Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Lezecká stěna - Tábor
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice

Prodejny
HUDYsport - Mladá Boleslav
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Hledám spolulezce na stěnu 18.03.2017
Ahoja,

hledám spolulezce/kyni na stěnu popř. skály.Mladá Boleslav a okolí.

ZN: hlavně bespečně
 Re: Hledám spolulezce na stěnu 18.03.2017
Si to dej do inzerce a nezaplevuj to tu...
  Re: Hledám spolulezce na stěnu 18.03.2017
Ty to tu nezaplevuj
joudo!
   Re: Hledám spolulezce na stěnu 19.03.2017
Má pravdu, tak buď od té dobroty a radši nepiš
    Re: Hledám spolulezce na stěnu 19.03.2017
Pravdu má jenom Ježíš!
     Re: Hledám spolulezce na stěnu 19.03.2017
Pravdu má glum,protože má miláška.A gluma řídí Lenin.

 Tele na offce17.03.2017
Dnes ráno mě na stěně potkala opravdu bizardnost hraničící s demencí. Na první pohled dospělej chlap. Brýlatej, takže, by člověk řek, že bude třeba hloubavej, sečtělej, zkrátka bude mít nějakou sebereflexi. Ovšem vzápětí mě zamrazilo. Jistil lezkyni, jedn
 Re: Tele na offce17.03.2017
Nemá hlídání a chce lízt, no. Pokud nikoho nezabije, tak OK.
 Re: Tele na offce17.03.2017
Fakt cekam, kdy uz se konecne nejaka stena rozhoupa a udela nekde uplne bokem od steny detsky koutek
 Re: Tele na offce17.03.2017
lezli na rybu/vyváděli?
měli kybl/samoblok (např megajull)?

Pokud u obojího pl
  Re: Tele na offce17.03.2017
teda pokud rybařili a měli samoblok sory
 Re: Tele na offce18.03.2017
Takhle jsem s kamarádem Klaksonem a mým vřeštícím prckem v kočárku vylezl tehdy svoji nejtěžší cestu
  Re: Tele na offce18.03.2017
Děti a lezení....taky jsem to tak praktikoval,ale pak přestal.Často ty blechy nejde dokonale ohlídat
  Re: Tele na offce18.03.2017
Odkaz je tezsi.
   Re: Tele na offce18.03.2017
To jsme ale tehdy hákovali, ne? A taky Křížová asi byla o něco málo těžší. Ale Helenčiny si považuji
    Re: Tele na offce19.03.2017
vzdycky jsem si myslel, jaký je ten KT lezec, všude je ho vidět, a Von přitom nikdy nic nevylezl.
     Re: Tele na offce19.03.2017
Nikdy jsem nic pořádného nevylezl. Tos fakt nevěděl?
      Re: Tele na offce21.03.2017
Někdo leze a někdo o tom lezení jenom kecá a manipuluje s fakty jak se mu to hodí. Inu co se v mladí
       Re: Tele na offce21.03.2017
Fakt Tě rodiče nenaučili se představit se, když chceš někomu něco říci? Zvláště pokud se to týká jeh
        Re: Tele na offce21.03.2017
na lezci je éšop. docela mi vyhovuje a rád na něm takovou tu běžnou lezecí konfekci nakupuju. no a p
         Re: Tele na offce21.03.2017
Děkuji lezec.cz za držení svobodné platformy pro diskuzi a jejich ne cenzuru, tedy až na ta sprostá
          Re: Tele na offce22.03.2017
někdo třeba rád a spokojeně platí za (levné a chutné) obědy v hospodě, kde si hospodskej neumí a nec
         Re: Tele na offce22.03.2017
Jeste je prosim potrestej tak, ze prestanes psat do kazde diskuze!
         Re: Tele na offce22.03.2017
Ano, miliony v zemi, kde jde pocitat lezce na desetitisice ;)
        Re: Tele na offce21.03.2017
Rodiče mne vychovali dobře a učili mne nepomlouvat, nežalovat, říkat pravdu, být čestný a vyhýbat se
         Re: Tele na offce22.03.2017
Tak to Tvoji rodiče opravdu zapomněli na slušné vychování svého synka. Bohužel. Je to jejich chyba,
          Re: Tele na offce22.03.2017
Ale on mi nepřipadá, že by trpěl...
           Re: Tele na offce22.03.2017
Ale jo, trpí. Trpí jako všichni nezdvořáci ve slušné společnosti.
            Re: Tele na offce22.03.2017
Jsi opět na omylu. Pokud by opravdu byl nezdvořák, je mu jedno, co si o něm kdo myslí. Ty si o mě ta
             Re: Tele na offce22.03.2017
No... vzhledem k Tvé zoufalé snaze obhájit, že je Ti jedno, jak lidé pohrdají anonymem a ještě k tom
              Re: Tele na offce22.03.2017
Možná sis jen nevšiml toho smajlíku na konci :-) Debatu s tebou už mám čistě jen pro pobavení, nic
               Re: Tele na offce22.03.2017
Ale Ty jsi nevychovaný. Rodiče prostě něco zanedbali. Sám od začátku píšeš, že co jsi se v mládí nau
                Re: Tele na offce22.03.2017
No a co? Jak vidíš, jsem spokojen i jako nevychovaný. Naopak, často je to tak, že čím větší nevychov
                 Re: Tele na offce22.03.2017
Coming out
                  Re: Tele na offce22.03.2017
Že by mi něco uteklo? Proč do toho zatahuješ homosexualitu?
                Re: Tele na offce22.03.2017
Ahoj Rozvědčíku, co tvý rodiče a tvý děti? Jsou hrdý na synka/ tatínka?
          Re: Tele na offce22.03.2017
Moji Rodiče nikdy nebyli v komunistické straně a já nikdy nebyl v pionýru, SSM, KSC taky. Nikdy jsem
           Re: Tele na offce22.03.2017
Aha, tak ty se mě bojíš. No to jsi měl říci hned na začátku, co jsi mě začal bezdůvodně urážet - byl
            Re: Tele na offce22.03.2017
To není strach, ale prevence, a to na základě zkušenosti z dob minulých a par takových jako ty jsem
             Re: Tele na offce22.03.2017
:-) kariéristů :-) jdu po tobě :-) Kde já už to slyšel? :-) Že by u těch výslechů? :-)

              Re: Tele na offce22.03.2017
Ano, že ti přijdou normální věci, které jiným ne, už jsme si tak nějak zvykli. A souhlas komentem vý
               Re: Tele na offce23.03.2017
To si taky od komančů dobře pamatuji. "My jsme si zvykli." Nikoliv "Já Franta Vomáčka
                Re: Tele na offce23.03.2017
Jenom kecy a bolševickej smrad. Agent StB moralizuje.
                 Re: Tele na offce23.03.2017
Až tak hluboko jsi klesl? To mě tak strašně nemáš rád?
                Re: Tele na offce23.03.2017
Chudáčku přecitlivělý. A že sem tedy vůbec lezeš, když víš, jaká sebranka se tu pohybuje? Proč nedis
                 Re: Tele na offce23.03.2017
Díky za anonymní doporučení. Jistě chápeš, že se jím nebudu řídit, že?
 Re: Tele na offce19.03.2017
Rekl bych, ze v telocvicne by to mohlo byt i OK. Zalezi na konkretni situaci. Na skalach to je horsi
 Re: Tele na offce20.03.2017
Nenaděláš nic. Pravidelně rodiče na stěnách upozorňujeme, že jejich dítko někde nebezpečně překáží.
  Re: Tele na offce20.03.2017
ono jde taky o to, že já jako jistič nebo lezec se snažím prckům v bezprostředním okolí co nejvíc vy
   Re: Tele na offce20.03.2017
V dnešní době se všichni řídíme heslem "bezpečnost především", a žijeme v iluzi že existuj
    Re: Tele na offce20.03.2017
Hele to neni o hypotetickejch pozarech... ale o sobeckym zvysovani rizika pro ostatni ze strany doty
     Re: Tele na offce20.03.2017
Souhlasim s problémem na bouldrovce, tam se padá na zem a když pořád musíš kontrolovat jestli pod te
     Re: Tele na offce20.03.2017
když už jsem výjimečně na stěně a ausgerechnet na smíchově, je mi docela jedno, jestli se pode mnou
      Re: Tele na offce20.03.2017
Tak to jsme radi, ze to vime!
       Re: Tele na offce22.03.2017
Toto je odporny anonymni utok na esenci slusnosti! Fuuuuuj, pryc s touto spinou!
     Re: Tele na offce21.03.2017
jo nechcte děcka doma když jdete na stěnu. ušetříte nervy sobě i ostatním...nebo si je vychovejte ja
    Re: Tele na offce20.03.2017
Me zpusobili dost nestesti, kdyz si spletli stenu s prolejzackou a zacali blbnout presne pod mistem,
     Re: Tele na offce22.03.2017
A proč ten lezec nezašel za obsluhou, ať haranta s matkou vykáže? Od toho tam přeci ta obsluha je. T
      Re: Tele na offce22.03.2017
Ktera stena ma prosim zakaz vstupu pro matky s harantama? Nebo na zaklade ceho ta stena je ma jako v
       Re: Tele na offce22.03.2017
Na základě vyvěšených pravidel? Na BW visí ohledně dětí cedulek několik, především na bulderu. A neb
        Re: Tele na offce22.03.2017
Na zaklade toho ze zakladnim pravidlem je neohrozovat ostatni a odpovednost za doprovazene nezletile
         Re: Tele na offce23.03.2017
Nechte je žít!No a příležitostně na ně spadněte a nechte je chcípnout!:-)))))
          Re: Tele na offce23.03.2017
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
        Re: Tele na offce22.03.2017
Na zaklade toho ze zakladnim pravidlem je neohrozovat ostatni a odpovednost za doprovazene nezletile
    Re: Tele na offce20.03.2017
Me zpusobili dost nestesti, kdyz si spletli stenu s prolejzackou a zacali blbnout presne pod mistem,
    Re: Tele na offce21.03.2017
Nereknu na rovinu, ze to bylo kvuli detem. Ale uz dvakrat jsem byl u toho, kdyz pro nejakou matku le
    Re: Tele na offce21.03.2017
radši budu řešit hypotetický úrazy než ty reálný a jak už tu zaznělo, nejde vždycky o život, ale o t
 Re: Tele na offce20.03.2017
Podotkl bych že fakt že někdo nosí brýle, je trošku při těle, má děti a jistí ženu která se trápí v
  Re: Tele na offce20.03.2017
Tak ted muze zacit konfrontace. Tele je tu! :D
  Re: Tele na offce20.03.2017
Když myslíš, že jsi dobrej v metodice, tak si dejte dialektické závody. Navrhuju klasické téma, test
 Re: Tele na offce20.03.2017
Uplně zírám do jakých dimenzí se to lezení posouvá. A co až to bude olympijský sport, to bude teprve
 Re: Tele na offce21.03.2017
A mě zase vadí jističi, který jistí a jsou padesát metrů od stěny...taky mi vadí prasata, co lezou b
  Re: Tele na offce21.03.2017
nic z toho nedělám, ale dělám jiný věci, takže jsem rád když někdo občas někdo řekne co ho sere.
 Re: Tele na offce21.03.2017
bude hůř - teď všichni dávají haranty na biatlon, nebo do juda
představ si po tokiu, až budou
  Re: Tele na offce22.03.2017
Ty vole no to me nenapadlo... A je to pravda. Kdyz sem byl ja malej, tak byli vsichni na hokej, svet
 Re: Tele na offce22.03.2017
Tele,a ještě o sobě napíše!:-)))

 na suskach uz zase radi horoskola17.03.2017
aneb nejlepsi foto dne  po dlouhy dobe :)

http://www.lezec.cz/reference.php?print=1&key=9240
 Re: na suskach uz zase radi horoskola17.03.2017
Zpráva dne!
Fandim nejvíc!:)

 petice maltatal17.03.2017
Ahoj, přišel mi mail od alpevereinu s odkazem na petici proti zákazu lezení na Maltatalských ledopádech. Tady je: https://goo.gl/TBOnBx
Nechtě
 Re: petice maltatal17.03.2017
Nejsem teda zrovna šprechtící, ale je třeba vyplnit jméno, příjmení, PSČ, stát, email a captchu a ná
  Re: petice maltatal17.03.2017
Jo, co mám vyplnit jsem pochopil, ale bohužel nevím co podepisuji. Jasně, že věřím v tomhle OEAV, al

 Ztracený mobil na Suškách16.03.2017
Zdravím, nenašel dnes někdo na Suškách mezi Vlajkovou a Sokolí věží bílý mobil značky Samsung?

Honza

 Zemřel Royal Robins15.03.2017
Včera zemřel Royal Robins ve věku 82 let. Jeden z průkopníků Bigwallového lezení, který má na kontě mimo jiné prváč SZ stěny Half Dome a spoustu jiných prvovýstupů v Yosemitech včetně El Capitana.
 Re: Zemřel Royal Robins15.03.2017
R.I.P

 Vltavská žula14.03.2017
Ahoj, nejedete někdo, prosím, teď někdy na Velkou? S kamarádem jsme byli pár nocí v borovym lomu a já jsem si tam nechala průvodce - Vltavská žula. Pokud by se našel čestný nálezce, sladká odměna ho nemine.
732 361 012
Díky

 hřeben Roháčů13.03.2017
Ahojte, nevíte někdo jak to vypadá na hřebeni Roháčů? Dá se to normálně přejít bez sněžnic, čili v mačkách? Chtěl bych vyrazit v pátek. Díky
 Re: hřeben Roháčů14.03.2017
zde mas vetsi sanci na odpoved

 Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Ahoj.
Chtel jsem si koupit kevlarovou odsedku ale bylo mi receno, ze je to jeste horsi vec nez Dynema.
Videl jste nekdo nejake trhaci testy?
Nazor?
Diky.
 Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Cau, kup si odsedku z dynamickeho kusu lana. Prodavaj to vsude a pokud chces usetrit, tak muzes koup
  Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
tohle bych zrouna nechal koňovi. řešil bych nepříliš velkou cyklickou odolnost kevlaru ve smyslu ohý
   Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Nasel jsem ted diskusi na mountainproject a vypada to ze u aramidu/kevlaru je jeste horsi prusvich u
    Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika11.03.2017
Uzel u dyneemy je taky problém. Je to daný kombinací nízký teploty tání (asi 130C) a malýho průměru
 Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Zdar, takže :
1.To co se tváří v obchodech jako "kevlarka" je ve skutečnosti Dynema
  Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Blbost. Kevlarka rozhodně neni dynema kulatého průřezu. Zkoušel jsi to někdy tavit? bejt jádro dynem
   Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
A zkoušel si někdy sříhat pravý Kevlar (aramid)? Kdyby jo tak bys věděl že prakticky nožem ani nužka
    Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Jenže to je tažná pevnost, těch pár vláken tlustých pár setin milimetr dobrýma nůžkama přepižláš, ne
     Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Hele my sme stříhali aramidové vystuže (podotýkám že čistý Kevlar, tkanina) a to se stříhá mezi dvěm
      Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika11.03.2017
Napiš značku a model. Napíšu ti zcela přesně z čeho je co a kolik tam toho je. Pokud to bude standar
       Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika13.03.2017
Mammut Pro Cord, 8mm
    Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
ty asi dva dráty co mám na propichování hodin, a asi nesprávně tomu říkám kevlarka, mají oplet úplně
 Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Vynecham diskuzi kevlar/ dyneema - obe jsou na odsedku naprosto nevhodne.
Odsedku uvaz ze sla
  Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
jsi snad ingot že tě zajímá tlumení v uzlu? nejsi. tedy předpokládám. některá moudra kdysi vytištěná
   Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika11.03.2017
Myslim si, že při pádu do odsedky (= krátkej, ale tvrdej) se tlumení v uzlu může docela významně upl
    Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika11.03.2017
mňo, to je další rozšířený omyl. Uzel má být dotažen. Pokud neni, ano dochází k utažení a pohlcení n
     Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika12.03.2017
Nevim jak ty, ale ja jsem ještě nikdy tak dobře uzel nedotahl, jako když jsem do lana spadl...
      Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika12.03.2017
Uzel se ti obyčejnými odsedy před slaněním dotáhne tak, že potom pohltí leda tak velký kulový. To by
       Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika14.03.2017
s tou poslední větou plně souhlasím. v diskusích a zažité praxi je spousta balastu, který sice vznik
    Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika11.03.2017
mňo, to je další rozšířený omyl. Uzel má být dotažen. Pokud neni, ano dochází k utažení a pohlcení n
   Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika14.03.2017
No dobrá, tak při metrovým pádu se špagát natáhne o 5 cm a v těch dvou uzlech se to posune o 5mm. Be
    Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika14.03.2017
ty ingote to máš blbý, to uznávám a nezávidím ti, my z masa a kostí jsme na tom lépe, páč dřív než d
     Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika14.03.2017
Spadnul jsi nekdy do statiky z metru? Jak ses pri tom vynaskladani bucku citil? A jaky to bylo v por
      Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika14.03.2017
anebo takhle: spadl jsi někdy z metrový vejšky na parkety rovnou na prdel? já jo. jednou dokonce ze
       Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika14.03.2017
Pokud si mam vybrat mezi padem prdeli na parkety nebo do perin, jednoznacne volim periny. Ale kazdem
        Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika14.03.2017
snad naposled. sem si furt říkal, že stačí napovídat. zkusím ji jednodušeji: různým aspektům problém
         Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika14.03.2017
A nebylo napovidano spis tobe?
         Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
Hele, to přirovnání z metru na prdel na parkety sedí. Já teda když něco podobnýho hrozí, tak si přes
          Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
no, ty si nedáš žíněnku na podlahu, ty si spíš dáš pod parkety kročejovou izolaci.
ale nechme
           Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
Tolik textu a tak malo informaci.. Do odsedky se umyslne nepada, to ale nic nemeni na tom, ze pad do
            Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
tak jinak. dynamické lano, parametry viz e-šop na lezci, třeba sr gym, 37% protažení, 7,9 kN síla. 1
             Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
pozn.: předpokládáme-li lineární pracovní diagram lana, což samozřejmě není přesně. rovněž tak uzly
              Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
Presne.

Metrova odsedka z lanovice, byt 1/2 a nejakym tim uzlem dotazenym na doraz (p
               Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
Vl. Procházka a kol., Horolezectví, Olympia Praha 1990, 1. přeprac. vydání, str. 143-145. cit zkrác.
                Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
Spočtených 1.46kJ odpovídá pádu 85kg tělesa z asi 1.7m. To neni nula nic. Ve skutečnosti bude pohlc
                 Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
Ještě jeden úhel pohledu: řekněme, že při pádu do odsedky vznikne přetížení 4g. To je při 85kg lezci
                  Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
fajn. díky. tedy kvantifikujeme. pokrok.
                   Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
čili trojčlenka je mocná zbraň. předpokládám, že všichni diskutující si ten blbý a jednoduchý, přibl
                    Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika15.03.2017
To asi plati hlavne pro tebe, coz? Nebo mas pocit, ze tve vyplody "kvantifikuji"? :)
                     Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
máš jméno?
                      Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
Ano, jméno mám. Jak to ale souvisí s pohlcováním energie odsedkou netuším.
                  Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
Přetížení 4g :-D, si se posral? Ty vole to to budeš trhat přivázaný za kosmickou loď :-D...
                  Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
Metrová expreska se protáhne o 16 cm? To máš gumovou,ne?
                   Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
Jo, protáhne, i o víc - dynamická průtažnost ca 35%
Právě proto to je oproti statice dost ro
                    Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
Testoval bych i padovy faktor 1 - takove to blbnuti kolem standu, kde trocha nepozornosti, unava apo
                    Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
z historie vím o jednom jediném zdokumentovaném případu přetržení odsedky, a to je tím schubertem zm
                     Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
Chce to domluvit test + pečení prasete, tipuju že metodici budou pro :D Jen je třeba utajit to před
                     Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
Proc se vzdy tyto debaty zacnou pretacet jen do roviny "zabije se == spatne", "nezabi
                      Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
ale samozřejmě existuje teké něco mezi tím. čili škála zabije se nebo zmrzačí = špatně, potluče se =
             Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
Tomuto výpočtu moc nerozumím a nechápu, co nám má říci pro srovnání dynamika vs statika...
<
              Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
no podívej se. buďto nějak tušíš že základoškolsky práce je síla krát dráha, nebo tušíš středoškolsk
               Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
Draha (prodlouzenim lana) uz je ale nulova z definice razove sily..
                Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
ne, nemá. díky.
                 Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
Ty jsi srandista. Asi bych zacal zjistenim si, co udava razova sila ;)
                  Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika16.03.2017
začni, napiš mi to.

 Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Ahoj.
Chtel jsem si koupit kevlarovou odsedku ale bylo mi receno, ze je to jeste horsi vec nez Dynema.
Videl jste nekdo nejake trhaci testy?
Nazor?
Diky.
 Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Tady nikdy, ale opravdu nikdy nic podobnýho nebylo. Kup si beal kokotinu a pak si to na ní třeba hoď
  Re: Aramid vs. Dynema vs. klasika10.03.2017
Videl jsem tu uz i vtipnejsi komentare ale dik. Vedlo me to k tomu rozkliknout clanek co ma v nazvu

1   ...   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   257   258   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Tele na offce
Dnes ráno mě na stěně potkala opravdu bizardnost hraničící s demencí. Na první pohled dospělej chlap. Brýlatej, takže, by člověk řek, že bude třeba hloubavej, sečtělej, zkrátka bude mít nějakou sebereflexi. Ovšem vzápětí mě zamrazilo. Jistil lezkyni, jednou nohou houpal kočár s brečícím nemluvnětem a očima sledoval druhého potomka na traktůrku co mu jezdil přes nohy

Krom toho, že se mi udělalo fyzicky zle, doufám, že kromě mě už ho nikdo jiný nezahlíd. Hlavně ne někdo kdo začíná a komu by zkušenější lezci - tenhle je -  měli jít příkladem.
Au.


Skol14:21:56 17.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
Nemá hlídání a chce lízt, no. Pokud nikoho nezabije, tak OK.
Papouš15:52:58 17.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
Fakt cekam, kdy uz se konecne nejaka stena rozhoupa a udela nekde uplne bokem od steny detsky koutek s hlidanim. Navstevnici, kteri si tam jdou ve svem cennem volnem case to jiste oceni, stejne tak rodinky, ktere tahaji ratolesti vsude sebou. Stena neni detske hriste, jeji prostory by se mely, i s ohledem na ostatni ucastniky, pouzivat na to na co jsou urcene a u toho by to melo zustat..

Kazdopadne je to na provozovateli steny. Jaka pravidla si nastavi, takova ma. Jako navstevnik pak na to muzes reagovat akorat tak, ze na stenu prestanes chodit a nechat uradovat ruku trhu.
16:50:38 17.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
lezli na rybu/vyváděli?
měli kybl/samoblok (např megajull)?

Pokud u obojího platí druhá možnost, tak s tím nemám problém.
17:32:04 17.03.2017
odpovědět 
  Re: Tele na offce
teda pokud rybařili a měli samoblok sory
17:32:38 17.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
Takhle jsem s kamarádem Klaksonem a mým vřeštícím prckem v kočárku vylezl tehdy svoji nejtěžší cestu Helenčina na Pupku. Okolo jdoucí maminky nahlížely do kočárku a litovaly domnělého tatínka Klaksona, co musel houpat, nahlížet a jistit provolezce.
Kuba Turek01:43:21 18.03.2017
odpovědět 
  Re: Tele na offce
Děti a lezení....taky jsem to tak praktikoval,ale pak přestal.Často ty blechy nejde dokonale ohlídat a je to oser pro lezoucího rodiče i pro okolí.A hlavně častokrát i pro ty děti samotné.Je lepší jít s nima někam jinam,než na studenou,nebo pro změnu totál saunovou stěnu,plnou divnejch lidí a suicide bomberů. Doba je už ale taková.Lezení je dostupnej konzum a kvůli tomu je těch stěn tolik...takže asi nakonec dobrý.
09:12:56 18.03.2017
odpovědět 
  Re: Tele na offce
Odkaz je tezsi.
11:03:11 18.03.2017
odpovědět 
   Re: Tele na offce
To jsme ale tehdy hákovali, ne? A taky Křížová asi byla o něco málo těžší. Ale Helenčiny si považuji do teď.
Kuba Turek17:31:15 18.03.2017
odpovědět 
    Re: Tele na offce
vzdycky jsem si myslel, jaký je ten KT lezec, všude je ho vidět, a Von přitom nikdy nic nevylezl.
08:41:49 19.03.2017
odpovědět 
     Re: Tele na offce
Nikdy jsem nic pořádného nevylezl. Tos fakt nevěděl?
Kuba Turek12:17:48 19.03.2017
odpovědět 
      Re: Tele na offce
Někdo leze a někdo o tom lezení jenom kecá a manipuluje s fakty jak se mu to hodí. Inu co se v mladí naucíš se už nezapomíná.
12:04:21 21.03.2017
odpovědět 
       Re: Tele na offce
Fakt Tě rodiče nenaučili se představit se, když chceš někomu něco říci? Zvláště pokud se to týká jeho osobně?
Kuba Turek12:20:23 21.03.2017
odpovědět 
        Re: Tele na offce
na lezci je éšop. docela mi vyhovuje a rád na něm takovou tu běžnou lezecí konfekci nakupuju. no a protože mě admini nasrali tím, že nemažou sprosté anonymní osobní útoky (kvůli návštěvnosti
?), tak jsem se zařekl, že už nic nekoupím. na prdel kvůli tomu asi nepadnou, to si iluze nedělám, ale až nás budou miliony...
Lukas B.13:24:26 21.03.2017
odpovědět 
         Re: Tele na offce
Děkuji lezec.cz za držení svobodné platformy pro diskuzi a jejich ne cenzuru, tedy až na ta sprostá slova. Ačkoliv ne všechny příspěvky jsou příjemné pro některé osoby, tak doufám ze nepodlehnete aktivistům, kteří se Vás snaží vydírat a zachováte tuto svobodnou diskuzi.
21:23:01 21.03.2017
odpovědět 
          Re: Tele na offce
někdo třeba rád a spokojeně platí za (levné a chutné) obědy v hospodě, kde si hospodskej neumí a nechce zjednat slušné chování. někdo ne. vyhazování uřvaných sprosťáků bez kravaty z hospody nemá se svobodou nic společného.
Lukas B.09:04:27 22.03.2017
odpovědět 
         Re: Tele na offce
Jeste je prosim potrestej tak, ze prestanes psat do kazde diskuze!
02:45:18 22.03.2017
odpovědět 
         Re: Tele na offce
Ano, miliony v zemi, kde jde pocitat lezce na desetitisice ;)
02:50:02 22.03.2017
odpovědět 
        Re: Tele na offce
Rodiče mne vychovali dobře a učili mne nepomlouvat, nežalovat, říkat pravdu, být čestný a vyhýbat se lidem, kteří mají "špinavé" ruce.
21:29:06 21.03.2017
odpovědět 
         Re: Tele na offce
Tak to Tvoji rodiče opravdu zapomněli na slušné vychování svého synka. Bohužel. Je to jejich chyba, ale Ty za to holt musíš trpět.
Kuba Turek00:54:54 22.03.2017
odpovědět 
          Re: Tele na offce
Ale on mi nepřipadá, že by trpěl...
08:50:13 22.03.2017
odpovědět 
           Re: Tele na offce
Ale jo, trpí. Trpí jako všichni nezdvořáci ve slušné společnosti.
Kuba Turek09:12:09 22.03.2017
odpovědět 
            Re: Tele na offce
Jsi opět na omylu. Pokud by opravdu byl nezdvořák, je mu jedno, co si o něm kdo myslí. Ty si o mě také myslíš jen to nejhorší, již mnohokrát jsi to dal otevřeně najevo, ale opravdu tvým názorem (ani názorem kohokoliv jiného na mě) nijak netrpím :-)
11:01:42 22.03.2017
odpovědět 
             Re: Tele na offce
No... vzhledem k Tvé zoufalé snaze obhájit, že je Ti jedno, jak lidé pohrdají anonymem a ještě k tomu nepodepsanými osobními výpady, tak tím evidentně dost trpíš. Víš jaké by bylo osvobozující, kdybys konečně napsal: jsem ten a ten a myslím si to a to?
Kuba Turek11:15:47 22.03.2017
odpovědět 
              Re: Tele na offce
Možná sis jen nevšiml toho smajlíku na konci :-) Debatu s tebou už mám čistě jen pro pobavení, nic víc. Ale pokud si chceš myslet, že trpím tím, že mne neuznáváš a myslíš si o mě, že jsem nevychovaný, tak ti to samozřejmě brát nebudu :-) Jak už jsem napsal - na můj život máš vliv nulový, naopak občas přispíváš k jeho zlepšení. Totiž když se nudím nebo mám pauzu, tak se občas kouknu někam na vtipy a občas na Lezce na Turka :-) Takže díky, pokračuj takto i nadále.
12:16:25 22.03.2017
odpovědět 
               Re: Tele na offce
Ale Ty jsi nevychovaný. Rodiče prostě něco zanedbali. Sám od začátku píšeš, že co jsi se v mládí naučit, to ti zůstane. Všechno ostatní jsou jenom řečičky.
Kuba Turek12:27:44 22.03.2017
odpovědět 
                Re: Tele na offce
No a co? Jak vidíš, jsem spokojen i jako nevychovaný. Naopak, často je to tak, že čím větší nevychovanost a omezenost, tím větší spokojenost, protože tě řada věcí, kterými se zabývají slušní, prostě netrápí :-)
12:33:10 22.03.2017
odpovědět 
                 Re: Tele na offce
Coming out
Kuba Turek13:17:17 22.03.2017
odpovědět 
                  Re: Tele na offce
Že by mi něco uteklo? Proč do toho zatahuješ homosexualitu?
13:43:52 22.03.2017
odpovědět 
                Re: Tele na offce
Ahoj Rozvědčíku, co tvý rodiče a tvý děti? Jsou hrdý na synka/ tatínka?
12:46:01 22.03.2017
odpovědět 
          Re: Tele na offce
Moji Rodiče nikdy nebyli v komunistické straně a já nikdy nebyl v pionýru, SSM, KSC taky. Nikdy jsem nikomu neublížil, neudal atd. Za to rodičům děkuji, že mě vychovali tak jak vychovali.
A víš proč se nepodepisuji? Jednoduchý důvod. Máš určitou praxi a vidím v tobě potenciální nebezpečí, že mě v budoucnosti udáš.
16:29:06 22.03.2017
odpovědět 
           Re: Tele na offce
Aha, tak ty se mě bojíš. No to jsi měl říci hned na začátku, co jsi mě začal bezdůvodně urážet - bylo by jasné, z čeho Tvoje frustrace pramení.

Pocitu strachu Tě zbavit nemůžu, udělal jsem, co jsem v tomto ohledu mohl. Jsem zcela otevřený vůči svým kamarádům 27 let a vůči veřejnosti 26 let. Všechny dochované doklady jsem dal na web, o mých názorech i práci se můžeš dočíst na mnoha místech, včetně kritických materiálů od jiných lidí.

Je ovšem zajímavé, že urážlivě se o mě vyjadřují téměř bez výjimky anonymové. Kdo se podepíše nebo představí, mnohdy se mnou nesouhlasí, nebo mi dá "vyžrat" moji chybu, ale vždy je to ve vší slušnosti. ...ale to už popisuji to, co zažívají všichni novináři, takže v tom nejsem výjimkou. A jistě je to stejné i ve všech oborech lidské činnosti, kde se nosí kůže na trh. Tak to prostě chodí, že uřvánci nemají dost odvahy ani k podpisu.
Kuba Turek17:26:22 22.03.2017
odpovědět 
            Re: Tele na offce
To není strach, ale prevence, a to na základě zkušenosti z dob minulých a par takových jako ty jsem potkal u výslechu...chápeš to? A ber to jako součást boje za očištění ČR od kariéristu jako ty. Jdu po tobě a buď značně nervózní.
18:21:57 22.03.2017
odpovědět 
             Re: Tele na offce
:-) kariéristů :-) jdu po tobě :-) Kde já už to slyšel? :-) Že by u těch výslechů? :-)

Problém je, že za komančů se málokdo postavil sám za svůj názor a mnozí jenom pokřikovali někde za bukem, přesně jako Ty předvádíš tady. Měli k tomu miliony důvodů. Tak jako teď Ty tady.

Přijde mi fér mlčet. Přijde mi fér osobně vyjevovat své názory na cokoliv a kohokoliv. Nepřijde mi vůbec normální tyhle dva postupy směšovat.
Kuba Turek20:20:09 22.03.2017
odpovědět 
              Re: Tele na offce
Ano, že ti přijdou normální věci, které jiným ne, už jsme si tak nějak zvykli. A souhlas komentem výše. Nejedná se ani o srach, ani o frustraci, jen je zbytečné nechat na sebe od tebe kydat špínu a nesmysly zbytečně.
23:37:30 22.03.2017
odpovědět 
               Re: Tele na offce
To si taky od komančů dobře pamatuji. "My jsme si zvykli." Nikoliv "Já Franta Vomáčka jsem si zvykl."

Schovávat se za dav a při tom pomlouvat a urážet konkrétního člověka - to dovedli téměř k dokonalosti právě komunisti. Proto jsem na to dost citlivý (a nejenom já, jak je vidět ze zdejších diskusí).
Kuba Turek02:21:54 23.03.2017
odpovědět 
                Re: Tele na offce
Jenom kecy a bolševickej smrad. Agent StB moralizuje.
07:15:36 23.03.2017
odpovědět 
                 Re: Tele na offce
Až tak hluboko jsi klesl? To mě tak strašně nemáš rád?
Kuba Turek12:28:44 23.03.2017
odpovědět 
                Re: Tele na offce
Chudáčku přecitlivělý. A že sem tedy vůbec lezeš, když víš, jaká sebranka se tu pohybuje? Proč nediskutuješ na HD, kde můžeš stanovit a vymáhat vlastní pravidla? Být tebou, tak se na Lezce naštvu a všechny tu potrestám tím, že už jim žádné své moudro nesdělím. Zkust to. Třeba nás to vyškolí, zapláčeme nad ztrátou jednoho z mála inteligentních diskutérů na vysoké úrovni, co sem vnášel klid, morálku, pořádek a civilizovanost, a změníme se.
08:18:29 23.03.2017
odpovědět 
                 Re: Tele na offce
Díky za anonymní doporučení. Jistě chápeš, že se jím nebudu řídit, že?
Kuba Turek12:30:11 23.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
Rekl bych, ze v telocvicne by to mohlo byt i OK. Zalezi na konkretni situaci. Na skalach to je horsi, tam nekdy nevidis ani na spolulezce, natoz na deti. A pak si jeste troufam jesitne tvrdit, ze je trochu lepsi, kdyz jisti chlap, nez kdyz jisti zenska. Protoze jakmile nejake z tech deti zacne brecet, tak se dotycna matka prepne do nejakeho zvlastniho vykojeneho rezimu, ze se v tu chvili snazim lizt velmi velmi opatrne, jakoby solo.
jx zero20:14:43 19.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
Nenaděláš nic. Pravidelně rodiče na stěnách upozorňujeme, že jejich dítko někde nebezpečně překáží. Jsme samozřejmě za netoleratní prudiče. Posledně pod převisem na Offu, děcko dělalo salta na žíněnce s rozběhem. Upozornili jsme jak děcko tak rodiče. Nic platný, dokud dítko nesmetla jistička, kterou povytáh padající prvolezec.
10:41:32 20.03.2017
odpovědět 
  Re: Tele na offce
ono jde taky o to, že já jako jistič nebo lezec se snažím prckům v bezprostředním okolí co nejvíc vyhýbat, ale teď po celkovém zmenšení prostoru na smíchově ale stále se zvyšující koncentraci lidí je to někdy fakt o hubu.

nevím jak bych to rodičům vysvětloval kdyby k něčemu došlo. Už docela zvažuju pojištění, protože radši pomelu sebe než nějakýho špunta, kterej za nic nemůže.
Skol11:56:41 20.03.2017
odpovědět 
   Re: Tele na offce
V dnešní době se všichni řídíme heslem "bezpečnost především", a žijeme v iluzi že existuje jakási absolutní bezpečnost, což je velký omyl ale nevadí. Horší je že čím dál častěji hasíme i "hypotetické" požáry.
Stalo se někdy něco někomu díky tomu že jistič během jištění dozoroval děti?
Způsobily děti na stěně/pod skálou nějaké skutečné neštěstí/úraz?
L13:58:53 20.03.2017
odpovědět 
    Re: Tele na offce
Hele to neni o hypotetickejch pozarech... ale o sobeckym zvysovani rizika pro ostatni ze strany dotycnejch rodicu.

Mrnata pobihajici okolo minimalne rusej pozornost. Jistice i lezce. Ja sem proste nervozni kdyz se motaj okolo a min se soustredim, na lezeni nebo jisteni. Porad s jednim okem do zadu.

Je jen docasu nez se neco skutecne stane. Lezec spadnouci na prcka, prcek co srazi jistice a ten stahne lezce. Cokoliv... Je mi uplne u ****, ze se to nestalo, ze je spousta jinych rizik. Tohle je proste zbytecne.

To plati i pro bouldrovky. Bych ani nespocital kolikrat sem nedolez, nebo v pulce cesty musel capnout madla jiny cesty protoze se mi mota prcek pod nohama. Proste riskovat ze ho prizabiju a navic se dolamu i ja nebudu.

Vazeni rodicove si muzou najit cas kdy tam je prazdno, poloprazdno a ne chodit ve spicce. Lizt ve trech aby treti hlidal decka. Atd.

Ve zkratce je to problem a zodpovednost rodicu. Prehazovat ho na ostatni/cizi lidi je proste prasarna.
14:20:19 20.03.2017
odpovědět 
     Re: Tele na offce
Souhlasim s problémem na bouldrovce, tam se padá na zem a když pořád musíš kontrolovat jestli pod tebe někdo nepřilezl nezalezš si.
Nesouhlasím s tím že tě děti ruší a ty nevěnuješ pozornost jištění. To je tvůj problém, mohl bych tvrdit že mě znervózňuje tvoje křiklavě žluté tričko..
Ale dost už. Jak bylo řečeno výše, dokud provozovatelé nezakážou vstup pro rodiče s dětmi tak tam děti budou, Ty se můžeš svobodně rozhodnout.
L14:36:49 20.03.2017
odpovědět 
     Re: Tele na offce
když už jsem výjimečně na stěně a ausgerechnet na smíchově, je mi docela jedno, jestli se pode mnou motá harant nebo bloumající dospělý zakecanec (a to druhé se děje častěji). tedy když lezu dobíranej samodobírákem a ňák lezu nadoraz tu nejlehčí směsku barev v linii, protože jsem taky nikdy nic pořádnýho nevylezl. oboje mě stresuje. a lidi obecně, ty mě stresujou vůbec.
Lukas B.21:04:45 20.03.2017
odpovědět 
      Re: Tele na offce
Tak to jsme radi, ze to vime!
21:52:55 20.03.2017
odpovědět 
       Re: Tele na offce
Toto je odporny anonymni utok na esenci slusnosti! Fuuuuuj, pryc s touto spinou!
10:40:24 22.03.2017
odpovědět 
     Re: Tele na offce
jo nechcte děcka doma když jdete na stěnu. ušetříte nervy sobě i ostatním...nebo si je vychovejte jak se mají chovat na stěně, pod skalama...děkujeme
h13:21:37 21.03.2017
odpovědět 
    Re: Tele na offce
Me zpusobili dost nestesti, kdyz si spletli stenu s prolejzackou a zacali blbnout presne pod mistem, kam jsem mohl padat z rozkrokovaneho boulderu. Rozmatlana presnidavka v mych vecech, pro me taky bylo nestesti. Taky uz jsem videl fakt hodne rvouci dite a hysterickou matku potom, co chlapek v boulder spadl na dite, ktere si prislo hrat pod nej. Matka to lezci dokonce davala za vinu..
Vetsinou vse ale konci tak, ze lezec odejde otraven domu nez aby riskoval zmrzaceni cizich ratolesti. Je asi dobry si uvedomit, ze na svete nejsme sami a dite na stene muze byt pro ostatni docela opruz. Taky nerozrejvam bmxkem detsky piskoviste.
21:50:39 20.03.2017
odpovědět 
     Re: Tele na offce
A proč ten lezec nezašel za obsluhou, ať haranta s matkou vykáže? Od toho tam přeci ta obsluha je. Takto akorát rozvoji tohoto nešvaru pomáháš, neb po nějaké době začnou kravky na stěně odchod lezce považovat za normální a po další době ho začnou i vyžadovat. Takže pokud je někde něco, co tam být nemá, automaticky jdu za obsluhou a požaduji nápravu. Ještě se mi nestalo, že by matku nebo majitele psa neusměrnili.
12:20:16 22.03.2017
odpovědět 
      Re: Tele na offce
Ktera stena ma prosim zakaz vstupu pro matky s harantama? Nebo na zaklade ceho ta stena je ma jako vykazat?
14:56:40 22.03.2017
odpovědět 
       Re: Tele na offce
Na základě vyvěšených pravidel? Na BW visí ohledně dětí cedulek několik, především na bulderu. A nebo co třeba cedule Zákaz volného pobíhá psů (Off) a přesto tam čoklové vesele pobíhají a to pravidelně???
19:25:16 22.03.2017
odpovědět 
        Re: Tele na offce
Na zaklade toho ze zakladnim pravidlem je neohrozovat ostatni a odpovednost za doprovazene nezletile. Volne pobihajici deti, psy, lezci na papiru do toho bez debaty spadaji.

Si taky neberu cokla na stenu ani sutr protoze je magor a neumi bejt v klidu a ne nebylo by to fer k ostatnim, nebo zajistim nonstop dohled. Nevim proc bych za teh
lech okolnosti mel trpet deti bez dozoru.
20:08:27 22.03.2017
odpovědět 
         Re: Tele na offce
Nechte je žít!No a příležitostně na ně spadněte a nechte je chcípnout!:-)))))
05:20:59 23.03.2017
odpovědět 
          Re: Tele na offce
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
10:08:51 23.03.2017
odpovědět 
        Re: Tele na offce
Na zaklade toho ze zakladnim pravidlem je neohrozovat ostatni a odpovednost za doprovazene nezletile. Volne pobihajici deti, psy, lezci na papiru do toho bez debaty spadaji.

Si taky neberu cokla na stenu ani sutr protoze je magor a neumi bejt v klidu a ne nebylo by to fer k ostatnim, nebo zajistim nonstop dohled. Nevim proc bych za teh
lech okolnosti mel trpet deti bez dozoru.
Adam20:08:29 22.03.2017
odpovědět 
    Re: Tele na offce
Me zpusobili dost nestesti, kdyz si spletli stenu s prolejzackou a zacali blbnout presne pod mistem, kam jsem mohl padat z rozkrokovaneho boulderu. Rozmatlana presnidavka v mych vecech, pro me taky bylo nestesti. Taky uz jsem videl fakt hodne rvouci dite a hysterickou matku potom, co chlapek v boulder spadl na dite, ktere si prislo hrat pod nej. Matka to lezci dokonce davala za vinu..
Vetsinou vse ale konci tak, ze lezec odejde otraven domu nez aby riskoval zmrzaceni cizich ratolesti. Je asi dobry si uvedomit, ze na svete nejsme sami a dite na stene muze byt pro ostatni docela opruz. Taky nerozrejvam bmxkem detsky piskoviste.
21:50:40 20.03.2017
odpovědět 
    Re: Tele na offce
Nereknu na rovinu, ze to bylo kvuli detem. Ale uz dvakrat jsem byl u toho, kdyz pro nejakou matku letel vrtulnik. Nebyla to chyba pri jisteni, ale jinej zkrat. Proste zenska a deti. Zaplatpanbuh nasi rodine se to vyhyba a nase deti z toho maji vzdycky tak akorat podivanou a pouceni, ze nemaji votravovat maminku, kdyz lezeme. A pouceni pro zenu, ze kdyz se leze, tak leze, at se smradi pod skalou treba umlatej. Rikam tomu psychicky trenink do hor.
jx zero07:16:50 21.03.2017
odpovědět 
    Re: Tele na offce
radši budu řešit hypotetický úrazy než ty reálný a jak už tu zaznělo, nejde vždycky o život, ale o to nakolik se musíš soustředit na další věco okolo místo samotnýho jištění.
Skol12:52:37 21.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
Podotkl bych že fakt že někdo nosí brýle, je trošku při těle, má děti a jistí ženu která se trápí v pětce ještě neznamená že by Tě dotyčný nestrčil do kapsy co se týče lezeckých schopností, znalosti metodiky a zkušeností z hor a skal z celého světa..
Tele14:08:09 20.03.2017
odpovědět 
  Re: Tele na offce
Tak ted muze zacit konfrontace. Tele je tu! :D
17:40:51 20.03.2017
odpovědět 
  Re: Tele na offce
Když myslíš, že jsi dobrej v metodice, tak si dejte dialektické závody. Navrhuju klasické téma, testování pevnosti smyček pádem ingotu.
honza18:38:53 20.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
Uplně zírám do jakých dimenzí se to lezení posouvá. A co až to bude olympijský sport, to bude teprve něco.
patapufa18:47:15 20.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
A mě zase vadí jističi, který jistí a jsou padesát metrů od stěny...taky mi vadí prasata, co lezou bosky po madlech...taky mi vadí, jak si každý pitomec dává tu svou kofolu pěkně pod cestu...a vůbec mi vadí všichni, když už jdu jednou za uherskej rok na stěnu, chci tam být sám...
glum01:05:51 21.03.2017
odpovědět 
  Re: Tele na offce
nic z toho nedělám, ale dělám jiný věci, takže jsem rád když někdo občas někdo řekne co ho sere.
protože tu fakt nejsme sami.
Skol13:00:17 21.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
bude hůř - teď všichni dávají haranty na biatlon, nebo do juda
představ si po tokiu, až budou všichni zbláznění do zlata adama ondry. to si teprve kvůli dětským krzům a modes robes novým lezcům ani neodplivneš
13:19:21 21.03.2017
odpovědět 
  Re: Tele na offce
Ty vole no to me nenapadlo... A je to pravda. Kdyz sem byl ja malej, tak byli vsichni na hokej, svetaky a pak zlato z Nagana... No zlatej pisecek, tam narvano vetsinou az tak neni a snad ani nebude... :)
10:52:27 22.03.2017
odpovědět 
 Re: Tele na offce
Tele,a ještě o sobě napíše!:-)))
04:49:19 22.03.2017
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi