Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Mikulec 9625 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 11.Hess 4095 12.Zvonková 4029 13.Černý 3878
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English stiskovy chyty 31.03.2017 Zdar,
dokazal by nekdo doporucit, kde poridit dreveny chyty na trenink stiskovyho uchopu?
Sem spis slabej nez silnej, takze neco zacatecnickyho.
Mam beastmakera a tohle mi tam dost chybi, tak bych rad neco co nasroubuj
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 můžeš si koupit dřevěný koule od amuerte asi, průměr 10cm a pověsit na hrazdu a na tom viset...nebo
    Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Ja mel na mysli takovej ten tramek co chytis mezi palec a prsty, spis vertikalne orientovanej, tenhl
      Re: stiskovy chyty 31.03.2017 uřízni kus prkna, provrtej, protáhni smycí a zavěs. Napadá mě i inovace - když nařežeš stejně velké
        Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Ta inovace tě napadla na amuerte stránkách? :-)
          Re: stiskovy chyty 03.04.2017 co je amuerte?
      Re: stiskovy chyty 31.03.2017 když budeš cvičit na těch koulích stisky, tak se ti jistojistě zlepší síla stisku i na "tvých&q
        Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Diky!
Nedalo mi to, protoze sem mel pocit ze koule jsou sice na "pinch" nap
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Za mě nejlepší na stist ta otočná hrazda od Amuerte
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Ahoj. Ja bych doporucil zakoupit dva kusy valecku na testo po cca 100,- Trochu duvtipu (zavesit vert
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Nejlépe když jim přímo napíšeš co potřebuješ a myslím, že Ti rádi poradí a vyjdou vstříc.
  Re: stiskovy chyty 01.04.2017 koupil jsem si dětský baseballky zezhora navrtal očko a pověsil na špagát
    Re: stiskovy chyty 01.04.2017 kde ale na skále/stěně máte takovej typ úchopu? velmi málo, to spíš ty koule
Poříčí Nas Sázavaou 31.03.2017 Pokud se někdo chystáte do Poříčí, tak bacha, dá se lézt jen v sektoru Podkroví a Garáž. Zbytek obsadil nějakej pták.
  Re: Poříčí Nas Sázavaou 31.03.2017 To je pštros nebo nějakej jinej gigantickej pták, že zabral 2/3 oblasti?
    Re: Poříčí Nas Sázavaou 31.03.2017 Pstros aj s Irenku :D
    Re: Poříčí Nas Sázavaou 03.04.2017 Soudě podle množství kostřiček, co tam po něm zůstaly vloni, to vrabčák nebude. ;-)
      Re: Poříčí Nas Sázavaou 04.04.2017 ... prý tam hnízdí výr
Polínko 30.03.2017 Nazdar! Na Poleni se v prave casti u cest Zaverecna a Zima na krku vyvalily ty kameny co tvorili previs ve spodni casti. Jeste tam je jeden sutr co vypada, ze se take odporouci co nevidet dolu.
  Re: Polínko 31.03.2017 Díky za info. Jak je to na Polínku teď s parkingem? Může se dojét do blízkosti stěny nebo musím park
    Re: Polínko 31.03.2017 Je tam zákaz vjezdu. Dá se parkovat u odbočky před tím zákazem.
    Re: Polínko 31.03.2017 Teď o víkendu tam byli policajti vyhánět parkujíci i u odbočky. Je nutný parkovat v Krsích! Přepsal
Veganství ve sportu 29.03.2017 Ahoj, zdravím Kloffiho, Káču a všechny ostatní. :) S lezením ještě nemám moc velké zkušenosti (Lezu 2 semetry na JČU, mám to jako volitelný předmět..) Za sebe můžu říct, že lezení je určitě super, vždycky jsem tak nějak tíhla k lezení na různé skály, na s
  Re: Veganství ve sportu 29.03.2017 Ahoj, tak mi ti teda mocinky moc děkujem za radu. A to seš jako úplně veganka, ani mlíko si nedáš,jo
    Re: Veganství ve sportu 29.03.2017 provokace - tohle bude 100% provokace za účelem zvýšení prokliků... řekněte že jo prosím... že tohle
      Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 youtu.be/3JCupl_cECE?t=1m55s
      Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 Hmmmm, vazne drsna cenzura!!!!!
  Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 Nedá se odolat, připomnělo mně to notně otřepaný vtip: Víte, jak poznáte vegana? Nijak, sám vám to ř
    Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 to máš jako s pražákama. ti když někam vyjdou mimo prahu,tak do 5ti minut ti taky řeknou, že jsou z
      Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 Jaka by to byla diskuze, kdyby tu nekdo neprohlasoval sve projekce vuci prazakum :).
  Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 díky za tip. dneska sem měl na oběd kuřecí a zítra si dám asi vepřový. u toho budu o veganství přem
    mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 Proč zmizel trefný komentář o polykání pohlavních buněk? Vždyť ten borec to přesně vystihl. Napíšu t
      Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 pravda, když nic živočišnýho původu do žaludku, tak nic!
        Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 a někam jinam se to může? (i když třeba by se to do žaludku stejně dostalo - to je fakt...)
          Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 no jistě, dyť láska prochází žaludkem, to je známá věc :))
            Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 03.04.2017 To je preklep. Laska prochazi zaludem...
  Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 K lezení přirozeně patří ochrana přírody, k ochraně přírody patří respekt k životnímu prostředí obec
    Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 :) :) :) a víš proč máme stran stravovacích návyků oči dopředu? :)
      Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Stále mám před očima tu malou mrkvičku, jak se loučí se svou milovanou maminkou. Vegani, nebuďte tak
        Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Neblbni, po čem pak polezem?
          Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 I počírání velmi malých kamínků může být pro lezení hrozba, příštím generacím se nebude mít z čeho v
      Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Abys 3D viděl svoji čtvernohou večeři, ci si dnes půjdeš vzpříměně ulovit na savaně za chýší ;-)
        Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 jo jo, po těch co si myslí, že změní přírodu a její pravidla v duchu vyšších ideálů a pravdy je spou
    Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Tak to jsem si nejak, i u tech veganskych lezcu, te snahy o ochranu prirody nevsiml.. Svet zatezuji
      Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Veganství nadělá dost ;-) Zkus si pročíst všechny odkazy tady, pokud tě to zajímá, dozvíš se víc:
        Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 "Cestování a trochu toho konzumu (lano a lezečky) je oproti tomu p.r.d."
To
          Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Musím jen souhlasit. Největší zhouba planety je člověk sám o sobě, ať už je vegan nebo třeba paleo.
          Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vysmívají lidem, kteří se snaží a
            Re: Nevědomost je slastná 03.04.2017 Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vymezují vůči lidem, kteří se sna
          Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Takže ty už jsi tak daleko, jak jsi popsal ve svém příspěvku, ba ještě dál? (To ses ještě nezabil?)
            Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Nevim z ceho usuzujes, ze sam nedelam nic. Ale prani je asi otcem myslenky..
Kazdopadne nepri
              Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Inu, dělám to jak píšeš. Vyhodnotil jsem, co je podstatnější, co má větší dopad, a tam jsem se omezi
                Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Takovych subjektivnich vyhodnoceni co ma vyssi dopad se da vymyslet hafo podle vkusu kazdeho jedince
                Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Proto take je take snaha o pouzivani ruznych mer typu "ekologicka stopa", aby lide nehodno
        Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 "Vzhledem ke všem pravidlům, kterými je tento pobyt svázán, vzhledem k velikosti plochy, vzhled
          Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Svět už je dneska trochu složitější, bohužel nebudeme všichni zemědělci, někteří se třeba živí tím,
            Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Tak krajinotvorne je i lezeni. Napr. v podani takove delnika skal jako Martan ci Belina rozhodne. V
  Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 tak to se ti hodí tohle
Zillertall 29.03.2017 Ahoj, v pátek jedu do Zillertalu, průvodce nedopadl, jde mi o nějaký boudry u silnice, nebudu mít moc času. Pokud by mi někdo doporučil praktické seskupeni balvanů, byl bych moc vděčen. Konkrétně budu v Lanersbachu. Nikdy jsem tam nebyl. Ještě jednou díky
  Re: Zillertall 30.03.2017 bouldry jsou myslím trošku jinde než jedeš, podívej se do lezeckých map. je to za Ginzlingem...pokud
    Re: Zillertall 30.03.2017 sníh tam asi nebude dle webkam...ale všechny tyhle informace si dokáže dohledat normální běloch na i
      Re: Zillertall 30.03.2017 Určitě, ale jde mi o praktickou radu. Na internetu jsem si samozřejmě základ vyhledal.
  Re: Zillertall 31.03.2017 Pruvodce muzete koupit treba v sportech v Mayrhofenu.
    Re: Zillertall 02.04.2017 Díky! Za chvíli vyrážím. 16km odsud je nějaká louka, vypadá to schopně.
  Re: Hex 29.03.2017 Hexy mám od BD velikost 4-10 a velmi rád je používám. Friendy mám jen malé Kouby jednolanka 0,25 a 0
  Re: Hex 29.03.2017 Jeste dodavam, treba v Chamonix snad ani nepotkas nikoho s hexama (aspon teda z mistnaku), kazdej ma
    Re: Hex 30.03.2017 Kdyz v Samonicich potkas nekoho s hexama, tak je to na 99% britak. Ten jejich scottish winter mixed
    Re: Hex 30.03.2017 To by me zajimalo, kdo by tahl "nejakou skobu" a kladivo jen kvuli nouzi. Kdyz uz to chci
      Re: Hex 30.03.2017 No prave naopak.. jednicka je skoro k nicemu - velkej vklinenec, zdvojujici velkej vklinenec od wild
    Re: Hex 29.03.2017 jj, DMM taky rád používám, hlavně jako přerostlý vklíněnce :)
  Re: Hex 29.03.2017 Lezu již hodně dlouho a s hexy jsem před 35 lety začínal. To ale nic jiného nebylo.Dnes je to opravd
    Re: Hex 29.03.2017 Hrubý nesouhlas s předřečníkem :) (Není to osobní, samozřejmě.) Bez ohledu na cokoliv dalšího, sada
    Re: Hex 30.03.2017 Mam naprostou odlisnou zkusenost. Takovy DMM ci Wild Country jsou v mnoha situacich k nezaplaceni. M
  Re: Hex 30.03.2017 Ahoj. Lezu s hexama od DMM a mám je hodně rád. a to z těchto důvodů:
1) váha. Váží zhruba pol
    Re: Hex 30.03.2017 Čekal jsem ostřejší reakci na můj text...Ale kluci mají pravdu. Každý používá co mu vyhovuje a každý
      Re: Hex 30.03.2017 To ze nejsou moc videt neni rozhodujici. Hexy jsou dobrou volbou. V horach nejen na vychode urcite n
      Re: Hex 30.03.2017 On mozna bude tvuj uhel pohledu dost zkreslenej v tom ze jsou:
normalni hexy
<
        Re: Hex 30.03.2017 Přesně tak. DMM svoje hexy vymazlilo, co to šlo. S ostatníma hexama to má společnej jen ten nápad, u
      Re: Hex 30.03.2017 A zkusil si nekdy nejake jine nez ty 20 let stare?
  ..... 30.03.2017 Na lezenie klasik ktore obsahuju rozne pukliny sirsich tvarov sa celkom hodia. Sam som v poslednej d
    Re: ..... 30.03.2017 Mam oboje.
Srovnavat se to neda. To by bylo jak srovnavat stary brutalne vojety Manty
    Re: ..... 30.03.2017 založit tricam je asi stokrát pracnější proti koubovi, ale je hezčí (vyndavání OBOU už chce v zimě v
      Re: ..... 30.03.2017 asi si jeden na skusku kupim, nech to porovnam.
so zakladanim abalakov nemam problem,
        Re: ..... 30.03.2017 Určitě si ho na zkoušku kup. Jak tak vidím, tak se nás tu pár docela shodne (neviděl jsem ty čerstvý
          Re: ..... 30.03.2017 Neshodnem se jen my tady...
Ja sem do nej puvodne sel protoze snad kazda moderni horo
      Re: ..... 30.03.2017 Jak se ti dari zakladat kouby jednodussejc nez tricamy?
Mas poradne prositou, nebo sa
        Re: ..... 30.03.2017 vezmu to za drát a zastrčím/zatlačím, tricam musíš štelovat a třikrát mi vypadne, než si napočtvrté
          Re: ..... 31.03.2017 Při čtení toho popisu obtíží při zakládání mne napadá, jestli není pes zakopanej v tom, že používáš
            Re: ..... 03.04.2017 no tak v tatrách jsou nejčastější spáry k jištění vel. 0,25 - 0,75 kouba frend, z toho vychází i vel
    Re: ..... 30.03.2017 Abalaky od Kouby s Tricamy si srovnávat troufnu, zkusil jsem oboje a naprosto souhlasím s AdamemP. N
      Re: ..... 30.03.2017 ... a do pětek/šestek si vystačíš se smycemi
        Re: ..... 30.03.2017 Cožeeee? Do pětek šestek si vystačíš snad sólo...
          Re: ..... 31.03.2017 letní tatry za 5-6 solo nepolezu. Ale na to, co jsem lezl by smyce prostě stačily
            Re: ..... 31.03.2017 piskarska technika zakladani je proste univerzalna ;)
  Re: Hex 30.03.2017 K chvále hexů DMM přidám i poznámku, že jsou v eloxu hezké a frajersky zvoní. Což plní funkci dárku
  Re: Hex 30.03.2017 Ono to tu uz zaznelo, ale bylo by fakt fajn kdybychom vedeli, co dotycny leze? Leze jen trad cesty n
    Re: Hex 30.03.2017 No už se pohybujem v hodně teoretických rovinách, ale pokud jsem někde, kde by potenciálně šel založ
    Re: Hex 30.03.2017 Záleží kde by ty čísla lezl. Na horách založíš v pohodě hexa i v 8, je tam většinou obtíž jinde než
    Re: Hex 31.03.2017 Kde jsem lez v Alpách (a v Tatrách už je taky ten trend), tam bych víceméně v cestách nad 7+ vystači
      Re: Hex 31.03.2017 No, nevim jak v Tatrach, ale v Alpach to zalezi od oblasti a i od cesty. Treba na Furce najdes plasi
Dobrý 29.03.2017 Hej to je pecka. Chceme-li, aby se lezení trochu pozastavilo a nebylo tolik lezců jako je dnes, tak stačí tento článek vytisknout, rozmístit ho po stěnách a myslím si, že většinu lidí lezení v ČR dost odradí
  Re: Dobrý 29.03.2017 A clanek je kde? :D
Srbsko 28.03.2017 ahoj. prosím, jak to vypadá s oklouzaností cest na srbsku? jsou opravdu všechny ve špatném stavu, nebo se dá najít něco na úrovni 6-7, co není oklouzané?
díky za tipy
  Re: Srbsko 28.03.2017 Jsou tam všechny cestičky oklouzané. I kámoš to říkal
    Re: Srbsko 29.03.2017 Da se tam najit spousta hezkych cest. Jista mira oklouzanosti bude v teto obtiznosti asi vsude (hlav
  Re: Srbsko 30.03.2017 Cokoliv pod 9 a ma pohodlny pristup je tam vylesteny..
1
...
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
...
2263
stiskovy chyty Zdar,
dokazal by nekdo doporucit, kde poridit dreveny chyty na trenink stiskovyho uchopu?
Sem spis slabej nez silnej, takze neco zacatecnickyho.
Mam beastmakera a tohle mi tam dost chybi, tak bych rad neco co nasroubuju po stranach.. koukal sem na a muerte a tak, ale z webu prd poznam co je pouzitelny.
Diky! Tom 11:56:47 31.03.2017odpovědět
  Re: stiskovy chyty můžeš si koupit dřevěný koule od amuerte asi, průměr 10cm a pověsit na hrazdu a na tom viset...nebo si můžeš koupit ty koule od stolaře za menší cenu http://www.miroslavsanda.cz/drevena-koule-prumer-10-cm honza 12:08:37 31.03.2017odpovědět
    Re: stiskovy chyty Ja mel na mysli takovej ten tramek co chytis mezi palec a prsty, spis vertikalne orientovanej, tenhle chyt mi dela nejvetsi problem kdyz lezu...
Kazdopadne diky za tip na levny koule, ty se taky uzijou. 12:39:50 31.03.2017odpovědět
      Re: stiskovy chyty uřízni kus prkna, provrtej, protáhni smycí a zavěs. Napadá mě i inovace - když nařežeš stejně velké desky z překližky a navážeš spolu, můžeš držením různého počtu těch desek trénovat různé stisky 13:00:13 31.03.2017odpovědět
        Re: stiskovy chyty Ta inovace tě napadla na amuerte stránkách? :-) 16:45:23 31.03.2017odpovědět
          Re: stiskovy chyty co je amuerte? 08:58:16 03.04.2017odpovědět
      Re: stiskovy chyty když budeš cvičit na těch koulích stisky, tak se ti jistojistě zlepší síla stisku i na "tvých" vertikálních stiscích..o tom nepochybuj ;) honza 14:09:19 31.03.2017odpovědět
        Re: stiskovy chyty Diky!
Nedalo mi to, protoze sem mel pocit ze koule jsou sice na "pinch" naprd, ale sem lama .. a mas pravdu, koule staci akorat je treba hlidat jak je drzis - prstama, ne to rvat dlani jak sem delal doted. Tom 15:51:33 31.03.2017odpovědět
  Re: stiskovy chyty Za mě nejlepší na stist ta otočná hrazda od Amuerte H. 14:00:29 31.03.2017odpovědět
  Re: stiskovy chyty Ahoj. Ja bych doporucil zakoupit dva kusy valecku na testo po cca 100,- Trochu duvtipu (zavesit vertikalne na smycky, nebo po zhoblovani jedne rovne plochy pouzit jako chyt) a mas to. Azbest 14:46:57 31.03.2017odpovědět
    Re: stiskovy chyty To jsou nožičky k nábytku pbla4024 14:57:13 31.03.2017odpovědět
  Re: stiskovy chyty Nejlépe když jim přímo napíšeš co potřebuješ a myslím, že Ti rádi poradí a vyjdou vstříc. 16:47:37 31.03.2017odpovědět
  Re: stiskovy chyty koupil jsem si dětský baseballky zezhora navrtal očko a pověsil na špagát háčko 09:46:27 01.04.2017odpovědět
    Re: stiskovy chyty kde ale na skále/stěně máte takovej typ úchopu? velmi málo, to spíš ty koule 22:26:49 01.04.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: