Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pietra di Bismantova10.04.2017
Ahoj,
nemáte někdo osobní zkušenost s lezením v italské oblasti Pietra di Bismantova. Na webu toho moc není. Zajímá mě především možnost přespání na místě a info o průvodci (je-li k mání na místě nebo jen přes internet. obchody).
Díky Martin
 Re: Pietra di Bismantova10.04.2017
Tohle jsi viděl:
  Re: Pietra di Bismantova10.04.2017
Právě tenhle článek mě nalákal, ale nenašel jsem nic o dostupnosti průvodců a hlavně o tom spaní. Na
   Re: Pietra di Bismantova10.04.2017
Johny tam psal, cituji: K italské pohodě přidává zdejší Refugio nad parkovištěm, kde se dá průvoda k
    Re: Pietra di Bismantova10.04.2017
Jo díky, ale přece jen je to sedm let stará informace, na italskym webu psali, že je v baru k náhled
 Re: Pietra di Bismantova11.04.2017
Byl jsem tam pred dvema lety a udaje z clanku jsou aktualni. Pruvodce se da koupit dole ve meste ve
  Re: Pietra di Bismantova11.04.2017
Díky za info.
  Re: Pietra di Bismantova11.04.2017
Zdar, je to místo na děti? Jde mi o plac pod skalou, případně nějaké použitelné okolí... Díky

 Kartáček - Kavčí lom v Srbsku a Pendolino a spol.09.04.2017
Dnes 9.4.2017 jsem našel v Kavčím lomu v Srbsku kartáček  - majiteli předám v Praze, aby mu "nevypadaly zuby", nechte spojení zde v diskusi.
Kartáček tam mohl ležet delší dobu.

Dále upozorňuji všechny lezce, aby dávali

 Hledáme lezce09.04.2017
Ahoj! Sháníme do krátkého filmu FAMU muže libovolného věku, který by hrál zraněného turistu a nechal by se vytahovat po srázu nahoru. Točíme už tento týden, celé úterý a část středy, v Českém krasu (blízko Malé Ameriky). Dopravu z Prahy, jídlo apod. zajis
 Re: Hledáme lezce09.04.2017
Proč to nezahraje jeden z těch kaskadérů?
  Re: Hledáme lezce09.04.2017
Protoze ma strach :D
  Re: Hledáme lezce09.04.2017
Protože kaskadéři musej dohlížet i na bezpečnost štábu, spouštět kameramana a vytahovat ho nahoru ap
   Re: Hledáme lezce09.04.2017
No to bude bžunda. To bych chtěl z povzdáli sledovat.
 Re: Hledáme lezce09.04.2017
O honoráři nepíšeš nic záměrně? Počítáte, že se někdo nechá spouštět skalní stěnou jen pro zábavu? T
  Re: Hledáme lezce10.04.2017
Co bys chtěl když budeš jen ležet na lehátku??
 Re: Hledáme lezce09.04.2017
O honoráři nepíšeš nic záměrně? Počítáte, že se někdo nechá spouštět skalní stěnou jen pro zábavu? T
 Re: Hledáme lezce09.04.2017
O honoráři nepíšeš nic záměrně? Počítáte, že se někdo nechá spouštět skalní stěnou jen pro zábavu? T
  Re: Hledáme lezce09.04.2017
50/hod

 Foto dne08.04.2017
Děvčeti ve fialovém tílku to moc sluší. Nemá někdo kontakt?
 Re: Foto dne10.04.2017
jsi@magor.cz

 Poprvý v Arcu07.04.2017
Ahoj, jedem poprvé do Arca. Prosím o rady. Na co si dát pozor, kde se ubytovat? Jakým sektorům se vyhnout ( lezem 5,6), jsou s touhle obtížností i nějaké vícedélkové sektory? Kde nakupovat? Co s sebou speciálního? Díky moc za rady, které budou konstruktiv
 Re: Poprvý v Arcu07.04.2017
:D :D :D Tohle nemuze nikdo myslet vazne!!!!! To je jak naposledy s tim veganstvim!!!!!
 Re: Poprvý v Arcu07.04.2017
Nakupovat podle moznosti v obchode.
 Re: Poprvý v Arcu07.04.2017
Z Rozvadova na jih a děj se vůle boží ;-)
  admini spící...08.04.2017
Na vícedýlky se mrkněte po průvodci Sarca Walls, je tam toho mraky.

Btw: Škoda, že je
   Re: admini spící...08.04.2017
No nevím, který komentář je mimo a měl bych ho vymazat, jestli ten tvůj nebo ten nad tím, v každém p
    Re: admini spící...08.04.2017
Dost mimo je ten od T. Teda jeho podstatna cast se absolutne netyka tematu.
    Re: admini spící...08.04.2017
tyto dva

21:56:59 07.04.2017


22:01:08 07.04.2017
    spi dál08.04.2017
Byl bych v pokušení tě vyzvat, aby sis přečetl znovu první větu mýho předchozího příspěvku, ale buď
     Re: spi dál09.04.2017
Ne, nebudu mazat něčí názor, že úvodní příspěvek je provokací. Možná, že je, možná je myšlen upřímně
      Re: spi dál09.04.2017
Však teď taky nikdo neříkal, že bys měl něco mazat.
Promiň, že ti to zopakuju:
"
       Re: spi dál10.04.2017
Moderujeme to, alespoň se o to snažíme, to uhlídat. Mažeme spam, vytečkováváme vulgarity, žalovateln
        Re: spi dál10.04.2017
Tahle odpověď už vypadá jinak :-)
Mazání zadavatelem otázky je jedna možnost, chápu proč se n
         Re: spi dál11.04.2017
Rozpoznavaní učivatele podle IP je v dnešní době celkem úsměvné a zcela nefunkční. Jediná ochrana je
          Re: spi dál11.04.2017
PS: registrace asi nezamezí spamování akorát to bude pro spamera složitější nebo muže dostat ban a b
          Re: spi dál11.04.2017
kdyby bylo vidět, že z jedný adresy chodí většina trollících příspěvků, jedno pod jakým jménem a kol
           Re: spi dál11.04.2017
Povolil bych prispevky jen lidem kteri:
1) maji stejne nazory jako ja
2) osobne se pro
            Re: spi dál13.04.2017
různost názorů je v pohodě, pokud jsou k věci a dodržují psaná pravidla diskuze (které většina disku
             Re: spi dál13.04.2017
Bod 1) tedy změňme:
jen ty příspěvky, které jsou podle uživatele T. k věci.
              Re: spi dál13.04.2017
:-) na mě jako jednotlivci moc nesejde, takže si dovolím drobné zpřesnění:
"...k věci p
           Re: spi dál12.04.2017
No myslim že ne Tyme, jde o to že většina z nás nemá veřejnou IP a podstatná část lidí využívají tře
            Re: spi dál13.04.2017
v tomhle se jak vidíš bohužel moc nevyznám...
      Re: spi dál09.04.2017
musim souhlasit, lezec je takovej virtualni prostor, kde polozis vcelku normalni dotaz a dozvis se,
       Re: spi dál10.04.2017
Není to, co píšeš, tak zcela pravda.
Na konkrétní dobrý dotaz, dostaneš většinou rychle dobro
       Re: spi dál10.04.2017
Jasne, na blby dotazy se vyroji blby odpovedi a pak rada mravokarcu, kteri volaji po diskuzi podle j
        Re: spi dál10.04.2017
No dejme tomu že ty a Jirka máte pravdu, pak mi ale vysvětli, proč poslední rok dva se běžně při deb
        Re: spi dál13.04.2017
hm?
Nevím koho myslíš mravokárcema, protože co takhle čtu nebo poslouchám, řekl bych že větši
 Re: Poprvý v Arcu07.04.2017
V Arcu si najdeš všechno, cest v této obtížnosti je tam dost a dost. Pro vícedélky to chce průvodce
 Re: Poprvý v Arcu07.04.2017
Pokud myslíš 5,6 v UIAA stupnici a ne 5,6 francouzských (to bych tam za tím čekal nějaká ta písmenka
  Re: Poprvý v Arcu08.04.2017
Jižní Tyrolsko začíná ještě kus na sever. Tohle byla vždy z jazykového hlediska románská (italská) o
 Re: Poprvý v Arcu09.04.2017
Hele ne ze bych vam chtel bourat plany, ale mozna to fakt prehodnotte... Chapu ze treba nekdo nemuze

 Lezení Lisabon07.04.2017
Ahoj, v červnu máme v přítelkyní v plánu portugalsko, ale já bych se nerad celou dovolenou valel u moře a koukal po památkách se skleničkou Portského, tak bych se vás zkušenějších zeptal jestli nevíte o nějaké zajímavé oblasti, kde jsou i lehčí cesty,aby
 Re: Lezení Lisabon07.04.2017
rajbasy, převisy, spáry, sportovky, nebo trad?
  Re: Lezení Lisabon07.04.2017
a žula, vápno, nebo vyvřeliny? jednodélky, nebo multipičky?
  Re: Lezení Lisabon07.04.2017
No tak nevim co okolí lisabonu nabízí, nikdy jsem tam nebyl tak beru ty sportovky pro drahou a převi
  Re: Lezení Lisabon07.04.2017
No tak nevim co okolí lisabonu nabízí, nikdy jsem tam nebyl tak beru ty sportovky pro drahou a převi
  Re: Lezení Lisabon07.04.2017
a spíš jednodelky
  Re: Lezení Lisabon07.04.2017
a materiál neřeším :)
 Re: Lezení Lisabon07.04.2017
Sintra zula. Reguengo de Fatal vapno. Hledej najdes. Je toho vic...ale neni to Spanelsko:-)

 lezení04.04.2017
proč se v inzerci pořád objevuje - hledám spolulezce...dnes--na pohodu..?

o co jako jde při lezení napohodu, ono se dá lízt i jinak??
 Re: lezení04.04.2017
Jasně že dá, potkal jsi někdy ambiciozní matky (lidově řečeno kravky co toho moc nedokázali a léčí s
  Re: lezení06.04.2017
A já myslel, že "Pohoda" je název nějaký umělky, když se to tu vyskytuje tak často...
 Re: lezení05.04.2017
Anebo ještě..99% lidi rikaji ze lezou na pohodu/tim jinak říkáji, ze zanedbali trenink i zivotospra
  Re: lezení06.04.2017
Áda leze taky na pohodu, a navíc mu jdou i vysoký čísla
  Re: lezení07.04.2017
Pokud mas nejaky trenink a striktne kvuli necemu dodrzujes zivotospravu, tak uz to rozhodne na pohod
   Re: lezení07.04.2017
Tímto nám vznikla definice pohodáře - striktně s*re na jakýkoli trénink a životosprávu! :D (omfg deb
    Re: lezení07.04.2017
Chudák třeba takový celiak - nemá šanci býti pohodářem, ani kdyby si klky rozkrájel.
 Re: lezení05.04.2017
Takový inzerát já vnímám tak, že dotyčný není ochoten ti při lezení věnovat víc, než je jeho komfort
  Re: lezení05.04.2017
bych to nebral tak negativně. ale souhlasím, že "na pohodu" je velmi široký pojem, který m
  Re: lezení06.04.2017
Tomu rozumim, ale lezení i jiný aktivity se přece primárně dělaj proto, že si chce člověk udělat dob
 Re: lezení05.04.2017
No ja v tom ctu, ze chtej lyzt s nekym kdo zbytecne nestresuje kvuli picovinam.

Zazil
  Re: lezení05.04.2017
Jo jo, ale nevím o nikom podobném, kdo by hledal parťáka v inzerci. Jako třeba nacvičovat cestu OS+1
  Re: lezení05.04.2017
Picovina je pro kazdeho neco jineho.
 Re: lezení05.04.2017
Zasraní pohodáři.
 Re: lezení05.04.2017
Já bych chápal na pohodu tak, že si chce zalézt a neřešit při tom p..oviny jako například co to znam
  Re: lezení06.04.2017
Anebo...kdo leze opravdu na pohodu, tak o tom nemluvi...ten kdo leze blbe, ale ma ambice, tak říká z
   Re: lezení07.04.2017
Hlavne to jake obtiznosti kdo leze nebo jake ma ambice nema nic spolecneho s pohodou. Ambiciozni clo
    Re: lezení07.04.2017
blbe ctes...to prave trvrdim, ze není, ale ze to říká...vzdyt to znas, plna huba kecu a citatu o nad
 Re: lezení09.04.2017
Opakem lezení "na pohodu" mi přijde "na krev".

 Zkušenosti Tendon Lowe 9,704.04.2017
Ahoj, kdo má zkušenosti s tímto lanem? zajímá mě vše: manipulovatelnost, životnost, atp.
Díky Martin
 Re: Zkušenosti Tendon Lowe 9,704.04.2017
Nemám ho, ale lezl jsem na něm. Troufám si říci, že ze všech lan, co jsem měl v ruce, bylo tohle nej
  Re: Zkušenosti Tendon Lowe 9,704.04.2017
Tady podobne.

Sice nemam zkusenost se singly, ale ma pulky master i lowe. A master je
 Re: Zkušenosti Tendon Lowe 9,704.04.2017
Zvažoval sem ho, nakonec padla volba na ,,novinku '' Master PRO 9.2 a sem maximálně spokojen :-) váh

 Rovereto -Verona03.04.2017
Zdar, existuje nejaky uceleny pruvodce na skalky mezi Roveretem a Veronou zapadne od A22 ? Jde me jen o nasmerovani, pak uz si ho nekde sezenu a koupim.
 Re: Rovereto -Verona03.04.2017
Oops, myslel jsem vychodne, tedy doprava při pohledu na mapu.
  Re: Rovereto -Verona03.04.2017
že to plete když si představuješ že "jedeš dolu" vid? :)
 Re: Rovereto -Verona03.04.2017
Ceredo znáš?
  Re: Rovereto -Verona03.04.2017
Ceredo neznam, bral jsem to jako jednu z moznosti. Tesne okoli Rovereta je v "Arco rock",
   Re: Rovereto -Verona03.04.2017
Ceredo je parádní, kolem 150 cest. Pod 6b nic moc, ale nad pěkný

 koule závěs03.04.2017
zdarec frikulíni, mám doma patnáctku dřevěnou kouli buk bude na shyby a visy obouruč. truhlář neměl tak dlouhý vrták tak ji mám nevrtanou a řeším závěs. vidím to na ocelový vrut s očkem ale mám trochu bobky, že to svýma 90 kg vytrhnu.byla by vrtaná tak 3
 Re: koule závěs03.04.2017
Vrut s očkem v pohodě, nakonec aj ten truhlář asi :-D
 Re: koule závěs03.04.2017
Existuje vrut, i hoodne velkej, co ma misto klasicky sroub hlavy z vnejsku zavit a zevnitr hvezdu ab
 Re: koule závěs04.04.2017
použil bych co nejdelší vrták o průměru řekněme 10 mm. 10-12 cm do hloubky by mělo stačit. Pak bych
  Re: koule závěs04.04.2017
a když už, tak bych prostě použil co nejdelší vrut s očkem a předvrtal bych si to tenčím vrtákem do
   Re: koule závěs04.04.2017
v každém vesnickém koloniál-drogerie-železářství tě ten vrták bude stát pár desetikorun (z bláta sic
 Re: koule závěs04.04.2017
já bych to taky provrtal skrz...nějakej stolař v okolí na to musí mít vercajk a za 2 lahový plzně to

1   ...   235   236   237   238   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Poprvý v Arcu
Ahoj, jedem poprvé do Arca. Prosím o rady. Na co si dát pozor, kde se ubytovat? Jakým sektorům se vyhnout ( lezem 5,6), jsou s touhle obtížností i nějaké vícedélkové sektory? Kde nakupovat? Co s sebou speciálního? Díky moc za rady, které budou konstruktivní a nápomocné. At to leze. H.
Honza21:46:54 07.04.2017
odpovědět 
 Re: Poprvý v Arcu
:D :D :D Tohle nemuze nikdo myslet vazne!!!!! To je jak naposledy s tim veganstvim!!!!!
21:56:59 07.04.2017
odpovědět 
 Re: Poprvý v Arcu
Nakupovat podle moznosti v obchode.
22:01:08 07.04.2017
odpovědět 
 Re: Poprvý v Arcu
Z Rozvadova na jih a děj se vůle boží ;-)
22:07:51 07.04.2017
odpovědět 
  admini spící...
Na vícedýlky se mrkněte po průvodci Sarca Walls, je tam toho mraky.

Btw: Škoda, že je lezec.cz platforma naprosto bez vývoje. Poslední dobou se tu totiž stává normou na běžný dotazy psát komentáře naprosto mimo, který diskuzi zasviňujou, znepřehledňujou a tím berou chuť přispívat k věci... Moderovat to admini nechtějí, tak by mohli dát tuto možnost zadavateli otázky. Ale proč pečovat o svůj prostor, že? Spěte dál, je jen otázkou času, kdy se najde zdatný konkurent.
T.00:45:08 08.04.2017
odpovědět 
   Re: admini spící...
No nevím, který komentář je mimo a měl bych ho vymazat, jestli ten tvůj nebo ten nad tím, v každém případě díky moc všem za zájem a hore zdar.
 Standa07:14:05 08.04.2017
odpovědět 
    Re: admini spící...
Dost mimo je ten od T. Teda jeho podstatna cast se absolutne netyka tematu.
09:10:18 08.04.2017
odpovědět 
    Re: admini spící...
tyto dva

21:56:59 07.04.2017


22:01:08 07.04.2017
honza11:49:06 08.04.2017
odpovědět 
    spi dál
Byl bych v pokušení tě vyzvat, aby sis přečetl znovu první větu mýho předchozího příspěvku, ale buď v klidu, věcnou debatu nečekám, nevyhýbáš se jí podobným způsobem zdaleka poprvé :-)
T.23:56:42 08.04.2017
odpovědět 
     Re: spi dál
Ne, nebudu mazat něčí názor, že úvodní příspěvek je provokací. Možná, že je, možná je myšlen upřímně. Ultraobecná otázka typu, na co si dát pozor, může vyvolat podobné pochybnosti. Tedy tak asi. Dobrou noc.
 Standa00:29:50 09.04.2017
odpovědět 
      Re: spi dál
Však teď taky nikdo neříkal, že bys měl něco mazat.
Promiň, že ti to zopakuju:
"Moderovat to admini nechtějí, tak by mohli dát tuto možnost zadavateli otázky."

Je smutný, že názory na vývoj lezce jsou tu takhle odbývaný. Jestli se k podobným hlasům někdo z vás jinde víc vyjadřujete, dej mi vědět, už to pár let moc nesleduju...
T.17:37:35 09.04.2017
odpovědět 
       Re: spi dál
Moderujeme to, alespoň se o to snažíme, to uhlídat. Mažeme spam, vytečkováváme vulgarity, žalovatelné věci, když se o tom dozvíme, např. na mailovou žádost, protizákonné věci či to, co by mohlo být trestnou činností, když to rozpoznáme.
Díky za námět na technické řešení diskusí, vezmeme v úvahu při tvorbě nového Lezce. Snad už to v nějaké dohledné době dokončíme. I když, aby čtenáři mazali cizí komentáře, když se jim nelíbí, to asi cesta nebude. Ale všelijaké hodnocení příspěvků apod., to udělat lze.
Extra diskuse o vývoji Lezce tady není. Tedy můžeš náměty psát tady. Nebo mi napiš do mailu. Díky moc za zájem a hore zdar.

 Standa08:52:01 10.04.2017
odpovědět 
        Re: spi dál
Tahle odpověď už vypadá jinak :-)
Mazání zadavatelem otázky je jedna možnost, chápu proč se nelíbí, ale jsou další možnosti. Přispívání jen registrovaných, nemožnost odeslání odpovědi bez podpisu (jakýkoli znak, pro zpřehlednění diskuze), ukázání počátečních čísel I.P. adresy...kdyby si to mohl zadavatel otázky navolit, bylo by to fajn.
A jinak mazání odpovědí který se nelíbí, je samozřejmě mimo. Ale mazání odpovědí, který porušují jasně daný pravidla, to už je jiná kapitola. Když si dáte tu práci s vydefinováním pravidel diskuze, tak tim vyřešíte půlku problémů. Vulgarity jsou nepodstatný, horší je trolling a ještě horší je anonymní trolling. A pokud byste umožnili zadavateli otázky, aby zaškrtnul možnost přispívání jen registrovaných lezců, mohli byste si časem sami porovnat různý parametry diskuzí volných a registrovaných - ať už parametry svědčící o kvalitě diskuze nebo parametry ekonomickýho rázu, který jsou zásadní pro vás jakožto majitele webu.
T.10:57:09 10.04.2017
odpovědět 
         Re: spi dál
Rozpoznavaní učivatele podle IP je v dnešní době celkem úsměvné a zcela nefunkční. Jediná ochrana je registrace.
12:46:19 11.04.2017
odpovědět 
          Re: spi dál
PS: registrace asi nezamezí spamování akorát to bude pro spamera složitější nebo muže dostat ban a bude muset dělat další účet...
12:49:31 11.04.2017
odpovědět 
          Re: spi dál
kdyby bylo vidět, že z jedný adresy chodí většina trollících příspěvků, jedno pod jakým jménem a kolika registracema, tak by se ten ban dával ochotněji.
Pak taky existuje něco, jako ověřená registrace...
T.13:18:51 11.04.2017
odpovědět 
           Re: spi dál
Povolil bych prispevky jen lidem kteri:
1) maji stejne nazory jako ja
2) osobne se prokazou adminovi lezce dvema doklady totoznosti
14:39:04 11.04.2017
odpovědět 
            Re: spi dál
různost názorů je v pohodě, pokud jsou k věci a dodržují psaná pravidla diskuze (které většina diskuzních webů má). Tady se jede podle nepsaných pravidel, což je pro většinu lidí v pohodě, ale vždycky se čas od času najde někdo asociální...
T.10:09:50 13.04.2017
odpovědět 
             Re: spi dál
Bod 1) tedy změňme:
jen ty příspěvky, které jsou podle uživatele T. k věci.
10:32:25 13.04.2017
odpovědět 
              Re: spi dál
:-) na mě jako jednotlivci moc nesejde, takže si dovolím drobné zpřesnění:
"...k věci podle té skupiny lidí, na které se shodnou adminové nebo podle jasně definovaných pravidel." Jestli tou skupinou budou zadavatelé otázky nebo sami adminové nebo to bude jakkoli jinak, aby byla zachovaná možnost normální svobodný diskuse, je celkem jedno, hlavní je výsledek. Z žumpy ven. A komu žumpa vyhovuje, ten může mít taky svůj vyhražený prostor.

Svýho času jsem byl svědkem vývoje rybářskýho webu mrk.cz, kde podobnou věc řešili zřízením "Plkárny". Když byl někdo například v sekci Muškaření a začal se tam bavit třeba o tématu, které s rybařením neměl absolutně co do činění, a bylo jasné, že debata bude na dýl, tak aby to neznepřehledňovalo prostor těm, co do rubriky nakoukli kvůli muškaření, přesunul diskuzi do Plkárny. Plkárna byl navíc prostor, kde byla pravidla fakt volná. Funkční řešení ke spokojenosti jestli ne všech, tak rozhodně většiny. Ale podotýkám, že kluci co zakládali mrk.cz, byli ajťáci každým coulem a jejich web byl vždycky na špičkové úrovni. A taky čtenářská základna byla rozhodně širší, tudíž měl provoz předního rybářského webu jistě poněkud výnosnější potenciál, než web lezecký. Takže vedle know-how měli možná i jinou motivaci k tomu, aby se udrželi na špici, kde už se drží možná 18-20 let.
T.11:42:00 13.04.2017
odpovědět 
           Re: spi dál
No myslim že ne Tyme, jde o to že většina z nás nemá veřejnou IP a podstatná část lidí využívají třeba UPíčko nebo jiného velkého provozovatele, které má IP pro Prahu jen pár a pak to roztřiď ;-). Navíc pro koumáky jednoduché obejít třeba přes VPN, Tor a podobné záležitosti.
10:13:48 12.04.2017
odpovědět 
            Re: spi dál
v tomhle se jak vidíš bohužel moc nevyznám...
T.10:11:43 13.04.2017
odpovědět 
      Re: spi dál
musim souhlasit, lezec je takovej virtualni prostor, kde polozis vcelku normalni dotaz a dozvis se, ze jsi kreten. Je to skoda. Bezna reakce mych kamaradu na to, kdyz se tu na neco zeptam, je - ty jo to byla odvaha se ptat na lezci. Skoro vsichni normalni lezci uz jsou lezcem znechuceni, takze tu zrejme odpovidaj jen ti, co maj potrebu vsem rikat, jaci to jsou kreteni. anonymne. a anonymu je tu hodne - jedni chteji anonyme lidi posilat do prdele a druzi, kdyz uz maji byt posilani do prdele, tak radsi nejmenovane, nejspis aby se jim pak kamaradi nesmali, ze byli blbi a neco sem psali.
 22:42:10 09.04.2017
odpovědět 
       Re: spi dál
Není to, co píšeš, tak zcela pravda.
Na konkrétní dobrý dotaz, dostaneš většinou rychle dobrou odpověď, (sám se o to občas snažím) na nedobrý dotaz (hloupý, nebo schválně trolí dotaz) se snese spousta rádoby vtipných odpovědí.
A navíc to vypovídá o tom, jaký my lezci jsme.
Přijde mi to jako se zlobit na zrcadlo, když mám křivou hubu.
Jirka11:08:59 10.04.2017
odpovědět 
       Re: spi dál
Jasne, na blby dotazy se vyroji blby odpovedi a pak rada mravokarcu, kteri volaji po diskuzi podle jejich subjektivnich predstav.
11:37:40 10.04.2017
odpovědět 
        Re: spi dál
No dejme tomu že ty a Jirka máte pravdu, pak mi ale vysvětli, proč poslední rok dva se běžně při debatě u piva setkám s názorem, že na lezci nemá cenu se na něco ptát nebo nějak fundovaně odpovídat, protože prostor často zaberou lidi, co evidentně lezou krátce a mají spíš menší až minimální rozhled, ale o to větší chuť se bít za svůj názor. Pět nebo deset let zpátky se tohle prakticky nedělo, ojedinělé případy zapadly...teď je to jiný.
T.19:04:47 10.04.2017
odpovědět 
        Re: spi dál
hm?
Nevím koho myslíš mravokárcema, protože co takhle čtu nebo poslouchám, řekl bych že většina lidí co brblaj, brblaj právě na to, že diskuze se řídí jen subjektivními pravidly a bylo by fajn pro občasný asociály zavést psaná pravidla.
T.10:15:57 13.04.2017
odpovědět 
 Re: Poprvý v Arcu
V Arcu si najdeš všechno, cest v této obtížnosti je tam dost a dost. Pro vícedélky to chce průvodce Arco Walls od Diaga Filippi.
 jirkas22:36:23 07.04.2017
odpovědět 
 Re: Poprvý v Arcu
Pokud myslíš 5,6 v UIAA stupnici a ne 5,6 francouzských (to bych tam za tím čekal nějaká ta písmenka, 5a-6c je doost velký rozpětí), tak vícedélky v téhle obtížnosti tam moc nejsou. Pár ploten. Pokud to má být 5a-6c, tak je to o něco lepší (ne ale o moc, nejhezčí vícedélky jsou v sedmičkových /fr./ obtížnostech, přinejmenším zčásti).
Pokud vás napadlo jet tam na Velikonoce, tak příroda s váma. Budou tam děsné, ale fakt děsné davy lidí. Budete rádi, když seženete střechu nad hlavou (na spaní venku nebo v autě zapomeňte, to už je fakt neprůchozí) a neušlapou vás pod skálou nebo v obchodě (je celkem fuk, kam půjdete). Speciálního s sebou asi nic; pokud vám něco bude chybět, není problém to koupit. Jo, nevěřte pověstem, že jsou to v zásadě jižní Tyroly a tedy se domluvíte zejména německy – možná se starší generací, ale u střední a mladší jednoznačně platí, že pokud nějak jinak než italsky, tak anglicky (anglicky zdaleka ne vždycky, ale jsou vstřícní).
22:58:03 07.04.2017
odpovědět 
  Re: Poprvý v Arcu
Jižní Tyrolsko začíná ještě kus na sever. Tohle byla vždy z jazykového hlediska románská (italská) oblast.
17:50:46 08.04.2017
odpovědět 
 Re: Poprvý v Arcu
Hele ne ze bych vam chtel bourat plany, ale mozna to fakt prehodnotte... Chapu ze treba nekdo nemuze brat jen tak dovolenou (ucitele...), ale pokud to jde, tak bych radsi doporucil vzit dva dny dovolene na prodlouzeny vikend a do Arca jet az po velikonocnich prazdninach (ty jsou v Nemecku a Svycarsku skoro 2 tydny okolo velikonoc, a to nevim jak je to v Italii). Na Velikonoce se vetsinou hodi nejake nekonvencni projekty - neco kde se nehromadi az takove masy. Klidne pisky, nebo treba zkusit nejake nizsi hory na jih exponovane a potrapit nejake lehci vicedelky...
Radek12:51:56 09.04.2017
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi