Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Chimtarga27.01.2017
Ahoj, letos se chystám do Tádžiku do Fanek. Chtěli bychom se pokusit o vrchol Chimtarga. Na netu k samotnému vrcholu nic není. Byl tam někdo, kdo by mi poradil/podělil se o své zkušenosti? Klidně se i sejít a pokecat osobně - pivko platím. :-)
 Re: Chimtarga27.01.2017
Ahoj Pavle, něco málo informací ti posílám do maila. Zkoušeli jsme Chimtargu v roce 2011. Třeba ti t
  Re: Chimtarga27.01.2017
  Re: Chimtarga27.01.2017
 Re: Chimtarga27.01.2017
Na Čimtarze jsem byl dvakrát, je to sice už pár let, ale situace změněná asi moc nebude (ubylo ledu)
  Re: Chimtarga27.01.2017
Dej mejla, ozvu se. Můj smejkal.pavel.cz@gmail.com

 Singing rock edge27.01.2017
Čau. Co říkáte na poloturistické cepíny Edge. Myslím na jejich použití na nějaké ty kuloáry a cesty kde ještě nebude terén na vyloženě lezecké zbraně typu Bandit. Má smysl do nich jít? Nebo je to hovadina? Přijde mi že třeba ty Bandity by se jen zbytečně
 Re: Singing rock edge27.01.2017
Nevím, mě připadají celkem na nic. U banditů sice něco připlatíš, ale máš mnohem univerzálnější věc
  Re: Singing rock edge29.01.2017
Díky za info. Ty Grively mi přijdou podobné těm SR Edge ale chápu že kvalita zpracování a hlavně věh
 Re: Singing rock edge04.02.2017
Je to dost obecná otázka, asi by bylo lepší uvést co chceš s nima lézt. Na těžší turistiku jsou Band
  Re: Singing rock edge11.02.2017
Šlo mi o ,,turistiku,, ala video hra na hřebeni 2. Tam ho měli, takže myslím že nakonec to špatná vo

 ubytování rocklands26.01.2017
Někdo zkušenost s ubytováním v Rocklands(JAR). Budeme mít v únoru cestu kolem a chceme tam strávit jen 1-2 noci. Takže fakt jen na kukačku.
Otázka jestli je třeba rezervovat dopředu nebo jestli se dá v klidu pořešit na místě nebo jestli se tam dá p

 Grivel X-Monster26.01.2017
Ahoj, máte někdo zkušenost s těmahle cepama? Jak se s nima lezou ledy/mixy? Jak se s nima pracuje v ledu, když nejsou vyvážené do hlavy? A co tloušťka, nepruží příliš? Jde mi o reálné zkušenosti. Cena je dobrá a grivel by taky měl být zárukou jisté kvalit
 Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Mám ho, používám ho v levé ruce. Lehká hlava mi nevadí, zasekává se dobře, drží taky dobře.
N
  Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Na druhou stranu třeba ty qarky nebo bandity, pokud mají přišroubovanou opěrku na tom s tím spodním
   Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Jo, s tou opěrkou se to nebude moc lišit. Docela mne v Tatrách překvapilo, jak je to o držku. Do hod
    Re: Grivel X-Monster26.01.2017
... do hor...
 Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Mrkni jeste na Bandity od Singing Rock (nejlevneji asi tady):
  Re: Grivel X-Monster29.01.2017
Když něco doporučuješ, je dobré si o produktu něco zjistit. Bandity narozdíl od Quarků mají závaží s
  Re: Grivel X-Monster29.01.2017
Zajímavější cena je asi zde:
 Re: Grivel X-Monster27.01.2017
Mám je a jsem spokojenej, drobný rozdíly jsou asi mezi všema cepínama, vše je o zvyku. Nechápu jak n
  Re: Grivel X-Monster27.01.2017
Treba protoze gram ke gramu a jsou z toho kila?

Tohle zpatecnicky mysleni fakt nechap
   Re: Grivel X-Monster27.01.2017
A nez zacnes resit proc setrit deset kilo za tezky penize a o neco mene odolny matro .. dej si na za
   Re: Grivel X-Monster30.01.2017
napis clanek o tom jak to delas, co lezes, technika, taktika.... myslim ze by to mohlo byt inspirati
 Re: Grivel X-Monster27.01.2017
jsou to dobre cepiny. na ledy paradni. hrot je fakt super a v teto cenove relaci bezkonkurencni. ja
  Re: Grivel X-Monster27.01.2017
Pokud už jsi zvyklej a máš to zapichování rukojeti natrénovaný, tak to snad tolik nevadí.
 Re: Grivel X-Monster29.01.2017
S X-monster se leze dobře, ale pokud jsi zvyklý na Quark nebo Bandit, tak je to jiné. Ale ne špatné.
  Re: Grivel X-Monster29.01.2017
Podobně by mohly posloužit i levnější Grivel quantum light či grivel quantum tech (oba taky karbon,
   Re: Grivel X-Monster30.01.2017
    Re: Grivel X-Monster30.01.2017
Cena s ohledem na to, že to je italská práce a tudíž je to ducatti 1098 mezi cepínama je jistě rozum
     Re: Grivel X-Monster30.01.2017
Všem moc děkuji za podnětnou diskuzi, rozhodně je o čem přemýšlet:) Momentálně mám aztary, se kterým

 Triop Genus25.01.2017
Nemáte zkušenosti z lezečkami Triop Genus? Na pohled vypadají dost agresivně a povedeně. Jsou spíš měkčí nebo jsou to tvrdší kopyta. Díky.
 Re: Triop Genus25.01.2017
Jak se da od pohledu poznat, ze neco vypada povedene? :)
S kvalitou, funkcnosti, designem to
  Re: Triop Genus25.01.2017
Super bota. Maximální spokojenost.
  Re: Triop Genus25.01.2017
Tj. nejlepší jako výplň popelnice??
   Re: Triop Genus26.01.2017
Genusy jso OK osobně mi více sedly Triop Phet Maaky, to jsou super dohodlene lezky. K roztaženi... m
    Re: Triop Genus26.01.2017
Mily Ztko (nebo Zavisi ;) ), jedes anonymnim hejtem proti nazorum, ktere se ti nelibi. Taky dobre..
     Re: Triop Genus26.01.2017
Doufám že ti nerupla cévka, když sem ti tak pohnul s žlučí. :-D
      Re: Triop Genus26.01.2017
Neboj, zluci si mi nepohnul (jak se to da vubec zjistit z prispevku?). Naopak me naramne bavis ;)
       Re: Triop Genus26.01.2017
My patrioti jsme s Triopem ouplně v pohodě. Nevím, co se tady pořád řeší. Každý má možnost volby. Ch
 Re: Triop Genus25.01.2017
v poslednej montane bol nejaky test - montana.cz/archiv/montana-2016-6/article/test-lezecek - ak by
 Re: Triop Genus25.01.2017
agrasivně? :D :D
  Re: Triop Genus25.01.2017
velmi, ale opravdu velmi... agresivně! :-D
   Re: Triop Genus26.01.2017
Kluci jste fakt borci, vaše příspěvky byly ohromě přínosné. Fakt je to, že to je nejradikálnější bot
    Re: Triop Genus26.01.2017
Ahoj. Borci... No to teda jsme. :-))))
Pokud to je stejnej Genus jako se vyráběl před cca 17
    Re: Triop Genus26.01.2017
Zaplatbanbuh za Stoupu, bez nej bys byl v techto castych diskuzich, ktere snad sam i zacinas, ztrace
     Re: Triop Genus26.01.2017
Neni to jen Stoupa, ale i Rožek, Konečný (
      Re: Triop Genus26.01.2017
Konecny je dobry, o tom zadna. Ostatni jmena tu 95% lidi nic nereknou. Stoupa neni top ani u nas. A
       Re: Triop Genus26.01.2017
Ony Triopy můžou být už hodně v pohodě, tuhle se v rámci "výzkumu" testovaly aj kuchaly tř
        Re: Triop Genus26.01.2017
Jisteze muzou. Inspirovat se u ostatni produkce jim docela jde.
Jen jsou zabavne tyhle disku
       Re: Triop Genus26.01.2017
Stoupa je, pokud se nepletu v horské repre, takže zas takový nýmand to nebude, navíc s vylezenou 11
        Re: Triop Genus26.01.2017
Nekdo tu o tebou jmenovanych lezeckach tvrdi, ze jiny nazor o nich nez "jsou nejlepsi" je
         Re: Triop Genus26.01.2017
nerozumim?

tys pouze řekl, že je něco špatné, protože v tom někdo neleze. a já ti vyj
          Re: Triop Genus26.01.2017
V tom pripade by ses mel naucit cist a premyslet ;)
        Re: Triop Genus26.01.2017
Mimochodem, co myslis tou "horskou reprezentaci"? :)
     Re: Triop Genus26.01.2017
Já tu diskuzi nezačal. Tady máš podpis. Jinak uznávám, že Triopy mám rád. Lezu s Triop pheet Maak (n
      Re: Triop Genus26.01.2017
Jaký máš do spár?
       Re: Triop Genus26.01.2017
Všelicos. Pokud očekávám, že budu hodně odšlapávat (typicky převislé, koutové spáry, sokolíky, rozm
        Re: Triop Genus29.01.2017
Super, dik.
      Re: Triop Genus26.01.2017
a me bavi tyhle kecy o lezeckach obecne... vic lezte a min testujte lezecky... kdyby kdysi byl inter
      Re: Triop Genus26.01.2017
Co furt vsichni mate s tim Stoupou? Nejzminovanejsi jmeno v diskuzich o lezeckach.. :D
       Re: Triop Genus30.01.2017
Esli to nebude tím, že má teď každou lezečku jinou :-D

 Ledy23.01.2017
Čauky, nevíte někdo, jak vypadá Maltatal? Nebo něco v okolí? Díky
 Re: Ledy23.01.2017
  Re: Ledy30.01.2017
Ahoj, dobrej odkaz, dik. Nemel by nekdo tip na trochu levnejsi ubytovani v okoli? idealne kolem 20ec
   Re: Ledy30.01.2017
Zkus tohle:

 nastaveni patka dynafit23.01.2017
Jak maji byt hluboko trny na patce dynafitoveho vazani v bote? musi byt na doraz? Mam to vysroubovany na minimum a nechce se mi vrtat... Je tam misto tak 2-3 mm. Asi budu muset co?
 Re: nastaveni patka dynafit23.01.2017
možná hloupá poznámka, ale ještě bych zauvažoval o větší botě :)
  bastlím-bastlíš-bastlíme23.01.2017
a co takhle ještě jeden mezikus mezi botu a kování? (bastlerovo srdce plesá)
 Re: nastaveni patka dynafit23.01.2017
Ja mam trn v botě zarytej asi 5 mm, přičemž jako minimum odhaduju, aby konec trnu lícoval s vnitřním
 Re: nastaveni patka dynafit23.01.2017
Odpovím ti obráceně - mezi patkou vázka a botou musí být dilatační spára. Aby při prohnutí lyže neby
  Re: nastaveni patka dynafit23.01.2017
Má tam dilatační mezera na šířku zápalkové sirky. Na měkkých lyžích se i při malém doskoku vlivem pr
  Re: nastaveni patka dynafit24.01.2017
díky. Teď jsem zjistil, že když prohýbám lyži rukou, tak jsem schopen dát patu boty nadoraz. Takže v
 Re: nastaveni patka dynafit24.01.2017
Myslím, že to záleží na modelu, rozdíl je v konstrukci spojení patky a lyže. Co jsem někde vyčetl, t
  Re: nastaveni patka dynafit24.01.2017
   Re: nastaveni patka dynafit24.01.2017
Díky. Užitečná informace.
    Re: nastaveni patka dynafit02.03.2017
Ahoj
zaujímalo by ma , ako by ste riešili malé posunutie pätky cca 3mm do predu.
Rozp
     Re: nastaveni patka dynafit02.03.2017
Ten rozsah je snad +/-5 mm (tedy 1 cm). Takze bych ji posunul o 3mm dopredu. :-)
      Re: nastaveni patka dynafit02.03.2017
Řešil jsem stejný problém, samovolně rozpadlé Dynafit TLT4. Rozsah posunu patky je maximálně 5 mm, p
       Re: nastaveni patka dynafit03.03.2017
Rozsah je cca +- 2.5 mm . Chýba mi cca 1 mm pre "fine tuning". Rád by som vedel , či niekt

 Tisá19.01.2017
Takový lidi dokážou nas*at http://www.lezec.cz/reference.php?print=1&ckat=&key=9107 (Foto - Tisá,
 lezení nemusí být povolený všude20.01.2017
pár dnů zpátky se to tu řešilo, zastával jsem podobnej názor: stínu je v Tisý vždycky tři prdele a k
  Re: lezení nemusí být povolený všude20.01.2017
ještě jsem nevidel..ani sebe..tuhle cestu lizt bez magnesia...to je mozna vse co k tomu dodat.
   Re: lezení nemusí být povolený všude20.01.2017
Smrt všem tyranům!Mg forever!
    Re: lezení nemusí být povolený všude21.01.2017
Povinnost používat mágo zakotvit do Ústavy
   Re: lezení nemusí být povolený všude21.01.2017
a zkousel jsi to lizt bez mg? Tahat mago do VIIc, trochu bych popremejslel jestli bych nemel na nece
    Re: lezení nemusí být povolený všude21.01.2017
Nežli černý potu šlem do cesty si mágo vem!
    Re: lezení nemusí být povolený všude23.01.2017
Myslim si, ze bych to bez mg vylezl, ale nevidim důvod..to je na vapne 6+ a tam si bere mg téměř kaž
     Re: lezení nemusí být povolený všude23.01.2017
Tak v Tise treba i kvuli tomu, ze skalni mesto je dost unikat, je dost na ocich a hojne navstevovan
     Re: lezení nemusí být povolený všude23.01.2017
prosim pekne já na Tisé lezu a bez Mg a bacha - i tuhle cestu
     Re: lezení nemusí být povolený všude24.01.2017
kdo potřebuje do VIIc mágo, neumí lízt a nejspíš je naprosto vyměklej posera.
  Re: lezení nemusí být povolený všude20.01.2017
Tak by se po 27 letech lezení s mágem nelezlo vůbec, no a co?
 Re: Tisá21.01.2017
Opakovane prosim redakciu o tlacitko "skryt prispevky na temu cesi a madzo"
  Re: Tisá23.01.2017
a co slováci a berani - taky skrývat?
 Re: Tisá21.01.2017
Opakovane prosim redakciu o tlacitko "skryt prispevky na temu cesi a madzo"
  Re: Tisá21.01.2017
Existuje velmi jednoduche, az primitivni, a zaroven extremne ucinne, reseni. Proste to NECTI.. To zv
   Re: Tisá23.01.2017
Přésně. Když za chvíli po oblevě na ulici vyběhne spousta psích h...., prostě zavři oči a běž. Auge
    Re: Tisá23.01.2017
Davas do roviny chuzi po ulici a cteni diskuze na lezci? :D
     Re: Tisá23.01.2017
Na blbej návrh řešení blbá odpověď.
Ta hovna to tady sviní křížem krážem, a abys zjistil, že
      Re: Tisá23.01.2017
Akorat dizkuzi o mg rozpoznas z prvni vety diskuze, sledovat hovna na chodniku musis celou dobu. Kaz
      Re: Tisá23.01.2017
Pakliže je toto P. nick lezce, který se rozhodujícím způsobem přičinil o legalizaci maglajzu na písk
       Re: Tisá23.01.2017
Pakliže JH jsou iniciály toho, koho si myslím, že by mohly být, rád ten komentář poskytnu osobně, tř
        Re: Tisá23.01.2017
Na jednu stranu se ti nedivím. Vidět smysl v přispívání do diskuzí na lezci již chce dost optimismu.
        Re: Tisá23.01.2017
V názorech na internetové diskuse se nejspíš shodnem. Já je poměrně pravidelně sleduju, ale dávno pr
         Re: Tisá24.01.2017
nezapomeň ve svým výčtu skupin na ty, kterým nedělá problém pravidla lezení klasik bez magnézia dodr
          Re: Tisá24.01.2017
a co když mádžuju jen nohy v lezečkách?

 Alpenverein spoluucast19.01.2017
Ahoja, sim vite ze u Alpenvereinu je 70e spoluucast za ambulantni osetreni? Ja to do dnes netusil. Otazka zni, je to stejne u Čhs trio?
 Re: Alpenverein spoluucast19.01.2017
Víme.
  Re: Alpenverein spoluucast19.01.2017
tazatel: "Je to stejne u CHS trio?"
turek: "vime"
:)
   Re: Alpenverein spoluucast19.01.2017
lol
    Re: Alpenverein spoluucast19.01.2017
Tak dobře: Víme. Nevíme.
   Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
U pojištění UNIQA, které nabízí svým členům ČHS, spoluúčast při ambulantním ošetření není.
 Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
Limit pojistného plnění a výše spoluúčasti pojištěného na jednotlivé druhy cestovního pojištění jsou
  Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
Co je asi pro mě - jako rodiče - podstatné je rozdíl v úrazovém připojištění, kdy Uniqa nabízí "
   Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
Jak myslí AV na odchod do pekla? Myslel jsem, že plnění z trvalý invalidity je jen od 50 do 100 %, a
    Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
jj, imho je to tak ako pises.
 Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
Jsem v AV už dlouhá léta a bylo to tam vždy.

 Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení18.01.2017
Zakázaná diskuse? :-D to je vysměch...:-D
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení18.01.2017
Ten článek je sám o sobě výsměch..mě by ta statistika zajímala spíš s vynechanými repre Ondry a Stra
  Výsledky navzdory ČHS18.01.2017
To je ten důvod zakázané diskuze a ukázková manipulace ze strany ČHS. Čísla jako taková nemusí vypad
   Re: Výsledky navzdory ČHS19.01.2017
Přesně tak..tohle mě vážně baví a doufám, že se tu zase ozve někdo, kdo to bude považovat za dobrou
   Re: Výsledky navzdory ČHS19.01.2017
Jak navzdory, co je to za kravinu? To jako podle tebe ČHS nechce, aby měl Adam výsledky?
Samo
    Re: Výsledky navzdory ČHS19.01.2017
Samozřejmě, že chce. Bodejď by ne, když s toho pak má takovou popularitu a může se tím chlubit. Ale
     Re: Výsledky navzdory ČHS19.01.2017
Já to vidím tak, že se takovýhle systém postupně musí vybudovat, nemůže jen tak spadnout z nebe. Dok
      Re: Výsledky navzdory ČHS19.01.2017
Píšeš naprostou pravdu. Systém je potřeba vybudovat. Jenže jak dlouho na tom ČHS již pracuje? Co v t
       Re: Výsledky navzdory ČHS20.01.2017
Jak by sis to budování představoval a z čeho by se mělo platit? Dokud není společenský ekonomický zá
        Re: Výsledky navzdory ČHS20.01.2017
Napsal jsi absolutní nesmysl. ČHS naopak promrhal 20 let, tedy přesněji řečeno, až do teď v závodním
         Re: Výsledky navzdory ČHS20.01.2017
Jsi spadnul z Marsu, ne? Před 20 lety tady bylo závodní lezení úplně na začátku. Kecy o tom že svaz
          Re: Výsledky navzdory ČHS20.01.2017
Samozřejmě, že lezení bylo na začátku. Jenže to je právě doba, kdy se mělo začít. Jestliže lezení by
           Re: Výsledky navzdory ČHS20.01.2017
Demagogie. Za těch dvacet let se tam těch odpovědných vystřídaly tři generace.
            Re: Výsledky navzdory ČHS20.01.2017
To není odpověď. I kdyby jich tam bylo pět, není to omluva pro současný stav. Takže se neptej, co ud
             Re: Výsledky navzdory ČHS23.01.2017
Tak pojď do toho... Volební valná je za rohem, stačí mít program a sportovní komise bude Tvoje (samo
              Re: Výsledky navzdory ČHS24.01.2017
Po kolikate je tu takova odpoved na nazory jine? Po ste, tisice? Opravdu vzdy jdes aktivne do toho n
               Re: Výsledky navzdory ČHS24.01.2017
Já ano, a parkrát jsem už na prdel dostal. Ale rozhodně ne plandám tady na prázdno jazourem...
                Re: Výsledky navzdory ČHS24.01.2017
Tak to je mi tě líto a závidím ti, kolik máš času a energie, abys to vše stíhal. Zastáváš tento názo
                 Re: Výsledky navzdory ČHS25.01.2017
Pokud se ti nelíbí vláda můžeš si v příštích volbách vybrat jinou stranu s programem který ti vyhovu
                  Re: Výsledky navzdory ČHS25.01.2017
Trochu skáčeš, před chvílí jsi psal něco jiného...
                   Re: Výsledky navzdory ČHS25.01.2017
On ale rika pravdu. V demokraticke zemi muzes svobodne vyjadrovat svuj nazor. Doufas, ze presvedci v
                    Re: Výsledky navzdory ČHS25.01.2017
Neříkám, že nepíše pravdu. Jen že poněkud skáče podle toho, jak se mu to hodí. Nejdříve doporučoval
                 Re: Výsledky navzdory ČHS25.01.2017
No to jsi mě docela rozesmal. Až v tomhle sportu (myslím tím soutěžní lezení) budeš mít za sebou tol
                  Re: Výsledky navzdory ČHS25.01.2017
A kdo je ten "podepsany" A.K. a ma za sebou ty poznamenanihodne veci ve sportu (ktere?)?
                   Re: Výsledky navzdory ČHS25.01.2017
Jestli je to ten, kdo si myslím, tak něco už za sebou má. Ale nic to nemění na tom, za co ho považuj
                   Re: Výsledky navzdory ČHS26.01.2017
Alfréd Kokot
                Re: Výsledky navzdory ČHS25.01.2017
Takze si nekolikrat kandidoval ve volbach do vsech moznych pozic, uchazel ses o vedouci pozice ve vs
        Re: Výsledky navzdory ČHS20.01.2017
Lezení bude na LOH 2020 a nikde nevidíme, že by náš nejlepší trenér TB vyrukoval s programem Tokio 2
         Re: Výsledky navzdory ČHS20.01.2017
A nejhorší je, že těmi individuály se pak bude chlubit ČHS jako svojí výbornou prací.

         Re: Výsledky navzdory ČHS20.01.2017
Na "pořádných" stěnách už MČR bylo a k propagaci lezení na veřejnosti to nijak nepřispělo.
          Re: Výsledky navzdory ČHS20.01.2017
Na tom, že to bylo nízké, se shodovali závodníci i stavěči.
           Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Zbranek umí postavit odpovídající cesty i na nižší stěně a od závodníků jsem žádnou stížnost nečetl.
            Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
O tom, co Zbranek umí postavit, vím. O tom, jaké byly oficiální reakce také. Psát sem ale nic nebudu
             Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Vždycky se najdou psychopati, kteří vidí spiknutí všude, veškeré kroky svého "oblíbeného"
              Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Ok, pokud bychom akceptovali tvé tvrzení, tak mohl bys jen dopsat, jaké náklady a kolik energie by s
               Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Psát o každém drobném kroku co děláš a proč to děláš stojí navíc 100 procent času a stejně pokaždé n
                Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Zkusme se na VH domluvit a přetáhnout Ovčáčka.
                Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Aha, takže třeba výběr marketingové agentury, která bude ČHS zastupovat, je drobný krok a maličkost?
                Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Ale houby! Žádný čas navíc co nezabere. To byly stejné kydy u obou zákonů, které se podobné věci týk
                 Re: Výsledky navzdory ČHS22.01.2017
Demagogiocký nesmysl
                  Re: Výsledky navzdory ČHS22.01.2017
Neni spis demagogicky vymysl tvuj demagogicky vymysl?
             Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
ČHS nestálo MČR ani korunu. Pokud někdo na tom vydělal tak je mi to úplně jedno. Kdyby prodělal je m
              Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
"ČHS nestálo MČR ani korunu. Pokud někdo na tom vydělal tak je mi to úplně jedno. Kdyby proděla
               Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Pro rok 2017 bylo vyhlášeno výběrové řízení. Přihlásil ses, když je to tak velký marketingový potenc
                Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Nesváděj řeč jinam. O tom, že se podařilo domluvit splupráci s marketingovou agenturou, se píše už n
                Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Proc by se mel proboha jako hlasit? Automaticky se hlasis do kazdeho vyberoveho rizeni o kterem si m
               Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Pro rok 2017 bylo vyhlášeno výběrové řízení. Přihlásil ses, když je to tak velký marketingový potenc
                Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Bouldristi budou rádi, jen aby se jim z lezení po spirále nezatočila hlava, to by i oni ztratili ori
              Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Kde se da zjistit, ze MCR nestalo CHS ani korunu? Tyhle veci v plne siri CHS neuvadi, tak bud mas pr
               Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Je sobota večer, nudím se u Iron Mana a čtu si tuhle diskuzi. Proč si kluci neuděláte nějakou debatu
                Re: Výsledky navzdory ČHS21.01.2017
Protože ze všech stran by se museli představit a sami na svůj ksicht představit své myšlenky (to se
                 Re: Výsledky navzdory ČHS22.01.2017
A co by to řešilo? OVK se při sekání chytů angažuje pod plnými jmény. A výsledek? Nula. Kuba Turek s
                  Re: Výsledky navzdory ČHS22.01.2017
I na té Valné hromadě musíš vystoupit pod svým jménem. Když Tě tam nikdo pořádně nezná, nepropagoval
                   Re: Výsledky navzdory ČHS22.01.2017
Sepsal jsi to hezky, v hodně věcech máš pravdu. Ovšem ačkoliv jsi popsal různé dílčí úspěchy, je sta
                    Shodit předsedu?22.01.2017
Aha, takže Tobě nejde o řešení jednotlivých záležitostí, ale o sesazení Výkonného výboru a předsedy.
                     Re: Shodit předsedu?22.01.2017
Špatně jsi to pochopil. Nejde o sesazení současného vedení, ale o zajištění vedení, které by respekt
                      Re: Shodit předsedu?22.01.2017
Voláš hezky, ale na Lezci, ne na VH ... resp. hlavně před ní mezi členy, či spíše oddíly ... a voláš
                       Re: Shodit předsedu?22.01.2017
Problém je, že pokud se budu v podobné změně osobně angažovat a i bych třeba zvládl změnu zprocesova
                        Re: Shodit předsedu?22.01.2017
Jsi zase dost mimo. Je konec ledna a VH je v březnu. Máš tak měsíc abys přišel s řešením a smyslupl
                         Re: Shodit předsedu?22.01.2017
Zřejmě jsi to nepochopil.
                        Re: Shodit předsedu?22.01.2017
Je TADY pár lidí, kteří si myslí to samé, pak je tady pár lidí, kteří si myslí opak. Pak jsou tisíce
                         Re: Shodit předsedu?22.01.2017
Tak alespoň uznej, tedy pokud pokud ti nepřijde, že mé postřehy jsou úplně mimo a že jen zbytečně os
                          Re: Shodit předsedu?23.01.2017
Nejlepší terapie je soukromá, taková, o které neví ani nejbližší okolí, natožpak celý internet :)
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Nezapomeňme i na Libora a Kubu konečného.. i Lucku Hrozovou - ti také vozí medaile, jsou započítaní
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
"Lze jednoznačně říci, že ve světovém měřítku neexistuje stát, srovnatelný počtem registrovanýc
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Mi jsou výsledky reprezentace u .... Každý závodí na své triko a měl by to dělat za své peníze. Nebo
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Naprostý souhlas!
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
tak to holt je
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Mě by zajímalo, kolik lezců má registrované Slovinsko a jaké má ekonomické parametry. To by totiž sm
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Slovinsko má skoro 60 tis. registrovaných horolezců, rozpočet ke 3 mil. EUR a jejich závodníci mají
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Nechci zase vířit jakoukoliv debatu na téma skály vs překližka, ale proč do toho taháte horolezce? C
     Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Na počtu členů závisí rozpočet - jak příspěvky, tak nějaké dotace. Členové klubu českých turistů pla
      Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Ano, já kčt uváděl pouze s ohledem na porovnání počtu členů. I když je v tomto případě trochu sporné
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
To je fakt trapný uplatnění náhubkový směrnice. Stejně se ta diskuse rozeběhne někde jinde. Čeho se
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Bojej se březnové VH a je třeba trochu mediálně zapůsobit, aby pár lidí zpracovali.
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Dost trapnej koment. Veleváženej papagáj si asi nevšim, že nejni na
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Ale autor clanku si muze vybrat zakazni diskuze, coz Resch ucinil v souladu s politikou, kterou CHS
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Přesně tak. Zákaz diskuse je na přání autora. Proto opakuji - anonymní diskuse, i když právem kritiz
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Změnil jsem názor na lezec.cz. Anonymní diskuse je lepší než žádná diskuse. Proto možná s takovou ve
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
:) Presne to me taky napadlo pri cetbe toho odstavce.

A to, ze uspechy velmi uzke sk
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Proč to reschit? Ty chceš být v Organizaci, která se honosí teamem TBT, který nevozí výsledky a scho
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Jestli máš nějaký poznatek o tom, že je předsesda defraudant, pak je tvou povinností oznámit to na p
     Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Kdyz nekdo najde zpusob ja vyvest cizi prachy do vlastni kapsy legalne tak je furt defraudant a spin
      Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
takže žvásty...
       Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Já bych to neviděl jako žvásty, ale jako něčí smutné shrnutí situace.
        Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení20.01.2017
Každej, kdo pracuje za mzdu převádí legálně cizí prachy do své kapsy.
         Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení20.01.2017
Demagogu.

Jedna vec je provest nejakou praci za predem dohodnutou odmenu druha vec je
          Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení20.01.2017
Chceš tím říct, ze v ČHS někdo tuneluje? Kde a kdo?
           Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení21.01.2017
Tak se podivej komu jdou prachy za weby, nektery akce, atp a jakej ten dotycnej ma vztah s funkciona
            Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení21.01.2017
Prachy za weby jdou firmě co na tom maká. Zase nesmyslná konspirační teorie od joudy co o tom nic ne
             Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení21.01.2017
To není konspirace, ale smutná pravda. Například ty weby - na stav, který je nyní, stačí studentík s
              Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení22.01.2017
Na web o struktuře a složitosti webu horosvazu studentík s Wordpressem zcela rozhodně nestačí.
               Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení22.01.2017
Databázi skal beru. Tu jsem ale chápal jako samostatný projekt.

To ostatní už moc ne
                Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení22.01.2017
Souhlasím, že současný vzhled webu by se líp hodil na firmu, jejíž web stojí na obrázcích a ne na te
                 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení22.01.2017
Řeknu to po pravdě - ten web jsem dosud blíže nezkoumal. Je tak špatný, že jsem téměř nebyl schopen
               Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení22.01.2017
Web horosvazu neni nic sloziteho. Mnohonasobne vetsi projekty bezi trebas na Joomle. Navic ten web t
                Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení22.01.2017
A ty znáš redakční systém Vizusu? Asi těžko, ale to ti nebrání hodnotit?
                 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení22.01.2017
Čti dobře. On neřekl, že je špatný, pouze ho srovnal s Joomlou. Vizus neznám, ale pochybuji, že bude
                  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení23.01.2017
Asi si tady pletete redakční systém, tedy backdoor určený k plnění webu obsahem, se kterým pracují o
                   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení23.01.2017
Ja tedy roznodne ne. A prosim odpovez na ty dalsi otazky. Hlavne to, co povazujes na webu CHS za kom
                   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení23.01.2017
Backdoor je neco trochu jineho, pravdepodobne si myslel backend.
                 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení22.01.2017
Staci pohledat dila ve Vizusu a dila v ostatnich systemech.. Ale jiste, cloveku, kteremu web CHS pri
                 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení22.01.2017
Taky hodnotis, aniz bys vedel zda system znam a aniz bys poradne precetl co pisi :)
            Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení22.01.2017
Co je to za argumenty? Kdy naposledy Hrozovka startovala?
      Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Mě stačilo k rozhodnutí ukončit členství v ČHS to, když Hobl uzavřel s Jiráskem kartelovou dohodu o
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
No ja je neznam, ale mozna ve vedeni CHS jsou kokoti. Ale ještě vetsi k. jsou ti, kteří cely rok lez
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Proste plat, drz hubu a koukej jaky frajery jsme ti mi CHS vychovali ;)
     Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
* my :)
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
a) mohu to jištění koupit rovnou
b) mohu si to ve skalách odpracovat jinak
c) výjimky
     Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Loni jsem dluho vahal jestli zaplati CHS. Nakonec zaplatil a letos budu vahat jeste dele. Fakt me ur
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Když vidím tu diskuze u nové cesty v Ádru, tak mi ten argument s výjimkami přijde dost legrační.:-)
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
čhs podporuje naši reprezentaci v tom, že financuje jištění ve sklaních oblastech kde můžou lezci sb
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Takovýmu Stráníkovi by bylo líp v Kazachstánu.V Astaně by měl jako profík první poslední.Tam by nere
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Taková Rescho/Binter uprising. Nebo oprasing?
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení19.01.2017
Jako běžný uživatel oceňuji dotované jištění, výjimky atd. Co se týká soutěžního lezení, vidím spous
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení20.01.2017
Víte co je na tom nejvtipnější? Že všeci na ČHS nadávají, ale pak začátkem roku stejně z nějaké prap
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení20.01.2017
A zase vse odsouhlasi na VH..
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení20.01.2017
ja teda prispevky uz neplatim... TBT tymu nehodlam jeho vylety sponzorovat
 Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!20.01.2017
Požaduji, aby admini lezce zamezili tomuto odpornému anonymnímu kydání lživé a manipulativní špíny n
  Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!20.01.2017
Tohle už je opravdu ubohost. Když už nelze vyvrátit statistiky, alespoň pod falešnbým podpisem diskr
   Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!20.01.2017
Tak jestli myslis, ze nekdo uveri tomu, ze to je koment od Reschaka tak pozbyvas posledni spetku smy
   Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!20.01.2017
musis lip cist a mozna jeste jednou, nez vyplodis pitomost, vime? Dotycny se nepodepsal jako Petr Re
   Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!20.01.2017
:) Jaky statistiky konkretne? A za jakou casti uspechu v tech prezentovanych "statistikach"
   Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!20.01.2017
Jakej falesnej podpis?

Slysel si o takovych konceptech jako humor, nadsazka, satira n
    Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!20.01.2017
Tohle není humor, ale svinstvo
     Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!20.01.2017
Jak pro koho. Pokud vezmu originální projev a výše uvedný text, tak zřejmě to máme s tím vtipem a sv
     Re: To jako, ze to nejakej jouda vezme vazne?21.01.2017
No jo, ja Per Recsh, byl vzdycky dost velka svine..
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení24.01.2017
Legrace bude víc. Brzy se rodiče začnou předhánět kdo pojede na olympiádu mládeže 2018 na generálku
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení24.01.2017
Svaz může tlačit, ale asi jeho nátlak nebude mít moc velkou váhu. Rozhodující budou jiné svazy. Podm

1   ...   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Zakázaná diskuse? :-D to je vysměch...:-D
SteChlapaci;-)20:00:59 18.01.2017
odpovědět 
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Ten článek je sám o sobě výsměch..mě by ta statistika zajímala spíš s vynechanými repre Ondry a Straníka, kteří s čhs mají společný prakticky prd, i když se s nima pořád tak chlubí...
20:10:50 18.01.2017
odpovědět 
  Výsledky navzdory ČHS
To je ten důvod zakázané diskuze a ukázková manipulace ze strany ČHS. Čísla jako taková nemusí vypadat špatně, ale lidé by se mohli ptát, jaký podíl na těchto výsedcích ČHS má. Tedy - když se ČHS chlubí výsledky Adama Ondry nebo Libora Hrozy, tak je to jen chlubení se cizím peřím. Co, Libore? Jsi vděčen za pomoc ČHS, bez které bys výsledků určitě nedosáhl? Co ty, Adame? Jakpak ti ČHS dopomohl k tvým výkonům a medailím?
20:50:51 18.01.2017
odpovědět 
   Re: Výsledky navzdory ČHS
Přesně tak..tohle mě vážně baví a doufám, že se tu zase ozve někdo, kdo to bude považovat za dobrou práci čhs...
00:15:24 19.01.2017
odpovědět 
   Re: Výsledky navzdory ČHS
Jak navzdory, co je to za kravinu? To jako podle tebe ČHS nechce, aby měl Adam výsledky?
Samozřejmě, že výsledky závodníka, každého, jsou hlavně jeho zásluha. On musí trénovat, on musí mít vůli a talent. Trenér mu může poradit, pokud si poradit nechá, a pomoct mu s tím, ale udělat to musí vždycky závodník.
Nedávno se tady psalo, že ČHS vyjednal pro Adama a Martina zařazení do programu, kdy jim bude stát platit trénink na poloviční úvazek.
02:25:16 19.01.2017
odpovědět 
    Re: Výsledky navzdory ČHS
Samozřejmě, že chce. Bodejď by ne, když s toho pak má takovou popularitu a může se tím chlubit. Ale jaký ma na jejich výsledcích podíl? Aby se mohl nějaký svaz chlubit dobrými výsledky, tak ty výsledky musí být jednak dlouhodobé a jednak musí být produktem systematické práce, v tomto případě práce od výběru a péče o talentované dětí a mláděž až po zajištění dostatečně kvalitních trenérů, fyzioterapeutů a celkového zázemí. Systém, kterým se někdo chlubí, nemůže být postaven na solitérech, kteří se nahoru dostali bez přičinění ČHS a kteří jsou členy ČHS více méně jen z donucení. Co jim svaz nyní zajistil, to ponechme stranou, nemyslím, že by to mělo vliv na zisk minulých zlatých medailí. Raději nám napiš, jak probíhá třeba právě výběr talentované mládeže, kdo a jak se o tuto mládež stará, kam mohou závodníci třeba za svazovým fyzioterapeutem nebo psychologem, můžeš také popsat, jaké jsou plány rozvoje repre, jakou roli má repre kouč na výjezdech a soustředěních...

08:20:25 19.01.2017
odpovědět 
     Re: Výsledky navzdory ČHS
Já to vidím tak, že se takovýhle systém postupně musí vybudovat, nemůže jen tak spadnout z nebe. Dokud na tom dělají jen dobrovolníci, může to fungovat jen někdy a někde a nebude to systém. Na profesionální trenéry a lovce talentů a systém soutěží a podporu závodníků je potřeba daleko víc peněz, než má ČHS k dispozici a ostatně je tu hafo hospodkejch na mýtince, co ho za snahu získat peníze kritizujou.
Taky je potřeba vidět tu druhou stranu - příjem z výsledků závodníků. Jaký je příjem svazu z toho, že třeba Adam vyhrál MS? Skoro nic. o pár procent lepší dotace z MŠMT, které, bych si tipnul nepokryjou náklady na to, co ČHS Adamovi zaplatí za cestu a ubytování na závod. Takže aby svaz mohl podporovat závodníky a systém závodů musí na to dostat odněkud peníze a nemůžou to být peníze z členských příspěvků. Buď musí být zájem státu, který to bude platit tak, jako to je v jiných zemích, třeba Rakousku, nebo musí být závody natolik atraktivní, by je sponzorům stálo za to podporovat.
10:41:35 19.01.2017
odpovědět 
      Re: Výsledky navzdory ČHS
Píšeš naprostou pravdu. Systém je potřeba vybudovat. Jenže jak dlouho na tom ČHS již pracuje? Co v tomto ČHS dělal posledních 20 let? Nejde o to, co je potřeba udělat, ale o to, že se s tím ani nezačalo. A peníze? K tomu se nejde vyjádřit, podle mne je v systému peněz dost, jen se nevyužívají efektivně. Ale těžko hodnotit, když do účetnictví není vidět.
14:47:19 19.01.2017
odpovědět 
       Re: Výsledky navzdory ČHS
Jak by sis to budování představoval a z čeho by se mělo platit? Dokud není společenský ekonomický zájem na výsledcích, není důvod něco takového budovat a ani není za co - z čeho to platit. Bez toho se žádný systém nevybuduje, ať v diskusi nadává kdo chce a jak chce.

Chceš-li stabilní fungující systém, nemůže být primárně založený na dobrovolnících a lidem co na tom pracujou se to musí vyplatit natolik, aby to dělali jako svoje zaměstnání a ne jako hobby vedle, když se jim zrovna chce a baví je to. Takovéhle podmínky tady mohou začít nastávt teprve zařazením lezení na olympiádu.
13:48:00 20.01.2017
odpovědět 
        Re: Výsledky navzdory ČHS
Napsal jsi absolutní nesmysl. ČHS naopak promrhal 20 let, tedy přesněji řečeno, až do teď v závodním lezení vyhazuje peníze za neumětely, a pracuje zde mnoho neschopáků, kteří sice asi pracují zdarma, ale hlavně mlčí a nemají vlastní iniciativu. Peníze jsou, lidé by byli také, ale peníze jsou vynakládány neúčelně a schopní nejsou připuštěni. Když je to taková oběť, tak že se tam Binter a Svobodová drží zuby nehty? Jsi úplně mimo. Problémy v lezení nejsiu způsobeny nedostatkem peněz, ale neschopnými lidmi, co to nyní vedou. A že bude více peněz? Nebude. I kdyby se našly, lidi ze svazu to stejně rozhází za nesmysly. TBT si udělá dva tři výlety s repre a je po penězích. Jestli se má závodní lezení zvednou, nejsou potřeba prachy, ale výměna VV a následně změna v patřičné komisi.

14:06:28 20.01.2017
odpovědět 
         Re: Výsledky navzdory ČHS
Jsi spadnul z Marsu, ne? Před 20 lety tady bylo závodní lezení úplně na začátku. Kecy o tom že svaz něco zmeškal jsou trochu mimo. Rozhledni se po ostatních sportech s tradicí soutěží kratší než 20 let, s členskou základnou 200 závodníků, které nejsou zarazeny na OH a napiš sem jak fungují.
14:58:28 20.01.2017
odpovědět 
          Re: Výsledky navzdory ČHS
Samozřejmě, že lezení bylo na začátku. Jenže to je právě doba, kdy se mělo začít. Jestliže lezení bylo před dvaceti lety na začátku a ČHS za těch celých 20 let nic neudělal, tak by nměliá všichni odpovědní jít od válu. Nebo jako kdy si představuješ, že se má začít? Na OH 2020 začneš s přípravou kdy? V lednu 2020? A pak budeš psát co? Že všichni makali, že celé tři měsíce dřeli na max, ale že se to nepovedlo, protože....? Jestli tu zmiňuješ OH, tak příprava měla začít už loni.
16:01:22 20.01.2017
odpovědět 
           Re: Výsledky navzdory ČHS
Demagogie. Za těch dvacet let se tam těch odpovědných vystřídaly tři generace.
21:32:03 20.01.2017
odpovědět 
            Re: Výsledky navzdory ČHS
To není odpověď. I kdyby jich tam bylo pět, není to omluva pro současný stav. Takže se neptej, co udělala generace před tím, ale pojďme se zeptat, jaké výsledky stojí za lidmi současnými.

Přístup, že něco pokazím, ale ono to nevadí, protože ti předemnou to kazili také, není správný. Takže neřeš nic jako tři generace, ale řeš ČHS a současný stav.
23:45:05 20.01.2017
odpovědět 
             Re: Výsledky navzdory ČHS
Tak pojď do toho... Volební valná je za rohem, stačí mít program a sportovní komise bude Tvoje (samozřejmě bez nároku na odměnu) - uvidíme , co dokážeš, kromě psání blabolů :).
A.K.22:29:40 23.01.2017
odpovědět 
              Re: Výsledky navzdory ČHS
Po kolikate je tu takova odpoved na nazory jine? Po ste, tisice? Opravdu vzdy jdes aktivne do toho na co mas jiny nazor nez soucasne vedeni? :)
13:58:15 24.01.2017
odpovědět 
               Re: Výsledky navzdory ČHS
Já ano, a parkrát jsem už na prdel dostal. Ale rozhodně ne plandám tady na prázdno jazourem...
A.K.23:10:26 24.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky navzdory ČHS
Tak to je mi tě líto a závidím ti, kolik máš času a energie, abys to vše stíhal. Zastáváš tento názor třeba i s vládou? Komu se nelíbí vláda, má být buď zticha, nebo jít kandidovat a vládnout sám? A co další svazy? Co když jsem členem dalších tří, členství je důležité, ale ve dvou jsem nespokojen se sytémem? Opravdu je mám jít řídit osobně? Musíš být opravdu buď extrémně spokojený, nebo extrémně výkonný. A nebo je ti všechno jedno? To asi ne, když ti stojí za to sem psát a poučovat ostatní. Takže asi nejspíš budeš obyčejný tlučhuba a neználek...
23:32:23 24.01.2017
odpovědět 
                 Re: Výsledky navzdory ČHS
Pokud se ti nelíbí vláda můžeš si v příštích volbách vybrat jinou stranu s programem který ti vyhovuje a se kterým se ztotožníš. V případě ČHS nikde nevidím jiný program, jiný způsob přístupu. Jen kecy co všechno je špatně.
07:40:39 25.01.2017
odpovědět 
                  Re: Výsledky navzdory ČHS
Trochu skáčeš, před chvílí jsi psal něco jiného...
08:46:41 25.01.2017
odpovědět 
                   Re: Výsledky navzdory ČHS
On ale rika pravdu. V demokraticke zemi muzes svobodne vyjadrovat svuj nazor. Doufas, ze presvedci vice lidi a v nasledujicich volbach se i diky tomu situace zmeni. Neznam jedine spolecenstvi, ktere by bylo zalozeno na tom, ze sve nazory mohou pronaset jen lide, kteri se pak o danou funkci budou uchazet. Bylo by to velmi neucinne a hloupe..
08:54:36 25.01.2017
odpovědět 
                    Re: Výsledky navzdory ČHS
Neříkám, že nepíše pravdu. Jen že poněkud skáče podle toho, jak se mu to hodí. Nejdříve doporučoval se nechat zvolit a vést to sám, nyní doporučuje si zvolit vhodné nástupce...

Se zbytkem souhlasím také. To, co se zde píše, je pouhé vyjadřování názoru, třeba to někoho zaujme, popřemýšlí, ztotožní se s tím a při volbách se rozhodne s ohledem na to :-)
11:07:52 25.01.2017
odpovědět 
                 Re: Výsledky navzdory ČHS
No to jsi mě docela rozesmal. Až v tomhle sportu (myslím tím soutěžní lezení) budeš mít za sebou tolík co já (a k tomu se alespoň trochu podepíšeš), tak můžeme spolu diskutovat :)))
A.K.21:56:38 25.01.2017
odpovědět 
                  Re: Výsledky navzdory ČHS
A kdo je ten "podepsany" A.K. a ma za sebou ty poznamenanihodne veci ve sportu (ktere?)?
22:22:11 25.01.2017
odpovědět 
                   Re: Výsledky navzdory ČHS
Jestli je to ten, kdo si myslím, tak něco už za sebou má. Ale nic to nemění na tom, za co ho považuju. A ony ani ty výsledky nejsou nic extra, takový obyčejný průměr. Pokud bychom se bavili o práci s mládeží, tak uznávám určité zásluhy. Ale v lezení vrcholovém je to opravdu jen průměr, to samé práce pro svaz.
23:01:23 25.01.2017
odpovědět 
                   Re: Výsledky navzdory ČHS
Alfréd Kokot
05:07:34 26.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky navzdory ČHS
Takze si nekolikrat kandidoval ve volbach do vsech moznych pozic, uchazel ses o vedouci pozice ve vsech moznych institucich atd.?
Btw. na plano tu pindas a to proti nazorum, ktere nesdilis. Je to stejne pindani jako kdyz nekdo rika ty nazory, o nic lepsi...
08:49:36 25.01.2017
odpovědět 
        Re: Výsledky navzdory ČHS
Lezení bude na LOH 2020 a nikde nevidíme, že by náš nejlepší trenér TB vyrukoval s programem Tokio 2020, nevidíme, že by někde rostla certifikovaná stěna na rychlost, protože rychlost bohužel součástí OH bude. Že se několikanásobně lezení zpopularizuje je jasné a že finance několikanásobně vzrostou je také zřejmé. Po zveřejnění posledního zápisu jednání VV ČHS je také vše jasné. Viz. Bod 19. Už vám vy chytrolíni secvaklo, proč Bloudek, Resch a Binter drží basu? Stačí se podívat, kdo se přihlásil jako pořadatel ČP na obtížnost, ano, je to bílý kůň Petra Resche Karel Krčmář a jeho Climb4, takže místo aby byl ČP na pořádných stěnách, bude na nějakých mobilních stěnkách v nákupních centrech. Nesmíme se pak divit, že vlak světového lezení bude dál odjíždět a Adam ani nikdo jiný tomu nezabrání, budou se jen dál vynořovat další individuálové, jako je třeba Kuba Konečný.
15:15:36 20.01.2017
odpovědět 
         Re: Výsledky navzdory ČHS
A nejhorší je, že těmi individuály se pak bude chlubit ČHS jako svojí výbornou prací.

A co se týká Bintera a OH - myslím, že Binter už jasně prokázal, že na trénink na lezení na světové úrovni nemá. Viz dosavadní repre a TBT.
16:03:47 20.01.2017
odpovědět 
         Re: Výsledky navzdory ČHS
Na "pořádných" stěnách už MČR bylo a k propagaci lezení na veřejnosti to nijak nepřispělo. Pokud tam bylo nějaké publikum, byli to lidi, kteří lezou a vědí co to je a není třeba jim lezení propagovat, ale nepřišel tam nikdo jinej. Nejlepší v tomhle směru byl svěťák v Brně v roce 2009. Extra postavená stěna, supr atmosféra a mraky lidí a spousta diváků nelezců. To je to, co je potřeba.

Na Zličíně tonebyla mobilní stěna, ale stěna postavená pro tento závod a na rozdíl od diskutérů Lezce byli závodníci s cestami spokojení. Takovej závodník z toho ale nemá pojem a nerozumí tomu, že?
21:29:41 20.01.2017
odpovědět 
          Re: Výsledky navzdory ČHS
Na tom, že to bylo nízké, se shodovali závodníci i stavěči.
23:47:09 20.01.2017
odpovědět 
           Re: Výsledky navzdory ČHS
Zbranek umí postavit odpovídající cesty i na nižší stěně a od závodníků jsem žádnou stížnost nečetl. Můžeš sem dát odkaz, kde si stěžujou?
00:50:34 21.01.2017
odpovědět 
            Re: Výsledky navzdory ČHS
O tom, co Zbranek umí postavit, vím. O tom, jaké byly oficiální reakce také. Psát sem ale nic nebudu, pokud někdo váhá a nemá ujasněný názor, ať s klukama někde pokecá sám.

Jinak osobně jsem příznivce akcí na veřejnosti, proti MČR v OC, pokud se zajistí přiměřené zázemí, nic nemám. A myslím si, že pokud to bude výhodné, že problém s tím nebude mít nikdo. Jenže je to výhodné? Zůstváme tedy u otázky přínosu a nákaldů. Jaké byly s MČR náklady a jaký byl celkový přínos, tedy například i PR, noví členové...? A kolik to nakonec přineslo do kasy ČHS? A kolik to přineslo jiným, tedy jaký byl zisk všech subjektů, které na MČR participovaly? Až bude jasná odpověď na tyto otázky, pak se můžeme bavit dál. Zatím to ale vypadá tak, jak když někod přišel n to, kde by se daly vydělat peníze, ale je mu líto to nechat v ČHS, tak organizaci zařídil tak, že se většina k ČHS ani nedostane. Jestli chce mít ČHS dobré vztahy se členy, musí se podobných podezření zbavit.



08:34:40 21.01.2017
odpovědět 
             Re: Výsledky navzdory ČHS
Vždycky se najdou psychopati, kteří vidí spiknutí všude, veškeré kroky svého "oblíbeného" objektu vykládají zásadně negativně a realita jim v tom nijak nepřekáží. Zbavit se podezření od takovýchto lidí nelze a snažit se o to je jen ztráta času a energie, která pak schází jinde.
12:55:44 21.01.2017
odpovědět 
              Re: Výsledky navzdory ČHS
Ok, pokud bychom akceptovali tvé tvrzení, tak mohl bys jen dopsat, jaké náklady a kolik energie by spotřebovala transparentnost? Opět píšeš hezky, ale tak nějak mi připadá, že vše utajovat a vysvětlovat, proč to musí být utajené a nelze to zveřejnit, musí být o dost náročnější, než to prostě prostě nechat přístupné. A když si k tomu přimyslím, kolik kydání nesmyslů a špíny by si jednotliví lidé z VV a komisí ušetřili, přijde mi opravdu divné, proč je situace taková, jaká je. A lidé ve VV ani komisích nejsou hloupí, takže nějaký důvod, proč preferují uzavřenost, netransparentnost a kydání špíny před transparentností a otevřenýnm přístupem, být musí. Proč to tedy dělají, jaký je ten důvod??
13:32:22 21.01.2017
odpovědět 
               Re: Výsledky navzdory ČHS
Psát o každém drobném kroku co děláš a proč to děláš stojí navíc 100 procent času a stejně pokaždé najdou lidi co tě furt z něčeho obviňují, takže je ten čas ztracený povětšinlu zbytečně. Nato, aby se mohla udělat takováhle transparentnost, musel by mít VV extra mluvčího, krterého by musel odpovídajícím způsobem platit, protože nevím, kdo by to dělal zadarmo a dobrovolně se hádal se spojenými rejpaly všech krajů.

Jak je jasně vidět na porovnání obtížnosti a boulderingu, nejde tady o vůbec o transparentnost, ale o záminku k prudění. Boulering funguje tímhle způsobem už nějakou dobu docela dobře a vyčítat obtížnosti, že jde stejným osvědčeným směrem, je prostě mimo jakoukoliv logiku.
15:51:56 21.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky navzdory ČHS
Zkusme se na VH domluvit a přetáhnout Ovčáčka.
P.19:16:22 21.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky navzdory ČHS
Aha, takže třeba výběr marketingové agentury, která bude ČHS zastupovat, je drobný krok a maličkost? Nebo finacování repre a závodů? Tak to pak jo, pak to chápu. Jen ale nevím, co pak jsou ty kroky důležité :-(
19:34:15 21.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky navzdory ČHS
Ale houby! Žádný čas navíc co nezabere. To byly stejné kydy u obou zákonů, které se podobné věci týkaly ve státě. A normálně to funguje.

Tak proč by to nemohlo fungovat v ČHS? Normálně vše, co se napíše (a z každého jednání se dělají zápisy), tak se plácne na web. A když se někdo zeptá na to, co tam není, tak mu sekroška odpoví. Nic na tom není.
Kuba Turek23:45:55 21.01.2017
odpovědět 
                 Re: Výsledky navzdory ČHS
Demagogiocký nesmysl
14:31:05 22.01.2017
odpovědět 
                  Re: Výsledky navzdory ČHS
Neni spis demagogicky vymysl tvuj demagogicky vymysl?
17:43:46 22.01.2017
odpovědět 
             Re: Výsledky navzdory ČHS
ČHS nestálo MČR ani korunu. Pokud někdo na tom vydělal tak je mi to úplně jedno. Kdyby prodělal je mi to taky jedno. Prostě někdo si risknul udělat závody ve vlastní režii a dopadlo to skvěle. Třeba příště udělají stěnu o ty dva metry vyšší a metr širší a dojdou vám argumenty. Proč řešíte obtížnost a nemáte připomínky k bouldrum kde to běží na soukromé bázi a nikdo tady. Neřeší kolik by na tom mohl vydělat svaz. Svaz na takový věci nemá lidi. Chcete profi trenéra? Kde vezmete tak odhadem 1 milon? Plat, cestovné a další náklady.
14:34:15 21.01.2017
odpovědět 
              Re: Výsledky navzdory ČHS
"ČHS nestálo MČR ani korunu. Pokud někdo na tom vydělal tak je mi to úplně jedno. Kdyby prodělal je mi to taky jedno.". Hm. A neměl by správný manžer, v tomto případě VV, vědět, jaký je z hlediska marketingu potenciál podobných akcí?

To je právě to, o čem se bavíme a o čem píšu. A co někdo níže zmínil jako tunelování. Nejde o to, že to svaz nestojí ani korunu. Jde o to, kolik by na tom mohl svaz vydělat a jaký přínos by mohlo pořádání MČR a ČP v podobných prostorách přinést do kasy. Pokud je zde možnost zisku, ale ten se s tím, ať jsme rádi, že to ČHS nic nestálo, přenechá spřízněné firmě, je to svým způsobem určitá forma okrádání či tunelování.

Bouldery do toho teď netahej, jednak se bavíme o laně, a jednak je tochu rozdíl třeba náměstí ve Slaném a víkend v obrovském OC. Jaký je marketingový potenciál jednotlivých akcí asi netřeba hlouběji rozebírat, je to celkem jednoznačné a zřejmé.

Tedy co se týká lana a zastupování jakoukoliv marketingovou společností nebo nějakým organizátorem, tak nemám nic proti. Pouze jde o tom, jakým způsobem byl partner vybrán. Proběhlo oficiální veřejné výběrové řízení se stanovením objektivních a relevantních kritérií? Kde bylo VŘ vyvěšeno, kdo byl osloven, jaké nabídky se sešly?

Třeba už konečně pochopíš, o co tady jde. Nejde o partnera na o zastupování, jde o kounikace a otevřenost a o to, aby vedení ČHS jednalo tak, aby nemohlo být napadáno z kamarádičkování se a tunelování. Což současný stav nesplňuje.

Opravdu považuješ volání po otevřeném fér jednání se všemi členy ČHS za hloupost a kydání špíny?
15:25:50 21.01.2017
odpovědět 
               Re: Výsledky navzdory ČHS
Pro rok 2017 bylo vyhlášeno výběrové řízení. Přihlásil ses, když je to tak velký marketingový potenciál? Je divné že se o to marketingové firmy nervou. Máš trochu divné představy a žiješ v iluzi že lezení někoho zajímá. Lano je ta úplně nejnudnější disciplína z pohledu diváka v nákupním centru. Nebo se na to podívej ze strany počtů závodníků, rostou násobně počty startujících za posledních 10 let? Srovnej to s půlmaratonama, se Spartan racem, s dračíma lodema....
16:01:08 21.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky navzdory ČHS
Nesváděj řeč jinam. O tom, že se podařilo domluvit splupráci s marketingovou agenturou, se píše už několik let, je to záležitost dlouhodobá. A stejně tak do toho netahej popularitu. Pokud něco pořádáš v OC, tak je úplně jedno, co to je. Z hlediska marketingu je potřeba přitáhnout oči kolemjdoucíh. Takže samozřejmě tam lidi neseděli od rána do večera, ale kolemjdoucí se určitě zastavili a chvíli lezení sledovali včetně reklam. Z tohoto hlediska je to lepší, protože počet lidí, kteří to alespoň na chvíli shlédli, je větší.
19:48:55 21.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky navzdory ČHS
Proc by se mel proboha jako hlasit? Automaticky se hlasis do kazdeho vyberoveho rizeni o kterem si myslis, ze ti muze neco prinest?

Otazka je, kolik poradatelskych firem vubec vi, ze CHS vypsalo vyberove rizeni? A kolik z nich vedi na co presne ho vypsalo? A je to vubec pravda? Muzes prosim napsat zdroj? Kde vsude CHS oznamilo, ze je tato moznost. Ocekavam, ze chce z toho vytezit maximum (v svem zajmu a hlavne v zajmu svych clenu), je tedy nutne tuto informaci rozdistribuovat pomerne daleko. A doufejme, ze i oslovuje firmy.

Jinak trochu mi unikaji tve argumenty. Nejdrive kracis smerem, ze kdyz nekdo (Climb4 sro zalozene spratelenou osobou pro tento ucel a "vybrano" velmi netransparentne - nedivme se, ze vznikaji dotazy..) se to chopil a vydelal, tedy dobre pro nej. O kousek dale zase tvrdis, ze to je pro poradalske firmy velmi neatraktivni (tedy nevydelecne). Z jakych udaju prosim vubec usuzujes, ze to nebude moc vydelecne? Pokud vim, CHS ani Climb4 s.r.o. tyto udaje nikde neprezentovaly. A jaka je podle tebe motivace subjektu Climb4 to delat, pokud by vse bylo tak jak pises a vedelo by se, ze to nebude vydelecne?

Spekulaci, ktere tu uvadis jako argumenty, lze vymyslet mnoho. Dokud CHS nezacne konat trochu vice transparentne a nezacne poskytovat vice informaci, nicim jinym nez spekulacami podporujicimi jednu nazorovou skupinu nebudou. Jen prosim zkus byt ve svych spekulaci vice konzistetni, jinak to moc nefunguje ;)

20:08:37 21.01.2017
odpovědět 
               Re: Výsledky navzdory ČHS
Pro rok 2017 bylo vyhlášeno výběrové řízení. Přihlásil ses, když je to tak velký marketingový potenciál? Je divné že se o to marketingové firmy nervou. Máš trochu divné představy a žiješ v iluzi že lezení někoho zajímá. Lano je ta úplně nejnudnější disciplína z pohledu diváka v nákupním centru. Nebo se na to podívej ze strany počtů závodníků, rostou násobně počty startujících za posledních 10 let? Srovnej to s půlmaratonama, se Spartan racem, s dračíma lodema....
16:01:12 21.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky navzdory ČHS
Bouldristi budou rádi, jen aby se jim z lezení po spirále nezatočila hlava, to by i oni ztratili orientaci. Nakonec příslušníci divize "Leibstandarte Tomas Binter" už dávno trénují vytrvalost na stěně s lanem slézáním, tak i jim to bude sedět. ČHS to nebude stát ani korunu, neuvidí ani korunu a hlavně nikdo neuvidí, kolik vyvaří climb4. Víte, co se stane? Umělé stěny budou mít závodící v řádu stovek a ČP bude rád za 20 a 10. Jen by mě zajímalo, jestli ty stěny vyprudil Binter záměrně, nebo je to náhoda.
19:56:39 21.01.2017
odpovědět 
              Re: Výsledky navzdory ČHS
Kde se da zjistit, ze MCR nestalo CHS ani korunu? Tyhle veci v plne siri CHS neuvadi, tak bud mas pristup k nejakym internim informacim, nebo stavis na informacich velmi dilcich, nebo jsi z CHS a mas tedy pristup k vsem informacim, nebo kecas.

Kazdopadne pokud by se CHS zbavovala vydelecnych podniku, videl bych to jako velmi diletantske vedeni... A taky by mi asi nevadilo, kdyby se to cele provadelo kultivovane pomoci otevreneho vyberoveho rizeni a ne tichym prevodem na nove zalozena sro spratelenych osob totalne mimo obor..
19:46:52 21.01.2017
odpovědět 
               Re: Výsledky navzdory ČHS
Je sobota večer, nudím se u Iron Mana a čtu si tuhle diskuzi. Proč si kluci neuděláte nějakou debatu a neujasnite si své postoje. Prostě něco jde a něco je z oblasti scifi.
20:30:41 21.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky navzdory ČHS
Protože ze všech stran by se museli představit a sami na svůj ksicht představit své myšlenky (to se týká zdejších diskutérů ČHS i antiČHS).
Kuba Turek23:52:25 21.01.2017
odpovědět 
                 Re: Výsledky navzdory ČHS
A co by to řešilo? OVK se při sekání chytů angažuje pod plnými jmény. A výsledek? Nula. Kuba Turek se angažuje pod plným jménem. A výsledek? Nula. Libor Hroza se vždy angažoval pod plným jménem. A výsledek? Nula, spíše klacky pod nohy Lucce a Liborovi. V závodním lezení proběhla setkání zástupců rodičů a závodníků se zástupci z komise. Výsledek? Nula.

A přesvědčit ostatní? Stejně se tu opět motáme kolem závodního lezení, které 90 % členů ČHS nezajímá a nerozumí mu. A vystupovat zbytečně proti lidem, kteří rozhodují o dotaci pro tebe, nebo kteří mají vliv na rozhodnutí, které se tě týká? Proč zbytečně ohrožovat svoji stěnu, oddíl nebo svěřence? Ono stačí, když ti pak svaz "náhodou" vypíše závody na tvůj termín, jako se stalo na podzim u Ruzyně a Ústí. Jako pomsta je to zatraceně efektivní, jako jednání svazu nenapadnutelné. Takže až tu budou normální podmínky, tak proč ne, jsem pro otevřenost. Ale za této situace? Třeba se na VH opravdu změní VV a lidi v komisích a začne to tu konečně fungovat, jak má. Počkejme tedy ještě chvíli :-)
10:24:11 22.01.2017
odpovědět 
                  Re: Výsledky navzdory ČHS
I na té Valné hromadě musíš vystoupit pod svým jménem. Když Tě tam nikdo pořádně nezná, nepropagoval jsi předem své myšlenky, tak holt zákonitě skončíš blbě.

Příčiny, proč se povedly/nepovedly některé věci změnit právě na Valné hromadě:

Můj případ - pár hlasů chybělo na změnu, protože informační politika je pro mnohé venkovské oddíly příliš odtažité téma, a protože jsem s tím přišel pozdě, a protože chlapci z výkonného výboru přišli s osvědčeným řešením, jak to udělat - využili ustanovení jednacího řádu a můj návrh rozmělnili do mnoha dalších. Po Valné hromadě byla ovšem zrušena náhubková směrnice, takže to bylo poloviční vítězství. Informační směrnici je možné oprášit a znovu ji předhodit Valné hromadě.
INFO http://www.lezec.cz/clanky.php?key=11586

Případ LRH - Libor je osobně nepříjemný pro mnoho lidí z ČHS a také není žádný rétor a nic nepomohlo, že měl fakticky pravdu.

Případ sekání chytů - samozřejmě si všichni normální lidi přejí, aby byl Petr Resch, když sekal ve velkém, odstraněn z vedení ČHS a byla mu udělena nějaká významná důtka. To se nestalo. Zároveň má ovšem západočeská OVK velkou zásluhu, že se o tom ví a že se to snad už nebude dělat. Takže poloviční vítězství. Ještě zbývá možnost, že na Valné hromadě někdo vystoupí s návrhem Petra Resche odvolat.
INFO http://www.lezec.cz/clanky.php?key=13498

Případ dětského a mládežnického lezení - tohle si rodiče bastlili sami, členové ČHS o tom nevěděli, nemohli tedy o tom jednat a tlačit na vedení, a skončilo to vytvořením samostatného Moravského poháru nezávislého na ČHS.

Piškotův případ - chtěl maglajz na písku, udělal pro to mohutnou informační kampaň, dal dohromady lidi okolo sebe a lobboval. Na Valné hromadě jsme mu to odmávli.
INFO http://www.lezec.cz/clanky.php?key=7699

Případ Radima Bzury - počítal s tím, že lidi zajímá rozpočet. Jenže rozpočet téměř nikoho v podstatě nezajímá.
INFO http://www.lezec.cz/clanky.php?key=3760
Kuba Turek13:42:45 22.01.2017
odpovědět 
                   Re: Výsledky navzdory ČHS
Sepsal jsi to hezky, v hodně věcech máš pravdu. Ovšem ačkoliv jsi popsal různé dílčí úspěchy, je stav jasný - sedí tam stále ti samí lidé a děje se stále to samé. Dílčí úspěchy sice potěší, ovšem faktický význam nemají :-( Od zrušení náhubkové směrnice až po samostatný Moravský pohár, který naprosto není vítězstvím, ale naopak úplnou prohrou.

Snad jediné, co by se dalo paušalizovat a potvrdit, je poslední zmínka o rozpočtu a zájmu. Nejde jen o rozpočet, ve skutečnosti naprostou většinu členů nezajímá prakticky nic. A na to VV spoléhá.

14:01:59 22.01.2017
odpovědět 
                    Shodit předsedu?
Aha, takže Tobě nejde o řešení jednotlivých záležitostí, ale o sesazení Výkonného výboru a předsedy... To jsi měl napsat rovnou. To ale opravdu bez dlouhé "politické" volební kampaně a především představení sama sebe nemůže nikdo zvládnout.
Kuba Turek14:38:09 22.01.2017
odpovědět 
                     Re: Shodit předsedu?
Špatně jsi to pochopil. Nejde o sesazení současného vedení, ale o zajištění vedení, které by respektovalo body, které tu již dříve zazněly, sám jsi jich několik napsal. A je mi celkem jedno, zda tam bude Petr nebo Pavel, zda tam zůstane Resch s Bloudkem, nebo tam bude Hroza s Turkem nebo někdo úplně jiný. Takže ať tam klidně současný VV zůstane, když se zaváže ke změnám a opravdu je realizuje. Otázka ovšem je, zda to současní pánové zvládnou, sám jsi tu onehdá vypisoval, co prohlásil Bloudek ohledně transparentnosti. Neřekl podle tebe něco ve smyslu, že pokud se bude muset ČHS chovat transparentně, že raději odtoupí a vzdá se funkce? Nevolám po odstranění Bloudka, ale po transparentnosti. To přeci ale nemůžeš překládat tak, že chci sesadit VV a předsedu.
16:06:22 22.01.2017
odpovědět 
                      Re: Shodit předsedu?
Voláš hezky, ale na Lezci, ne na VH ... resp. hlavně před ní mezi členy, či spíše oddíly ... a voláš anonymně. Takže je to volání sice hezké, ale v reálu bohužel zcela na hovno.
Pokud něco opravdu chceš změnit, tak to musíš udělat způsobem, který je reálný, tj. přes hlasování na VH, a ne to psát tady. A hlavně to budeš muset samozřejmě udělat osobně, ne jako nějaký nepodepsaný fantom v diskuzi. Pokud je to první nebo druhé pro tebe přes čáru, tak to v reálu znamená, že nic změnit nechceš, jen si tu chceš postěžovat a zanadávat. Což je ok, člověku se trochu uleví a to se taky počítá, ale ke změně to rozhodně nepovede.
MM16:28:45 22.01.2017
odpovědět 
                       Re: Shodit předsedu?
Problém je, že pokud se budu v podobné změně osobně angažovat a i bych třeba zvládl změnu zprocesovat, nemohu si to dovolit časově. A pak to máš stejné, jako s Liborem Hrozou. Kuba Turek to napsal dobře - i když má pravdu, je pro mnoho lidí nepřijatelný osobně. Tohle potřebuje politika, ne člověka z praxe.

Takže proč si vlastně dávám tu práci a píšu sem? Nečekám, že si to VV přečte a odstoupí, ani nejde o uklidnění se a frustraci. Ale myslím si, že není špatné, když si čtenáři přečtou i názor z druhé strany. Třeba o něm zapřemýšlí a uznají, že na tom může něco být, a začnou měnit (třeba i podvědomě) svůj přístup, třeba si to přečtou a dají za pravdu ČHS a mně pošlou do háje. Ostatně, to je také jeden z důvodů určité anonymity. Čtenáři by si měli udělat obrázek na základě textu, ne toho, kdo ho napsal.

Takže anagažovat osobně se nebudu, ale pokud si budu myslet, že některé výroky jsou zavádějící, jako třeba chlubení se ČHS výsledky Adama Ondry, nějaký ten příspěvek si neodpustím.
17:31:07 22.01.2017
odpovědět 
                        Re: Shodit předsedu?
Jsi zase dost mimo. Je konec ledna a VH je v březnu. Máš tak měsíc abys přišel s řešením a smysluplným návrhem jak to dělat líp. Jinak si můžeš plkat v diskuzi pod každým článkem ale nic se nestane.
19:09:08 22.01.2017
odpovědět 
                         Re: Shodit předsedu?
Zřejmě jsi to nepochopil.
19:19:53 22.01.2017
odpovědět 
                        Re: Shodit předsedu?
Je TADY pár lidí, kteří si myslí to samé, pak je tady pár lidí, kteří si myslí opak. Pak jsou tisíce a tisíce členů, co sem jednak nelezou, jednak je jim to, co tobě vadí, úplně u prdele. Ty první přesvědčovat nepotřebuješ, ty druhé nepřesvědčíš, a ty třetí? Jak je chceš ne rovnou přesvědčit, ale klidně jen oslovit? Tady a bez podpisu? Svatá prostoto ... Hlavně si myslím, že podle toho jak píšeš, tak úplně blbej nejsi, takže ti musí být jasné, že se tady sice vypovídáš, pár lidí ti to třeba i odkýve, ale dopad do reálného života bude nula nula nic.
Ale zase ... je to tady zadarmo a jsou horší koníčky nebo formy terapie:-).
MM21:57:13 22.01.2017
odpovědět 
                         Re: Shodit předsedu?
Tak alespoň uznej, tedy pokud pokud ti nepřijde, že mé postřehy jsou úplně mimo a že jen zbytečně osočuji a urážím, že je to terapie relativně neškodná :-)
22:54:34 22.01.2017
odpovědět 
                          Re: Shodit předsedu?
Nejlepší terapie je soukromá, taková, o které neví ani nejbližší okolí, natožpak celý internet :)
(Hodnotím to teda z pozice toho okolí)
21:59:12 23.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Nezapomeňme i na Libora a Kubu konečného.. i Lucku Hrozovou - ti také vozí medaile, jsou započítaní do výčtu úspěchů, ale se svazovým tréninkem a podporou nemají mnoho společného. Když nad tím tak uvažuji, tak defenestrace nebyl ta špatný nápad. Obecně by to v téhle době bylo potřeba na více frontách.
09:39:12 19.01.2017
odpovědět 
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
"Lze jednoznačně říci, že ve světovém měřítku neexistuje stát, srovnatelný počtem registrovaných lezců a ekonomickými parametry s ČR, který by dokázal výsledkům české reprezentace konkurovat." - no vida, vlastně jsme nejlepší :D
08:39:10 19.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Mi jsou výsledky reprezentace u .... Každý závodí na své triko a měl by to dělat za své peníze. Nebo se pletu a pak by bylo správné, kdyby tito podporovaní sportovci, až vygenerují nejaký příjem, podporovali finančně svaz.Jinak je to placení svých koníčků jinými lidmi.
Ale tak to hold je. Chtěl bych vidět třeba Špotákovou, jak nás brání jako voják.
09:24:06 19.01.2017
odpovědět 
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Naprostý souhlas!
lk11:47:22 19.01.2017
odpovědět 
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
tak to holt je
12:48:23 19.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Mě by zajímalo, kolik lezců má registrované Slovinsko a jaké má ekonomické parametry. To by totiž smrdělo tím, že nám někdo konkurovat může, ba naopak, že my nemůžeme konkurovat Slovinsku.
hulak10:17:29 19.01.2017
odpovědět 
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Slovinsko má skoro 60 tis. registrovaných horolezců, rozpočet ke 3 mil. EUR a jejich závodníci mají plný úvazek placený státem. Přijde ti to srovnatelné s 16 tis. členů a rozpočtem 11 mil. Kč?
honza14:50:59 19.01.2017
odpovědět 
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Nechci zase vířit jakoukoliv debatu na téma skály vs překližka, ale proč do toho taháte horolezce? Co má počet registrovaných horolezců společného s množstvím lidí závodících na překližce? A ještě mne napadá - nejsou ve Slovinsku v horolezeckém svazu i jen čistě chodci, tedy ti, co tam po horách jen chodí, nelezou? Pokud ano, tak bych k tomu ještě u nás připočetl členy Klubu českých turistů.
14:56:40 19.01.2017
odpovědět 
     Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Na počtu členů závisí rozpočet - jak příspěvky, tak nějaké dotace. Členové klubu českých turistů platí příspěvky jinam a z jejich dotací se naši závodníci podporovat nedají, takže je připočíst nedává smysl.
15:19:34 19.01.2017
odpovědět 
      Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Ano, já kčt uváděl pouze s ohledem na porovnání počtu členů. I když je v tomto případě trochu sporné, zda by při větším počtu klasických horolezců šlo více peněz do závodního lezení. Ono to spolu nemusí souviset, větší příjmy by mohly zajistit lepší chodníky, lepší zázemí a já nevím, co vše ještě, ale nijak by se nemuselo promítnout do peněz pro závodníky.

Další věcí je pak již zmíněná efektivita využití peněz. Opět není nikde zaručeno, že i kdyby byl rozpočet na lezení dvojnásobný, že by se podmínky zlepšily. Opět to bylo již napsáno - peněz není málo, jen se špatně využívají a plýtvá se s nimy.

18:51:28 19.01.2017
odpovědět 
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
To je fakt trapný uplatnění náhubkový směrnice. Stejně se ta diskuse rozeběhne někde jinde. Čeho se ale Resch s Bloudkem bojej, že zavíraj diskutérům huby?
Papouš10:26:13 19.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Bojej se březnové VH a je třeba trochu mediálně zapůsobit, aby pár lidí zpracovali.
...10:49:38 19.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Dost trapnej koment. Veleváženej papagáj si asi nevšim, že nejni na www.horosvaz.cz ale na lezec.cz, kterýmu nevelí ani bloudek, ani reš.
rypouš10:52:02 19.01.2017
odpovědět 
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Ale autor clanku si muze vybrat zakazni diskuze, coz Resch ucinil v souladu s politikou, kterou CHS dlouhodobe prosazuje.
11:10:52 19.01.2017
odpovědět 
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Přesně tak. Zákaz diskuse je na přání autora. Proto opakuji - anonymní diskuse, i když právem kritizovaná, je pořád lepší než žádná diskuse. Kam se podělo Diskusní fórum, co bývalo na stránkách horosvaz.cz?
Bída11:14:04 19.01.2017
odpovědět 
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Změnil jsem názor na lezec.cz. Anonymní diskuse je lepší než žádná diskuse. Proto možná s takovou vehemencí sdílel FB ČHS Alešákovo článek z emontany s původní verzí úvodníku, v kterém někdo anonymně kydal špínu na vlastního mediálního partnera.
Nevím jak vám, ale první odstavec článku Výsledky naší reprezentace ČR... mě zní nějak takhle: V reakci na nepravdivé, nepřesné a zkreslené informace o stavu naší země a o našem stranickém vedení společnosti podávané nepřátelským imperialistickým rozhlasem se Výkonný výbor KSČ...
Mám pocit, že nám někdo kálí na hlavu. Sračky alá Goebbles, UV KSČ nebo Bureš, ale pokud to nevadí samotným závodníkům a současný systém a nastavení jim vyhovuje, co se nad tím rozčilovat a vkládat nějakou energii do snahy o změnu. Pěkně se schováme na naše "chaty a zahrádky", rozuměj někam do přírody na bouldry a skalky a budeme potají sledovat, jak to funguje tam na západě a potají u piva nadávat, že se u nás veřejně lhář zastává lháře...
Bída10:55:13 19.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
:) Presne to me taky napadlo pri cetbe toho odstavce.

A to, ze uspechy velmi uzke skupiny lidi s jejichz vysledky CHS nema az tak moc spolecneho se vyklada za uspech celeho CHS, to uz me spis jen pobavilo. Nic noveho pod sluncem.

Ale jak rikas, pokud je to vsem jedno a vedeni CHS to samozrejme vyhovuje, proc to resit.
11:17:35 19.01.2017
odpovědět 
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Proč to reschit? Ty chceš být v Organizaci, která se honosí teamem TBT, který nevozí výsledky a schovává se za výsledky individuálních závodníků? V organizaci kde předseda je defraudant a místopředseda sekáč? Tahle organizace nás má sdružovat a zastřešovat naše zájmy? děkuji nechci.. Tak proto to je nutné poreschit.
11:26:06 19.01.2017
odpovědět 
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Jestli máš nějaký poznatek o tom, že je předsesda defraudant, pak je tvou povinností oznámit to na policii, jinak se sám dopouštíš trestného činu. Pokud žádný takový poznaterk nemáš, pak se tímhle tvrzením dopouštíš trestného činu pomluvy.
11:40:51 19.01.2017
odpovědět 
     Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Kdyz nekdo najde zpusob ja vyvest cizi prachy do vlastni kapsy legalne tak je furt defraudant a spina. Ze je to pravne nepostihnutelny na tom nic nemeni.
12:23:12 19.01.2017
odpovědět 
      Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
takže žvásty...
14:00:02 19.01.2017
odpovědět 
       Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Já bych to neviděl jako žvásty, ale jako něčí smutné shrnutí situace.
14:52:21 19.01.2017
odpovědět 
        Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Každej, kdo pracuje za mzdu převádí legálně cizí prachy do své kapsy.
15:10:30 20.01.2017
odpovědět 
         Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Demagogu.

Jedna vec je provest nejakou praci za predem dohodnutou odmenu druha vec je tunelovat byt legalne.
16:23:59 20.01.2017
odpovědět 
          Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Chceš tím říct, ze v ČHS někdo tuneluje? Kde a kdo?
17:00:30 20.01.2017
odpovědět 
           Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Tak se podivej komu jdou prachy za weby, nektery akce, atp a jakej ten dotycnej ma vztah s funkcionarema ktery o tom rozhodujou. Kuci sou rozumny, jde vcelku o drobny ktery takhle vyvedou a zpusob jak to delaj nebije do oci, ale v situaci kdy si Hrozovka plati z vlastni kapsy cesty na mistraky je to na defenestraci.
18:14:29 21.01.2017
odpovědět 
            Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Prachy za weby jdou firmě co na tom maká. Zase nesmyslná konspirační teorie od joudy co o tom nic neví.
20:25:21 21.01.2017
odpovědět 
             Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
To není konspirace, ale smutná pravda. Například ty weby - na stav, který je nyní, stačí studentík se znalostí wordpressu a ještě to bude dělat zadarmo za referenci, za grafiku by se styděli i žáci informatiky na základce. A kde se dá zjistit, kolik ČHS na IT (nebo na cokoliv lidem s IT spojeným) vyplácí?
22:00:57 21.01.2017
odpovědět 
              Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Na web o struktuře a složitosti webu horosvazu studentík s Wordpressem zcela rozhodně nestačí.

Já jsem si od studentíka nechal něco udělat na deset klacků na svůj web, daleko jednodušší, než je web horosvazu a když to bylo potřeba aktualizovat, protože se změnily vnější podmínky, prostě to neudělal a těch deset klacků jsem de fakto musel vyhodit.

Něco takového si horosvaz nemůže v žádném případě dovolit. Potřebuje mít spolehlivého partnera, který udělá co je potřeba tehdy, kdy to je potřeba a zajistí trvalý a spolehlivý provoz.

Asi sis ten web pořádně neprohlédl. Je tam řada specializovaných modulů. Knihovna, historie, databáze skal, e-shop na prodej členství.
14:42:09 22.01.2017
odpovědět 
               Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Databázi skal beru. Tu jsem ale chápal jako samostatný projekt.

To ostatní už moc nesouhlasí. Weby mne živí, mám jich asi 20, od webů, co jsem si dělal sám v html, přes jednodché weby ve WP, až po dva weby, které se pohybují v částkách okolo 300 000 každý plus vlastní servery na hosting a údržba. Také znám ceny grafiky, nedávno jsem platil za grafický návrh přes 60 000. A na webu ČHS jsem opravdu žádný zádrhel, něco netradičního nebo něco obtížně řešitelného, nenašel. Naopak, je to dost hrůza a to nejen grafika, ale i navigace.
15:56:10 22.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Souhlasím, že současný vzhled webu by se líp hodil na firmu, jejíž web stojí na obrázcích a ne na textově orientovaný oficiální web svazu. Hlavní problém je písmo a doufám, že se to už brzy dořeší.

Jestli máš takovéhle zkušenosti, jaké píšeš, pak ale musíš dobře vědět, že to, co všechno musí fungovat na webu horosvazu neudělá studentík s Wordpressem, pokud je tvým cílem hodnotit objektivně a ne hledat záminky k rejpání.
17:16:54 22.01.2017
odpovědět 
                 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Řeknu to po pravdě - ten web jsem dosud blíže nezkoumal. Je tak špatný, že jsem téměř nebyl schopen tam něco dohledat nebo se orientovat. Jak co se týká navigace, tak co se týká struktury a členění. Skoro bych řekl, že web je úmyslně dělaný tak, aby tam raději nikdo nechodil. Pokud na webu ČHS něco potřebuji, řeším to sestavením přesného dotazu v Google vyhledávači.

A k tomu wordpressu - na úplně přesnou funkčnost asi WP nasadit nejde, ok. Ale pokud se dělá nový web, a souvisí to i s tím, co jsem psal výše, tak existuje řada doplňků a pluginů a jde postupovat obráceně - tedy nesnažit se napasovat nový systém na stávající logiku, ale je potřeba se podívat na různé možnosti a těm přizpůsobit novou logku systému. V IT je chyba se při větších změnách snažit o úpravy, obvykle je lepší kompletní změna. A web ČHS opravdu není nijak extra složitý, aby na něj byl potřeba specializovaný redakční systém. A kromě toho, studentík se na některé věci opravdu nehodí. Ale k WP a pluginům existuje tolik dokumentace a popsaných řešení, že je zde každý zastupitelný poměrně jednoduše.
17:45:00 22.01.2017
odpovědět 
               Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Web horosvazu neni nic sloziteho. Mnohonasobne vetsi projekty bezi trebas na Joomle. Navic ten web take pouziva redakcni sytem a to system od Vizusu, ktery rozhodne funkcionalitou velmi zaostava trebas za Joomlou. Specializovane moduly muzes mit v jakemkoliv redakcnim systemu. Ale web horosvazu zadne nestandardni (z hlediska toho co je dnes bezne) nepouziva.

Co se tyka podpory.. Doporucuji pohledat diskuzi tusim o databazy. Na mnoho pripominek a podnetu, ktere by sly v beznych redakcnich systemech vyresit velmi rychle, tam Jandik odpovida, ze to bohuzel redakcni sytem Vizusu neumoznuje :). Diky tomu casto jevi web dojem dosti amatersky, prihledne-li se ke grafice a fontu pro lidi s 20ti dioptriemi, dojem se muze u mnoha lidi znasobit.

Mimochodem, co konkretne na webu horosvazu povazujes za tak slozite a nestandradni? :)
17:55:44 22.01.2017
odpovědět 
                Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
A ty znáš redakční systém Vizusu? Asi těžko, ale to ti nebrání hodnotit?
19:43:47 22.01.2017
odpovědět 
                 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Čti dobře. On neřekl, že je špatný, pouze ho srovnal s Joomlou. Vizus neznám, ale pochybuji, že bude lepší, není to možné už je kvůli množství lidí, kteří se starají o vývoj a zakomponování nových požadavků, nebo kvůli obrovskému množství doplňků a dalších věcí s tím spojených. Jinak Vizus není tak neznámý, posílal jsem nedávno poptávku (3Q/2016) i tam. Ono těch redakčních systémů na českém trhu není zase až tolik. Nakonec jsem si nechal redakční systém udělat vlastní.
20:34:31 22.01.2017
odpovědět 
                  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Asi si tady pletete redakční systém, tedy backdoor určený k plnění webu obsahem, se kterým pracují oprávnění uživatelé a návštěvník ho nikdy neuvidí s tím, co vidí návštěvník, tedy samotným webem.

01:30:04 23.01.2017
odpovědět 
                   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Ja tedy roznodne ne. A prosim odpovez na ty dalsi otazky. Hlavne to, co povazujes na webu CHS za komplexni a vice se rozhovor o tech modulech :)
08:48:15 23.01.2017
odpovědět 
                   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Backdoor je neco trochu jineho, pravdepodobne si myslel backend.
21:41:31 23.01.2017
odpovědět 
                 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Staci pohledat dila ve Vizusu a dila v ostatnich systemech.. Ale jiste, cloveku, kteremu web CHS prijde jako komplexni plny uzasnych modulu, to asi moc nerekne ;)
23:06:55 22.01.2017
odpovědět 
                 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Taky hodnotis, aniz bys vedel zda system znam a aniz bys poradne precetl co pisi :)
23:07:50 22.01.2017
odpovědět 
            Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Co je to za argumenty? Kdy naposledy Hrozovka startovala?
23:22:47 22.01.2017
odpovědět 
      Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Mě stačilo k rozhodnutí ukončit členství v ČHS to, když Hobl uzavřel s Jiráskem kartelovou dohodu o kombinovaném členství. Svaz tím tehdy získal asi 2000 členů navíc. Ovšem vzápětí na to si Hobl nechal odsouhlasit měsíční plat 22000,- tj. hrubého asi 360000,- ročně. Pokud si vynásobíte 2000 x 160 dostanete asi 320000,- což je částka, kterou Svaz získáva ročně na dotacích za těch 2000,- lidí. ( asi 160,- je dotace na jednoho člena). Takže tady je vidět, co je hlavní motivací pro nabírání nových členů do ČHS.
Pepa21:53:22 19.01.2017
odpovědět 
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
No ja je neznam, ale mozna ve vedeni CHS jsou kokoti. Ale ještě vetsi k. jsou ti, kteří cely rok lezou a ani nejsou schopni zaplatit par Kc na CHS, které snad pro nas nejake věci dela . Ja nyty a kruhy chci využívat a platit jsem je ještě jinou formou nemusel, rovněž výjimky pro lezeni v CHKO jsou dikybohu i pro mne a také m.j. asi diky CHS.
A to ze mame jedny z nejlepších lezcu na svete to je fakt, tak snad diky za to, ne?
Martas.11:27:33 19.01.2017
odpovědět 
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Proste plat, drz hubu a koukej jaky frajery jsme ti mi CHS vychovali ;)
11:37:41 19.01.2017
odpovědět 
     Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
* my :)
11:38:23 19.01.2017
odpovědět 
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
a) mohu to jištění koupit rovnou
b) mohu si to ve skalách odpracovat jinak
c) výjimky stejně vyjednávají lokálové
d) tak určitě, AO je jeden z nejlepších lezců na světě, ale jakou zásluhu na tom má ČHS? Že ho v r. 2007 přesměrovali na vápno? :-D viz.: http://1url.cz/FtGm0
Bída11:47:55 19.01.2017
odpovědět 
     Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Loni jsem dluho vahal jestli zaplati CHS. Nakonec zaplatil a letos budu vahat jeste dele. Fakt me urazi jakym style vede TB repre, jak se vyjadruje o zavodnicich. Ve vedeni sedi pristizeny sekac a jeste se nam smeje. Je mi z vas vedeni CHS fakt nabliti.
jan12:51:48 19.01.2017
odpovědět 
    Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Když vidím tu diskuze u nové cesty v Ádru, tak mi ten argument s výjimkami přijde dost legrační.:-)
12:07:07 19.01.2017
odpovědět 
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
čhs podporuje naši reprezentaci v tom, že financuje jištění ve sklaních oblastech kde můžou lezci sbírat zkušenosti :)
11:38:30 19.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Takovýmu Stráníkovi by bylo líp v Kazachstánu.V Astaně by měl jako profík první poslední.Tam by nereschil poloviční úvazek.
13:05:21 19.01.2017
odpovědět 
   Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Taková Rescho/Binter uprising. Nebo oprasing?
13:09:59 19.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Jako běžný uživatel oceňuji dotované jištění, výjimky atd. Co se týká soutěžního lezení, vidím spoustu prostoru pro zlepšení.
18:35:15 19.01.2017
odpovědět 
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Víte co je na tom nejvtipnější? Že všeci na ČHS nadávají, ale pak začátkem roku stejně z nějaké prapodivné setrvačnosti členské poplatky zase zaplatí...
Mazel01:18:08 20.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
A zase vse odsouhlasi na VH..
10:41:41 20.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
ja teda prispevky uz neplatim... TBT tymu nehodlam jeho vylety sponzorovat
11:03:01 20.01.2017
odpovědět 
 Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!
Požaduji, aby admini lezce zamezili tomuto odpornému anonymnímu kydání lživé a manipulativní špíny na ČHS, které vychází jen z čisté závisti nepopiratelných úspěchů za kterými ČHS stojí při dodržení extrémně vysokého morálního standardu. Tyto útoky jsou iniciované pár neschopnými jedinci, kteří si svou frustraci z neúspěchů hojí tvorbou tohoto hnoje.

Dále žádáme, aby všechny příspěvky byly vymazány a na jejich místě se objevil jen jeden příspěvek plně odpovídající realitě a to v následujícím znění:

"Palec nahoru! Jste neuvěřitelní borci! Jak vidno, tvrdá, profesionální, vysoce kvalitní práce již sklízí své chutné ovoce. Děkujeme, že do toho takto šlapete. A hlavně se nenechte prosím odradit těmi malými bezvýznamnými skupinkami hloupých anonymních "hrdinů", kteří namísto faktů a pravd si léčí svou neschopnost lživými pomluvami ostatních. Je to jen výplod pár duševně chorých jedinců. Osobně nikoho takového neznám a troufám si říci, že 99.9% lezecké obce je na tom také tak. Rád zaplatím příspěvky i kdyby stály třínásobek. A stejně tak jako každý se zdravým rozumem mám jasno, pro koho bude náš klub hlasovat na VH. Ještě jednou díky! Franta Brom (Tesař), tesar@gmail.com"
Per Recsh14:59:22 20.01.2017
odpovědět 
  Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!
Tohle už je opravdu ubohost. Když už nelze vyvrátit statistiky, alespoň pod falešnbým podpisem diskreditovat toho, kdo je zveřejnil?
15:08:20 20.01.2017
odpovědět 
   Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!
Tak jestli myslis, ze nekdo uveri tomu, ze to je koment od Reschaka tak pozbyvas posledni spetku smyslu pro humor a nebo jakoukoliv inteligenci a nebo oboji :-)
Tom Vidlak15:12:05 20.01.2017
odpovědět 
   Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!
musis lip cist a mozna jeste jednou, nez vyplodis pitomost, vime? Dotycny se nepodepsal jako Petr Resch nybr Per Recsh.
15:17:26 20.01.2017
odpovědět 
   Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!
:) Jaky statistiky konkretne? A za jakou casti uspechu v tech prezentovanych "statistikach" stoji CHS?
15:30:27 20.01.2017
odpovědět 
   Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!
Jakej falesnej podpis?

Slysel si o takovych konceptech jako humor, nadsazka, satira nebo sarkasmus? Jestli ne tak -> google

Holt ne kazdej je tak omezenej jako ty, aby potreboval upozorneni jak pro maly deti.
16:27:12 20.01.2017
odpovědět 
    Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!
Tohle není humor, ale svinstvo
19:29:13 20.01.2017
odpovědět 
     Re: Zastavte projevy slaboduchosti a frustrace!
Jak pro koho. Pokud vezmu originální projev a výše uvedný text, tak zřejmě to máme s tím vtipem a svinstvem obráceně.
20:46:02 20.01.2017
odpovědět 
     Re: To jako, ze to nejakej jouda vezme vazne?
No jo, ja Per Recsh, byl vzdycky dost velka svine..
Per Recsh20:15:11 21.01.2017
odpovědět 
 Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Legrace bude víc. Brzy se rodiče začnou předhánět kdo pojede na olympiádu mládeže 2018 na generálku trojdisciplíny. Doufám, že svaz bude tlačit na IFSC aby zveřejnili podmínky nominace co nejdříve. Budou národní výkonnostní nominace, nebo jen vybraní závodníci ze světa? Bude se o nominaci juniorů rozhodovat už letos? Už se ví od kdy bude stát sypat do lezení víc peněz coby do olympijského sportu? Budou odpovědi už na valné hromadě?
13:42:33 24.01.2017
odpovědět 
  Re: Výsledky reprezentace ČR v soutěžním lezení
Svaz může tlačit, ale asi jeho nátlak nebude mít moc velkou váhu. Rozhodující budou jiné svazy. Podmínky nominace budou hodně zajímavé, protože u mládeže se závodníci posunují ve věkových kategoriích a loňský junior je letos v mužích a nemohl by startovat. Jsem zvědavá jak si s tím poradí.
14:31:26 24.01.2017
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi