LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Hala TSC - Turnov
Boulder club - Zákupy
Squash Arena Liberec - Liberec

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 moře, skály, mimino04.05.2017
Nemáte nějaké tipy na lezeckou dovolenou u moře s miminkem (pláž z jedné strany moře a z druhé skály se sportovkama). Pls jen evropské destinace.
Díky.
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Sardinie by mohla splnovat
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Sperlonga? Ale nebyla jsem. Nevim jestli plaz neni zakekelena.
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Chorvatsko - Omiš
  Re: moře, skály, mimino04.05.2017
V Omiši, pokud vím, se neleze na pláži. Leze se na parkáči u silničky asi kilák od moře.
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Míst bude spoustu. problém je, že ideální teplota na koupání je okolo 30°C :-).
  Re: moře, skály, mimino04.05.2017
No nevim jak na Sardinii, ale treba na Mallorce (pominu-li DWS) je snad jen jedna lezecka oblast pri
   Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Malorca cala Magraner
    Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Jo to je presne ta oblast, ale s miminem to stejne neni idealni. Pristup je pres pole asi 3km a musi
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Kalanky, tam je dokonce čisto, i když je to předměstí Marseille - je to NP. Blavet. Olympos u Antaly
  Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Blavet je od moře třináct kilometrů. Ten sektor hned u vody je Cap Dramont.
   Re: moře, skály, mimino04.05.2017
ten jsem měl na mysli
  Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Na Marseille bacha, je tam hodně bubáků :-(
   Re: moře, skály, mimino05.05.2017
dá se bydlet vedle v Casis a dojíždět - krásný městečko cca 10 km
  Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Cliffbase jen pro jeste nelezouci mimino. Pristup jednak neni uplne bezpecnej (pro batole) a dokud d
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
tak trochu i Malta goo.gl/U9P2lb
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Korsika. Třeba žulové skalky u pláží v zálivu Porto. Ale takových oblastí je tam hodně. escalade.cor
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Hvar (Sveta Nedelja); sice musíš mimčo donést pod skály (cca 15 minut chůze), pak je to v pohodě
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
San Vito Lo Capo je tam super kemp a hned nad nim skaly. Ale v lete bude teplo a dráž a jak se zuzuj
 sex, drogy a rokenroll04.05.2017
sex, drogy a rokenroll mi zni nejak vic pritazlive. Jed sam, zenu a mimino nech doma!
  Re: sex, drogy a rokenroll05.05.2017
kalymnos
   Re: sex, drogy a rokenroll05.05.2017
Na Kalymnu je sektoru primo u more pomalu a jsou to nejhorsi sektory z celeho ostrova.
 Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Lofoty
 Re: moře, skály, mimino05.05.2017
cala luna na sardinii je pisecna plaz, kde se leze primo na plazi u more. vetsinou kratsi previsly c
  Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Díky za tipy! Je mi jasný, že to s miminem a v letním vedru nebude lezecká hitparáda. Priorita je ca
   Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Z toho chápu, že není nutné, aby byla skála přímo na pláži ale stačí, aby byla v blízkém okolí.
   Re: moře, skály, mimino05.05.2017
duro pesimismo. pokud nejste ultrapohodáři a nemáte ultrapohodové mimino, tak si na tu skálu stejně
    Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Pokud mate nekoho na stridani pri hlidani a neni potreba mit skalu nalepenou u plaze, pak i ta Mallo
     Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Jj, přesně jak říkáte, pláž spíše klidná a mírná pro cachtání. Je to primárně "nelezecká"
      Re: moře, skály, mimino05.05.2017
tímhle jsme si taky prošli a je lepší nechat lezečky doma - je z toho mnohem víc kladných bodů než z
  Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Když jsem byla s miminem na Sardošce tak Cala Lunu jsme ani nenavštívili. Buď se tam jde daleko pěšk
 Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Ádr + koupání v pískovně...
  Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Srbarna + koupani v Berounce.

 Nehoda smichOFF02.05.2017
Ahoj, nevite nekdo, jak dopadl kluk vcera 1.5. po padu na smichoffe, popripade jak k tomu doslo? Dik, doufam, ze je ok.
 Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
vim
  Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
a?

a z kolika to dal vlastne?
  Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
 Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
Vlastně se divím že po těch 10+ letech co lezu na stěnách jsem neviděl na vlastní oči žádné zranění.
  Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
Na Smíchově je to už dlouho o život z hlediska účastníků. Tady je dost vystihující recenze na to, co
   Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
odkazovat na uzlarovy stranky neni metodicky vhodne
    Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
No ale pročpak ty vlhká fusko? I když je to magor,tak myslím,že to i celkem trefil :D
   Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
Popravde mi ty recenze neprijdou uplne vyvazene. Shodou okolnosti jsem ty nejvetsi sebevrahy potkal
 Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
podle mě nejhorší jsou všemožný kroužky pro děti a kurzy.
Kroužky proto, že je jich tam jak p
  Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
Jo, souhlas, bylo by fajn ceny vstupného majitelům stěn nějak nadiktovat. Ideálně vyhláškou minister
   Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
zase pivo.
kua, co jim všem brání si postavit vlastní stěnu (když je to takovej zlatej důl),
    Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
Toto je opravdu velmi plodna a poucna diskuze.Vsem dekuji za vas cas, podnety a pripominky. Ten co
     Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
Vítej na serveru lezec.cz! :DDD
     Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
Chi, chi, chi. Na lezce se už roky pro rozumy nebo články nechodí.
Maximálně tak někoho (neb
 Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
A co se tam teda stalo, at jsme v obraze zda šlo o jeho chybu nebo pokud ne, na co si dát ted v omez
  Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
Toto je jen podruzne, dulezita je diskuze o cene a prisliby piva. Uz to pochop!

 Nalezená mikina30.04.2017
Ahoj, dneska (30.5.) zůstala ve Zvíroticích městu po skalou v levé části sektoru Hospoda na keři pověšená modrá mikina Technopile. Majitel ať se ozve, rád předám... Případně pokud o někom víte, že tam byl dejte mu to vědět.
 Re: Nalezená mikina30.04.2017
Oprava 30.4.

 Ueli Steck died30.04.2017
goo.gl/JvKo7c

 Jizerské maso28.04.2017
Trochu přidat na výrazu v tý pětce!!
 Re: Jizerské maso28.04.2017
A otočit fotku podle stromů do správné polohy :)
  Re: Jizerské maso28.04.2017
Ne. Stromy i ty presa na sedaku jsou spravne. Jedna se o mistni anomalii.
   Re: Jizerské maso29.04.2017
no, i tak to vyzera na solidnu cestu, 5+ by som ju uplne neohodnotil ;)
    Re: Jizerské maso29.04.2017
A já myslel že Artie už jenom mastí karty.
   Re: Jizerské maso29.04.2017
Noooo, pokud je to natočené, tak jen málo. Lezl jsme a k prvému a jedinému kruhu, který je ještě tak
    Re: Jizerské maso29.04.2017
Podivej se na uhel stromu, voe :)
     Re: Jizerské maso01.05.2017
Natočený to fakt není, nebo jen nepatrně. Mo-o-žná podle těch presek, rozhodně ne podle těch stromů,
      Re: Jizerské maso01.05.2017
He he :) Jasne, vitr zpusobi, ze cely les roste pod urcitym uhlem. Takhle to fakt se stromy nefunguj
       Re: Jizerské maso01.05.2017
Jestli roste les nakřivo nevim, ale expresku od frendů poznám...
        Re: Jizerské maso01.05.2017
To musis na Roberta, ne na me ;). Kazdopadne co to meni na jejich uhlu?
       Re: Jizerské maso01.05.2017
Hele, víš co? Tak si tam pojď dát někdy sraz a okouknem to. A jako doplněk bys to mohl cvičně přeběh
        Re: Jizerské maso02.05.2017
Jakou toto ma proboha sovislost s natacenim fotografii??? Tenhle univerzalni argument asi moc nefung
         Re: Jizerské maso02.05.2017
Člověče a proč hned tak nepřátelsky? Mně to fakt přijde, že se to zas tak výrazně natáčet nemuselo.
         Re: Jizerské maso02.05.2017
můj dědeček, který měl po celý život koníčka kreslení a malování, se jednou na vrnisáži děsně zhádal
          Re: Jizerské maso03.05.2017
Vsak o tom pisu, ze pro me je rozhodne skousnutejsi vysvetleni perspektiva nez vliv vetru. Na fotce
           Re: Jizerské maso03.05.2017
vliv naklonění foťáku je proti perspektivě poměrně marginální. to je nejobtížnější možný úhel focení
            Re: Jizerské maso04.05.2017
jo, a levá ruka je mázlá, čili pohyb, expreska se rozhoupat může (oběma směry přirozeně)
           Re: Jizerské maso04.05.2017
Hele není aktuální foto zas nějak natočené?
            Re: Jizerské maso04.05.2017
Protože z hodin fyziky si pamatuji, že stín je přitahován gravitací směrem ke středu země.
          Re: Jizerské maso03.05.2017
Koukám že vy máte "spor jako hobby" v rodině...
 Re: Jizerské maso02.05.2017
Koukám, slušná diskuze s mnoha kilogramy demence:) Původní příspěvek byl myšlen ironicky: jizerská V
  Re: Jizerské maso02.05.2017
sem nevěděl, že tam Čihula dával kruh, nebylo to jinak???
   Re: Jizerské maso02.05.2017
No jasně, že dával. Za mého prelezu před cca 25 lety to byla už takova zrzavá skoba s rezavym kroužk
    Re: Jizerské maso02.05.2017
Nebyla náhodu i tak skobka s kroužkem (pro mě tehdy měla cenu zlata) přidaná později?
     Re: Jizerské maso02.05.2017
Takové info nemám. Tedy nevyvracím ani nepotvrzuji :-)
 Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
No a ta dnešní fotka, to už je úplnej vrchol! Podle toho jak rostou Hlínovi šikmo vlasy je jasný, že
  Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
Navíc to neleze hranou, ale stěnou. To je za 4-.
  Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
No madla tam chybi... Ja bych v Jizerkach vypustil Sekace petrohradskeho, ten tam vytvori rychle obr
  Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
Chlapci, vy ale mate sakra problem prekousnout, ze nekomu tyhle cesty prijdou docela lehky a neni z
   Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
mě se opravdu ta diskuze okolo nahnutejch stromů strašně líbila, už jsem se dlouho tak nepobavil a t
    Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
Jediným smysluplným výsledkem této diskuze je přidání obou fotek do zdejší databáze cest.

 Přilba Petzl Sirocco27.04.2017
Zdar máte někdo zkušenosti s touto přilbou? Třeba trvanlivost vypadá dost křehce, zato super lehce. Popřípadě když kvedláte o převis jestli tam jsou potom vydilené poruchy atd. Díky moc.
 Re: Přilba Petzl Sirocco27.04.2017
Mám jí od května 2013. Předtím jsem měl Petzl Ecrin Rock a Petzl Elios (bez větracích žaluzií). Siro
  Re: Přilba Petzl Sirocco27.04.2017
No jo, je to strasnej kakac...
 Re: Přilba Petzl Sirocco27.04.2017
Ani při nárazu hlavou v převisu není problém a nezanechává to poškození. Je to extrudovaný polypropy
  Re: Přilba Petzl Sirocco27.04.2017
Jeste doporucuji mrknout na helmu Wall Rider od mammuta, je to stená technologie, ale má navíc tak k
   Re: Přilba Petzl Sirocco28.04.2017
Wall Ridera jsem zkoušel a nekoupil bych si ho. Ta nižší cena je tam poznat. WallR. mi přijde mělčí
    Re: Přilba Petzl Sirocco28.04.2017
Máš pravdu. Je to přilba výrazně víc nahovno. Navíc Sirocco se bude prodávat myslímod podzimu 2017 n
     Re: Přilba Petzl Sirocco28.04.2017
Sirroco se prodava uz asi tri roky ;-), od druhe pulky roku bude dostupna nova verze.
      Re: Přilba Petzl Sirocco28.04.2017
Pro mene chapave. Takto jsem to myslel.
 Re: Přilba Petzl Sirocco27.04.2017
Sirocco má novou verzi
  Re: Přilba Petzl Sirocco27.04.2017
Mno jako ještě stejně není k sehnání, až od čevence ;-), jinak bych ji asi bral ...
   Re: Přilba Petzl Sirocco28.04.2017
Od července spíš ne.
    Re: Přilba Petzl Sirocco04.05.2017
Já ji mám už asi pět let a slouží suprově. Jen mi teď nedávno praskla přeska, ale tu jsem za tři pět

 GoRe - metráž25.04.2017
Zdravím,
dá se koupit látka Gore-Tex v metráží? Nebo jiná membrána?
Moje staré kalhoty se definitivně rozpadly a není za ně náhrada. V obchodech Jedny jsou jedny dlouhé druhé malé. Když porovnám staré a nové tak je to neskutečný propad ve zp
 Re: GoRe - metráž26.04.2017
Nemožné. Běžně seženeš pouze zátěr nevalné kvality. V Gumotexu vyráběli Porotex (něco jako Pertex).
  Re: GoRe - metráž27.04.2017
Napiš Turkovi, používá hodně vybavení a oblečení z Lidlu a podle recenzí to je skoro vždycky lepší n
 Re: GoRe - metráž26.04.2017
jo, jednoduchém nedyzajnové a robustní nikdo nešije, protože je to maličkej segment (aspoň v našem m
  Re: GoRe - metráž26.04.2017
Nedovedu si predstavit GT kalhoty s zivotnosti deset let, pokud je teda pouzivas a nevisi ti 99.99%
   Re: GoRe - metráž02.05.2017
ano, mluvím o použití dovolená a mnoho víkendů (bejvávalo) nebo cast dovolené a sem tam víkend (teď)
 Re: GoRe - metráž26.04.2017
Jestli se dá sehnat vyloženě Goráč nevím, ale nakoupili jsme různý softshelly apod na
 Re: GoRe - metráž26.04.2017
Zkus tohle: alpiczech.cz nebo jurek.cz
Známé tam šili bundu na její opravdu netypické rozměry
  Re: GoRe - metráž26.04.2017
Co myslis temi netypickymi rozmery. To by me docela zajimalo :D
   Re: GoRe - metráž26.04.2017
Dotyčná měla 150 kg. Takže bunda měla rozměry menšího stanu...
  Re: GoRe - metráž26.04.2017
jo, v kutilských podmínkách a bez vybavení prováděné zalepení švů, tam se moc na úspěch věřit asi fa
 Re: GoRe - metráž26.04.2017
taky jsem sháněl gore, někdo mi ho myslím nabízel kolem 1000/m2. nevím jesi jurek/kalit..zkus to obe
  Re: GoRe - metráž26.04.2017
Pokud vím, tak jedinej, kdo má v čechách certifikaci od dupontu na šití z GORE je Tilak.
   Re: GoRe - metráž26.04.2017
Oficiálně goretex neseženeš. Neseženou ho ani takové firmy, jako Adidas nebo Salomon. Gore si sám ve
    Re: GoRe - metráž26.04.2017
co to plácáš? adidas přece z gore-texu normálně šije
     Re: GoRe - metráž26.04.2017
Jo promiň, koukám že Adidas už licenci zase dostal. Pár let ji neměl.
  Re: GoRe - metráž27.04.2017
Podlepování švů podle mě dělá Gema Brno
  Re: GoRe - metráž28.04.2017
Nesmysl. V ČR ti to mohl nabídnout jedině Tilak a o tom silně pochybuju.
 goro bílý pes27.04.2017
Zkus armyshopy, třeba si vybereš hotové kalhoty.
  Re: goro bílý pes27.04.2017
nebo tam koupit GoRe žďárák a ušít z něj gatě ;)
 Re: GoRe - metráž27.04.2017
jestli ti nevadí barva, tak co třeba rozstříhat tohle:
 edge-no edge24.04.2017
zdar zkoušel jste někdo v restdayi nechat si opravit edgovou lezečku no-edge technologií? jde to vůbec?:)
nebo je no edgeová lezečka koncepčně jiná i zevnitř, od výztuhy?
 Re: edge-no edge24.04.2017
Ja posilam vsechny lezecky do restdaye s noedge a nechavam si je podrazit klasicky s edge
 Re: edge-no edge24.04.2017
Jakože s klasické lezečky uděláš no-edge?
  Re: edge-no edge24.04.2017
Asi mysli, ze lezenim se z edge postupne stane no-edge a v RD mu z toho zase udelaji edge :)
 Re: edge-no edge24.04.2017
Jednou jsem se jich na to ptal. Teoreticky to mozne pry je, ale nedoporucuji to. Osobne jsem zatim n
 Re: edge-no edge25.04.2017
Nechávám v RD podlepovat LS Speedster a dělají je včetně NE perfektně.
 Re: edge-no edge25.04.2017
Klasická lezec diskuze. 1.otázka 2.vtípek co neodpovídá, ale je s tématem spojen 3.coze? 4.vysvetlen
  Re: edge-no edge25.04.2017
No kdyz uz je tu diskuse o Restday, nevite nekdo jak umi opravovat horolezecke boty? Konkretne LS Ne
   Re: edge-no edge25.04.2017
No kdyz uz je tu diskuze o horolezeckych botach, nevite nekdo zda maji delsi zivotnost ty ze synteti
    Re: edge-no edge25.04.2017
No nevim jak ty synteticke, ale v kozenych nepalech lezu uz 4 sezony (ledy, hory, obcas nejaky tezsi
    Re: edge-no edge25.04.2017
Nepaly mam opravene v RD - vymena podrazky dopadla perfektne.
     Re: edge-no edge26.04.2017
Super, dik!
   Re: edge-no edge25.04.2017
Horolezecké boty nevím, ale na podzim jsem si tam nechal podrazit normální turistické pohorky (LS, v
 Re: edge-no edge25.04.2017
Uz jsem je tam x-krat posilal (LS Speedster) a delaji je dle meho nazoru perfektne.
  Re: edge-no edge25.04.2017
A kde prodavaji edge model speedsteru, ktery sis pak nechal podrazit jako no-edge?
   Re: edge-no edge26.04.2017
sorry, blbe jsem si precetl otazku.

 Ozone lady 24.04.2017
Ahoj, nevíte někdo, jestli je opravdu nějakej rozdíl mezi pánskými a dámskými Ozony? Zatím mi každej řekl něco jinýho :D, někdo, že je rozdíl jen v barvě, někdo, že dámský jsou užší, ale tvar stejnej... Docela bych potřebovala nějaký jistý informace.
 Re: Ozone lady 24.04.2017
čau Terko, ozony mám na prodejně a žádný rozdíl mezi normal a lady verzí kromě designu nevidíme.
 Re: Ozone lady 24.04.2017
Ahoj Terko,
Ozone Lady se liší od základních Ozonů o trochu mělčí patou a užším střihem v obl
 Re: Ozone lady 24.04.2017
Ahoj,
rozdíly mezi modely Ozonů jsou:

Ozone Plus - větší objem špičky - pro li
 Re: Ozone lady 25.04.2017
Všem moc děkuju za odpovědi, dámský mám vyzkoušený, tak ještě vyzkouším normální, jestli nebudou sed

 Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
Nevíte někdo, kde se vzalo označení "dvojitá osmička" pro normální osmičkový uzel? Narazili jsme na to u skautů, v nějakých uzlovacích knížkách, ale také v metodice na stránkách ČHS.
 Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
tak ono je to vpodstate dvojita osmicka, nie? najprv spravis jednu a potom okolo nej "opichas&q
  Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
inymi slovami:
- normalny osmickovy uzol = dvojita osmicka
- dvojity osmickovy uzol =
   Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
nez si dopsal ten druhy prispevek, tak to davalo smysl
 Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
jestli na to nezapomenu, tak se doma kouknu do Vosátky, von používá obecně veškeré názvosloví (nejen
  Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
Aha Vosátka doma nemáme. Koukni do něj, prosím, jestli budeš mít čas. ...ono obecně s tím termínem &
   Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
on takovej vůdčák je vlastně trempskou terminologií dvojité očko, ne? stejnou logikou osmička a dvoj
    Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
čili dostáváme se k tomu, že na uzly můžeme koukat řemeslně nebo vědecky. řemeslník řekne nepřesně n
     Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
A jste ještě neřešili tzv. "ušatou osmu", kde jsou prameny 3 :-).
      Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
koukám do Vosátky, a křivdil jsem mu, protože ten v tomhle má terminologii precizní, logickou, sjedn
       Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
Ta skripta jsou jedna z nejlepsich, jaka jsem kdy cetl!
        Re: Osmička / dvojitá osmička25.04.2017
neříkám že je to špatný učební text. říkám, že terminologie není tak intuitivní (v porovnání s tremp
       Re: Osmička / dvojitá osmička24.04.2017
Díky! Pro info, jak jsme na to narazili a proč to řešíme: Já na to koukám asi jako ten Tvůj řemeslní

1   ...   232   233   234   235   236   237   238   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jizerské maso
Trochu přidat na výrazu v tý pětce!!
Dravec13:09:50 28.04.2017
odpovědět 
 Re: Jizerské maso
A otočit fotku podle stromů do správné polohy :)
Fšudezdejší16:10:26 28.04.2017
odpovědět 
  Re: Jizerské maso
Ne. Stromy i ty presa na sedaku jsou spravne. Jedna se o mistni anomalii.
21:58:10 28.04.2017
odpovědět 
   Re: Jizerské maso
no, i tak to vyzera na solidnu cestu, 5+ by som ju uplne neohodnotil ;)
marek02:21:24 29.04.2017
odpovědět 
    Re: Jizerské maso
A já myslel že Artie už jenom mastí karty.
07:45:48 29.04.2017
odpovědět 
   Re: Jizerské maso
Noooo, pokud je to natočené, tak jen málo. Lezl jsme a k prvému a jedinému kruhu, který je ještě tak krok dva nad lezcem, je to fakt nepříjemné. Nehledě na počasí - na fotce to vypadá pošmourně a vlhce - na této cestě to je dost znát.
Bobr19:36:43 29.04.2017
odpovědět 
    Re: Jizerské maso
Podivej se na uhel stromu, voe :)
21:26:58 29.04.2017
odpovědět 
     Re: Jizerské maso
Natočený to fakt není, nebo jen nepatrně. Mo-o-žná podle těch presek, rozhodně ne podle těch stromů, ty tam rostou šikmo, je tam dost větrno. A je to jizerskejch pět plus, což je fakt něco jinýho než pět plus na Krezberku nebo tak nějak; fakticky je to stará Welzenbachova stupnice, kdy se končilo šestkou. V tý cestě jsem byl a za vlhka bude obzvlášť zajímavá.
Robert10:51:56 01.05.2017
odpovědět 
      Re: Jizerské maso
He he :) Jasne, vitr zpusobi, ze cely les roste pod urcitym uhlem. Takhle to fakt se stromy nefunguje. Preso mas navic ve stejnem uhlu jako ten les. Mozna tomu pridava trochu uhel a pozice z ktereho to je focene, ale evidentne autor trpy tou samou nemoci co mnoho lezcu fotografu lehcich cisel..
17:32:16 01.05.2017
odpovědět 
       Re: Jizerské maso
Jestli roste les nakřivo nevim, ale expresku od frendů poznám...
19:04:51 01.05.2017
odpovědět 
        Re: Jizerské maso
To musis na Roberta, ne na me ;). Kazdopadne co to meni na jejich uhlu?
19:56:42 01.05.2017
odpovědět 
       Re: Jizerské maso
Hele, víš co? Tak si tam pojď dát někdy sraz a okouknem to. A jako doplněk bys to mohl cvičně přeběhnout. Už jsem tam dlouho nebyl a rád se tam podívám. Beru, že je kopa lidí, pro který je jizerská 5+ lehčí číslo (mimochodem, zrovna Artie k nim určitě patří); pro mne ne až tak úplně, ale přelézt se to dá, za sucha zcela jistě.
Robert22:27:22 01.05.2017
odpovědět 
        Re: Jizerské maso
Jakou toto ma proboha sovislost s natacenim fotografii??? Tenhle univerzalni argument asi moc nefunguje.. Vubec tu nemluvim o obtiznosti cesty ci lezcech na ni, ci vyletu tam s tebou.. Mluvim o te zrejme neuvedomele touze prezentovat sve zazitky v extremnejsim tvaru nez realita.

Muzes si to vysvetlovat prirodni anomalii lesa, a silnym magnetismem skaly; perspektivou (to je pro me urcite prijatelnejsi vysvetleni nez to tve predchozi) ci prostym faktem, ze se nekomu pootocila ruka (pravdepodobne kombinace obou poslednich bodu).

Mimochodem, cestu uz jsem lezl. A kdyz tam pojedu znovu, urcite nebudu ztracet cas s nejakym trotlem, ale pojedu tam s osobami me blizkymi. Kazdopadne, az tam pojedes, mrkni se na stromy, v jakem uhlu jsou jejich kmeny :). Pak vem presu, friend, cokoliv do ruky a mrkni v jakem uhlu to visi domu. Takovy pokus z predskolni fyziky treba pomuze. Pak se zkus divat na svet z ruznych perspektiv. A pak napis, zda porad trvas na prirodnich anomaliich..
09:09:08 02.05.2017
odpovědět 
         Re: Jizerské maso
Člověče a proč hned tak nepřátelsky? Mně to fakt přijde, že se to zas tak výrazně natáčet nemuselo. No tak co, mám jiný názor. Možná máš pravdu, že na mně cesta před lety docela zapůsobila - obzvlášť na 5+. Ale nemusíš jít do hned do "trotlů" a podobně...
Bobr09:59:07 02.05.2017
odpovědět 
         Re: Jizerské maso
můj dědeček, který měl po celý život koníčka kreslení a malování, se jednou na vrnisáži děsně zhádal s jistou akademickou malířkou, totiž že na realistickém obraze se věž zámku na Mělníce nahoru rozšiřovala. ona malířka tvrdila, že cílem bylo namalovat pohled z balónu, a diskuse byla o tom, jestli si to malíř-realista může dovolit.

jsme-li výše než lezec, použijeme-li široký objektiv a nakonec uděláme výřez, a najednou se zdá, že fotograf bruhálně otočil fotítko. čili sklon stromů, fotíme-li shora, může být matoucí, bo koruna je fotografovi blíže než oddenek.
Lukas B.10:07:00 02.05.2017
odpovědět 
          Re: Jizerské maso
Vsak o tom pisu, ze pro me je rozhodne skousnutejsi vysvetleni perspektiva nez vliv vetru. Na fotce je prevazne ohyb jednim smerem a to vseho. Jen perspektivou to nebude.
00:26:36 03.05.2017
odpovědět 
           Re: Jizerské maso
vliv naklonění foťáku je proti perspektivě poměrně marginální. to je nejobtížnější možný úhel focení, mírně shora do boku, a ještě k tomu dělat výřez (kdyby byl dole smrk a né buk, tak by byl na fotce snad zahnutej).
Lukas B.11:58:04 03.05.2017
odpovědět 
            Re: Jizerské maso
jo, a levá ruka je mázlá, čili pohyb, expreska se rozhoupat může (oběma směry přirozeně)
Lukas B.10:12:36 04.05.2017
odpovědět 
           Re: Jizerské maso
Hele není aktuální foto zas nějak natočené?
http://www.lezec.cz/ reference.php?print=1&key=9296
Ten stín od jističových nohou je na šikmo...
Honza10:13:47 04.05.2017
odpovědět 
            Re: Jizerské maso
Protože z hodin fyziky si pamatuji, že stín je přitahován gravitací směrem ke středu země.
Honza10:32:21 04.05.2017
odpovědět 
          Re: Jizerské maso
Koukám že vy máte "spor jako hobby" v rodině...
M.09:42:38 03.05.2017
odpovědět 
 Re: Jizerské maso
Koukám, slušná diskuze s mnoha kilogramy demence:) Původní příspěvek byl myšlen ironicky: jizerská V z roku ´58 od mladého Čihuly, který tu plotnu musel lézt v pohorách nebo naboso a ještě osadit kruh... Svědčí to o jeho extratřídě. Dnes to lidi lezou v moderních botách, a přesto pod kruhem mají všichni stejný sveřepý výraz hypnotizující kruh a zárověň nohy, aby nesmekly a lezec nespadl z vrcholového srázu kamsi do hlubin. Artie na té fotce vypadá naopak dost v pohodě, proto by měl přidat na výrazu!
Dravec10:15:59 02.05.2017
odpovědět 
  Re: Jizerské maso
sem nevěděl, že tam Čihula dával kruh, nebylo to jinak???
12:34:32 02.05.2017
odpovědět 
   Re: Jizerské maso
No jasně, že dával. Za mého prelezu před cca 25 lety to byla už takova zrzavá skoba s rezavym kroužkem zizalou :-)
Ondráš 13:35:42 02.05.2017
odpovědět 
    Re: Jizerské maso
Nebyla náhodu i tak skobka s kroužkem (pro mě tehdy měla cenu zlata) přidaná později?
Kuba Turek14:11:44 02.05.2017
odpovědět 
     Re: Jizerské maso
Takové info nemám. Tedy nevyvracím ani nepotvrzuji :-)
Ondráš23:24:13 02.05.2017
odpovědět 
 Re: Jizerské maso - foto 2
No a ta dnešní fotka, to už je úplnej vrchol! Podle toho jak rostou Hlínovi šikmo vlasy je jasný, že je to naklopený minimálně o 380 stupňů. A někdo vyretušoval ty brutální madla, který v pětce musej bejt! Jistič navíc vypadá že má plochý nohy, no kdo tyhle divný týpky pustil do skal. Hrozná oblast, ty Jizerky.
Šp.10:46:43 04.05.2017
odpovědět 
  Re: Jizerské maso - foto 2
Navíc to neleze hranou, ale stěnou. To je za 4-.
Dravec11:00:09 04.05.2017
odpovědět 
  Re: Jizerské maso - foto 2
No madla tam chybi... Ja bych v Jizerkach vypustil Sekace petrohradskeho, ten tam vytvori rychle obrovskej potencial pro nove smery a pak se tam vypusti stredoceska uderka a ta tam ty smery navrta. Muze se to zorganizovat pod zastitou CHS a treba na to kapnou i nejaky prachy z erosmu, kdyz tam pak vytahnete par vozralejch radoby studentu, kteri si zajeli na par mesicu uzit levny chlast a povolne devy v Praze za penize danovych poplatniku z siroka daleka :D
11:07:47 04.05.2017
odpovědět 
  Re: Jizerské maso - foto 2
Chlapci, vy ale mate sakra problem prekousnout, ze nekomu tyhle cesty prijdou docela lehky a neni z nich moc odvazanej ...
11:09:38 04.05.2017
odpovědět 
   Re: Jizerské maso - foto 2
mě se opravdu ta diskuze okolo nahnutejch stromů strašně líbila, už jsem se dlouho tak nepobavil a tak jsem Jirkovi S. nabídl, že tam pro velký úspěch může prdnout ještě jednou tuhle cestu zase z jiného pohledu. a zabralo to - komoška jede
Hl.s.12:11:41 04.05.2017
odpovědět 
    Re: Jizerské maso - foto 2
Jediným smysluplným výsledkem této diskuze je přidání obou fotek do zdejší databáze cest.
Dravec12:44:13 04.05.2017
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1151 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1266 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1117 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi