Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 20.Sejbal 10400 Bouldry: 18.Chytil 10025 19.Vejsada 10006 20.Šlapák 10000 Hory: 15.Dörfl 3442 16. 3376 17.Abt 3287
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English GoRe - metráž 25.04.2017 Zdravím,
dá se koupit látka Gore-Tex v metráží? Nebo jiná membrána?
Moje staré kalhoty se definitivně rozpadly a není za ně náhrada. V obchodech Jedny jsou jedny dlouhé druhé malé. Když porovnám staré a nové tak je to neskutečný propad ve zp
  Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Nemožné. Běžně seženeš pouze zátěr nevalné kvality. V Gumotexu vyráběli Porotex (něco jako Pertex).
    Re: GoRe - metráž 27.04.2017 Napiš Turkovi, používá hodně vybavení a oblečení z Lidlu a podle recenzí to je skoro vždycky lepší n
  Re: GoRe - metráž 26.04.2017 jo, jednoduchém nedyzajnové a robustní nikdo nešije, protože je to maličkej segment (aspoň v našem m
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Nedovedu si predstavit GT kalhoty s zivotnosti deset let, pokud je teda pouzivas a nevisi ti 99.99%
      Re: GoRe - metráž 02.05.2017 ano, mluvím o použití dovolená a mnoho víkendů (bejvávalo) nebo cast dovolené a sem tam víkend (teď)
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Co myslis temi netypickymi rozmery. To by me docela zajimalo :D
      Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Dotyčná měla 150 kg. Takže bunda měla rozměry menšího stanu...
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 jo, v kutilských podmínkách a bez vybavení prováděné zalepení švů, tam se moc na úspěch věřit asi fa
  Re: GoRe - metráž 26.04.2017 taky jsem sháněl gore, někdo mi ho myslím nabízel kolem 1000/m2. nevím jesi jurek/kalit..zkus to obe
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Pokud vím, tak jedinej, kdo má v čechách certifikaci od dupontu na šití z GORE je Tilak.
      Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Oficiálně goretex neseženeš. Neseženou ho ani takové firmy, jako Adidas nebo Salomon. Gore si sám ve
        Re: GoRe - metráž 26.04.2017 co to plácáš? adidas přece z gore-texu normálně šije
          Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Jo promiň, koukám že Adidas už licenci zase dostal. Pár let ji neměl.
    Re: GoRe - metráž 27.04.2017 Podlepování švů podle mě dělá Gema Brno
    Re: GoRe - metráž 28.04.2017 Nesmysl. V ČR ti to mohl nabídnout jedině Tilak a o tom silně pochybuju.
  goro bílý pes 27.04.2017 Zkus armyshopy, třeba si vybereš hotové kalhoty.
    Re: goro bílý pes 27.04.2017 nebo tam koupit GoRe žďárák a ušít z něj gatě ;)
  Re: edge-no edge 24.04.2017 Ja posilam vsechny lezecky do restdaye s noedge a nechavam si je podrazit klasicky s edge
  Re: edge-no edge 24.04.2017 Jakože s klasické lezečky uděláš no-edge?
    Re: edge-no edge 24.04.2017 Asi mysli, ze lezenim se z edge postupne stane no-edge a v RD mu z toho zase udelaji edge :)
  Re: edge-no edge 24.04.2017 Jednou jsem se jich na to ptal. Teoreticky to mozne pry je, ale nedoporucuji to. Osobne jsem zatim n
  Re: edge-no edge 25.04.2017 Nechávám v RD podlepovat LS Speedster a dělají je včetně NE perfektně.
  Re: edge-no edge 25.04.2017 Klasická lezec diskuze. 1.otázka 2.vtípek co neodpovídá, ale je s tématem spojen 3.coze? 4.vysvetlen
    Re: edge-no edge 25.04.2017 No kdyz uz je tu diskuse o Restday, nevite nekdo jak umi opravovat horolezecke boty? Konkretne LS Ne
      Re: edge-no edge 25.04.2017 No kdyz uz je tu diskuze o horolezeckych botach, nevite nekdo zda maji delsi zivotnost ty ze synteti
        Re: edge-no edge 25.04.2017 No nevim jak ty synteticke, ale v kozenych nepalech lezu uz 4 sezony (ledy, hory, obcas nejaky tezsi
        Re: edge-no edge 25.04.2017 Nepaly mam opravene v RD - vymena podrazky dopadla perfektne.
          Re: edge-no edge 26.04.2017 Super, dik!
      Re: edge-no edge 25.04.2017 Horolezecké boty nevím, ale na podzim jsem si tam nechal podrazit normální turistické pohorky (LS, v
  Re: edge-no edge 25.04.2017 Uz jsem je tam x-krat posilal (LS Speedster) a delaji je dle meho nazoru perfektne.
    Re: edge-no edge 25.04.2017 A kde prodavaji edge model speedsteru, ktery sis pak nechal podrazit jako no-edge?
      Re: edge-no edge 26.04.2017 sorry, blbe jsem si precetl otazku.
Ozone lady 24.04.2017 Ahoj, nevíte někdo, jestli je opravdu nějakej rozdíl mezi pánskými a dámskými Ozony? Zatím mi každej řekl něco jinýho :D, někdo, že je rozdíl jen v barvě, někdo, že dámský jsou užší, ale tvar stejnej... Docela bych potřebovala nějaký jistý informace.
  Re: Ozone lady 24.04.2017 čau Terko, ozony mám na prodejně a žádný rozdíl mezi normal a lady verzí kromě designu nevidíme.
  Re: Ozone lady 24.04.2017 Ahoj Terko,
Ozone Lady se liší od základních Ozonů o trochu mělčí patou a užším střihem v obl
  Re: Ozone lady 24.04.2017 Ahoj,
rozdíly mezi modely Ozonů jsou:
Ozone Plus - větší objem špičky - pro li
  Re: Ozone lady 25.04.2017 Všem moc děkuju za odpovědi, dámský mám vyzkoušený, tak ještě vyzkouším normální, jestli nebudou sed
Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Nevíte někdo, kde se vzalo označení "dvojitá osmička" pro normální osmičkový uzel? Narazili jsme na to u skautů, v nějakých uzlovacích knížkách, ale také v metodice na stránkách ČHS.
  Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 tak ono je to vpodstate dvojita osmicka, nie? najprv spravis jednu a potom okolo nej "opichas&q
    Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 inymi slovami:
- normalny osmickovy uzol = dvojita osmicka
- dvojity osmickovy uzol =
      Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 nez si dopsal ten druhy prispevek, tak to davalo smysl
  Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 jestli na to nezapomenu, tak se doma kouknu do Vosátky, von používá obecně veškeré názvosloví (nejen
    Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Aha Vosátka doma nemáme. Koukni do něj, prosím, jestli budeš mít čas. ...ono obecně s tím termínem &
      Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 on takovej vůdčák je vlastně trempskou terminologií dvojité očko, ne? stejnou logikou osmička a dvoj
        Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 čili dostáváme se k tomu, že na uzly můžeme koukat řemeslně nebo vědecky. řemeslník řekne nepřesně n
          Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 A jste ještě neřešili tzv. "ušatou osmu", kde jsou prameny 3 :-).
            Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 koukám do Vosátky, a křivdil jsem mu, protože ten v tomhle má terminologii precizní, logickou, sjedn
              Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Ta skripta jsou jedna z nejlepsich, jaka jsem kdy cetl!
                Re: Osmička / dvojitá osmička 25.04.2017 neříkám že je to špatný učební text. říkám, že terminologie není tak intuitivní (v porovnání s tremp
              Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Díky! Pro info, jak jsme na to narazili a proč to řešíme: Já na to koukám asi jako ten Tvůj řemeslní
Plezír lezení v PL Krkonoších 24.04.2017 Na PL straně Krkonoš ve městě Karpacz jsou Krucze skaly - bezvadný plezír lezení pro rodinky s dětmi. Detaily ZDE goo.gl/n281Z6 Je to kousek od auta, všude borháky, všude slaňáky, obtížnosti mírné i střední, otočený na J, výhledy na zasněžené hory - prost
  Re: Plezír lezení v PL Krkonoších 24.04.2017 jo a v databázi Lezce je to zadaný s polskou diakritikou (což možná nebylo ideální řešení, protože s
    Re: Plezír lezení v PL Krkonoších 25.04.2017 No jo, tahle "featura" dela vyhledavac tady na lezci temer nepouzitelny. Nevolam po necem
  Re: Plezír lezení v PL Krkonoších 25.04.2017 Diky za info, vyuziju.
Glockner sever 23.04.2017 Ahoj, nevite nekdo aktualni podminky v severu Glockneru? Konkretne Mayerlrampe a pristupovka na bivak?
Diky jakub
nejvetsi slabina? 21.04.2017 Jeden dotaz na trenink - ryze sportovkarskej.
Co byste rekli, ze je nejvetsi slabina a co a jak trenovat, pokud se relativne brzo pri tezkym lezeni dostanu pod nejakou rozumnou uroven a neregeneruju do dalsi cesty i pres slusnej odpocinek? Naprikla
  Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 odbornik nie som ani zdaleka, ale silova vytrvalost?
  Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 taky bych řekl silová vytrvalost...zkus jí zařadit 2x týdne do tréninku a uvidíš...příslušnou kapito
  Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 No ja nevim, jestli to je o silove vytrvalosti. Silova vytrvalost by to byla, kdyby v kazdem pokusu
    Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Ja ale ani tak neresim natejkani, jako spis to, ze pak uz proste neudrzim chyty v bouldrovym miste.
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 myslel jsem si, že jsi to ty. proč ta oklika kamarád mě varoval..přece víš nejlíp jak to tu funguje:
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 myslel jsem si, že jsi to ty. proč ta oklika kamarád mě varoval..přece víš nejlíp jak to tu funguje:
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Jo a k tématu - nežádáš od sebe příliš?
;)
        Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Tak to kazdopadne ;-)
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Urcite je to na delsi rozbor. Jestli chces muzeme si o tom pohovorit u nas na stene. Vedes si nejaky
        Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Vedu :-) co mam pro to udelat?
          Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 info@stenaholesovice.cz napis mi kontakt a nejak to domluvime. Libor
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Jo, nejak mi utekl nick :)
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Tak ono to "natejkani" a to "neudrzeni" je fyziologicky docela propojeny... :)
  Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Jestli jsem to pochopil spravne, tak jsem na tom uplne stejne - lezu, lezu vsechno cajk a pak jakoby
    Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 ne, to asi neni uplne ono. Ja pak na nejaky spodni hranici dokazu jeste lizt docela dlouho, dejme to
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Shybuj
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Jo pises anaerobku. Blbe jsem cetla.
Anyway, mam docela gulas v rozdilu mezi anaerobni vytrva
        Re: nejvetsi slabina? 23.04.2017 Ono je to skoro to samé. Akorát jeden termín to popisuje přes chemii a druhý přes mechaniku. Tedy sa
          Re: nejvetsi slabina? 23.04.2017 No ja treba chapu rozdil jeste mezi power endurance a strength endurance. Prvni je kolikrat dokazu v
            Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 Horst používá termín "power" a "strength" bez jakýchkoliv adjektiv. Jaké jsou od
              Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 Dynamická a statická síla?
  Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 já bych zapracoval na maximální síle
    Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 A kromě toho bych zapracoval na vytrvalosti v té maximálce.Taky se zamysli,jestli jsi v objemové fáz
      Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 Také jsem si říkal, že jídelníček by mohl být zajímavější, než tréninkový deník.
        Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 tak tak, nepapat když makám, je blbost. to raději nesportovat...bílkovin musí být dostatek, sacharid
          Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 No tak tohle je zrovna blbost.
Gesta 20.04.2017 Ahoj,
když lezeme na skále, u které je hlasitý jez, téměř vůbec se neslyšíme. Jsou nějaká "známá" gesta, která se používají pro komunikaci, abychom nemuseli křičet na lesy?
  Re: Gesta 20.04.2017 vysilačky vole !
  Re: Gesta 21.04.2017 napr. v Tatrach ked lezieme na pulkach/dvojcatech, tak sme dohodnuti ze po zastandovani zacne prvole
    Re: Gesta 21.04.2017 Anonyma za jeho vulgaritu přehlížím (ostatně jsem při čtení místních příspěvků s takovými chudáky po
      Re: Gesta 21.04.2017 Vysílačky jsou docela řešení. My to dělali tak, že jistič byl navázanej už při jištění a ten kdo dol
        Re: Gesta 21.04.2017 Předpokládám, že to na sebe tedy nevydíte... My na této skále na sebe vidíme.
A jaké vysílačk
        Re: Gesta 21.04.2017 Googlim a vysílačky ne... Přeci jen, to co lezeme my, na to vysílačky nejsou třeba a navíc, co když
          Re: Gesta 21.04.2017 Vždy to musí být gesto lanem. Ne vždy na prvolezce/druholezce vidíš. Nezažívej si něco, co nejde pou
            Re: Gesta 21.04.2017 Pravda, díky za názor.
              Re: Gesta 21.04.2017 Když na sebe nevidime tak máme signal třikrá silně škubnout dobraným lanem a to zmená lez, jistím. S
          Re: Gesta 21.04.2017 docela chápu anonyma. nevim, co řešíš, když na sebe vidíte. problém nebude v tom, že lezeš krátce, a
            Re: Gesta 21.04.2017 Vůbec nic nechápeš. Tady nejde o inteligenci, ale o zkušenosti. A já se je tu snažím sbírat. Kdybych
              Re: Gesta 21.04.2017 Přijde mi poněkud neadekvátní říct si o radu a ve stejným vláknu začít rádce usměrňovat, že se ti ne
                Re: Gesta 22.04.2017 Přijde mi poněkud neadekvátní říct si o radu a ve stejným vláknu začít rádce usměrňovat, že se ti ne
                Re: Gesta 22.04.2017 vono se do toho dá nakouknout i z jiného úhlu. historicky se lezlo na poměrně krátkých lanech (čtyří
  Re: Gesta 21.04.2017 Mně se osvědčilo rychlé dobírání lana. Až lano nešlo tahat, párkrát jsem škubl a to pro jističe znam
    Re: Gesta 21.04.2017 To taky dává smysl...
      Re: Gesta 21.04.2017 Ještě když na sebe vidíte, tak myslím, že je celkem standard: prvolezec doleze, zajistí se, sedne si
        Re: Gesta 22.04.2017 o.,o9:32.57
Stejný signál pro zrušení a spouštění, i když třeba jiný den, je o velký průser!
Foto dne - Jura 20.04.2017 Na fotu dne lezec leze nebo sedí? Me osobně připadá, ze asi sedí, ale nevím ...
  Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 Rozhodně neleze ani nesedí, ale visí! ;)
    Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 Takže sedí ..
      Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 V takovým dachu bych taky seděl. A i ty!
        Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 Ty máš ale starosti Kláda.
        Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 Možná sedel, možná visel ... Za mejch času se to lezlo bez rukou ...
          Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 To víš že jo brepto... ty rozhodně taky :-D
  Foto dne - Prokopske udoli 20.04.2017 na předchozím fotu typek taky visi dle jistice...a spolecny jmenovatel??? Kulajta!
  Re: lezení v okolí Jihlavy 19.-20.4. odpoledne. 18.04.2017 Ještě dodám, že pokud máte nějaký dotaz, tak o tom můžeme podiskutovat v inzerci.
berny
    Re: lezení v okolí Jihlavy 19.-20.4. odpoledne. 18.04.2017 Vzhledem k termínu 19.-20.4. a hlavně vzhledem k počasí je v "okolí Jihlavy" na výběr jen
      Re: lezení v okolí Jihlavy 19.-20.4. odpoledne. 20.04.2017 Dlužno dodat, že na stěně je nově možno lézt i s cepíny.
1
...
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
...
2263
Ozone lady Ahoj, nevíte někdo, jestli je opravdu nějakej rozdíl mezi pánskými a dámskými Ozony? Zatím mi každej řekl něco jinýho :D, někdo, že je rozdíl jen v barvě, někdo, že dámský jsou užší, ale tvar stejnej... Docela bych potřebovala nějaký jistý informace.
Máte zkušenost?
Dík Terka 13:58:36 24.04.2017odpovědět
  Re: Ozone lady čau Terko, ozony mám na prodejně a žádný rozdíl mezi normal a lady verzí kromě designu nevidíme.
ozone s modrou špicí - širší ve špici - vhodnější pro chlapa
ozone se zelenou - uni
ozone červený - ld verze - pro holky.
doporučuju je hlavně zkusit. populární lezečka, ale není na široký nárt. blbě se dostává dovnitř.
Háčko 14:37:48 24.04.2017odpovědět
  Re: Ozone lady Ahoj Terko,
Ozone Lady se liší od základních Ozonů o trochu mělčí patou a užším střihem v oblasti nártu. Obojí obvykle holkám padne líp, protože mívají drobnější chodidlo. Může se ale stát, že ti klasické Ozony budou vyhovovat - je nezbytné zkusit je na vlastní kůži a vyhodnotit pocity. Širokému nártu pak vyhovuje širší varianta Ozone Plus ušitá na objemnějším kopytě. Lucka 15:25:15 24.04.2017odpovědět
  Re: Ozone lady Ahoj,
rozdíly mezi modely Ozonů jsou:
Ozone Plus - větší objem špičky - pro lidi se širší nohou, pata stejná jako Ozone QC
Ozone Lady - nárt je stejný jako Ozone QC, liší se pata, která je trochu užší, nižší a více vykrojená pod kotníky - většina holek má nižší patu a kotník než chlapi
více info na www.ocun.com
nebo na info@ocun.com Ocún team 15:32:25 24.04.2017odpovědět
  Re: Ozone lady Všem moc děkuju za odpovědi, dámský mám vyzkoušený, tak ještě vyzkouším normální, jestli nebudou sedět líp :). Terka 14:46:26 25.04.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: