Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Petre, Petre, ...18.01.2017
Hele Petulo, Ondru, Stranika, Hrozu, Konecneho, prece nikdo nezpochybnuje.
Jen nevim, jak moc za jejich vysledky stoji dlouhodoba koncepcni prace KSL a vedeni reprezentace. Tak zkus prosim jeste napsat takovy pekny sebechvalny traktat i o tech ost

 Sedma s mágem18.01.2017
VIIc v Tisý s maglajzem ve Foto dne. To jste teda pašáci, když se u toho i fotíte.
 Re: Sedma s mágem18.01.2017
Pepo podpálí a první shoří...
 Re: Sedma s mágem18.01.2017
Stenly Kořínek je "hero of the day"!!
 Re: Sedma s mágem18.01.2017
To je asi nejaka provokace, ne? Takhle bile ruce nemam ani na vapne v cestach o nekolik stupnu tezsi
  Re: Sedma s mágem18.01.2017
no - a kdyby si je měl, tak to třeba i vylezeš!
   Re: Sedma s mágem18.01.2017
Tva jasnovidecdka koula se nejak porouchala ;)
 Re: Sedma s mágem18.01.2017
zas leze bez trička, tak bych ho nechal bejt
 Re: Sedma s mágem18.01.2017
To se leze standardně s mágem u 30 let, tak si svou potřebu prudit kompenzuj někde jinde :-)
  Re: Sedma s mágem18.01.2017
V Tisý se občas lezou s mágem i dvojky, ať si je v povolení napsané co chce. Ale snad s výjimkou Vyh
  Re: Sedma s mágem18.01.2017
A tenhle tvuj vylev neni kompenzace potreby prudit, jo? Nekdo "prudi" proti magu na pisku
  Re: Sedma s mágem18.01.2017
Papousi, v Tisy jsem pred tema zhruba 30 lety stravil dost casu a nevidel jsem tam s magem nikoho.
   Re: Sedma s mágem18.01.2017
OK, tak 27 :-)
    Re: Sedma s mágem18.01.2017
Jo, stejne jako se tam leze na rybu.
 Re: Sedma s mágem18.01.2017
co furt máte proti tomu mágu? až to tu bude samej uprchlík, ještě butede rádi, že je aspon někde bíl
  Re: Sedma s mágem18.01.2017
Tak mě jen napadlo, nedávno to tu kdosi psal na diskuzi, že asi došlo k transformaci Godwinova zákon
   Re: Sedma s mágem18.01.2017
dneska si člověk nemůže ani svobodně zavtipkovat o uprchlících, aniž by ho za to hnedle nepranýřoval
    Re: Sedma s mágem18.01.2017
Aspoň, ze jdou vidět stopy na hranicích, a vesele se kšeftuje s českejma cigarama
    Re: Sedma s mágem18.01.2017
Uprchlík je super film a Ostrov čarodějů ještě větší!
     Re: Sedma s mágem18.01.2017
Chtěl jsem napsat "lepší" - mě už z toho tady přechází zrak.
 Re: Sedma s mágem18.01.2017
zrovna ve skalním městě to už vůbec nechápu, když stačí plotnu do který pere slunko obejít a lízt ve
  Re: Sedma s mágem18.01.2017
Aspon se zmenší uhlíková stopa když už se takhle chováme i ke zvířatům a jídlu.
   Re: Sedma s mágem18.01.2017
mažeme je mágem?

 Přchod Malá Fatra17.01.2017
Čaute, vyrážím ve čtvrtek na přechod Malé Fatry a potřebuju jenom malou sondu ohledně množství sněhu a prošlápnutí stopy ze Štefanové na Mezdziholie (zelená) a ze Suchého do Strečna (červená). Byl jsem tam v sobotu a chodník z Vrátné na Chrapáky byl totál
 Re: Přchod Malá Fatra17.01.2017
to seš docela odvážnej jít bez sněžnic
 Re: Přchod Malá Fatra18.01.2017
Aktuální podmínky nevim, ale vzhledem k počasí, jaké poslední dny panuje ve Střední Evropě, bych bez
  Re: Přchod Malá Fatra18.01.2017
Hřeben je tvrdý jak beton, tam jsou teď sněžnice fakt zbytečné. Šel jsem to na mačkách, jsou tam tot
   Re: Přchod Malá Fatra18.01.2017
Ono to tak často je, že se ty sněžnice tahají jen kvůli nástupu a sestupu, ale bez nich to je mnohem
    Re: Přchod Malá Fatra18.01.2017
Jojo, souhlas, tam to umí být dost bídné. Já právě ještě řeším kudy to seběhnu dolů, jestli to půjdu
    Re: Přchod Malá Fatra18.01.2017
Jojo, souhlas, tam to umí být dost bídné. Já právě ještě řeším kudy to seběhnu dolů, jestli to půjdu
 Re: Přchod Malá Fatra31.01.2017
Takže kdyby náhodou někdo stejný problém- sněžnice jsou tam teď absolutně nevyužitelné, nepotřebné.

 Zuby16.01.2017
Starší lezec řeší problém se zuby ve vztahu k lezení:

- přední horní zub je zkažený a vachrlatý a bude muset být nahrazen v dohledné době implantátem

Z toho vyplývá problém při lezení na prvním při nabírání lana pro cvakání n
 Re: Zuby16.01.2017
já ho beru špičákem
 Re: Zuby16.01.2017
Přimáčknout bradou, aspoň se nemusí brát do huby kdoví v čem vyválený lano
  Re: Zuby17.01.2017
Taky to tak dělám. Jak nabíráš lano, díváš se dolů a vytáhneš lano pod bradu. Přimáčkeneš ho bradou,
 Re: Zuby16.01.2017
Pockat az tech zubu vypada vic a nechat si dat mustek, pak se sila roznese na dva krajni cepy.
 Re: Zuby17.01.2017
Ja bych rek ze neni zachrany, proste prirozenej vyvoj a postupnej rozpad organismu. Mne si zase spol
 Re: Zuby17.01.2017
Kdysi se mi právě při držení lana v hubě kus zubu uštipnul. Pravda byl tam trochu větší tah lana pač
  Re: Zuby17.01.2017
Tak přeci nedávat to lano do huby volové ! :-)
   Re: Zuby17.01.2017
Tak vidíš, lezu s přestávkama pomalu 30 let a tohle mě ještě nenapadlo :)
 Re: Zuby17.01.2017
box chranic neprilis vhodnej, clovek s tim slinta, nemuze poradne mluvit atd.
nasazuje se to
 Re: Zuby17.01.2017
Pokud máš hodně zapadlé oči, což starší osoby mívají, můžeš stisknout lano do oční jamky.
 Re: Zuby17.01.2017
Mrkni se do Pitta Schuberta co tam k nabírání lana do zubů píše a třeba s tím přestaneš :-) (mě to t
  Re: Zuby17.01.2017
trochu popolez, mas ten nejt u pasu a je to.
 Re: Zuby17.01.2017
otejpuj si véčko mezi palcem a ukazovákem a můžeš cvakat lano jedním tahem bez přechytávací přestávk
 Re: Zuby19.01.2017
to jsem znal jednoho co o obě jedničky na hoře přišel... nabral, zakous, cvaknout nestih bo mu ustř

 Lezecek aplikace16.01.2017
Myslíte, že bude mít Lezec někdy v budoucnu nějakou aplikaci, nebo alespoň responzivnejší prostředí? Nebo jsou už kluci ze starší generace, která to neřeší?
 Re: Lezecek aplikace16.01.2017
Titulek má být "Lezec aplikace"
 Re: Lezecek aplikace16.01.2017
Kdyz vidim moderni responzivni weby, tak jsem rad, ze to tady jeste vypada normalne.


 tip na cestu15.01.2017
Ahoj, hledám lezecký cíl, který bych si chtěl v horizontu dvou let splnit. Na sportovkách lezu do 7c, na vícedélkách do 7a, byl jsem na pár 4 tisícovkách-spíše VHT, nějaké ledy a mixy mám taky za sebou. Mám představu, že bych za dovolenou dal cca max 40ti
 Re: tip na cestu16.01.2017
Jen 40 000? No tak maximalne yosemite
  Re: tip na cestu16.01.2017
pod stromečkem jsem našel pěknou vobrázkovou knížku "longlines". možná, že bys tam našel n
   Re: tip na cestu16.01.2017
anebo snad nějaká velká cesta západních alp, walker, integrale, americká diretka? nebo dolomity a mo
    Re: tip na cestu16.01.2017
Peuterey Integrale?! Noo, na rozpinkání asi dost dobrý :D
Aby sis s obtížností nenaběhl jak A
 Re: tip na cestu16.01.2017
 Re: tip na cestu16.01.2017
Jo tak což o to, fotky z Tranga vypadají pěkně, to jo :-D I do těch 40k by ses mooožná vlezl, což o
 Re: tip na cestu16.01.2017
Philip-Flamm na Civettu? Nekonečnej příběh na Monte Agner? Ryba na Marmoladu? Ak-Su ("Kyrgyzská
  Re: tip na cestu16.01.2017
Another day in paradise na Piz Badile?
 Re: tip na cestu16.01.2017
vím že 40 není moc, ale když se dívám na letenky tak se do Kathmandu dá dostat za 18-20tis. Mohl byc
  Re: tip na cestu16.01.2017
Něco je taky v Norsku okolo Stavangeru a poblíž Tromso, nejlepší dobrodružství asi zažiješ v Grónsku
  Re: tip na cestu16.01.2017
Bugaboos

 tenkrat v raji14.01.2017
ahojte, zmeskal som kino, tak sa chcem opytat, ci nahodou niekto neporadi, ako sa k tomu filmu dostat. dakujem.
 Re: tenkrat v raji14.01.2017
Buď rád.

 Kartuše13.01.2017
Dobrý večer,nevíte někdo jestli v Mendoze"ARGENTÍNA" koupím šroubovací kartuši.Děkuji za rady-:))
 Re: Kartuše15.01.2017
od ty doby co je JA dostupna kazdymu nomouvy je tu tento dotaz co mesic. Pulka lidi ti rekne nejsspi
  Re: Kartuše15.01.2017
Jak se změnila dostupnost Jižní Ameriky?
  Re: Kartuše15.01.2017
jedine lih (lze koupit kazde lekarne nebo drogerii) a varic
trangia
 Re: Kartuše16.01.2017
Buď v klidu, v Mendoze šroubovací koupíš úplně v pohodě. Je tam pár obchodů se sportovním vybavením

 pata13.01.2017
čau, měli jste někdo zlomenou patu (bez operace)? po jaké době jste začali lézt? díky
 Re: pata14.01.2017
Zdar, zlomenou přímo ne, ale naštíplou.Nemůžeš na ni šlápnout, takže našlapuješ hodně na špičku, což
 Re: pata15.01.2017
Po zlomeny pate jsem lezl asi za 3 mesice. Hlavne na druhym a opatrne. Nejak vic jsem zacal az asi p
  Re: pata15.01.2017
mel jsem prasklou patu, bez sroubovani , hojila se 5 měsicu, zkousel jsem pak lezt, po tech 5, zacal
   Re: pata15.01.2017
Na celkem blbou otázku ti také odpovím.

Po zlomenině paty na jedné noze a kotníku na
    Re: pata16.01.2017
no coment...
     Re: pata17.01.2017
Cos čekal hloupý Honzo za moudra?
      Re: pata17.01.2017
čekal sem zkušenosti jak to kdo měl s obdobným úrazem. ne bláboly typu, až to budeš chtít dělat tak
       Re: pata17.01.2017
Hele ale ono to tak prostě je - dělej to až budeš mít chuť. A přijde mi, že zvlášť u tý paty to plat
        Re: pata17.01.2017
Tak sorry. Ptal jsi se, na můj vkus o radu z křišťálové koule a já ti odpověděl, tak jak jsem to měl
       Re: pata19.01.2017
Honzo, poposedni si.
Přesně na to co jsi se ptal ti odpověděl. Jak to měl dotyčný s průběhem

 tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
Ahojte neviete niekto poradit tipy / triky na trening vytrvalosti (bez moznosti navstevy umelej steny)? Ide mi skor o vytrvalost (bandasky) ako o svalovu vytrvalost. Nieco som hladal cez google, ale osobna skusenost je na nezaplatenie. Diky moc.
 Re: tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
Co třeba tabata visy? 20 s vis, 10 s rest, cca 8 opakování. Zátěž by měla být taková, abys po 20 s v
  Re: tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
Campus s madly :-).
 Re: tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
Campus nebo přešahy na desce s jednou nohou na stoličce. Nohy střídat.
 Re: tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
Vytrvalost bez stěny zlepšíš tréninkem maximálky ;-)
  Re: tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
promíň, já jsem málo znalý, co myslíš maximálkou?

shyby? vis?
   Re: tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
Maximalni sily.. rekneme ze dokazes udelat 20 shybu s vlastni vahou a 3 s 30kg zatezi, zesil ze udel
    Re: tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
Souhlas, ale dotaz zněl na trénink vytrvalosti bez stěny. To co polisuješ je ideál, ale bez stěny n
   Re: tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
Bídovi nevěř, ten má maximálku maximálně kolem huby ;-)
    Re: tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
Kdepak, silný jsem jen v pase. I příspěvkem o maximálce jsem vlastně sdělil až moc. Se podívejte na
     Re: tréning vytrvalosti bez steny13.01.2017
Kamo, ja radim zdarma, ale me rady nechce nikdo slyset:-)Kazdy by rád 3x 10 např. a ne studuj , před
      Re: tréning vytrvalosti bez steny14.01.2017
A co bys radil Ty? Každou minutu pár shybů a jet to půl hodiny až hodinu? A co ty shyby dělat na liš
       Re: tréning vytrvalosti bez steny14.01.2017
Ne, minimalne 24 hodin prece!
       Re: tréning vytrvalosti bez steny14.01.2017
Kamo, to, co dělám teď a proč jsou jiné věci, přeci.Na co mi je ted např.lista a shyby na ni?A můj t
        Re: tréning vytrvalosti bez steny15.01.2017
Pane Kareši jak vlastně prosím vypadá ten ideální shyb, o kterém tak často mluvíte?
         Re: tréning vytrvalosti bez steny15.01.2017
To nikdo nevi, ale nekteri ho pry videli ze sta metru. Ale nevim, mam to jen z doslechu od kamarada
       Re: tréning vytrvalosti bez steny14.01.2017
jak píše karešák, shyby se musí dělat správně, pokud jich chceš jet velkej objem. jinak si něco doje
        Re: tréning vytrvalosti bez steny15.01.2017
No, ono udělat správně metodicky shyb a zapojit jen ty svaly, které máš používat, je docela těžké a
         Re: tréning vytrvalosti bez steny15.01.2017
Není to tak těžký, jen chce to jen dobrou metodiku, preciznost v provedení a trpělivost v progresích
 Re: tréning vytrvalosti bez steny15.01.2017
...a tady si guglil? třeba najdeš co hledáš. já to zkouším podle Erika
  Re: tréning vytrvalosti bez steny16.01.2017
Jo.Toho Hörsta bych taky doporučil.Chce to ale dost přesně dodržovat jeho rady.Přetížit prsty do zán
  Re: tréning vytrvalosti bez steny17.01.2017
taky jedu podle horsta, podle mě top...
 Re: tréning vytrvalosti bez steny17.01.2017
bacha na příliš velký zatížení, ať si něco nedojebeš ... nějakej záňět šlach nebo kloubů nebo si tot
  Re: tréning vytrvalosti bez steny17.01.2017
Hele a me by treba zajimala regenerace pri trenovani vytrvalosti nebo i te maximalky. Treba u maxima
   Re: tréning vytrvalosti bez steny17.01.2017
Objem a maximálnu trenujes v odlišných fázach tréningového cyklu takže to s primeraným restom kombin
   Re: tréning vytrvalosti bez steny17.01.2017
Tohle ale ma taky Horst docela podrobne popsany v te sve knize. Vetsinou se doporucuje mit trenink r
    Re: tréning vytrvalosti bez steny17.01.2017
Nojo, kdyz ja mam pocit, ze kdyz budu trenovat 5 tydnu jen vytrvalost, tak sila pujde strasne do kop
     Re: tréning vytrvalosti bez steny17.01.2017
taky myslím že ta maximálka je důležitější. vytrvalost do toho poladíš když bude potřeba. ale pokud
      Re: tréning vytrvalosti bez steny18.01.2017
maximálka přijde sama, samozřejmě když trenuješ... dlouhodobá vytrvalost taky není problem, ale rez
       Re: tréning vytrvalosti bez steny18.01.2017
Maximalka sama neprijde..
        Re: tréning vytrvalosti bez steny18.01.2017
tak tak...myslet si, že maximalka zazvoní a přijde sama...lol...ve 40-50 už těžko nějakou získáš...t
         Re: tréning vytrvalosti bez steny19.01.2017
no ono to bude idividuelní, každý jsme nějaký. každopádně je pravda, že s přicházejícím věkem už člo
     Re: tréning vytrvalosti bez steny17.01.2017
Tak si ty tydny uzpusob svym potrebam. Vse tam fakt ma popsane Horst, tak si to precti. Potom bys me

1   ...   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   266   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (50)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi