LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231527 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Sušky - Vlajková věž07.05.2017
Zdar, lezl jste někdo Štíhlou linii na Vlajkovou? Co byste řekli na klasu? Lezl jsem to jen na druhým a stejně mi to přišlo tak VIIIc - IXa a vykřičník k tomu... prvovýstupci slušnej oddíl!
 Re: Sušky - Vlajková věž08.05.2017
Databáze na Lezci umožňuje dokonce diskuzi přímo u konkrétní cesty ;)
 Bor, parkování07.05.2017
Ahoj, kdo jezdíte na Bor a parkujete dole u studánky, tak by bylo dobré tam neparkovat, ale nechat auto v Machově. Říkal mi zelenej pán, že myslivcům se to nelíbí (ani zeleným) a jak teď svaz projednává vyjímkuy, aby se mohlo ofiko lézt na Boru, tak to ji
 Re: Bor, parkování07.05.2017
Jó to je smutný. Člověk by si myslel, že lezci jsou lidé schopní sebezáporu (přeci jen je to sport,
  Re: Bor, parkování07.05.2017
no to já taky se rád vozím až pod skálu, ale když se to nesmí, tak to respektuju
   Re: Bor, parkování07.05.2017
Ke studánce se nesmělo nikdy co si pamatuju...
    Re: Bor, parkování08.05.2017
to chce asfaltku až k Monstru!
     Re: Bor, parkování08.05.2017
Bez prdelek je to tak, taky mi o tom říkal člověk z CHKO a tu vyjímku udělujou voni, tak to zohledně
      Re: Bor, parkování08.05.2017
Zakaz tam je asi jen 6 let, predtim se tam mohlo...nejezdej tam parkovat jen lezci ale i liny turis

 Kybl vs. pullodni05.05.2017
Ahoj, s lezením začínám a mám pár otázek ohledně jištění. jaké jsou rozdíly - výhody/nevýhody jištění kyblíkem  a poloviční lodní smyčkou? .. přes kyblík je možné se slanit, jistit prvolezce i dobírat druholezce. Navíc jsem se dočetl že při použití p
 Re: Kybl vs. pullodni05.05.2017
Na začátek je dobré naučit se pracovat s pullodním uzlem, který tě naučí vyšší pozornosti při jištěn
 Re: Kybl vs. pullodni05.05.2017
Každé má své silnější s slabší stránky. Kýbl je vhodný na jištění prvolezce a slaňování. U dobírání
 Re: Kybl vs. pullodni05.05.2017
jestli začínáš, tak se nauč s kýblem a na půlloďák se vyse..r. Stejně budeš chodit hlavně na stěnu a
  Re: Kybl vs. pullodni06.05.2017
No, ale hlavne se ten pullodak nauc a nezapomen ho. Take ho obcas pouzivej tak aby jsi si navykl ze
   Re: Kybl vs. pullodni06.05.2017
pochybuju, že se tazatel chystá do 20 délkové cesty v horách.
Taky nevim jestli jsi někdy sla
    Re: Kybl vs. pullodni06.05.2017
Na takový to sportovkaření, kdy jistim zezdola a prvolezce spouštím zase dolů je jednoznačně lepší k
     Re: Kybl vs. pullodni06.05.2017
Na pullodaku jsem slanil 8 delek a slo to. Verim ze i 20 bych dal. Mimo to, byla to necekana a nouzo
     Re: Kybl vs. pullodni06.05.2017
Chtěl bych tě vidět na Dulfera ty hrdino...
     Re: Kybl vs. pullodni08.05.2017
Samoblok normálně odblokujes další karabinou a druholezce pohodlne a kontrolovane spustis jak je pot
     Re: Kybl vs. pullodni08.05.2017
Samoblok normálně odblokujes další karabinou a druholezce pohodlne a kontrolovane spustis jak je pot
      Re: Kybl vs. pullodni08.05.2017
No jde to, ale souhlasim s Jenou, je to neuveritelna otrava. Asi se to da nacvicit do takove precizn
 Re: Kybl vs. pullodni06.05.2017
Ja s kýblem jistím prvolezce a slaňuju, protože je to pohodlné a účinné. Druholezce od štandu jistím
 Re: Kybl vs. pullodni08.05.2017
Pullodak ma oproti kyblu hlavni vyhodu v tom, ze nepotrebujes kybl. Treba kdyz si ho zapomenes a neb

 Kybl vs. pullodni05.05.2017
Ahoj, s lezením začínám a mám pár otázek ohledně jištění. jaké jsou rozdíly - výhody/nevýhody jištění kyblíkem  a poloviční lodní smyčkou? .. přes kyblík je možné se slanit, jistit prvolezce i dobírat druholezce. Navíc jsem se dočetl že při použití p

 Zapomenutý průvodce na Petráči04.05.2017
Ahoj, v neděli 30.4. jsem zapomněla na Petráči průvodce, buď na parkovacím fleku u té staré lípy pod hradem nebo u šutru v sektoru Pod Hradem, jehož název nevím, neb nemám průvodce.. případnému nálezci odměna dle dohody.

 moře, skály, mimino04.05.2017
Nemáte nějaké tipy na lezeckou dovolenou u moře s miminkem (pláž z jedné strany moře a z druhé skály se sportovkama). Pls jen evropské destinace.
Díky.
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Sardinie by mohla splnovat
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Sperlonga? Ale nebyla jsem. Nevim jestli plaz neni zakekelena.
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Chorvatsko - Omiš
  Re: moře, skály, mimino04.05.2017
V Omiši, pokud vím, se neleze na pláži. Leze se na parkáči u silničky asi kilák od moře.
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Míst bude spoustu. problém je, že ideální teplota na koupání je okolo 30°C :-).
  Re: moře, skály, mimino04.05.2017
No nevim jak na Sardinii, ale treba na Mallorce (pominu-li DWS) je snad jen jedna lezecka oblast pri
   Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Malorca cala Magraner
    Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Jo to je presne ta oblast, ale s miminem to stejne neni idealni. Pristup je pres pole asi 3km a musi
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Kalanky, tam je dokonce čisto, i když je to předměstí Marseille - je to NP. Blavet. Olympos u Antaly
  Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Blavet je od moře třináct kilometrů. Ten sektor hned u vody je Cap Dramont.
   Re: moře, skály, mimino04.05.2017
ten jsem měl na mysli
  Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Na Marseille bacha, je tam hodně bubáků :-(
   Re: moře, skály, mimino05.05.2017
dá se bydlet vedle v Casis a dojíždět - krásný městečko cca 10 km
  Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Cliffbase jen pro jeste nelezouci mimino. Pristup jednak neni uplne bezpecnej (pro batole) a dokud d
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
tak trochu i Malta goo.gl/U9P2lb
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Korsika. Třeba žulové skalky u pláží v zálivu Porto. Ale takových oblastí je tam hodně. escalade.cor
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
Hvar (Sveta Nedelja); sice musíš mimčo donést pod skály (cca 15 minut chůze), pak je to v pohodě
 Re: moře, skály, mimino04.05.2017
San Vito Lo Capo je tam super kemp a hned nad nim skaly. Ale v lete bude teplo a dráž a jak se zuzuj
 sex, drogy a rokenroll04.05.2017
sex, drogy a rokenroll mi zni nejak vic pritazlive. Jed sam, zenu a mimino nech doma!
  Re: sex, drogy a rokenroll05.05.2017
kalymnos
   Re: sex, drogy a rokenroll05.05.2017
Na Kalymnu je sektoru primo u more pomalu a jsou to nejhorsi sektory z celeho ostrova.
 Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Lofoty
 Re: moře, skály, mimino05.05.2017
cala luna na sardinii je pisecna plaz, kde se leze primo na plazi u more. vetsinou kratsi previsly c
  Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Díky za tipy! Je mi jasný, že to s miminem a v letním vedru nebude lezecká hitparáda. Priorita je ca
   Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Z toho chápu, že není nutné, aby byla skála přímo na pláži ale stačí, aby byla v blízkém okolí.
   Re: moře, skály, mimino05.05.2017
duro pesimismo. pokud nejste ultrapohodáři a nemáte ultrapohodové mimino, tak si na tu skálu stejně
    Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Pokud mate nekoho na stridani pri hlidani a neni potreba mit skalu nalepenou u plaze, pak i ta Mallo
     Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Jj, přesně jak říkáte, pláž spíše klidná a mírná pro cachtání. Je to primárně "nelezecká"
      Re: moře, skály, mimino05.05.2017
tímhle jsme si taky prošli a je lepší nechat lezečky doma - je z toho mnohem víc kladných bodů než z
  Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Když jsem byla s miminem na Sardošce tak Cala Lunu jsme ani nenavštívili. Buď se tam jde daleko pěšk
 Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Ádr + koupání v pískovně...
  Re: moře, skály, mimino05.05.2017
Srbarna + koupani v Berounce.

 Nehoda smichOFF02.05.2017
Ahoj, nevite nekdo, jak dopadl kluk vcera 1.5. po padu na smichoffe, popripade jak k tomu doslo? Dik, doufam, ze je ok.
 Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
vim
  Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
a?

a z kolika to dal vlastne?
  Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
 Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
Vlastně se divím že po těch 10+ letech co lezu na stěnách jsem neviděl na vlastní oči žádné zranění.
  Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
Na Smíchově je to už dlouho o život z hlediska účastníků. Tady je dost vystihující recenze na to, co
   Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
odkazovat na uzlarovy stranky neni metodicky vhodne
    Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
No ale pročpak ty vlhká fusko? I když je to magor,tak myslím,že to i celkem trefil :D
   Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
Popravde mi ty recenze neprijdou uplne vyvazene. Shodou okolnosti jsem ty nejvetsi sebevrahy potkal
 Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
podle mě nejhorší jsou všemožný kroužky pro děti a kurzy.
Kroužky proto, že je jich tam jak p
  Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
Jo, souhlas, bylo by fajn ceny vstupného majitelům stěn nějak nadiktovat. Ideálně vyhláškou minister
   Re: Nehoda smichOFF02.05.2017
zase pivo.
kua, co jim všem brání si postavit vlastní stěnu (když je to takovej zlatej důl),
    Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
Toto je opravdu velmi plodna a poucna diskuze.Vsem dekuji za vas cas, podnety a pripominky. Ten co
     Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
Vítej na serveru lezec.cz! :DDD
     Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
Chi, chi, chi. Na lezce se už roky pro rozumy nebo články nechodí.
Maximálně tak někoho (neb
 Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
A co se tam teda stalo, at jsme v obraze zda šlo o jeho chybu nebo pokud ne, na co si dát ted v omez
  Re: Nehoda smichOFF03.05.2017
Toto je jen podruzne, dulezita je diskuze o cene a prisliby piva. Uz to pochop!

 Nalezená mikina30.04.2017
Ahoj, dneska (30.5.) zůstala ve Zvíroticích městu po skalou v levé části sektoru Hospoda na keři pověšená modrá mikina Technopile. Majitel ať se ozve, rád předám... Případně pokud o někom víte, že tam byl dejte mu to vědět.
 Re: Nalezená mikina30.04.2017
Oprava 30.4.

 Ueli Steck died30.04.2017
goo.gl/JvKo7c

 Jizerské maso28.04.2017
Trochu přidat na výrazu v tý pětce!!
 Re: Jizerské maso28.04.2017
A otočit fotku podle stromů do správné polohy :)
  Re: Jizerské maso28.04.2017
Ne. Stromy i ty presa na sedaku jsou spravne. Jedna se o mistni anomalii.
   Re: Jizerské maso29.04.2017
no, i tak to vyzera na solidnu cestu, 5+ by som ju uplne neohodnotil ;)
    Re: Jizerské maso29.04.2017
A já myslel že Artie už jenom mastí karty.
   Re: Jizerské maso29.04.2017
Noooo, pokud je to natočené, tak jen málo. Lezl jsme a k prvému a jedinému kruhu, který je ještě tak
    Re: Jizerské maso29.04.2017
Podivej se na uhel stromu, voe :)
     Re: Jizerské maso01.05.2017
Natočený to fakt není, nebo jen nepatrně. Mo-o-žná podle těch presek, rozhodně ne podle těch stromů,
      Re: Jizerské maso01.05.2017
He he :) Jasne, vitr zpusobi, ze cely les roste pod urcitym uhlem. Takhle to fakt se stromy nefunguj
       Re: Jizerské maso01.05.2017
Jestli roste les nakřivo nevim, ale expresku od frendů poznám...
        Re: Jizerské maso01.05.2017
To musis na Roberta, ne na me ;). Kazdopadne co to meni na jejich uhlu?
       Re: Jizerské maso01.05.2017
Hele, víš co? Tak si tam pojď dát někdy sraz a okouknem to. A jako doplněk bys to mohl cvičně přeběh
        Re: Jizerské maso02.05.2017
Jakou toto ma proboha sovislost s natacenim fotografii??? Tenhle univerzalni argument asi moc nefung
         Re: Jizerské maso02.05.2017
Člověče a proč hned tak nepřátelsky? Mně to fakt přijde, že se to zas tak výrazně natáčet nemuselo.
         Re: Jizerské maso02.05.2017
můj dědeček, který měl po celý život koníčka kreslení a malování, se jednou na vrnisáži děsně zhádal
          Re: Jizerské maso03.05.2017
Vsak o tom pisu, ze pro me je rozhodne skousnutejsi vysvetleni perspektiva nez vliv vetru. Na fotce
           Re: Jizerské maso03.05.2017
vliv naklonění foťáku je proti perspektivě poměrně marginální. to je nejobtížnější možný úhel focení
            Re: Jizerské maso04.05.2017
jo, a levá ruka je mázlá, čili pohyb, expreska se rozhoupat může (oběma směry přirozeně)
           Re: Jizerské maso04.05.2017
Hele není aktuální foto zas nějak natočené?
            Re: Jizerské maso04.05.2017
Protože z hodin fyziky si pamatuji, že stín je přitahován gravitací směrem ke středu země.
          Re: Jizerské maso03.05.2017
Koukám že vy máte "spor jako hobby" v rodině...
 Re: Jizerské maso02.05.2017
Koukám, slušná diskuze s mnoha kilogramy demence:) Původní příspěvek byl myšlen ironicky: jizerská V
  Re: Jizerské maso02.05.2017
sem nevěděl, že tam Čihula dával kruh, nebylo to jinak???
   Re: Jizerské maso02.05.2017
No jasně, že dával. Za mého prelezu před cca 25 lety to byla už takova zrzavá skoba s rezavym kroužk
    Re: Jizerské maso02.05.2017
Nebyla náhodu i tak skobka s kroužkem (pro mě tehdy měla cenu zlata) přidaná později?
     Re: Jizerské maso02.05.2017
Takové info nemám. Tedy nevyvracím ani nepotvrzuji :-)
 Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
No a ta dnešní fotka, to už je úplnej vrchol! Podle toho jak rostou Hlínovi šikmo vlasy je jasný, že
  Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
Navíc to neleze hranou, ale stěnou. To je za 4-.
  Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
No madla tam chybi... Ja bych v Jizerkach vypustil Sekace petrohradskeho, ten tam vytvori rychle obr
  Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
Chlapci, vy ale mate sakra problem prekousnout, ze nekomu tyhle cesty prijdou docela lehky a neni z
   Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
mě se opravdu ta diskuze okolo nahnutejch stromů strašně líbila, už jsem se dlouho tak nepobavil a t
    Re: Jizerské maso - foto 204.05.2017
Jediným smysluplným výsledkem této diskuze je přidání obou fotek do zdejší databáze cest.

1   ...   232   233   234   235   236   237   238   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   249   250   251   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Kybl vs. pullodni
Ahoj, s lezením začínám a mám pár otázek ohledně jištění. jaké jsou rozdíly - výhody/nevýhody jištění kyblíkem  a poloviční lodní smyčkou? .. přes kyblík je možné se slanit, jistit prvolezce i dobírat druholezce. Navíc jsem se dočetl že při použití polovicni lodni s. dochazi ke kroucení lana ...  Dalo by se tedy říct, že kybl je univerzalni a  "dobry na vsechno" a pullodak jako zaloha kdyz ho zapomenu?  DIKY
honza16:57:31 05.05.2017
odpovědět 
 Re: Kybl vs. pullodni
Na začátek je dobré naučit se pracovat s pullodním uzlem, který tě naučí vyšší pozornosti při jištění. Ano, pullodní kroutí lano. Kybl je lepší v tom, že nekroutí lano a ve vícedélkách nahoře na štandu nemusíš stále držet lano při dobírání, když se s tím druholezec moc sere. Ale na jištění druholezce potřebuješ kybl s okem pro zavěšení do štandu. Vyhni se levným modelum. Lepší kýbl poznaš tak, že když se na kybl podíváš z hora, tak přední příčka je masivní a široká. Tím má lano oblejší úhle a jeho pruběh je plynulý a není potřeba velká síla na protahování skrz kýbl. Samozřejmě pokud jsou vepředu "V" drážky také je to dobře. Když se podíváš ze spodu, tak prostřední příčka oddělující lana od sebe musí být vyšší nebo při nejhorším za rovno s bočními příčkami.
 vonkreuz17:06:29 05.05.2017
odpovědět 
 Re: Kybl vs. pullodni
Každé má své silnější s slabší stránky. Kýbl je vhodný na jištění prvolezce a slaňování. U dobírání druholezce může být v některých případech super jindy pro zlost. Např u tenkých polovičních lan u více délkového lezení, kde je štand většinou nad úrovní pasu a tedy se snadno dobírá, super.
Při dobírání starého chlupatého lana na vrcholové hlavě skály, kdy z různých důvodů je jistítko vůči jističovi velmi nízko, by bylo dobírání druholezce přes kýbl v režimu samoblokace fyzicky náročné a nepříjemné. Zde je půlloďák k nezaplacení.

Obecně - univerzálnější je půlloďák. Uživatelsky příjemnější kýbl.
Když ti nešikovností uletí kýbl do údolí, půlloďák tě zachrání :)
H18:00:20 05.05.2017
odpovědět 
 Re: Kybl vs. pullodni
jestli začínáš, tak se nauč s kýblem a na půlloďák se vyse..r. Stejně budeš chodit hlavně na stěnu a tam jistit s půlloďákem je blbost, už jen kvůli kroucení/opotřebení lana. Pak taky kvůli návyku držení lana.
Kdo se prvně učí s půlloďákem, může chytit špatný návyky držení lana, který s kýblem jsou nebezpečný. Fak je, že špatný návyky chytneš když se učíš sám bez dozoru zkušenýho lezce.

Na skalách půlloďák využiješ hlavně ve vícedélkách a v horách k jištění prvolezce, druholezce zas převážně na samoblok kýblem, je to prostě pohodlnější a trochu srovnáš lana. Ale k tomu máš ještě dlouhou cestu ...
d.23:34:38 05.05.2017
odpovědět 
  Re: Kybl vs. pullodni
No, ale hlavne se ten pullodak nauc a nezapomen ho. Take ho obcas pouzivej tak aby jsi si navykl ze je to ok a nevytlacovalo te to z komfortni zony. Pak az treba v horach ztratis kybl jako jedni Britove nad nama na jedne bw ceste ve Furce, tak to nebudeme kvuli tobe muset zabalit 4 delky pod topem a zacit te spoustet dolu, protoze se budes vymlouvat ze pullodak neumis a mas z nej strach. To se fakt stalo, ne ze bych byl moc nasrany, ale mrzi me to a nechapu, jak muze ocividne zkuseny a dobry lezec po 30 letech praxe neumet tak zakladni vec jako pullodak.
Radek11:51:44 06.05.2017
odpovědět 
   Re: Kybl vs. pullodni
pochybuju, že se tazatel chystá do 20 délkové cesty v horách.
Taky nevim jestli jsi někdy slaňoval plnou dýlku v luftu na půlloďáku. Už při samotným slaňování se ti začnou pod tebou lana kroutit, nemluvě pak při stahování, šance že lano nestáhneš s každou dýlkou dost roste.
To už je lepší si kýbl vyrobit z cca 5-6 karabin.

Neni ani podstatný umět půlloďák, ale znát jeho princip a jak má vypadat. Pak ho uvážeš vždycky, byť třeba až napodruhý. Dost lidem dělá třeba problém když jim HMS visí v nějak nepřirozené poloze.
d.13:25:47 06.05.2017
odpovědět 
    Re: Kybl vs. pullodni
Na takový to sportovkaření, kdy jistim zezdola a prvolezce spouštím zase dolů je jednoznačně lepší kýbl, protože nekroutí lano. A taky je blbuvzdornější. Na dobírání zeshora ze štandu je jednoznačně lepší půlloďák. Kýbl bez samobloku nebrzdí a samoblok je pohodlnej, ale jedovatej. Pokud si druholezec vzpomene, že to nevyleze a chce spustit, nebo jenom o dva metry popustit níž, je možnost spuštění v podstatě jen teoretická. Nic pro začátečníka. Ostatně existuje finta s karáblí na samoblokovací půlloďák. Ostatně existuje finta s karáblí, kdy obyč kýbl brzdí i ve štandu (ale neblokuje se). Ale asi taky nic pro začátečníka. Než slaňovat na půlloďáku, to bych si snad radši založil dülfera. Kdybych teda měl dost oblečení :-). (Čau Radku!)
Jéňa15:27:58 06.05.2017
odpovědět 
     Re: Kybl vs. pullodni
Na pullodaku jsem slanil 8 delek a slo to. Verim ze i 20 bych dal. Mimo to, byla to necekana a nouzova situace, na to presne ten pullodak vhodny je. Nikdo mu ho nenutil misto kyblu. Kybl proste uz nebyl :D
Radek19:10:28 06.05.2017
odpovědět 
     Re: Kybl vs. pullodni
Chtěl bych tě vidět na Dulfera ty hrdino...
 sparrow21:49:13 06.05.2017
odpovědět 
     Re: Kybl vs. pullodni
Samoblok normálně odblokujes další karabinou a druholezce pohodlne a kontrolovane spustis jak je potreba, tak tu nemel že je to jen teorie.
Rygar00:22:31 08.05.2017
odpovědět 
     Re: Kybl vs. pullodni
Samoblok normálně odblokujes další karabinou a druholezce pohodlne a kontrolovane spustis jak je potreba, tak tu nemel že je to jen teorie.
Rygar00:22:33 08.05.2017
odpovědět 
      Re: Kybl vs. pullodni
No jde to, ale souhlasim s Jenou, je to neuveritelna otrava. Asi se to da nacvicit do takove preciznosti, ze to je na pohodu, ale pokud to selas jen obcas, tak te to spis otravi...
Radek11:05:59 08.05.2017
odpovědět 
 Re: Kybl vs. pullodni
Ja s kýblem jistím prvolezce a slaňuju, protože je to pohodlné a účinné. Druholezce od štandu jistím půlloďákem na HMS, přestože mám kýbl s okem, opět protože je to pohodlné a účinné. Takže asi tak.
 sparrow21:47:45 06.05.2017
odpovědět 
 Re: Kybl vs. pullodni
Pullodak ma oproti kyblu hlavni vyhodu v tom, ze nepotrebujes kybl. Treba kdyz si ho zapomenes a nebo kdyz si ho vubec neberes (treba proto, ze jdes na turu/skialpy). Kybl ma taky omezenou tloustku lan, s kterou funguje, pullodak ti bude drzet na vsem, na cem se odvazis slanovat.
18:04:26 08.05.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192459)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1442 
 Neřeším to – lezu vše 
 1143 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi