Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Hex 29.03.2017 Hexy mám od BD velikost 4-10 a velmi rád je používám. Friendy mám jen malé Kouby jednolanka 0,25 a 0
  Re: Hex 29.03.2017 Jeste dodavam, treba v Chamonix snad ani nepotkas nikoho s hexama (aspon teda z mistnaku), kazdej ma
    Re: Hex 30.03.2017 Kdyz v Samonicich potkas nekoho s hexama, tak je to na 99% britak. Ten jejich scottish winter mixed
    Re: Hex 30.03.2017 To by me zajimalo, kdo by tahl "nejakou skobu" a kladivo jen kvuli nouzi. Kdyz uz to chci
      Re: Hex 30.03.2017 No prave naopak.. jednicka je skoro k nicemu - velkej vklinenec, zdvojujici velkej vklinenec od wild
    Re: Hex 29.03.2017 jj, DMM taky rád používám, hlavně jako přerostlý vklíněnce :)
  Re: Hex 29.03.2017 Lezu již hodně dlouho a s hexy jsem před 35 lety začínal. To ale nic jiného nebylo.Dnes je to opravd
    Re: Hex 29.03.2017 Hrubý nesouhlas s předřečníkem :) (Není to osobní, samozřejmě.) Bez ohledu na cokoliv dalšího, sada
    Re: Hex 30.03.2017 Mam naprostou odlisnou zkusenost. Takovy DMM ci Wild Country jsou v mnoha situacich k nezaplaceni. M
  Re: Hex 30.03.2017 Ahoj. Lezu s hexama od DMM a mám je hodně rád. a to z těchto důvodů:
1) váha. Váží zhruba pol
    Re: Hex 30.03.2017 Čekal jsem ostřejší reakci na můj text...Ale kluci mají pravdu. Každý používá co mu vyhovuje a každý
      Re: Hex 30.03.2017 To ze nejsou moc videt neni rozhodujici. Hexy jsou dobrou volbou. V horach nejen na vychode urcite n
      Re: Hex 30.03.2017 On mozna bude tvuj uhel pohledu dost zkreslenej v tom ze jsou:
normalni hexy
<
        Re: Hex 30.03.2017 Přesně tak. DMM svoje hexy vymazlilo, co to šlo. S ostatníma hexama to má společnej jen ten nápad, u
      Re: Hex 30.03.2017 A zkusil si nekdy nejake jine nez ty 20 let stare?
  ..... 30.03.2017 Na lezenie klasik ktore obsahuju rozne pukliny sirsich tvarov sa celkom hodia. Sam som v poslednej d
    Re: ..... 30.03.2017 Mam oboje.
Srovnavat se to neda. To by bylo jak srovnavat stary brutalne vojety Manty
    Re: ..... 30.03.2017 založit tricam je asi stokrát pracnější proti koubovi, ale je hezčí (vyndavání OBOU už chce v zimě v
      Re: ..... 30.03.2017 asi si jeden na skusku kupim, nech to porovnam.
so zakladanim abalakov nemam problem,
        Re: ..... 30.03.2017 Určitě si ho na zkoušku kup. Jak tak vidím, tak se nás tu pár docela shodne (neviděl jsem ty čerstvý
          Re: ..... 30.03.2017 Neshodnem se jen my tady...
Ja sem do nej puvodne sel protoze snad kazda moderni horo
      Re: ..... 30.03.2017 Jak se ti dari zakladat kouby jednodussejc nez tricamy?
Mas poradne prositou, nebo sa
        Re: ..... 30.03.2017 vezmu to za drát a zastrčím/zatlačím, tricam musíš štelovat a třikrát mi vypadne, než si napočtvrté
          Re: ..... 31.03.2017 Při čtení toho popisu obtíží při zakládání mne napadá, jestli není pes zakopanej v tom, že používáš
            Re: ..... 03.04.2017 no tak v tatrách jsou nejčastější spáry k jištění vel. 0,25 - 0,75 kouba frend, z toho vychází i vel
    Re: ..... 30.03.2017 Abalaky od Kouby s Tricamy si srovnávat troufnu, zkusil jsem oboje a naprosto souhlasím s AdamemP. N
      Re: ..... 30.03.2017 ... a do pětek/šestek si vystačíš se smycemi
        Re: ..... 30.03.2017 Cožeeee? Do pětek šestek si vystačíš snad sólo...
          Re: ..... 31.03.2017 letní tatry za 5-6 solo nepolezu. Ale na to, co jsem lezl by smyce prostě stačily
            Re: ..... 31.03.2017 piskarska technika zakladani je proste univerzalna ;)
  Re: Hex 30.03.2017 K chvále hexů DMM přidám i poznámku, že jsou v eloxu hezké a frajersky zvoní. Což plní funkci dárku
  Re: Hex 30.03.2017 Ono to tu uz zaznelo, ale bylo by fakt fajn kdybychom vedeli, co dotycny leze? Leze jen trad cesty n
    Re: Hex 30.03.2017 No už se pohybujem v hodně teoretických rovinách, ale pokud jsem někde, kde by potenciálně šel založ
    Re: Hex 30.03.2017 Záleží kde by ty čísla lezl. Na horách založíš v pohodě hexa i v 8, je tam většinou obtíž jinde než
    Re: Hex 31.03.2017 Kde jsem lez v Alpách (a v Tatrách už je taky ten trend), tam bych víceméně v cestách nad 7+ vystači
      Re: Hex 31.03.2017 No, nevim jak v Tatrach, ale v Alpach to zalezi od oblasti a i od cesty. Treba na Furce najdes plasi
Dobrý 29.03.2017 Hej to je pecka. Chceme-li, aby se lezení trochu pozastavilo a nebylo tolik lezců jako je dnes, tak stačí tento článek vytisknout, rozmístit ho po stěnách a myslím si, že většinu lidí lezení v ČR dost odradí
  Re: Dobrý 29.03.2017 A clanek je kde? :D
Srbsko 28.03.2017 ahoj. prosím, jak to vypadá s oklouzaností cest na srbsku? jsou opravdu všechny ve špatném stavu, nebo se dá najít něco na úrovni 6-7, co není oklouzané?
díky za tipy
  Re: Srbsko 28.03.2017 Jsou tam všechny cestičky oklouzané. I kámoš to říkal
    Re: Srbsko 29.03.2017 Da se tam najit spousta hezkych cest. Jista mira oklouzanosti bude v teto obtiznosti asi vsude (hlav
  Re: Srbsko 30.03.2017 Cokoliv pod 9 a ma pohodlny pristup je tam vylesteny..
Adam Ondra a Člověk v tísni 27.03.2017 Zdar,
tohle by si možná zasloužilo větší pozornost. Osobně palec hora za prosociální aktivitu. Třeba se najde movitý sběratel:
https:
Bouldry Jablonec 27.03.2017 Čau lidi,
mam zvláštní dotaz na vás z JBC a okolí.
S přítelkyní teď začínáme objevovat bouldry v okolí a za posledních 14 dní sme 2x narazily na stříkačky a jehly povalující se různě schovaný po šutrech, bylo to na dvou různejch místech a ta
  Re: Bouldry Jablonec 27.03.2017 Smažáčky jsem párkrát potkal okolo boulderů v Lidových sadech (u Liberce). Ale aby kolem sebe trousi
    Re: Bouldry Jablonec 28.03.2017 Jablonecké paseky a Mšeno vzádu za přehradou, snad to byla jen náhoda :-/
      Re: Bouldry Jablonec 28.03.2017 To se možná jeden nejmenovaný jablonecký lezec potřeboval posilnit před výkonem steroidy:-D
      Re: Bouldry Jablonec 30.03.2017 "Vzadu za přehradou" myslíš v Břízkách u dopadu jak jsou ty šutry i s pár zajištěnejma ces
  Re: Bouldry Jablonec 30.03.2017 Rozumim, ze to neni nic prijemnyho, ale v praxi se nemas moc ceho bat.
Ona je relativ
    Re: Bouldry Jablonec 30.03.2017 Souhlasím jen částečně. Pokud jde o virus HIV, je pravda že ten toho moc nevydrží. Ovšem v případě t
James 27.03.2017 Ahoj, nevíte někdo jak je to s registrací českého oddílu u James? Nemáte s tím někdo zkušenost?
  Re: James 27.03.2017 Neměl by s tím být problém; ostatně James má v Česku ne až tak málo členů, většinou jsou to sice Slo
  Re: James 27.03.2017 Parádní reakce na znovuzvolení Bloudka :DD
    Re: James 28.03.2017 Za parádní reakci bych považoval kandidovat na předsedu nebo protikandidáta najít.
pták na Alabastrový 27.03.2017 v JV stěně Alabastrový(sušky)hnízdí sova ,ale fakt veliká, tak tam nelezte
  Re: AN vytrvalost 27.03.2017 Lano spis ne, ale boulder je na to idealni. Koukni treba na 4x4 kolecka. Je toho na netu mraky, vcet
  Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Pro tvoji úroveň žádný pokročilejší přístup neexistuje.
    Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Proč to píšeš?
      Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Protože jsem přesvědčen o tom, že lezec, který se takto musí ptát v anonymní diskuzi, zdaleka ještě
        Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Nebo je to treba lezec, kterej leze uz dlouho a bezne lezeni uz ho pres plato neprehoupne, tak se po
          Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Myslel jsem, že je to zřejmé. Na toto nic konkrétního poradit nejde. Nejedná se nikdy o jeden přesný
            Re: AN vytrvalost 28.03.2017 No, jsi vážně vedle, protože to Verča doopravdy leze. Ale jak píše, věř si čemu chceš...
              Re: AN vytrvalost 29.03.2017 No jak vidíš, nejsem sám, kdo si myslí, že něco není v pořádku. Viz komentář níže:
Mi
          Re: AN vytrvalost 28.03.2017 :-) jasne, mam duvod si v podstate anonymne vymejslet na lezci o sve vykonnosti, to dava smysl. ver
            Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Mila verco :) pokud mas kolem sebe lidi teto vykonosti a nporadi ti je neco spatne :)
              Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Hele, ale pro AN je blbost delat neco s max intenzitou ne? Tim spis posilis maximalni silu (ktera sa
              Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Máš tam menší chybu. AN možná znamená anaerobní, ale ty popisuješ jen část. Opáčko E krytí "prá
                Re: AN vytrvalost 29.03.2017 wow, diky, neco jsem vedela, ale neco novinka, kazdopadne hezky vycerpavajici. Snad jen jedna dalsi
                  Re: AN vytrvalost 30.03.2017 Tabata - to jako 20 sekund vis a 10 sekund odpočinek a 7 sérií?
AN visy dle Greshama:
            Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Holka holka, poradit ti ucelený systém by problém nebyl, individuálné tréninkový plán také ne, ale t
  Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Záleží taky dost na jaké jsi úrovní jestli lezeš tak do 9- UIAA tak nemá moc smysl dělat nějak speci
    Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Zapátrej....Mc Leod a Training for climbing.Vše najdeš.A "překvapivěů i Tefelner.Campusu se nez
      Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Ještě Latice training.
      Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Souhlasím, Kampus s použitím nohou je daleko efektivnější, páč se zapojuje daleko víc "core&quo
    Re: AN vytrvalost 28.03.2017 A počet kroků v těch bouldrech? Jinak se nabízí otázka, kde tě jako replikanta vyrobili.
      Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Počtem kroků bych se neřídil.Spíš časem od začátku cvičení do vypnutí lezce vlivem selhání svalů...c
  Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Ahoj,měl jsem problem leta ten samy,a opravdu mi poradil kámoš co ma vylezeny dost 8aček,když tak mi
  Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Ahoj,měl jsem problem leta ten samy,a opravdu mi poradil kámoš co ma vylezeny dost 8aček,když tak mi
  Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Diky vsem, kteri poradili (jinak nez ze je "neco spatne" :-) )
Německá dálnice 25.03.2017 Takže zanedlouho se bude po Německu jezdit do Jury mimo dalnice.
  Re: Německá dálnice 25.03.2017 na kole?
Kup si roční známku
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 kdo by jezdil do jury, když u prahy máme srbsko !!!
      Re: Německá dálnice 25.03.2017 A vubec mnoho unikatnich skal!
  Re: Německá dálnice 25.03.2017 3 Eura na 10 dnů nemáš? Libí se mi na tom, že prasata s dieslama, kterí škodí všem, budou platit víc
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 no, zrovna na dálnice bych to neřešil, jestli benzín nebo diesel, tam to znečištění ze stejně starýc
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 Neprudič
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 Ten Dým Ignoruj tlupa......
    Re: Německá dálnice 26.03.2017 No Němci se teda s benzíňákama vážně přetrhnou.I ty ekologu :D
    Re: Německá dálnice 26.03.2017 eského řidiče vlastnícího vůz Škoda Octavia, který splňuje ekologickou normu Euro 4 a má naftový mot
      Re: Německá dálnice 26.03.2017 Tak jste si nemeli kupovat ty zaprdene naftaky :D Mne bude stat rocni mitne 35e :D
        Re: Německá dálnice 26.03.2017 Me na 28 Eur, hec ;)
          Re: Německá dálnice 26.03.2017 bych se tou sekačkou na trávu moc nechlubil
            Re: Německá dálnice 26.03.2017 Ona ta sekacka ma vyssi vykon nez ty vase obstarozni diesely :). Akorat to nechce zaspat v dobe -des
              Re: Německá dálnice 27.03.2017 ... njn ale zase žere 1,5x vice než ten disel...ekologická zátěž zhruba srovnatelná s naftou... Nizk
                Re: Německá dálnice 27.03.2017 naopak, nízký obsah znamená mnoho...a sice, že se motor po 150tis km rozpadne...
                  Re: Německá dálnice 27.03.2017 To se nam tu seslo velkych odborniku :). Vse proto si obhajit ty sve stare herky.
1.6 mi pri
                    Re: Německá dálnice 27.03.2017 Tak samozřejmě pohnul, že s přímím vstřikováním za zvýšenýho tlaku ta sekačka produkuje stejný pevný
                      Re: Německá dálnice 27.03.2017 No ja mam 1.8 TFSI v Audi A5, ma to 170PS, muzete to povazovat za sekacku, ale myslim ze to docela p
                        Re: Německá dálnice 28.03.2017 Hele sekačka je taková 1.0 TSi, 1,2 TSi, 1,4 TSi + MPi to sou šroty... 1,6 TDi a 1,9TDi jsou OK moto
                          Re: Německá dálnice 28.03.2017 Někde psali,že majitelé Audi jsou na silnicích největší verbež.Nebezpečný,arogantní...prostě hnus.A
                            Re: Německá dálnice 28.03.2017 Na Mercedes bych nedostal 5 let zaruku ;) A ukaz mi hezky Mercedes s dobrym kufrem, ve kterem se v n
                            Re: Německá dálnice 28.03.2017 Nevim jak tam u vas, ale tady potkavam nejvic smejdu v Ackovem mercedesu a pak v tom hnusnem velkem
                            Re: Německá dálnice 28.03.2017 A o kterych sekackach to vlastne mluvis ty jeden "nekde jsem slysel"? :)
                          Re: Německá dálnice 28.03.2017 No vida a jsme u toho, za 1.6 platis 30 euro :).
Pro me nejhorsi v kolone cca 10 - 15
      Re: Německá dálnice 28.03.2017 Dvoulitr benzín EURO 3 roční 130, desetidení 25.
Dinosauři jsou pronásledováni, ačkoliv to c
  Re: Německá dálnice 26.03.2017 No vynechat dálnici v případě cesty do Francie nepůjde, ale do Jury to nebude bezpodmínečně nutné. N
  Re: Německá dálnice 26.03.2017 No a? Stejně do Jury v Německu jedeš hlavně mimo dálnice :D
  Re: Německá dálnice 27.03.2017 na obhajobu němců je nutno ovšem říci: oni si ale s tou pitomostí (dálničními poplatky) nezačali. dv
    Re: Německá dálnice 28.03.2017 Proste do Jury po starý a na průjezd si tu nálepku koupíš.Zase tak chudý nejsme a skupinky si to mez
  Re: Německá dálnice 27.03.2017 LPG a CNG snad zdarma, juchuuu :)
1
...
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
...
2263
Dobrý Hej to je pecka. Chceme-li, aby se lezení trochu pozastavilo a nebylo tolik lezců jako je dnes, tak stačí tento článek vytisknout, rozmístit ho po stěnách a myslím si, že většinu lidí lezení v ČR dost odradí Pepík 09:05:29 29.03.2017odpovědět
  Re: Dobrý A clanek je kde? :D Radek 15:48:23 29.03.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: