Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 20.Sejbal 10400 Bouldry: 18.Chytil 10025 19.Vejsada 10006 20.Šlapák 10000 Hory: 15.Dörfl 3442 16. 3376 17.Abt 3287
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English GoRe - metráž 25.04.2017 Zdravím,
dá se koupit látka Gore-Tex v metráží? Nebo jiná membrána?
Moje staré kalhoty se definitivně rozpadly a není za ně náhrada. V obchodech Jedny jsou jedny dlouhé druhé malé. Když porovnám staré a nové tak je to neskutečný propad ve zp
  Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Nemožné. Běžně seženeš pouze zátěr nevalné kvality. V Gumotexu vyráběli Porotex (něco jako Pertex).
    Re: GoRe - metráž 27.04.2017 Napiš Turkovi, používá hodně vybavení a oblečení z Lidlu a podle recenzí to je skoro vždycky lepší n
  Re: GoRe - metráž 26.04.2017 jo, jednoduchém nedyzajnové a robustní nikdo nešije, protože je to maličkej segment (aspoň v našem m
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Nedovedu si predstavit GT kalhoty s zivotnosti deset let, pokud je teda pouzivas a nevisi ti 99.99%
      Re: GoRe - metráž 02.05.2017 ano, mluvím o použití dovolená a mnoho víkendů (bejvávalo) nebo cast dovolené a sem tam víkend (teď)
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Co myslis temi netypickymi rozmery. To by me docela zajimalo :D
      Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Dotyčná měla 150 kg. Takže bunda měla rozměry menšího stanu...
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 jo, v kutilských podmínkách a bez vybavení prováděné zalepení švů, tam se moc na úspěch věřit asi fa
  Re: GoRe - metráž 26.04.2017 taky jsem sháněl gore, někdo mi ho myslím nabízel kolem 1000/m2. nevím jesi jurek/kalit..zkus to obe
    Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Pokud vím, tak jedinej, kdo má v čechách certifikaci od dupontu na šití z GORE je Tilak.
      Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Oficiálně goretex neseženeš. Neseženou ho ani takové firmy, jako Adidas nebo Salomon. Gore si sám ve
        Re: GoRe - metráž 26.04.2017 co to plácáš? adidas přece z gore-texu normálně šije
          Re: GoRe - metráž 26.04.2017 Jo promiň, koukám že Adidas už licenci zase dostal. Pár let ji neměl.
    Re: GoRe - metráž 27.04.2017 Podlepování švů podle mě dělá Gema Brno
    Re: GoRe - metráž 28.04.2017 Nesmysl. V ČR ti to mohl nabídnout jedině Tilak a o tom silně pochybuju.
  goro bílý pes 27.04.2017 Zkus armyshopy, třeba si vybereš hotové kalhoty.
    Re: goro bílý pes 27.04.2017 nebo tam koupit GoRe žďárák a ušít z něj gatě ;)
  Re: edge-no edge 24.04.2017 Ja posilam vsechny lezecky do restdaye s noedge a nechavam si je podrazit klasicky s edge
  Re: edge-no edge 24.04.2017 Jakože s klasické lezečky uděláš no-edge?
    Re: edge-no edge 24.04.2017 Asi mysli, ze lezenim se z edge postupne stane no-edge a v RD mu z toho zase udelaji edge :)
  Re: edge-no edge 24.04.2017 Jednou jsem se jich na to ptal. Teoreticky to mozne pry je, ale nedoporucuji to. Osobne jsem zatim n
  Re: edge-no edge 25.04.2017 Nechávám v RD podlepovat LS Speedster a dělají je včetně NE perfektně.
  Re: edge-no edge 25.04.2017 Klasická lezec diskuze. 1.otázka 2.vtípek co neodpovídá, ale je s tématem spojen 3.coze? 4.vysvetlen
    Re: edge-no edge 25.04.2017 No kdyz uz je tu diskuse o Restday, nevite nekdo jak umi opravovat horolezecke boty? Konkretne LS Ne
      Re: edge-no edge 25.04.2017 No kdyz uz je tu diskuze o horolezeckych botach, nevite nekdo zda maji delsi zivotnost ty ze synteti
        Re: edge-no edge 25.04.2017 No nevim jak ty synteticke, ale v kozenych nepalech lezu uz 4 sezony (ledy, hory, obcas nejaky tezsi
        Re: edge-no edge 25.04.2017 Nepaly mam opravene v RD - vymena podrazky dopadla perfektne.
          Re: edge-no edge 26.04.2017 Super, dik!
      Re: edge-no edge 25.04.2017 Horolezecké boty nevím, ale na podzim jsem si tam nechal podrazit normální turistické pohorky (LS, v
  Re: edge-no edge 25.04.2017 Uz jsem je tam x-krat posilal (LS Speedster) a delaji je dle meho nazoru perfektne.
    Re: edge-no edge 25.04.2017 A kde prodavaji edge model speedsteru, ktery sis pak nechal podrazit jako no-edge?
      Re: edge-no edge 26.04.2017 sorry, blbe jsem si precetl otazku.
Ozone lady 24.04.2017 Ahoj, nevíte někdo, jestli je opravdu nějakej rozdíl mezi pánskými a dámskými Ozony? Zatím mi každej řekl něco jinýho :D, někdo, že je rozdíl jen v barvě, někdo, že dámský jsou užší, ale tvar stejnej... Docela bych potřebovala nějaký jistý informace.
  Re: Ozone lady 24.04.2017 čau Terko, ozony mám na prodejně a žádný rozdíl mezi normal a lady verzí kromě designu nevidíme.
  Re: Ozone lady 24.04.2017 Ahoj Terko,
Ozone Lady se liší od základních Ozonů o trochu mělčí patou a užším střihem v obl
  Re: Ozone lady 24.04.2017 Ahoj,
rozdíly mezi modely Ozonů jsou:
Ozone Plus - větší objem špičky - pro li
  Re: Ozone lady 25.04.2017 Všem moc děkuju za odpovědi, dámský mám vyzkoušený, tak ještě vyzkouším normální, jestli nebudou sed
Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Nevíte někdo, kde se vzalo označení "dvojitá osmička" pro normální osmičkový uzel? Narazili jsme na to u skautů, v nějakých uzlovacích knížkách, ale také v metodice na stránkách ČHS.
  Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 tak ono je to vpodstate dvojita osmicka, nie? najprv spravis jednu a potom okolo nej "opichas&q
    Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 inymi slovami:
- normalny osmickovy uzol = dvojita osmicka
- dvojity osmickovy uzol =
      Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 nez si dopsal ten druhy prispevek, tak to davalo smysl
  Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 jestli na to nezapomenu, tak se doma kouknu do Vosátky, von používá obecně veškeré názvosloví (nejen
    Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Aha Vosátka doma nemáme. Koukni do něj, prosím, jestli budeš mít čas. ...ono obecně s tím termínem &
      Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 on takovej vůdčák je vlastně trempskou terminologií dvojité očko, ne? stejnou logikou osmička a dvoj
        Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 čili dostáváme se k tomu, že na uzly můžeme koukat řemeslně nebo vědecky. řemeslník řekne nepřesně n
          Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 A jste ještě neřešili tzv. "ušatou osmu", kde jsou prameny 3 :-).
            Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 koukám do Vosátky, a křivdil jsem mu, protože ten v tomhle má terminologii precizní, logickou, sjedn
              Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Ta skripta jsou jedna z nejlepsich, jaka jsem kdy cetl!
                Re: Osmička / dvojitá osmička 25.04.2017 neříkám že je to špatný učební text. říkám, že terminologie není tak intuitivní (v porovnání s tremp
              Re: Osmička / dvojitá osmička 24.04.2017 Díky! Pro info, jak jsme na to narazili a proč to řešíme: Já na to koukám asi jako ten Tvůj řemeslní
Plezír lezení v PL Krkonoších 24.04.2017 Na PL straně Krkonoš ve městě Karpacz jsou Krucze skaly - bezvadný plezír lezení pro rodinky s dětmi. Detaily ZDE goo.gl/n281Z6 Je to kousek od auta, všude borháky, všude slaňáky, obtížnosti mírné i střední, otočený na J, výhledy na zasněžené hory - prost
  Re: Plezír lezení v PL Krkonoších 24.04.2017 jo a v databázi Lezce je to zadaný s polskou diakritikou (což možná nebylo ideální řešení, protože s
    Re: Plezír lezení v PL Krkonoších 25.04.2017 No jo, tahle "featura" dela vyhledavac tady na lezci temer nepouzitelny. Nevolam po necem
  Re: Plezír lezení v PL Krkonoších 25.04.2017 Diky za info, vyuziju.
Glockner sever 23.04.2017 Ahoj, nevite nekdo aktualni podminky v severu Glockneru? Konkretne Mayerlrampe a pristupovka na bivak?
Diky jakub
nejvetsi slabina? 21.04.2017 Jeden dotaz na trenink - ryze sportovkarskej.
Co byste rekli, ze je nejvetsi slabina a co a jak trenovat, pokud se relativne brzo pri tezkym lezeni dostanu pod nejakou rozumnou uroven a neregeneruju do dalsi cesty i pres slusnej odpocinek? Naprikla
  Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 odbornik nie som ani zdaleka, ale silova vytrvalost?
  Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 taky bych řekl silová vytrvalost...zkus jí zařadit 2x týdne do tréninku a uvidíš...příslušnou kapito
  Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 No ja nevim, jestli to je o silove vytrvalosti. Silova vytrvalost by to byla, kdyby v kazdem pokusu
    Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Ja ale ani tak neresim natejkani, jako spis to, ze pak uz proste neudrzim chyty v bouldrovym miste.
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 myslel jsem si, že jsi to ty. proč ta oklika kamarád mě varoval..přece víš nejlíp jak to tu funguje:
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 myslel jsem si, že jsi to ty. proč ta oklika kamarád mě varoval..přece víš nejlíp jak to tu funguje:
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Jo a k tématu - nežádáš od sebe příliš?
;)
        Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Tak to kazdopadne ;-)
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Urcite je to na delsi rozbor. Jestli chces muzeme si o tom pohovorit u nas na stene. Vedes si nejaky
        Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Vedu :-) co mam pro to udelat?
          Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 info@stenaholesovice.cz napis mi kontakt a nejak to domluvime. Libor
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Jo, nejak mi utekl nick :)
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Tak ono to "natejkani" a to "neudrzeni" je fyziologicky docela propojeny... :)
  Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Jestli jsem to pochopil spravne, tak jsem na tom uplne stejne - lezu, lezu vsechno cajk a pak jakoby
    Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 ne, to asi neni uplne ono. Ja pak na nejaky spodni hranici dokazu jeste lizt docela dlouho, dejme to
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Shybuj
      Re: nejvetsi slabina? 22.04.2017 Jo pises anaerobku. Blbe jsem cetla.
Anyway, mam docela gulas v rozdilu mezi anaerobni vytrva
        Re: nejvetsi slabina? 23.04.2017 Ono je to skoro to samé. Akorát jeden termín to popisuje přes chemii a druhý přes mechaniku. Tedy sa
          Re: nejvetsi slabina? 23.04.2017 No ja treba chapu rozdil jeste mezi power endurance a strength endurance. Prvni je kolikrat dokazu v
            Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 Horst používá termín "power" a "strength" bez jakýchkoliv adjektiv. Jaké jsou od
              Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 Dynamická a statická síla?
  Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 já bych zapracoval na maximální síle
    Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 A kromě toho bych zapracoval na vytrvalosti v té maximálce.Taky se zamysli,jestli jsi v objemové fáz
      Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 Také jsem si říkal, že jídelníček by mohl být zajímavější, než tréninkový deník.
        Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 tak tak, nepapat když makám, je blbost. to raději nesportovat...bílkovin musí být dostatek, sacharid
          Re: nejvetsi slabina? 24.04.2017 No tak tohle je zrovna blbost.
Gesta 20.04.2017 Ahoj,
když lezeme na skále, u které je hlasitý jez, téměř vůbec se neslyšíme. Jsou nějaká "známá" gesta, která se používají pro komunikaci, abychom nemuseli křičet na lesy?
  Re: Gesta 20.04.2017 vysilačky vole !
  Re: Gesta 21.04.2017 napr. v Tatrach ked lezieme na pulkach/dvojcatech, tak sme dohodnuti ze po zastandovani zacne prvole
    Re: Gesta 21.04.2017 Anonyma za jeho vulgaritu přehlížím (ostatně jsem při čtení místních příspěvků s takovými chudáky po
      Re: Gesta 21.04.2017 Vysílačky jsou docela řešení. My to dělali tak, že jistič byl navázanej už při jištění a ten kdo dol
        Re: Gesta 21.04.2017 Předpokládám, že to na sebe tedy nevydíte... My na této skále na sebe vidíme.
A jaké vysílačk
        Re: Gesta 21.04.2017 Googlim a vysílačky ne... Přeci jen, to co lezeme my, na to vysílačky nejsou třeba a navíc, co když
          Re: Gesta 21.04.2017 Vždy to musí být gesto lanem. Ne vždy na prvolezce/druholezce vidíš. Nezažívej si něco, co nejde pou
            Re: Gesta 21.04.2017 Pravda, díky za názor.
              Re: Gesta 21.04.2017 Když na sebe nevidime tak máme signal třikrá silně škubnout dobraným lanem a to zmená lez, jistím. S
          Re: Gesta 21.04.2017 docela chápu anonyma. nevim, co řešíš, když na sebe vidíte. problém nebude v tom, že lezeš krátce, a
            Re: Gesta 21.04.2017 Vůbec nic nechápeš. Tady nejde o inteligenci, ale o zkušenosti. A já se je tu snažím sbírat. Kdybych
              Re: Gesta 21.04.2017 Přijde mi poněkud neadekvátní říct si o radu a ve stejným vláknu začít rádce usměrňovat, že se ti ne
                Re: Gesta 22.04.2017 Přijde mi poněkud neadekvátní říct si o radu a ve stejným vláknu začít rádce usměrňovat, že se ti ne
                Re: Gesta 22.04.2017 vono se do toho dá nakouknout i z jiného úhlu. historicky se lezlo na poměrně krátkých lanech (čtyří
  Re: Gesta 21.04.2017 Mně se osvědčilo rychlé dobírání lana. Až lano nešlo tahat, párkrát jsem škubl a to pro jističe znam
    Re: Gesta 21.04.2017 To taky dává smysl...
      Re: Gesta 21.04.2017 Ještě když na sebe vidíte, tak myslím, že je celkem standard: prvolezec doleze, zajistí se, sedne si
        Re: Gesta 22.04.2017 o.,o9:32.57
Stejný signál pro zrušení a spouštění, i když třeba jiný den, je o velký průser!
Foto dne - Jura 20.04.2017 Na fotu dne lezec leze nebo sedí? Me osobně připadá, ze asi sedí, ale nevím ...
  Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 Rozhodně neleze ani nesedí, ale visí! ;)
    Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 Takže sedí ..
      Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 V takovým dachu bych taky seděl. A i ty!
        Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 Ty máš ale starosti Kláda.
        Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 Možná sedel, možná visel ... Za mejch času se to lezlo bez rukou ...
          Re: Foto dne - Jura 20.04.2017 To víš že jo brepto... ty rozhodně taky :-D
  Foto dne - Prokopske udoli 20.04.2017 na předchozím fotu typek taky visi dle jistice...a spolecny jmenovatel??? Kulajta!
  Re: lezení v okolí Jihlavy 19.-20.4. odpoledne. 18.04.2017 Ještě dodám, že pokud máte nějaký dotaz, tak o tom můžeme podiskutovat v inzerci.
berny
    Re: lezení v okolí Jihlavy 19.-20.4. odpoledne. 18.04.2017 Vzhledem k termínu 19.-20.4. a hlavně vzhledem k počasí je v "okolí Jihlavy" na výběr jen
      Re: lezení v okolí Jihlavy 19.-20.4. odpoledne. 20.04.2017 Dlužno dodat, že na stěně je nově možno lézt i s cepíny.
1
...
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
...
2263
edge-no edge zdar zkoušel jste někdo v restdayi nechat si opravit edgovou lezečku no-edge technologií? jde to vůbec?:)
nebo je no edgeová lezečka koncepčně jiná i zevnitř, od výztuhy?
pepe 18:34:55 24.04.2017odpovědět
  Re: edge-no edge Ja posilam vsechny lezecky do restdaye s noedge a nechavam si je podrazit klasicky s edge 20:33:38 24.04.2017odpovědět
  Re: edge-no edge Jakože s klasické lezečky uděláš no-edge? kotaz 20:45:41 24.04.2017odpovědět
    Re: edge-no edge Asi mysli, ze lezenim se z edge postupne stane no-edge a v RD mu z toho zase udelaji edge :) Tom 20:56:31 24.04.2017odpovědět
  Re: edge-no edge Jednou jsem se jich na to ptal. Teoreticky to mozne pry je, ale nedoporucuji to. Osobne jsem zatim nevyzkousel. 21:09:12 24.04.2017odpovědět
  Re: edge-no edge Nechávám v RD podlepovat LS Speedster a dělají je včetně NE perfektně. 08:10:17 25.04.2017odpovědět
  Re: edge-no edge Klasická lezec diskuze. 1.otázka 2.vtípek co neodpovídá, ale je s tématem spojen 3.coze? 4.vysvetleni vtipu 5.aspoň nějaká odpovědět 6.snaha o odpověď, bohužel nikoli na otázku 7.marnost někoho kdo neví a ani se s diskuze mic nedozvěděl, ale musi exhibovat.... 08:28:27 25.04.2017odpovědět
    Re: edge-no edge No kdyz uz je tu diskuse o Restday, nevite nekdo jak umi opravovat horolezecke boty? Konkretne LS Nepal Evo. Asi je budu potrebovat podrazit (zadna vada, jen jsou uz dost oslapane), tak nevim jestli v Restday nebo jinde. 11:52:50 25.04.2017odpovědět
      Re: edge-no edge No kdyz uz je tu diskuze o horolezeckych botach, nevite nekdo zda maji delsi zivotnost ty ze syntetickcych materialu nebo ty kozene? 12:56:39 25.04.2017odpovědět
        Re: edge-no edge No nevim jak ty synteticke, ale v kozenych nepalech lezu uz 4 sezony (ledy, hory, obcas nejaky tezsi trek) a z toho posledni 2 sezony docela intenzivne a urcite minimalne jeste dalsi 4 sezony vydrzi (pokud je nekdo kvalitne podrazi) 13:23:38 25.04.2017odpovědět
        Re: edge-no edge Nepaly mam opravene v RD - vymena podrazky dopadla perfektne. 19:46:07 25.04.2017odpovědět
          Re: edge-no edge Super, dik! 15:22:44 26.04.2017odpovědět
      Re: edge-no edge Horolezecké boty nevím, ale na podzim jsem si tam nechal podrazit normální turistické pohorky (LS, víc jak 10 let staré) a maximální spokojenost. K mému údivu tam zůstal i stejný vzorek (dost specifický, takový kolečka) jako tam byl původně. Za 1200,- budou pohory ještě pár let sloužit. Jirka 15:07:56 25.04.2017odpovědět
  Re: edge-no edge Uz jsem je tam x-krat posilal (LS Speedster) a delaji je dle meho nazoru perfektne. mAdam 14:33:24 25.04.2017odpovědět
    Re: edge-no edge A kde prodavaji edge model speedsteru, ktery sis pak nechal podrazit jako no-edge? 18:31:18 25.04.2017odpovědět
      Re: edge-no edge sorry, blbe jsem si precetl otazku. mAdam 14:38:27 26.04.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: