LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli04.02.2017
Ahoj,
rád bych se redakce zeptal, proč je rozhovor s předsedou ČHS jen pro registrované, prakticky to znamená, že diskuze je zabitá.
Obzvláště takovéto téma vyžaduje diskuzi. Ostatně diskuze v předcházejících článcích byly sice často emočně
 Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli04.02.2017
Ahoj

Každý autor článku má možnost a právo určit, zda bude diskuse zde na Lezci uzavř
  Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
To bys měl pravdu v případě, že by se rozhovor týkal jen manipulace s chyty. Ale jestli jsem to četl
  Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Je to tak, jak píše Azbest. Podmínkou k rozhovoru bylo, že pod ním budou moci být jen komentáře od r
   Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Takže ten rozhovor chtěl a vyžádal si ho Lezec?
    Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Ano. Nabídl jsem předsedovi možnost se vyjádřit k té kauze. Dohodli jsme se nakonec na formě rozhovo
     Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
No vida. Když lidé komunikují, hned je to lepší. Nevzniknou žádné konspirace, je to jednoduché a pro
      Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
A co si jako cekal? To, ze CHS nechce dizkuzi pod jejich clanky ci pod clanky, ktere se jich tykaji,
       Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
jako omezení pouze pro registrované NENÍ znemožnění diskuse. je to velmi praktické opatření proti zá
        Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
ostatně soudím, že na činovníky spolku musí být disciplinární tvrdost mnohem razantnější než na pleb
        Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Netvrdim, ze je to naproste znemozneni.. Tam to prosim neposouvej.
Ale vzhledem k tomu, jak
        Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
LukasiB, registrace neznamená neanonymitu. Lezec má tak primitivní nastavení registrace, že během pá
         Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Jo, ten rozhovor je špatnej. Byl jsem zaskočenej tou snůškou frází a manévrování mezi vejci.
          Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Myslím, že otázka sekání na Žihli by byla dobrý téma pro ev. vyzyvatele Jana Bloudka, protože klasik
       Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Ale dovedu si představit situaci, kdy se někdo ozve s tím, že Lezec leze ČHS do zadku, že ho svaz ur
     Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Díky za vysvětlení, to jsem tak nějak tušil, otázka spíš, byť nebyla jednoznačně položená, vedla k t
      Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Nevymlouvejte se na omezení diskuze. Registrace trvá max. 5min. Chápu že pro ty co se ani neumí pode
       Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Nastesti to zachranuji zcela neanonymni Mavidove, kteri zase kydaji hnuj na diskuze, ktere neprobiha
        Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Nechceš aby se lidi podepisovali celim jmenem a idealně přidali číslo OBČANKY pro ověření. Podepsání
         Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Tak ja se ti klidne podepisi. Ted uz jsem neanonymni a muzu vsechny nazory, ktere nesdilim oznacovat
          Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Pokud budeš tenhle nick používat, pak anonymní postupně přestaneš bejt. Už jen to, že jej použiješ v
           Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
No to samozrejme. Treba takovemu MaviDovi stacil k neanonymnimu hodnotnemu pocitu jeden prispevek ;)
            Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
To máš pravdu. Anonymita totiž mj. znamená, že těch pár písmenek jako identifikátor nepoužíváš.
             Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Tak to mas trochu pomotany.. Pismenka nestaci.
 nic ti nebrání se zaregistrovat a diskutovat.06.02.2017
Diskuze pouze pro registrované je dobrá k tomu, aby se zabránilo záplavě anonymních nepodepsaných ko
  Re: nic ti nebrání se zaregistrovat a diskutovat.06.02.2017
Fakt je ten, že každý by pod svoje příspěvky měl hodit aspoň nějaké ty svoje "tři křížky",
   Re: nic ti nebrání se zaregistrovat a diskutovat.07.02.2017
Tomu ale musi jit server naproti. Treba tak, ze jak je jednou vyplnis, tak si je server docasne zapa
 Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Kdyby stál J. Bloudek vo feedback, tak by podmínku registrace nedával, si myslim.
  Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
O feedback stoji, ale jen o ten dle jeho predstav ;)
  Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
s tím fýdbekem je to u anonymů obtížně počitatelné, jestli se jedná o padesátku jednotlivých a jedin
   Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Tolik textu a tak malo sdeleni... Ze se na tu terapii perem nevykasles.
    Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
přesně tohle jsme měli na mysli. díky!
     Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Kdo vy? Jsi mluvci lidu?

 Tip na dovolenku04.02.2017
Ahojte, chcel by som poprosiť o tip kam na letnú dovolenku. Minulý rok sme boli na Kalymnose a tento rok by sme chcel zažit niečo podobné. Hľadám  teda oblasť kam sa dá dostať pohodlne lietadlom (z  letiska nie je zložitá doprava do cieľového bo
 Re: Tip na dovolenku05.02.2017
podívej se na mapy oblastí tady na lezci...asi itálii bych volil, ve francii na jižní pobřeží ted je
  Re: Tip na dovolenku06.02.2017
Italie let do Neapole a pak refugio u Positana
viz.
   Re: Tip na dovolenku06.02.2017
Malta (viz dnešní článek) a Mallorca (starší články na Lezci). Obojí jde bez auta snadno na místě bu
 Re: Tip na dovolenku06.02.2017
Malta: goo.gl/cGhBD9

 jistící kruh02.02.2017
Netušíte prosím, jestli lze někde samostatně koupit kruh, který se mi podařilo zatím sehnat pouze jako součást "slaňáku" (mezi dva řetězy) v kompletu.... díky za reakce M.
 Re: jistící kruh02.02.2017
napiš správci oblasti

 Balkna do seporexu31.01.2017
zdar, vím že to tu už běželo ale jsem v kalupu a nemám moc čas zjišťovat. jak máte chycenou balknu do měkkýho matroše - seporex apod?
je potřeba propálit to naskrz a dávat zezadu nějakou stabilizační desku nebo jde řešit i jinak?
 Re: Balkna do seporexu31.01.2017
My zas nemáme moc čas psát - když už to tu bylo.
 Re: Balkna do seporexu01.02.2017
Já osobně bych to řešil nákupem učebnice fyziky...
 Re: Balkna do seporexu01.02.2017
Heled ja mam jednu balknu navrtanou primo do siporexu.. Teda ne primo, ale mam ji navrtanou na prekl
 Re: Balkna do seporexu01.02.2017
"seporex" se správně jmenuje pórobeton. existuje hmoždinka zvaná kotva FPX. cena cca 70 Kč
  Re: Balkna do seporexu01.02.2017
přidám se s podobným problémem. můžeš poradit kotvu, hmoždinku do cihly tipu Porotherm? mám s uchyce
   Re: Balkna do seporexu01.02.2017
Napiš do googlu: hmoždinka porotherm.
V klidu stačí moderní univerzálka fischer ux
    Re: Balkna do seporexu01.02.2017
tím bych si tak jistej nebyl. já přidělával balknu asi 3 hmoždinkama fisher než to drželo a ty unive
    Re: Balkna do seporexu01.02.2017
co furt mate vsichni s tim googlem? jsou i vyhledavace ktery vas nespehujou.. ;-)
    Re: Balkna do seporexu01.02.2017
Nejsem vševědoucí, ale dovolím si nesouhlasit. Je jen náhoda, že Tvůj odkaz někomu v cihélném bloku
     Re: Balkna do seporexu01.02.2017
A abych odpověděl i na prapůvodní otázku do plynosilikátu (porobetonu, Ytong, Porfix, ...) bych použ
      Re: Balkna do seporexu01.02.2017
A pokud by někdo potřeboval uchytit balknu do masivu, tak bych doporučil dvoustovku hřebík. To je te
       Re: Balkna do seporexu02.02.2017
Ve všem souhlas s Azbestem. Je to na jistotu. Univerzály někdy drží a někdy ne (třeba trefíš spáru).
        Re: Balkna do seporexu02.02.2017
u starých siporexových příček panelákových jader bych byl možná vopatrnější a ty tesařské podložky z

 Vysílačka31.01.2017
Ahoj,
mohli byste mi někdo doporučit vysílačku na vícedélky? Kromě běžné komunikace ve skupině bych chtěl, aby se s ní dala také přivolat pomoc. Např. v Chamonix na to mají u HZS přímo frekvenci.
Díky!

 Pieps DSP SPORT30.01.2017
Máte někdo tušení, proč pieps u svých vyhledávačů má v továrním nastavení vypnutou funkci automatického přepnutí z vyhledávání na vysílání v případě pádu druhé laviny? Tuto funkci je možné zapnout pouze v autorizovaném servisu.

Je to na zák

 Weberovka až nahoru30.01.2017
Zdar, nelezli jste někdo Weberovku v zimě až na vršek? Jak je to těžké a dlouhé - druhá půlka? Orientace? Nešlo by někde výše nad Žebříkem přechrupnout, nebo jen na Žebříku? Topo? Díky Bobr
 Re: Weberovka až nahoru30.01.2017
nad rebrikom su pomerne velke police/lavky, da sa pohodlene prespat ak nestihate
ked som to l
 Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
v pripade ze si nenasiel mozno pomozu:
-
  Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
Díky, to uklidní co píšeš. Dali jste to za den?
   Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
za den, cca 3.5-4 hod na rebrik potom obed na rebriku,
z rebrika vyssie sme chvilu hladali ka
    Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
My jsme onehdá vršek oprasili Szczepanským a myslím, že by to na zimu byla taky docela vhodná varian
     Re: Weberovka až nahoru01.02.2017
Jak se tu už psalo - dá se to celé stihnout za jeden den. Vršek je opravdu bludiště, ale není to už
      Re: Weberovka až nahoru06.10.2025
vím, že píšu do osmileté diskuse (ovšem o cestě, která je 93 let stará, tam už je to jedno), a nevál
       Re: Weberovka až nahoru06.10.2025
na chate môže byť dačo
        Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
ovšem ten slovní popis je úplně skvělej, ten se hodí v zásadě kamkoli, s tím můžu směle vyrazit i do
         Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
Text je pravděpodobně převzatej z Kroutilových průvodců. Kroutilovy věštby se mají ke krokům nebohéh
       Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
Já jsem to teda lezl v létě(podzim) a ne v zimě a co si vzpomínám, tak to bylo tak, jak popisuje kol
        Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
Lezli jsme to před cca 5 lety - ráno z nočního vlaku rovnou na nástup s plnou polní nám dal docela z
       Re: Weberovka až nahoru08.10.2025
LukášiB,
měl jsem za to, že Weberovku máš už dávno vylezenou.
Nevím, jestli si tě s ně
        Re: Weberovka až nahoru10.10.2025
mám už asi 30 let vylezenou spodní weberovku, čili jen na žebřík, čili to, co leze 95% lidí a vydává
         Re: Weberovka až nahoru10.10.2025
a ano, vymezoval jsem se proti nýtovým štandům v této cestě. byl jsem jednak o čtvrtstoletí mladší (

 Maroko- Caiat / Akchour27.01.2017
Ahoj, máte někdo prosím osobní nebo skoro-osobní tip jestli do Caiatu povinně brát helmu a cajky?
 Re: Maroko- Caiat / Akchour01.02.2017
Hooi byli jme tam dva nebo tři roky zpátky a helmu berte určitě. Ve sportovních sektorech to není za
  Re: Maroko- Caiat / Akchour02.02.2017
Moc děkuju za info! Tož jsem zesílil vklíňáky a friendy zůstanou doma :-) Zatial!
   Re: Maroko- Caiat / Akchour02.02.2017
:D klidně si ty friendy vezmi, taky jsme je požívali, ale jak říkám, moooc se jim v tom držeti nechc
    Re: Maroko- Caiat / Akchour02.02.2017
Super, cestůvku určitě pošli: hohohojaho zavinac seznam tecka cz Díky!

 Ledy Švajc27.01.2017
Ahoj,
kdybyste někdo hledal nateklé ledy, tak doporučuji Brunnital ve Švajcu. Lezli jsme Linker Lisslerenfall cca 200 m (dáli jsme pravou stranau i levou (zde jsou štandy ve skále) a Rechter Lisslerenfall cca 150 m. Oba za 5. (737362865)

 Chimtarga27.01.2017
Ahoj, letos se chystám do Tádžiku do Fanek. Chtěli bychom se pokusit o vrchol Chimtarga. Na netu k samotnému vrcholu nic není. Byl tam někdo, kdo by mi poradil/podělil se o své zkušenosti? Klidně se i sejít a pokecat osobně - pivko platím. :-)
 Re: Chimtarga27.01.2017
Ahoj Pavle, něco málo informací ti posílám do maila. Zkoušeli jsme Chimtargu v roce 2011. Třeba ti t
  Re: Chimtarga27.01.2017
  Re: Chimtarga27.01.2017
 Re: Chimtarga27.01.2017
Na Čimtarze jsem byl dvakrát, je to sice už pár let, ale situace změněná asi moc nebude (ubylo ledu)
  Re: Chimtarga27.01.2017
Dej mejla, ozvu se. Můj smejkal.pavel.cz@gmail.com

1   ...   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   264   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi