Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Poříčí Nas Sázavaou 31.03.2017 Pokud se někdo chystáte do Poříčí, tak bacha, dá se lézt jen v sektoru Podkroví a Garáž. Zbytek obsadil nějakej pták.
  Re: Poříčí Nas Sázavaou 31.03.2017 To je pštros nebo nějakej jinej gigantickej pták, že zabral 2/3 oblasti?
    Re: Poříčí Nas Sázavaou 31.03.2017 Pstros aj s Irenku :D
    Re: Poříčí Nas Sázavaou 03.04.2017 Soudě podle množství kostřiček, co tam po něm zůstaly vloni, to vrabčák nebude. ;-)
      Re: Poříčí Nas Sázavaou 04.04.2017 ... prý tam hnízdí výr
Polínko 30.03.2017 Nazdar! Na Poleni se v prave casti u cest Zaverecna a Zima na krku vyvalily ty kameny co tvorili previs ve spodni casti. Jeste tam je jeden sutr co vypada, ze se take odporouci co nevidet dolu.
  Re: Polínko 31.03.2017 Díky za info. Jak je to na Polínku teď s parkingem? Může se dojét do blízkosti stěny nebo musím park
    Re: Polínko 31.03.2017 Je tam zákaz vjezdu. Dá se parkovat u odbočky před tím zákazem.
    Re: Polínko 31.03.2017 Teď o víkendu tam byli policajti vyhánět parkujíci i u odbočky. Je nutný parkovat v Krsích! Přepsal
Veganství ve sportu 29.03.2017 Ahoj, zdravím Kloffiho, Káču a všechny ostatní. :) S lezením ještě nemám moc velké zkušenosti (Lezu 2 semetry na JČU, mám to jako volitelný předmět..) Za sebe můžu říct, že lezení je určitě super, vždycky jsem tak nějak tíhla k lezení na různé skály, na s
  Re: Veganství ve sportu 29.03.2017 Ahoj, tak mi ti teda mocinky moc děkujem za radu. A to seš jako úplně veganka, ani mlíko si nedáš,jo
    Re: Veganství ve sportu 29.03.2017 provokace - tohle bude 100% provokace za účelem zvýšení prokliků... řekněte že jo prosím... že tohle
      Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 youtu.be/3JCupl_cECE?t=1m55s
      Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 Hmmmm, vazne drsna cenzura!!!!!
  Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 Nedá se odolat, připomnělo mně to notně otřepaný vtip: Víte, jak poznáte vegana? Nijak, sám vám to ř
    Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 to máš jako s pražákama. ti když někam vyjdou mimo prahu,tak do 5ti minut ti taky řeknou, že jsou z
      Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 Jaka by to byla diskuze, kdyby tu nekdo neprohlasoval sve projekce vuci prazakum :).
  Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 díky za tip. dneska sem měl na oběd kuřecí a zítra si dám asi vepřový. u toho budu o veganství přem
    mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 Proč zmizel trefný komentář o polykání pohlavních buněk? Vždyť ten borec to přesně vystihl. Napíšu t
      Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 pravda, když nic živočišnýho původu do žaludku, tak nic!
        Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 a někam jinam se to může? (i když třeba by se to do žaludku stejně dostalo - to je fakt...)
          Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 no jistě, dyť láska prochází žaludkem, to je známá věc :))
            Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 03.04.2017 To je preklep. Laska prochazi zaludem...
  Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 K lezení přirozeně patří ochrana přírody, k ochraně přírody patří respekt k životnímu prostředí obec
    Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 :) :) :) a víš proč máme stran stravovacích návyků oči dopředu? :)
      Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Stále mám před očima tu malou mrkvičku, jak se loučí se svou milovanou maminkou. Vegani, nebuďte tak
        Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Neblbni, po čem pak polezem?
          Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 I počírání velmi malých kamínků může být pro lezení hrozba, příštím generacím se nebude mít z čeho v
      Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Abys 3D viděl svoji čtvernohou večeři, ci si dnes půjdeš vzpříměně ulovit na savaně za chýší ;-)
        Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 jo jo, po těch co si myslí, že změní přírodu a její pravidla v duchu vyšších ideálů a pravdy je spou
    Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Tak to jsem si nejak, i u tech veganskych lezcu, te snahy o ochranu prirody nevsiml.. Svet zatezuji
      Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Veganství nadělá dost ;-) Zkus si pročíst všechny odkazy tady, pokud tě to zajímá, dozvíš se víc:
        Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 "Cestování a trochu toho konzumu (lano a lezečky) je oproti tomu p.r.d."
To
          Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Musím jen souhlasit. Největší zhouba planety je člověk sám o sobě, ať už je vegan nebo třeba paleo.
          Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vysmívají lidem, kteří se snaží a
            Re: Nevědomost je slastná 03.04.2017 Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vymezují vůči lidem, kteří se sna
          Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Takže ty už jsi tak daleko, jak jsi popsal ve svém příspěvku, ba ještě dál? (To ses ještě nezabil?)
            Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Nevim z ceho usuzujes, ze sam nedelam nic. Ale prani je asi otcem myslenky..
Kazdopadne nepri
              Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Inu, dělám to jak píšeš. Vyhodnotil jsem, co je podstatnější, co má větší dopad, a tam jsem se omezi
                Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Takovych subjektivnich vyhodnoceni co ma vyssi dopad se da vymyslet hafo podle vkusu kazdeho jedince
                Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Proto take je take snaha o pouzivani ruznych mer typu "ekologicka stopa", aby lide nehodno
        Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 "Vzhledem ke všem pravidlům, kterými je tento pobyt svázán, vzhledem k velikosti plochy, vzhled
          Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Svět už je dneska trochu složitější, bohužel nebudeme všichni zemědělci, někteří se třeba živí tím,
            Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Tak krajinotvorne je i lezeni. Napr. v podani takove delnika skal jako Martan ci Belina rozhodne. V
  Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 tak to se ti hodí tohle
Zillertall 29.03.2017 Ahoj, v pátek jedu do Zillertalu, průvodce nedopadl, jde mi o nějaký boudry u silnice, nebudu mít moc času. Pokud by mi někdo doporučil praktické seskupeni balvanů, byl bych moc vděčen. Konkrétně budu v Lanersbachu. Nikdy jsem tam nebyl. Ještě jednou díky
  Re: Zillertall 30.03.2017 bouldry jsou myslím trošku jinde než jedeš, podívej se do lezeckých map. je to za Ginzlingem...pokud
    Re: Zillertall 30.03.2017 sníh tam asi nebude dle webkam...ale všechny tyhle informace si dokáže dohledat normální běloch na i
      Re: Zillertall 30.03.2017 Určitě, ale jde mi o praktickou radu. Na internetu jsem si samozřejmě základ vyhledal.
  Re: Zillertall 31.03.2017 Pruvodce muzete koupit treba v sportech v Mayrhofenu.
    Re: Zillertall 02.04.2017 Díky! Za chvíli vyrážím. 16km odsud je nějaká louka, vypadá to schopně.
  Re: Hex 29.03.2017 Hexy mám od BD velikost 4-10 a velmi rád je používám. Friendy mám jen malé Kouby jednolanka 0,25 a 0
  Re: Hex 29.03.2017 Jeste dodavam, treba v Chamonix snad ani nepotkas nikoho s hexama (aspon teda z mistnaku), kazdej ma
    Re: Hex 30.03.2017 Kdyz v Samonicich potkas nekoho s hexama, tak je to na 99% britak. Ten jejich scottish winter mixed
    Re: Hex 30.03.2017 To by me zajimalo, kdo by tahl "nejakou skobu" a kladivo jen kvuli nouzi. Kdyz uz to chci
      Re: Hex 30.03.2017 No prave naopak.. jednicka je skoro k nicemu - velkej vklinenec, zdvojujici velkej vklinenec od wild
    Re: Hex 29.03.2017 jj, DMM taky rád používám, hlavně jako přerostlý vklíněnce :)
  Re: Hex 29.03.2017 Lezu již hodně dlouho a s hexy jsem před 35 lety začínal. To ale nic jiného nebylo.Dnes je to opravd
    Re: Hex 29.03.2017 Hrubý nesouhlas s předřečníkem :) (Není to osobní, samozřejmě.) Bez ohledu na cokoliv dalšího, sada
    Re: Hex 30.03.2017 Mam naprostou odlisnou zkusenost. Takovy DMM ci Wild Country jsou v mnoha situacich k nezaplaceni. M
  Re: Hex 30.03.2017 Ahoj. Lezu s hexama od DMM a mám je hodně rád. a to z těchto důvodů:
1) váha. Váží zhruba pol
    Re: Hex 30.03.2017 Čekal jsem ostřejší reakci na můj text...Ale kluci mají pravdu. Každý používá co mu vyhovuje a každý
      Re: Hex 30.03.2017 To ze nejsou moc videt neni rozhodujici. Hexy jsou dobrou volbou. V horach nejen na vychode urcite n
      Re: Hex 30.03.2017 On mozna bude tvuj uhel pohledu dost zkreslenej v tom ze jsou:
normalni hexy
<
        Re: Hex 30.03.2017 Přesně tak. DMM svoje hexy vymazlilo, co to šlo. S ostatníma hexama to má společnej jen ten nápad, u
      Re: Hex 30.03.2017 A zkusil si nekdy nejake jine nez ty 20 let stare?
  ..... 30.03.2017 Na lezenie klasik ktore obsahuju rozne pukliny sirsich tvarov sa celkom hodia. Sam som v poslednej d
    Re: ..... 30.03.2017 Mam oboje.
Srovnavat se to neda. To by bylo jak srovnavat stary brutalne vojety Manty
    Re: ..... 30.03.2017 založit tricam je asi stokrát pracnější proti koubovi, ale je hezčí (vyndavání OBOU už chce v zimě v
      Re: ..... 30.03.2017 asi si jeden na skusku kupim, nech to porovnam.
so zakladanim abalakov nemam problem,
        Re: ..... 30.03.2017 Určitě si ho na zkoušku kup. Jak tak vidím, tak se nás tu pár docela shodne (neviděl jsem ty čerstvý
          Re: ..... 30.03.2017 Neshodnem se jen my tady...
Ja sem do nej puvodne sel protoze snad kazda moderni horo
      Re: ..... 30.03.2017 Jak se ti dari zakladat kouby jednodussejc nez tricamy?
Mas poradne prositou, nebo sa
        Re: ..... 30.03.2017 vezmu to za drát a zastrčím/zatlačím, tricam musíš štelovat a třikrát mi vypadne, než si napočtvrté
          Re: ..... 31.03.2017 Při čtení toho popisu obtíží při zakládání mne napadá, jestli není pes zakopanej v tom, že používáš
            Re: ..... 03.04.2017 no tak v tatrách jsou nejčastější spáry k jištění vel. 0,25 - 0,75 kouba frend, z toho vychází i vel
    Re: ..... 30.03.2017 Abalaky od Kouby s Tricamy si srovnávat troufnu, zkusil jsem oboje a naprosto souhlasím s AdamemP. N
      Re: ..... 30.03.2017 ... a do pětek/šestek si vystačíš se smycemi
        Re: ..... 30.03.2017 Cožeeee? Do pětek šestek si vystačíš snad sólo...
          Re: ..... 31.03.2017 letní tatry za 5-6 solo nepolezu. Ale na to, co jsem lezl by smyce prostě stačily
            Re: ..... 31.03.2017 piskarska technika zakladani je proste univerzalna ;)
  Re: Hex 30.03.2017 K chvále hexů DMM přidám i poznámku, že jsou v eloxu hezké a frajersky zvoní. Což plní funkci dárku
  Re: Hex 30.03.2017 Ono to tu uz zaznelo, ale bylo by fakt fajn kdybychom vedeli, co dotycny leze? Leze jen trad cesty n
    Re: Hex 30.03.2017 No už se pohybujem v hodně teoretických rovinách, ale pokud jsem někde, kde by potenciálně šel založ
    Re: Hex 30.03.2017 Záleží kde by ty čísla lezl. Na horách založíš v pohodě hexa i v 8, je tam většinou obtíž jinde než
    Re: Hex 31.03.2017 Kde jsem lez v Alpách (a v Tatrách už je taky ten trend), tam bych víceméně v cestách nad 7+ vystači
      Re: Hex 31.03.2017 No, nevim jak v Tatrach, ale v Alpach to zalezi od oblasti a i od cesty. Treba na Furce najdes plasi
Dobrý 29.03.2017 Hej to je pecka. Chceme-li, aby se lezení trochu pozastavilo a nebylo tolik lezců jako je dnes, tak stačí tento článek vytisknout, rozmístit ho po stěnách a myslím si, že většinu lidí lezení v ČR dost odradí
  Re: Dobrý 29.03.2017 A clanek je kde? :D
Srbsko 28.03.2017 ahoj. prosím, jak to vypadá s oklouzaností cest na srbsku? jsou opravdu všechny ve špatném stavu, nebo se dá najít něco na úrovni 6-7, co není oklouzané?
díky za tipy
  Re: Srbsko 28.03.2017 Jsou tam všechny cestičky oklouzané. I kámoš to říkal
    Re: Srbsko 29.03.2017 Da se tam najit spousta hezkych cest. Jista mira oklouzanosti bude v teto obtiznosti asi vsude (hlav
  Re: Srbsko 30.03.2017 Cokoliv pod 9 a ma pohodlny pristup je tam vylesteny..
Adam Ondra a Člověk v tísni 27.03.2017 Zdar,
tohle by si možná zasloužilo větší pozornost. Osobně palec hora za prosociální aktivitu. Třeba se najde movitý sběratel:
https:
1
...
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
...
2263
Dobrý Hej to je pecka. Chceme-li, aby se lezení trochu pozastavilo a nebylo tolik lezců jako je dnes, tak stačí tento článek vytisknout, rozmístit ho po stěnách a myslím si, že většinu lidí lezení v ČR dost odradí Pepík 09:05:29 29.03.2017odpovědět
  Re: Dobrý A clanek je kde? :D Radek 15:48:23 29.03.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: