Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Orel Břeclav - Břeclav
Lokal Blok - Praha 5
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Hex29.03.2017
ahoj, kupuji dárek.
chtěl bych se zeptat na jistící prvky HEX-hexentriky - jestli to ještě lidi používají nebo už je to hodně retro.
nejvíc info jsem získal ze staré diskuze
 Re: Hex29.03.2017
Je to uzitecny v zimnich horach (hlavne na zule), ale ne nezbytne. Jinak v lete to lidi moc nepouziv
 Re: Hex29.03.2017
Hexy mám od BD velikost 4-10 a velmi rád je používám. Friendy mám jen malé Kouby jednolanka 0,25 a 0
 Re: Hex29.03.2017
Jeste dodavam, treba v Chamonix snad ani nepotkas nikoho s hexama (aspon teda z mistnaku), kazdej ma
  Re: Hex30.03.2017
Kdyz v Samonicich potkas nekoho s hexama, tak je to na 99% britak. Ten jejich scottish winter mixed
  Re: Hex30.03.2017
To by me zajimalo, kdo by tahl "nejakou skobu" a kladivo jen kvuli nouzi. Kdyz uz to chci
 Re: Hex29.03.2017
doplním, že můj favorit je zmiňované DMM a v sadě
  Re: Hex29.03.2017
JJ, DMM asi nejlepší volba... čtverka mi už příjde dost velká... BD, jak mají ty lanka tak se to čas
   Re: Hex30.03.2017
No prave naopak.. jednicka je skoro k nicemu - velkej vklinenec, zdvojujici velkej vklinenec od wild
  Re: Hex29.03.2017
jj, DMM taky rád používám, hlavně jako přerostlý vklíněnce :)
 Re: Hex29.03.2017
Lezu již hodně dlouho a s hexy jsem před 35 lety začínal. To ale nic jiného nebylo.Dnes je to opravd
  Re: Hex29.03.2017
Hrubý nesouhlas s předřečníkem :) (Není to osobní, samozřejmě.) Bez ohledu na cokoliv dalšího, sada
  Re: Hex30.03.2017
Mam naprostou odlisnou zkusenost. Takovy DMM ci Wild Country jsou v mnoha situacich k nezaplaceni. M
 Re: Hex30.03.2017
Ahoj. Lezu s hexama od DMM a mám je hodně rád. a to z těchto důvodů:
1) váha. Váží zhruba pol
  Re: Hex30.03.2017
Čekal jsem ostřejší reakci na můj text...Ale kluci mají pravdu. Každý používá co mu vyhovuje a každý
   Re: Hex30.03.2017
To ze nejsou moc videt neni rozhodujici. Hexy jsou dobrou volbou. V horach nejen na vychode urcite n
   Re: Hex30.03.2017
On mozna bude tvuj uhel pohledu dost zkreslenej v tom ze jsou:

normalni hexy
<
    Re: Hex30.03.2017
Přesně tak. DMM svoje hexy vymazlilo, co to šlo. S ostatníma hexama to má společnej jen ten nápad, u
   Re: Hex30.03.2017
A zkusil si nekdy nejake jine nez ty 20 let stare?
 .....30.03.2017
Na lezenie klasik ktore obsahuju rozne pukliny sirsich tvarov sa celkom hodia. Sam som v poslednej d
  Re: .....30.03.2017
Mam oboje.

Srovnavat se to neda. To by bylo jak srovnavat stary brutalne vojety Manty
  Re: .....30.03.2017
založit tricam je asi stokrát pracnější proti koubovi, ale je hezčí (vyndavání OBOU už chce v zimě v
   Re: .....30.03.2017
asi si jeden na skusku kupim, nech to porovnam.

so zakladanim abalakov nemam problem,
    Re: .....30.03.2017
Určitě si ho na zkoušku kup. Jak tak vidím, tak se nás tu pár docela shodne (neviděl jsem ty čerstvý
     Re: .....30.03.2017
Neshodnem se jen my tady...

Ja sem do nej puvodne sel protoze snad kazda moderni horo
   Re: .....30.03.2017
Jak se ti dari zakladat kouby jednodussejc nez tricamy?

Mas poradne prositou, nebo sa
    Re: .....30.03.2017
vezmu to za drát a zastrčím/zatlačím, tricam musíš štelovat a třikrát mi vypadne, než si napočtvrté
     Re: .....31.03.2017
Při čtení toho popisu obtíží při zakládání mne napadá, jestli není pes zakopanej v tom, že používáš
      Re: .....03.04.2017
no tak v tatrách jsou nejčastější spáry k jištění vel. 0,25 - 0,75 kouba frend, z toho vychází i vel
  Re: .....30.03.2017
Abalaky od Kouby s Tricamy si srovnávat troufnu, zkusil jsem oboje a naprosto souhlasím s AdamemP. N
   Re: .....30.03.2017
... a do pětek/šestek si vystačíš se smycemi
    Re: .....30.03.2017
Cožeeee? Do pětek šestek si vystačíš snad sólo...
     Re: .....31.03.2017
letní tatry za 5-6 solo nepolezu. Ale na to, co jsem lezl by smyce prostě stačily
      Re: .....31.03.2017
piskarska technika zakladani je proste univerzalna ;)
 Re: Hex30.03.2017
K chvále hexů DMM přidám i poznámku, že jsou v eloxu hezké a frajersky zvoní. Což plní funkci dárku
 Re: Hex30.03.2017
Ono to tu uz zaznelo, ale bylo by fakt fajn kdybychom vedeli, co dotycny leze? Leze jen trad cesty n
  Re: Hex30.03.2017
No už se pohybujem v hodně teoretických rovinách, ale pokud jsem někde, kde by potenciálně šel založ
  Re: Hex30.03.2017
Záleží kde by ty čísla lezl. Na horách založíš v pohodě hexa i v 8, je tam většinou obtíž jinde než
  Re: Hex31.03.2017
Kde jsem lez v Alpách (a v Tatrách už je taky ten trend), tam bych víceméně v cestách nad 7+ vystači
   Re: Hex31.03.2017
No, nevim jak v Tatrach, ale v Alpach to zalezi od oblasti a i od cesty. Treba na Furce najdes plasi

 Dotazník na obeznámenost s hummusem.29.03.2017
Dobrý den přátelé,
chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik otázek dotazníku o hummusu. Trvá na Asi 2-3 Minuty.
Dekuju přeju VAM VŠEM dnes Všechno nejchutnějši.

 nespamuj29.03.2017
co má tohle dělat na lezeckým webu? Jdi s tím...pryč.

 Dobrý29.03.2017
Hej to je pecka. Chceme-li, aby se lezení trochu pozastavilo a nebylo tolik lezců jako je dnes, tak stačí tento článek vytisknout, rozmístit ho po stěnách a myslím si, že většinu lidí lezení v ČR dost odradí
 Re: Dobrý29.03.2017
A clanek je kde? :D

 Srbsko28.03.2017
ahoj. prosím, jak to vypadá s oklouzaností cest na srbsku? jsou opravdu všechny ve špatném stavu, nebo se dá najít něco na úrovni 6-7, co není oklouzané?
díky za tipy
 Re: Srbsko28.03.2017
Jsou tam všechny cestičky oklouzané. I kámoš to říkal
  Re: Srbsko29.03.2017
Da se tam najit spousta hezkych cest. Jista mira oklouzanosti bude v teto obtiznosti asi vsude (hlav
 Re: Srbsko30.03.2017
Cokoliv pod 9 a ma pohodlny pristup je tam vylesteny..


 Adam Ondra a Člověk v tísni27.03.2017
Zdar,
tohle by si možná zasloužilo větší pozornost. Osobně palec hora za prosociální aktivitu. Třeba se najde movitý sběratel:
https:

 Bouldry Jablonec27.03.2017
Čau lidi,
mam zvláštní dotaz na vás z JBC a okolí.
S přítelkyní teď začínáme objevovat bouldry v okolí a za posledních 14 dní sme 2x narazily na stříkačky a jehly povalující se různě schovaný po šutrech, bylo to na dvou různejch místech a ta
 Re: Bouldry Jablonec27.03.2017
Smažáčky jsem párkrát potkal okolo boulderů v Lidových sadech (u Liberce). Ale aby kolem sebe trousi
  Re: Bouldry Jablonec28.03.2017
Jablonecké paseky a Mšeno vzádu za přehradou, snad to byla jen náhoda :-/
   Re: Bouldry Jablonec28.03.2017
To se možná jeden nejmenovaný jablonecký lezec potřeboval posilnit před výkonem steroidy:-D
   Re: Bouldry Jablonec30.03.2017
"Vzadu za přehradou" myslíš v Břízkách u dopadu jak jsou ty šutry i s pár zajištěnejma ces
 Re: Bouldry Jablonec30.03.2017
Rozumim, ze to neni nic prijemnyho, ale v praxi se nemas moc ceho bat.

Ona je relativ
  Re: Bouldry Jablonec30.03.2017
Souhlasím jen částečně. Pokud jde o virus HIV, je pravda že ten toho moc nevydrží. Ovšem v případě t

 James27.03.2017
Ahoj, nevíte někdo jak je to s registrací českého oddílu u James? Nemáte s tím někdo zkušenost?
 Re: James27.03.2017
Neměl by s tím být problém; ostatně James má v Česku ne až tak málo členů, většinou jsou to sice Slo
 Re: James27.03.2017
Parádní reakce na znovuzvolení Bloudka :DD
  Re: James28.03.2017
Za parádní reakci bych považoval kandidovat na předsedu nebo protikandidáta najít.

 pták na Alabastrový27.03.2017
v JV stěně Alabastrový(sušky)hnízdí sova ,ale fakt veliká, tak tam nelezte
 Re: pták na Alabastrový27.03.2017
Tak to bude zřejmě výr velký;-)
 AN vytrvalost26.03.2017
Jak trenovat AN vytrvalost? Prosim odkaz na dobre clanky nebo konkretne (jde mi o pokrocilejsi pristup nez "lez dokud ti nenatece a pak lez dal, takze pocty serii, delka pauz atd). Na ruznych tr. prostredcich idealne (lano+bouldr +lista ano, kampus z
 Re: AN vytrvalost27.03.2017
Lano spis ne, ale boulder je na to idealni. Koukni treba na 4x4 kolecka. Je toho na netu mraky, vcet
 Re: AN vytrvalost28.03.2017
Pro tvoji úroveň žádný pokročilejší přístup neexistuje.
  Re: AN vytrvalost28.03.2017
Proč to píšeš?
   Re: AN vytrvalost28.03.2017
Protože jsem přesvědčen o tom, že lezec, který se takto musí ptát v anonymní diskuzi, zdaleka ještě
    Re: AN vytrvalost28.03.2017
Nebo je to treba lezec, kterej leze uz dlouho a bezne lezeni uz ho pres plato neprehoupne, tak se po
     Re: AN vytrvalost28.03.2017
Myslel jsem, že je to zřejmé. Na toto nic konkrétního poradit nejde. Nejedná se nikdy o jeden přesný
      Re: AN vytrvalost28.03.2017
No, jsi vážně vedle, protože to Verča doopravdy leze. Ale jak píše, věř si čemu chceš...
       Re: AN vytrvalost29.03.2017
No jak vidíš, nejsem sám, kdo si myslí, že něco není v pořádku. Viz komentář níže:

Mi
     Re: AN vytrvalost28.03.2017
:-) jasne, mam duvod si v podstate anonymne vymejslet na lezci o sve vykonnosti, to dava smysl. ver
      Re: AN vytrvalost29.03.2017
Mila verco :) pokud mas kolem sebe lidi teto vykonosti a nporadi ti je neco spatne :)

       Re: AN vytrvalost29.03.2017
Hele, ale pro AN je blbost delat neco s max intenzitou ne? Tim spis posilis maximalni silu (ktera sa
       Re: AN vytrvalost29.03.2017
Máš tam menší chybu. AN možná znamená anaerobní, ale ty popisuješ jen část. Opáčko E krytí "prá
        Re: AN vytrvalost29.03.2017
wow, diky, neco jsem vedela, ale neco novinka, kazdopadne hezky vycerpavajici. Snad jen jedna dalsi
         Re: AN vytrvalost30.03.2017
Tabata - to jako 20 sekund vis a 10 sekund odpočinek a 7 sérií?

AN visy dle Greshama:
      Re: AN vytrvalost29.03.2017
Holka holka, poradit ti ucelený systém by problém nebyl, individuálné tréninkový plán také ne, ale t
 Re: AN vytrvalost28.03.2017
Záleží taky dost na jaké jsi úrovní jestli lezeš tak do 9- UIAA tak nemá moc smysl dělat nějak speci
  Re: AN vytrvalost28.03.2017
Zapátrej....Mc Leod a Training for climbing.Vše najdeš.A "překvapivěů i Tefelner.Campusu se nez
   Re: AN vytrvalost28.03.2017
Ještě Latice training.
   Re: AN vytrvalost29.03.2017
Souhlasím, Kampus s použitím nohou je daleko efektivnější, páč se zapojuje daleko víc "core&quo
  Re: AN vytrvalost28.03.2017
A počet kroků v těch bouldrech? Jinak se nabízí otázka, kde tě jako replikanta vyrobili.
   Re: AN vytrvalost28.03.2017
Počtem kroků bych se neřídil.Spíš časem od začátku cvičení do vypnutí lezce vlivem selhání svalů...c
 Re: AN vytrvalost29.03.2017
Ahoj,měl jsem problem leta ten samy,a opravdu mi poradil kámoš co ma vylezeny dost 8aček,když tak mi
 Re: AN vytrvalost29.03.2017
Ahoj,měl jsem problem leta ten samy,a opravdu mi poradil kámoš co ma vylezeny dost 8aček,když tak mi
 Re: AN vytrvalost29.03.2017
Diky vsem, kteri poradili (jinak nez ze je "neco spatne" :-) )

 Německá dálnice 25.03.2017
Takže zanedlouho se bude po Německu jezdit do Jury mimo dalnice.
 Re: Německá dálnice 25.03.2017
na kole?
Kup si roční známku
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
kdo by jezdil do jury, když u prahy máme srbsko !!!
   Re: Německá dálnice 25.03.2017
A vubec mnoho unikatnich skal!
 Re: Německá dálnice 25.03.2017
3 Eura na 10 dnů nemáš? Libí se mi na tom, že prasata s dieslama, kterí škodí všem, budou platit víc
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
no, zrovna na dálnice bych to neřešil, jestli benzín nebo diesel, tam to znečištění ze stejně starýc
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
Neprudič
  Re: Německá dálnice 25.03.2017
Ten Dým Ignoruj tlupa......
  Re: Německá dálnice 26.03.2017
No Němci se teda s benzíňákama vážně přetrhnou.I ty ekologu :D
  Re: Německá dálnice 26.03.2017
eského řidiče vlastnícího vůz Škoda Octavia, který splňuje ekologickou normu Euro 4 a má naftový mot
   Re: Německá dálnice 26.03.2017
Tak jste si nemeli kupovat ty zaprdene naftaky :D Mne bude stat rocni mitne 35e :D
    Re: Německá dálnice 26.03.2017
Me na 28 Eur, hec ;)
     Re: Německá dálnice 26.03.2017
bych se tou sekačkou na trávu moc nechlubil
      Re: Německá dálnice 26.03.2017
Ona ta sekacka ma vyssi vykon nez ty vase obstarozni diesely :). Akorat to nechce zaspat v dobe -des
       Re: Německá dálnice 27.03.2017
... njn ale zase žere 1,5x vice než ten disel...ekologická zátěž zhruba srovnatelná s naftou... Nizk
        Re: Německá dálnice 27.03.2017
naopak, nízký obsah znamená mnoho...a sice, že se motor po 150tis km rozpadne...
         Re: Německá dálnice 27.03.2017
To se nam tu seslo velkych odborniku :). Vse proto si obhajit ty sve stare herky.
1.6 mi pri
          Re: Německá dálnice 27.03.2017
Tak samozřejmě pohnul, že s přímím vstřikováním za zvýšenýho tlaku ta sekačka produkuje stejný pevný
           Re: Německá dálnice 27.03.2017
No ja mam 1.8 TFSI v Audi A5, ma to 170PS, muzete to povazovat za sekacku, ale myslim ze to docela p
            Re: Německá dálnice 28.03.2017
Hele sekačka je taková 1.0 TSi, 1,2 TSi, 1,4 TSi + MPi to sou šroty... 1,6 TDi a 1,9TDi jsou OK moto
             Re: Německá dálnice 28.03.2017
Někde psali,že majitelé Audi jsou na silnicích největší verbež.Nebezpečný,arogantní...prostě hnus.A
              Re: Německá dálnice 28.03.2017
Na Mercedes bych nedostal 5 let zaruku ;) A ukaz mi hezky Mercedes s dobrym kufrem, ve kterem se v n
              Re: Německá dálnice 28.03.2017
Nevim jak tam u vas, ale tady potkavam nejvic smejdu v Ackovem mercedesu a pak v tom hnusnem velkem
              Re: Německá dálnice 28.03.2017
A o kterych sekackach to vlastne mluvis ty jeden "nekde jsem slysel"? :)
             Re: Německá dálnice 28.03.2017
No vida a jsme u toho, za 1.6 platis 30 euro :).

Pro me nejhorsi v kolone cca 10 - 15
   Re: Německá dálnice 28.03.2017
Dvoulitr benzín EURO 3 roční 130, desetidení 25.
Dinosauři jsou pronásledováni, ačkoliv to c
 Re: Německá dálnice 26.03.2017
No vynechat dálnici v případě cesty do Francie nepůjde, ale do Jury to nebude bezpodmínečně nutné. N
 Re: Německá dálnice 26.03.2017
No a? Stejně do Jury v Německu jedeš hlavně mimo dálnice :D
 Re: Německá dálnice 27.03.2017
na obhajobu němců je nutno ovšem říci: oni si ale s tou pitomostí (dálničními poplatky) nezačali. dv
  Re: Německá dálnice 28.03.2017
Proste do Jury po starý a na průjezd si tu nálepku koupíš.Zase tak chudý nejsme a skupinky si to mez
 Re: Německá dálnice 27.03.2017
LPG a CNG snad zdarma, juchuuu :)

1   ...   237   238   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Dobrý
Hej to je pecka. Chceme-li, aby se lezení trochu pozastavilo a nebylo tolik lezců jako je dnes, tak stačí tento článek vytisknout, rozmístit ho po stěnách a myslím si, že většinu lidí lezení v ČR dost odradí
Pepík09:05:29 29.03.2017
odpovědět 
 Re: Dobrý
A clanek je kde? :D
Radek15:48:23 29.03.2017
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi