Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lezení Lisabon 07.04.2017 Ahoj, v červnu máme v přítelkyní v plánu portugalsko, ale já bych se nerad celou dovolenou valel u moře a koukal po památkách se skleničkou Portského, tak bych se vás zkušenějších zeptal jestli nevíte o nějaké zajímavé oblasti, kde jsou i lehčí cesty,aby
  Re: Lezení Lisabon 07.04.2017 rajbasy, převisy, spáry, sportovky, nebo trad?
    Re: Lezení Lisabon 07.04.2017 a žula, vápno, nebo vyvřeliny? jednodélky, nebo multipičky?
    Re: Lezení Lisabon 07.04.2017 No tak nevim co okolí lisabonu nabízí, nikdy jsem tam nebyl tak beru ty sportovky pro drahou a převi
    Re: Lezení Lisabon 07.04.2017 No tak nevim co okolí lisabonu nabízí, nikdy jsem tam nebyl tak beru ty sportovky pro drahou a převi
    Re: Lezení Lisabon 07.04.2017 a spíš jednodelky
    Re: Lezení Lisabon 07.04.2017 a materiál neřeším :)
  Re: Lezení Lisabon 07.04.2017 Sintra zula. Reguengo de Fatal vapno. Hledej najdes. Je toho vic...ale neni to Spanelsko:-)
lezení 04.04.2017 proč se v inzerci pořád objevuje - hledám spolulezce...dnes--na pohodu..?
o co jako jde při lezení napohodu, ono se dá lízt i jinak??
  Re: lezení 04.04.2017 Jasně že dá, potkal jsi někdy ambiciozní matky (lidově řečeno kravky co toho moc nedokázali a léčí s
    Re: lezení 06.04.2017 A já myslel, že "Pohoda" je název nějaký umělky, když se to tu vyskytuje tak často...
  Re: lezení 05.04.2017 Anebo ještě..99% lidi rikaji ze lezou na pohodu/tim jinak říkáji, ze zanedbali trenink i zivotospra
    Re: lezení 06.04.2017 Áda leze taky na pohodu, a navíc mu jdou i vysoký čísla
    Re: lezení 07.04.2017 Pokud mas nejaky trenink a striktne kvuli necemu dodrzujes zivotospravu, tak uz to rozhodne na pohod
      Re: lezení 07.04.2017 Tímto nám vznikla definice pohodáře - striktně s*re na jakýkoli trénink a životosprávu! :D (omfg deb
        Re: lezení 07.04.2017 Chudák třeba takový celiak - nemá šanci býti pohodářem, ani kdyby si klky rozkrájel.
  Re: lezení 05.04.2017 Takový inzerát já vnímám tak, že dotyčný není ochoten ti při lezení věnovat víc, než je jeho komfort
    Re: lezení 05.04.2017 bych to nebral tak negativně. ale souhlasím, že "na pohodu" je velmi široký pojem, který m
    Re: lezení 06.04.2017 Tomu rozumim, ale lezení i jiný aktivity se přece primárně dělaj proto, že si chce člověk udělat dob
  Re: lezení 05.04.2017 No ja v tom ctu, ze chtej lyzt s nekym kdo zbytecne nestresuje kvuli picovinam.
Zazil
    Re: lezení 05.04.2017 Jo jo, ale nevím o nikom podobném, kdo by hledal parťáka v inzerci. Jako třeba nacvičovat cestu OS+1
    Re: lezení 05.04.2017 Picovina je pro kazdeho neco jineho.
  Re: lezení 05.04.2017 Zasraní pohodáři.
  Re: lezení 05.04.2017 Já bych chápal na pohodu tak, že si chce zalézt a neřešit při tom p..oviny jako například co to znam
    Re: lezení 06.04.2017 Anebo...kdo leze opravdu na pohodu, tak o tom nemluvi...ten kdo leze blbe, ale ma ambice, tak říká z
      Re: lezení 07.04.2017 Hlavne to jake obtiznosti kdo leze nebo jake ma ambice nema nic spolecneho s pohodou. Ambiciozni clo
        Re: lezení 07.04.2017 blbe ctes...to prave trvrdim, ze není, ale ze to říká...vzdyt to znas, plna huba kecu a citatu o nad
  Re: lezení 09.04.2017 Opakem lezení "na pohodu" mi přijde "na krev".
Zkušenosti Tendon Lowe 9,7 04.04.2017 Ahoj, kdo má zkušenosti s tímto lanem? zajímá mě vše: manipulovatelnost, životnost, atp.
Díky Martin
  Re: Zkušenosti Tendon Lowe 9,7 04.04.2017 Nemám ho, ale lezl jsem na něm. Troufám si říci, že ze všech lan, co jsem měl v ruce, bylo tohle nej
    Re: Zkušenosti Tendon Lowe 9,7 04.04.2017 Tady podobne.
Sice nemam zkusenost se singly, ale ma pulky master i lowe. A master je
  Re: Zkušenosti Tendon Lowe 9,7 04.04.2017 Zvažoval sem ho, nakonec padla volba na ,,novinku '' Master PRO 9.2 a sem maximálně spokojen :-) váh
Rovereto -Verona 03.04.2017 Zdar, existuje nejaky uceleny pruvodce na skalky mezi Roveretem a Veronou zapadne od A22 ? Jde me jen o nasmerovani, pak uz si ho nekde sezenu a koupim.
  Re: Rovereto -Verona 03.04.2017 Oops, myslel jsem vychodne, tedy doprava při pohledu na mapu.
    Re: Rovereto -Verona 03.04.2017 že to plete když si představuješ že "jedeš dolu" vid? :)
  Re: Rovereto -Verona 03.04.2017 Ceredo znáš?
    Re: Rovereto -Verona 03.04.2017 Ceredo neznam, bral jsem to jako jednu z moznosti. Tesne okoli Rovereta je v "Arco rock",
      Re: Rovereto -Verona 03.04.2017 Ceredo je parádní, kolem 150 cest. Pod 6b nic moc, ale nad pěkný
koule závěs 03.04.2017 zdarec frikulíni, mám doma patnáctku dřevěnou kouli buk bude na shyby a visy obouruč. truhlář neměl tak dlouhý vrták tak ji mám nevrtanou a řeším závěs. vidím to na ocelový vrut s očkem ale mám trochu bobky, že to svýma 90 kg vytrhnu.byla by vrtaná tak 3
  Re: koule závěs 03.04.2017 Vrut s očkem v pohodě, nakonec aj ten truhlář asi :-D
  Re: koule závěs 03.04.2017 Existuje vrut, i hoodne velkej, co ma misto klasicky sroub hlavy z vnejsku zavit a zevnitr hvezdu ab
  Re: koule závěs 04.04.2017 použil bych co nejdelší vrták o průměru řekněme 10 mm. 10-12 cm do hloubky by mělo stačit. Pak bych
    Re: koule závěs 04.04.2017 a když už, tak bych prostě použil co nejdelší vrut s očkem a předvrtal bych si to tenčím vrtákem do
      Re: koule závěs 04.04.2017 v každém vesnickém koloniál-drogerie-železářství tě ten vrták bude stát pár desetikorun (z bláta sic
  Re: koule závěs 04.04.2017 já bych to taky provrtal skrz...nějakej stolař v okolí na to musí mít vercajk a za 2 lahový plzně to
  Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Jo ja mam, mam vlastne celou Francii.Ja mam a nepujcim. Diky za dotaz.
    Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Škoda, ale díky. Měl jsem na mysli průvodce v elektronické podobě, to netuším jak by šly půjčit:) Po
      Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Jestli chceš místňáky potěšit, vyndej z batohu zkopčenýho průvodce. I když ani na Rockfax se netváří
        Re: Francie - průvodce 03.04.2017 když stáhne tarn a Jonte z uloz to, nikdo nepozná, že to má zkopčené
        Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Jasný, ok. Plánuju výlety po francii, tak jsem chtěl okouknout oblasti, vybrat sektory.
          Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Tak si ty průvodce kup!
            Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Koupim a uz di spat :-)
              Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Spíš ty se prober.
                přátelská rada 03.04.2017 Hele, já ti to vysvětlim: týpek ti na tvoje vychovatelský pokusy z vysoka se*e.
Nikdo neříka
                  Re: přátelská rada 04.04.2017 Teda zamenit puvodni otazku s otazkou na zkusenosti ostatnich lezcu o danych dilech chce hodne fanta
                    Re: přátelská rada 04.04.2017 smysl pro víc věcí než je fantazie tady projevil anonym "Ja ano" hned v prvním hodnotným p
                      Re: přátelská rada 04.04.2017 Tak samozrejme, jedina vecna odpoved na puvodni otazku je "mam" nebo "nemam". K
                        Re: přátelská rada 04.04.2017 No k tomu bych měl jednu výhradu - cesta do budoucna nejsou tištěné průvodce, ale aplikace a online
                          Re: přátelská rada 06.04.2017 Porad to nekdo musi udelat. Je jedno jestli delas appku a hlavne jeji obsah nebo knihu. Ta prace se
                            Re: přátelská rada 06.04.2017 Nechápu tvůj příspěvek. Samozřejmě, že se autorům musí zaplatit. Ale od klientů májí být peníze získ
                        Re: přátelská rada 05.04.2017 Chápu tvůj dohad, ale je to právě jen neověřenej dohad a ty následující reakce fakt nemají s lezecký
                          Re: přátelská rada 06.04.2017 Zato interpretace otazky "nemate nekdo v el. podobe" jako "chci zjistit informace o o
                            Re: přátelská rada 06.04.2017 No vidíš - kdyby to bylo na webu, nemusí se platit poplatky distributorům, obchodníkům, odpadají pen
                              Re: přátelská rada 06.04.2017 Provozujes nejaky web? Asi ne, co? Zit pohodlne z poplatku za inzerci v tak male a divne komunite ja
                                Re: přátelská rada 06.04.2017 Nesmysl. Jistě, asi těžko vyžít z affiliate programů, ale pokud se webu věnuješ a máš dobře propraco
                                  Re: přátelská rada 06.04.2017 U uspesnych vyjimecnych webu to tak je. Napr. tu Standa z lezce uz kupuje treti Lambo a prave koupil
                                    Re: přátelská rada 06.04.2017 Jenže tento případ monetizace není případem Lezce. Pokud nevidíš rozdíly, nemá smysl o tom diskutova
                                      Re: přátelská rada 06.04.2017 Takze jen domnenky :)
                                        Re: přátelská rada 06.04.2017 Když myslíš, vymlouvat ti to nebudu. Je to tvůj problém, já se současným systémem problém nemám :-)
                            Re: přátelská rada 06.04.2017 Skenování? Elektronická podoba může být už od vydavatele, takže dohady, dohady, zae jenom negativist
                              Re: přátelská rada 06.04.2017 Bojujes se svymi interpretacemi, ne se skutecnosti a navic stavis sve dohady nad dohady ostatnich...
                                Re: přátelská rada 06.04.2017 No hele, krásný příklad jsou hory info. Někam chci jet, kouknu na jeho web, najdu si popis, topo, gp
                                  Re: přátelská rada 06.04.2017 Tak pokud to stahnes z uloz.to apod. tak platis uplne nekomu jinemu nez autorovi. Autorovi platis je
                                  Re: přátelská rada 06.04.2017 Pro me mnoho veci nema hodnotu takovou jaka je jejich pozadovana cena, ale ze bych je kvuli tomu kra
                                  Re: přátelská rada 06.04.2017 Takže zloděj. No a máme to.
                                    Re: přátelská rada 06.04.2017 Hm, když to berete takto, tak asi ano. Ale v klidu se s tím srovnám, výčitky mne netrápí. Jak jsem p
                                      Re: přátelská rada 06.04.2017 Chyba bude v rodičích, ty za to nemůžeš, když sis to tak hezky omluvil.
                                        Re: přátelská rada 06.04.2017 V pořádku. Ať byli rodiče jakýkoliv, já jsem spokojen. A to je to, co se počítá :-)
                                          Re: přátelská rada 07.04.2017 S tebou je legrace pane Bartáček ☺
                                      Re: přátelská rada 06.04.2017 Neplati mi pul mega mesicne, jejich chyba, budu krast. Mam na to prece pravo, kdyz mi neplati.
                                        Re: přátelská rada 06.04.2017 Opravdu uvažuješ jen tak, že ochota k výdajům se řídí jen výší příjmu? To je poněkud zkreslený pohle
                                          Re: přátelská rada 07.04.2017 Nepochopils. To byla analogie k tvemu pocinani :)
                                            Re: přátelská rada 07.04.2017 Právě že nebyla.
                                              Re: přátelská rada 07.04.2017 Byla. Nechapes, nema smyslu to dal resit..
                                                Re: přátelská rada 07.04.2017 Tak to příště buď vysvětli, nebo vol lepší analogie :-) Tady jsou samí debilové, musíš na nás pomal
                                Re: přátelská rada 06.04.2017 Myslím, že kdo tu s čím bojuje je ostatním evidentní a já už v rozporování nepokračuju. Jak říkám, p
                                  Re: přátelská rada 06.04.2017 A treba to dojde tobe ;)
  Re: Francie - průvodce 03.04.2017 Ceuse zde
    Re: Francie - průvodce 03.04.2017 smaž mezeru :-)
    Re: Francie - průvodce 04.04.2017 Díky:)
Ekvádor 02.04.2017 Nevíte někdo, jak je to s výstupy na ekvádorské sopky? Uvítám veškeré info. Díky
  Re: Ekvádor 03.04.2017 zbalis si batuzek a jdes. Byl jsem tam uz celkem davno, ale zadny permity ani pruvodci nebyli potreb
    Re: Ekvádor 03.04.2017 viděl jsem z těch sopek dokument a vedle maček je potřeba sukně a buřinka
      Re: Ekvádor 03.04.2017 jo to se tim tam muze stat, v mackach pujdes, neaklimatizovanej budes plyvat krev a zbytky snidane,
výroba cvičné spáry 02.04.2017 Máte někdo praktické zkušenosti s výrobou umělé spáry? Chci si doma v rámci bouldrovky vyrobit asi 4m dlouhou, dostatečně hlubokou, 40st. převislou širočinu. Konstrukce bude dřevěná. Šíře pravděpodobně fixní (kvůli tuhosti). Momentálně řeším povrchovou úp
  Re: výroba cvičné spáry 02.04.2017 ...posypat.... pochopitelně :D
  Re: výroba cvičné spáry 03.04.2017 je nutné to pískování? nesežere to zbytečně hřbety rukou? budeš trénovat v rukavicích? nebude lépe &
    Re: výroba cvičné spáry 03.04.2017 spíš to bude žrát lezečky - wideboys ve filmu určitě nepískovali
Jaký batoh pod bouldermatku? 01.04.2017 Ahoj, jaký byste doporučili batoh (značka, typ), který by se vlezl pod bouldermatku na zádech? Někdo tomu myslím říká klíště... :) Díky!
  Re: Jaký batoh pod bouldermatku? 01.04.2017 Když ho dáš na bouldermatku (ne pod), tak to může být kterýkoliv.
stiskovy chyty 31.03.2017 Zdar,
dokazal by nekdo doporucit, kde poridit dreveny chyty na trenink stiskovyho uchopu?
Sem spis slabej nez silnej, takze neco zacatecnickyho.
Mam beastmakera a tohle mi tam dost chybi, tak bych rad neco co nasroubuj
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 můžeš si koupit dřevěný koule od amuerte asi, průměr 10cm a pověsit na hrazdu a na tom viset...nebo
    Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Ja mel na mysli takovej ten tramek co chytis mezi palec a prsty, spis vertikalne orientovanej, tenhl
      Re: stiskovy chyty 31.03.2017 uřízni kus prkna, provrtej, protáhni smycí a zavěs. Napadá mě i inovace - když nařežeš stejně velké
        Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Ta inovace tě napadla na amuerte stránkách? :-)
          Re: stiskovy chyty 03.04.2017 co je amuerte?
      Re: stiskovy chyty 31.03.2017 když budeš cvičit na těch koulích stisky, tak se ti jistojistě zlepší síla stisku i na "tvých&q
        Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Diky!
Nedalo mi to, protoze sem mel pocit ze koule jsou sice na "pinch" nap
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Za mě nejlepší na stist ta otočná hrazda od Amuerte
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Ahoj. Ja bych doporucil zakoupit dva kusy valecku na testo po cca 100,- Trochu duvtipu (zavesit vert
  Re: stiskovy chyty 31.03.2017 Nejlépe když jim přímo napíšeš co potřebuješ a myslím, že Ti rádi poradí a vyjdou vstříc.
  Re: stiskovy chyty 01.04.2017 koupil jsem si dětský baseballky zezhora navrtal očko a pověsil na špagát
    Re: stiskovy chyty 01.04.2017 kde ale na skále/stěně máte takovej typ úchopu? velmi málo, to spíš ty koule
1
...
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
...
2263
  Re: Francie - průvodce Jo ja mam, mam vlastne celou Francii.Ja mam a nepujcim. Diky za dotaz. Ja ano. 12:32:02 03.04.2017odpovědět
    Re: Francie - průvodce Škoda, ale díky. Měl jsem na mysli průvodce v elektronické podobě, to netuším jak by šly půjčit:) Popravdě jsem čekal spíš odpovědi: "já nemám", "já taky ne"...:-)
Míra 12:44:07 03.04.2017odpovědět
      Re: Francie - průvodce Jestli chceš místňáky potěšit, vyndej z batohu zkopčenýho průvodce. I když ani na Rockfax se netváří moc mile... 13:04:05 03.04.2017odpovědět
        Re: Francie - průvodce když stáhne tarn a Jonte z uloz to, nikdo nepozná, že to má zkopčené 13:08:54 03.04.2017odpovědět
        Re: Francie - průvodce Jasný, ok. Plánuju výlety po francii, tak jsem chtěl okouknout oblasti, vybrat sektory.
Mira 13:09:16 03.04.2017odpovědět
          Re: Francie - průvodce Tak si ty průvodce kup! No photocop 21:05:05 03.04.2017odpovědět
            Re: Francie - průvodce Koupim a uz di spat :-) Mira 21:27:07 03.04.2017odpovědět
              Re: Francie - průvodce Spíš ty se prober. No photocop 22:07:07 03.04.2017odpovědět
                přátelská rada Hele, já ti to vysvětlim: týpek ti na tvoje vychovatelský pokusy z vysoka se*e.
Nikdo neříkal, že si je nekoupí, ono je někdy fajn se zeptat na zkušenosti, než si něco vybereš, víš? A mezi skutečnými lezci je normální si přátelsky poradit, ale to se tě zřejmě netýká, stejně jako spousty malejch českejch rejpálků. T. 22:22:25 03.04.2017odpovědět
                  Re: přátelská rada Teda zamenit puvodni otazku s otazkou na zkusenosti ostatnich lezcu o danych dilech chce hodne fantazie :) 14:18:59 04.04.2017odpovědět
                    Re: přátelská rada smysl pro víc věcí než je fantazie tady projevil anonym "Ja ano" hned v prvním hodnotným příspěvku, když začal psát něco o půjčování. Rozbory si nechám od cesty, mám jiný věci na práci a ten, kdo by si je potřeboval uvědomit, má beztak vygumováno. Klobouk dolů před Mírou, že reagoval věcně a mile. T. 16:15:04 04.04.2017odpovědět
                      Re: přátelská rada Tak samozrejme, jedina vecna odpoved na puvodni otazku je "mam" nebo "nemam". K tomu ta odpoved, ktera ti tak lezi v zaludku neni daleko.
Tu na lezci se docela zazilo "kdy to bude na uloz.to?", tak se ani nedivim, ze otazka "nemate pruvodce v el. podobe" navadi k jistym predsudkum. A taky chapu, ze se vuci takove reakci zacnou vymezovat lide u kterych by to nebyly predsudky, ale realita. Klidne si kopirujte, skenujte, ukladejte na uloz.to, ale pak se nedivte, ze se vam na to autori do budoucna vyserou.
Kazdopadne, pokud jde o zkusenosti s danymi oblastmi, na netu je hromada reportu ze vsech zminenych oblasti a ty vydaji za vice nez listovani pruvodcem. 17:14:22 04.04.2017odpovědět
                        Re: přátelská rada No k tomu bych měl jednu výhradu - cesta do budoucna nejsou tištěné průvodce, ale aplikace a online služby, kde si za pár nějakých peněz předplatíš roční přístup a máš klid. Takže i když třeba mám na nějakou oblast tištěného průvodce, stejně na webu sháním nějakou elektronickou kopii, podle které mohu plánovat nebo kterou si mohu ve volných chvílích prohlížet na tabletu/mobilu.
Otevřu si na googlu mapy, vedle elektronického průvodce, podívám se, co je kde okolo, kde je jaké ubytko, kudy vede příchod k mým vybraným cestám a podobně. Když mám tištěného, leží mi tu kniha, ve které jsem si něco našel, to musím přepisovat, listovat, nemám ji stále při ruce, nemohu si dělat poznámky, nemohu si dělat seznamy - jasně, že to jde, ale proč, když v elektronické podobě je to jednodušší. A ještě s aktuálními infomacemi, komentáři, fotkami, nabídkou ubytka... Moc hezky to má udělané http://www.frankenjura.com
Takže já osobně považuji tištěné průvodce za přežitek, ať jsou základní a hrubé informace zdarma, ať si to lidi kopírují, posílají, stejně to dělají. A hlavní těžiště příjmu financí pro autory má být v aplikacích a online přístupu. 18:53:29 04.04.2017odpovědět
                          Re: přátelská rada Porad to nekdo musi udelat. Je jedno jestli delas appku a hlavne jeji obsah nebo knihu. Ta prace se musi nejak zaplatit. 10:10:06 06.04.2017odpovědět
                            Re: přátelská rada Nechápu tvůj příspěvek. Samozřejmě, že se autorům musí zaplatit. Ale od klientů májí být peníze získány za online přístup a aplikaci a nadstandardní a doplňkové služby, ne za papírového průvodce. Na papíře má být hrubý základ, použitelný v omezené míře, kdo chce více, má si zaplatit. Viz stránky frankenjury. 10:46:40 06.04.2017odpovědět
                        Re: přátelská rada Chápu tvůj dohad, ale je to právě jen neověřenej dohad a ty následující reakce fakt nemají s lezeckým duchem co dělat. V žaludku mi to fakt neleží, neměj obavy, venku je krásně.
A k otázce půjčování/kopírování: existují knihovny, takový ty místa, kde si lidi půjčují knížky, ale dnes i mapy, průvodce, CD, DVD... A přesto to neznamená, že by nekvetl obchod. T. 12:57:41 05.04.2017odpovědět
                          Re: přátelská rada Zato interpretace otazky "nemate nekdo v el. podobe" jako "chci zjistit informace o oblastech" neovereny odhad neni.
Co se tyka pujcoven, z kazdeho pujceni jde poplatek ditributorum, autorum atd... Coz se nedeje, kdyz nekdo naskenuje pruvodce a hodi to na net. 10:13:02 06.04.2017odpovědět
                            Re: přátelská rada No vidíš - kdyby to bylo na webu, nemusí se platit poplatky distributorům, obchodníkům, odpadají peníze na materiál, tisk, dopravu... a autoři mohou pohodlně žít z poplatků a inzerce na webu. 11:24:53 06.04.2017odpovědět
                              Re: přátelská rada Provozujes nejaky web? Asi ne, co? Zit pohodlne z poplatku za inzerci v tak male a divne komunite jako je ta lezecka... Asi ne. Kazdopadne, rozhodnuti o forme pruvodce a forme distribuce je na autorech. Rozhoduji se jak se rozhoduji, tvoje "no vidis" oduvodnujici kradez jim asi moc prostredku pro budouci tvorbu neprinese. 11:41:53 06.04.2017odpovědět
                                Re: přátelská rada Nesmysl. Jistě, asi těžko vyžít z affiliate programů, ale pokud se webu věnuješ a máš dobře propracovanou obchodní strategii a jednáš přímo se zadavateli reklamy, například prezentace a ubytování u jednotlivých sektorů, stravování, půjčoven aut nebo kempů, tak se finance pohybují opravdu hodně vysoko. 16:15:54 06.04.2017odpovědět
                                  Re: přátelská rada U uspesnych vyjimecnych webu to tak je. Napr. tu Standa z lezce uz kupuje treti Lambo a prave koupil zamek v Provance.
Mas vubec nejaky web nebo jen tlumocis sve domnenky?
A kdyz se autor rozhodne pro distribuci v papirove podobe je nutne to respektovat, ne hledat zpusoby a vymluvy proc jeho zamer nicit nebo ho okradat se smyslenim "podle me je svet zadarmo a kdo ma jinou predstavu, mili se". 17:06:07 06.04.2017odpovědět
                                    Re: přátelská rada Jenže tento případ monetizace není případem Lezce. Pokud nevidíš rozdíly, nemá smysl o tom diskutovat dále :-) Jinak samozřejmě autoři ať si volí způsob, jaký chtějí, je to jejich problém. Lezci si to budou řešit také podle svého :-) 18:54:39 06.04.2017odpovědět
                                      Re: přátelská rada Takze jen domnenky :) 20:55:24 06.04.2017odpovědět
                                        Re: přátelská rada Když myslíš, vymlouvat ti to nebudu. Je to tvůj problém, já se současným systémem problém nemám :-) 22:39:30 06.04.2017odpovědět
                            Re: přátelská rada Skenování? Elektronická podoba může být už od vydavatele, takže dohady, dohady, zae jenom negativistický dohady. Když někomu půjčím svůj tištěný legálně koupený průvodce třeba na Slovinsko, tak by to byl jistě taky problém. Smutnej pohled na svět, drž se, přeju hodně sil. T. 14:35:27 06.04.2017odpovědět
                              Re: přátelská rada Bojujes se svymi interpretacemi, ne se skutecnosti a navic stavis sve dohady nad dohady ostatnich...
A nedej boze pustit floka jako odmenu za jeho praci, coz..? 17:08:12 06.04.2017odpovědět
                                Re: přátelská rada No hele, krásný příklad jsou hory info. Někam chci jet, kouknu na jeho web, najdu si popis, topo, gps nástupu... a platím mu tím, že shlédnu nějakou tu reklamu. To samé pro další weby. Jezdím do Jury pravidelně? Mám oba díly dvouldílného průvdce, nebyly zrovna levné, ale mají pro mne tu hodnotu. Pokud ale náhodou jedu jednou někam jinam, průvodce kopíruji/stahuji, tam pro mne tu hodnotu, za kolik se prodává, nemá. 18:58:42 06.04.2017odpovědět
                                  Re: přátelská rada Tak pokud to stahnes z uloz.to apod. tak platis uplne nekomu jinemu nez autorovi. Autorovi platis jen v tom pripade, ze ten pruvodce pres web distribuuje sam coz zatim neni moc caste. 20:57:30 06.04.2017odpovědět
                                  Re: přátelská rada Pro me mnoho veci nema hodnotu takovou jaka je jejich pozadovana cena, ale ze bych je kvuli tomu kradl, to ne.. 20:59:23 06.04.2017odpovědět
                                  Re: přátelská rada Takže zloděj. No a máme to. No photocop 21:34:06 06.04.2017odpovědět
                                    Re: přátelská rada Hm, když to berete takto, tak asi ano. Ale v klidu se s tím srovnám, výčitky mne netrápí. Jak jsem psal - kdyby to dali k sobě, dostali by alespoň trochu oni, ne ulozto nebo torrenty. Takto nemají nic. Jejich chyba, ne moje :-) 21:53:24 06.04.2017odpovědět
                                      Re: přátelská rada Chyba bude v rodičích, ty za to nemůžeš, když sis to tak hezky omluvil. No photocop 21:55:01 06.04.2017odpovědět
                                        Re: přátelská rada V pořádku. Ať byli rodiče jakýkoliv, já jsem spokojen. A to je to, co se počítá :-) 22:38:02 06.04.2017odpovědět
                                          Re: přátelská rada S tebou je legrace pane Bartáček ☺ No photocop 07:56:32 07.04.2017odpovědět
                                      Re: přátelská rada Neplati mi pul mega mesicne, jejich chyba, budu krast. Mam na to prece pravo, kdyz mi neplati. 23:04:04 06.04.2017odpovědět
                                        Re: přátelská rada Opravdu uvažuješ jen tak, že ochota k výdajům se řídí jen výší příjmu? To je poněkud zkreslený pohled. 23:33:49 06.04.2017odpovědět
                                          Re: přátelská rada Nepochopils. To byla analogie k tvemu pocinani :) 00:07:47 07.04.2017odpovědět
                                            Re: přátelská rada Právě že nebyla. 07:27:56 07.04.2017odpovědět
                                              Re: přátelská rada Byla. Nechapes, nema smyslu to dal resit.. 11:00:52 07.04.2017odpovědět
                                                Re: přátelská rada Tak to příště buď vysvětli, nebo vol lepší analogie :-) Tady jsou samí debilové, musíš na nás pomalu... 12:49:38 07.04.2017odpovědět
                                Re: přátelská rada Myslím, že kdo tu s čím bojuje je ostatním evidentní a já už v rozporování nepokračuju. Jak říkám, přeju hodně sil, třeba ti to dojde. T. 21:33:45 06.04.2017odpovědět
                                  Re: přátelská rada A treba to dojde tobe ;) 23:04:39 06.04.2017odpovědět
  Re: Francie - průvodce Ceuse zde
http://www.horosvaz.cz/kni hovna-chs/ceuse/
Jonte a Tarn tady
http://www.horosvaz.cz/kni hovna-chs/france-languedoc-roussillon/
Sice to neni v el.podobě, ale kdybys byl v nouzi... 22:32:49 03.04.2017odpovědět
    Re: Francie - průvodce smaž mezeru :-) T. 22:33:40 03.04.2017odpovědět
    Re: Francie - průvodce Díky:)
Míra 13:19:08 04.04.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: