Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli04.02.2017
Ahoj,
rád bych se redakce zeptal, proč je rozhovor s předsedou ČHS jen pro registrované, prakticky to znamená, že diskuze je zabitá.
Obzvláště takovéto téma vyžaduje diskuzi. Ostatně diskuze v předcházejících článcích byly sice často emočně
 Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli04.02.2017
Ahoj

Každý autor článku má možnost a právo určit, zda bude diskuse zde na Lezci uzavř
  Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
To bys měl pravdu v případě, že by se rozhovor týkal jen manipulace s chyty. Ale jestli jsem to četl
  Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Je to tak, jak píše Azbest. Podmínkou k rozhovoru bylo, že pod ním budou moci být jen komentáře od r
   Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Takže ten rozhovor chtěl a vyžádal si ho Lezec?
    Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Ano. Nabídl jsem předsedovi možnost se vyjádřit k té kauze. Dohodli jsme se nakonec na formě rozhovo
     Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
No vida. Když lidé komunikují, hned je to lepší. Nevzniknou žádné konspirace, je to jednoduché a pro
      Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
A co si jako cekal? To, ze CHS nechce dizkuzi pod jejich clanky ci pod clanky, ktere se jich tykaji,
       Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
jako omezení pouze pro registrované NENÍ znemožnění diskuse. je to velmi praktické opatření proti zá
        Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
ostatně soudím, že na činovníky spolku musí být disciplinární tvrdost mnohem razantnější než na pleb
        Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Netvrdim, ze je to naproste znemozneni.. Tam to prosim neposouvej.
Ale vzhledem k tomu, jak
        Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
LukasiB, registrace neznamená neanonymitu. Lezec má tak primitivní nastavení registrace, že během pá
         Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Jo, ten rozhovor je špatnej. Byl jsem zaskočenej tou snůškou frází a manévrování mezi vejci.
          Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Myslím, že otázka sekání na Žihli by byla dobrý téma pro ev. vyzyvatele Jana Bloudka, protože klasik
       Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Ale dovedu si představit situaci, kdy se někdo ozve s tím, že Lezec leze ČHS do zadku, že ho svaz ur
     Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Díky za vysvětlení, to jsem tak nějak tušil, otázka spíš, byť nebyla jednoznačně položená, vedla k t
      Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Nevymlouvejte se na omezení diskuze. Registrace trvá max. 5min. Chápu že pro ty co se ani neumí pode
       Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli05.02.2017
Nastesti to zachranuji zcela neanonymni Mavidove, kteri zase kydaji hnuj na diskuze, ktere neprobiha
        Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Nechceš aby se lidi podepisovali celim jmenem a idealně přidali číslo OBČANKY pro ověření. Podepsání
         Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Tak ja se ti klidne podepisi. Ted uz jsem neanonymni a muzu vsechny nazory, ktere nesdilim oznacovat
          Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Pokud budeš tenhle nick používat, pak anonymní postupně přestaneš bejt. Už jen to, že jej použiješ v
           Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
No to samozrejme. Treba takovemu MaviDovi stacil k neanonymnimu hodnotnemu pocitu jeden prispevek ;)
            Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
To máš pravdu. Anonymita totiž mj. znamená, že těch pár písmenek jako identifikátor nepoužíváš.
             Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Tak to mas trochu pomotany.. Pismenka nestaci.
 nic ti nebrání se zaregistrovat a diskutovat.06.02.2017
Diskuze pouze pro registrované je dobrá k tomu, aby se zabránilo záplavě anonymních nepodepsaných ko
  Re: nic ti nebrání se zaregistrovat a diskutovat.06.02.2017
Fakt je ten, že každý by pod svoje příspěvky měl hodit aspoň nějaké ty svoje "tři křížky",
   Re: nic ti nebrání se zaregistrovat a diskutovat.07.02.2017
Tomu ale musi jit server naproti. Treba tak, ze jak je jednou vyplnis, tak si je server docasne zapa
 Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Kdyby stál J. Bloudek vo feedback, tak by podmínku registrace nedával, si myslim.
  Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
O feedback stoji, ale jen o ten dle jeho predstav ;)
  Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
s tím fýdbekem je to u anonymů obtížně počitatelné, jestli se jedná o padesátku jednotlivých a jedin
   Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Tolik textu a tak malo sdeleni... Ze se na tu terapii perem nevykasles.
    Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
přesně tohle jsme měli na mysli. díky!
     Re: Rozhovor s předsedou ČHS o Žihli06.02.2017
Kdo vy? Jsi mluvci lidu?

 Tip na dovolenku04.02.2017
Ahojte, chcel by som poprosiť o tip kam na letnú dovolenku. Minulý rok sme boli na Kalymnose a tento rok by sme chcel zažit niečo podobné. Hľadám  teda oblasť kam sa dá dostať pohodlne lietadlom (z  letiska nie je zložitá doprava do cieľového bo
 Re: Tip na dovolenku05.02.2017
podívej se na mapy oblastí tady na lezci...asi itálii bych volil, ve francii na jižní pobřeží ted je
  Re: Tip na dovolenku06.02.2017
Italie let do Neapole a pak refugio u Positana
viz.
   Re: Tip na dovolenku06.02.2017
Malta (viz dnešní článek) a Mallorca (starší články na Lezci). Obojí jde bez auta snadno na místě bu
 Re: Tip na dovolenku06.02.2017
Malta: goo.gl/cGhBD9

 jistící kruh02.02.2017
Netušíte prosím, jestli lze někde samostatně koupit kruh, který se mi podařilo zatím sehnat pouze jako součást "slaňáku" (mezi dva řetězy) v kompletu.... díky za reakce M.
 Re: jistící kruh02.02.2017
napiš správci oblasti

 Balkna do seporexu31.01.2017
zdar, vím že to tu už běželo ale jsem v kalupu a nemám moc čas zjišťovat. jak máte chycenou balknu do měkkýho matroše - seporex apod?
je potřeba propálit to naskrz a dávat zezadu nějakou stabilizační desku nebo jde řešit i jinak?
 Re: Balkna do seporexu31.01.2017
My zas nemáme moc čas psát - když už to tu bylo.
 Re: Balkna do seporexu01.02.2017
Já osobně bych to řešil nákupem učebnice fyziky...
 Re: Balkna do seporexu01.02.2017
Heled ja mam jednu balknu navrtanou primo do siporexu.. Teda ne primo, ale mam ji navrtanou na prekl
 Re: Balkna do seporexu01.02.2017
"seporex" se správně jmenuje pórobeton. existuje hmoždinka zvaná kotva FPX. cena cca 70 Kč
  Re: Balkna do seporexu01.02.2017
přidám se s podobným problémem. můžeš poradit kotvu, hmoždinku do cihly tipu Porotherm? mám s uchyce
   Re: Balkna do seporexu01.02.2017
Napiš do googlu: hmoždinka porotherm.
V klidu stačí moderní univerzálka fischer ux
    Re: Balkna do seporexu01.02.2017
tím bych si tak jistej nebyl. já přidělával balknu asi 3 hmoždinkama fisher než to drželo a ty unive
    Re: Balkna do seporexu01.02.2017
co furt mate vsichni s tim googlem? jsou i vyhledavace ktery vas nespehujou.. ;-)
    Re: Balkna do seporexu01.02.2017
Nejsem vševědoucí, ale dovolím si nesouhlasit. Je jen náhoda, že Tvůj odkaz někomu v cihélném bloku
     Re: Balkna do seporexu01.02.2017
A abych odpověděl i na prapůvodní otázku do plynosilikátu (porobetonu, Ytong, Porfix, ...) bych použ
      Re: Balkna do seporexu01.02.2017
A pokud by někdo potřeboval uchytit balknu do masivu, tak bych doporučil dvoustovku hřebík. To je te
       Re: Balkna do seporexu02.02.2017
Ve všem souhlas s Azbestem. Je to na jistotu. Univerzály někdy drží a někdy ne (třeba trefíš spáru).
        Re: Balkna do seporexu02.02.2017
u starých siporexových příček panelákových jader bych byl možná vopatrnější a ty tesařské podložky z

 Vysílačka31.01.2017
Ahoj,
mohli byste mi někdo doporučit vysílačku na vícedélky? Kromě běžné komunikace ve skupině bych chtěl, aby se s ní dala také přivolat pomoc. Např. v Chamonix na to mají u HZS přímo frekvenci.
Díky!

 Pieps DSP SPORT30.01.2017
Máte někdo tušení, proč pieps u svých vyhledávačů má v továrním nastavení vypnutou funkci automatického přepnutí z vyhledávání na vysílání v případě pádu druhé laviny? Tuto funkci je možné zapnout pouze v autorizovaném servisu.

Je to na zák

 Weberovka až nahoru30.01.2017
Zdar, nelezli jste někdo Weberovku v zimě až na vršek? Jak je to těžké a dlouhé - druhá půlka? Orientace? Nešlo by někde výše nad Žebříkem přechrupnout, nebo jen na Žebříku? Topo? Díky Bobr
 Re: Weberovka až nahoru30.01.2017
nad rebrikom su pomerne velke police/lavky, da sa pohodlene prespat ak nestihate
ked som to l
 Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
v pripade ze si nenasiel mozno pomozu:
-
  Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
Díky, to uklidní co píšeš. Dali jste to za den?
   Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
za den, cca 3.5-4 hod na rebrik potom obed na rebriku,
z rebrika vyssie sme chvilu hladali ka
    Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
My jsme onehdá vršek oprasili Szczepanským a myslím, že by to na zimu byla taky docela vhodná varian
     Re: Weberovka až nahoru01.02.2017
Jak se tu už psalo - dá se to celé stihnout za jeden den. Vršek je opravdu bludiště, ale není to už
      Re: Weberovka až nahoru06.10.2025
vím, že píšu do osmileté diskuse (ovšem o cestě, která je 93 let stará, tam už je to jedno), a nevál
       Re: Weberovka až nahoru06.10.2025
na chate môže byť dačo
        Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
ovšem ten slovní popis je úplně skvělej, ten se hodí v zásadě kamkoli, s tím můžu směle vyrazit i do
         Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
Text je pravděpodobně převzatej z Kroutilových průvodců. Kroutilovy věštby se mají ke krokům nebohéh
       Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
Já jsem to teda lezl v létě(podzim) a ne v zimě a co si vzpomínám, tak to bylo tak, jak popisuje kol
        Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
Lezli jsme to před cca 5 lety - ráno z nočního vlaku rovnou na nástup s plnou polní nám dal docela z
       Re: Weberovka až nahoru08.10.2025
LukášiB,
měl jsem za to, že Weberovku máš už dávno vylezenou.
Nevím, jestli si tě s ně
        Re: Weberovka až nahoru10.10.2025
mám už asi 30 let vylezenou spodní weberovku, čili jen na žebřík, čili to, co leze 95% lidí a vydává
         Re: Weberovka až nahoru10.10.2025
a ano, vymezoval jsem se proti nýtovým štandům v této cestě. byl jsem jednak o čtvrtstoletí mladší (

 Maroko- Caiat / Akchour27.01.2017
Ahoj, máte někdo prosím osobní nebo skoro-osobní tip jestli do Caiatu povinně brát helmu a cajky?
 Re: Maroko- Caiat / Akchour01.02.2017
Hooi byli jme tam dva nebo tři roky zpátky a helmu berte určitě. Ve sportovních sektorech to není za
  Re: Maroko- Caiat / Akchour02.02.2017
Moc děkuju za info! Tož jsem zesílil vklíňáky a friendy zůstanou doma :-) Zatial!
   Re: Maroko- Caiat / Akchour02.02.2017
:D klidně si ty friendy vezmi, taky jsme je požívali, ale jak říkám, moooc se jim v tom držeti nechc
    Re: Maroko- Caiat / Akchour02.02.2017
Super, cestůvku určitě pošli: hohohojaho zavinac seznam tecka cz Díky!

 Ledy Švajc27.01.2017
Ahoj,
kdybyste někdo hledal nateklé ledy, tak doporučuji Brunnital ve Švajcu. Lezli jsme Linker Lisslerenfall cca 200 m (dáli jsme pravou stranau i levou (zde jsou štandy ve skále) a Rechter Lisslerenfall cca 150 m. Oba za 5. (737362865)

 Chimtarga27.01.2017
Ahoj, letos se chystám do Tádžiku do Fanek. Chtěli bychom se pokusit o vrchol Chimtarga. Na netu k samotnému vrcholu nic není. Byl tam někdo, kdo by mi poradil/podělil se o své zkušenosti? Klidně se i sejít a pokecat osobně - pivko platím. :-)
 Re: Chimtarga27.01.2017
Ahoj Pavle, něco málo informací ti posílám do maila. Zkoušeli jsme Chimtargu v roce 2011. Třeba ti t
  Re: Chimtarga27.01.2017
  Re: Chimtarga27.01.2017
 Re: Chimtarga27.01.2017
Na Čimtarze jsem byl dvakrát, je to sice už pár let, ale situace změněná asi moc nebude (ubylo ledu)
  Re: Chimtarga27.01.2017
Dej mejla, ozvu se. Můj smejkal.pavel.cz@gmail.com

1   ...   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   264   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Weberovka až nahoru
Zdar, nelezli jste někdo Weberovku v zimě až na vršek? Jak je to těžké a dlouhé - druhá půlka? Orientace? Nešlo by někde výše nad Žebříkem přechrupnout, nebo jen na Žebříku? Topo? Díky Bobr
Bobr16:25:37 30.01.2017
odpovědět 
 Re: Weberovka až nahoru
nad rebrikom su pomerne velke police/lavky, da sa pohodlene prespat ak nestihate
ked som to liezol, sli sme tak pocitovo nahor (sem tam cik-cak), ale najhorsia bola asi dlzka 1-2 nad rebrikom, potom bolo lahsie, len pozor na volne skaly.
police vhodne na bivak zacinaju asi 3 dlzky nad rebrikom (ak si dobre pamatam)
19:43:37 30.01.2017
odpovědět 
 Re: Weberovka až nahoru
v pripade ze si nenasiel mozno pomozu:
- https://is.gd/Y8G5JV
- https://is.gd/XHXAgy
01:41:41 31.01.2017
odpovědět 
  Re: Weberovka až nahoru
Díky, to uklidní co píšeš. Dali jste to za den?
Bobr10:48:43 31.01.2017
odpovědět 
   Re: Weberovka až nahoru
za den, cca 3.5-4 hod na rebrik potom obed na rebriku,
z rebrika vyssie sme chvilu hladali kadial ist dalej - tam sme stratili asi pol-1 hodinu.
Prebili sme sa nahor ale mozno nie presne kde to ma ist - bolo to za 6-6+; chulostive lezenie s asi jednou skobou.
2. dlzka nad rebrikomPotom peknymi vymytymi platnami sikmo dolava. Lahsie, tiez malo moznosti istenia.
Je mozne ze sme neliezli tak ako sa ma, ale nechceli sme stracat viac casu tak sme vyliezli kadial sme mysleli, ze to pusti.
Nastupovali sme viac menej tam kde je vylez z weberovky na rebrik, mozno par metrov vpravo. Ak si dobre pamatam, platne, prip sparka.
Vyssie sme to trocku kluckovali ale bolo to tak IV - V.
Sprievodca - popis, nam nejako nepomohol.
Ak mozem povedat za mna, cestu sa oplati vyliezt az na vrchol - uzasny zazitok.
Spodna cast a vrchna - su dve uplne odlisne cesty.
Vecer asi o 6 vrchol
Ako pise aj spreivodca - vyssie sa da vytraverzovat na rebro - po policiach.

vela stastia a dobre pocasie

hmm, aj som cakal ze tu bude asi menej ziva diskusia v tomto vlakne ako pri lezeni v tehotenstve.
14:56:16 31.01.2017
odpovědět 
    Re: Weberovka až nahoru
My jsme onehdá vršek oprasili Szczepanským a myslím, že by to na zimu byla taky docela vhodná varianta.
honza15:28:02 31.01.2017
odpovědět 
     Re: Weberovka až nahoru
Jak se tu už psalo - dá se to celé stihnout za jeden den. Vršek je opravdu bludiště, ale není to už těžké. Po vylezení spodní části jsme taky nastupovali do horní více zprava. Tipuji vršek tak za 3 - 4 hodinky. Takže klíčové je rychle přeběhnout spodek.
Libor H.08:36:23 01.02.2017
odpovědět 
      Re: Weberovka až nahoru
vím, že píšu do osmileté diskuse (ovšem o cestě, která je 93 let stará, tam už je to jedno), a neválí se někde nějaký zákres do fotky nebo dokonce topo? tedy mluvíme o nepřehledné a poměrně zřídka navštěvované horní části, spodek je furt rovnou za nosem.
Lukas B.14:59:11 06.10.2025
odpovědět 
       Re: Weberovka až nahoru
na chate môže byť dačo
https://tatry.nfo.sk/ cestadb.php?obr=stity//1072/ /10720329.p
15:47:27 06.10.2025
odpovědět 
        Re: Weberovka až nahoru
ovšem ten slovní popis je úplně skvělej, ten se hodí v zásadě kamkoli, s tím můžu směle vyrazit i do Šárky, na Džorásy, Dachštajn nebo Marmeládu:)
Lukas B.09:07:10 07.10.2025
odpovědět 
         Re: Weberovka až nahoru
Text je pravděpodobně převzatej z Kroutilových průvodců. Kroutilovy věštby se mají ke krokům nebohého horolezce stejně jako věštby staré cikánky k osudu pověrčivého hejla.

I metoda je podobná - zběžný pohled na čáry a poruchy ve struktuře zkoumaného objektu.
honza11:40:06 07.10.2025
odpovědět 
       Re: Weberovka až nahoru
Já jsem to teda lezl v létě(podzim) a ne v zimě a co si vzpomínám, tak to bylo tak, jak popisuje kolega výše. Po výlezu ze spodní části kousek vpravo nástup do horní pasáže, kde nejtěžší byla hned první délka a pak s narůstající výškou se obtíže snižovaly a tak nějak intuitivně nás to vedlo.
Orientační problémy jsme měli až na sestupu. Neboť jsme na vrcholu byli až za tmy a tehdejší čelovky se těm dnešním nepodobaly ani náznakem. Podvědomá obava, abychom při sestupu neskončili opět v severní stěně, nás přiměla k tomu, že jsme kousek po kousku to stočili doprava a sestupový kuloár jsme opustili ... Ráno po rozednění jsme pak nechápali, jak jsme se mohli takto dupnout ... :-).
Nicméně souhlasím s tím, že celá Weberovka v kuse je úplně jiný zážitek než jen spodní část. Byť ty lezecké obtíže jsou v horní části nižší, teda až na první délku, a to má svůj půvab. Marná sláva, kolik takto vysokých stěn v Tatrách najdeš?!
06:41:50 07.10.2025
odpovědět 
        Re: Weberovka až nahoru
Lezli jsme to před cca 5 lety - ráno z nočního vlaku rovnou na nástup s plnou polní nám dal docela zabrat na nohy a podmínka ve stěně nebyla taky ideální, našli jsme jen 1. štand, zbytek byl pod sněhem/ledem. Nicméně i tak jsme se v pohodě dohrabali na Rebrík, kde jsme našli dokonce nýt vedle police. Dali jsme teplou večeři, noc ve spacákách a žďárákách jištění v sedácích za ten nýt a ráno krásně na poledne jsme byli nahoře. Orientace v horní části stěny byla méně jasná než ve spodní, ale dalo se. Pokud dáte spodek, vršek bude procházka. Sváča na slunečném vrcholu a šupky dolů na noční vlak zpátky do Prahy. Při slušné předpovědi bych se toho nebál a dokonce bych to i doporučil, mám na to fajn vzpomínky.
R.21:49:01 07.10.2025
odpovědět 
       Re: Weberovka až nahoru
LukášiB,
měl jsem za to, že Weberovku máš už dávno vylezenou.
Nevím, jestli si tě s někým nepletu, ale vybavuji si zde jednu diskusi ohledně dodatečného osazování nýtů na štandech v Taranských cestách a mě se zdá, že jsi to byl ty, kdo se proti tomu ostře vymezoval a jako jednu z typických cest, kde bys to považoval za krajně nevhodné, jsi uváděl právě Weberovku.
Pletu se a nebo si to pamatuji správně?
16:58:49 08.10.2025
odpovědět 
        Re: Weberovka až nahoru
mám už asi 30 let vylezenou spodní weberovku, čili jen na žebřík, čili to, co leze 95% lidí a vydává to za vylezenou weberovku. plnotučně to vylezené nemám, a chtěl bych tento rest konečně napravit.
Lukas B.09:12:08 10.10.2025
odpovědět 
         Re: Weberovka až nahoru
a ano, vymezoval jsem se proti nýtovým štandům v této cestě. byl jsem jednak o čtvrtstoletí mladší (a radikálnější), a druhak neměl každý v kapse matlací telefon s meteoradarem, a uchazeč o toto alpinistické potěšení byl odkázán na pohled na obloku a okénko do kuchyně a odpověď "však je pekne, hej".
současný stav nýtů (fotografie a videa na internetech) potvrzuje, že spodní část weberovky je terénem s extrémním objektivním nebezpečím při změně počasí.
Lukas B.09:21:59 10.10.2025
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi