Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Adam Ondra a Člověk v tísni 27.03.2017 Zdar,
tohle by si možná zasloužilo větší pozornost. Osobně palec hora za prosociální aktivitu. Třeba se najde movitý sběratel:
https:
Bouldry Jablonec 27.03.2017 Čau lidi,
mam zvláštní dotaz na vás z JBC a okolí.
S přítelkyní teď začínáme objevovat bouldry v okolí a za posledních 14 dní sme 2x narazily na stříkačky a jehly povalující se různě schovaný po šutrech, bylo to na dvou různejch místech a ta
  Re: Bouldry Jablonec 27.03.2017 Smažáčky jsem párkrát potkal okolo boulderů v Lidových sadech (u Liberce). Ale aby kolem sebe trousi
    Re: Bouldry Jablonec 28.03.2017 Jablonecké paseky a Mšeno vzádu za přehradou, snad to byla jen náhoda :-/
      Re: Bouldry Jablonec 28.03.2017 To se možná jeden nejmenovaný jablonecký lezec potřeboval posilnit před výkonem steroidy:-D
      Re: Bouldry Jablonec 30.03.2017 "Vzadu za přehradou" myslíš v Břízkách u dopadu jak jsou ty šutry i s pár zajištěnejma ces
  Re: Bouldry Jablonec 30.03.2017 Rozumim, ze to neni nic prijemnyho, ale v praxi se nemas moc ceho bat.
Ona je relativ
    Re: Bouldry Jablonec 30.03.2017 Souhlasím jen částečně. Pokud jde o virus HIV, je pravda že ten toho moc nevydrží. Ovšem v případě t
James 27.03.2017 Ahoj, nevíte někdo jak je to s registrací českého oddílu u James? Nemáte s tím někdo zkušenost?
  Re: James 27.03.2017 Neměl by s tím být problém; ostatně James má v Česku ne až tak málo členů, většinou jsou to sice Slo
  Re: James 27.03.2017 Parádní reakce na znovuzvolení Bloudka :DD
    Re: James 28.03.2017 Za parádní reakci bych považoval kandidovat na předsedu nebo protikandidáta najít.
pták na Alabastrový 27.03.2017 v JV stěně Alabastrový(sušky)hnízdí sova ,ale fakt veliká, tak tam nelezte
  Re: AN vytrvalost 27.03.2017 Lano spis ne, ale boulder je na to idealni. Koukni treba na 4x4 kolecka. Je toho na netu mraky, vcet
  Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Pro tvoji úroveň žádný pokročilejší přístup neexistuje.
    Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Proč to píšeš?
      Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Protože jsem přesvědčen o tom, že lezec, který se takto musí ptát v anonymní diskuzi, zdaleka ještě
        Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Nebo je to treba lezec, kterej leze uz dlouho a bezne lezeni uz ho pres plato neprehoupne, tak se po
          Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Myslel jsem, že je to zřejmé. Na toto nic konkrétního poradit nejde. Nejedná se nikdy o jeden přesný
            Re: AN vytrvalost 28.03.2017 No, jsi vážně vedle, protože to Verča doopravdy leze. Ale jak píše, věř si čemu chceš...
              Re: AN vytrvalost 29.03.2017 No jak vidíš, nejsem sám, kdo si myslí, že něco není v pořádku. Viz komentář níže:
Mi
          Re: AN vytrvalost 28.03.2017 :-) jasne, mam duvod si v podstate anonymne vymejslet na lezci o sve vykonnosti, to dava smysl. ver
            Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Mila verco :) pokud mas kolem sebe lidi teto vykonosti a nporadi ti je neco spatne :)
              Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Hele, ale pro AN je blbost delat neco s max intenzitou ne? Tim spis posilis maximalni silu (ktera sa
              Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Máš tam menší chybu. AN možná znamená anaerobní, ale ty popisuješ jen část. Opáčko E krytí "prá
                Re: AN vytrvalost 29.03.2017 wow, diky, neco jsem vedela, ale neco novinka, kazdopadne hezky vycerpavajici. Snad jen jedna dalsi
                  Re: AN vytrvalost 30.03.2017 Tabata - to jako 20 sekund vis a 10 sekund odpočinek a 7 sérií?
AN visy dle Greshama:
            Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Holka holka, poradit ti ucelený systém by problém nebyl, individuálné tréninkový plán také ne, ale t
  Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Záleží taky dost na jaké jsi úrovní jestli lezeš tak do 9- UIAA tak nemá moc smysl dělat nějak speci
    Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Zapátrej....Mc Leod a Training for climbing.Vše najdeš.A "překvapivěů i Tefelner.Campusu se nez
      Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Ještě Latice training.
      Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Souhlasím, Kampus s použitím nohou je daleko efektivnější, páč se zapojuje daleko víc "core&quo
    Re: AN vytrvalost 28.03.2017 A počet kroků v těch bouldrech? Jinak se nabízí otázka, kde tě jako replikanta vyrobili.
      Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Počtem kroků bych se neřídil.Spíš časem od začátku cvičení do vypnutí lezce vlivem selhání svalů...c
  Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Ahoj,měl jsem problem leta ten samy,a opravdu mi poradil kámoš co ma vylezeny dost 8aček,když tak mi
  Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Ahoj,měl jsem problem leta ten samy,a opravdu mi poradil kámoš co ma vylezeny dost 8aček,když tak mi
  Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Diky vsem, kteri poradili (jinak nez ze je "neco spatne" :-) )
Německá dálnice 25.03.2017 Takže zanedlouho se bude po Německu jezdit do Jury mimo dalnice.
  Re: Německá dálnice 25.03.2017 na kole?
Kup si roční známku
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 kdo by jezdil do jury, když u prahy máme srbsko !!!
      Re: Německá dálnice 25.03.2017 A vubec mnoho unikatnich skal!
  Re: Německá dálnice 25.03.2017 3 Eura na 10 dnů nemáš? Libí se mi na tom, že prasata s dieslama, kterí škodí všem, budou platit víc
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 no, zrovna na dálnice bych to neřešil, jestli benzín nebo diesel, tam to znečištění ze stejně starýc
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 Neprudič
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 Ten Dým Ignoruj tlupa......
    Re: Německá dálnice 26.03.2017 No Němci se teda s benzíňákama vážně přetrhnou.I ty ekologu :D
    Re: Německá dálnice 26.03.2017 eského řidiče vlastnícího vůz Škoda Octavia, který splňuje ekologickou normu Euro 4 a má naftový mot
      Re: Německá dálnice 26.03.2017 Tak jste si nemeli kupovat ty zaprdene naftaky :D Mne bude stat rocni mitne 35e :D
        Re: Německá dálnice 26.03.2017 Me na 28 Eur, hec ;)
          Re: Německá dálnice 26.03.2017 bych se tou sekačkou na trávu moc nechlubil
            Re: Německá dálnice 26.03.2017 Ona ta sekacka ma vyssi vykon nez ty vase obstarozni diesely :). Akorat to nechce zaspat v dobe -des
              Re: Německá dálnice 27.03.2017 ... njn ale zase žere 1,5x vice než ten disel...ekologická zátěž zhruba srovnatelná s naftou... Nizk
                Re: Německá dálnice 27.03.2017 naopak, nízký obsah znamená mnoho...a sice, že se motor po 150tis km rozpadne...
                  Re: Německá dálnice 27.03.2017 To se nam tu seslo velkych odborniku :). Vse proto si obhajit ty sve stare herky.
1.6 mi pri
                    Re: Německá dálnice 27.03.2017 Tak samozřejmě pohnul, že s přímím vstřikováním za zvýšenýho tlaku ta sekačka produkuje stejný pevný
                      Re: Německá dálnice 27.03.2017 No ja mam 1.8 TFSI v Audi A5, ma to 170PS, muzete to povazovat za sekacku, ale myslim ze to docela p
                        Re: Německá dálnice 28.03.2017 Hele sekačka je taková 1.0 TSi, 1,2 TSi, 1,4 TSi + MPi to sou šroty... 1,6 TDi a 1,9TDi jsou OK moto
                          Re: Německá dálnice 28.03.2017 Někde psali,že majitelé Audi jsou na silnicích největší verbež.Nebezpečný,arogantní...prostě hnus.A
                            Re: Německá dálnice 28.03.2017 Na Mercedes bych nedostal 5 let zaruku ;) A ukaz mi hezky Mercedes s dobrym kufrem, ve kterem se v n
                            Re: Německá dálnice 28.03.2017 Nevim jak tam u vas, ale tady potkavam nejvic smejdu v Ackovem mercedesu a pak v tom hnusnem velkem
                            Re: Německá dálnice 28.03.2017 A o kterych sekackach to vlastne mluvis ty jeden "nekde jsem slysel"? :)
                          Re: Německá dálnice 28.03.2017 No vida a jsme u toho, za 1.6 platis 30 euro :).
Pro me nejhorsi v kolone cca 10 - 15
      Re: Německá dálnice 28.03.2017 Dvoulitr benzín EURO 3 roční 130, desetidení 25.
Dinosauři jsou pronásledováni, ačkoliv to c
  Re: Německá dálnice 26.03.2017 No vynechat dálnici v případě cesty do Francie nepůjde, ale do Jury to nebude bezpodmínečně nutné. N
  Re: Německá dálnice 26.03.2017 No a? Stejně do Jury v Německu jedeš hlavně mimo dálnice :D
  Re: Německá dálnice 27.03.2017 na obhajobu němců je nutno ovšem říci: oni si ale s tou pitomostí (dálničními poplatky) nezačali. dv
    Re: Německá dálnice 28.03.2017 Proste do Jury po starý a na průjezd si tu nálepku koupíš.Zase tak chudý nejsme a skupinky si to mez
  Re: Německá dálnice 27.03.2017 LPG a CNG snad zdarma, juchuuu :)
vyska a vaha lezce 24.03.2017 190cm, 90kg, shyboval sem na malicku jedny ruky a ne ze by to byla potiz.... Tak na co se furt kua vymlouvate???
vylepšení deníčku - plugin 23.03.2017 zdar
kde prosím najdu pluginy na vylepšený deníček, nějak to tady nemůžu najít, formátoval jsem pc
dík za navedení
Výška/váha lezce 23.03.2017 Ahoj
Mám 205cm/104kg/37 let, lezu rád a skoro pořád, techniku samozřejmě teprve piluju (lezu přesně rok - umělka, bouldry i skála), ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že ten metrák váhy je omezení jak sviň. V basketu to byla výhoda, ale na s
  Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Da se s tim lezt, ale do zazracnych vysin se nejspise nedostanes. Jak vaha, tak vyska bude na obtiz,
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Díky, mám takovou zkušenost, že některý nástupy (třeba i V1) jsou tak protivně blízko u sebe (nohy/r
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Zkusil bych možná i jiný než komerční bouldrovky, takové které jsou osázené chytama a můžes si vymys
        Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Lokal neni komercni? :)
          Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Jasně, že je. Ale není to taková hypermoderní boulder jako BW,BB nebo 13. a je to tam osázené chytam
            Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 co tě omezuje v označených bouldrech na BW nebo v BB vymyslet si vlastní?
              Re: Výška/váha lezce 24.03.2017 Třeba množství chytů? Na BW to nejde téměř vůbec a a v BB jen v některých profilech které mají osáze
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Zkušenost z kategorie "odpozorováno", protože já stojím na té druhé straně spektra, jsem m
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 A ti dva dlouháni, nejsou náhodou z Prahy? Třeba bych se mohl něco přiučit rovnou od nich ;)
  Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Ahoj,
být tebou bych tomu dal čas :) Myslím, že na osmičky se můžeš v pohodě ještě dostat, c
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Díky ... boulder dodávám pravidelně a hodlám u toho zůstat, takže snad ještě nějaké to zlepšení příj
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Mám jednoho kamaráda 195cm / 95-100kg, neudělá jediný shyb(možná jeden když sehodně snaží) a na písk
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Vzhledem k tomu ze si bodybuildil/poweliftil to nebude nedostatkem sily v horni polovine tela. Coz j
        Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Tohle je dost individualni a z lezce ktery leze 6 (a jeste k tomu jen po roce lezeni, takze technika
  Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Ja mam 175 cm a 93 kg. Lezu 8-ky kdyz se zadari. V previsech do 7. Hold si kup boty s tvrdou meziste
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Kolik ti je? Ta vyska a vaha je zajimava na to, ze lezes 8. Diky!
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 32
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 32
      Re: Výška/váha lezce 24.03.2017 8 na písku...VIII :D
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Díky! Zabojuju ;) Jen s těma botama to bude horší, musím se hodně snažit/obětovat, abych se vůbec do
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Zkus LS Miura, Katana Laces a Miura VS. Ted mam Miura VS, hodne tvrda bota, ale horsi v plotnach. Ka
        Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Velikost 49/50? ;)
          Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Tarantula/ce se vyrábí max. do 48EU, tam si nepomužeš. Na druhou stranu - LaSportiva dělá lezky s kl
            Re: Výška/váha lezce 24.03.2017 Paráda, díkes, tohle se bude hodně hodit! ;)
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 i prsty na nohou se posilují - jednou v budoucnu zjistíš, že i tyhle stávající bačkory ustojej dost,
  Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Chce to kila dolů, každé je znát. Ale pro inspiraci: Toni Lamprecht 188 cm váha až 90 kg, vylezeny c
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Samozrejme, ze v kazdem sportu se najdou vyjimecni jedinci, kteri se absolutne vymykaji vhodnym mira
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 No, kila dolů šla, ale už není moc kde brát, max tak 2-3, ale moc díky za inspiraci ... baskeťáci to
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Nj, ale Ghoul ma 205cm, nebo 190cm .. to je uplne jinde. Pro nej je 90kilo mod kostlivec, jestli muz
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 bído zvednul si mi náladu, jdu trénovat:)
  Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Ja mam 175 cm a 93 kg. Lezu 8-ky kdyz se zadari. V previsech do 7. Hold si kup boty s tvrdou meziste
  Výška plus, váha minus 23.03.2017 Výška je výhodou prakticky vždy v položeném, kolmém a mírně převislém terénu. Zkrátka morfo.
      Re: ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta! 23.03.2017 Kde je vůle, tam je cesta! ;)
Přesto to vypadá na dalších 10 kilo dolu ... už teď jse
        Re: ...přesto platí: kde je vůle, tam je cesta! 23.03.2017 Přestaň se bičovat kvůli dalším kilům dolů a nalez radši pár kilometrů na skále, v kolmým, položeným
  Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Že se nehýbeš na překližce kvůli výšce je v pohodě.
Že se nedostaneš při své výšce při popiso
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Najdi si videa s Johnem Dunnem - vylezl tuším 8b a přijdeš na jiný myšlenky. Tady si radit nenecháve
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 John Dunn mě hodně baví, ale k tvé poznámce musím napsat, že na své nejtěžší projekty vždycky úplně
        Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 John Dunne - Big Issue. Na youtube. Fakt boží, co ten chlap dokáže. Jednak má šílenou sílu, ale hlav
          Re: Výška/váha lezce 24.03.2017 Přesně. To je takový kouzlo. (Pokud nejsi profi sportovec, reprezentant apod.) Soustředění na výkon
  Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Tady je taky každej chytrej jak tejden. By mě zajímalo kolik z Vás po roce lezení mělo vytříbenou te
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Cau, no ja myslim, ze trpis typickym zacatecnickym komplexem. Na 6 jsi se dostal sakra rychle za rok
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Díky ... něco takového jsem se dočetl i v Tréninku sportovního lezce II a 5+/6- na techniku určitě z
        Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Ja resim vic ramena protoze jsem s tim mel vic problemu a obecne mam pocit ze je to castejsi problem
          Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Jo a jeste neco...
1) Dulezite je delat cviky poradne a neprehanet to s vahou/moc tuhou gumou
            Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Ghoul zvedal cinky a vazil tehdy 120kg.
3x10 kliku pro nej bude sotva rozvicka, i kdy
              Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Jo, ale pokud je (nebo jiny ekvivalent) delat nebude a bude jen lezt, tak si privodi driv nebo pozde
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Děkuju všem, ani jsem nedoufal v tolik upřímně míněnejch reakcí. Sám dobře vím, že za další rok leze
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 no jestli jedeš na Velikonoce do Arca, tak výška a váha bude jednoznačná výhoda, nebudeš ušlapán.
  Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Zdar, svýho času jsem řešil podobnou věc, mám 187/87 a z mých zkušeností:
1/zkus sund
    Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 1.pro lezeni/když uz ho umis/ je vaha alfou a omegou
2.spatna technika je jen nedostatek sily
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 jo ještě jsem Ti ted spocital Tve BMI a to je 24.8 tedy tesne pod hranici obezity u nelezce ale u le
        Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 No na BMI bych moc zrovna nekoukal, nepočítá se somatotypem a svalovým poměrem. Takový Jimmy Webb BM
        Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Tvl nez se budes nekde znova ohanet BMI, zjisti si nejdriv jak to vzniklo a k cemu je to urceny... V
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 No tohle ber spis jako recesisticky pokus o sarkasmus. :D
      Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Asi tě zklamu, ale Zico opravdu neměří 178,5 cm. Tipoval bych, že má možná takových 168,5 cm :D :D :
        Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Ani jsi mne nezklamal, ted v klidu mohu i ja zacit dobývat ferraty teda.
  Re: Výška/váha lezce 23.03.2017 Ty voe, ty máš problémy. Takové bych chtěl taky...
  Re: Výška/váha lezce 24.03.2017 Nepatřím mezi ambiciozní lezce...ve svých 18ti letech sem lezl osmičky. Tělo dospělo, zesílilo...teď
    Re: Výška/váha lezce 24.03.2017 Ghoule, jseš na tom ještě dobře. Já mám óčka jako prase. Kdybych měl nohy rovný, tak jsem minimálně
      Re: Výška/váha lezce 24.03.2017 Ono je to vsechno individualni. Je fajn, kdyz ti lezeni dela radost. Pokud jsi OK s tim ze dokonverg
  Re: Výška/váha lezce 22.10.2019 Čau, já mám 130kg a 196cm. Lezu 6a na boulderech, na skalách 5. Lezu chvíli a taky to jde.
  Re: Výška/váha lezce 22.10.2019 Tvoje starosti na moji hlavu. V tvém věku už máš asi rodinu. Nebylo by lepší věnovat čas dětem a pře
  Re: Výška/váha lezce 22.10.2019 Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váh
  Re: Výška/váha lezce 22.10.2019 Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váh
  Re: Výška/váha lezce 22.10.2019 Byl bych v klidu. Já 180cm/95 kg, věk dávno po 40 a sedmicky v pohodě. Síla v převisech výhodou. Váh
  Re: Výška/váha lezce 23.10.2019 od vložení dotazu uplynulo už dost vody ve všech našich řekách, jak je na tom borec teď ?
Slovensko-sektor Blázon 23.03.2017 Ahoj, dá se lízt v oblasti Blázon (Malé Karpaty). Minulej týden jsme byli v Kršlenici a je tam zákaz kvůli hnízdění ptáků. Díky za info
  Re: Slovensko-sektor Blázon 23.03.2017 1
...
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
...
2263
  Re: Německá dálnice na kole?
Kup si roční známku d. 12:17:08 25.03.2017odpovědět
    Re: Německá dálnice kdo by jezdil do jury, když u prahy máme srbsko !!! 13:22:00 25.03.2017odpovědět
      Re: Německá dálnice A vubec mnoho unikatnich skal! 18:44:30 25.03.2017odpovědět
  Re: Německá dálnice 3 Eura na 10 dnů nemáš? Libí se mi na tom, že prasata s dieslama, kterí škodí všem, budou platit víc. rakušák 16:09:06 25.03.2017odpovědět
    Re: Německá dálnice no, zrovna na dálnice bych to neřešil, jestli benzín nebo diesel, tam to znečištění ze stejně starých aut (cca 15 let, jinejma lezci stejně nejezdí) bude možná u benzínu i větší. d. 16:47:35 25.03.2017odpovědět
    Re: Německá dálnice Neprudič
Dieselák 22:02:20 25.03.2017odpovědět
    Re: Německá dálnice Ten Dým Ignoruj tlupa......
Dieselák 22:03:53 25.03.2017odpovědět
    Re: Německá dálnice No Němci se teda s benzíňákama vážně přetrhnou.I ty ekologu :D 15:37:49 26.03.2017odpovědět
    Re: Německá dálnice eského řidiče vlastnícího vůz Škoda Octavia, který splňuje ekologickou normu Euro 4 a má naftový motor o objemu dva litry, má roční mýtné podle dnes schváleného zákona přijít na 100 eur, dvouměsíční na 40 eur a desetidenní na 20 eur (2702, 1081 a 540 korun).
Tak jaky 3 eura? 20:53:59 26.03.2017odpovědět
      Re: Německá dálnice Tak jste si nemeli kupovat ty zaprdene naftaky :D Mne bude stat rocni mitne 35e :D 21:15:25 26.03.2017odpovědět
        Re: Německá dálnice Me na 28 Eur, hec ;) 21:37:39 26.03.2017odpovědět
          Re: Německá dálnice bych se tou sekačkou na trávu moc nechlubil d. 22:18:19 26.03.2017odpovědět
            Re: Německá dálnice Ona ta sekacka ma vyssi vykon nez ty vase obstarozni diesely :). Akorat to nechce zaspat v dobe -deset, dvacet let a posuzovat podle ni.. 23:30:30 26.03.2017odpovědět
              Re: Německá dálnice ... njn ale zase žere 1,5x vice než ten disel...ekologická zátěž zhruba srovnatelná s naftou... Nizký obsah neznamena vůbec nic. 06:51:36 27.03.2017odpovědět
                Re: Německá dálnice naopak, nízký obsah znamená mnoho...a sice, že se motor po 150tis km rozpadne... dieslák 08:52:37 27.03.2017odpovědět
                  Re: Německá dálnice To se nam tu seslo velkych odborniku :). Vse proto si obhajit ty sve stare herky.
1.6 mi prijde OK. Zalezi tedy na konkretnim motoru samozrejme. Vyvoj se fakt trochu nekam pohnul, nesudte podle svych narezlych plechovek, dojmu a prani ;) 09:02:23 27.03.2017odpovědět
                    Re: Německá dálnice Tak samozřejmě pohnul, že s přímím vstřikováním za zvýšenýho tlaku ta sekačka produkuje stejný pevný částice jako ten zlí diesel. Takže sekačka vyfasuje filtr pevných částic a přičte si dva litry ke spotřebě. Se podívej na výfuk nějakýho TSI jak je černej d. 10:20:40 27.03.2017odpovědět
                      Re: Německá dálnice No ja mam 1.8 TFSI v Audi A5, ma to 170PS, muzete to povazovat za sekacku, ale myslim ze to docela postacuje. Neni to ta nejslabsi varianta (ta je tusim 130PS, coz je fakt malo na tak velky auto, jel jsem v tom a je to liny...). Zatim jsem fakt spokojeny, docela dobre se s tim jezdi dlouhe vzdalenosti za lezenim. Jezdim hodne do svycarskych Alp, coz mam tak 400 - 600 km po dalnici a pokud nejedu jak hovado, tak se spotreba drzi na 7.2 l. Kdyz jsem si to auto kupoval vazne jsem premyslel o variante 3.0 TDI, ale nakonec jsem se dikybohu rozhodl pro benzin prave kvuli prichazejici norme Euro6 do mest v Nemecku (coz vetsina naftaku nesplnuje), kvuli vetsi silnicni dani a kvuli dalnicni znamce jejiz ceny se od toho take odviji. Plus pokud si to auto clovek ma nechat dyl, tak opravy pripadnych poruch na modernim naftaku jsou docela zabavne sumy. Filtr pevnych castic, nedej boze dvouhmotovy setrvacnik... No a kdyz si to tak clovek spocita a jeste do toho prida, ze velmi brzy budou ceny nafty na benzinkach snad konecne nastaveny jak by to melo byt, tz. drazsi nez za benal (jak uz je to v reichu ted), tak to nema uz lautr smysl, kupovat naftak. Netvrdim, ze lidi co si koupili pred 5ti lety naftak jsou idioti, to vubec. Idiotismus bylo, ze automobilky vicemene nutili lidi ty naftaky kupovat pod falesnou znamkou cistoty, uspornosti a kdovi co jeste. Kazdy komu se moderni naftak rozsypal vi, ze uspory jsou po prvni velke oprave ty tam a o cistote ted uz vsichni vime take sve. Jedine co me trochu mrzi je, ze jsem si nakonec nevzal benzin ve dvoulitru, mel bych 220PS a spotreba by nebyla o moc vetsi a dalnicni znamka by me vysla na 35e namisto 30e a rejpalove z lezce by to snad uz nepovazovali za sekacku :D Btw vy s naftakama co mate Euro 4 a niz, davejte si bacha kdyz jedete pres mesta jako Mnichov nebo Stutgart, mozna ani nevite ze je tam neco jako umweltzona a pokud by vas tam nekdo nacapal s autem co nema Euro 5 a vic, tak se nedoplatite. Nevim jak Mnichov konkretne, ale takovy Stuttgart je vicemene cely v te zone vcetne vsech primestskych casti, takze kdykoliv clovek sjede z dalnice, muze se dostat do pruseru. 14:03:30 27.03.2017odpovědět
                        Re: Německá dálnice Hele sekačka je taková 1.0 TSi, 1,2 TSi, 1,4 TSi + MPi to sou šroty... 1,6 TDi a 1,9TDi jsou OK motory co něco vydrží, ekologická zátěž stejná jako ty TSi, trvanlivost 3x delší a spotřeba 1,5x menší...Navíc když popojíždím za TSičkem v koloně tak to je smrad že by jeden pad... 07:34:45 28.03.2017odpovědět
                          Re: Německá dálnice Někde psali,že majitelé Audi jsou na silnicích největší verbež.Nebezpečný,arogantní...prostě hnus.A mají prý nejvíc podílu na zapříčinění těžkých nehod. :) Možná by to chtělo Mercedes ne?taková známka usedlosti a bezpečnosti. Nebo létat letadlem. I když ,zase ta ekozátěž v letectví... Až EU odrovná diesely,tak bude cena benálu uplně jiná,než je teď a majitelům sekaček i třílitrů se to fakt bude zajídat.Měl sis koupit hybrida,když jsi tak prachatej.V tom je budoucnost. 09:06:11 28.03.2017odpovědět
                            Re: Německá dálnice Na Mercedes bych nedostal 5 let zaruku ;) A ukaz mi hezky Mercedes s dobrym kufrem, ve kterem se v nouuzi i vyspis... Cecko v kombiku vypada jak pohrebak :D 12:08:29 28.03.2017odpovědět
                            Re: Německá dálnice Nevim jak tam u vas, ale tady potkavam nejvic smejdu v Ackovem mercedesu a pak v tom hnusnem velkem SUVcku. 12:12:04 28.03.2017odpovědět
                            Re: Německá dálnice A o kterych sekackach to vlastne mluvis ty jeden "nekde jsem slysel"? :) 12:18:39 28.03.2017odpovědět
                          Re: Německá dálnice No vida a jsme u toho, za 1.6 platis 30 euro :).
Pro me nejhorsi v kolone cca 10 - 15 stary diesely. Je jich u nas hodne, smradu v 50% pripadu vydavaj az hanba. 09:08:45 28.03.2017odpovědět
      Re: Německá dálnice Dvoulitr benzín EURO 3 roční 130, desetidení 25.
Dinosauři jsou pronásledováni, ačkoliv to co z nich leze ven je menší svinstvo než libovolný diesel EURO 5 - 6 i libovolný přímovstřikový benzín EURO 6.
Taky mi uniká smysl rozdělení dálničního poplatku dle EURO normy, ona ta dálnice se novým vozem opotřebovává nějak méně ?
Takže je to zase klasické sociální inženýrství (donutíme vás koupit si nové auto) a trestání chudoby (nemáš na nový - zaplať).
Ale co, je to jejich země, ať si dělají co chtějí, nikdo mě nenutí tam jezdit. r. 19:13:00 28.03.2017odpovědět
  Re: Německá dálnice No vynechat dálnici v případě cesty do Francie nepůjde, ale do Jury to nebude bezpodmínečně nutné. Na Rozvadově sjet z naší D5 na 605 a přes Weidhause do Wohenstraußu. Výsledná trasa bude pomalejší, ale je asi o 20 km kratší než po dálnici. Nebo špatně počítám?
jirkas 08:58:14 26.03.2017odpovědět
  Re: Německá dálnice No a? Stejně do Jury v Německu jedeš hlavně mimo dálnice :D 15:36:03 26.03.2017odpovědět
  Re: Německá dálnice na obhajobu němců je nutno ovšem říci: oni si ale s tou pitomostí (dálničními poplatky) nezačali. dvacet let jim tam zadarmo po dálnicích svištíme a mneme si ruce jak s těma skopčákama vyjebáváme když oni si musí koupit známku když jedou k nám a chtějí ujet po dálnici jen pár kilometrů..... Lukas B. 10:22:40 27.03.2017odpovědět
    Re: Německá dálnice Proste do Jury po starý a na průjezd si tu nálepku koupíš.Zase tak chudý nejsme a skupinky si to mezi sebe rozpočítají. 09:10:04 28.03.2017odpovědět
  Re: Německá dálnice LPG a CNG snad zdarma, juchuuu :) 11:13:14 27.03.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: