LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
3.Širůčková 11897
4.Štípek 11869
5. 11697
Bouldry:
3.Pochman 11075
4.Volf 11031
5.Mokroluský 10950
Hory:
4.Černý 6468
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230812 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Polička - Polička
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Poříčí Nas Sázavaou31.03.2017
Pokud se někdo chystáte do Poříčí, tak bacha, dá se lézt jen v sektoru Podkroví a Garáž. Zbytek obsadil nějakej pták.
 Re: Poříčí Nas Sázavaou31.03.2017
To je pštros nebo nějakej jinej gigantickej pták, že zabral 2/3 oblasti?
  Re: Poříčí Nas Sázavaou31.03.2017
Pstros aj s Irenku :D
  Re: Poříčí Nas Sázavaou03.04.2017
Soudě podle množství kostřiček, co tam po něm zůstaly vloni, to vrabčák nebude. ;-)
   Re: Poříčí Nas Sázavaou04.04.2017
... prý tam hnízdí výr

 Polínko30.03.2017
Nazdar! Na Poleni se v prave casti u cest Zaverecna a Zima na krku vyvalily ty kameny co tvorili previs ve spodni casti. Jeste tam je jeden sutr co vypada, ze se take odporouci co nevidet dolu.
 Re: Polínko31.03.2017
Díky za info. Jak je to na Polínku teď s parkingem? Může se dojét do blízkosti stěny nebo musím park
  Re: Polínko31.03.2017
Je tam zákaz vjezdu. Dá se parkovat u odbočky před tím zákazem.
  Re: Polínko31.03.2017
Teď o víkendu tam byli policajti vyhánět parkujíci i u odbočky. Je nutný parkovat v Krsích! Přepsal

 Francie - průvodce30.03.2017
Ahoj, nemáte prosím někdo el. průvodce na Tarn, Jonte, Céüse?

 Veganství ve sportu29.03.2017
Ahoj, zdravím Kloffiho, Káču a všechny ostatní. :) S lezením ještě nemám moc velké zkušenosti (Lezu 2 semetry na JČU, mám to jako volitelný předmět..) Za sebe můžu říct, že lezení je určitě super, vždycky jsem tak nějak tíhla k lezení na různé skály, na s
 Re: Veganství ve sportu29.03.2017
Ahoj, tak mi ti teda mocinky moc děkujem za radu. A to seš jako úplně veganka, ani mlíko si nedáš,jo
  Re: Veganství ve sportu29.03.2017
provokace - tohle bude 100% provokace za účelem zvýšení prokliků... řekněte že jo prosím... že tohle
   Re: Veganství ve sportu30.03.2017
youtu.be/3JCupl_cECE?t=1m55s
   Re: Veganství ve sportu30.03.2017
Hmmmm, vazne drsna cenzura!!!!!
 Re: Veganství ve sportu30.03.2017
Nedá se odolat, připomnělo mně to notně otřepaný vtip: Víte, jak poznáte vegana? Nijak, sám vám to ř
  Re: Veganství ve sportu30.03.2017
to máš jako s pražákama. ti když někam vyjdou mimo prahu,tak do 5ti minut ti taky řeknou, že jsou z
   Re: Veganství ve sportu30.03.2017
Jaka by to byla diskuze, kdyby tu nekdo neprohlasoval sve projekce vuci prazakum :).
 Re: Veganství ve sportu30.03.2017
díky za tip. dneska sem měl na oběd kuřecí a zítra si dám asi vepřový. u toho budu o veganství přem
  mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech30.03.2017
Proč zmizel trefný komentář o polykání pohlavních buněk? Vždyť ten borec to přesně vystihl. Napíšu t
   Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech30.03.2017
pravda, když nic živočišnýho původu do žaludku, tak nic!
    Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech30.03.2017
a někam jinam se to může? (i když třeba by se to do žaludku stejně dostalo - to je fakt...)
     Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech30.03.2017
no jistě, dyť láska prochází žaludkem, to je známá věc :))
      Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech03.04.2017
To je preklep. Laska prochazi zaludem...
 Re: Veganství ve sportu03.04.2017
K lezení přirozeně patří ochrana přírody, k ochraně přírody patří respekt k životnímu prostředí obec
  Re: Veganství ve sportu03.04.2017
:) :) :) a víš proč máme stran stravovacích návyků oči dopředu? :)
   Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Stále mám před očima tu malou mrkvičku, jak se loučí se svou milovanou maminkou. Vegani, nebuďte tak
    Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Neblbni, po čem pak polezem?
     Re: Veganství ve sportu03.04.2017
I počírání velmi malých kamínků může být pro lezení hrozba, příštím generacím se nebude mít z čeho v
   Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Abys 3D viděl svoji čtvernohou večeři, ci si dnes půjdeš vzpříměně ulovit na savaně za chýší ;-)
    Re: Veganství ve sportu03.04.2017
jo jo, po těch co si myslí, že změní přírodu a její pravidla v duchu vyšších ideálů a pravdy je spou
  Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Tak to jsem si nejak, i u tech veganskych lezcu, te snahy o ochranu prirody nevsiml.. Svet zatezuji
   Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Veganství nadělá dost ;-) Zkus si pročíst všechny odkazy tady, pokud tě to zajímá, dozvíš se víc:
    Re: Veganství ve sportu03.04.2017
"Cestování a trochu toho konzumu (lano a lezečky) je oproti tomu p.r.d."

To
     Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Musím jen souhlasit. Největší zhouba planety je člověk sám o sobě, ať už je vegan nebo třeba paleo.
     Re: Veganství ve sportu03.04.2017
Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vysmívají lidem, kteří se snaží a
      Re: Nevědomost je slastná03.04.2017
Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vymezují vůči lidem, kteří se sna
     Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Takže ty už jsi tak daleko, jak jsi popsal ve svém příspěvku, ba ještě dál? (To ses ještě nezabil?)
      Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Nevim z ceho usuzujes, ze sam nedelam nic. Ale prani je asi otcem myslenky..
Kazdopadne nepri
       Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Inu, dělám to jak píšeš. Vyhodnotil jsem, co je podstatnější, co má větší dopad, a tam jsem se omezi
        Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Takovych subjektivnich vyhodnoceni co ma vyssi dopad se da vymyslet hafo podle vkusu kazdeho jedince
        Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Proto take je take snaha o pouzivani ruznych mer typu "ekologicka stopa", aby lide nehodno
    Re: Veganství ve sportu04.04.2017
"Vzhledem ke všem pravidlům, kterými je tento pobyt svázán, vzhledem k velikosti plochy, vzhled
     Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Svět už je dneska trochu složitější, bohužel nebudeme všichni zemědělci, někteří se třeba živí tím,
      Re: Veganství ve sportu04.04.2017
Tak krajinotvorne je i lezeni. Napr. v podani takove delnika skal jako Martan ci Belina rozhodne. V
 Re: Veganství ve sportu03.04.2017
tak to se ti hodí tohle

 Zillertall29.03.2017
Ahoj, v pátek jedu do Zillertalu, průvodce nedopadl, jde mi o nějaký boudry u silnice, nebudu mít moc času. Pokud by mi někdo doporučil praktické seskupeni balvanů, byl bych moc vděčen. Konkrétně budu v Lanersbachu. Nikdy jsem tam nebyl. Ještě jednou díky
 Re: Zillertall30.03.2017
bouldry jsou myslím trošku jinde než jedeš, podívej se do lezeckých map. je to za Ginzlingem...pokud
  Re: Zillertall30.03.2017
sníh tam asi nebude dle webkam...ale všechny tyhle informace si dokáže dohledat normální běloch na i
   Re: Zillertall30.03.2017
Určitě, ale jde mi o praktickou radu. Na internetu jsem si samozřejmě základ vyhledal.
 Re: Zillertall31.03.2017
Pruvodce muzete koupit treba v sportech v Mayrhofenu.
  Re: Zillertall02.04.2017
Díky! Za chvíli vyrážím. 16km odsud je nějaká louka, vypadá to schopně.

 Hex29.03.2017
ahoj, kupuji dárek.
chtěl bych se zeptat na jistící prvky HEX-hexentriky - jestli to ještě lidi používají nebo už je to hodně retro.
nejvíc info jsem získal ze staré diskuze
 Re: Hex29.03.2017
Je to uzitecny v zimnich horach (hlavne na zule), ale ne nezbytne. Jinak v lete to lidi moc nepouziv
 Re: Hex29.03.2017
Hexy mám od BD velikost 4-10 a velmi rád je používám. Friendy mám jen malé Kouby jednolanka 0,25 a 0
 Re: Hex29.03.2017
Jeste dodavam, treba v Chamonix snad ani nepotkas nikoho s hexama (aspon teda z mistnaku), kazdej ma
  Re: Hex30.03.2017
Kdyz v Samonicich potkas nekoho s hexama, tak je to na 99% britak. Ten jejich scottish winter mixed
  Re: Hex30.03.2017
To by me zajimalo, kdo by tahl "nejakou skobu" a kladivo jen kvuli nouzi. Kdyz uz to chci
 Re: Hex29.03.2017
doplním, že můj favorit je zmiňované DMM a v sadě
  Re: Hex29.03.2017
JJ, DMM asi nejlepší volba... čtverka mi už příjde dost velká... BD, jak mají ty lanka tak se to čas
   Re: Hex30.03.2017
No prave naopak.. jednicka je skoro k nicemu - velkej vklinenec, zdvojujici velkej vklinenec od wild
  Re: Hex29.03.2017
jj, DMM taky rád používám, hlavně jako přerostlý vklíněnce :)
 Re: Hex29.03.2017
Lezu již hodně dlouho a s hexy jsem před 35 lety začínal. To ale nic jiného nebylo.Dnes je to opravd
  Re: Hex29.03.2017
Hrubý nesouhlas s předřečníkem :) (Není to osobní, samozřejmě.) Bez ohledu na cokoliv dalšího, sada
  Re: Hex30.03.2017
Mam naprostou odlisnou zkusenost. Takovy DMM ci Wild Country jsou v mnoha situacich k nezaplaceni. M
 Re: Hex30.03.2017
Ahoj. Lezu s hexama od DMM a mám je hodně rád. a to z těchto důvodů:
1) váha. Váží zhruba pol
  Re: Hex30.03.2017
Čekal jsem ostřejší reakci na můj text...Ale kluci mají pravdu. Každý používá co mu vyhovuje a každý
   Re: Hex30.03.2017
To ze nejsou moc videt neni rozhodujici. Hexy jsou dobrou volbou. V horach nejen na vychode urcite n
   Re: Hex30.03.2017
On mozna bude tvuj uhel pohledu dost zkreslenej v tom ze jsou:

normalni hexy
<
    Re: Hex30.03.2017
Přesně tak. DMM svoje hexy vymazlilo, co to šlo. S ostatníma hexama to má společnej jen ten nápad, u
   Re: Hex30.03.2017
A zkusil si nekdy nejake jine nez ty 20 let stare?
 .....30.03.2017
Na lezenie klasik ktore obsahuju rozne pukliny sirsich tvarov sa celkom hodia. Sam som v poslednej d
  Re: .....30.03.2017
Mam oboje.

Srovnavat se to neda. To by bylo jak srovnavat stary brutalne vojety Manty
  Re: .....30.03.2017
založit tricam je asi stokrát pracnější proti koubovi, ale je hezčí (vyndavání OBOU už chce v zimě v
   Re: .....30.03.2017
asi si jeden na skusku kupim, nech to porovnam.

so zakladanim abalakov nemam problem,
    Re: .....30.03.2017
Určitě si ho na zkoušku kup. Jak tak vidím, tak se nás tu pár docela shodne (neviděl jsem ty čerstvý
     Re: .....30.03.2017
Neshodnem se jen my tady...

Ja sem do nej puvodne sel protoze snad kazda moderni horo
   Re: .....30.03.2017
Jak se ti dari zakladat kouby jednodussejc nez tricamy?

Mas poradne prositou, nebo sa
    Re: .....30.03.2017
vezmu to za drát a zastrčím/zatlačím, tricam musíš štelovat a třikrát mi vypadne, než si napočtvrté
     Re: .....31.03.2017
Při čtení toho popisu obtíží při zakládání mne napadá, jestli není pes zakopanej v tom, že používáš
      Re: .....03.04.2017
no tak v tatrách jsou nejčastější spáry k jištění vel. 0,25 - 0,75 kouba frend, z toho vychází i vel
  Re: .....30.03.2017
Abalaky od Kouby s Tricamy si srovnávat troufnu, zkusil jsem oboje a naprosto souhlasím s AdamemP. N
   Re: .....30.03.2017
... a do pětek/šestek si vystačíš se smycemi
    Re: .....30.03.2017
Cožeeee? Do pětek šestek si vystačíš snad sólo...
     Re: .....31.03.2017
letní tatry za 5-6 solo nepolezu. Ale na to, co jsem lezl by smyce prostě stačily
      Re: .....31.03.2017
piskarska technika zakladani je proste univerzalna ;)
 Re: Hex30.03.2017
K chvále hexů DMM přidám i poznámku, že jsou v eloxu hezké a frajersky zvoní. Což plní funkci dárku
 Re: Hex30.03.2017
Ono to tu uz zaznelo, ale bylo by fakt fajn kdybychom vedeli, co dotycny leze? Leze jen trad cesty n
  Re: Hex30.03.2017
No už se pohybujem v hodně teoretických rovinách, ale pokud jsem někde, kde by potenciálně šel založ
  Re: Hex30.03.2017
Záleží kde by ty čísla lezl. Na horách založíš v pohodě hexa i v 8, je tam většinou obtíž jinde než
  Re: Hex31.03.2017
Kde jsem lez v Alpách (a v Tatrách už je taky ten trend), tam bych víceméně v cestách nad 7+ vystači
   Re: Hex31.03.2017
No, nevim jak v Tatrach, ale v Alpach to zalezi od oblasti a i od cesty. Treba na Furce najdes plasi

 Dotazník na obeznámenost s hummusem.29.03.2017
Dobrý den přátelé,
chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik otázek dotazníku o hummusu. Trvá na Asi 2-3 Minuty.
Dekuju přeju VAM VŠEM dnes Všechno nejchutnějši.

 nespamuj29.03.2017
co má tohle dělat na lezeckým webu? Jdi s tím...pryč.

 Dobrý29.03.2017
Hej to je pecka. Chceme-li, aby se lezení trochu pozastavilo a nebylo tolik lezců jako je dnes, tak stačí tento článek vytisknout, rozmístit ho po stěnách a myslím si, že většinu lidí lezení v ČR dost odradí
 Re: Dobrý29.03.2017
A clanek je kde? :D

 Srbsko28.03.2017
ahoj. prosím, jak to vypadá s oklouzaností cest na srbsku? jsou opravdu všechny ve špatném stavu, nebo se dá najít něco na úrovni 6-7, co není oklouzané?
díky za tipy
 Re: Srbsko28.03.2017
Jsou tam všechny cestičky oklouzané. I kámoš to říkal
  Re: Srbsko29.03.2017
Da se tam najit spousta hezkych cest. Jista mira oklouzanosti bude v teto obtiznosti asi vsude (hlav
 Re: Srbsko30.03.2017
Cokoliv pod 9 a ma pohodlny pristup je tam vylesteny..


 Adam Ondra a Člověk v tísni27.03.2017
Zdar,
tohle by si možná zasloužilo větší pozornost. Osobně palec hora za prosociální aktivitu. Třeba se najde movitý sběratel:
https:

1   ...   236   237   238   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Francie - průvodce
Ahoj, nemáte prosím někdo el. průvodce na Tarn, Jonte, Céüse?
Míra07:18:31 30.03.2017
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (54)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1148 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi