Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Hex 29.03.2017 Hexy mám od BD velikost 4-10 a velmi rád je používám. Friendy mám jen malé Kouby jednolanka 0,25 a 0
  Re: Hex 29.03.2017 Jeste dodavam, treba v Chamonix snad ani nepotkas nikoho s hexama (aspon teda z mistnaku), kazdej ma
    Re: Hex 30.03.2017 Kdyz v Samonicich potkas nekoho s hexama, tak je to na 99% britak. Ten jejich scottish winter mixed
    Re: Hex 30.03.2017 To by me zajimalo, kdo by tahl "nejakou skobu" a kladivo jen kvuli nouzi. Kdyz uz to chci
      Re: Hex 30.03.2017 No prave naopak.. jednicka je skoro k nicemu - velkej vklinenec, zdvojujici velkej vklinenec od wild
    Re: Hex 29.03.2017 jj, DMM taky rád používám, hlavně jako přerostlý vklíněnce :)
  Re: Hex 29.03.2017 Lezu již hodně dlouho a s hexy jsem před 35 lety začínal. To ale nic jiného nebylo.Dnes je to opravd
    Re: Hex 29.03.2017 Hrubý nesouhlas s předřečníkem :) (Není to osobní, samozřejmě.) Bez ohledu na cokoliv dalšího, sada
    Re: Hex 30.03.2017 Mam naprostou odlisnou zkusenost. Takovy DMM ci Wild Country jsou v mnoha situacich k nezaplaceni. M
  Re: Hex 30.03.2017 Ahoj. Lezu s hexama od DMM a mám je hodně rád. a to z těchto důvodů:
1) váha. Váží zhruba pol
    Re: Hex 30.03.2017 Čekal jsem ostřejší reakci na můj text...Ale kluci mají pravdu. Každý používá co mu vyhovuje a každý
      Re: Hex 30.03.2017 To ze nejsou moc videt neni rozhodujici. Hexy jsou dobrou volbou. V horach nejen na vychode urcite n
      Re: Hex 30.03.2017 On mozna bude tvuj uhel pohledu dost zkreslenej v tom ze jsou:
normalni hexy
<
        Re: Hex 30.03.2017 Přesně tak. DMM svoje hexy vymazlilo, co to šlo. S ostatníma hexama to má společnej jen ten nápad, u
      Re: Hex 30.03.2017 A zkusil si nekdy nejake jine nez ty 20 let stare?
  ..... 30.03.2017 Na lezenie klasik ktore obsahuju rozne pukliny sirsich tvarov sa celkom hodia. Sam som v poslednej d
    Re: ..... 30.03.2017 Mam oboje.
Srovnavat se to neda. To by bylo jak srovnavat stary brutalne vojety Manty
    Re: ..... 30.03.2017 založit tricam je asi stokrát pracnější proti koubovi, ale je hezčí (vyndavání OBOU už chce v zimě v
      Re: ..... 30.03.2017 asi si jeden na skusku kupim, nech to porovnam.
so zakladanim abalakov nemam problem,
        Re: ..... 30.03.2017 Určitě si ho na zkoušku kup. Jak tak vidím, tak se nás tu pár docela shodne (neviděl jsem ty čerstvý
          Re: ..... 30.03.2017 Neshodnem se jen my tady...
Ja sem do nej puvodne sel protoze snad kazda moderni horo
      Re: ..... 30.03.2017 Jak se ti dari zakladat kouby jednodussejc nez tricamy?
Mas poradne prositou, nebo sa
        Re: ..... 30.03.2017 vezmu to za drát a zastrčím/zatlačím, tricam musíš štelovat a třikrát mi vypadne, než si napočtvrté
          Re: ..... 31.03.2017 Při čtení toho popisu obtíží při zakládání mne napadá, jestli není pes zakopanej v tom, že používáš
            Re: ..... 03.04.2017 no tak v tatrách jsou nejčastější spáry k jištění vel. 0,25 - 0,75 kouba frend, z toho vychází i vel
    Re: ..... 30.03.2017 Abalaky od Kouby s Tricamy si srovnávat troufnu, zkusil jsem oboje a naprosto souhlasím s AdamemP. N
      Re: ..... 30.03.2017 ... a do pětek/šestek si vystačíš se smycemi
        Re: ..... 30.03.2017 Cožeeee? Do pětek šestek si vystačíš snad sólo...
          Re: ..... 31.03.2017 letní tatry za 5-6 solo nepolezu. Ale na to, co jsem lezl by smyce prostě stačily
            Re: ..... 31.03.2017 piskarska technika zakladani je proste univerzalna ;)
  Re: Hex 30.03.2017 K chvále hexů DMM přidám i poznámku, že jsou v eloxu hezké a frajersky zvoní. Což plní funkci dárku
  Re: Hex 30.03.2017 Ono to tu uz zaznelo, ale bylo by fakt fajn kdybychom vedeli, co dotycny leze? Leze jen trad cesty n
    Re: Hex 30.03.2017 No už se pohybujem v hodně teoretických rovinách, ale pokud jsem někde, kde by potenciálně šel založ
    Re: Hex 30.03.2017 Záleží kde by ty čísla lezl. Na horách založíš v pohodě hexa i v 8, je tam většinou obtíž jinde než
    Re: Hex 31.03.2017 Kde jsem lez v Alpách (a v Tatrách už je taky ten trend), tam bych víceméně v cestách nad 7+ vystači
      Re: Hex 31.03.2017 No, nevim jak v Tatrach, ale v Alpach to zalezi od oblasti a i od cesty. Treba na Furce najdes plasi
Dobrý 29.03.2017 Hej to je pecka. Chceme-li, aby se lezení trochu pozastavilo a nebylo tolik lezců jako je dnes, tak stačí tento článek vytisknout, rozmístit ho po stěnách a myslím si, že většinu lidí lezení v ČR dost odradí
  Re: Dobrý 29.03.2017 A clanek je kde? :D
Srbsko 28.03.2017 ahoj. prosím, jak to vypadá s oklouzaností cest na srbsku? jsou opravdu všechny ve špatném stavu, nebo se dá najít něco na úrovni 6-7, co není oklouzané?
díky za tipy
  Re: Srbsko 28.03.2017 Jsou tam všechny cestičky oklouzané. I kámoš to říkal
    Re: Srbsko 29.03.2017 Da se tam najit spousta hezkych cest. Jista mira oklouzanosti bude v teto obtiznosti asi vsude (hlav
  Re: Srbsko 30.03.2017 Cokoliv pod 9 a ma pohodlny pristup je tam vylesteny..
Adam Ondra a Člověk v tísni 27.03.2017 Zdar,
tohle by si možná zasloužilo větší pozornost. Osobně palec hora za prosociální aktivitu. Třeba se najde movitý sběratel:
https:
Bouldry Jablonec 27.03.2017 Čau lidi,
mam zvláštní dotaz na vás z JBC a okolí.
S přítelkyní teď začínáme objevovat bouldry v okolí a za posledních 14 dní sme 2x narazily na stříkačky a jehly povalující se různě schovaný po šutrech, bylo to na dvou různejch místech a ta
  Re: Bouldry Jablonec 27.03.2017 Smažáčky jsem párkrát potkal okolo boulderů v Lidových sadech (u Liberce). Ale aby kolem sebe trousi
    Re: Bouldry Jablonec 28.03.2017 Jablonecké paseky a Mšeno vzádu za přehradou, snad to byla jen náhoda :-/
      Re: Bouldry Jablonec 28.03.2017 To se možná jeden nejmenovaný jablonecký lezec potřeboval posilnit před výkonem steroidy:-D
      Re: Bouldry Jablonec 30.03.2017 "Vzadu za přehradou" myslíš v Břízkách u dopadu jak jsou ty šutry i s pár zajištěnejma ces
  Re: Bouldry Jablonec 30.03.2017 Rozumim, ze to neni nic prijemnyho, ale v praxi se nemas moc ceho bat.
Ona je relativ
    Re: Bouldry Jablonec 30.03.2017 Souhlasím jen částečně. Pokud jde o virus HIV, je pravda že ten toho moc nevydrží. Ovšem v případě t
James 27.03.2017 Ahoj, nevíte někdo jak je to s registrací českého oddílu u James? Nemáte s tím někdo zkušenost?
  Re: James 27.03.2017 Neměl by s tím být problém; ostatně James má v Česku ne až tak málo členů, většinou jsou to sice Slo
  Re: James 27.03.2017 Parádní reakce na znovuzvolení Bloudka :DD
    Re: James 28.03.2017 Za parádní reakci bych považoval kandidovat na předsedu nebo protikandidáta najít.
pták na Alabastrový 27.03.2017 v JV stěně Alabastrový(sušky)hnízdí sova ,ale fakt veliká, tak tam nelezte
  Re: AN vytrvalost 27.03.2017 Lano spis ne, ale boulder je na to idealni. Koukni treba na 4x4 kolecka. Je toho na netu mraky, vcet
  Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Pro tvoji úroveň žádný pokročilejší přístup neexistuje.
    Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Proč to píšeš?
      Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Protože jsem přesvědčen o tom, že lezec, který se takto musí ptát v anonymní diskuzi, zdaleka ještě
        Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Nebo je to treba lezec, kterej leze uz dlouho a bezne lezeni uz ho pres plato neprehoupne, tak se po
          Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Myslel jsem, že je to zřejmé. Na toto nic konkrétního poradit nejde. Nejedná se nikdy o jeden přesný
            Re: AN vytrvalost 28.03.2017 No, jsi vážně vedle, protože to Verča doopravdy leze. Ale jak píše, věř si čemu chceš...
              Re: AN vytrvalost 29.03.2017 No jak vidíš, nejsem sám, kdo si myslí, že něco není v pořádku. Viz komentář níže:
Mi
          Re: AN vytrvalost 28.03.2017 :-) jasne, mam duvod si v podstate anonymne vymejslet na lezci o sve vykonnosti, to dava smysl. ver
            Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Mila verco :) pokud mas kolem sebe lidi teto vykonosti a nporadi ti je neco spatne :)
              Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Hele, ale pro AN je blbost delat neco s max intenzitou ne? Tim spis posilis maximalni silu (ktera sa
              Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Máš tam menší chybu. AN možná znamená anaerobní, ale ty popisuješ jen část. Opáčko E krytí "prá
                Re: AN vytrvalost 29.03.2017 wow, diky, neco jsem vedela, ale neco novinka, kazdopadne hezky vycerpavajici. Snad jen jedna dalsi
                  Re: AN vytrvalost 30.03.2017 Tabata - to jako 20 sekund vis a 10 sekund odpočinek a 7 sérií?
AN visy dle Greshama:
            Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Holka holka, poradit ti ucelený systém by problém nebyl, individuálné tréninkový plán také ne, ale t
  Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Záleží taky dost na jaké jsi úrovní jestli lezeš tak do 9- UIAA tak nemá moc smysl dělat nějak speci
    Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Zapátrej....Mc Leod a Training for climbing.Vše najdeš.A "překvapivěů i Tefelner.Campusu se nez
      Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Ještě Latice training.
      Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Souhlasím, Kampus s použitím nohou je daleko efektivnější, páč se zapojuje daleko víc "core&quo
    Re: AN vytrvalost 28.03.2017 A počet kroků v těch bouldrech? Jinak se nabízí otázka, kde tě jako replikanta vyrobili.
      Re: AN vytrvalost 28.03.2017 Počtem kroků bych se neřídil.Spíš časem od začátku cvičení do vypnutí lezce vlivem selhání svalů...c
  Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Ahoj,měl jsem problem leta ten samy,a opravdu mi poradil kámoš co ma vylezeny dost 8aček,když tak mi
  Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Ahoj,měl jsem problem leta ten samy,a opravdu mi poradil kámoš co ma vylezeny dost 8aček,když tak mi
  Re: AN vytrvalost 29.03.2017 Diky vsem, kteri poradili (jinak nez ze je "neco spatne" :-) )
Německá dálnice 25.03.2017 Takže zanedlouho se bude po Německu jezdit do Jury mimo dalnice.
  Re: Německá dálnice 25.03.2017 na kole?
Kup si roční známku
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 kdo by jezdil do jury, když u prahy máme srbsko !!!
      Re: Německá dálnice 25.03.2017 A vubec mnoho unikatnich skal!
  Re: Německá dálnice 25.03.2017 3 Eura na 10 dnů nemáš? Libí se mi na tom, že prasata s dieslama, kterí škodí všem, budou platit víc
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 no, zrovna na dálnice bych to neřešil, jestli benzín nebo diesel, tam to znečištění ze stejně starýc
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 Neprudič
    Re: Německá dálnice 25.03.2017 Ten Dým Ignoruj tlupa......
    Re: Německá dálnice 26.03.2017 No Němci se teda s benzíňákama vážně přetrhnou.I ty ekologu :D
    Re: Německá dálnice 26.03.2017 eského řidiče vlastnícího vůz Škoda Octavia, který splňuje ekologickou normu Euro 4 a má naftový mot
      Re: Německá dálnice 26.03.2017 Tak jste si nemeli kupovat ty zaprdene naftaky :D Mne bude stat rocni mitne 35e :D
        Re: Německá dálnice 26.03.2017 Me na 28 Eur, hec ;)
          Re: Německá dálnice 26.03.2017 bych se tou sekačkou na trávu moc nechlubil
            Re: Německá dálnice 26.03.2017 Ona ta sekacka ma vyssi vykon nez ty vase obstarozni diesely :). Akorat to nechce zaspat v dobe -des
              Re: Německá dálnice 27.03.2017 ... njn ale zase žere 1,5x vice než ten disel...ekologická zátěž zhruba srovnatelná s naftou... Nizk
                Re: Německá dálnice 27.03.2017 naopak, nízký obsah znamená mnoho...a sice, že se motor po 150tis km rozpadne...
                  Re: Německá dálnice 27.03.2017 To se nam tu seslo velkych odborniku :). Vse proto si obhajit ty sve stare herky.
1.6 mi pri
                    Re: Německá dálnice 27.03.2017 Tak samozřejmě pohnul, že s přímím vstřikováním za zvýšenýho tlaku ta sekačka produkuje stejný pevný
                      Re: Německá dálnice 27.03.2017 No ja mam 1.8 TFSI v Audi A5, ma to 170PS, muzete to povazovat za sekacku, ale myslim ze to docela p
                        Re: Německá dálnice 28.03.2017 Hele sekačka je taková 1.0 TSi, 1,2 TSi, 1,4 TSi + MPi to sou šroty... 1,6 TDi a 1,9TDi jsou OK moto
                          Re: Německá dálnice 28.03.2017 Někde psali,že majitelé Audi jsou na silnicích největší verbež.Nebezpečný,arogantní...prostě hnus.A
                            Re: Německá dálnice 28.03.2017 Na Mercedes bych nedostal 5 let zaruku ;) A ukaz mi hezky Mercedes s dobrym kufrem, ve kterem se v n
                            Re: Německá dálnice 28.03.2017 Nevim jak tam u vas, ale tady potkavam nejvic smejdu v Ackovem mercedesu a pak v tom hnusnem velkem
                            Re: Německá dálnice 28.03.2017 A o kterych sekackach to vlastne mluvis ty jeden "nekde jsem slysel"? :)
                          Re: Německá dálnice 28.03.2017 No vida a jsme u toho, za 1.6 platis 30 euro :).
Pro me nejhorsi v kolone cca 10 - 15
      Re: Německá dálnice 28.03.2017 Dvoulitr benzín EURO 3 roční 130, desetidení 25.
Dinosauři jsou pronásledováni, ačkoliv to c
  Re: Německá dálnice 26.03.2017 No vynechat dálnici v případě cesty do Francie nepůjde, ale do Jury to nebude bezpodmínečně nutné. N
  Re: Německá dálnice 26.03.2017 No a? Stejně do Jury v Německu jedeš hlavně mimo dálnice :D
  Re: Německá dálnice 27.03.2017 na obhajobu němců je nutno ovšem říci: oni si ale s tou pitomostí (dálničními poplatky) nezačali. dv
    Re: Německá dálnice 28.03.2017 Proste do Jury po starý a na průjezd si tu nálepku koupíš.Zase tak chudý nejsme a skupinky si to mez
  Re: Německá dálnice 27.03.2017 LPG a CNG snad zdarma, juchuuu :)
1
...
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
...
2263
  nespamuj co má tohle dělat na lezeckým webu? Jdi s tím...pryč. 18:15:13 29.03.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: