Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecká stěna Jičín - Jičín
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bouldry Jablonec27.03.2017
Čau lidi,
mam zvláštní dotaz na vás z JBC a okolí.
S přítelkyní teď začínáme objevovat bouldry v okolí a za posledních 14 dní sme 2x narazily na stříkačky a jehly povalující se různě schovaný po šutrech, bylo to na dvou různejch místech a ta
 Re: Bouldry Jablonec27.03.2017
Smažáčky jsem párkrát potkal okolo boulderů v Lidových sadech (u Liberce). Ale aby kolem sebe trousi
  Re: Bouldry Jablonec28.03.2017
Jablonecké paseky a Mšeno vzádu za přehradou, snad to byla jen náhoda :-/
   Re: Bouldry Jablonec28.03.2017
To se možná jeden nejmenovaný jablonecký lezec potřeboval posilnit před výkonem steroidy:-D
   Re: Bouldry Jablonec30.03.2017
"Vzadu za přehradou" myslíš v Břízkách u dopadu jak jsou ty šutry i s pár zajištěnejma ces
 Re: Bouldry Jablonec30.03.2017
Rozumim, ze to neni nic prijemnyho, ale v praxi se nemas moc ceho bat.

Ona je relativ
  Re: Bouldry Jablonec30.03.2017
Souhlasím jen částečně. Pokud jde o virus HIV, je pravda že ten toho moc nevydrží. Ovšem v případě t

 James27.03.2017
Ahoj, nevíte někdo jak je to s registrací českého oddílu u James? Nemáte s tím někdo zkušenost?
 Re: James27.03.2017
Neměl by s tím být problém; ostatně James má v Česku ne až tak málo členů, většinou jsou to sice Slo
 Re: James27.03.2017
Parádní reakce na znovuzvolení Bloudka :DD
  Re: James28.03.2017
Za parádní reakci bych považoval kandidovat na předsedu nebo protikandidáta najít.

 pták na Alabastrový27.03.2017
v JV stěně Alabastrový(sušky)hnízdí sova ,ale fakt veliká, tak tam nelezte
 Re: pták na Alabastrový27.03.2017
Tak to bude zřejmě výr velký;-)
 AN vytrvalost26.03.2017
Jak trenovat AN vytrvalost? Prosim odkaz na dobre clanky nebo konkretne (jde mi o pokrocilejsi pristup nez "lez dokud ti nenatece a pak lez dal, takze pocty serii, delka pauz atd). Na ruznych tr. prostredcich idealne (lano+bouldr +lista ano, kampus z
 Re: AN vytrvalost27.03.2017
Lano spis ne, ale boulder je na to idealni. Koukni treba na 4x4 kolecka. Je toho na netu mraky, vcet
 Re: AN vytrvalost28.03.2017
Pro tvoji úroveň žádný pokročilejší přístup neexistuje.
  Re: AN vytrvalost28.03.2017
Proč to píšeš?
   Re: AN vytrvalost28.03.2017
Protože jsem přesvědčen o tom, že lezec, který se takto musí ptát v anonymní diskuzi, zdaleka ještě
    Re: AN vytrvalost28.03.2017
Nebo je to treba lezec, kterej leze uz dlouho a bezne lezeni uz ho pres plato neprehoupne, tak se po
     Re: AN vytrvalost28.03.2017
Myslel jsem, že je to zřejmé. Na toto nic konkrétního poradit nejde. Nejedná se nikdy o jeden přesný
      Re: AN vytrvalost28.03.2017
No, jsi vážně vedle, protože to Verča doopravdy leze. Ale jak píše, věř si čemu chceš...
       Re: AN vytrvalost29.03.2017
No jak vidíš, nejsem sám, kdo si myslí, že něco není v pořádku. Viz komentář níže:

Mi
     Re: AN vytrvalost28.03.2017
:-) jasne, mam duvod si v podstate anonymne vymejslet na lezci o sve vykonnosti, to dava smysl. ver
      Re: AN vytrvalost29.03.2017
Mila verco :) pokud mas kolem sebe lidi teto vykonosti a nporadi ti je neco spatne :)

       Re: AN vytrvalost29.03.2017
Hele, ale pro AN je blbost delat neco s max intenzitou ne? Tim spis posilis maximalni silu (ktera sa
       Re: AN vytrvalost29.03.2017
Máš tam menší chybu. AN možná znamená anaerobní, ale ty popisuješ jen část. Opáčko E krytí "prá
        Re: AN vytrvalost29.03.2017
wow, diky, neco jsem vedela, ale neco novinka, kazdopadne hezky vycerpavajici. Snad jen jedna dalsi
         Re: AN vytrvalost30.03.2017
Tabata - to jako 20 sekund vis a 10 sekund odpočinek a 7 sérií?

AN visy dle Greshama:
      Re: AN vytrvalost29.03.2017
Holka holka, poradit ti ucelený systém by problém nebyl, individuálné tréninkový plán také ne, ale t
 Re: AN vytrvalost28.03.2017
Záleží taky dost na jaké jsi úrovní jestli lezeš tak do 9- UIAA tak nemá moc smysl dělat nějak speci
  Re: AN vytrvalost28.03.2017
Zapátrej....Mc Leod a Training for climbing.Vše najdeš.A "překvapivěů i Tefelner.Campusu se nez
   Re: AN vytrvalost28.03.2017
Ještě Latice training.
   Re: AN vytrvalost29.03.2017
Souhlasím, Kampus s použitím nohou je daleko efektivnější, páč se zapojuje daleko víc "core&quo
  Re: AN vytrvalost28.03.2017
A počet kroků v těch bouldrech? Jinak se nabízí otázka, kde tě jako replikanta vyrobili.
   Re: AN vytrvalost28.03.2017
Počtem kroků bych se neřídil.Spíš časem od začátku cvičení do vypnutí lezce vlivem selhání svalů...c
 Re: AN vytrvalost29.03.2017
Ahoj,měl jsem problem leta ten samy,a opravdu mi poradil kámoš co ma vylezeny dost 8aček,když tak mi
 Re: AN vytrvalost29.03.2017
Ahoj,měl jsem problem leta ten samy,a opravdu mi poradil kámoš co ma vylezeny dost 8aček,když tak mi
 Re: AN vytrvalost29.03.2017
Diky vsem, kteri poradili (jinak nez ze je "neco spatne" :-) )

 Německá dálnice 25.03.2017
Takže zanedlouho se bude po Německu jezdit do Jury mimo dalnice.
 Re: Německá dálnice 25.03.2017
na kole?
Kup si roční známku
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
kdo by jezdil do jury, když u prahy máme srbsko !!!
   Re: Německá dálnice 25.03.2017
A vubec mnoho unikatnich skal!
 Re: Německá dálnice 25.03.2017
3 Eura na 10 dnů nemáš? Libí se mi na tom, že prasata s dieslama, kterí škodí všem, budou platit víc
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
no, zrovna na dálnice bych to neřešil, jestli benzín nebo diesel, tam to znečištění ze stejně starýc
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
Neprudič
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
Ten Dým Ignoruj tlupa......
  Re: Německá dálnice 26.03.2017
No Němci se teda s benzíňákama vážně přetrhnou.I ty ekologu :D
  Re: Německá dálnice 26.03.2017
eského řidiče vlastnícího vůz Škoda Octavia, který splňuje ekologickou normu Euro 4 a má naftový mot
   Re: Německá dálnice 26.03.2017
Tak jste si nemeli kupovat ty zaprdene naftaky :D Mne bude stat rocni mitne 35e :D
    Re: Německá dálnice 26.03.2017
Me na 28 Eur, hec ;)
     Re: Německá dálnice 26.03.2017
bych se tou sekačkou na trávu moc nechlubil
      Re: Německá dálnice 26.03.2017
Ona ta sekacka ma vyssi vykon nez ty vase obstarozni diesely :). Akorat to nechce zaspat v dobe -des
       Re: Německá dálnice 27.03.2017
... njn ale zase žere 1,5x vice než ten disel...ekologická zátěž zhruba srovnatelná s naftou... Nizk
        Re: Německá dálnice 27.03.2017
naopak, nízký obsah znamená mnoho...a sice, že se motor po 150tis km rozpadne...
         Re: Německá dálnice 27.03.2017
To se nam tu seslo velkych odborniku :). Vse proto si obhajit ty sve stare herky.
1.6 mi pri
          Re: Německá dálnice 27.03.2017
Tak samozřejmě pohnul, že s přímím vstřikováním za zvýšenýho tlaku ta sekačka produkuje stejný pevný
           Re: Německá dálnice 27.03.2017
No ja mam 1.8 TFSI v Audi A5, ma to 170PS, muzete to povazovat za sekacku, ale myslim ze to docela p
            Re: Německá dálnice 28.03.2017
Hele sekačka je taková 1.0 TSi, 1,2 TSi, 1,4 TSi + MPi to sou šroty... 1,6 TDi a 1,9TDi jsou OK moto
             Re: Německá dálnice 28.03.2017
Někde psali,že majitelé Audi jsou na silnicích největší verbež.Nebezpečný,arogantní...prostě hnus.A
              Re: Německá dálnice 28.03.2017
Na Mercedes bych nedostal 5 let zaruku ;) A ukaz mi hezky Mercedes s dobrym kufrem, ve kterem se v n
              Re: Německá dálnice 28.03.2017
Nevim jak tam u vas, ale tady potkavam nejvic smejdu v Ackovem mercedesu a pak v tom hnusnem velkem
              Re: Německá dálnice 28.03.2017
A o kterych sekackach to vlastne mluvis ty jeden "nekde jsem slysel"? :)
             Re: Německá dálnice 28.03.2017
No vida a jsme u toho, za 1.6 platis 30 euro :).

Pro me nejhorsi v kolone cca 10 - 15
   Re: Německá dálnice 28.03.2017
Dvoulitr benzín EURO 3 roční 130, desetidení 25.
Dinosauři jsou pronásledováni, ačkoliv to c
 Re: Německá dálnice 26.03.2017
No vynechat dálnici v případě cesty do Francie nepůjde, ale do Jury to nebude bezpodmínečně nutné. N
 Re: Německá dálnice 26.03.2017
No a? Stejně do Jury v Německu jedeš hlavně mimo dálnice :D
 Re: Německá dálnice 27.03.2017
na obhajobu němců je nutno ovšem říci: oni si ale s tou pitomostí (dálničními poplatky) nezačali. dv
  Re: Německá dálnice 28.03.2017
Proste do Jury po starý a na průjezd si tu nálepku koupíš.Zase tak chudý nejsme a skupinky si to mez
 Re: Německá dálnice 27.03.2017
LPG a CNG snad zdarma, juchuuu :)

 vyska a vaha lezce24.03.2017
190cm, 90kg, shyboval sem na malicku jedny ruky a ne ze by to byla potiz.... Tak na co se furt kua vymlouvate???

 vylepšení deníčku - plugin23.03.2017
zdar

kde prosím najdu pluginy na vylepšený deníček, nějak to tady nemůžu najít, formátoval jsem pc

dík za navedení

 Výška/váha lezce23.03.2017
Ahoj

Mám 205cm/104kg/37 let, lezu rád a skoro pořád, techniku samozřejmě teprve piluju (lezu přesně rok - umělka, bouldry i skála), ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že ten metrák váhy je omezení jak sviň. V basketu to byla výhoda, ale na s
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Da se s tim lezt, ale do zazracnych vysin se nejspise nedostanes. Jak vaha, tak vyska bude na obtiz,
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Díky, mám takovou zkušenost, že některý nástupy (třeba i V1) jsou tak protivně blízko u sebe (nohy/r
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Zkusil bych možná i jiný než komerční bouldrovky, takové které jsou osázené chytama a můžes si vymys
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Lokal neni komercni? :)
     Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Jasně, že je. Ale není to taková hypermoderní boulder jako BW,BB nebo 13. a je to tam osázené chytam
      Re: Výška/váha lezce23.03.2017
co tě omezuje v označených bouldrech na BW nebo v BB vymyslet si vlastní?
       Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Třeba množství chytů? Na BW to nejde téměř vůbec a a v BB jen v některých profilech které mají osáze
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Zkušenost z kategorie "odpozorováno", protože já stojím na té druhé straně spektra, jsem m
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
A ti dva dlouháni, nejsou náhodou z Prahy? Třeba bych se mohl něco přiučit rovnou od nich ;)
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ahoj,
být tebou bych tomu dal čas :) Myslím, že na osmičky se můžeš v pohodě ještě dostat, c
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Díky ... boulder dodávám pravidelně a hodlám u toho zůstat, takže snad ještě nějaké to zlepšení příj
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Mám jednoho kamaráda 195cm / 95-100kg, neudělá jediný shyb(možná jeden když sehodně snaží) a na písk
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Vzhledem k tomu ze si bodybuildil/poweliftil to nebude nedostatkem sily v horni polovine tela. Coz j
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Tohle je dost individualni a z lezce ktery leze 6 (a jeste k tomu jen po roce lezeni, takze technika
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ja mam 175 cm a 93 kg. Lezu 8-ky kdyz se zadari. V previsech do 7. Hold si kup boty s tvrdou meziste
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Kolik ti je? Ta vyska a vaha je zajimava na to, ze lezes 8. Diky!
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
32
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
32
   Re: Výška/váha lezce24.03.2017
8 na písku...VIII :D
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Díky! Zabojuju ;) Jen s těma botama to bude horší, musím se hodně snažit/obětovat, abych se vůbec do
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Zkus LS Miura, Katana Laces a Miura VS. Ted mam Miura VS, hodne tvrda bota, ale horsi v plotnach. Ka
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Velikost 49/50? ;)
     Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Tarantula/ce se vyrábí max. do 48EU, tam si nepomužeš. Na druhou stranu - LaSportiva dělá lezky s kl
      Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Paráda, díkes, tohle se bude hodně hodit! ;)
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
i prsty na nohou se posilují - jednou v budoucnu zjistíš, že i tyhle stávající bačkory ustojej dost,
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Chce to kila dolů, každé je znát. Ale pro inspiraci: Toni Lamprecht 188 cm váha až 90 kg, vylezeny c
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Samozrejme, ze v kazdem sportu se najdou vyjimecni jedinci, kteri se absolutne vymykaji vhodnym mira
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
No, kila dolů šla, ale už není moc kde brát, max tak 2-3, ale moc díky za inspiraci ... baskeťáci to
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Nj, ale Ghoul ma 205cm, nebo 190cm .. to je uplne jinde. Pro nej je 90kilo mod kostlivec, jestli muz
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
bído zvednul si mi náladu, jdu trénovat:)
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ja mam 175 cm a 93 kg. Lezu 8-ky kdyz se zadari. V previsech do 7. Hold si kup boty s tvrdou meziste
 Výška plus, váha minus23.03.2017
Výška je výhodou prakticky vždy v položeném, kolmém a mírně převislém terénu. Zkrátka morfo.
  ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta!23.03.2017
;-)
   Re: ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta!23.03.2017
Kde je vůle, tam je cesta! ;)

Přesto to vypadá na dalších 10 kilo dolu ... už teď jse
    Re: ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta!23.03.2017
Přestaň se bičovat kvůli dalším kilům dolů a nalez radši pár kilometrů na skále, v kolmým, položeným
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Že se nehýbeš na překližce kvůli výšce je v pohodě.
Že se nedostaneš při své výšce při popiso
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Najdi si videa s Johnem Dunnem - vylezl tuším 8b a přijdeš na jiný myšlenky. Tady si radit nenecháve
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
John Dunn mě hodně baví, ale k tvé poznámce musím napsat, že na své nejtěžší projekty vždycky úplně
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
John Dunne - Big Issue. Na youtube. Fakt boží, co ten chlap dokáže. Jednak má šílenou sílu, ale hlav
     Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Přesně. To je takový kouzlo. (Pokud nejsi profi sportovec, reprezentant apod.) Soustředění na výkon
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Tady je taky každej chytrej jak tejden. By mě zajímalo kolik z Vás po roce lezení mělo vytříbenou te
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Cau, no ja myslim, ze trpis typickym zacatecnickym komplexem. Na 6 jsi se dostal sakra rychle za rok
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Díky ... něco takového jsem se dočetl i v Tréninku sportovního lezce II a 5+/6- na techniku určitě z
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ja resim vic ramena protoze jsem s tim mel vic problemu a obecne mam pocit ze je to castejsi problem
     Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Jo a jeste neco...
1) Dulezite je delat cviky poradne a neprehanet to s vahou/moc tuhou gumou
      Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ghoul zvedal cinky a vazil tehdy 120kg.

3x10 kliku pro nej bude sotva rozvicka, i kdy
       Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Jo, ale pokud je (nebo jiny ekvivalent) delat nebude a bude jen lezt, tak si privodi driv nebo pozde
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Děkuju všem, ani jsem nedoufal v tolik upřímně míněnejch reakcí. Sám dobře vím, že za další rok leze
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
no jestli jedeš na Velikonoce do Arca, tak výška a váha bude jednoznačná výhoda, nebudeš ušlapán.
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Zdar, svýho času jsem řešil podobnou věc, mám 187/87 a z mých zkušeností:

1/zkus sund
  Re: Výška/váha lezce23.03.2017
1.pro lezeni/když uz ho umis/ je vaha alfou a omegou
2.spatna technika je jen nedostatek sily
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
jo ještě jsem Ti ted spocital Tve BMI a to je 24.8 tedy tesne pod hranici obezity u nelezce ale u le
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
No na BMI bych moc zrovna nekoukal, nepočítá se somatotypem a svalovým poměrem. Takový Jimmy Webb BM
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Tvl nez se budes nekde znova ohanet BMI, zjisti si nejdriv jak to vzniklo a k cemu je to urceny... V
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
No tohle ber spis jako recesisticky pokus o sarkasmus. :D
   Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Asi tě zklamu, ale Zico opravdu neměří 178,5 cm. Tipoval bych, že má možná takových 168,5 cm :D :D :
    Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ani jsi mne nezklamal, ted v klidu mohu i ja zacit dobývat ferraty teda.
 Re: Výška/váha lezce23.03.2017
Ty voe, ty máš problémy. Takové bych chtěl taky...
 Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Nepatřím mezi ambiciozní lezce...ve svých 18ti letech sem lezl osmičky. Tělo dospělo, zesílilo...teď
  Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Ghoule, jseš na tom ještě dobře. Já mám óčka jako prase. Kdybych měl nohy rovný, tak jsem minimálně
   Re: Výška/váha lezce24.03.2017
Ono je to vsechno individualni. Je fajn, kdyz ti lezeni dela radost. Pokud jsi OK s tim ze dokonverg
 Re: Výška/váha lezce22.10.2019
Čau, já mám 130kg a 196cm. Lezu 6a na boulderech, na skalách 5. Lezu chvíli a taky to jde.
 Re: Výška/váha lezce22.10.2019
Tvoje starosti na moji hlavu. V tvém věku už máš asi rodinu. Nebylo by lepší věnovat čas dětem a pře
 Re: Výška/váha lezce22.10.2019
Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váh
 Re: Výška/váha lezce22.10.2019
Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váh
 Re: Výška/váha lezce22.10.2019
Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váh
 Re: Výška/váha lezce23.10.2019
od vložení dotazu uplynulo už dost vody ve všech našich řekách, jak je na tom borec teď ?

 Slovensko-sektor Blázon23.03.2017
Ahoj, dá se lízt v oblasti Blázon (Malé Karpaty). Minulej týden jsme byli v Kršlenici a je tam zákaz kvůli hnízdění ptáků. Díky za info
 Re: Slovensko-sektor Blázon23.03.2017
 Singing rock bungee22.03.2017
Ahoj, kupil som si singing rock bungee na upevnenie cepinov k uvazku. V manuale stoji, ze pri chodzi mozem zapnut karabiny do hlavy cepinu singing rock bandit zozadu. To mi vsak nejde pretoze svetlost otvorenej karabiny je mensia nez material cez ktory to
 Re: Singing rock bungee23.03.2017
Mam, cvakam shora. Prijde mi to OK. Co ti na tom vadi?
  Re: Singing rock bungee23.03.2017
Dyť je to strašný. Jasný, jde to, stejně jako to jde vyřešit nějak samo-domo, ale proboha proč, když
 Re: Singing rock bungee23.03.2017
Jojo, stejný setup, stejný výsledek. Trochu fail ze strany singáče. Holt snaha byla, cepíny se poved

1   ...   237   238   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Výška/váha lezce
Ahoj

Mám 205cm/104kg/37 let, lezu rád a skoro pořád, techniku samozřejmě teprve piluju (lezu přesně rok - umělka, bouldry i skála), ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že ten metrák váhy je omezení jak sviň. V basketu to byla výhoda, ale na stěně :(

Spec. v převisech a v těžších cestách plnejch malejch chytů, kde se 60kg borci proběhnou, cítím tu váhu a ať dělám co chci, pořád je to metrák a šlachy a kůže ... prostě to není ono a ne a ne se z těch šestek vyhrabat (nebo je spolehlivě lézt)

Diskuze o tom, zda je/není výška výhodou je jedna věc, něco o tom je na rockclimbing com, někdo věří, že to pomůže, já myslím, že zřídka ..

Co mě zajímá a proč tohle píšu. Znáte vůbec nějaké 2metrové/100kilové lezce, sháním nějakou inspiraci, případně trénink, rád bych věřil, že se jednou aspoň do těch osmiček dostanu

Díky
 Ghoul10:40:38 23.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Da se s tim lezt, ale do zazracnych vysin se nejspise nedostanes. Jak vaha, tak vyska bude na obtiz, stejne tak velke prsty a nohy. Ale to neznamena, ze pri pilnem treninku by ses nemohl dostat treba na 8a. Kazdopadne vetsina nasich stavecu je fakt mala, tak bych se netrapil tim, ze na boulderovce treba neodlepis prdel ze zeme i v lehkem ci se na lanech nedovedes v previsu vyskladat do krkolomnych pozic s nohama za krkem. Pisi to tedy jako lezec prumernych proporci, ale dost jsem toho nalezl s vyrazne vzrostlejsim spolulezcem a tak jsem dost odpozoroval. Vicemene v jakemkoliv terenu to pro me bylo snazsi, dokonce i v "natahovacich" cestach.
10:57:45 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Díky, mám takovou zkušenost, že některý nástupy (třeba i V1) jsou tak protivně blízko u sebe (nohy/ruce), že se tam prostě nenaskládám a když - tak neudržím ... ale překládám si to tak, že naděje je, i když asi nevylezu všechno, přestože se "přetrhnu" ;)
Ghoul11:31:07 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
Zkusil bych možná i jiný než komerční bouldrovky, takové které jsou osázené chytama a můžes si vymyslet i nějaké bouldry na míru pro sebe. V Praze třeba Lokal Blok :)
Honza11:53:39 23.03.2017
odpovědět 
    Re: Výška/váha lezce
Lokal neni komercni? :)
12:04:22 23.03.2017
odpovědět 
     Re: Výška/váha lezce
Jasně, že je. Ale není to taková hypermoderní boulder jako BW,BB nebo 13. a je to tam osázené chytama a nejsi omezen jen postavenými bouldry. Špatně jsem se vyjádřil sorry ;)
Honza12:44:49 23.03.2017
odpovědět 
      Re: Výška/váha lezce
co tě omezuje v označených bouldrech na BW nebo v BB vymyslet si vlastní?
18:23:15 23.03.2017
odpovědět 
       Re: Výška/váha lezce
Třeba množství chytů? Na BW to nejde téměř vůbec a a v BB jen v některých profilech které mají osázené více chyty
H.11:50:27 24.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Zkušenost z kategorie "odpozorováno", protože já stojím na té druhé straně spektra, jsem malá a moje výmluvy směřujou spíš tímto směrem. :-) Nicméně v mém blízkém okolí jsou minimálně dva lezci, kteří se pohybují v tvé kategorii. Také pořád hledali problém/výmluvu ve své váze a výšce, vnímali to jako hrozný hendikep. A hendikep to bezesporu je, nicméně mnohem zásadnější pro jejich neúspěchy bylo, že se za a) snažili vždycky všechno urvat na sílu - technika nulová, katastrofální práce nohou a za b), jak jsou velký tak se natahovali a natahovali bez rozmyslu, protože prostě mohli a pak to kupodivu nefungovalo, natož v převise. K osmičkám a výš se prolezli cílenou prací na těchto nedostatcích, bez toho aniž by se nějak zásadně změnila jejich tělesná stavba. Stejně jako já nevyrostu, ty se nezmenšíš, váhovým úbytkem si sice pomůžeš, ale dle mého názoru, pokud se nemůžeš vyhrabat ze šestek, problém bude z velké části právě spíš v technice. Popros někoho zkušenějšího a upřímného, aby ti při lezení dal konkrétní zpětnou vazbu na to, co děláš blbě.
Eri12:20:15 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
A ti dva dlouháni, nejsou náhodou z Prahy? Třeba bych se mohl něco přiučit rovnou od nich ;)
Ghoul13:26:22 23.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Ahoj,
být tebou bych tomu dal čas :) Myslím, že na osmičky se můžeš v pohodě ještě dostat, chce to lézt lézt lézt. Málo kdo po roce leze osmičky. Já jsem taky takový těžkotonážník 185cm/80-85kg (pod 80 už ani nepamatuji kdy jsem měl což je na lezce taky dost a jsem o 20cm menší a to lezu většinou tak do 9- UIAA OS. Když třeba k tomu zařadíš nějakou aerobku půjde váha malinko dolů. A nebál bych se ani bouldru občas :) tak dostaneš i víc síly do prstů než na stěně s lanem.

Měj se a ať to leze. Jenda
Honza11:00:02 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Díky ... boulder dodávám pravidelně a hodlám u toho zůstat, takže snad ještě nějaké to zlepšení příjde. Ale s tou váhou už to bude horší, před rokem jsem měl 120kg (hodně svalů z posilování), dostal jsem to na 104, pomohlo to dost, ale při té mojí výšce ... mno, už takhle jsem celkem rachitickej
Ghoul11:33:46 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
Mám jednoho kamaráda 195cm / 95-100kg, neudělá jediný shyb(možná jeden když sehodně snaží) a na písku onsajtuje do IXa občas i nějakou Xa vyleze na pár pokusů. Fakt to zas tak tolik o váze není. Lezeš rok :), začal si relativně pozdě tak ten progress určitě nebude jako když je člověku 20. Chce to se vylézt a dostat ten pohyb do těla a myslím, že bez problémů se můžeš do pár let dostat na ty devítky, když si za tím půjdeš.

Jenda
Honza11:47:28 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
Vzhledem k tomu ze si bodybuildil/poweliftil to nebude nedostatkem sily v horni polovine tela. Coz je dobra zprava.

U lezeni, mimo techniky a hlavy, nejvic limituje pomer sily prstu a celkovy vahy. Dale nasleduje aerobni kapacita.

Oboje bude tvoje slaby misto.

Aerobni kapacitu dostatecnou na lezeni vybudujes lehce. 2-3x 6km pomaly beh tydne bohate postaci.

Se silou prstu je to horsi. Dotceny svaly se daj posilit relativne rychle, jsou to proste svaly. Problem je, ze slachy/upony atd se posili radove pomalejs, pocitej nekolikanasobne pomaleji nez svaly. Tj. kdybys zacal hrotit balknu nebo bouldrovku intenzivne (tak jak svaly dovoli) skoncis se zranenim prstu.

Proste tomu budes muset dat cas. Minimalne 1-2x tydne bouldruj nebo balknuj. Ale nastav velmi pooooomalej progress, zato soustavnej. Pocital bych tak 2-3 roky nez vybudujes nejakou silu v prstech adekvatni tvoji vaze.

Mezitim pracuj na technice, to je tvoje zachrana. Neb treba ja sem kopito ale moje konstituce mi dovoluje "tezky" cesty vyshybovat po prstech. Ty bys na tenhle prasostyl musel makat na sile prstu pomalu deset let.

Ve zkratce, pokud budes uspesne pracovat na technice muzet lizt 8, mozna i 9 do roka, roka a pul. Pokud si drevo, nebo na to budes dlabat (zadnej trener, zadnej koncept, atp.) tak muzes makat prsty na tenhle level za 3+_let.
15:26:36 23.03.2017
odpovědět 
    Re: Výška/váha lezce
Tohle je dost individualni a z lezce ktery leze 6 (a jeste k tomu jen po roce lezeni, takze technika tam bude asi slabsi) se na lezce co da 9 za 1,5 roku vypracuje sebelepsim treningem malokdo.
Radek16:08:49 23.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Ja mam 175 cm a 93 kg. Lezu 8-ky kdyz se zadari. V previsech do 7. Hold si kup boty s tvrdou mezistelkou, aby ti daly lepsi oporu na malejch stupech, neb v nekkych ti budou palce vytejkat. A smeruj se spis do kolmic a polozenych cest. Kdyz najdes dobry misto, hned odpocivej. Previsy spis kratky, je to hrozna makacka.
11:02:06 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Kolik ti je? Ta vyska a vaha je zajimava na to, ze lezes 8. Diky!
11:16:01 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
32
11:23:15 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
32
11:50:15 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
8 na písku...VIII :D
08:04:01 24.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Díky! Zabojuju ;) Jen s těma botama to bude horší, musím se hodně snažit/obětovat, abych se vůbec dostal do velikosti 49 a v té není vůbec žádný výběr, konkrétně Ocún dělá jeden model a Saltic druhej... nikdo jinej ... mám oba a oba jsou bohužel celkem "netvrdé"
Ghoul11:36:56 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
Zkus LS Miura, Katana Laces a Miura VS. Ted mam Miura VS, hodne tvrda bota, ale horsi v plotnach. Katana laces podobne tvrda, ale prijde mi trosku citlivejsi. Tvrda bota na listach odlehci rukam. Jinak ja lezu cca jednou tydne.
11:57:58 23.03.2017
odpovědět 
    Re: Výška/váha lezce
Velikost 49/50? ;)
Ghoul12:01:50 23.03.2017
odpovědět 
     Re: Výška/váha lezce
Tarantula/ce se vyrábí max. do 48EU, tam si nepomužeš. Na druhou stranu - LaSportiva dělá lezky s klasickou velikostí a nepředzmenšuje jako Ocun. Zkus ještě sehnat FifeTen (5.10), model Anasazi lace nebo Anasazi VCS, ty se dělají až do 15US=49,5EU. vK
13:25:44 23.03.2017
odpovědět 
      Re: Výška/váha lezce
Paráda, díkes, tohle se bude hodně hodit! ;)
Ghoul11:27:28 24.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
i prsty na nohou se posilují - jednou v budoucnu zjistíš, že i tyhle stávající bačkory ustojej dost, protože to udržíš na palci a botu jen tak neprošlápneš
15:02:49 23.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Chce to kila dolů, každé je znát. Ale pro inspiraci: Toni Lamprecht 188 cm váha až 90 kg, vylezeny cesty za 11, bouldry V14 - V15. Klem Loskot - 6 stop a 190 liber, 183 cm a 86 kg, někde psali i 90 kg, vylezená úplně stejná čísla.
Nemám je rád, kvůli nim se nemohu vymlouvat na váhu :-D
Bída11:13:15 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Samozrejme, ze v kazdem sportu se najdou vyjimecni jedinci, kteri se absolutne vymykaji vhodnym miram a presto jim to jde velmi dobre. Ale moc jich neni..
11:30:43 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
No, kila dolů šla, ale už není moc kde brát, max tak 2-3, ale moc díky za inspiraci ... baskeťáci to sice nejsou, ale je radost vidět někoho hodně vysokého v pořádně těžké cestě
Ghoul11:39:50 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Nj, ale Ghoul ma 205cm, nebo 190cm .. to je uplne jinde. Pro nej je 90kilo mod kostlivec, jestli muze neco shodit aniz by to melo zasadni vliv na silu, tak to nebude vic nez 5 kilo.

Je to hendikep, a poradnej. Holt mu progress zabere dvakrat tak dlouho a bez solidni techniky se nikdy na poradnej level nedostane.
15:32:54 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
bído zvednul si mi náladu, jdu trénovat:)
jojo15:33:51 23.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Ja mam 175 cm a 93 kg. Lezu 8-ky kdyz se zadari. V previsech do 7. Hold si kup boty s tvrdou mezistelkou, aby ti daly lepsi oporu na malejch stupech, neb v nekkych ti budou palce vytejkat. A smeruj se spis do kolmic a polozenych cest. Kdyz najdes dobry misto, hned odpocivej. Previsy spis kratky, je to hrozna makacka.
11:22:47 23.03.2017
odpovědět 
 Výška plus, váha minus
Výška je výhodou prakticky vždy v položeném, kolmém a mírně převislém terénu. Zkrátka morfo.

Menší váha je výhodou ve všech lezeckých profilech (při lezení na tření je to výhoda asi nejmenší), u vědomí toho, že člověk by se měl cítit dobře ve svém vlastním těle.
ivoš11:28:28 23.03.2017
odpovědět 
  ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta!
;-)
ivoš11:30:47 23.03.2017
odpovědět 
   Re: ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta!
Kde je vůle, tam je cesta! ;)

Přesto to vypadá na dalších 10 kilo dolu ... už teď jsem jak lunt ... hmmm, jedině ... že bych si uřízl něco hodně hodně velkého/těžkého, co nepotřebuju k lezení ... co by to tak mohlo být? :D

no nic, fórek ... každop. díky
Ghoul11:43:21 23.03.2017
odpovědět 
    Re: ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta!
Přestaň se bičovat kvůli dalším kilům dolů a nalez radši pár kilometrů na skále, v kolmým, položeným, mírně převislým.
Lezeš rok a chceš do osmiček. Lez další dva tři roky a uvidíš, že to půjde líp.
14:57:23 23.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Že se nehýbeš na překližce kvůli výšce je v pohodě.
Že se nedostaneš při své výšce při popisovaném treninku přes šestky na skále je ale problém v nohou - prostě nemáš techniku. Kdejaká holka, co nevleze na bouldr jak je rok dlouhý si šestku dá na rozlez a sedmu hned potom, protože to uchodí. Lezení sedmiček není o tom, že na bouldru čtvrt minuty uvisíš pětimilimetrovou lištu
12:02:05 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Najdi si videa s Johnem Dunnem - vylezl tuším 8b a přijdeš na jiný myšlenky. Tady si radit nenechávej.
12:15:19 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
John Dunn mě hodně baví, ale k tvé poznámce musím napsat, že na své nejtěžší projekty vždycky úplně brutálně hubnul (a zhubnul)
14:54:17 23.03.2017
odpovědět 
    Re: Výška/váha lezce
John Dunne - Big Issue. Na youtube. Fakt boží, co ten chlap dokáže. Jednak má šílenou sílu, ale hlavně ta technika. Osobně angličany v tomhle dost obdivuju.
Ad původní otázka: vím, že jsi se na tohle zrovna neptal, ale mně osobně největší progres v lezení přineslo, když jsem začal lézt tak, že mně to začalo hrozně bavit. Bez ohledu na čísla, váhu, věk, progres, srovnávání atd., ale ta radost z toho.... to je ono.
Bobr19:04:11 23.03.2017
odpovědět 
     Re: Výška/váha lezce
Přesně. To je takový kouzlo. (Pokud nejsi profi sportovec, reprezentant apod.) Soustředění na výkon - zbytečný stres, ustavičné srovnávání, míň zábavy a radosti a pocity stagnace.
Intenzivní radost z lezení bez ohledu na výkon - spousta zábavy, a k tomu přirozený progres jako bonus.
P.08:34:59 24.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Tady je taky každej chytrej jak tejden. By mě zajímalo kolik z Vás po roce lezení mělo vytříbenou techniku a rozlejzalo se v sedmičkách. Prostě tomu dej čas a lez, hlavně aby to bavilo.
Honza13:01:48 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Cau, no ja myslim, ze trpis typickym zacatecnickym komplexem. Na 6 jsi se dostal sakra rychle za rok a pak se to zastavilo. Ja jsem stejne jako ty za rok lezl docela uspesne 6, dokonce i venku na OS. No a na prvni 7 RP jsem si pockal dalsi 2 roky :D Chodil jsem 1x tydne na umelku a vikendy na Srbac. Ono to prijde casem. Podle me je v tomhle stadiu dobre zamerit se na pilovani techniky. Nejsnaz to udelas tak, ze se nebudes trapit v tezkym, kde to budes tlacit silove a bez techniky, to ti nic neda. Spis nalez metry v cestach kde se citis dobre a ktere budes davat na OS resp. na RP s minimem pokusu to znamena 5+, 6-, mozna 6 pro tebe. Neni to zrovna propracovany treningovy plan, ale nic tim na druhou stranu nepokazis. A mysli taky na kompenzacni cviky (hravne lokty a ramena), pokud mas ambice lezt 6 a vic a chodis lezt vic nez 1x tydne, urcite to stoji zato a zacal bych hned, ne az prijdou problemy, to uz byva pozde a je nutna min mesic prestavka.
Radek13:16:33 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
Díky ... něco takového jsem se dočetl i v Tréninku sportovního lezce II a 5+/6- na techniku určitě zařazuju ... a začátečnickej komplex to asi bude, souhlas :D

Halt se chci neustále zlepšovat a nějak se to seklo :D

S tou kompenzací je to ale horší, moc jsem o tom zatím neslyšel :( Lokty a ramena ... měl bys nějakej tip/odkaz?

Díky
Ghoul13:25:16 23.03.2017
odpovědět 
    Re: Výška/váha lezce
Ja resim vic ramena protoze jsem s tim mel vic problemu a obecne mam pocit ze je to castejsi problem. Inspirovat se muzes tu goo.gl/XQE4LO
Radek14:05:53 23.03.2017
odpovědět 
     Re: Výška/váha lezce
Jo a jeste neco...
1) Dulezite je delat cviky poradne a neprehanet to s vahou/moc tuhou gumou. U cviku na ramena plati, ze cinka nad 2.5 kila je obvykle uz moc. To co chces posilit je rotatorova manzeta a pokud nemas extremne vytribenou techniku, tak pri vetsim zatizeni budes nevedomky zapojovat vetsi svaly (zada, deltovy sval...) a vse jde do haje...
2) Na zacatek (a ne jen na ten) je mozna jeste lepsi nejake komplexni cviceni nez velmi specificke cviky narocne na techniku, ktere se budes nejakou dobu ucit nez je zacnes delat spravne. Takze treba 3x tydne 3 serie poctivych kliku po 10ti je urcite paradni cesta jak zacit. Gumu a cinky pridat casem nebo klidne i hned...
3) Poradne se zahrat a protahnout pred lezenim. Fakt tohle nepodcenovat. Rozhybat ramena, prsty, protahnout predlokti...

Kdyz jdu na umelku, aspon 15-20 minut protahuju, pak lezu 2 - 3 hodky a 90 minut ruzna kompenzacni cviceni. Takze priprave a kompenzace dohromady davam skoro tolik casu jako samotnemu lezeni. Jeste pred rokem a pul mi to prislo jako blbost a pak sem litoval :D
Radek14:26:50 23.03.2017
odpovědět 
      Re: Výška/váha lezce
Ghoul zvedal cinky a vazil tehdy 120kg.

3x10 kliku pro nej bude sotva rozvicka, i kdyby posledni rok stravil v posteli.
15:37:52 23.03.2017
odpovědět 
       Re: Výška/váha lezce
Jo, ale pokud je (nebo jiny ekvivalent) delat nebude a bude jen lezt, tak si privodi driv nebo pozdeji zraneni.
Radek16:11:17 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Děkuju všem, ani jsem nedoufal v tolik upřímně míněnejch reakcí. Sám dobře vím, že za další rok lezení bude vylezenost větší a snad i s obtížností to půjde trochu nahoru ...

Už za měsíc jedu na týden do Arca, tak tam třeba nějakou tu sedmičku těma nohama "ulezu" ;)
Ghoul13:20:52 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
no jestli jedeš na Velikonoce do Arca, tak výška a váha bude jednoznačná výhoda, nebudeš ušlapán.

A hlavně to chce zesílit prsty a neprolamovat, nebo při tý váze dřív nebo pozdějš si něco urveš.
d.13:47:19 23.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Zdar, svýho času jsem řešil podobnou věc, mám 187/87 a z mých zkušeností:

1/zkus sundat pár kilo - spíš něž běhání, kdy jde pryč i svalovina sázím na posilování s vytrvalostním charakterem

2/velká váha je vždycky zvýšený nápor na šlachy, vazy, klouby - to vnímám jako největší riziko- lízt 6 je furt lepší než nelízt vůbec. - proto si zkus i líp poskládat stravu - podpoří úbytky tuku

3/trénink - spíš než malý mrdky a lišty zkus dřevěný koule na provázku - třeba metolius- podpoříš sílení svalů šlach prstů bez drastickýho dopadu na tvoje zdraví

4/lez dál šestky, lez pomalu, nespěchej, soustřed se spíš na pohyb jako takovej než co vylezeš. lepší je cestu nedolízt ale lízt ji v klidu a vědět co děláš než to tam rvát a snažit se utrhnout číslo.

good luck
Jojo13:36:15 23.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
1.pro lezeni/když uz ho umis/ je vaha alfou a omegou
2.spatna technika je jen nedostatek sily
3.zatim uplne všichni co lezou, mají malo sily jako vlastne jediny problém
4. zkus lezt odvazne cesty na pisku, urcite je pekne ocistis a ja pak je mohu lizt v klidu, ze bych ještě něco mohl urvat
5.jiz nekdy v davnem praveku genialni myslitel Zico Tomanec vypocital a tak navždy presne stanovil idealni vysku pro lezce na tusim 178,5 cm/shodou okolnosti jeho vyska/....zkus to nejak vyresit tou amputaci, chces li byt TOP TEN
6. lezeni zdar!
M.14:09:41 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
jo ještě jsem Ti ted spocital Tve BMI a to je 24.8 tedy tesne pod hranici obezity u nelezce ale u lezce je to jiz pasmo morbidni obezity, takze s tim jak jsi rachiticky asi moc pravdy nemas, zkus jit na BMI 19 jako adamek a uvidíš...psche
M.14:12:19 23.03.2017
odpovědět 
    Re: Výška/váha lezce
No na BMI bych moc zrovna nekoukal, nepočítá se somatotypem a svalovým poměrem. Takový Jimmy Webb BMI 23,6 a je jeden z top bouldristu na svete.
Honza14:27:06 23.03.2017
odpovědět 
    Re: Výška/váha lezce
Tvl nez se budes nekde znova ohanet BMI, zjisti si nejdriv jak to vzniklo a k cemu je to urceny... Ve zkratce: pro jednotlivce je to formulka naprosto nic nevypovidajici.
15:41:25 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
No tohle ber spis jako recesisticky pokus o sarkasmus. :D
14:29:53 23.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
Asi tě zklamu, ale Zico opravdu neměří 178,5 cm. Tipoval bych, že má možná takových 168,5 cm :D :D :D
m.15:23:20 23.03.2017
odpovědět 
    Re: Výška/váha lezce
Ani jsi mne nezklamal, ted v klidu mohu i ja zacit dobývat ferraty teda.
M.17:12:36 23.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Ty voe, ty máš problémy. Takové bych chtěl taky...
19:53:01 23.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Nepatřím mezi ambiciozní lezce...ve svých 18ti letech sem lezl osmičky. Tělo dospělo, zesílilo...teď o 10 let později 190 cm, 90 kilo. Lezu cca do 7 miček. V podstatě po 20ti letech lezení sem se smířil s tím, že už to lepší nebude. Buď můžeš dřít a držet brutální životosprávu...nebo se za pár let ustálíš na těch 6-7 a bude tě to stejně furt bavit ;) S tvými parametry postačí vytrvat a minimálně o ten stupeň půjdeš ještě nahoru bez nějakýho účelovýho tréninku. Ono stejně s těmihle "Mamutími" těly si člověk v těžším akorát užene záněty šlach a podobný lapálie.
Petr06:42:12 24.03.2017
odpovědět 
  Re: Výška/váha lezce
Ghoule, jseš na tom ještě dobře. Já mám óčka jako prase. Kdybych měl nohy rovný, tak jsem minimálně o 7-10 cm vyšší při stejné váze. Jo, to by se mi to lezlo. Na osmičky se klidně dostaneš. Sice asi nevylezeš každou, ale budeš si muset vybírat styl, co ti sedí, ale jak píše Ivoš, výška je výhodou skoro všude krom konstantně převislých cest.
08:24:07 24.03.2017
odpovědět 
   Re: Výška/váha lezce
Ono je to vsechno individualni. Je fajn, kdyz ti lezeni dela radost. Pokud jsi OK s tim ze dokonvergujes na nejakou obtiznost a ustavis se tam natrvalo, je to OK. Ale kazdy je jiny a me by to sralo. Kdyz jsem poprve lezl, cumel jsem na lidi co si davali 6 na OS a rikal jsem, jestli nekdy polezu tohle, tak mam vyhrano. Za rok jsem lezl 6 a jedine, co me zajimalo bylo, jak sakra vylezt tu 7 vedle, protoze ty kroky jsou uzasne. Ale chybela mi technika. Mohl jsem urvat vsechny 6 a 6+ okolo a mit z toho uzasny pocit, ale ta bezmoc v te 7 to vsechno prevazila. Tak jsem si rikal, az polezu 7 budu stastnej lezec. Za rok a neco se mi to povedlo, ted lezu 7 na OS a jedine co me zajima je najit vhodny projekt za 8-/8, ktery poslu na RP. Takze zaverem, radost z lezeni je to hlavni. Ale radost z lezeni znamena u ruznych jedincu ruzne veci. Nekomu prinasi ultimatni radost prelezt vsechny 6ky v sektoru na OS, nekomu jinemu prinese vic radosti, prelezt tri z nich na rozlez a pak trpet pul dne v projektu za 8, kterej je vedle a tesit se z toho ze jsem to zkrokoval, tyden trpet na umelce, viset na balkne, trenovat vytrvalost a kdovi co jeste jen abych to pristi vikend poslal :D A mimo jine, lezt tezke cesty ma i nesporne prakticke vyhody. Lezcu co lezou 8 a vic je min nez lezcu co lezou 6 a vic, takze si uzijes lezeni v sektorech, kde nebude narvano a budes mit vic na vyber. Treba na takovem Srbaci je navic tezky najit hezkou cestu pod 6+, ale nad 7- uz ty hezke spis prevazujou. V horach nebudes muset stat frontu na nastupu jedineho 5b co je siroko daleko, ale misto toho das o kus vedle 7a, ktere ma 5 pelezu za sezonu...
11:09:47 24.03.2017
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Čau, já mám 130kg a 196cm. Lezu 6a na boulderech, na skalách 5. Lezu chvíli a taky to jde.
Pavel13:12:05 22.10.2019
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Tvoje starosti na moji hlavu. V tvém věku už máš asi rodinu. Nebylo by lepší věnovat čas dětem a přestat řešit takové kraviny? Jsi kus chlapa a těžko polezeš těžké cesty v převisech jako vychtrlí chcípáci. A nebo možná jednou ano. Není to ale jedno? Lez pro radost a neřeš čísla. O tom lezení není.
15:45:44 22.10.2019
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váha vůbec nevadí na skialpech, vícedélkách do 7uiaa nebo na ledech (WI6), naopak dobrá kondička výhodou.😉
P17:02:09 22.10.2019
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váha vůbec nevadí na skialpech, vícedélkách do 7uiaa nebo na ledech (WI6), naopak dobrá kondička výhodou.😉
P17:02:14 22.10.2019
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váha vůbec nevadí na skialpech, vícedélkách do 7uiaa nebo na ledech (WI6), naopak dobrá kondička výhodou.😉
P17:02:18 22.10.2019
odpovědět 
 Re: Výška/váha lezce
od vložení dotazu uplynulo už dost vody ve všech našich řekách, jak je na tom borec teď ?
klasik07:19:10 23.10.2019
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi