Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Jo ja mam, mam vlastne celou Francii.Ja mam a nepujcim. Diky za dotaz.
    Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Škoda, ale díky. Měl jsem na mysli průvodce v elektronické podobě, to netuším jak by šly půjčit:) Po
      Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Jestli chceš místňáky potěšit, vyndej z batohu zkopčenýho průvodce. I když ani na Rockfax se netváří
        Re: Francie - průvodce 03.04.2017 když stáhne tarn a Jonte z uloz to, nikdo nepozná, že to má zkopčené
        Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Jasný, ok. Plánuju výlety po francii, tak jsem chtěl okouknout oblasti, vybrat sektory.
          Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Tak si ty průvodce kup!
            Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Koupim a uz di spat :-)
              Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Spíš ty se prober.
                přátelská rada 03.04.2017 Hele, já ti to vysvětlim: týpek ti na tvoje vychovatelský pokusy z vysoka se*e.
Nikdo neříka
                  Re: přátelská rada 04.04.2017 Teda zamenit puvodni otazku s otazkou na zkusenosti ostatnich lezcu o danych dilech chce hodne fanta
                    Re: přátelská rada 04.04.2017 smysl pro víc věcí než je fantazie tady projevil anonym "Ja ano" hned v prvním hodnotným p
                      Re: přátelská rada 04.04.2017 Tak samozrejme, jedina vecna odpoved na puvodni otazku je "mam" nebo "nemam". K
                        Re: přátelská rada 04.04.2017 No k tomu bych měl jednu výhradu - cesta do budoucna nejsou tištěné průvodce, ale aplikace a online
                          Re: přátelská rada 06.04.2017 Porad to nekdo musi udelat. Je jedno jestli delas appku a hlavne jeji obsah nebo knihu. Ta prace se
                            Re: přátelská rada 06.04.2017 Nechápu tvůj příspěvek. Samozřejmě, že se autorům musí zaplatit. Ale od klientů májí být peníze získ
                        Re: přátelská rada 05.04.2017 Chápu tvůj dohad, ale je to právě jen neověřenej dohad a ty následující reakce fakt nemají s lezecký
                          Re: přátelská rada 06.04.2017 Zato interpretace otazky "nemate nekdo v el. podobe" jako "chci zjistit informace o o
                            Re: přátelská rada 06.04.2017 No vidíš - kdyby to bylo na webu, nemusí se platit poplatky distributorům, obchodníkům, odpadají pen
                              Re: přátelská rada 06.04.2017 Provozujes nejaky web? Asi ne, co? Zit pohodlne z poplatku za inzerci v tak male a divne komunite ja
                                Re: přátelská rada 06.04.2017 Nesmysl. Jistě, asi těžko vyžít z affiliate programů, ale pokud se webu věnuješ a máš dobře propraco
                                  Re: přátelská rada 06.04.2017 U uspesnych vyjimecnych webu to tak je. Napr. tu Standa z lezce uz kupuje treti Lambo a prave koupil
                                    Re: přátelská rada 06.04.2017 Jenže tento případ monetizace není případem Lezce. Pokud nevidíš rozdíly, nemá smysl o tom diskutova
                                      Re: přátelská rada 06.04.2017 Takze jen domnenky :)
                                        Re: přátelská rada 06.04.2017 Když myslíš, vymlouvat ti to nebudu. Je to tvůj problém, já se současným systémem problém nemám :-)
                            Re: přátelská rada 06.04.2017 Skenování? Elektronická podoba může být už od vydavatele, takže dohady, dohady, zae jenom negativist
                              Re: přátelská rada 06.04.2017 Bojujes se svymi interpretacemi, ne se skutecnosti a navic stavis sve dohady nad dohady ostatnich...
                                Re: přátelská rada 06.04.2017 No hele, krásný příklad jsou hory info. Někam chci jet, kouknu na jeho web, najdu si popis, topo, gp
                                  Re: přátelská rada 06.04.2017 Tak pokud to stahnes z uloz.to apod. tak platis uplne nekomu jinemu nez autorovi. Autorovi platis je
                                  Re: přátelská rada 06.04.2017 Pro me mnoho veci nema hodnotu takovou jaka je jejich pozadovana cena, ale ze bych je kvuli tomu kra
                                  Re: přátelská rada 06.04.2017 Takže zloděj. No a máme to.
                                    Re: přátelská rada 06.04.2017 Hm, když to berete takto, tak asi ano. Ale v klidu se s tím srovnám, výčitky mne netrápí. Jak jsem p
                                      Re: přátelská rada 06.04.2017 Chyba bude v rodičích, ty za to nemůžeš, když sis to tak hezky omluvil.
                                        Re: přátelská rada 06.04.2017 V pořádku. Ať byli rodiče jakýkoliv, já jsem spokojen. A to je to, co se počítá :-)
                                          Re: přátelská rada 07.04.2017 S tebou je legrace pane Bartáček ☺
                                      Re: přátelská rada 06.04.2017 Neplati mi pul mega mesicne, jejich chyba, budu krast. Mam na to prece pravo, kdyz mi neplati.
                                        Re: přátelská rada 06.04.2017 Opravdu uvažuješ jen tak, že ochota k výdajům se řídí jen výší příjmu? To je poněkud zkreslený pohle
                                          Re: přátelská rada 07.04.2017 Nepochopils. To byla analogie k tvemu pocinani :)
                                            Re: přátelská rada 07.04.2017 Právě že nebyla.
                                              Re: přátelská rada 07.04.2017 Byla. Nechapes, nema smyslu to dal resit..
                                                Re: přátelská rada 07.04.2017 Tak to příště buď vysvětli, nebo vol lepší analogie :-) Tady jsou samí debilové, musíš na nás pomal
                                Re: přátelská rada 06.04.2017 Myslím, že kdo tu s čím bojuje je ostatním evidentní a já už v rozporování nepokračuju. Jak říkám, p
                                  Re: přátelská rada 06.04.2017 A treba to dojde tobe ;)
  Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Ceuse zde
    Re: Francie - průvodce 03.04.2017 smaž mezeru :-)
    Re: Francie - průvodce 04.04.2017 Díky:)
Ekvádor 02.04.2017 Nevíte někdo, jak je to s výstupy na ekvádorské sopky? Uvítám veškeré info. Díky
  Re: Ekvádor 03.04.2017 zbalis si batuzek a jdes. Byl jsem tam uz celkem davno, ale zadny permity ani pruvodci nebyli potreb
    Re: Ekvádor 03.04.2017 viděl jsem z těch sopek dokument a vedle maček je potřeba sukně a buřinka
      Re: Ekvádor 03.04.2017 jo to se tim tam muze stat, v mackach pujdes, neaklimatizovanej budes plyvat krev a zbytky snidane,
výroba cvičné spáry 02.04.2017 Máte někdo praktické zkušenosti s výrobou umělé spáry? Chci si doma v rámci bouldrovky vyrobit asi 4m dlouhou, dostatečně hlubokou, 40st. převislou širočinu. Konstrukce bude dřevěná. Šíře pravděpodobně fixní (kvůli tuhosti). Momentálně řeším povrchovou úp
  Re: výroba cvičné spáry 02.04.2017 ...posypat.... pochopitelně :D
  Re: výroba cvičné spáry 03.04.2017 je nutné to pískování? nesežere to zbytečně hřbety rukou? budeš trénovat v rukavicích? nebude lépe &
    Re: výroba cvičné spáry 03.04.2017 spíš to bude žrát lezečky - wideboys ve filmu určitě nepískovali
Jaký batoh pod bouldermatku? 01.04.2017 Ahoj, jaký byste doporučili batoh (značka, typ), který by se vlezl pod bouldermatku na zádech? Někdo tomu myslím říká klíště... :) Díky!
  Re: Jaký batoh pod bouldermatku? 01.04.2017 Když ho dáš na bouldermatku (ne pod), tak to může být kterýkoliv.
stiskovy chyty 31.03.2017 Zdar,
dokazal by nekdo doporucit, kde poridit dreveny chyty na trenink stiskovyho uchopu?
Sem spis slabej nez silnej, takze neco zacatecnickyho.
Mam beastmakera a tohle mi tam dost chybi, tak bych rad neco co nasroubuj
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 můžeš si koupit dřevěný koule od amuerte asi, průměr 10cm a pověsit na hrazdu a na tom viset...nebo
    Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Ja mel na mysli takovej ten tramek co chytis mezi palec a prsty, spis vertikalne orientovanej, tenhl
      Re: stiskovy chyty 31.03.2017 uřízni kus prkna, provrtej, protáhni smycí a zavěs. Napadá mě i inovace - když nařežeš stejně velké
        Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Ta inovace tě napadla na amuerte stránkách? :-)
          Re: stiskovy chyty 03.04.2017 co je amuerte?
      Re: stiskovy chyty 31.03.2017 když budeš cvičit na těch koulích stisky, tak se ti jistojistě zlepší síla stisku i na "tvých&q
        Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Diky!
Nedalo mi to, protoze sem mel pocit ze koule jsou sice na "pinch" nap
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Za mě nejlepší na stist ta otočná hrazda od Amuerte
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Ahoj. Ja bych doporucil zakoupit dva kusy valecku na testo po cca 100,- Trochu duvtipu (zavesit vert
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Nejlépe když jim přímo napíšeš co potřebuješ a myslím, že Ti rádi poradí a vyjdou vstříc.
  Re: stiskovy chyty 01.04.2017 koupil jsem si dětský baseballky zezhora navrtal očko a pověsil na špagát
    Re: stiskovy chyty 01.04.2017 kde ale na skále/stěně máte takovej typ úchopu? velmi málo, to spíš ty koule
Poříčí Nas Sázavaou 31.03.2017 Pokud se někdo chystáte do Poříčí, tak bacha, dá se lézt jen v sektoru Podkroví a Garáž. Zbytek obsadil nějakej pták.
  Re: Poříčí Nas Sázavaou 31.03.2017 To je pštros nebo nějakej jinej gigantickej pták, že zabral 2/3 oblasti?
    Re: Poříčí Nas Sázavaou 31.03.2017 Pstros aj s Irenku :D
    Re: Poříčí Nas Sázavaou 03.04.2017 Soudě podle množství kostřiček, co tam po něm zůstaly vloni, to vrabčák nebude. ;-)
      Re: Poříčí Nas Sázavaou 04.04.2017 ... prý tam hnízdí výr
Polínko 30.03.2017 Nazdar! Na Poleni se v prave casti u cest Zaverecna a Zima na krku vyvalily ty kameny co tvorili previs ve spodni casti. Jeste tam je jeden sutr co vypada, ze se take odporouci co nevidet dolu.
  Re: Polínko 31.03.2017 Díky za info. Jak je to na Polínku teď s parkingem? Může se dojét do blízkosti stěny nebo musím park
    Re: Polínko 31.03.2017 Je tam zákaz vjezdu. Dá se parkovat u odbočky před tím zákazem.
    Re: Polínko 31.03.2017 Teď o víkendu tam byli policajti vyhánět parkujíci i u odbočky. Je nutný parkovat v Krsích! Přepsal
Veganství ve sportu 29.03.2017 Ahoj, zdravím Kloffiho, Káču a všechny ostatní. :) S lezením ještě nemám moc velké zkušenosti (Lezu 2 semetry na JČU, mám to jako volitelný předmět..) Za sebe můžu říct, že lezení je určitě super, vždycky jsem tak nějak tíhla k lezení na různé skály, na s
  Re: Veganství ve sportu 29.03.2017 Ahoj, tak mi ti teda mocinky moc děkujem za radu. A to seš jako úplně veganka, ani mlíko si nedáš,jo
    Re: Veganství ve sportu 29.03.2017 provokace - tohle bude 100% provokace za účelem zvýšení prokliků... řekněte že jo prosím... že tohle
      Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 youtu.be/3JCupl_cECE?t=1m55s
      Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 Hmmmm, vazne drsna cenzura!!!!!
  Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 Nedá se odolat, připomnělo mně to notně otřepaný vtip: Víte, jak poznáte vegana? Nijak, sám vám to ř
    Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 to máš jako s pražákama. ti když někam vyjdou mimo prahu,tak do 5ti minut ti taky řeknou, že jsou z
      Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 Jaka by to byla diskuze, kdyby tu nekdo neprohlasoval sve projekce vuci prazakum :).
  Re: Veganství ve sportu 30.03.2017 díky za tip. dneska sem měl na oběd kuřecí a zítra si dám asi vepřový. u toho budu o veganství přem
    mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 Proč zmizel trefný komentář o polykání pohlavních buněk? Vždyť ten borec to přesně vystihl. Napíšu t
      Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 pravda, když nic živočišnýho původu do žaludku, tak nic!
        Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 a někam jinam se to může? (i když třeba by se to do žaludku stejně dostalo - to je fakt...)
          Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 30.03.2017 no jistě, dyť láska prochází žaludkem, to je známá věc :))
            Re: mizející smysluplné diskuze-třeba o hexech 03.04.2017 To je preklep. Laska prochazi zaludem...
  Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 K lezení přirozeně patří ochrana přírody, k ochraně přírody patří respekt k životnímu prostředí obec
    Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 :) :) :) a víš proč máme stran stravovacích návyků oči dopředu? :)
      Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Stále mám před očima tu malou mrkvičku, jak se loučí se svou milovanou maminkou. Vegani, nebuďte tak
        Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Neblbni, po čem pak polezem?
          Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 I počírání velmi malých kamínků může být pro lezení hrozba, příštím generacím se nebude mít z čeho v
      Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Abys 3D viděl svoji čtvernohou večeři, ci si dnes půjdeš vzpříměně ulovit na savaně za chýší ;-)
        Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 jo jo, po těch co si myslí, že změní přírodu a její pravidla v duchu vyšších ideálů a pravdy je spou
    Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Tak to jsem si nejak, i u tech veganskych lezcu, te snahy o ochranu prirody nevsiml.. Svet zatezuji
      Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Veganství nadělá dost ;-) Zkus si pročíst všechny odkazy tady, pokud tě to zajímá, dozvíš se víc:
        Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 "Cestování a trochu toho konzumu (lano a lezečky) je oproti tomu p.r.d."
To
          Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Musím jen souhlasit. Největší zhouba planety je člověk sám o sobě, ať už je vegan nebo třeba paleo.
          Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vysmívají lidem, kteří se snaží a
            Re: Nevědomost je slastná 03.04.2017 Tohle je poměrně typický styl myšlení některých lidí, kteří se tím vymezují vůči lidem, kteří se sna
          Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Takže ty už jsi tak daleko, jak jsi popsal ve svém příspěvku, ba ještě dál? (To ses ještě nezabil?)
            Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Nevim z ceho usuzujes, ze sam nedelam nic. Ale prani je asi otcem myslenky..
Kazdopadne nepri
              Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Inu, dělám to jak píšeš. Vyhodnotil jsem, co je podstatnější, co má větší dopad, a tam jsem se omezi
                Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Takovych subjektivnich vyhodnoceni co ma vyssi dopad se da vymyslet hafo podle vkusu kazdeho jedince
                Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Proto take je take snaha o pouzivani ruznych mer typu "ekologicka stopa", aby lide nehodno
        Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 "Vzhledem ke všem pravidlům, kterými je tento pobyt svázán, vzhledem k velikosti plochy, vzhled
          Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Svět už je dneska trochu složitější, bohužel nebudeme všichni zemědělci, někteří se třeba živí tím,
            Re: Veganství ve sportu 04.04.2017 Tak krajinotvorne je i lezeni. Napr. v podani takove delnika skal jako Martan ci Belina rozhodne. V
  Re: Veganství ve sportu 03.04.2017 tak to se ti hodí tohle
Zillertall 29.03.2017 Ahoj, v pátek jedu do Zillertalu, průvodce nedopadl, jde mi o nějaký boudry u silnice, nebudu mít moc času. Pokud by mi někdo doporučil praktické seskupeni balvanů, byl bych moc vděčen. Konkrétně budu v Lanersbachu. Nikdy jsem tam nebyl. Ještě jednou díky
  Re: Zillertall 30.03.2017 bouldry jsou myslím trošku jinde než jedeš, podívej se do lezeckých map. je to za Ginzlingem...pokud
    Re: Zillertall 30.03.2017 sníh tam asi nebude dle webkam...ale všechny tyhle informace si dokáže dohledat normální běloch na i
      Re: Zillertall 30.03.2017 Určitě, ale jde mi o praktickou radu. Na internetu jsem si samozřejmě základ vyhledal.
  Re: Zillertall 31.03.2017 Pruvodce muzete koupit treba v sportech v Mayrhofenu.
    Re: Zillertall 02.04.2017 Díky! Za chvíli vyrážím. 16km odsud je nějaká louka, vypadá to schopně.
1
...
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
...
2263
výroba cvičné spáry Máte někdo praktické zkušenosti s výrobou umělé spáry? Chci si doma v rámci bouldrovky vyrobit asi 4m dlouhou, dostatečně hlubokou, 40st. převislou širočinu. Konstrukce bude dřevěná. Šíře pravděpodobně fixní (kvůli tuhosti). Momentálně řeším povrchovou úpravu. Pročetl jsem si různé diskuse o pískování desek. Chtěl bych vnitřek spáry popískovat. Písek asi obyč. přesátý na hodně jemný. Nátěr si představuju epoxidový nátěr,něco jako Sikafloor 156. Moje představa je použít masivní bukovou desku 38mm (kterou mám vzducho suchou doma ve štusu) natřít ji tím epoxidem a posipat jemným v troubě sušeným pískem). JE třeba to dělat v několika vrstvách nebo stačí jedna? Je třeba dřevo nějak zdrsňovat nebo použít třeba nasponkovanou skelnou tkaninu nebo je to zbytečné? Máte někdo tipy na zlevnění / zjednodušení procesu? Jakákoliv rada dobrá. moták 08:51:11 02.04.2017odpovědět
  Re: výroba cvičné spáry ...posypat.... pochopitelně :D moták 08:52:51 02.04.2017odpovědět
    Re: výroba cvičné spáry http://1url.cz/htV5H
to by mohlo být levnější23:19:53 02.04.2017odpovědět
  Re: výroba cvičné spáry je nutné to pískování? nesežere to zbytečně hřbety rukou? budeš trénovat v rukavicích? nebude lépe "těžko na cvičišti, lehko na bojišti" trénovat v hladké spáře? Lukas B. 09:00:55 03.04.2017odpovědět
    Re: výroba cvičné spáry spíš to bude žrát lezečky - wideboys ve filmu určitě nepískovali 09:03:12 03.04.2017odpovědět
  Re: výroba cvičné spáry taky bych to viděl spíš na šmirgl..čím jemější tím šetrnější..i když nějaká 1000 na supr jemný boroušení laku už bude moc honza 12:31:13 03.04.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: