LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Sportcentrum Evropská - Stěna FTVS UK - Praha 6
LSJ - Javorník
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky

Prodejny
HUDYsport - Jičín
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 10 boy Brno25.02.2017
To Brno je teda marné. Nějaký report nebude?
 Re: 10 boy Brno25.02.2017
spis proc bylo tak malo listku:(
  Re: 10 boy Brno25.02.2017
To je škoda, protože to je vážně zážitek vidět Adama a bratry v akci.
   Re: 10 boy Brno25.02.2017
Report se připravuje, fotky také. Příští ročník bude již s větší kapacitou lístků.
    Re: 10 boy Brno26.02.2017
neco ještě bude
  Re: 10 boy Brno26.02.2017
Je to tam male...
   Re: 10 boy Brno27.02.2017
vim ze ej to tam maly. Ale stejne - koukal sem na predprodej jak ostriz a stejne sem nemel sanci...
    Re: 10 boy Brno27.02.2017
Sledujes je na fejsu? Nevim jak to bylo v realu ale nabidku na listky jsem videl :).

 Dobrá bouldrovka v Praze24.02.2017
Ahoj, poradí někdo dobrou bouldrovku v Praze ?
 Re: Dobrá bouldrovka v Praze24.02.2017
A na jak dlouho jsi v Praze? Dobrých boulderovek je tu plno. Je zde Boulder Bar, Big wall, 13tka, Lo

 prasklá patka vázání Diamir Titanal III23.02.2017
Ahoj nevíte, kde se dá sehnat patka k vázání Diamir Titanal III? Nesedí to s Titanalem I. Moc díky za radu. Ef

 REKLAMACE V HUDY 23.02.2017
Zdravím, jak jste spokojeni s vyřízením reklamace?Zajímá mě i postoj dovozce k reklamaci.
 Re: REKLAMACE V HUDY 23.02.2017
Před mnoha lety jsem reklamoval v Hudáči ve Slezský hadrový pohory, který jsem měl na půlročním vand
 Re: REKLAMACE V HUDY 23.02.2017
Jednou jsem se musel hádat, když mi hrany lyží nařízly poutka, která i podle návodu k použití měla t
  Re: REKLAMACE V HUDY 23.02.2017
Co když tam návod na použití není, u drahých věcí na 10 tis.?
 Re: REKLAMACE V HUDY 23.02.2017
Jak kdy. Pár věcí jsem tam už musel reklamovat. Někdy to bylo v pohodě, zboží si vzali a během 30 dn
 Re: REKLAMACE V HUDY 23.02.2017
Kdysi jsem tam reklamoval běžky, resp. vázání - kus se mi samovolně odlomil během jízdy. Prodavač mi
 Re: REKLAMACE V HUDY 23.02.2017
kdysi jsem tam reklamoval batoh s rozpáraným švem, přes měsíc se nic nedělo a když sem tam přišel, v
 Re: REKLAMACE V HUDY 24.02.2017
Des a hruza koupil jsem v dejvicich benzinovy varic sigg, prvni vikend po nakupu, diky vyrobni vade,
  Re: REKLAMACE V HUDY 24.02.2017
1. sigg vařiče nevyrábí a nikdy nevyráběl
2. občanský zákoník umožňuje řešit vše pomocí rozho
   Re: REKLAMACE V HUDY 24.02.2017
ty jsi snad chytrolin z HUDY, zadej si v google stove fire jet sigg
    Re: REKLAMACE V HUDY 24.02.2017
Sigg varice nevyrabi a nevyrabel.
     Re: REKLAMACE V HUDY 26.02.2017
menzi.dk/archive/public/pdf/Sigg_FireJet_instructions.pdf

a tohle je co, hm?
E
      Re: REKLAMACE V HUDY 01.03.2017
Porad ti budu tvrdit, ze Sigg varice nikdy nevyrabel. Na googlu hledat umim. Narozdil od tebe, pravd
       Re: REKLAMACE V HUDY 01.03.2017
Chytrolín názorně predvedl průběh reklamace v HUDY.
        Re: REKLAMACE V HUDY 02.03.2017
Nebo ty prechytraleho zakaznika pri reklamaci?
         Re: REKLAMACE V HUDY 02.03.2017
Jako pri reklamaci vyrobku, ktereho si u nich koupil a oni rikaji, ze vlastne neexistuje? :D
      Re: REKLAMACE V HUDY 01.03.2017
Porad ti budu tvrdit, ze Sigg varice nikdy nevyrabel. Na googlu hledat umim. Narozdil od tebe, pravd
       lhářovi z huby... 01.03.2017
Prodával, vyráběl.
Je možný najít návody, na outdoorových fórech se o těch výrobcích diskutuj
        Re: lhářovi z huby... 02.03.2017
ok ... Sigg si varice nechal delat u korejske firmy Kovea. Bohuzel je to tak stare, ze uz nejsem sch
         Re: lhářovi z huby... 02.03.2017
Takže jsme se konečně shodli na tom, co tvrdil ROKO v původním příspěvku: reklamoval benzinový vařič
          Re: lhářovi z huby... 02.03.2017
Smesne to je dost, ale mozna jen myslenkove pochody daneho typka proste takhle funguji. "Reklam
           Re: lhářovi z huby... 02.03.2017
Pokud se dobře dívám, týpek nenapsal, že SIGG ty vařiče vyráběl. On napsal, že reklamoval vařič SIGG
         Re: lhářovi z huby... 02.03.2017
Presne jsem cekal, ze z tebe vypadne tohle... SIGG vlastne nevyrabi ani hlinikove lahve, pouze odliv
     Re: REKLAMACE V HUDY 26.02.2017
He he, vzdy pobavi lide, kteri si ve sve jednoduchosti mysli, ze kdyz neco neznaji nebo nikdy nevide
      Re: REKLAMACE V HUDY 26.02.2017
Patri pod chytrolina "SIGG nevyrabi ..."
 Re: REKLAMACE V HUDY 24.02.2017
Nespokojenost. Jsou to hajzlové. Vykrucujou se. Výhrůžka soudem moc nepomáhá, páč jim je jasný, že u
 Re: REKLAMACE V HUDY 24.02.2017
Já jsem v Hudy nikdy nic nereklamoval, byl jsem se vším spokojen :-)
  hodnotný příspěvek26.02.2017
Tedy body pro výrobce, ale téma diskuze je jiné, že? Jestli to nejsi schopen rozlišit, tak se příště
 Re: REKLAMACE V HUDY 24.02.2017
Ze 100% kladné vyřízení reklamace. Někdy ovšem se značnou nechutí a arogancí prodavačů. Asi nejhorší
  Re: REKLAMACE V HUDY 24.02.2017
Rock Empire je privátní značka HUDY. Většinou šlo o totální zmetky, kdy jen okopčili dopře prodávaný
   Re: REKLAMACE V HUDY 24.02.2017
Pozáruční oprava pípáku - nezájem. Zrovna žádná věc za pár kaček, takže smolík pro obě strany. Já s
   Re: REKLAMACE V HUDY 24.02.2017
Tak byl to spacák za 2500, drzel 5 let, po oprave stale pouzivam cca do -15. I po 7az8 mi letech a v
 Re: REKLAMACE V HUDY 26.02.2017
Osobně mám negativní zkušenost, kdy jsem se cítil podvedený. Soudního znalce, ani soud jsem platit n
 Re: REKLAMACE V HUDY 27.02.2017
Kdysi jsem reklamoval batoh (Deuter Guide 35+) - prasklá spona a několik menších dírek. Batoh mi do
  Re: REKLAMACE V HUDY 27.02.2017
Super :-/ Místo jednoho dobrýho batohu dva šitový. Do by mě teda fakt neuspokojilo...
  Re: REKLAMACE V HUDY 27.02.2017
A jak praskne spona a udělají se dírky aby to bylo na reklamaci? Mně přijde že se tady zaměňují rekl
   že by podle sebe soudím tebe?27.02.2017
   Re: REKLAMACE V HUDY 01.03.2017
Dírky mohou být mechanického původu - reklamace se neuznává, ale i vzniklé výrobní vadou - reklamace
 Re: REKLAMACE V HUDY 02.03.2017
Občas něco koupím v Hudy Pardubice. Jediná reklamace tam byla vyřízena bez problémů a personál je ta

 Outdoor menu20.02.2017
Zdar,
ted je na výstavišti v Letňanech výstav OUTDOOR MENU, nevíte někdo za kolik je vstup?
Díky
 Re: Outdoor menu20.02.2017
Je to zdarma.
 Re: Outdoor menu24.02.2017
Hlavně to není výstava a už vůbec tam nemá co dělat veřejnost ;) .. bylo to zdarma.

 Polínko táboření20.02.2017
Na stránkách ČHS se píše tohle "Vjezd aut a táboření pouze na vyhrazených místech podle pokynů  obce Krsy." Nevíte někdo co to konkrétně znamená? Pamatuju si, že se parkovalo před vjezdem do lesa a spalo přimo v lomu...
 Re: Polínko táboření20.02.2017
To je jinak řečeno, že tak normální smrtelník nesmí tábořit ani vjet autem
  Re: Polínko táboření06.03.2017
tak očividně to nebude tak žhavý
viz.
  Re: Polínko táboření06.03.2017
Parkování:
Nejen proto, že přístupová cesta bývá dost rozbahněná s vyjetejma kolejema a ješt

 Bolest zad19.02.2017
Dobry den,dnes na me spadl snih s ledem ze strechy,protoze jsem nestihla utect,od te doby me boli zada v dolnim pravem rohu a mam to tam i natekle.Boli to jak prichuzi tak hlavne pri lezeni,nevim jestli mam zajit k doktorovi nebo ne ,nerada bych tam otrav
 Re: Bolest zad19.02.2017
jo, pockej s tim, tady Ti poradi nejlip, jdi k doktorovi a zkus zapojit selsky rozum
 Re: Bolest zad19.02.2017
Jestli to máš i nateklé tak určitě k doktoru.
 Re: Bolest zad19.02.2017
sice to neni úplně k Tvýmu tématu, ale všeobecně k bolesti zad (smazat mezery):
 Spárové lezečky19.02.2017
Jaké poradíte lezečky vhodné do spár? Neřeším zásadně kotníkové/nízké (dá se vyřešit hadinkami), ale spíš z pohledu pohodlí, životnosti, kvality ... A co velikost?
 Re: Spárové lezečky19.02.2017
Pohodlne kde nebudes mit moc pokrcene prsty (bolest), snerovaci (suchace muzou klouzat), levne (znic
  Re: Spárové lezečky19.02.2017
Díky za reakci. A lepší tvrdší nebo měkké?
   Re: Spárové lezečky19.02.2017
Pokud neplanujes lezt nejake prstove prasky tak to neni nejak zasadni. Osobne jsem lezl spary ve vse
 Re: Spárové lezečky19.02.2017
Hoj. Rozdíl je u písku a nepísku. Zatímco na nepísku (třeba žula) jsou dobré spíš tvrdé, tak na písk
 Re: Spárové lezečky19.02.2017
osvědčily se mi FIVE TEN ANASAZI
 Re: Spárové lezečky20.02.2017
bufo aura, akorát na nohu
 Re: Spárové lezečky20.02.2017
Záleží taky kolik chceš investovat...
Na žulu mám TC Pro od Sportivy (o pul čísla menší, než
 Re: Spárové lezečky20.02.2017
Rozhodně NE SUCHÝ ZIP - jedno dvě lezení (ve smyslu 1 až 2 spáry v Ádru, tedy půl dne) a rozdrbe se
  Re: Spárové lezečky20.02.2017
Nemáš tak úplně pravdu. Existují lezečky, který fungujou se sucháčem celkem slušně a dlouho. Podmínk
   Re: Spárové lezečky20.02.2017
nepochopil jsem, že jde řeč o spárách v horách

z mých zkušeností teda můžu říct, ať s
    Re: Spárové lezečky20.02.2017
Myslím, že jsi to pochopil dobře. Tazateli asi šlo hlavně o písek. Nicméně k těm horám. Jelikož se s
     Re: Spárové lezečky20.02.2017
Ano, šlo primárně o písek. Díky všem za názory :-)
  Re: Spárové lezečky20.02.2017
asi jsi ještě neviděl hádinky bez šněrování (od Bobra nebo restday za pětikilo). Mě přijdou rozhodně
   Re: Spárové lezečky20.02.2017
Já je můžu srovnat s tradičníma hadinkama a jako progres mi to nepřipadá. Jak si je nasazuješ? Pudru
    Re: Spárové lezečky21.02.2017
reagoval jsem na to, že je třeba hádinky nějak šněrovat a omotávat: tyhle není. A že nechrání kotník
     Re: Spárové lezečky21.02.2017
hele, bobrovy rukavice nemajji konkurenci, ale hadinky od saltiku nic moc, už mnoho lidí nadávalo na
      Re: Spárové lezečky21.02.2017
dobrý vědět co mě možná čeká, dík žes to trochu rozvedl, tohle už dává možnost udělat si nějakou pře
 Re: Spárové lezečky20.02.2017
spáry raději nelézt! ;)
 Re: Spárové lezečky22.02.2017
la sportiva - baracuda, mají celou špičku ogumovanou, ale už se nevyrábějí. jenže jsme v Čechách, kd
  Re: Spárové lezečky22.02.2017
Jo tak tos mi připomněl další špatnou zkušenost a radu - do spár kupovat šněrovací boty s dírkami ne
   Re: Spárové lezečky22.02.2017
a tak to přiznávám, hadrová očka na Baracudách odcházela, ale ta gumová síťka držela jak helvétská v
    Re: Spárové lezečky22.02.2017
mythosky na písek bezva.
    Re: Spárové lezečky23.02.2017
Cikán tvrdí, že Mythosy jsou nejlepší lezky na pásek. Ale věř mu :-)
     Re: Spárové lezečky23.02.2017
na písek, pochopitelně

 Bořeň18.02.2017
Ahoj, nevíte někdo jaké panují podmínky na Bořni? Zítra má být pěkné počasí, že bych vyrazil. Díky za info.
Jarda

 gorotex - jiny pohled16.02.2017
Zdar!

Gorotex je IMHO material s zivotnosti nula nula.
Gorotex jako ta funkcni zazracna membrana vydrzi jednu  seriozni expedici mozna tak jeden lehci rok.  Pak je na nic a uz jen zabira misto na bunde, ktera  by byla
 Re: gorotex - jiny pohled16.02.2017
brňák?
  Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
tohle bude víc na východ ...
   Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
... a nebo spíš na západ.
 Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
Zdar!
Jeste dodam, abych jen nepomlouval, ze vyhodou je cena. Goracovou bundu u nas na trzni
  Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
hele - jednoduchej pokus. Kup si novou goracovou bundu (klidne i drazsi nez 250 a od "seriozni
   Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
"Gorotex jako ta funkcni zazracna membrana vydrzi jednu seriozni expedici mozna tak jeden lehc
    Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
a to ještě počkej, až se do toho vloží tenhle týpek:
    Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
seriozní expedice je měsíc lezení v kuse, seriozní lezení v našich zeměpisných šířkách je cca 10 vík
     Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
Rok v ni seriozne lez x vydrzi mozna tak jeden lehci rok
      Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
tak snad se nebavíme o packlitu, ne? takle větrovka za 5000 není snad ani na výlet, to je fakt jen n
       Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
to je strasna veta :(
       Re: gorotex - jiny pohled24.02.2017
1. No tak to neni o membrane, ale o matru na ktery ji danej vyrobce kusu prilepil.

2.
      Re: gorotex - jiny pohled17.02.2017
ano :)) Protoze sem v ji dal zabrat (jak bunda tak boty) a pri dalsim vyletu uz byly na prd. Toz vyd
       Re: gorotex - jiny pohled19.02.2017
Nápad na téma asi dobrý, ale číst psaný projev dotyčného, to je akorát na blití.

1   ...   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   257   258   259   260   261   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Spárové lezečky
Jaké poradíte lezečky vhodné do spár? Neřeším zásadně kotníkové/nízké (dá se vyřešit hadinkami), ale spíš z pohledu pohodlí, životnosti, kvality ... A co velikost?
Kuba12:26:09 19.02.2017
odpovědět 
 Re: Spárové lezečky
Pohodlne kde nebudes mit moc pokrcene prsty (bolest), snerovaci (suchace muzou klouzat), levne (znici se). Jinak muj pocit je ze ve sparach se hraje spis na techniku nez na vybaveni...
B13:30:50 19.02.2017
odpovědět 
  Re: Spárové lezečky
Díky za reakci. A lepší tvrdší nebo měkké?
Kuba14:24:43 19.02.2017
odpovědět 
   Re: Spárové lezečky
Pokud neplanujes lezt nejake prstove prasky tak to neni nejak zasadni. Osobne jsem lezl spary ve vsem moznem od backor za 500 po Miury. Slo to.
B15:11:03 19.02.2017
odpovědět 
 Re: Spárové lezečky
Hoj. Rozdíl je u písku a nepísku. Zatímco na nepísku (třeba žula) jsou dobré spíš tvrdé, tak na písku měkké. Dále je rozdíl mezi rozměrem od žáby větší, kde jsou opravdu nejlepší základní modely v příjemějších velikostech a trhlinkami kde potřebuješ něco špičatějšího ve velikostech menších. Zaroveň v trhlinkach nevadí sucháč. U některých modelů funguje sucháč vpohodě i v žábách, ale je to spíš vyjímka. Přidávám se také k tomu názoru, že se ve spárách lezečky rychłe ničí a proto je tam spíš škoda drahých modelů, jejichž přednosti většinou nevyužiješ.
vašek k.16:14:39 19.02.2017
odpovědět 
 Re: Spárové lezečky
osvědčily se mi FIVE TEN ANASAZI
17:46:19 19.02.2017
odpovědět 
 Re: Spárové lezečky
bufo aura, akorát na nohu
klasik07:50:17 20.02.2017
odpovědět 
 Re: Spárové lezečky
Záleží taky kolik chceš investovat...
Na žulu mám TC Pro od Sportivy (o pul čísla menší, než nosím normální boty).
Na písku asi cokoliv, co je ti pohodlné - a co dobře drží na dolezových rajbech ;-) (já mám třeba kombo hadinky + Avaxy od Salticu, ty jsem koupila za pár kaček)
K.09:12:49 20.02.2017
odpovědět 
 Re: Spárové lezečky
Rozhodně NE SUCHÝ ZIP - jedno dvě lezení (ve smyslu 1 až 2 spáry v Ádru, tedy půl dne) a rozdrbe se páska co drží to kovové očko na sucháč. A už botu nezavřeš. Nazouvací se ti budou kroutit, takže zbývají šněrovací. Osobně bych šel do kotníkových, protože s hadinkami není ochrana kotníku stoprocentní a navíc to stejně musíš ještě pokaždé omotat Tesou, nebo kobercovkou proti rozvázání, nebo posunutí.

Pak bych řešil už jen cenu - a v Čechách dostaneš buď za cca 1200 Triopy a Bufa, nebo za cca 2500 La Sportivy.
Kotníkové Saltiky jsou do spár zcela nevhodné - ta tlustá podrážka pod patou se kroucením utrhne.

Každá lezka dříve, či později změkne. Nemám zkušenosti s tvrdými kotníkovkami v Americe, ale žulu v Čechách (Jizerky, Praha a okolí) oblézám v Triopech Kova, aniž by mě to nějak omezovalo.
Navíc, jestli budeš chtít tvrdou lezku až pojedeš za velkou louži, stačí si nechat ty Triopy podrazit - a můžeš si tam nechat dát gumu podle sebe. Trvá to dva až tři víkendy, než to zas jakž takž změkne.
10:12:19 20.02.2017
odpovědět 
  Re: Spárové lezečky
Nemáš tak úplně pravdu. Existují lezečky, který fungujou se sucháčem celkem slušně a dlouho. Podmínkou ovšem je, aby tebou zmiňované kovové očko bylo co nejvíc na straně a taky aby se všechny řemínky zalepovaly směrem od středu do strany (noha, která se kroutí ve spáře, tak boty neustále zalepuje narozdíl od opačného směru, kdy zip rozlepuje). Tím ovšem nepopírám, že šněrovací lezečky jsou do spár rozhodně lepší a na písku ve spárách není důvod nosit velcro lezečky. Pokud ovšem někdo řeší horské dilema, kdy potřebuje lezečku, která funguje ve spárách ale i v těžším stěnovém lezení a přitom ji rychle sundá na štandu, tak řešením mohou být některé velcro lezečky ve velikosti ve které spáry ještě moc nebolí a přitom už v nich je jistej krok ve stěně.
vašek k.11:48:36 20.02.2017
odpovědět 
   Re: Spárové lezečky
nepochopil jsem, že jde řeč o spárách v horách

z mých zkušeností teda můžu říct, ať si koupí boty na stěnové lezení, které mu sedí. Klidně se sucháčem. Tam nejde o spárové lezení, jak si ho každý představí na písku. 2/3 toho, co v průvodcích je psáno "spárou" je stěnové lezení podél nějaké trhliny, 2/3 zbytku je sokolík, kde zas jde o sílu a ne lezení spár, teprve zbytek je možné (většinou ne nutně) lézt spárově. Na širočinu, kvůli kterým jsem tolik rozvedl kotníkovky) jsem v horách nenarazil
12:41:00 20.02.2017
odpovědět 
    Re: Spárové lezečky
Myslím, že jsi to pochopil dobře. Tazateli asi šlo hlavně o písek. Nicméně k těm horám. Jelikož se stěnovýho lezení trochu bojím, protože většinu času strávím na písku, tak se na to koukám v horách úplně obráceně než ty. Když to jde lézt spárově, tak to lezu spárově. Myslím si, že tím trochu i ušetřím sílu, a taky mi to připadá víc na jistotu ale možná si to jen myslím. Nedávno jsem v mixu udělal dvě tempa žábou s rukavicema :-D.
vašek k.14:35:25 20.02.2017
odpovědět 
     Re: Spárové lezečky
Ano, šlo primárně o písek. Díky všem za názory :-)
Kuba16:38:32 20.02.2017
odpovědět 
  Re: Spárové lezečky
asi jsi ještě neviděl hádinky bez šněrování (od Bobra nebo restday za pětikilo). Mě přijdou rozhodně lepší, než kotníkový triopy. Obojí mám a mohl jsem srovnat. Drahý kotníkovky jsem zatim neměl.
19:10:09 20.02.2017
odpovědět 
   Re: Spárové lezečky
Já je můžu srovnat s tradičníma hadinkama a jako progres mi to nepřipadá. Jak si je nasazuješ? Pudruješ si nohy, máš o dvě velikosti větší, nesundaváš je celý léto?
23:53:27 20.02.2017
odpovědět 
    Re: Spárové lezečky
reagoval jsem na to, že je třeba hádinky nějak šněrovat a omotávat: tyhle není. A že nechrání kotník: podle mě ho chrání naprosto.
Mám svojí velikost, která jde nasadit hodně, ale fakt hodně ztuha a pak drží taky hodně dobře. Nepudruju, nevim o čem je řeč :-) Ale neříkám, že jsem největší spárař, třeba ještě najdu nějaký mouchy, až se rozlezu ještě víc.
01:04:22 21.02.2017
odpovědět 
     Re: Spárové lezečky
hele, bobrovy rukavice nemajji konkurenci, ale hadinky od saltiku nic moc, už mnoho lidí nadávalo na popraskané gumičky hned druhý víkend. A to omotávání tesou? Hadinky se za celý den na noze propotí tolik, že velikostně povolí. No a když jsem i s hadinkami měl večer krvavé kotníky ... byla to rada, kterou se přeci nemusíš řídit ;-)
09:29:17 21.02.2017
odpovědět 
      Re: Spárové lezečky
dobrý vědět co mě možná čeká, dík žes to trochu rozvedl, tohle už dává možnost udělat si nějakou představu.
Jinak jsem si všimnul, že když to do těch gumiček rvu špičkama prstů, tak tam zůstávají důlky, takže při nazouvání dávám bacha. A bobr říkal, že gumu prý nějak měnili, teď by tam měli používat nějakou jinou než před rokem, tak uvidim. Třeba ti ještě za návod s tejpkou budu vděčnej.
11:09:05 21.02.2017
odpovědět 
 Re: Spárové lezečky
spáry raději nelézt! ;)
špárař16:56:47 20.02.2017
odpovědět 
 Re: Spárové lezečky
la sportiva - baracuda, mají celou špičku ogumovanou, ale už se nevyrábějí. jenže jsme v Čechách, kdy prodejci ve skladech nabízejí i 10 let staré zboží, takže propátrej shopy a FB bazar.
vítej do světa, kde se spojuje radost a utrpení :-)
13:31:04 22.02.2017
odpovědět 
  Re: Spárové lezečky
Jo tak tos mi připomněl další špatnou zkušenost a radu - do spár kupovat šněrovací boty s dírkami nebo koženým zavazováním jako mají třeba miury, tahle hadrová očka hned odejdou (mně po dvou víkendech v Ádru) a zas se bude řešit, jak botu zavřít stejně jako u prodřeného zapínání na suchý zip.

Mimochodem - známý tyhle barakudy měl, spáry nelezl a stejně se mu ta gumová síťka ze špičky odlepila
16:50:51 22.02.2017
odpovědět 
   Re: Spárové lezečky
a tak to přiznávám, hadrová očka na Baracudách odcházela, ale ta gumová síťka držela jak helvétská víra. teď uvažuji o LS Mythos, někdo zkušenosti?
22:31:57 22.02.2017
odpovědět 
    Re: Spárové lezečky
mythosky na písek bezva.
23:55:56 22.02.2017
odpovědět 
    Re: Spárové lezečky
Cikán tvrdí, že Mythosy jsou nejlepší lezky na pásek. Ale věř mu :-)
08:43:43 23.02.2017
odpovědět 
     Re: Spárové lezečky
na písek, pochopitelně
08:44:42 23.02.2017
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi