Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Olberg lezecká stěna - Blansko
Bouldering za oponou - Měnín
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
2D chyty - Praha 6
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezec.cz12.04.2017
ty jo, AO 6x na titulní fotce k článku.
nepřeháníme to trochu?

strašně mi tu chybí chybí zprávy o klucích jako špek andrej chrastina, ondra beneš, alešák, tom spilka, rozhovory od simčy ulmonový.. copak všichni spěj zimním spánkem? v
 Re: lezec.cz12.04.2017
Tak vyhrál ČP, dostal výstup roku. S tím nic nenaděláš. Tebou zmiňované ale máš v tom tlachání o pís
  Re: lezec.cz12.04.2017
myslíš ty jednoodstavcové odpovědi?
sorry jako
trochu disbalanc.

trochu
   Re: lezec.cz12.04.2017
Mas pocit, ze ti to nestaci, muzes sem nejaky rozhovor s nimi dat. Ale podivovat se, ze se nekde obj
    Re: lezec.cz22.04.2017
bože to sou kecy, klasické kecy, tlachání na netu... fuu tradá do hospody, kde za takové nikam neved
     Re: lezec.cz23.04.2017
Co to meleš za hovna? ..hrozný hovna..
     Re: lezec.cz23.04.2017
Rovnou hodnotis ten svuj prispevek? :)
    Re: lezec.cz23.04.2017
každé zboží má svého kupce, každý lezec svůj oblíbený čaj v šálku podle svého gusta...ty šálky je do

 Velikonoce ve skalách12.04.2017
Kam o Velikonocích do skal? Kam myslíte že to bude mít cenu? Jura, Arco nebo ještě někam dál? Tento rok se počasí moc nepovedlo...
 Re: Velikonoce ve skalách12.04.2017
Dál.

 Kempy Rax a okolí11.04.2017
Zdar máte někdo tušení jak to tam teď vypadá po zavření kempu v Raxu, popř. něco v blízkém okolí? Nevytvořili nahodou nějací místňáci ofico kemp?

PS: Děkuji děkuji český, slovenský, polským a maďarským cestovkám za to že to tak dopadlo. A
 Re: Kempy Rax a okolí11.04.2017
mno, taky bych se zlobil na lezce, co těch cestovek využívaly.
Jinak asi stále je možnost Wei
 Re: Kempy Rax a okolí11.04.2017
Ve Weichtalhausu se da ubytovat za 11E s OEAV.
  Re: Kempy Rax a okolí12.04.2017
A majitelkou je moc příjemná Slovenka. Takže našinec. Ochotně poradí a má tam i kopu průvodců
   Re: Kempy Rax a okolí12.04.2017
Kdyby si cetl predchozi diskuze, tak bys vedel, ze 11 E je pro lezeckou obec moc. Idealni cena je 0
    Re: Kempy Rax a okolí12.04.2017
Díky za typ, nějak mi to uniklo a pro rejpaly do 15e je to cajk. ;-)
  Re: Kempy Rax a okolí12.04.2017
Aby to někoho nepřekvapilo, na stránkách Weichtalhausu píšou, že je povinná snídaně formou švédského
   Re: Kempy Rax a okolí12.04.2017
Přesně tak. "Die Betten können ausnahmslos nur mit Frühstück gebucht werden!"
Čili
    Re: Kempy Rax a okolí12.04.2017
Hmmm, to už je pro mladý manželský pár 2000,- za víkend, k tomu benzín. No u nás je taky hezky.
     Re: Kempy Rax a okolí17.04.2017
Přesně. Pokud uvažuješ jako individualista, je ta cena v pohodě. Na rodinný lezecký víkend je to šup
      Re: Kempy Rax a okolí17.04.2017
Tak to musis jet na rodiny lezecky vikend jinam, kdyz na to nemas. Jednoduche. Funguje to tak u vsec
       Re: Kempy Rax a okolí17.04.2017
Bych dal like kdyby to tady šlo. Prostě když na to nemáš jeď jinam.

 Maják - zákaz lezení11.04.2017
jak je to s aktuálním omezením lezení na Maják?
Na SO je zákaz na všechny cesty do 30.6. https://goo.gl/i2HnwO
Na HoroSvazu nic
 Re: Maják - zákaz lezení11.04.2017
Horosvaz je marnej, na SO máš na tom odkazu co jsi poslal napravo sloupeček "poznámky ke skále&
  Re: Maják - zákaz lezení11.04.2017
upozornění na SO a hruboskalsku nemají závazný charakter, ale představují dobrovolnou spolupráci těc
 Re: Maják - zákaz lezení11.04.2017
Maják na Hruboskalsku je podle nového dokumentu OP (platný od podzmu 2016) otevřený od 1.4. a není t
  Re: Maják - zákaz lezení11.04.2017
Pane Jandík, jako proto, že to nevíte u vás na svazu a nepřišlo vám to v modrý obálce to není závazn
   Re: Maják - zákaz lezení11.04.2017
kdy a na co jet lézt (nebo nalézt). Oficiální ochranářské vysvětlení bylo že je zahnízdění na Čerto
    Re: Maják - zákaz lezení11.04.2017
Naprostá pravda. A proto je lepší si vzít dron a nejdříve plánovanou cestu i skály v okolí hezky z b
     Re: Maják - zákaz lezení11.04.2017
Na majáku jsem letos ještě nebyl, ale předpokládám, že tam ochgranáři dali cedulku se zákazem a zdův
   Re: Maják - zákaz lezení11.04.2017
Iniciativu, jakou projevili lezci na jiných webech lze jen pochválit, ale na oficiální databázi, pod
    Moje ochrana přírody11.04.2017
Hlásím, že po přečtení několika posledních diskuzí na Lezci jsem dnes doma zlikvidoval bobra a zahní
     Re: Moje ochrana přírody12.04.2017
Správně. Díky za pozitivní, konkrétní a praktický příklad hodný následování.
     Re: Moje ochrana přírody12.04.2017
snad zlikvidovalA bobra, ne?
      Re: Moje ochrana přírody12.04.2017
Ne, bylo to správně, není nad to likvidovat cizí bobry.
    Re: Maják - zákaz lezení12.04.2017
A není to spíš tak, že CHS jako autorita v této oblasti naprosto selhává a proto se CHKO na CHS vůbe
     Re: Maják - zákaz lezení12.04.2017
Asi tak :) Taky by mě zajímalo, kdo se kouká před lezením na Databázi CHS, která je často nepřesná a
      Re: Maják - zákaz lezení12.04.2017
Zkoušel jsem se dívat na obojí, protože osobní šarvátky tvůrců/správců/kdovímkoho jsou mi u pr...
       Re: Maják - zákaz lezení12.04.2017
P.S. Totiž když by na hruboskalsko někdo napsal vymyšlenej blábol, tak mu to vzápětí smažou, protože
       Re: Maják - zákaz lezení12.04.2017
Nepsal jsem, že nevěřím Hruboskalsku, ale zde na Lezci jsem viděl už hodně vymyšlených komentárů. A
        Re: Maják - zákaz lezení13.04.2017
Jenže tahle debata není o komentářích na Lezci (ty jsou mimózní velmi často), ale o zcela konkrétní
    Re: Maják - zákaz lezení12.04.2017
Vzdycky kdyz je jakakoliv diskuze o databazich skal, tak se od Jandika dozvime, ze nejlepsi je ta sv
     Re: Maják - zákaz lezení12.04.2017
Nic takového, co tu tvrdíš, jsem nepsal.

Ohledně hnízdění byly údaje dnes ráno potv
      Re: Maják - zákaz lezení12.04.2017
Aspoň že přiznáváš že to trvá, takže je CHS databáze pro tyhle "akutní" situace nepoužitel
       Re: Maják - zákaz lezení12.04.2017
Časové zákazy jsou dělané na základě platných dokumentů orgánů ochrany přírody. Jak a podle čeho je
        Re: Maják - zákaz lezení13.04.2017
Ale na to prověřování by se měl používat mozek, a ne kancelářská sponka. Hruboskalsko.cz je zcela dů

 Skalak10.04.2017
Jak je to s lezbou ve skalaku? Na jejich stránkách je cervena, ale směrodatný je stav na miste, že? Takže vyfoukany a vysluneny jih půjde v klidu...
 Re: Skalak10.04.2017
Naprosto v klidu, ale doporucuju velkou zasobu maga. Bez nej ty vlhky chyty klouzou.
 Re: Skalak10.04.2017
A zakládat často ufony, mokrý chyty se lámou, takže ať to máš pojištěný.
 Re: Skalak10.04.2017
ja nevim, pro me je smerodatny, co pisou na hruboskalsku... proto to delaji na denni bazi a obcas to
 Re: Skalak10.04.2017
Směroplatný je co píšou na webu, myslím že se o to starají dost. A jestli sis nevšiml, tak do soboty
  Re: Skalak10.04.2017
Máňa řikala, že to není směroplatný!
   Re: Skalak10.04.2017
Tak to vam Mana visi 20 tacu! :D
 Re: Skalak11.04.2017
No jasný! Přeci se nebudu řídit tím, co napíšou místní, kteří to každý den na místě vyhodnocují, kdy
 Re: Skalak11.04.2017
Prosím respektujte lezecké podmínky na
  Re: Skalak12.04.2017
patrně nedopatřením Zdenny doporučuje k lezení Adršpach - ten je ovšem na rozdíl od Ráje k lezení uz

 Pietra di Bismantova10.04.2017
Ahoj,
nemáte někdo osobní zkušenost s lezením v italské oblasti Pietra di Bismantova. Na webu toho moc není. Zajímá mě především možnost přespání na místě a info o průvodci (je-li k mání na místě nebo jen přes internet. obchody).
Díky Martin
 Re: Pietra di Bismantova10.04.2017
Tohle jsi viděl:
  Re: Pietra di Bismantova10.04.2017
Právě tenhle článek mě nalákal, ale nenašel jsem nic o dostupnosti průvodců a hlavně o tom spaní. Na
   Re: Pietra di Bismantova10.04.2017
Johny tam psal, cituji: K italské pohodě přidává zdejší Refugio nad parkovištěm, kde se dá průvoda k
    Re: Pietra di Bismantova10.04.2017
Jo díky, ale přece jen je to sedm let stará informace, na italskym webu psali, že je v baru k náhled
 Re: Pietra di Bismantova11.04.2017
Byl jsem tam pred dvema lety a udaje z clanku jsou aktualni. Pruvodce se da koupit dole ve meste ve
  Re: Pietra di Bismantova11.04.2017
Díky za info.
  Re: Pietra di Bismantova11.04.2017
Zdar, je to místo na děti? Jde mi o plac pod skalou, případně nějaké použitelné okolí... Díky

 Kartáček - Kavčí lom v Srbsku a Pendolino a spol.09.04.2017
Dnes 9.4.2017 jsem našel v Kavčím lomu v Srbsku kartáček  - majiteli předám v Praze, aby mu "nevypadaly zuby", nechte spojení zde v diskusi.
Kartáček tam mohl ležet delší dobu.

Dále upozorňuji všechny lezce, aby dávali

 Hledáme lezce09.04.2017
Ahoj! Sháníme do krátkého filmu FAMU muže libovolného věku, který by hrál zraněného turistu a nechal by se vytahovat po srázu nahoru. Točíme už tento týden, celé úterý a část středy, v Českém krasu (blízko Malé Ameriky). Dopravu z Prahy, jídlo apod. zajis
 Re: Hledáme lezce09.04.2017
Proč to nezahraje jeden z těch kaskadérů?
  Re: Hledáme lezce09.04.2017
Protoze ma strach :D
  Re: Hledáme lezce09.04.2017
Protože kaskadéři musej dohlížet i na bezpečnost štábu, spouštět kameramana a vytahovat ho nahoru ap
   Re: Hledáme lezce09.04.2017
No to bude bžunda. To bych chtěl z povzdáli sledovat.
 Re: Hledáme lezce09.04.2017
O honoráři nepíšeš nic záměrně? Počítáte, že se někdo nechá spouštět skalní stěnou jen pro zábavu? T
  Re: Hledáme lezce10.04.2017
Co bys chtěl když budeš jen ležet na lehátku??
 Re: Hledáme lezce09.04.2017
O honoráři nepíšeš nic záměrně? Počítáte, že se někdo nechá spouštět skalní stěnou jen pro zábavu? T
 Re: Hledáme lezce09.04.2017
O honoráři nepíšeš nic záměrně? Počítáte, že se někdo nechá spouštět skalní stěnou jen pro zábavu? T
  Re: Hledáme lezce09.04.2017
50/hod

 Foto dne08.04.2017
Děvčeti ve fialovém tílku to moc sluší. Nemá někdo kontakt?
 Re: Foto dne10.04.2017
jsi@magor.cz

 Poprvý v Arcu07.04.2017
Ahoj, jedem poprvé do Arca. Prosím o rady. Na co si dát pozor, kde se ubytovat? Jakým sektorům se vyhnout ( lezem 5,6), jsou s touhle obtížností i nějaké vícedélkové sektory? Kde nakupovat? Co s sebou speciálního? Díky moc za rady, které budou konstruktiv
 Re: Poprvý v Arcu07.04.2017
:D :D :D Tohle nemuze nikdo myslet vazne!!!!! To je jak naposledy s tim veganstvim!!!!!
 Re: Poprvý v Arcu07.04.2017
Nakupovat podle moznosti v obchode.
 Re: Poprvý v Arcu07.04.2017
Z Rozvadova na jih a děj se vůle boží ;-)
  admini spící...08.04.2017
Na vícedýlky se mrkněte po průvodci Sarca Walls, je tam toho mraky.

Btw: Škoda, že je
   Re: admini spící...08.04.2017
No nevím, který komentář je mimo a měl bych ho vymazat, jestli ten tvůj nebo ten nad tím, v každém p
    Re: admini spící...08.04.2017
Dost mimo je ten od T. Teda jeho podstatna cast se absolutne netyka tematu.
    Re: admini spící...08.04.2017
tyto dva

21:56:59 07.04.2017


22:01:08 07.04.2017
    spi dál08.04.2017
Byl bych v pokušení tě vyzvat, aby sis přečetl znovu první větu mýho předchozího příspěvku, ale buď
     Re: spi dál09.04.2017
Ne, nebudu mazat něčí názor, že úvodní příspěvek je provokací. Možná, že je, možná je myšlen upřímně
      Re: spi dál09.04.2017
Však teď taky nikdo neříkal, že bys měl něco mazat.
Promiň, že ti to zopakuju:
"
       Re: spi dál10.04.2017
Moderujeme to, alespoň se o to snažíme, to uhlídat. Mažeme spam, vytečkováváme vulgarity, žalovateln
        Re: spi dál10.04.2017
Tahle odpověď už vypadá jinak :-)
Mazání zadavatelem otázky je jedna možnost, chápu proč se n
         Re: spi dál11.04.2017
Rozpoznavaní učivatele podle IP je v dnešní době celkem úsměvné a zcela nefunkční. Jediná ochrana je
          Re: spi dál11.04.2017
PS: registrace asi nezamezí spamování akorát to bude pro spamera složitější nebo muže dostat ban a b
          Re: spi dál11.04.2017
kdyby bylo vidět, že z jedný adresy chodí většina trollících příspěvků, jedno pod jakým jménem a kol
           Re: spi dál11.04.2017
Povolil bych prispevky jen lidem kteri:
1) maji stejne nazory jako ja
2) osobne se pro
            Re: spi dál13.04.2017
různost názorů je v pohodě, pokud jsou k věci a dodržují psaná pravidla diskuze (které většina disku
             Re: spi dál13.04.2017
Bod 1) tedy změňme:
jen ty příspěvky, které jsou podle uživatele T. k věci.
              Re: spi dál13.04.2017
:-) na mě jako jednotlivci moc nesejde, takže si dovolím drobné zpřesnění:
"...k věci p
           Re: spi dál12.04.2017
No myslim že ne Tyme, jde o to že většina z nás nemá veřejnou IP a podstatná část lidí využívají tře
            Re: spi dál13.04.2017
v tomhle se jak vidíš bohužel moc nevyznám...
      Re: spi dál09.04.2017
musim souhlasit, lezec je takovej virtualni prostor, kde polozis vcelku normalni dotaz a dozvis se,
       Re: spi dál10.04.2017
Není to, co píšeš, tak zcela pravda.
Na konkrétní dobrý dotaz, dostaneš většinou rychle dobro
       Re: spi dál10.04.2017
Jasne, na blby dotazy se vyroji blby odpovedi a pak rada mravokarcu, kteri volaji po diskuzi podle j
        Re: spi dál10.04.2017
No dejme tomu že ty a Jirka máte pravdu, pak mi ale vysvětli, proč poslední rok dva se běžně při deb
        Re: spi dál13.04.2017
hm?
Nevím koho myslíš mravokárcema, protože co takhle čtu nebo poslouchám, řekl bych že větši
 Re: Poprvý v Arcu07.04.2017
V Arcu si najdeš všechno, cest v této obtížnosti je tam dost a dost. Pro vícedélky to chce průvodce
 Re: Poprvý v Arcu07.04.2017
Pokud myslíš 5,6 v UIAA stupnici a ne 5,6 francouzských (to bych tam za tím čekal nějaká ta písmenka
  Re: Poprvý v Arcu08.04.2017
Jižní Tyrolsko začíná ještě kus na sever. Tohle byla vždy z jazykového hlediska románská (italská) o
 Re: Poprvý v Arcu09.04.2017
Hele ne ze bych vam chtel bourat plany, ale mozna to fakt prehodnotte... Chapu ze treba nekdo nemuze

1   ...   234   235   236   237   238   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   252   253   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Velikonoce ve skalách
Kam o Velikonocích do skal? Kam myslíte že to bude mít cenu? Jura, Arco nebo ještě někam dál? Tento rok se počasí moc nepovedlo...
Tokyo16:08:56 12.04.2017
odpovědět 
 Re: Velikonoce ve skalách
Dál.
16:36:36 12.04.2017
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi