Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Nehoda smichOFF 02.05.2017 Ahoj, nevite nekdo, jak dopadl kluk vcera 1.5. po padu na smichoffe, popripade jak k tomu doslo? Dik, doufam, ze je ok.
    Re: Nehoda smichOFF 02.05.2017 a?
a z kolika to dal vlastne?
    Re: Nehoda smichOFF 02.05.2017 Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
  Re: Nehoda smichOFF 02.05.2017 Vlastně se divím že po těch 10+ letech co lezu na stěnách jsem neviděl na vlastní oči žádné zranění.
    Re: Nehoda smichOFF 02.05.2017 Na Smíchově je to už dlouho o život z hlediska účastníků. Tady je dost vystihující recenze na to, co
      Re: Nehoda smichOFF 02.05.2017 odkazovat na uzlarovy stranky neni metodicky vhodne
        Re: Nehoda smichOFF 02.05.2017 No ale pročpak ty vlhká fusko? I když je to magor,tak myslím,že to i celkem trefil :D
      Re: Nehoda smichOFF 03.05.2017 Popravde mi ty recenze neprijdou uplne vyvazene. Shodou okolnosti jsem ty nejvetsi sebevrahy potkal
  Re: Nehoda smichOFF 02.05.2017 podle mě nejhorší jsou všemožný kroužky pro děti a kurzy.
Kroužky proto, že je jich tam jak p
    Re: Nehoda smichOFF 02.05.2017 Jo, souhlas, bylo by fajn ceny vstupného majitelům stěn nějak nadiktovat. Ideálně vyhláškou minister
      Re: Nehoda smichOFF 02.05.2017 zase pivo.
kua, co jim všem brání si postavit vlastní stěnu (když je to takovej zlatej důl),
        Re: Nehoda smichOFF 03.05.2017 Toto je opravdu velmi plodna a poucna diskuze.Vsem dekuji za vas cas, podnety a pripominky. Ten co
          Re: Nehoda smichOFF 03.05.2017 Vítej na serveru lezec.cz! :DDD
          Re: Nehoda smichOFF 03.05.2017 Chi, chi, chi. Na lezce se už roky pro rozumy nebo články nechodí.
Maximálně tak někoho (neb
  Re: Nehoda smichOFF 03.05.2017 A co se tam teda stalo, at jsme v obraze zda šlo o jeho chybu nebo pokud ne, na co si dát ted v omez
    Re: Nehoda smichOFF 03.05.2017 Toto je jen podruzne, dulezita je diskuze o cene a prisliby piva. Uz to pochop!
Nalezená mikina 30.04.2017 Ahoj, dneska (30.5.) zůstala ve Zvíroticích městu po skalou v levé části sektoru Hospoda na keři pověšená modrá mikina Technopile. Majitel ať se ozve, rád předám... Případně pokud o někom víte, že tam byl dejte mu to vědět.
  Re: Nalezená mikina 30.04.2017 Oprava 30.4.
  Re: Jizerské maso 28.04.2017 A otočit fotku podle stromů do správné polohy :)
    Re: Jizerské maso 28.04.2017 Ne. Stromy i ty presa na sedaku jsou spravne. Jedna se o mistni anomalii.
      Re: Jizerské maso 29.04.2017 no, i tak to vyzera na solidnu cestu, 5+ by som ju uplne neohodnotil ;)
        Re: Jizerské maso 29.04.2017 A já myslel že Artie už jenom mastí karty.
      Re: Jizerské maso 29.04.2017 Noooo, pokud je to natočené, tak jen málo. Lezl jsme a k prvému a jedinému kruhu, který je ještě tak
        Re: Jizerské maso 29.04.2017 Podivej se na uhel stromu, voe :)
          Re: Jizerské maso 01.05.2017 Natočený to fakt není, nebo jen nepatrně. Mo-o-žná podle těch presek, rozhodně ne podle těch stromů,
            Re: Jizerské maso 01.05.2017 He he :) Jasne, vitr zpusobi, ze cely les roste pod urcitym uhlem. Takhle to fakt se stromy nefunguj
              Re: Jizerské maso 01.05.2017 Jestli roste les nakřivo nevim, ale expresku od frendů poznám...
                Re: Jizerské maso 01.05.2017 To musis na Roberta, ne na me ;). Kazdopadne co to meni na jejich uhlu?
              Re: Jizerské maso 01.05.2017 Hele, víš co? Tak si tam pojď dát někdy sraz a okouknem to. A jako doplněk bys to mohl cvičně přeběh
                Re: Jizerské maso 02.05.2017 Jakou toto ma proboha sovislost s natacenim fotografii??? Tenhle univerzalni argument asi moc nefung
                  Re: Jizerské maso 02.05.2017 Člověče a proč hned tak nepřátelsky? Mně to fakt přijde, že se to zas tak výrazně natáčet nemuselo.
                  Re: Jizerské maso 02.05.2017 můj dědeček, který měl po celý život koníčka kreslení a malování, se jednou na vrnisáži děsně zhádal
                    Re: Jizerské maso 03.05.2017 Vsak o tom pisu, ze pro me je rozhodne skousnutejsi vysvetleni perspektiva nez vliv vetru. Na fotce
                      Re: Jizerské maso 03.05.2017 vliv naklonění foťáku je proti perspektivě poměrně marginální. to je nejobtížnější možný úhel focení
                        Re: Jizerské maso 04.05.2017 jo, a levá ruka je mázlá, čili pohyb, expreska se rozhoupat může (oběma směry přirozeně)
                      Re: Jizerské maso 04.05.2017 Hele není aktuální foto zas nějak natočené?
                        Re: Jizerské maso 04.05.2017 Protože z hodin fyziky si pamatuji, že stín je přitahován gravitací směrem ke středu země.
                    Re: Jizerské maso 03.05.2017 Koukám že vy máte "spor jako hobby" v rodině...
  Re: Jizerské maso 02.05.2017 Koukám, slušná diskuze s mnoha kilogramy demence:) Původní příspěvek byl myšlen ironicky: jizerská V
    Re: Jizerské maso 02.05.2017 sem nevěděl, že tam Čihula dával kruh, nebylo to jinak???
      Re: Jizerské maso 02.05.2017 No jasně, že dával. Za mého prelezu před cca 25 lety to byla už takova zrzavá skoba s rezavym kroužk
        Re: Jizerské maso 02.05.2017 Nebyla náhodu i tak skobka s kroužkem (pro mě tehdy měla cenu zlata) přidaná později?
          Re: Jizerské maso 02.05.2017 Takové info nemám. Tedy nevyvracím ani nepotvrzuji :-)
  Re: Jizerské maso - foto 2 04.05.2017 No a ta dnešní fotka, to už je úplnej vrchol! Podle toho jak rostou Hlínovi šikmo vlasy je jasný, že
    Re: Jizerské maso - foto 2 04.05.2017 Navíc to neleze hranou, ale stěnou. To je za 4-.
    Re: Jizerské maso - foto 2 04.05.2017 No madla tam chybi... Ja bych v Jizerkach vypustil Sekace petrohradskeho, ten tam vytvori rychle obr
    Re: Jizerské maso - foto 2 04.05.2017 Chlapci, vy ale mate sakra problem prekousnout, ze nekomu tyhle cesty prijdou docela lehky a neni z
      Re: Jizerské maso - foto 2 04.05.2017 mě se opravdu ta diskuze okolo nahnutejch stromů strašně líbila, už jsem se dlouho tak nepobavil a t
        Re: Jizerské maso - foto 2 04.05.2017 Jediným smysluplným výsledkem této diskuze je přidání obou fotek do zdejší databáze cest.
Přilba Petzl Sirocco 27.04.2017 Zdar máte někdo zkušenosti s touto přilbou? Třeba trvanlivost vypadá dost křehce, zato super lehce. Popřípadě když kvedláte o převis jestli tam jsou potom vydilené poruchy atd. Díky moc.
  Re: Přilba Petzl Sirocco 27.04.2017 Mám jí od května 2013. Předtím jsem měl Petzl Ecrin Rock a Petzl Elios (bez větracích žaluzií). Siro
    Re: Přilba Petzl Sirocco 27.04.2017 No jo, je to strasnej kakac...
  Re: Přilba Petzl Sirocco 27.04.2017 Ani při nárazu hlavou v převisu není problém a nezanechává to poškození. Je to extrudovaný polypropy
    Re: Přilba Petzl Sirocco 27.04.2017 Jeste doporucuji mrknout na helmu Wall Rider od mammuta, je to stená technologie, ale má navíc tak k
      Re: Přilba Petzl Sirocco 28.04.2017 Wall Ridera jsem zkoušel a nekoupil bych si ho. Ta nižší cena je tam poznat. WallR. mi přijde mělčí
        Re: Přilba Petzl Sirocco 28.04.2017 Máš pravdu. Je to přilba výrazně víc nahovno. Navíc Sirocco se bude prodávat myslímod podzimu 2017 n
          Re: Přilba Petzl Sirocco 28.04.2017 Sirroco se prodava uz asi tri roky ;-), od druhe pulky roku bude dostupna nova verze.
            Re: Přilba Petzl Sirocco 28.04.2017 Pro mene chapave. Takto jsem to myslel.
        Re: Přilba Petzl Sirocco 04.05.2017 Já ji mám už asi pět let a slouží suprově. Jen mi teď nedávno praskla přeska, ale tu jsem za tři pět
GoRe - metráž 25.04.2017 Zdravím,
dá se koupit látka Gore-Tex v metráží? Nebo jiná membrána?
Moje staré kalhoty se definitivně rozpadly a není za ně náhrada. V obchodech Jedny jsou jedny dlouhé druhé malé. Když porovnám staré a nové tak je to neskutečný propad ve zp
  Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Nemožné. Běžně seženeš pouze zátěr nevalné kvality. V Gumotexu vyráběli Porotex (něco jako Pertex).
    Re: GoRe - metráž 27.04.2017 Napiš Turkovi, používá hodně vybavení a oblečení z Lidlu a podle recenzí to je skoro vždycky lepší n
  Re: GoRe - metráž 26.04.2017 jo, jednoduchém nedyzajnové a robustní nikdo nešije, protože je to maličkej segment (aspoň v našem m
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Nedovedu si predstavit GT kalhoty s zivotnosti deset let, pokud je teda pouzivas a nevisi ti 99.99%
      Re: GoRe - metráž 02.05.2017 ano, mluvím o použití dovolená a mnoho víkendů (bejvávalo) nebo cast dovolené a sem tam víkend (teď)
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Co myslis temi netypickymi rozmery. To by me docela zajimalo :D
      Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Dotyčná měla 150 kg. Takže bunda měla rozměry menšího stanu...
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 jo, v kutilských podmínkách a bez vybavení prováděné zalepení švů, tam se moc na úspěch věřit asi fa
  Re: GoRe - metráž 26.04.2017 taky jsem sháněl gore, někdo mi ho myslím nabízel kolem 1000/m2. nevím jesi jurek/kalit..zkus to obe
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Pokud vím, tak jedinej, kdo má v čechách certifikaci od dupontu na šití z GORE je Tilak.
      Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Oficiálně goretex neseženeš. Neseženou ho ani takové firmy, jako Adidas nebo Salomon. Gore si sám ve
        Re: GoRe - metráž 26.04.2017 co to plácáš? adidas přece z gore-texu normálně šije
          Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Jo promiň, koukám že Adidas už licenci zase dostal. Pár let ji neměl.
    Re: GoRe - metráž 27.04.2017 Podlepování švů podle mě dělá Gema Brno
    Re: GoRe - metráž 28.04.2017 Nesmysl. V ČR ti to mohl nabídnout jedině Tilak a o tom silně pochybuju.
  goro bílý pes 27.04.2017 Zkus armyshopy, třeba si vybereš hotové kalhoty.
    Re: goro bílý pes 27.04.2017 nebo tam koupit GoRe žďárák a ušít z něj gatě ;)
  Re: edge-no edge 24.04.2017 Ja posilam vsechny lezecky do restdaye s noedge a nechavam si je podrazit klasicky s edge
  Re: edge-no edge 24.04.2017 Jakože s klasické lezečky uděláš no-edge?
    Re: edge-no edge 24.04.2017 Asi mysli, ze lezenim se z edge postupne stane no-edge a v RD mu z toho zase udelaji edge :)
  Re: edge-no edge 24.04.2017 Jednou jsem se jich na to ptal. Teoreticky to mozne pry je, ale nedoporucuji to. Osobne jsem zatim n
  Re: edge-no edge 25.04.2017 Nechávám v RD podlepovat LS Speedster a dělají je včetně NE perfektně.
  Re: edge-no edge 25.04.2017 Klasická lezec diskuze. 1.otázka 2.vtípek co neodpovídá, ale je s tématem spojen 3.coze? 4.vysvetlen
    Re: edge-no edge 25.04.2017 No kdyz uz je tu diskuse o Restday, nevite nekdo jak umi opravovat horolezecke boty? Konkretne LS Ne
      Re: edge-no edge 25.04.2017 No kdyz uz je tu diskuze o horolezeckych botach, nevite nekdo zda maji delsi zivotnost ty ze synteti
        Re: edge-no edge 25.04.2017 No nevim jak ty synteticke, ale v kozenych nepalech lezu uz 4 sezony (ledy, hory, obcas nejaky tezsi
        Re: edge-no edge 25.04.2017 Nepaly mam opravene v RD - vymena podrazky dopadla perfektne.
          Re: edge-no edge 26.04.2017 Super, dik!
      Re: edge-no edge 25.04.2017 Horolezecké boty nevím, ale na podzim jsem si tam nechal podrazit normální turistické pohorky (LS, v
  Re: edge-no edge 25.04.2017 Uz jsem je tam x-krat posilal (LS Speedster) a delaji je dle meho nazoru perfektne.
    Re: edge-no edge 25.04.2017 A kde prodavaji edge model speedsteru, ktery sis pak nechal podrazit jako no-edge?
      Re: edge-no edge 26.04.2017 sorry, blbe jsem si precetl otazku.
Ozone lady 24.04.2017 Ahoj, nevíte někdo, jestli je opravdu nějakej rozdíl mezi pánskými a dámskými Ozony? Zatím mi každej řekl něco jinýho :D, někdo, že je rozdíl jen v barvě, někdo, že dámský jsou užší, ale tvar stejnej... Docela bych potřebovala nějaký jistý informace.
  Re: Ozone lady 24.04.2017 čau Terko, ozony mám na prodejně a žádný rozdíl mezi normal a lady verzí kromě designu nevidíme.
  Re: Ozone lady 24.04.2017 Ahoj Terko,
Ozone Lady se liší od základních Ozonů o trochu mělčí patou a užším střihem v obl
  Re: Ozone lady 24.04.2017 Ahoj,
rozdíly mezi modely Ozonů jsou:
Ozone Plus - větší objem špičky - pro li
  Re: Ozone lady 25.04.2017 Všem moc děkuju za odpovědi, dámský mám vyzkoušený, tak ještě vyzkouším normální, jestli nebudou sed
Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Nevíte někdo, kde se vzalo označení "dvojitá osmička" pro normální osmičkový uzel? Narazili jsme na to u skautů, v nějakých uzlovacích knížkách, ale také v metodice na stránkách ČHS.
  Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 tak ono je to vpodstate dvojita osmicka, nie? najprv spravis jednu a potom okolo nej "opichas&q
    Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 inymi slovami:
- normalny osmickovy uzol = dvojita osmicka
- dvojity osmickovy uzol =
      Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 nez si dopsal ten druhy prispevek, tak to davalo smysl
  Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 jestli na to nezapomenu, tak se doma kouknu do Vosátky, von používá obecně veškeré názvosloví (nejen
    Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Aha Vosátka doma nemáme. Koukni do něj, prosím, jestli budeš mít čas. ...ono obecně s tím termínem &
      Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 on takovej vůdčák je vlastně trempskou terminologií dvojité očko, ne? stejnou logikou osmička a dvoj
        Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 čili dostáváme se k tomu, že na uzly můžeme koukat řemeslně nebo vědecky. řemeslník řekne nepřesně n
          Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 A jste ještě neřešili tzv. "ušatou osmu", kde jsou prameny 3 :-).
            Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 koukám do Vosátky, a křivdil jsem mu, protože ten v tomhle má terminologii precizní, logickou, sjedn
              Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Ta skripta jsou jedna z nejlepsich, jaka jsem kdy cetl!
                Re: Osmička / dvojitá osmička 25.04.2017 neříkám že je to špatný učební text. říkám, že terminologie není tak intuitivní (v porovnání s tremp
              Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Díky! Pro info, jak jsme na to narazili a proč to řešíme: Já na to koukám asi jako ten Tvůj řemeslní
Plezír lezení v PL Krkonoších 24.04.2017 Na PL straně Krkonoš ve městě Karpacz jsou Krucze skaly - bezvadný plezír lezení pro rodinky s dětmi. Detaily ZDE goo.gl/n281Z6 Je to kousek od auta, všude borháky, všude slaňáky, obtížnosti mírné i střední, otočený na J, výhledy na zasněžené hory - prost
  Re: Plezír lezení v PL Krkonoších 24.04.2017 jo a v databázi Lezce je to zadaný s polskou diakritikou (což možná nebylo ideální řešení, protože s
    Re: Plezír lezení v PL Krkonoších 25.04.2017 No jo, tahle "featura" dela vyhledavac tady na lezci temer nepouzitelny. Nevolam po necem
  Re: Plezír lezení v PL Krkonoších 25.04.2017 Diky za info, vyuziju.
1
...
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
...
2263
Osmička / dvojitá osmička Nevíte někdo, kde se vzalo označení "dvojitá osmička" pro normální osmičkový uzel? Narazili jsme na to u skautů, v nějakých uzlovacích knížkách, ale také v metodice na stránkách ČHS. Kuba Turek 12:59:45 24.04.2017odpovědět
  Re: Osmička / dvojitá osmička tak ono je to vpodstate dvojita osmicka, nie? najprv spravis jednu a potom okolo nej "opichas" druhu :) marek 14:12:26 24.04.2017odpovědět
    Re: Osmička / dvojitá osmička inymi slovami:
- normalny osmickovy uzol = dvojita osmicka
- dvojity osmickovy uzol = stvorita osmicka
marek 14:14:48 24.04.2017odpovědět
      Re: Osmička / dvojitá osmička nez si dopsal ten druhy prispevek, tak to davalo smysl 14:33:20 24.04.2017odpovědět
  Re: Osmička / dvojitá osmička jestli na to nezapomenu, tak se doma kouknu do Vosátky, von používá obecně veškeré názvosloví (nejen uzlovací) dost volně a v omdesátkách to vyšlo v docela vekém nákladu (a jiná trempská literatůra moc nebyla) Lukas B. 14:30:05 24.04.2017odpovědět
    Re: Osmička / dvojitá osmička Aha Vosátka doma nemáme. Koukni do něj, prosím, jestli budeš mít čas. ...ono obecně s tím termínem "dvojitá" se zachází dost volně. Třeba tady Zoban/Vorel: goo.gl/7hL5jN Kuba Turek 14:39:09 24.04.2017odpovědět
      Re: Osmička / dvojitá osmička on takovej vůdčák je vlastně trempskou terminologií dvojité očko, ne? stejnou logikou osmička a dvojitá osmička (s lanem nadvojato). bych to nechal koňovi... Lukas B. 15:29:21 24.04.2017odpovědět
        Re: Osmička / dvojitá osmička čili dostáváme se k tomu, že na uzly můžeme koukat řemeslně nebo vědecky. řemeslník řekne nepřesně něco jako "mafl" a každej mu na jeho úrovni rozumí. ale taková blbá "dvojitá osmička" na spojení dvou lan má hned několik variant srovnání lana, které její mechanické vlastnosti docela obstojně mění.
čili jediný správný popis uzlu je "vědecký", a to přesným popisem trasy pramenu (pramenů) v uzlu, třeba souřadnicemi. a teď tím někoho škol, he. Lukas B. 15:38:59 24.04.2017odpovědět
          Re: Osmička / dvojitá osmička A jste ještě neřešili tzv. "ušatou osmu", kde jsou prameny 3 :-). 16:41:36 24.04.2017odpovědět
            Re: Osmička / dvojitá osmička koukám do Vosátky, a křivdil jsem mu, protože ten v tomhle má terminologii precizní, logickou, sjednocenou a intuitivní (narozdíl od odkazovaných "skript"):
očko - očková spojka (jednosměrná - čili to čemu říkáme v lezecké prxi vůdčák) - očková spojka protisměrná
osmička - osmičková spojka (jednosměrná) - očková spojka protisměrná Lukas B. 16:50:59 24.04.2017odpovědět
              Re: Osmička / dvojitá osmička Ta skripta jsou jedna z nejlepsich, jaka jsem kdy cetl! Radek 18:16:33 24.04.2017odpovědět
                Re: Osmička / dvojitá osmička neříkám že je to špatný učební text. říkám, že terminologie není tak intuitivní (v porovnání s trempy/skauty).
podle trempů je osmička uzel na jednom prameni lana, stejně jako očko. uvázáním na dvou pramenech (nebo okopírováním) vzniká dvojité očko nebo dvojitá osmička (či trojitá, pro navázání na sedák+prsák nebo na vytvoření macatého uzlu do spáry).
mimochodem, jsem jediný, koho rozčiluje, jak je tady (a nejen tady) používáno slovo "metodika" v souvislosti s výukou lezení? jako správný význam vnímám, že to neznamená "jak a proč to funguje", ale "jak a v jakém pořadí učit". Lukas B. 09:04:59 25.04.2017odpovědět
              Re: Osmička / dvojitá osmička Díky! Pro info, jak jsme na to narazili a proč to řešíme: Já na to koukám asi jako ten Tvůj řemeslník - prostě horolezci udělají osmu nebo vůdčák a mají hotovo - a to včetně instruktorských školení, nováčkovských horoškol a hospodských posezení.
Když se řekne dvojitá osmička, tak si pod tím představí obvykle propichovaný osmičkový uzel (nejspíš k navázání na sedák + prsák), nebo osmičku na dvou polovičních lanech souběžně.
Ne tak můj starší synek, který má v tomto oboru už skoro dodělané pedagogické vzdělání a praxi u České cesty, Outward Bound, v geocachingu a celoživotní členství a vedení dětského turistického oddílu.
V jejich metodikách (tedy pro použití spíš pro téměř statické šplhání a visení a případně tahání či jištění proti pádu z výšky a občasné slaňování) je někdy osmičkový uzel, ale většinou dvojitý osmičkový uzel - tedy náš horolezecký osmičkový uzel. Pod pojmem osmičkový uzel si oni představují jen onu jednoduchou kličku na laně. A z toho pak pramení nedorozumění na umělých stěnách (tam je to většinou jedno), ale také třeba při šplhání za keškami do stromů, na pilíře, na mosty a pod zem (což už je horší). Kuba Turek 18:48:59 24.04.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: