ve výhodu. Nic nemá v rajbáku lepší tření než pořádná vampna.
 Re: Lezení v těhotenství06.01.2017
Omlouvám se za lehký offtopic, ale třeba Ti to pomůže s rozhodováním.
Moje máma profesionálně
  Re: Lezení v těhotenství08.01.2017
Konečně nějaké fakta. Přidám taky jednu. Moje matka se mnou v břichu lyžovala a jenom trochu spadla.
  Re: Lezení v těhotenství10.01.2017
Když chceš fakta... spadla jsem v osmém měsíci ze schodů a sjela po zadku až dolů. Úplně hloupé uklo
   Re: Lezení v těhotenství11.01.2017
A jo, máš pravdu. To znamená, že určitě nespadne, když si dá pozor. Je hloupá, že se ptá a hloupí js
    Re: Lezení v těhotenství12.01.2017
Nikoliv, toto je pouze roztomilá hra s pravděpodobností. Život miluje paradoxy.
     Re: Lezení v těhotenství12.01.2017
No, někdo, kdo se narodí kvůli matčinýmu zbytečnýmu sportování postiženej, to tak roztomile vidět ne
   Re: Lezení v těhotenství11.01.2017
Toto jsou jako fakta, ktera maji podpirat nejake zavery? :)
 Re: Lezení v těhotenství - ziadny problem07.01.2017
Liezol som pocas celeho tehotenstva manzelky aj milenky. Len pocas porodu som nemohol, kedze som sil
  Re: Lezení v těhotenství - ziadny problem08.01.2017
Presne! Nechapu co se tu furt resi.. Proste hysterie.. Chlapi, normalne lezte, diteti to neuskodi!
   Re: Lezení v těhotenství - ziadny problem08.01.2017
:DDD
 Zase špatně07.01.2017
Opět špatně položená otázka. Samozřejmě, lezení v těhotenství je naprosto bez problémů. Klidně až do
  Re: Zase špatně10.01.2017
Vy se neudržíte při otočení chytu? Co jste to za lezce? :o)) On jaxi člověk v těhotenství většinou n
   Re: Zase špatně10.01.2017
Já bych to viděl poněkud složitěji :-) V lehčích cestách slouží chyty i jako stupy. A i když máš tři
 Re: Lezení v těhotenství08.01.2017
Ach Katko, Katko!
Nebuď produkt týhle doby "chci všechno a hned, kdykoliv" a napíšu
 Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
Porad se s doktorem, ktery ti rekne, jak muze sedak pusobit pri zatizeni v te ktere casti tehotenstv
  Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
minimálně dva doktoři se lehce ironicky účastní této diskuse a docela silně nedoporučují. ale to je
   Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
Jo, to jsem mel tak nejak na mysli. Zene taky doktor nedoporucoval jezdit autem a obecne cestovat a
    Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
Ale v tomto případě nejde o to, zda je riziko přiměřené, nebo ne, ale o to zda náhodou není zbytečné
     Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
S tim autem...rozhodne jsme nejezdili jen k lekari, nebo kdyz to bylo nutne. Jezdili jsme na navstev
      Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
Bylo to myšleno trochu jinak. Jasně, že každý neleží domo s nohama nahoře a nenechává se obskakovat.
     Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
Ad rozhodovani (a neseni odpovednosti) o dulezitych vecech za nekoho, kdo se nemuze branit....tohle
      Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
Dělej věci jak je cítíš a buď připravená za ně nést následky. No a na ostatní chytráky se ..... Živo
      Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
Dělej věci jak je cítíš a buď připravená za ně nést následky. No a na ostatní chytráky se ..... Živo
 Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
žena lezla ještě v 6. měsíci s horním, na kole jezdila v 7. Spíš bych dával bacha když jistíš, celot
  Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
Zena lezla na prvnim, lyzovala a jezdila na kole az do zacatku devateho. Kajak vzdala uz v osmym. Po
   Re: Lezení v těhotenství10.01.2017
Taky je super jezdit na koni - v takovém případě už se na lezení nikdo neptá... ani doktoři. Není do
    Re: Lezení v těhotenství12.01.2017
Na kone jsem uplne zapomnel, toho davala jen do sedmeho. A taky singletraily, ty zabalila v osm a pu
     Re: Lezení v těhotenství13.01.2017
...a pak se jí narodila krásná čtyřčata.
 Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
žena lezla ještě v 6. měsíci s horním, na kole jezdila v 7. Spíš bych dával bacha když jistíš, celot
 Re: Lezení v těhotenství09.01.2017
Ahoj, pred 11 lety jsem byla v obdobne situaci. Ackoliv na me zirali v porodnici jak na zjeveni, bo
 Re: Lezení v těhotenství10.01.2017
Odpovim slovy naseho znameho gynekologa: zena v tehotenstvi by muze bez problemu sportovat, ale mela
  Re: Lezení v těhotenství10.01.2017
No jo, ale to nemůžeš srovnávat. Je to nefér, tvoje paní je normální.
   Re: Lezení v těhotenství10.01.2017
Hezké, něco na tom bude :o)
 Dělej sporty, na které jsi zvyklá11.01.2017
Jestli můžu taky přispět z pohledu ženy, která ví o čem mluví:

Lezla jsem asi až do
  Re: Dělej sporty, na které jsi zvyklá11.01.2017
..až teď dočítám diskusi do konce a koukám, že se silně opakuju. Tedy naprostý souhlas s Lukášovým p
   Re: Dělej sporty, na které jsi zvyklá11.01.2017
nabizim k pouhemu zamysleni (reakce urcite netreba) tento citat:

" ... the evolu
 Re: Lezení v těhotenství - should be avoided11.01.2017
Ano, ani tahle diskuze neprinesla nic originalniho. Vse tu jiz bylo receno v predchozich diskuzich -
  Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
Takže to shrňme: názory se v těhotensko-lezeckých diskusích opakují, leč přibývají přispěvatelé, a t
   Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
To je skoro jako na večírku domorodek:). To je holt ta statistika velkejch čísel, většina je v napro
    Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
Tohle je solidní příspěvek.Jinak řekla bych, že názory lékařů zde lezoucích jsou celkem ne moc zauj
     Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
docela cumim, doted jsem myslel ze jsi chlap..
      Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
Ke zmnene doslo teprve nedavno!
    Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
blahovej nicnetusici je v podstate kazdej zijici ve spolecnosti kde je povinny zdravotni pojisteni,
    Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
Ale o tom to přece celé je. O pravděpodobnosti rizika. Jak psal někdo výše, pravděpodobnost, že se n
     Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
no jasně samozřejmě! při té naší takzvaně ukrutně nebezpečné kratochvíli je nejnebezpečnější ta cest
   Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
Foso, zkus mi říct, kam se podle tebe poděje taková baba, který se při lezení v těhotenství stane, ž
    Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
Pokud už mě (kdokoliv) oslovuje, uvítám u jeho příspěvku podpis. Děkuji.
No, co by dělaly, as
     Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
Normálně bych se do téhle diskuse nezapletla, protože debaty na Lezci skoro nečtu. Motivovala mne al
      Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
Já zas nemám ráda překrucování názorů. Chlap samozřejmě může být vynikající gynekolog. Může mít hrom
       Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
Neptal jsem se, s čím ses setkala, zajímalo mě, co si opravdu myslíš. Určitě zvládneš i méně vyhýbav
        Re: Lezení v těhotenství - should be avoided13.01.2017
Jak to mám vědět, nejsem pánbu. Část žen to možná odradí, některé třeba ne. Málokdo špatnou zkušenos
         Re: Lezení v těhotenství - should be avoided13.01.2017
Vědět to ani nemůžeš, ale napsalas co si myslíš a to stačí. Statisticky vzato drtivá většina těhoten
       Re: Lezení v těhotenství - should be avoided12.01.2017
Ahoj, můžeš prosím poslat odkaz na studii zabývající se jízdou na koni a jejím vlivem na rizika těho
        Re: Lezení v těhotenství - should be avoided13.01.2017
http://
     Re: Lezení v těhotenství - should be avoided13.01.2017
že páni, natož doktoři mužského pohlaví nechápou změnu ženské psychiky vlivem hormonů snad ani nemůž
 Re: Lezení v těhotenství12.01.2017
Na lezení se vybodni. Začni s trickline nebo basejump! Plod vyletí ven jedna básěň! :-D
 Opusťme český píseček13.01.2017
Přiznávám, že mě vlastně nikdy nenapadlo zjišťovat "vliv lezení na těhotenství", protože m
  Re: Opusťme český píseček13.01.2017
Článek má hodnotu, pokud tě zajímají souvislosti v populaci žen, které lezly a dítě donosily. Pro té
   Re: Opusťme český píseček13.01.2017
Nenajde :)) ... Proč nenajde jsem tu drive opakovaně psal ...
T. palec nahoru za komentář ...
   Re: Opusťme český píseček13.01.2017
Jasně, nikdy to nebude reprezentativní. Ještě pětkrát mi to, prosím, zopakuj, zatím jsem si nevšimla
    Re: Opusťme český píseček13.01.2017
Hvězdiček je tam pět, já je všechny podrobně nečetl, takže klid :-)
S tím že to nikdy nebude
    Re: Opusťme český píseček13.01.2017
Btw: Zdá se mi, že v článku kromě doporučení celotěláku taky zaznívají slova jako
- potrat
 Re: Lezení v těhotenství13.01.2017
pokud by se tu některá těhotná lezkyně i přes všechna nedoporučení rozhodla, že (ať už bude či nebud

 Žebříček teenagerů na 8a.nu02.01.2017
Bez ohledu na to, co si o jednotlivých článcích na 8a.nu myslím, je to nejrespektovanější mezinárodní server pro sportovní lezení. A sestavili žebříček lezoucích puberťáků. Jako jo, Ashima je někde jinde a vede zcela oprávněně, ale pro nás může být zajíma
 Re: Žebříček teenagerů na 8a.nu02.01.2017
Tento žebříček nelze brát vážně, vždyť v něm chybí Tomáš Binter jun.!
  Re: Žebříček teenagerů na 8a.nu03.01.2017
:-)
 Re: Žebříček teenagerů na 8a.nu02.01.2017
Něco takového jsem psal nedávno:
8a.nu vyzdvihuje onsighty Jana Vopata (13 let)
 Re: Žebříček teenagerů na 8a.nu04.01.2017
prober se...

 Adr lezení v zimě01.01.2017
Zdravím, jak je to s lezením v Adru přes zimu? Není náhodou od listopadu do 1.7. zákaz? Dnes jsem se byl projít po turistickém chodníku a ve Staré cestě na Starostu lezla dvojka nějakých prasátek...
 Re: Adr lezení v zimě01.01.2017
A co ti na to rekli, kdyz si je upozornil? Nebo si to nestihl, protoze si rychle bezel domu napsat b
  Re: Adr lezení v zimě01.01.2017
V téhle cestě klidně mohli bejt tak vysoko, že by musel hodně řvát, což je dost kontraproduktivní. V
  Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
Sorry, ale hulákat na někoho, kdo je skoro sto metrů vysoko, když si nejsem na 100% jistý, že mám pr
   Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
Boli sme to my, prisli sme si trochu zadrytoolovat.
Sorry nevedel som ze sa tam teraz nesmie
   Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
Boli sme to my, prisli sme si trochu zadrytoolovat.
Sorry nevedel som ze sa tam teraz nesmie
   Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
100m? Ty jsi ale hodně špatný...
 s trochou nadsázky01.01.2017
myslim že výchovný vychcaní se na batoh by v takové situaci nebylo od věci. Kamarád kdysi mágoval v
  Re: s trochou nadsázky01.01.2017
placená stráž je placená stráž...
  Re: s trochou nadsázky02.01.2017
U Sasiku? Haha, nebud vtipny. U sebe doma si mozna neco dodrzuji, ale prejedou za hranice a staci si
   Re: s trochou nadsázky02.01.2017
on nedával za vzor sasíky, ale saské pokuty. a věř, že kdyby se začaly solit 100E pokuty i u nás, že
    Re: s trochou nadsázky02.01.2017
No Saské ochranáře bych jako vzor zrovna nebral stačí se jít někdy do toho saska podívat a uvidíte c
     Re: s trochou nadsázky03.01.2017
protože je to v sasku normální. neexistuje tam žádnej zákaz lezení za deště nebo v nějakým stanovený
      Re: s trochou nadsázky03.01.2017
plkas, zakaz lezeni za deste tam je a je vsude na cedulich
       Re: s trochou nadsázky04.01.2017
no je fakt, že sem tam už 20 let nebyl, ale za mejch časů tam možná i ňáký cedule byly, ale rozhodně
  Re: s trochou nadsázky02.01.2017
s trochou nadsázky
šel bych světa kraj
šel s hlavou vztyčenou
a šel bych bosý
 Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
V Adršpachu je zákaz až od 1.1., takže přetáhli o den. Viz zde:
  Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
jenže pořád platí, že na nachcaném písku se neleze, i kdyby to bylo ještě v povoleném termínu
   Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
Hm, jenže teď byla skála tak suchá jako málokdy přes rok...
    Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
Adru se vyhly ty deste po vanocich, obrovska vzdusna vlhkost, namrazy a prazilo tam nekolik dnu vkus
     Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
asi jo, v patek kazdopadne ty skaly byly mrazem uplne vysuseny, k lezeni urcite vhodnejsi nez leckdy
      Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
Vysuseny byly tak maximalne na povrchu..
       Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
odborníku...
        Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
To je mi ale argument :)
         Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
Asi tak stejně blbej, jako ten tvůj
          Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
Chapu, nehodil se ti, tak je blbej.. ;) Funguje-li tva pamet takto silne selektivne a neobjektivne,
           Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
Jo a co tam je? Pohled do záznamu a realita je úplně někde jinde, alespoň na meteoblue
            Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
:)
            Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
Meteoblue publikuje data z meteorologickejch stanic? A ještě chybně? Myslel jsem, že meteoblue publi
             Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
Tak mají tam něco jako historii té jejich věštby. Nevím co kde viděl kolega, ale tuším že cosi spadl
              Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
Kolega mluvi o zaznamech (realne namerenych datech) z meteo stanic a ne o prevazne strojovych predpo
               Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
A co teda říkají ty reálně naměřený data v týdnu po vánocích, řekněme od úterý?
                Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
Proc si je nenajdes sam?
                 Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
A proč? Bylo pěkně, na nějaký hore zdar výstupy v pohodě
                  Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
A proc? Neptal jses nahodou po nich o kousek vys? Nejaky zachvat schizofrenie? :)

A m
                   Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
Podívej se na příspěvky od mm. kousek nahoru, zamysli se a můžeš zkusit začít znovu
                    Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
Skoda, ze tato odpoved postrada smyslu. Ale kroutis se pekne, to ano.
                     Re: Adr lezení v zimě07.01.2017
bohužel má pravdu. Podle radaru byla skála suchá a podle naměřených srážek taky. Nic to nemění na to
   Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
vychcat na bagl? to je genialni reseni. ale taky se muze stat ze tim udelas prvni krok k transgender
    Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
jasně, proč to nevystupňovat. Moc pěkný.
     Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
vystupnovat jakoze spiralu agrese? toby podle tebe bylo lepsi jejich pocinani durazne odsoudit, aneb
      Re: Adr lezení v zimě05.01.2017
Už se těším na ty situace, kdy rozlícený ochránce tradic a mravů nasere omylem do batohu stařence, k
      Re: Adr lezení v zimě06.01.2017
uznavam, ze se tva diskuze posouva k lepsimu, od urezavani pera se dostavame k vecem, ktery by se ap
       Re: Adr lezení v zimě06.01.2017
Jako blecha :-D
 Re: Adr lezení v zimě02.01.2017
nahodou ne, staci trochu pohledat
  Tradiční horezdary02.01.2017
Ale chlapci, podle mne moc netušíte o čem lezení na písku je.
Kdo je opravdový pískař, tak s
   Re: Tradiční horezdary02.01.2017
Presne! Ja tento pristup teda razim celorocne, nejenom na Novy rok.

A uz me taky unav
    Re: Tradiční horezdary03.01.2017
Na to je snadná pomoc. Tak jim to vysvětlovat přestaň a všichni, včetně tebe, budou spokojeni.
     Re: Tradiční horezdary03.01.2017
Hlupakum ale musime vysvetlovat ten nas jediny spravny pristup, jinak by ten svet sel rychle do kopr
      Re: Tradiční horezdary04.01.2017
Ne ne, já jsem ohleduplnej empatickej heliocentrik. A právě proto - pro tvoje dobro - jsem nucen sdě
   Re: Tradiční horezdary02.01.2017
nic proti Horezdarům, je ale pár lokalit, kde si je můžou lidi střihnout bez porušování pravidel. Ta
 Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
A kdyby jsi byl jsi se byl kouknul na Milence tak tam byly lezci taky. Ty zmetci co lezou 1.1 na vrc
 Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
A kdyby jsi byl jsi se byl kouknul na Milence tak tam byly lezci taky. Ty zmetci co lezou 1.1 na vrc
  Re: Adr lezení v zimě03.01.2017
Premyslel jsi nekdy Kareku, ze takovou argumentaci muzes pouzit pro vsechno, co zrovna ty chces dela
   Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
Tím chci jenom říct že nejvíce skalám škodili klasici. Lezli za mokra atd.
  Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
některý věci se veřejně nevytrubujou...
   Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
Myslím že keď sú jebnuti natoľko že sa zapíšu do vrcholovej knižky tak im je to asi jedno, hlavne že
    Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
jo, jenže tohle patřilo Karekovi a jeho projevu tady. Když jedu tradici, která překračuje desítky le
     Re: Adr lezení v zimě05.01.2017
Ano je to tradice, ale špatná protože vybočuje z pravidel. Vytrubovat se to musí aby se tomu příští
      Re: Adr lezení v zimě05.01.2017
Presne a títo "klasici" budú potom najviac za.ebavat o porušovaní zákazov čo sa týka mg at
      Re: Adr lezení v zimě05.01.2017
Presne a títo "klasici" budú potom najviac za.ebavat o porušovaní zákazov čo sa týka mg at
 Re: Adr lezení v zimě04.01.2017
Není v zime se tam lezou mixy podle pravidel a dohody vyjimek chhs a chko

 aramid 6mm vs. Dynaloop 8mm29.12.2016
Která by byla lepší do štandu?
EDELRID Aramid Cord Sling 6mm nebo Beal Dynaloop 8.3mm?

Obě mají 22kN. Přeci jenom 6mm repku ve štandu :D opticky to vypadá trochu děsivě. Ale Aramid je aramid.
 Re: aramid 6mm vs. Dynaloop 8mm29.12.2016
Edeleid. Kvuli nemravny hoax kampani na dynaloop.
  Re: aramid 6mm vs. Dynaloop 8mm29.12.2016
ja edelrid ne, proc to je dlouha pohadka.
  Re: aramid 6mm vs. Dynaloop 8mm29.12.2016
hoax kampan?
   Re: aramid 6mm vs. Dynaloop 8mm30.12.2016
nafouknutá propagace
    Re: aramid 6mm vs. Dynaloop 8mm31.12.2016
Kde? Nezaznamenal jsem.

 Zlatník průvodce27.12.2016
Ahoj, před Vánoci jsme byli popolézt a prozkoumat na Zlatníku, našli jsme tam pár nově přejištěných cest, a ani na lezci a ani v našich průvodvích jsme je moc nedohledali. Jedná se např o Parabolu na nůž není někde dostupný případně dokooupitelný a dohled
 Re: Zlatník průvodce28.12.2016
 mnohem těžší lezec26.12.2016
Ahoj, rád bych se zeptal, jaké máte zkušenosti s nepoměrem hmotnosti lezce a jističe. Když třeba leze kluk s holkou a on váží přes sto a ona je 60 kilové tintítko. Je schopna ho vůbec ujistit? Dík. J.
 Re: mnohem těžší lezec26.12.2016
Jde to. Na stene byvaji dole ocka a obsluha ti urcite ukaze jak si muze jistic pomahat odsedkou. Ven
 Re: mnohem těžší lezec26.12.2016
Jsem v klubu asi nejtěžší lezec 95kg a jistí mně i holky co mají 50kg i s postelí a čas od času jim
 Re: mnohem těžší lezec27.12.2016
Resilo se to tu pred mesicem, mrkni do historie.
 Re: mnohem těžší lezec29.12.2016
Edelrid přesně na tuhle potíž udělal OHMa. Je to super věcička a funguje naprosto spolehlivě.
  Re: mnohem těžší lezec29.12.2016
jj.. mají to na vyzkoušení v Praze na SmíchOffce. Tuhle jsem s tím jistila svého mamutího kamaráda a

 Ledy Gastainertal26.12.2016
Ahoj,
nema nekdo aktualni info o stavu ledu v udoli okolo Gasteinu?
diky jakub
 Re: Ledy Gastainertal27.12.2016
Teď je tam obleva. Mrkni na web kamery.

 LS Speedster vs. LS Skwama25.12.2016
Ahoj, nemáte prosím někdo zkušenost s oběma typy lezeček co se týče velikosti/číslování? Konkrétně by mě zajímalo, jaké prosím volíte číslování u Skwam oproti Speedsterům...
 Re: LS Speedster vs. LS Skwama29.12.2016
Mám Skwamy. Sedí mi stejná velikost jako Cobry a Pythony (39). Speedstery nemám, ale zkoušel jsem (u
  Re: LS Speedster vs. LS Skwama29.12.2016
Ok, díky moc za zkušenost/názor. Ještě někdo s podobnou zkušeností? :-)
   Re: LS Speedster vs. LS Skwama30.12.2016
Hoj, mam nohu 44-45. speedstery 40,5 a po čase se hodně roztáhnou a vytvarují podle nohy. Skwamy nem
    Re: LS Speedster vs. LS Skwama30.12.2016
No to bych (ne)chtěl vidět, jak lezeš do bot o cca 6 čísel menších než je tvá noha....
 Re: LS Speedster vs. LS Skwama30.12.2016
Mám oboje. Skwamy jsou o cca 1/2 čísla větší, takže bych klidně volil menší číslo. Každopádně jsou t
  Re: LS Speedster vs. LS Skwama30.12.2016
Díky moc, přesně takovou odpověď jsem si představoval, s tím, že je Skwama úplně jiná bota počítám..

1   ...   249   250   251   252   253   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   266   267   268   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Ahoj,
Můžete mi někdo prosím definovat rozdíl mezi lyžemi dynafit manaslu a baltoro? Vím že manaslu je lehčí širší a přitom má v jádru titanal, ale nechápu jak je to možný. Zajímalo by mě především jak se chovají na prudkém firnu a jak jsou tvrdé, ale budu vděčen za jakékoli poznatky o obou lyžích (předpokládám, že v prašanu na tom budou oboje slušně ale manaslu trochu líp). Taky by mě zajímalo, jestli mě stačí dynafit turn, nebo jestli budu potřebovat radical- vzhledem k vypínací síle. Měřím 188, vážím 74, ve volným terénu jsem začátečník, ale jezdím velice slušně se slalomkama, takže základní šajnu o lyžování mám. Ňák moc radikálně jezdit neplánuju, maximálně časem nějaké prudší žlaby. Debat o délce jsem si přečetl už dost, ale pokud k tomu má někdo co říct, tak taky budu vděčen (Plánuju koupit asi stejně vysoké jako já, nebo malinko nižší...). Dík za případné odpovědi.
v.21:13:17 07.01.2017
odpovědět 
 Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Jako začátečník v terénu, myslím že můžeš všechny tyto starosti hodit za hlavu. Budeš rád, když to dáš.
Kuba Turek15:49:42 08.01.2017
odpovědět 
  Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Možná,že máš pravdu,ale na to se neptal.
bidlo18:01:26 08.01.2017
odpovědět 
   Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
No a co?
Kuba Turek19:07:40 08.01.2017
odpovědět 
    Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
hovco
bidlo19:48:07 08.01.2017
odpovědět 
  Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Jasně, vím že to zatím řešit nemusím, ale lyže vydrží přeci jen déle než dva roky a za dva roky už budu jinde. Nechci koupit něco obyč z bazaru a pak to hned prodat. Navíc i když chci chodit, tak mě fakt záleží na tom, aby jsem si sjezdy "pořádně" užil...
v.22:27:42 08.01.2017
odpovědět 
   Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Tak jinak: myslím, že je to úplně jedno. Oboje lyže jezdí z kopce dobře. Vypínací síly na obou vázáních stačí na normální lyžování.

Proč? Protože lyže v této kategorii se liší spíš detaily a sjezd si užiješ/neužiješ daleko víc podle kvality sněhu, terénu a tvých schopností, než podle modelu lyže.

Protože vázání v terénu se dávají na daleko menší DIN než na sjezdovce (např. já mám už dlouhá léta 6, možná by to už sneslo kvůli snížení agresivity mé jízdy 5), vážím 85 kg a i s batohem a oblečením to dá klidně přes stovku. Důvod je, že v terénu se nohy nelámou jako na sjezdovce nějakým rychlým pohybem či několika rychlými rázy za sebou, ale pomalými zkruty.
Kuba Turek02:26:58 09.01.2017
odpovědět 
    Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
na jednu stranu musím souhlasit, na druhou ne - užije si sjezd tak ve třetině případů (a možná ještě míň) - většinou terén je rozbitý z lavinek, nebo dřívějších sjezdů, jsou zmrzlé plotny a krusta, nebo naopak rozbředlý těžký sníh.
Nesouhlasím ale s nastavením pod míru. Lidi, co na tom umějí, naopak štelují hodně natvrdo, aby v nečekané chvíli o lyži nepřišli.
11:36:02 09.01.2017
odpovědět 
     Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
obecně tady padla od KT jedna důležitá informace, že bezpečnostní vázání funguje výborně na tvrdém sněhu a hlavně ve velké rychlosti, a funguje blbě nebo vůbec v rychlosti nulové nebo nule se blížící. ostatně moje paní si takhle předloni urvala koleno (v nulové rychlosti kdy na sjezdovce svážela jednu z ratolestí z namrzlého hangu), a opravna kolen byla plná lyžařů a žádnej ze spurtu, samé popojíždění, uklouznutí ve frontě atakdále.
v zásadě jsou možné dva přístupy: 1. "pohodově frýrajdový" (není to uplně šikovný název, ale jiný mě nenapadá), kdy utahujeme vázání tak, aby neurvalo nohu v malé rychlosti v hlubokáči, tedy místo osmičky pětku, nebo 2. "skialpinistický", kdy věcně vyhodnotíme následky ukroucení kolena jako nepodstatné proti riziku ztráty lyže někde v namrzlém žlábku s vyhlídkou na střemhlavý let přes skalní prahy, a utáhneme na maximum.
Lukas B.11:50:08 09.01.2017
odpovědět 
      Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Díky všem přispěvovatelům.
Vyvozuji si tedy:
1)Baltoro i Manaslu mě budou určitě stačit na dlouhou dobu a rozdíl nepoznám, protože je to skoro stejné=
2) Stačí mi turn, dokud nebudu sjíždět Palačinku nebo Similaun, což nějakou dobu nebudu...
v.11:59:31 09.01.2017
odpovědět 
       Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Turn je fajn, lehký, levný, ale osobně by mě srala absence brzdiček
d.13:18:21 09.01.2017
odpovědět 
     Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Myslím, že ztráta lyže v extrémním terénu je mýtus. Neslyšel jsem nikdy o případu, že by někomu napřed vypadla lyže a on se pak kvůli tomu zřítil do propasti. Vždycky to bylo obráceně. Je ale možné, že se to někdy stane, protože co se stát může, to se také stane.

I na svém příkladu můžu říci, že se mi to nestalo. Myslím, že nejtěžší sjezdy jsem jel S5 nebo S4+ s takovou tou běžnou expozici někam do strmého žlabu proloženého skalkami. Párkrát jsem se svezl v lavině. Jezdím jako prase (tedy nijak technicky dobře ani elegantně) a stejně mi nikdy vázání nevyhodilo jindy, než po pádu ve vyšší rychlosti někde skoro na rovině (tedy na svahu sjezdovkového charakteru, kde jsem to pustil rychle a zblbnul oblouk, případně najel na šutry a spadnul). To už jsem víckrát zlomil lyži...
Kuba Turek12:37:11 09.01.2017
odpovědět 
      Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Je to i o psychice. Pokud mám vázání nastavené tak, že nikdy nevypne, jsem klidnější. U strmých sjezdů platí, že se nepadá, je to nezdravé. Pokud se tedy nechystám spadnout, není důvod, aby vázání vypínalo.

Nevhodným nastavením vypínací síly akorát může dojít k situaci, že vázání vypne kdy nemá. Párkrát se mi to stalo na obyčejné sjezdovce, proto na tuto možnost věřím a snažím se jí zabránit.

Zranění kolena při ve strmým v důsledku nevyplé lyže při pádu bude pravděpodobně ten nejmenší problém, který takový pád způsobí.

retez14:07:32 10.01.2017
odpovědět 
       Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
To tedy nějak přenastavuješ vázání v terénu, kde se už nebojíš?
Kuba Turek19:10:36 10.01.2017
odpovědět 
      Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
U jedněch lyží, které neměly rámové vázání, ale oddělenou špičku a patu, mi vázání několikrát vyhodilo. Ve větší rychlosti při zhruba přímém směru jízdy jsem najel na nějakou ledovou hroudu pod sněhem a i toto stačilo, aby vázání vypnulo. Znamenalo to hrabat se zpět cca 15-20m svahem a pak 30min hledat lyži pod sněhem...
Tedy šaškovat v místě, kde jsem se nechtěl moc zdržovat
Honza15:18:23 10.01.2017
odpovědět 
   Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Nemám osobní zkušenost, ale myslím, že lyže budou skoro stejný. Kdybych řešil prachy, šel bych do levnějších, kdyby ne, šel bych do manaslu. S užšíma lyžema se líp vejdeš do stopy a jsou lepší do strmýho tvrdýho - na výstup i na sjezd. Širší lyže budou lepší na obecný ježdění v terénu. Hlavní rozdíl vidím v tom, že díky složitější a dražší konstrukci manaslu vážej stejně, i když jsou širší.

Pokud nechceš brzdy, jdi do speeda turn, pokud jo, jdi do radicalu. Vypínací síly neřeš, speed stačí na všechno kromě agresivních skoků a jízdy na sjezdovce stylem sjezd nebo super G. Spíš se lidi odkláněj od vázání, jejichž špička nevypíná do strany, z důvodu snížení rizika kroucení nohy při pádu. Především tedy ti, kteří to již zažili.
honza10:17:28 10.01.2017
odpovědět 
    Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Dík
v.12:35:15 10.01.2017
odpovědět 
    Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
To s tim vazanim je dobra poznamka, a pro mne je to duvod, ze brecim, ze jsem koupil Radicala rok pred tim, nez se vsude vyrojily vazani prave s vypinaci spickou. Coz je sice i Radical, ale nelze u nej nastavit vypinaci sila.
Geo13:15:01 10.01.2017
odpovědět 
     Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Nevím jak Baltora ale já mám Manaslu a celkem si chrochtám. Moc dobré lyže. No v podstatě při 30 ti letém vývoji mého lyžování ve volném jsou to nejlepší prkna co jsem kdy měl. Krátký oblouk ve 4 metrovém průseku nebo dlouhý v lese mezi stromy, všechno jedno, zmrzlé, prašanovité ... všechno super.
Asi jsou i lepší prkna ale ptal ses na tyhle dvě.
Aldo17:14:22 10.01.2017
odpovědět 
      Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
A jaký ročník manaslu máš?
v.18:03:21 10.01.2017
odpovědět 
       Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
2014
Aldo18:48:20 10.01.2017
odpovědět 
        Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
ok. díky
v.18:59:01 10.01.2017
odpovědět 
     Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
A která vázání máš konkrétně na mysli?
Honza H. 21:39:33 10.01.2017
odpovědět 
      Re: dynafit baltoro, manaslu, vypínací síla vázání
Ta otázka patřila Geovi :-)
Honza H. 21:40:36 10.01.2017
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi