LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Poříčí Nas Sázavaou31.03.2017
Pokud se někdo chystáte do Poříčí, tak bacha, dá se lézt jen v sektoru Podkroví a Garáž. Zbytek obsadil nějakej pták.
 Re: Poříčí Nas Sázavaou31.03.2017
To je pštros nebo nějakej jinej gigantickej pták, že zabral 2/3 oblasti?
  Re: Poříčí Nas Sázavaou31.03.2017
Pstros aj s Irenku :D
  Re: Poříčí Nas Sázavaou03.04.2017
Soudě podle množství kostřiček, co tam po něm zůstaly vloni, to vrabčák nebude. ;-)
   Re: Poříčí Nas Sázavaou04.04.2017
... prý tam hnízdí výr

 Polínko30.03.2017
Nazdar! Na Poleni se v prave casti u cest Zaverecna a Zima na krku vyvalily ty kameny co tvorili previs ve spodni casti. Jeste tam je jeden sutr co vypada, ze se take odporouci co nevidet dolu.
 Re: Polínko31.03.2017
Díky za info. Jak je to na Polínku teď s parkingem? Může se dojét do blízkosti stěny nebo musím park
  Re: Polínko31.03.2017
Je tam zákaz vjezdu. Dá se parkovat u odbočky před tím zákazem.
  Re: Polínko31.03.2017
Teď o víkendu tam byli policajti vyhánět parkujíci i u odbočky. Je nutný parkovat v Krsích! Přepsal

 Francie - průvodce30.03.2017
Ahoj, nemáte prosím někdo el. průvodce na Tarn, Jonte, Céüse?

 Veganství ve sportu29.03.2017
Ahoj, zdravím Kloffiho, Káču a všechny ostatní. :) S lezením ještě nemám moc velké zkušenosti (Lezu 2 semetry na JČU, mám to jako volitelný předmět..) Za sebe můžu říct, že lezení je určitě super, vždycky jsem tak nějak tíhla k lezení na různé skály, na s
 Re: Veganství ve sportu29.03.2017
Ahoj, tak mi ti teda mocinky moc děkujem za radu. A to seš jako úplně veganka, ani mlíko si nedáš,jo
  Re: Veganství ve sportu29.03.2017
provokace - tohle bude 100% provokace za účelem zvýšení prokliků... řekněte že jo prosím... že tohle
   Re: Veganství ve sportu30.03.2017
youtu.be/3JCupl_cECE?t=1m55s
   Re: Veganství ve sportu30.03.2017
Hmmmm, vazne drsna cenzura!!!!!
 Re: Veganství ve sportu30.03.2017
Nedá se odolat, připomnělo mně to notně otřepaný vtip: Víte, jak poznáte vegana? Nijak, sám vám to ř
  Re: Veganství ve sportu30.03.2017
to máš jako s pražákama. ti když někam vyjdou mimo prahu,tak do 5ti minut ti taky řeknou, že jsou z
   Re: Veganství ve sportu30.03.2017
Jaka by to byla diskuze, kdyby tu nekdo neprohlasoval sve projekce vuci prazakum :).
 Re: Veganství ve sportu30.03.2017
díky za tip. dneska sem měl na oběd kuřecí a zítra si dám asi vepřový. u toho budu o veganství přem
  mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech30.03.2017
Proč zmizel trefný komentář o polykání pohlavních buněk? Vždyť ten borec to přesně vystihl. Napíšu t
   Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech30.03.2017
pravda, když nic živočišnýho původu do žaludku, tak nic!
    Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech30.03.2017
a někam jinam se to může? (i když třeba by se to do žaludku stejně dostalo - to je fakt...)
     Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech30.03.2017
no jistě, dyť láska prochází žaludkem, to je známá věc :))
      Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech03.04.2017
To je preklep. Laska prochazi zaludem...
 Re: Veganství ve sportu03.04.2017
K lezení přirozeně patří ochrana přírody, k ochraně přírody patří respekt k životnímu prostředí obec
  Re: Veganství ve sportu03.04.2017
:) :) :) a víš proč máme stran stravovacích návyků oči dopředu? :)
   Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Stále mám před očima tu malou mrkvičku, jak se loučí se svou milovanou maminkou. Vegani, nebuďte tak
    Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Neblbni, po čem pak polezem?
     Re: Veganství ve sportu03.04.2017
I počírání velmi malých kamínků může být pro lezení hrozba, příštím generacím se nebude mít z čeho v
   Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Abys 3D viděl svoji čtvernohou večeři, ci si dnes půjdeš vzpříměně ulovit na savaně za chýší ;-)
    Re: Veganství ve sportu03.04.2017
jo jo, po těch co si myslí, že změní přírodu a její pravidla v duchu vyšších ideálů a pravdy je spou
  Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Tak to jsem si nejak, i u tech veganskych lezcu, te snahy o ochranu prirody nevsiml.. Svet zatezuji
   Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Veganství nadělá dost ;-) Zkus si pročíst všechny odkazy tady, pokud tě to zajímá, dozvíš se víc:
    Re: Veganství ve sportu03.04.2017
"Cestování a trochu toho konzumu (lano a lezečky) je oproti tomu p.r.d."

To
     Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Musím jen souhlasit. Největší zhouba planety je člověk sám o sobě, ať už je vegan nebo třeba paleo.
     Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vysmívají lidem, kteří se snaží a
      Re: Nevědomost je slastná03.04.2017
Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vymezují vůči lidem, kteří se sna
     Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Takže ty už jsi tak daleko, jak jsi popsal ve svém příspěvku, ba ještě dál? (To ses ještě nezabil?)
      Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Nevim z ceho usuzujes, ze sam nedelam nic. Ale prani je asi otcem myslenky..
Kazdopadne nepri
       Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Inu, dělám to jak píšeš. Vyhodnotil jsem, co je podstatnější, co má větší dopad, a tam jsem se omezi
        Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Takovych subjektivnich vyhodnoceni co ma vyssi dopad se da vymyslet hafo podle vkusu kazdeho jedince
        Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Proto take je take snaha o pouzivani ruznych mer typu "ekologicka stopa", aby lide nehodno
    Re: Veganství ve sportu04.04.2017
"Vzhledem ke všem pravidlům, kterými je tento pobyt svázán, vzhledem k velikosti plochy, vzhled
     Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Svět už je dneska trochu složitější, bohužel nebudeme všichni zemědělci, někteří se třeba živí tím,
      Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Tak krajinotvorne je i lezeni. Napr. v podani takove delnika skal jako Martan ci Belina rozhodne. V
 Re: Veganství ve sportu03.04.2017
tak to se ti hodí tohle

 Zillertall29.03.2017
Ahoj, v pátek jedu do Zillertalu, průvodce nedopadl, jde mi o nějaký boudry u silnice, nebudu mít moc času. Pokud by mi někdo doporučil praktické seskupeni balvanů, byl bych moc vděčen. Konkrétně budu v Lanersbachu. Nikdy jsem tam nebyl. Ještě jednou díky
 Re: Zillertall30.03.2017
bouldry jsou myslím trošku jinde než jedeš, podívej se do lezeckých map. je to za Ginzlingem...pokud
  Re: Zillertall30.03.2017
sníh tam asi nebude dle webkam...ale všechny tyhle informace si dokáže dohledat normální běloch na i
   Re: Zillertall30.03.2017
Určitě, ale jde mi o praktickou radu. Na internetu jsem si samozřejmě základ vyhledal.
 Re: Zillertall31.03.2017
Pruvodce muzete koupit treba v sportech v Mayrhofenu.
  Re: Zillertall02.04.2017
Díky! Za chvíli vyrážím. 16km odsud je nějaká louka, vypadá to schopně.

 Hex29.03.2017
ahoj, kupuji dárek.
chtěl bych se zeptat na jistící prvky HEX-hexentriky - jestli to ještě lidi používají nebo už je to hodně retro.
nejvíc info jsem získal ze staré diskuze
 Re: Hex29.03.2017
Je to uzitecny v zimnich horach (hlavne na zule), ale ne nezbytne. Jinak v lete to lidi moc nepouziv
 Re: Hex29.03.2017
Hexy mám od BD velikost 4-10 a velmi rád je používám. Friendy mám jen malé Kouby jednolanka 0,25 a 0
 Re: Hex29.03.2017
Jeste dodavam, treba v Chamonix snad ani nepotkas nikoho s hexama (aspon teda z mistnaku), kazdej ma
  Re: Hex30.03.2017
Kdyz v Samonicich potkas nekoho s hexama, tak je to na 99% britak. Ten jejich scottish winter mixed
  Re: Hex30.03.2017
To by me zajimalo, kdo by tahl "nejakou skobu" a kladivo jen kvuli nouzi. Kdyz uz to chci
 Re: Hex29.03.2017
doplním, že můj favorit je zmiňované DMM a v sadě
  Re: Hex29.03.2017
JJ, DMM asi nejlepší volba... čtverka mi už příjde dost velká... BD, jak mají ty lanka tak se to čas
   Re: Hex30.03.2017
No prave naopak.. jednicka je skoro k nicemu - velkej vklinenec, zdvojujici velkej vklinenec od wild
  Re: Hex29.03.2017
jj, DMM taky rád používám, hlavně jako přerostlý vklíněnce :)
 Re: Hex29.03.2017
Lezu již hodně dlouho a s hexy jsem před 35 lety začínal. To ale nic jiného nebylo.Dnes je to opravd
  Re: Hex29.03.2017
Hrubý nesouhlas s předřečníkem :) (Není to osobní, samozřejmě.) Bez ohledu na cokoliv dalšího, sada
  Re: Hex30.03.2017
Mam naprostou odlisnou zkusenost. Takovy DMM ci Wild Country jsou v mnoha situacich k nezaplaceni. M
 Re: Hex30.03.2017
Ahoj. Lezu s hexama od DMM a mám je hodně rád. a to z těchto důvodů:
1) váha. Váží zhruba pol
  Re: Hex30.03.2017
Čekal jsem ostřejší reakci na můj text...Ale kluci mají pravdu. Každý používá co mu vyhovuje a každý
   Re: Hex30.03.2017
To ze nejsou moc videt neni rozhodujici. Hexy jsou dobrou volbou. V horach nejen na vychode urcite n
   Re: Hex30.03.2017
On mozna bude tvuj uhel pohledu dost zkreslenej v tom ze jsou:

normalni hexy
<
    Re: Hex30.03.2017
Přesně tak. DMM svoje hexy vymazlilo, co to šlo. S ostatníma hexama to má společnej jen ten nápad, u
   Re: Hex30.03.2017
A zkusil si nekdy nejake jine nez ty 20 let stare?
 .....30.03.2017
Na lezenie klasik ktore obsahuju rozne pukliny sirsich tvarov sa celkom hodia. Sam som v poslednej d
  Re: .....30.03.2017
Mam oboje.

Srovnavat se to neda. To by bylo jak srovnavat stary brutalne vojety Manty
  Re: .....30.03.2017
založit tricam je asi stokrát pracnější proti koubovi, ale je hezčí (vyndavání OBOU už chce v zimě v
   Re: .....30.03.2017
asi si jeden na skusku kupim, nech to porovnam.

so zakladanim abalakov nemam problem,
    Re: .....30.03.2017
Určitě si ho na zkoušku kup. Jak tak vidím, tak se nás tu pár docela shodne (neviděl jsem ty čerstvý
     Re: .....30.03.2017
Neshodnem se jen my tady...

Ja sem do nej puvodne sel protoze snad kazda moderni horo
   Re: .....30.03.2017
Jak se ti dari zakladat kouby jednodussejc nez tricamy?

Mas poradne prositou, nebo sa
    Re: .....30.03.2017
vezmu to za drát a zastrčím/zatlačím, tricam musíš štelovat a třikrát mi vypadne, než si napočtvrté
     Re: .....31.03.2017
Při čtení toho popisu obtíží při zakládání mne napadá, jestli není pes zakopanej v tom, že používáš
      Re: .....03.04.2017
no tak v tatrách jsou nejčastější spáry k jištění vel. 0,25 - 0,75 kouba frend, z toho vychází i vel
  Re: .....30.03.2017
Abalaky od Kouby s Tricamy si srovnávat troufnu, zkusil jsem oboje a naprosto souhlasím s AdamemP. N
   Re: .....30.03.2017
... a do pětek/šestek si vystačíš se smycemi
    Re: .....30.03.2017
Cožeeee? Do pětek šestek si vystačíš snad sólo...
     Re: .....31.03.2017
letní tatry za 5-6 solo nepolezu. Ale na to, co jsem lezl by smyce prostě stačily
      Re: .....31.03.2017
piskarska technika zakladani je proste univerzalna ;)
 Re: Hex30.03.2017
K chvále hexů DMM přidám i poznámku, že jsou v eloxu hezké a frajersky zvoní. Což plní funkci dárku
 Re: Hex30.03.2017
Ono to tu uz zaznelo, ale bylo by fakt fajn kdybychom vedeli, co dotycny leze? Leze jen trad cesty n
  Re: Hex30.03.2017
No už se pohybujem v hodně teoretických rovinách, ale pokud jsem někde, kde by potenciálně šel založ
  Re: Hex30.03.2017
Záleží kde by ty čísla lezl. Na horách založíš v pohodě hexa i v 8, je tam většinou obtíž jinde než
  Re: Hex31.03.2017
Kde jsem lez v Alpách (a v Tatrách už je taky ten trend), tam bych víceméně v cestách nad 7+ vystači
   Re: Hex31.03.2017
No, nevim jak v Tatrach, ale v Alpach to zalezi od oblasti a i od cesty. Treba na Furce najdes plasi

 Dotazník na obeznámenost s hummusem.29.03.2017
Dobrý den přátelé,
chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik otázek dotazníku o hummusu. Trvá na Asi 2-3 Minuty.
Dekuju přeju VAM VŠEM dnes Všechno nejchutnějši.

 nespamuj29.03.2017
co má tohle dělat na lezeckým webu? Jdi s tím...pryč.

 Dobrý29.03.2017
Hej to je pecka. Chceme-li, aby se lezení trochu pozastavilo a nebylo tolik lezců jako je dnes, tak stačí tento článek vytisknout, rozmístit ho po stěnách a myslím si, že většinu lidí lezení v ČR dost odradí
 Re: Dobrý29.03.2017
A clanek je kde? :D

 Srbsko28.03.2017
ahoj. prosím, jak to vypadá s oklouzaností cest na srbsku? jsou opravdu všechny ve špatném stavu, nebo se dá najít něco na úrovni 6-7, co není oklouzané?
díky za tipy
 Re: Srbsko28.03.2017
Jsou tam všechny cestičky oklouzané. I kámoš to říkal
  Re: Srbsko29.03.2017
Da se tam najit spousta hezkych cest. Jista mira oklouzanosti bude v teto obtiznosti asi vsude (hlav
 Re: Srbsko30.03.2017
Cokoliv pod 9 a ma pohodlny pristup je tam vylesteny..


 Adam Ondra a Člověk v tísni27.03.2017
Zdar,
tohle by si možná zasloužilo větší pozornost. Osobně palec hora za prosociální aktivitu. Třeba se najde movitý sběratel:
https:

1   ...   236   237   238   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Veganství ve sportu
Ahoj, zdravím Kloffiho, Káču a všechny ostatní. :) S lezením ještě nemám moc velké zkušenosti (Lezu 2 semetry na JČU, mám to jako volitelný předmět..) Za sebe můžu říct, že lezení je určitě super, vždycky jsem tak nějak tíhla k lezení na různé skály, na stromy, vylezla jsem kdysi i na střechu od baráku. :D Mimoto jsem taky vegan, funguje takhle líp než na konvenční stravě. ;) Takže všem určitě doporučuju, odlehčíte si nejen tělo, ale i myšlenky... Mějte se :)
Kate21:11:46 29.03.2017
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
Ahoj, tak mi ti teda mocinky moc děkujem za radu. A to seš jako úplně veganka, ani mlíko si nedáš,jo?
?21:54:53 29.03.2017
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
provokace - tohle bude 100% provokace za účelem zvýšení prokliků... řekněte že jo prosím... že tohle nemůže nikdo myslet vážně - že je to jen vtip????
22:03:19 29.03.2017
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
youtu.be/3JCupl_cECE?t=1m55s
01:20:07 30.03.2017
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Hmmmm, vazne drsna cenzura!!!!!
11:46:33 30.03.2017
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
Nedá se odolat, připomnělo mně to notně otřepaný vtip: Víte, jak poznáte vegana? Nijak, sám vám to řekne. :-)
10:49:40 30.03.2017
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
to máš jako s pražákama. ti když někam vyjdou mimo prahu,tak do 5ti minut ti taky řeknou, že jsou z Prahe :D
11:25:20 30.03.2017
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Jaka by to byla diskuze, kdyby tu nekdo neprohlasoval sve projekce vuci prazakum :).
11:34:39 30.03.2017
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
díky za tip. dneska sem měl na oběd kuřecí a zítra si dám asi vepřový. u toho budu o veganství přemýšlet :D
honza11:24:01 30.03.2017
odpovědět 
  mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech
Proč zmizel trefný komentář o polykání pohlavních buněk? Vždyť ten borec to přesně vystihl. Napíšu to tedy znovu a korektně: Běžte do háje s příspěvky, který jsou tématicky úplně mimo. Smysluplné diskuze se v nich úplně utopí. Například někdo, kdo by měl co říct k hexům, se vůbec nedozví, že se o nich právě diskutuje, pokud neklikne cíleně na "diskuze"
11:59:18 30.03.2017
odpovědět 
   Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech
pravda, když nic živočišnýho původu do žaludku, tak nic!
12:37:02 30.03.2017
odpovědět 
    Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech
a někam jinam se to může? (i když třeba by se to do žaludku stejně dostalo - to je fakt...)
13:11:00 30.03.2017
odpovědět 
     Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech
no jistě, dyť láska prochází žaludkem, to je známá věc :))
15:19:42 30.03.2017
odpovědět 
      Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech
To je preklep. Laska prochazi zaludem...
T12:15:19 03.04.2017
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
K lezení přirozeně patří ochrana přírody, k ochraně přírody patří respekt k životnímu prostředí obecně a na ten přímo navazuje stran stravovacích návyků veganství. (Přebornictví v drcení plastu a kulturistika je jiný životní program).
 Variant09:32:53 03.04.2017
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
:) :) :) a víš proč máme stran stravovacích návyků oči dopředu? :)
09:52:59 03.04.2017
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Stále mám před očima tu malou mrkvičku, jak se loučí se svou milovanou maminkou. Vegani, nebuďte tak necitelní a netrhejte rodiny, žerte šutry!!!!!
12:11:35 03.04.2017
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
Neblbni, po čem pak polezem?
12:42:24 03.04.2017
odpovědět 
     Re: Veganství ve sportu
I počírání velmi malých kamínků může být pro lezení hrozba, příštím generacím se nebude mít z čeho vytvořit slepenec!!
Variant15:34:09 03.04.2017
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Abys 3D viděl svoji čtvernohou večeři, ci si dnes půjdeš vzpříměně ulovit na savaně za chýší ;-)
Variant15:31:38 03.04.2017
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
jo jo, po těch co si myslí, že změní přírodu a její pravidla v duchu vyšších ideálů a pravdy je spoustu škody ...
17:08:31 03.04.2017
odpovědět 
  Re: Veganství ve sportu
Tak to jsem si nejak, i u tech veganskych lezcu, te snahy o ochranu prirody nevsiml.. Svet zatezuji konzumem stejne jako vsichni ostatni a za lezenim casto jezdi ci letaji, lezecke oblasti uzpusobuji k obrazu svemu. Skoro mi prijde, ze ta ekologicka stopa po lezcich je nad prumerem populace. Pripadne veganstvi s tim moc nenadela.
12:34:23 03.04.2017
odpovědět 
   Re: Veganství ve sportu
Veganství nadělá dost ;-) Zkus si pročíst všechny odkazy tady, pokud tě to zajímá, dozvíš se víc: http://www.cowspiracy.com/facts/. (Ano, je to kontroverzní dokument..)
Cestování a trochu toho konzumu (lano a lezečky) je oproti tomu p.r.d.
A to, že se lezci vyskytují v přírodě, kde surově do kamene navrtají trochu železa... To mi osobně přijde jako nicotné ovlivnění velmi malého přírodního území. Vzhledem ke všem pravidlům, kterými je tento pobyt svázán, vzhledem k velikosti plochy, vzhledem k relativní ukázněnosti této skupiny lidí (což děláme sami pro sebe, zpětná vazba) a v porovnání např. s hospodářskými aktivitami v přírodním prostředí... Pobyt lidí v přírodě má obecně pozitivní dopad vzdělávacího charakteru, který přesahuje "zašlápnutou sedmikrásku".
Variant15:16:32 03.04.2017
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
"Cestování a trochu toho konzumu (lano a lezečky) je oproti tomu p.r.d."

To to je pomerne typicka odpoved veganu, slysel jsem ji od nich uz mnohokrat (spolu s citovanim sportovcu veganu, kterym se dari (hlavne protoze jsou vyjimecni, ne protoze jsou vegani)). Takove asi neumyslne ignorovani veci nad kterymi uz subjektivne nechces ustupovat v ramci sveho dobrodini, protoze by dost pojebaly ten slastny pocit ze sebe sama a asi i pocit moralni nadrazenosti nad ostatnimi. Zkus si spocitat ekologickou stopu, kterou zanechas svoji cestou, zkus si pri koupi noveho mobilu zjistit co obnasi jeho vyrobni proces a co prirodu stoji ziskani prvku v nich obsazenych, zahrn do toho cestovani soucastek. Zkus si pri koupi auta zjistit neco o vyrobe hliniku a tak dal a tak dal...
Chces chranit prirodu, OK. Chvalihodne. Minimalizuj prijem masa a ryb, prestan cokoliv kupovat, chod vsude pesky. Kdyz uz neco kupujes, zjisti si zdroje vyrobku vcetne puvodu a cesty soucastek a vybirej dle toho. Jo a nezer bio, protoze je prostorove narocne stejne tak jak chov kurat a prasat v "tovarnach" na maso. A zatim nekupuj Teslu, protoze na tuhle srandu musel Musk skoupit hromadu eko povolenek od tech ostatnich prasackych prumyslniku ve statech protoze ji k jejich prasacke vyrobe narozdil od Tesly nepotrebovali :).
Jo a chozenim po lese a ruchem v lezecke oblasti, muzes napachat dost velkou ujmu mistni faune, resp. vynutit si u ni protiopatreni, ktere pro ni mohou byt fatalni. Vlastne to vidim tak, chces chranit prirodu? Nejlepsi reseni je se na miste odstrelit.
17:11:32 03.04.2017
odpovědět 
     Re: Veganství ve sportu
Musím jen souhlasit. Největší zhouba planety je člověk sám o sobě, ať už je vegan nebo třeba paleo. Je to jediný tvor na planetě, který (vědomě) ničí svoje prostředí k životu. Takže jak tady padl komentář ohledně orálního uspokojování a polykáni pohlavních buňek, že to je genocida, tak totální genocida lidstva je jediné řešení, jak ochránit přírodu. Můžeme zajít až k tak "šíleným" teoriím, že člověk tady vlastně vůbec nepatří, buď že to je omyl evoluce, nebo sem byl zavlečen zvnějšku jako experiment, který se nepovedl, ale to by bylo už opravdu na dlouhou diskusi, která sem vlastně ani nepatří, stejně jako ten úplně první příspěvek pošahaného happy vegan človíčka...
19:42:28 03.04.2017
odpovědět 
     Re: Veganství ve sportu
Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vysmívají lidem, kteří se snaží aspoň o nějakou pozitivní změnu, ale nejsou naprosto dokonalí, takže jsou snadným cílem pro takové rozumbrady jako jsi ty.
Já znám dost veganů a troufnu si říci, že pro naprostou většinu z nich myšlení o snížení zatížení přírody lidskou činností končí dále než na talíři.
22:39:02 03.04.2017
odpovědět 
      Re: Nevědomost je slastná
Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vymezují vůči lidem, kteří se snaží o komplexnější pozitivní skutečnou změnu, takže jsou snadným cílem pro takové povrchní rozumbrady jako jsi ty.
23:25:15 03.04.2017
odpovědět 
     Re: Veganství ve sportu
Takže ty už jsi tak daleko, jak jsi popsal ve svém příspěvku, ba ještě dál? (To ses ještě nezabil?) Pokud ne, pak mi tady zbůhdarma vykládáš něco, co znám a čím se dlouhodobě zabývám :-) Inu, není nad to kritizovat snahu, ale sám nedělat radši vůbec nic, že?

Naopak, přesně tím, jak je lezení kratochvílí, kde se musíme zajímat o to, jak po nás vypadá "pískoviště", kde jsme si hráli, pak tady patří podobné diskuse, ač jsou mnohdy na teoretické úrovni (být uvědomnělý a opravdu něco praktikovat je sakra rozdíl). Alespoň se nad tím (nebo něčím) zamýšlíme.

Tak jako, je nás mnoho, ne, že ne, a bude zřejmě hůř, ale když každý udělá aspoň něco, co může, nebo chce, a nebude se posmívat ostatním, kteří dělají pro všeobjímající blaho vesmíru třeba něco trochu jiného, pak to tu každopádně bude o kousek lepší, než to tu je, no ne?
Variant14:46:36 04.04.2017
odpovědět 
      Re: Veganství ve sportu
Nevim z ceho usuzujes, ze sam nedelam nic. Ale prani je asi otcem myslenky..
Kazdopadne neprijde ti lepsi, nez ostentativne vykrikovat ja delam to a to, a to co delam "spatne" je p.r.d. proti tomu co delam "dobre", skutecne delat vic a odrikat si prave i na vecech ke kterym hledas omluvy. Jinak se promichava pouha alibisticka egohladici poza se skutecnymi ciny, ktere mohou mit dopad.
15:16:53 04.04.2017
odpovědět 
       Re: Veganství ve sportu
Inu, dělám to jak píšeš. Vyhodnotil jsem, co je podstatnější, co má větší dopad, a tam jsem se omezil. Dvoje lezečky a jedno lano ročně jsou dle mých kalkulací p.r.d. Dopravu autem už za mě promysleli i jiní, viz výše zdroje z Cowspiracy. Spotřebu ostatního materiálu, jako je třeba elektronika, mám, myslím, mizivou. Jíst se musí každý den, mobil vydrží dost let. Zamysli se nad tím i takhle.
Variant17:45:15 04.04.2017
odpovědět 
        Re: Veganství ve sportu
Takovych subjektivnich vyhodnoceni co ma vyssi dopad se da vymyslet hafo podle vkusu kazdeho jedince ;)
21:26:22 04.04.2017
odpovědět 
        Re: Veganství ve sportu
Proto take je take snaha o pouzivani ruznych mer typu "ekologicka stopa", aby lide nehodnotily jen dle frekvence ukonu a nedavali by treba zatez vnizklou jednim obedem do roviny cesty letadlem ci vyroby a likvidaci elektroniky ;)
21:35:38 04.04.2017
odpovědět 
    Re: Veganství ve sportu
"Vzhledem ke všem pravidlům, kterými je tento pobyt svázán, vzhledem k velikosti plochy, vzhledem k relativní ukázněnosti této skupiny lidí (což děláme sami pro sebe, zpětná vazba) a v porovnání např. s hospodářskými aktivitami v přírodním prostředí"
srovnávat zábavu a zemědělství (zdroj obživy) - jak tě to může napadnout? nesmysl. bez lezení přežijeme, bez zemědělství umřeme...lezení je rozmar
h09:17:51 04.04.2017
odpovědět 
     Re: Veganství ve sportu
Svět už je dneska trochu složitější, bohužel nebudeme všichni zemědělci, někteří se třeba živí tím, že vyrábějí karabiny pro lezce... Takže ano, porovnávat to lze, úplně v pohodě. Bohužel už žijeme v civilizované společnosti, kde kdekdo páchá jakousi zájmovou činnost. Tak si porovnej lezení s jinými zálibami, třeba takový krajinotvorný golf či motokros, nebo rušivá turistika či skialpinismus, nebo společensky nebezpečné šňupání různých prášků či vytrvalostní krygling... Všechno nějak škodí a zároveň nám to pomáhá přežít na tak přelidněném místě bez toho, abychom do sebe furt píchali sudlicemi (nebo atomovkami).
Variant14:58:26 04.04.2017
odpovědět 
      Re: Veganství ve sportu
Tak krajinotvorne je i lezeni. Napr. v podani takove delnika skal jako Martan ci Belina rozhodne. V druhe vlne je krajitvorne pobytem cloveka ve skalach a pristupem clovek a k nim. Skal moc nemame a casto vytvareji ukrytiste pro mnoho zivocisnych i rostlinych druhu, ktere jsou od jinud vytlacovany (tim nemyslim lezce ;)).
15:20:21 04.04.2017
odpovědět 
 Re: Veganství ve sportu
tak to se ti hodí tohle https://www.ukclimbing.com/gear/review.php?id=9220
09:57:48 03.04.2017
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi