Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Ježek 9200
45.Zítková 9200
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Veselá 4592
11.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231021 cest
Nové přelezy:
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+

Stěny
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod
Bouldering za oponou - Měnín
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ledy Švajc27.01.2017
Ahoj,
kdybyste někdo hledal nateklé ledy, tak doporučuji Brunnital ve Švajcu. Lezli jsme Linker Lisslerenfall cca 200 m (dáli jsme pravou stranau i levou (zde jsou štandy ve skále) a Rechter Lisslerenfall cca 150 m. Oba za 5. (737362865)

 Chimtarga27.01.2017
Ahoj, letos se chystám do Tádžiku do Fanek. Chtěli bychom se pokusit o vrchol Chimtarga. Na netu k samotnému vrcholu nic není. Byl tam někdo, kdo by mi poradil/podělil se o své zkušenosti? Klidně se i sejít a pokecat osobně - pivko platím. :-)
 Re: Chimtarga27.01.2017
Ahoj Pavle, něco málo informací ti posílám do maila. Zkoušeli jsme Chimtargu v roce 2011. Třeba ti t
  Re: Chimtarga27.01.2017
  Re: Chimtarga27.01.2017
 Re: Chimtarga27.01.2017
Na Čimtarze jsem byl dvakrát, je to sice už pár let, ale situace změněná asi moc nebude (ubylo ledu)
  Re: Chimtarga27.01.2017
Dej mejla, ozvu se. Můj smejkal.pavel.cz@gmail.com

 Singing rock edge27.01.2017
Čau. Co říkáte na poloturistické cepíny Edge. Myslím na jejich použití na nějaké ty kuloáry a cesty kde ještě nebude terén na vyloženě lezecké zbraně typu Bandit. Má smysl do nich jít? Nebo je to hovadina? Přijde mi že třeba ty Bandity by se jen zbytečně
 Re: Singing rock edge27.01.2017
Nevím, mě připadají celkem na nic. U banditů sice něco připlatíš, ale máš mnohem univerzálnější věc
  Re: Singing rock edge29.01.2017
Díky za info. Ty Grively mi přijdou podobné těm SR Edge ale chápu že kvalita zpracování a hlavně věh
 Re: Singing rock edge04.02.2017
Je to dost obecná otázka, asi by bylo lepší uvést co chceš s nima lézt. Na těžší turistiku jsou Band
  Re: Singing rock edge11.02.2017
Šlo mi o ,,turistiku,, ala video hra na hřebeni 2. Tam ho měli, takže myslím že nakonec to špatná vo

 ubytování rocklands26.01.2017
Někdo zkušenost s ubytováním v Rocklands(JAR). Budeme mít v únoru cestu kolem a chceme tam strávit jen 1-2 noci. Takže fakt jen na kukačku.
Otázka jestli je třeba rezervovat dopředu nebo jestli se dá v klidu pořešit na místě nebo jestli se tam dá p

 Grivel X-Monster26.01.2017
Ahoj, máte někdo zkušenost s těmahle cepama? Jak se s nima lezou ledy/mixy? Jak se s nima pracuje v ledu, když nejsou vyvážené do hlavy? A co tloušťka, nepruží příliš? Jde mi o reálné zkušenosti. Cena je dobrá a grivel by taky měl být zárukou jisté kvalit
 Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Mám ho, používám ho v levé ruce. Lehká hlava mi nevadí, zasekává se dobře, drží taky dobře.
N
  Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Na druhou stranu třeba ty qarky nebo bandity, pokud mají přišroubovanou opěrku na tom s tím spodním
   Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Jo, s tou opěrkou se to nebude moc lišit. Docela mne v Tatrách překvapilo, jak je to o držku. Do hod
    Re: Grivel X-Monster26.01.2017
... do hor...
 Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Mrkni jeste na Bandity od Singing Rock (nejlevneji asi tady):
  Re: Grivel X-Monster29.01.2017
Když něco doporučuješ, je dobré si o produktu něco zjistit. Bandity narozdíl od Quarků mají závaží s
  Re: Grivel X-Monster29.01.2017
Zajímavější cena je asi zde:
 Re: Grivel X-Monster27.01.2017
Mám je a jsem spokojenej, drobný rozdíly jsou asi mezi všema cepínama, vše je o zvyku. Nechápu jak n
  Re: Grivel X-Monster27.01.2017
Treba protoze gram ke gramu a jsou z toho kila?

Tohle zpatecnicky mysleni fakt nechap
   Re: Grivel X-Monster27.01.2017
A nez zacnes resit proc setrit deset kilo za tezky penize a o neco mene odolny matro .. dej si na za
   Re: Grivel X-Monster30.01.2017
napis clanek o tom jak to delas, co lezes, technika, taktika.... myslim ze by to mohlo byt inspirati
 Re: Grivel X-Monster27.01.2017
jsou to dobre cepiny. na ledy paradni. hrot je fakt super a v teto cenove relaci bezkonkurencni. ja
  Re: Grivel X-Monster27.01.2017
Pokud už jsi zvyklej a máš to zapichování rukojeti natrénovaný, tak to snad tolik nevadí.
 Re: Grivel X-Monster29.01.2017
S X-monster se leze dobře, ale pokud jsi zvyklý na Quark nebo Bandit, tak je to jiné. Ale ne špatné.
  Re: Grivel X-Monster29.01.2017
Podobně by mohly posloužit i levnější Grivel quantum light či grivel quantum tech (oba taky karbon,
   Re: Grivel X-Monster30.01.2017
    Re: Grivel X-Monster30.01.2017
Cena s ohledem na to, že to je italská práce a tudíž je to ducatti 1098 mezi cepínama je jistě rozum
     Re: Grivel X-Monster30.01.2017
Všem moc děkuji za podnětnou diskuzi, rozhodně je o čem přemýšlet:) Momentálně mám aztary, se kterým

 Triop Genus25.01.2017
Nemáte zkušenosti z lezečkami Triop Genus? Na pohled vypadají dost agresivně a povedeně. Jsou spíš měkčí nebo jsou to tvrdší kopyta. Díky.
 Re: Triop Genus25.01.2017
Jak se da od pohledu poznat, ze neco vypada povedene? :)
S kvalitou, funkcnosti, designem to
  Re: Triop Genus25.01.2017
Super bota. Maximální spokojenost.
  Re: Triop Genus25.01.2017
Tj. nejlepší jako výplň popelnice??
   Re: Triop Genus26.01.2017
Genusy jso OK osobně mi více sedly Triop Phet Maaky, to jsou super dohodlene lezky. K roztaženi... m
    Re: Triop Genus26.01.2017
Mily Ztko (nebo Zavisi ;) ), jedes anonymnim hejtem proti nazorum, ktere se ti nelibi. Taky dobre..
     Re: Triop Genus26.01.2017
Doufám že ti nerupla cévka, když sem ti tak pohnul s žlučí. :-D
      Re: Triop Genus26.01.2017
Neboj, zluci si mi nepohnul (jak se to da vubec zjistit z prispevku?). Naopak me naramne bavis ;)
       Re: Triop Genus26.01.2017
My patrioti jsme s Triopem ouplně v pohodě. Nevím, co se tady pořád řeší. Každý má možnost volby. Ch
 Re: Triop Genus25.01.2017
v poslednej montane bol nejaky test - montana.cz/archiv/montana-2016-6/article/test-lezecek - ak by
 Re: Triop Genus25.01.2017
agrasivně? :D :D
  Re: Triop Genus25.01.2017
velmi, ale opravdu velmi... agresivně! :-D
   Re: Triop Genus26.01.2017
Kluci jste fakt borci, vaše příspěvky byly ohromě přínosné. Fakt je to, že to je nejradikálnější bot
    Re: Triop Genus26.01.2017
Ahoj. Borci... No to teda jsme. :-))))
Pokud to je stejnej Genus jako se vyráběl před cca 17
    Re: Triop Genus26.01.2017
Zaplatbanbuh za Stoupu, bez nej bys byl v techto castych diskuzich, ktere snad sam i zacinas, ztrace
     Re: Triop Genus26.01.2017
Neni to jen Stoupa, ale i Rožek, Konečný (
      Re: Triop Genus26.01.2017
Konecny je dobry, o tom zadna. Ostatni jmena tu 95% lidi nic nereknou. Stoupa neni top ani u nas. A
       Re: Triop Genus26.01.2017
Ony Triopy můžou být už hodně v pohodě, tuhle se v rámci "výzkumu" testovaly aj kuchaly tř
        Re: Triop Genus26.01.2017
Jisteze muzou. Inspirovat se u ostatni produkce jim docela jde.
Jen jsou zabavne tyhle disku
       Re: Triop Genus26.01.2017
Stoupa je, pokud se nepletu v horské repre, takže zas takový nýmand to nebude, navíc s vylezenou 11
        Re: Triop Genus26.01.2017
Nekdo tu o tebou jmenovanych lezeckach tvrdi, ze jiny nazor o nich nez "jsou nejlepsi" je
         Re: Triop Genus26.01.2017
nerozumim?

tys pouze řekl, že je něco špatné, protože v tom někdo neleze. a já ti vyj
          Re: Triop Genus26.01.2017
V tom pripade by ses mel naucit cist a premyslet ;)
        Re: Triop Genus26.01.2017
Mimochodem, co myslis tou "horskou reprezentaci"? :)
     Re: Triop Genus26.01.2017
Já tu diskuzi nezačal. Tady máš podpis. Jinak uznávám, že Triopy mám rád. Lezu s Triop pheet Maak (n
      Re: Triop Genus26.01.2017
Jaký máš do spár?
       Re: Triop Genus26.01.2017
Všelicos. Pokud očekávám, že budu hodně odšlapávat (typicky převislé, koutové spáry, sokolíky, rozm
        Re: Triop Genus29.01.2017
Super, dik.
      Re: Triop Genus26.01.2017
a me bavi tyhle kecy o lezeckach obecne... vic lezte a min testujte lezecky... kdyby kdysi byl inter
      Re: Triop Genus26.01.2017
Co furt vsichni mate s tim Stoupou? Nejzminovanejsi jmeno v diskuzich o lezeckach.. :D
       Re: Triop Genus30.01.2017
Esli to nebude tím, že má teď každou lezečku jinou :-D

 Ledy23.01.2017
Čauky, nevíte někdo, jak vypadá Maltatal? Nebo něco v okolí? Díky
 Re: Ledy23.01.2017
  Re: Ledy30.01.2017
Ahoj, dobrej odkaz, dik. Nemel by nekdo tip na trochu levnejsi ubytovani v okoli? idealne kolem 20ec
   Re: Ledy30.01.2017
Zkus tohle:

 nastaveni patka dynafit23.01.2017
Jak maji byt hluboko trny na patce dynafitoveho vazani v bote? musi byt na doraz? Mam to vysroubovany na minimum a nechce se mi vrtat... Je tam misto tak 2-3 mm. Asi budu muset co?
 Re: nastaveni patka dynafit23.01.2017
možná hloupá poznámka, ale ještě bych zauvažoval o větší botě :)
  bastlím-bastlíš-bastlíme23.01.2017
a co takhle ještě jeden mezikus mezi botu a kování? (bastlerovo srdce plesá)
 Re: nastaveni patka dynafit23.01.2017
Ja mam trn v botě zarytej asi 5 mm, přičemž jako minimum odhaduju, aby konec trnu lícoval s vnitřním
 Re: nastaveni patka dynafit23.01.2017
Odpovím ti obráceně - mezi patkou vázka a botou musí být dilatační spára. Aby při prohnutí lyže neby
  Re: nastaveni patka dynafit23.01.2017
Má tam dilatační mezera na šířku zápalkové sirky. Na měkkých lyžích se i při malém doskoku vlivem pr
  Re: nastaveni patka dynafit24.01.2017
díky. Teď jsem zjistil, že když prohýbám lyži rukou, tak jsem schopen dát patu boty nadoraz. Takže v
 Re: nastaveni patka dynafit24.01.2017
Myslím, že to záleží na modelu, rozdíl je v konstrukci spojení patky a lyže. Co jsem někde vyčetl, t
  Re: nastaveni patka dynafit24.01.2017
   Re: nastaveni patka dynafit24.01.2017
Díky. Užitečná informace.
    Re: nastaveni patka dynafit02.03.2017
Ahoj
zaujímalo by ma , ako by ste riešili malé posunutie pätky cca 3mm do predu.
Rozp
     Re: nastaveni patka dynafit02.03.2017
Ten rozsah je snad +/-5 mm (tedy 1 cm). Takze bych ji posunul o 3mm dopredu. :-)
      Re: nastaveni patka dynafit02.03.2017
Řešil jsem stejný problém, samovolně rozpadlé Dynafit TLT4. Rozsah posunu patky je maximálně 5 mm, p
       Re: nastaveni patka dynafit03.03.2017
Rozsah je cca +- 2.5 mm . Chýba mi cca 1 mm pre "fine tuning". Rád by som vedel , či niekt

 Tisá19.01.2017
Takový lidi dokážou nas*at http://www.lezec.cz/reference.php?print=1&ckat=&key=9107 (Foto - Tisá,
 lezení nemusí být povolený všude20.01.2017
pár dnů zpátky se to tu řešilo, zastával jsem podobnej názor: stínu je v Tisý vždycky tři prdele a k
  Re: lezení nemusí být povolený všude20.01.2017
ještě jsem nevidel..ani sebe..tuhle cestu lizt bez magnesia...to je mozna vse co k tomu dodat.
   Re: lezení nemusí být povolený všude20.01.2017
Smrt všem tyranům!Mg forever!
    Re: lezení nemusí být povolený všude21.01.2017
Povinnost používat mágo zakotvit do Ústavy
   Re: lezení nemusí být povolený všude21.01.2017
a zkousel jsi to lizt bez mg? Tahat mago do VIIc, trochu bych popremejslel jestli bych nemel na nece
    Re: lezení nemusí být povolený všude21.01.2017
Nežli černý potu šlem do cesty si mágo vem!
    Re: lezení nemusí být povolený všude23.01.2017
Myslim si, ze bych to bez mg vylezl, ale nevidim důvod..to je na vapne 6+ a tam si bere mg téměř kaž
     Re: lezení nemusí být povolený všude23.01.2017
Tak v Tise treba i kvuli tomu, ze skalni mesto je dost unikat, je dost na ocich a hojne navstevovan
     Re: lezení nemusí být povolený všude23.01.2017
prosim pekne já na Tisé lezu a bez Mg a bacha - i tuhle cestu
     Re: lezení nemusí být povolený všude24.01.2017
kdo potřebuje do VIIc mágo, neumí lízt a nejspíš je naprosto vyměklej posera.
  Re: lezení nemusí být povolený všude20.01.2017
Tak by se po 27 letech lezení s mágem nelezlo vůbec, no a co?
 Re: Tisá21.01.2017
Opakovane prosim redakciu o tlacitko "skryt prispevky na temu cesi a madzo"
  Re: Tisá23.01.2017
a co slováci a berani - taky skrývat?
 Re: Tisá21.01.2017
Opakovane prosim redakciu o tlacitko "skryt prispevky na temu cesi a madzo"
  Re: Tisá21.01.2017
Existuje velmi jednoduche, az primitivni, a zaroven extremne ucinne, reseni. Proste to NECTI.. To zv
   Re: Tisá23.01.2017
Přésně. Když za chvíli po oblevě na ulici vyběhne spousta psích h...., prostě zavři oči a běž. Auge
    Re: Tisá23.01.2017
Davas do roviny chuzi po ulici a cteni diskuze na lezci? :D
     Re: Tisá23.01.2017
Na blbej návrh řešení blbá odpověď.
Ta hovna to tady sviní křížem krážem, a abys zjistil, že
      Re: Tisá23.01.2017
Akorat dizkuzi o mg rozpoznas z prvni vety diskuze, sledovat hovna na chodniku musis celou dobu. Kaz
      Re: Tisá23.01.2017
Pakliže je toto P. nick lezce, který se rozhodujícím způsobem přičinil o legalizaci maglajzu na písk
       Re: Tisá23.01.2017
Pakliže JH jsou iniciály toho, koho si myslím, že by mohly být, rád ten komentář poskytnu osobně, tř
        Re: Tisá23.01.2017
Na jednu stranu se ti nedivím. Vidět smysl v přispívání do diskuzí na lezci již chce dost optimismu.
        Re: Tisá23.01.2017
V názorech na internetové diskuse se nejspíš shodnem. Já je poměrně pravidelně sleduju, ale dávno pr
         Re: Tisá24.01.2017
nezapomeň ve svým výčtu skupin na ty, kterým nedělá problém pravidla lezení klasik bez magnézia dodr
          Re: Tisá24.01.2017
a co když mádžuju jen nohy v lezečkách?

 Alpenverein spoluucast19.01.2017
Ahoja, sim vite ze u Alpenvereinu je 70e spoluucast za ambulantni osetreni? Ja to do dnes netusil. Otazka zni, je to stejne u Čhs trio?
 Re: Alpenverein spoluucast19.01.2017
Víme.
  Re: Alpenverein spoluucast19.01.2017
tazatel: "Je to stejne u CHS trio?"
turek: "vime"
:)
   Re: Alpenverein spoluucast19.01.2017
lol
    Re: Alpenverein spoluucast19.01.2017
Tak dobře: Víme. Nevíme.
   Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
U pojištění UNIQA, které nabízí svým členům ČHS, spoluúčast při ambulantním ošetření není.
 Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
Limit pojistného plnění a výše spoluúčasti pojištěného na jednotlivé druhy cestovního pojištění jsou
  Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
Co je asi pro mě - jako rodiče - podstatné je rozdíl v úrazovém připojištění, kdy Uniqa nabízí "
   Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
Jak myslí AV na odchod do pekla? Myslel jsem, že plnění z trvalý invalidity je jen od 50 do 100 %, a
    Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
jj, imho je to tak ako pises.
 Re: Alpenverein spoluucast20.01.2017
Jsem v AV už dlouhá léta a bylo to tam vždy.

1   ...   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ledy Švajc
Ahoj,
kdybyste někdo hledal nateklé ledy, tak doporučuji Brunnital ve Švajcu. Lezli jsme Linker Lisslerenfall cca 200 m (dáli jsme pravou stranau i levou (zde jsou štandy ve skále) a Rechter Lisslerenfall cca 150 m. Oba za 5. (737362865)
Petr10:02:24 27.01.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192385)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sluneční spára VI Sloup V Čechách
Muskel maskel 6c Fosnavåg
Hightec 6c+ Fosnavåg
Dyret 6c Fosnavåg
Tannlegen 6c+ Fosnavåg
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (36)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1153 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1271 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi