Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zapomenuté lezečky20.05.2017
Ahoj Lidi.. Včera  19. května jsem byl se synem na Gabrielce a nechal jsem tam zelené lezečky Bongo od Salticu vel asi 46 jestli někdo našel, ozvěte se mi na 605 410 120 Nálezce má u mě 0,5 l páleného :-) Díky díky díky. Pavel
 Re: Zapomenuté lezečky20.05.2017
Ahoj, zrovna jsem na lezci dopsal inzerát o nalezených lezečkách z Gabrielky :-). Mysleli jsme, že j

 Je přestavba dodávky legální?19.05.2017
Někdo mi říkal, že to jak jsem si vyhodil zadní lavici v dodávce (9 míst) a dal tam desku s matrací na lehkých podpěrách (klasika spaní v autě) je sice super, ale ať s tím radši nejezdím do Německa nebo Rakouska. Protože si mě tam policajti vychutnaj. Je
 Re: Je přestavba dodávky legální?19.05.2017
Nemyslím, že to musí být nutně problém. Většina dodávek má v TP počet míst zapsán 2-9. Případně 2-ce
  Re: Je přestavba dodávky legální?19.05.2017
Dokud nesaháš do konstrukce auta (třeba něco nevrtáš, neodřezáváš nebo nepřivařuješ) a dokud se nevo
   Re: Je přestavba dodávky legální?19.05.2017
Díky za odpověď. Taky bych to tak viděl. Chtěl jsem se jen ujistit, jestli s tím někdo neměl problém
 Re: Je přestavba dodávky legální?20.05.2017
Když chtěj tak si něco najdou. Teď rádi prudí s lyžema a lyžákama v kufru. Když usoudí že jsou nedos
  Re: Je přestavba dodávky legální?21.05.2017
S těma lyžema je to tak, že ADAC před pár lety vyčetl ze svých obrovských statistik, že lyže pár lid
   Re: Je přestavba dodávky legální?22.05.2017
řádně upevněný náklad. to je kapitola sama pro sebe. příčetnej člověk náklad se schopností zabít neb
    Re: Je přestavba dodávky legální?22.05.2017
Jednou nás stavěli u gapa, měl jsem na okně zipovej sáček s drobnými bílými hrudkami plastu, což je
 Re: Je přestavba dodávky legální?21.05.2017
Jenom poznámka... na pravidelnou technickou kontrolu budeš muset přijet s vyhozenou postelí a s nasa
  Re: Je přestavba dodávky legální?21.05.2017
Tak Ti Tome nevím, v jednom autě mám napsáno 2-6. Ve skutečnosti 5 a vzadu taky tu postel.Na STK to
   Re: Je přestavba dodávky legální?22.05.2017
Má pravdu. Rozhoduje, co je zapsané v TP a je potřeba rozlišovat sedačky a kotevní místa :-) Není t
  Re: Je přestavba dodávky legální?21.05.2017
Tak Ti Tome nevím, v jednom autě mám napsáno 2-6. Ve skutečnosti 5 a vzadu taky tu postel.Na STK to
   Re: Je přestavba dodávky legální?22.05.2017
Prestavba ? No je v tom docela hokej ... Bude urcite hur . Ne technicky u me chteli vdet vsechny sed
   Re: Je přestavba dodávky legální?22.05.2017
V techničáku dokonce nemám ani 5-7, ale jenom 7. U STK jsem byl s 5 sedačkama a bez problémů. Míň se
    Re: Je přestavba dodávky legální?22.05.2017
No a mě zase od STK vyhodili, že nemám všech 7 sedaček - v TP je 7 míst, měl jsem dvě vyndané.
     Re: Je přestavba dodávky legální?22.05.2017
3 kila do popelníku a projdeš i se dvěma kolama... ;-)

 Setkání bouldristů Teplice 17.6.18.05.2017
Z nepochopitelných důvodů je pod infem o této akci zakázána diskuse. Pokud někdo nejede a chce přispět nějakým návrhem, pište buď sem do diskuse, nebo Azbestovi na: marek.rottenborn@climber.cz Pokud píšete sem, uvádějte na sebe mail, některá citlivější té
 Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.18.05.2017
Ono je to nepochopitelné z hlediska normálního čtenáře imho člena ČHS. Pochopitelné je to z hlediska
  Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.18.05.2017
OK, takže jedním bodem by mohla být instruktáž, jak se správně drží a používá drátěný kartáč. Má něk
   Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.18.05.2017
Míru a charakter úpravy povrchu (kácení porostu, vyrovnání, vykopání, navýšení atd.) kolem kamenů?
    Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.19.05.2017
Jediným konstruktivním návrhem je-nikam nejezdit,s nikým se o ničem nebavit,zůstat v ilegalitě!Tam b
     Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.19.05.2017
chlapi co blbnete, vždyť se leze jenom po kamenech, to fakt někomu stojí za to tu svobodu omezovat,
    Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.19.05.2017
Kácet musíš, aby skály mohly dejchat.
     Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.19.05.2017
Jinak se udusi?
      Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.19.05.2017
Jinak na ně nemůže tolik svítit slunce, drží se u nich víc vlhkost a zarůstají mechem. Zvlášť měkkém
       Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.19.05.2017
V cem by jim melo prospet?
        Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.19.05.2017
drive se ty kopce vypalovali
 Drž hubu a krok19.05.2017
Tak jasně, že se diskuze zakáže. Mohlo by tam zaznít něco, co se nechce slyšet a překazilo by to umě
 Re: Setkání bouldristů Teplice 17.6.19.05.2017
budou chlebíčky a pivo? já jen, jestli to má cenu tam jezdit. díky

 Dubské skály - průvodce17.05.2017
Ahoj,

zjistil že mi u chaty leží krásné skály, viz http://cs.euroclimbing.com/?p=12683

Zřejmě jsou v prův
 Re: Dubské skály - průvodce18.05.2017
zkus diskuzi pod článkem
 Re: Dubské skály - průvodce20.05.2017
Pošli mi mail, pošlu ti oskenované stránky.
Nor
 Re: Dubské skály - průvodce22.05.2017
nebo poserfuj na strnadišti. buď to je nebo brzo bude pro matlací telefon.
 Re: Dubské skály - průvodce22.05.2017
Já průvodce kupoval před lety přímo od firmy Vodka (vodovody a kanalizace), která má jeho vydání na
 Re: Dubské skály - průvodce23.05.2017
Díky všem za ohlasy. Sehnal jsem to nakonec oskenované. Mějte se!

 Labak - Smyce16.05.2017
Ahoj, pojedu poprve do Labaku na pravej breh. Spis na ty sportovnejsi cesty okolo. Vidim tady v databazi ze se casto pise k jisteni neco jako 8kruhu + smyce. Slysel jsem ale ze Labak je dost specificky - moc se tam zakladat neda. Jak je to teda mysleno? B
 Labak - Smyce16.05.2017
Prosím tě vem jsi do Labáku smyčky co máš nevíš co jsi vybereš za cestu. A na kecy že do Labáku nepo
  Re: Labak - Smyce17.05.2017
Chlape nauč se česky, konkrétně zvratná slovesa. "Dobře jsi zalez" to je jazykové zvěrstvo
   Re: Labak - Smyce17.05.2017
Chybí ti tam čárka, Kondomňoni ;)
    Re: Labak - Smyce17.05.2017
Dokonce DVĚ čárky, Kondomňoni! Ta první, za oslovením, učitelce způsobila takové utrpení, že jsi (he
     Re: Labak - Smyce17.05.2017
záleží co poleze. třeba na staré na vojtěcha budou úplně stačit dvě expresky. v módních žebřících ex
      Re: Labak - Smyce17.05.2017
Jen aby si z toho anonymní tazatel neudělal závěr, že smyčky nechá doma, aby měl lehčí batoh, a poje
       Re: Labak - Smyce17.05.2017
Pardon, se starou na Vojtěcha tam mělo být.
        Re: Labak - Smyce17.05.2017
to byl samozřejmě pokus o vtip. ale každý jiný než nevidomý přijde pod Vojtěch, koukne a vidí, že ce
         Re: Labak - Smyce17.05.2017
Tak jak jsi to myslel? Z toho aby měl člověk v hlavě Motolici.
     Re: Labak - Smyce18.05.2017
Tak kdyz uz tady tak diskutujem, tak nahodim konkretnejsi myslenku. Pac tam budu prvne, chtel bych n
      Re: Labak - Smyce18.05.2017
to je dobrá volba. přesně tyhle cesty jsem lezl na podzim. mě stačily jen presky. ale nevím jaký máš
      Re: Labak - Smyce18.05.2017
přidal bych ještě třeba soutěž krásy, panskou jízdu, johanku, pepka námořníka (pokud je pán drsoň, t

 Nejsem vyžírka15.05.2017
Trochu mě zarazilo, co se dělo na Kozelce v sobotu. Nová doba.
Dva kurzy s mnoha dětmi, lana na rybu, půlka dětí bez helem, zabrané cesty na celý den. S tím nemohu nic dělat, nová doba. Občas padající kameny zvící velikosti lidské hlavy. Orvané chy
 Re: Nejsem vyžírka15.05.2017
Jen pro tvoje info - víš, co děti stojí takový víkend? Výjezd třeba na Roviště, do Krasu nebo na Sně
  Věřím, že nevyžírka má vyřídilku i v reálu15.05.2017
Johne popiš nám, jak jsi na místě řešíl situaci, aby ničení lezeckého terénu dále nepokračovalo a do
  Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
kolik chudáky děti stojí takovej výlet mi žíly netrhá. nenacházím sebemenší oslí můstek mezi cenou k
   Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Vzal jsi to z druhé strany :-) To nebylo na chudáky děti, ale spíše pro ilustraci, kolik může horošk
    Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
tak to pardon.
  Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
 Re: Nejsem vyžírka15.05.2017
A ještě dodám - tvůj nápad není možný, protože skály nejsou ČHS, lézt tam může každý, a klient nějak
  Re: Nejsem vyžírka15.05.2017
Ale jdi ty brepto...
   Re: Nejsem vyžírka15.05.2017
Existují i jiné světy, než jen tvůj :-) A lidí z kurzů a kroužků, kteří si ve skalách platí kurzy a
    Re: Nejsem vyžírka15.05.2017
Tak když jsi to dosud nevěděl, tak Ti to milý anonyme s profláklými kecy, napíšu: ČHS zajišťuje, že
     Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
To jsou jenom kecy a tvé zbožné přání. Kdyby ČHS nebyl, lezení by si vyřídili místní. A o pravidla a
     Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Nejsem předchozí anonym, ale pravda je, že devadesát procent z toho, o čem píšeš, v současnosti děla
      Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Bych chtěl vidět, jak místní partička zajde na CHKO Broumovsko a řekne, že žádné ČHS už neexistuje,
       Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Ty jsi srandista :-) To víš, že by to šlo. A dokonce by byly tyto "partičky" lepším partne
        Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Zkus si o tom napřed promluvit s někým kompetentním, jo?

Doporučuji začít například
         Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
No a co? Argumentovat cizími jmény umíš, teď ještě zapojit logiku a zkusit se zamyslet, že kdyby se
          Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Kdyby se těch pár partiček spojilo, tak vytvoří organizaci podobnou ČHS, která bude zpočátku efektiv
           Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Tak jsem to tou novou organizací myslel. Ve zbytku můžeš mít pravdu, ale také nemusíš. Ty píšeš o vý
            Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Nic z toho není svaz schopen, ale místní party ano. Právě proto, že jsou to místní party. Když se mí
             Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Místní party mohou být stále místní party, mohou být spojeny jen formálně za účelem vytvoření většíh
              Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Kéž bys měl pravdu.
          Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Neargumentuji cizími jmény, ale doporučuji Ti promluvit si s někým odpovědným ze strany ochrany přír
           Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
No jasně, přesně na tvoje rady dám, když za poslední leta jen sleduji, jak v jednání se svazem projí
            Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
To se nestydíš napsat, když se sám nepodepíšeš? To se fakt nezastydíš ani sám před sebou?
             Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Ne, v komunikaci tebou se nestydím ani trochu. Styděl bych se, pokud bych v našem normálním životě m
              Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Lhát se nemá ani anonymně.
               Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Souhlasím. A proto to nedělám.
                Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Tohle jsou Tvé lži:

...jak v jednání se svazem projíždíš jeden problém za druhým
                 Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
"...mít za sebou něco více, než jen vytvoření bulvárního plátku"

Co přesně
                  Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
1) Nedosáhl jsem v ČHS našeho plného cíle jen v jednom případě od roku 1992, od kdy jsem členem. Nav
                   Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Ptal jsem se jen na ten jeden bod, protoze me prekvapuje tve vymezovani se proti oznacovanim za bulv
                    Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Chápu, že jsou lidé, pro které HD není jejich šálek čaje. Musíš si pro to ale najít nějakou jinou ra
                     Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Az na par bodu to vicemene naprosto presne sedi. Ale opet opakuji, ze tvoje presvedceni ze tomu tak
             Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Kubo Turku, když jsi před třiceti lety udával svoje kamarády na vojně, že poslouchají metal, tak ses
              Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Co Ty o tom víš? Ty jsi ten zpravodajský kapitán, co mě naverboval, co se z něho potom stal major a
               Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
A není to snad jedno? Copak je to důležité? Důležitá je podstata sdělení, ne autor. Nebo je to tvoje
                Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
No když anonym přesně ví, co jsem dělal, když jsem byl na povinné vojně, tak to nemůže být nikdo jin
                 Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Až do teď jsem si fakt myslel, že na těch obviňováních Turka z udavačství nic není resp., že se vše
                  Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Máš jiné vysvětlení, jak ses mohl dostat k tvrzení, které jsi vypustil z klávesnice, než že jsi jede
                   Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Moc se mi libi to kadrovani protivniku - neexistuje vice lidi, kteri by se mnou nesouhlasili, ci si
                    Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Nekádruji. Mysli si o mě co chceš, to je mi fakt jedno. Nepiš ovšem o mě, co jsi vylhal. Nebo vyčetl
                     Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
A stale kadruje :). Nebo jen zamenuje sve domnenky za fakta?
                      Už ho nech17.05.2017
Už Turka nech, on za to nemůže. Sice by se asi měl léčit, ale to očividně nedělá, tak nezbývá, než t
                       Re: Už ho nech17.05.2017
Svým nadřízeným zeleným gumám ani jiným komančům jsme se nikdy nemstil. Nemusíš mít strach, poserout
                        Re: Už ho nech18.05.2017
Tak tomu bych snad i věřil, těžko se mstít někomu, komu se leze do zadku. Ale sám píšeš v minulém ča
                     no to jsou mi posuny...18.05.2017
O tom, že K.T. se (kdysi) k aktivní spolupráci s komanči a k udávání svých kamarádů vojenské kontrar
                      Re: no to jsou mi posuny...18.05.2017
Svůj podpis kontrarozvědce jsem nikdy nepopíral. Naopak jsem všechny své kamarády a příbuzné aspoň t
                       Re: no to jsou mi posuny...18.05.2017
Promiň, omlouvám se, to s tím anonymem nebylo na Tebe. Špatně jsem to formuloval.
                   Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Ty jsi ale nejak informovany o tom, na co komancove chteli udani :D
       Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Tak nevím jak v lezení, ale v mnoha jiných aktivitách (záchrana památek, obnova parku apod.), se mís
        Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
...(sdružené do občanských sdružení)... No říká se tomu dneska spolky. No a ČHS je také takový spole
         Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Jadro pudla je v tom, ze nekteri podivni jedinci si mysli, ze lokalne pusobici obcanske sdruzeni se
         Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Jo. Fór je v tom, že ty místní partičky tu střechu, která víc škodí než prospívá, nijak nepotřebujou
         Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Svet neni cernobily a nebo je problem pudla v tom, ze nekteri podivni jedinci si mysli, ze lokalne p
          Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
To by me zajimalo, z ceho si vydedukoval, ze nekteri si mysli, ze lokalne pusobici spolek je jen spe
           Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Mohlo to evokovat narazku na prispevek ktery myslis ale nebylo to tak, okopiroval jsem jen dle meho
          Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Jádro pudla? "...protoze to je oboustranne vyhodne."
           Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Aktualne. Coz znamena, ze co plati dnes nemusi platit zitra a navic to je cim dal vic realne, prave
           Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
No a to je právě omyl. Třeba v posledním zápisu si CVK stěžuje, že jí ČHS svými postupy a jednáním p
            Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Jo ahaaa uz chapu, to je ale dalsi pohled. OVK a CVK to je vubec uskupeni samo pro sebe. Je to sekce
            Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
CVK je orgán ČHS. Takže je to náš vnitrosvazový problém, který musí vyřešit Výkonný výbor, který jsm
             Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
To je sice pravda, ale zároveň to podporuje m oje tvrzení, že kdyby se místní osamostanili a založil
              Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
A znovu: ale jdi ty brepto...
               Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Ještě dodám, že nad tímto argumentem jsem přemýšlel opravdu dlouho. Tedy je pravdivý. Sám už musíš u
               Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Raději budu dvakrát brepta, než jednou Turek.
                Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
To je vidět.
                 Re: Nejsem vyžírka18.05.2017
To doufám.
   Re: Nejsem vyžírka15.05.2017
Presne Kubo, ten brepta ani nevi, ze CHS vsechny skaly vlastni. Brepta, brepta, brepta ...
 Re: Nejsem vyžírka15.05.2017
Jako jo. Ale to, ze se vyrvou lokry, ktery tam nemely byt uz leta a nic dobreho neprinasi, je snad j
  Re: Nejsem vyžírka15.05.2017
Možná jsem to neřekl dost jasně.
Nikdo nedělal nic co by nevyhovovalo pravidlům.
Nová
   Re: Jsem vyžírka16.05.2017
Vytěžit a odejít. Jsme kůůl a v pohodě. Jsem osobnost a nikdo mi nemá právo něco nařizovat. Ty se mi
   Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
No a proč a jak by to dělali? Já bych také neplatil. Ale způsob tu je - pronajměte si pozemky s leze
    Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Bych chtěl vidět, jak si nějaká parta pronajímá od státu přírodní rezervaci, nebo dokonce národní př
     Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Á, panáček dělá, že nechápe, a opět argumetuje krajnostmi :-) Užij si to.
      Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Tohle jsi napsal výše: "A právě třeba tím, že se domluví dvě tři horoškoly, pronajmou si to a v
       Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Platí, ale nemám zájem tu slovíčkařit a dohadovat se s tebou nesmyslech. Nejsi-li schopen pochopit p
        Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Vyjednávals někdy nějakou výjimku? Zavrtals někdy borhák? Jestli jo, dej sem link...
         Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Co to má společného se vznikem nové organizace zabývající se čistě jen skalním lezením? To, co jsem
          Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Takže ne, ale plácáš blbosti jakoby zasvěceně :-(
           Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Mimochodem, už jste byli lézt v té oblasti, kterou celou vyjistil a výjimky v NP pro lezení vyjednal
            Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Výjimky jsem nevyjednával. Pár let jsme byl správcem jedné nevýznamné oblasti, kde v tu dobu nebylo
             Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Takže ne, ale plácáš blbosti jakoby zasvěceně :-(
           Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Pro tebe je blbost vše, cos nevymyslel ty nebo to alespoň neschválil, takže takže díky za názor, ale
        Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Přání otcem myšlenky?

Překližkáři svaz nepotřebují - hihihihi že nejsou překližkáři s
         Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Pořád kolem dokola, tvoje analýza závodících překližkářů, kterým vůbec nerozumíš, neznáš jejich potř
          Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Na rozdíl od Tebe jsem se o to aspoň pokusil. Z poloviny se mi záměr podařilo splnit, z poloviny ne.
           Omluva panu Turkovi17.05.2017
Aha, to bude tím. Tvá řešení jsou intelektuálně náročná, takže je většina členů nechápe. Ty jsi vlas
            Re: Omluva panu Turkovi17.05.2017
Já si toho všímám delší dobu, že většina lezců neni moc chytrá. Tim nechci říct že jsou uplně blbí,
     Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Něco podobného na chráněných územích už velmi dlouho dělají Lesy ČR a VLS.
 Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Souhlasím. Skály jsou sice všech, ale jištění je dotované svazem. Tohle je jenom parazitismus schova
  Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Tak vidím zde dva základní problémy -

1. nepobírá náhodou ČHS dotace od státu, tedy
   Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Co to je za logiku? Nebo mozna jo, nejaka logika tam je, ale dost pochroumana. Ja jsem take placeny
    Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Ok. A nějaký komentář k bodu druhému?
    Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
No tak to si děláš srandu - jasně, že nemusíš konat nic kvůli vůli jednotlivce, ale snad taky jednáš
 Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Souhlasím s Johnem. Skály jsou to křehké a nejvíce je asi lezci poškozován terén pod skalami. Největ
  Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
holt skály kde jsou lehké přiměřeně zajištěné cesty jsou přelidněné, s tím nic nenaděláme. nemůžu ří
   Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
"nějakej prostor". zatracenej napovídač. grrr!
   Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Máš nějakej napovídač kterej se umí učit, ne?
    Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
jo, všechny ty příspěvky už píše za mě. úplně celé. problém je, že mě ale už ani nechce pouštět na v
  Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
A zamyslel jsi se někdy nad tím, o kolik zvýšil návštěvnost Kozelky tebou vydaný průvodce? A vydělal
   Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Nevím, měl jen komorní náklad. Chtěl jsem v něm pro další generace zachovat informace o místních ces
    Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
každej správnej entusiasta jednou za život napíše průvodce na svou oblíbenou a domovskou oblast (kde
    Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
lezci tak oblíbené uloz.to udělá snadno z komorního nákladu nekomorní náklad ;).
     Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Knížka je knížka.
      Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
Rikej to "hodi to nekdo na uloz.to" lezcum ...
 Re: Nejsem vyžírka16.05.2017
na některejch míň fregventovanejch skalách neni taková horoškola vod věci - jednou naběhli na Mlynář
 Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
prerezat lana a nakopat do prdeli... oni si to rozmysli :)
 Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Aniž bych se chtěl do někoho navážet, přesně jak píše John, je to problém. Bohužel to není problém j
  Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
bohužel těmhle komerčním akcím nejde o to někoho něco naučit, ale vydělat co nejvíc peněz, při minim
   Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
logickým důsledkem se postupně stane, že tam, kde se jedná o území chráněné tak, že je potřeba "
    Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Už jak to píšeš, tak se člověk musí jen usmívat. Jakmile toto uděláš, tak klienty zapíši jako členy
     Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
potom to posereš všem a je na místě přistoupit k bodu 2.
      Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Problém s bodem 2. je ten, že to těžko uděláš anonymně a skončíš u soudu. A i když na budku dostanu
       Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
s tím se nedá než souhlasit. ale běda tomu, kdo tak velmi mírumilovného, hodného a nenásilného člově
      Re: Nejsem vyžírka17.05.2017
Bod 2? Má to 2 vyústění. Někoho napadneš a on v sebeobraně (a tedy víceméně legálně) dá na budku tob
  Jsem pro17.05.2017
Jsem pro doporučení, že za etické se na křehkém materiálu, v chráněných územích, na pískovcích považ
   Re: Jsem pro17.05.2017
na doporučení sere pes (sorry Bído, neřešíme soudné lidi, řešíme prasáky a komerčáky k tomu). bohuže
    Re: Jsem pro17.05.2017
jo strejda gůgl, klik klik, teambuilding.
    Re: Jsem pro17.05.2017
A co tím docílíš? Myslíš, že někoho z klientů nějaká kvalifikace zajímá? Vysvětlit klientovi, že jak
     Re: Jsem pro17.05.2017
ne nevysvětlím. nebudu. od spolku ovšem očekávám jistý marketingově informační servis směrem ke klie
      Re: Jsem pro17.05.2017
To bude záležet jen na schopnosti horoškol a komerčních firem. Pokud dobře zpracují své informace, n
    Re: Jsem pro17.05.2017
Kvalifikace se neodebere, ale velmi tvrde potrestani v podobe napomenuti by dostat mohl.
     Re: Jsem pro17.05.2017
velmi tvrdé potrestání krutým "reschovským" napomenutím by mohlo být třeba docela dobrým z
 HOBLstán17.05.2017
Vítejte v HOBLstánu, kde garantované HOBLškoly a HOBLškolky svými HOBLklienty, HOBLdětmi, HOBLmámami
 Re: Nejsem vyžírka18.05.2017
Všichni co tu diskutujete s Turkem, půjdete PO ŽNÍCH K TURKOVI!!! :D :D :D
  Re: Nejsem vyžírka18.05.2017
Tak to budu mít jednoho neviditelného, poněkud přihlouplého, zaměstnance. Potěšpámbu!
   Re: Nejsem vyžírka18.05.2017
He he, sni dal o tom, ze si z tebe dela prdel jen jeden clovek :). Ostatni lide s jinym pohledem na
    Re: Nejsem vyžírka18.05.2017
Palec nahoru :-)
    Re: Nejsem vyžírka18.05.2017
Chápu dobře, že se chlubíš, že umíš kopírovat ve Photoshopu?
     Re: Nejsem vyžírka18.05.2017
S velkou jistotou tradicne nechapes nebo nechces chapat vubec nic :)
      Re: Nejsem vyžírka18.05.2017
Kromě toho, že mi nadáváš do volů, píšeš poněkud zmatené věty. Co tedy myslíš tou větou o fotošopu?
       Re: Nejsem vyžírka19.05.2017
Uz dlouho jsem nevidel tak velkou miru nepochopeni. :)

 Krčmářův žleb - podmínky15.05.2017
Ahojte, byl teď někdo kolem Krčmářova žlebu? Jak to tam vypadá, je ještě dost sněhu to přelézt a dolů Batizovskou? Díky za info.
 Re: Krčmářův žleb - podmínky15.05.2017
Ty vole to asi myslis Kracmaruv zlab. Krcmar je totiz pekne hovado, alekdo vi, mozna ze i Kracmar b
  Re: Krčmářův žleb - podmínky26.05.2017
Díky za vyčerpávající odpověď plnou užitečných informací.
   Re: Krčmářův žleb - podmínky29.05.2017
Pokud se někomu informace hodí, tak 28.6. ve žlebu hafo sněhu, skalní práh lezitelný solo, po sněhu
 Re: Krčmářův žleb - podmínky30.05.2017
1url.cz/FtdLz

to jsou ale cca 12 dni stare informace , lepsi aktualne nemam

 Krčmářův žleb - podmínky15.05.2017
Ahojte, byl teď někdo kolem Krčmářova žlebu? Jak to tam vypadá, je ještě dost sněhu to přelézt a dolů Batizovskou? Díky za info.

 Krčmářův žleb - podmínky15.05.2017
Ahojte, byl teď někdo kolem Krčmářova žlebu? Jak to tam vypadá, je ještě dost sněhu to přelézt a dolů Batizovskou? Díky za info.

 Krčmářův žleb - podmínky15.05.2017
Ahojte, byl teď někdo kolem Krčmářova žlebu? Jak to tam vypadá, je ještě dost sněhu to přelézt a dolů Batizovskou? Díky za info.

1   ...   229   230   231   232   233   234   235   236   237   238   239   240   241   242   243   244   245   246   247   248   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Nejsem vyžírka
Trochu mě zarazilo, co se dělo na Kozelce v sobotu. Nová doba.
Dva kurzy s mnoha dětmi, lana na rybu, půlka dětí bez helem, zabrané cesty na celý den. S tím nemohu nic dělat, nová doba. Občas padající kameny zvící velikosti lidské hlavy. Orvané chyty, co se kývaly celé generace (na prvním ho vezmete opatrně), nová doba, t.r. a rybářské pruty, no co, nová doba.
Tak nějak se tu o to průběžně staráme, ať mají lezci pohodu, ale vlastně připravujeme terén pro výdělečnou činnost těchto zánovních outdoráků, kteří, bez toho aby hnuli prstem, vydělávají. Nic proti podnikání, sám to dělám. Ale nebylo by lepší, kdyby se ČHS místo "garantovaných horoškol" (jakoby negarantoval kvalitu svých instruktorů-také jím jsem) zabýval spíš udělováním titulu "nejsem vyžírka" školičkám, které nějak přispějí k údržbě oblastí kde si vydělávají peníze? 
John, Plzeň19:32:59 15.05.2017
odpovědět 
 Re: Nejsem vyžírka
Jen pro tvoje info - víš, co děti stojí takový víkend? Výjezd třeba na Roviště, do Krasu nebo na Sněžník si účtují některé oddíly třeba 2200 - 2800 za dítě. Roviště 2400, kdo by to nebral.
20:14:19 15.05.2017
odpovědět 
  Věřím, že nevyžírka má vyřídilku i v reálu
Johne popiš nám, jak jsi na místě řešíl situaci, aby ničení lezeckého terénu dále nepokračovalo a do budoucna se již neopakovalo?
Jak si tě pamatuji - Ty na to máš - jak postavu tak věk a zkušenosti tak i postavení v západolezeckém světě.

Možná jsi se na osamocenou osobní intervenci necítil? Zavolal jsi kamarády na telefonu?
Teaser20:24:17 15.05.2017
odpovědět 
  Re: Nejsem vyžírka
kolik chudáky děti stojí takovej výlet mi žíly netrhá. nenacházím sebemenší oslí můstek mezi cenou komerční akce pro chudáky děti a právem komečně vytěžovat oblast. necítím pražádné puzení podporovat cizí haranty. nebo bych snad měl nějak soucítit třeba s mladými golfisty nebo motokrosaři? proč?
Lukas B.10:11:47 16.05.2017
odpovědět 
   Re: Nejsem vyžírka
Vzal jsi to z druhé strany :-) To nebylo na chudáky děti, ale spíše pro ilustraci, kolik může horoškola nebo oddíl na takovém víkendu vydělat :-) A když v tom lítají podobné peníze, nakolik je pravděpodobné, že se jich organizátoři jen tak vzdají?
10:36:02 16.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
tak to pardon.
Lukas B.10:45:01 16.05.2017
odpovědět 
  Re: Nejsem vyžírka
https://www.vtahu.cz/kalendar/rok-2017
11:00:28 16.05.2017
odpovědět 
 Re: Nejsem vyžírka
A ještě dodám - tvůj nápad není možný, protože skály nejsou ČHS, lézt tam může každý, a klient nějaký ČHS nebo jeho garance kvality nezajímají. Koho z běžných lezců nebo dětí v oddíle zajímá nějaké ČHS nebo garantovaný instruktor? K čemu je to dobré ty garance? K ničemu. Jediné, proč je potřeba být členem ČHS, je účast na závodech. Jinak je svaz naprosto nezajímavá a nedůležitá organizace :-(
20:17:22 15.05.2017
odpovědět 
  Re: Nejsem vyžírka
Ale jdi ty brepto...
Kuba Turek20:35:25 15.05.2017
odpovědět 
   Re: Nejsem vyžírka
Existují i jiné světy, než jen tvůj :-) A lidí z kurzů a kroužků, kteří si ve skalách platí kurzy a instruktory, ale přitom nevědí, že něco jako ČHS existuje, je opravdu mnoho. Ono není, jak by se k tomu dostali. Postup je jednoduchý - přijdou na překližku, je jedno, zda si třeba někde koupí poukaz nebo je tam vezme kolega z práce, chvíli to zkouší, pak se zeptají na istruktora a dají pár lezení s ním. Pak jim instruktor nabídne i lezení venku, případně kroužek nabídne příměstký tábor nebo víkendovou akci, a oni vyrazí na Roviště, Kozelku, na Srbsko... Tam stráví víkend, instruktoři vydělají, všichni jsou spokojení. A kde v tom figuruje ČHS? Nikde, proč by měl? Stačí se podívat na stránky velkých stěn, které podobné věci nabízí. Třeba Ruzyně - všichni se chlubí akreditací MŠMT ČR, ale o ČHS nikde ani slovo :-) To samé třeba BigWall - kurzy lezení na skalách, vše v ceně, fajn instruktoři, ale o ČHS ani zmínka. Takže i když mne budeš nazývat breptou, nic nezměníš na tom, že mimo lezení na vybraných skalách a závodů je ČHS k ničemu a to včetně garantovaných nesmyslů, které jsou pouze křečovitou snahou nevypadnout z vlaku úplně :-)
20:54:51 15.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
Tak když jsi to dosud nevěděl, tak Ti to milý anonyme s profláklými kecy, napíšu: ČHS zajišťuje, že se vůbec může na skalách lézt (většina je v různě chráněných územích), eviduje skály i cesty, udržuje slanění i jištění, je garantem jakés-takés úrovně ochrany přírody (buduje pěšiny, žebříky, nástupy a sanuje okolí skal), podporuje prvovýstupce materiálem, je strážcem horolezeckých pravidel, atd.

Že si breptové breptají, že žádné ČHS nemusí být, jsou fakt jenom brepty breptů. Bez ČHS by sis v přírodě nezalezl, i když o tom nevíš.
Kuba Turek23:34:23 15.05.2017
odpovědět 
     Re: Nejsem vyžírka
To jsou jenom kecy a tvé zbožné přání. Kdyby ČHS nebyl, lezení by si vyřídili místní. A o pravidla a oblast se často postarali lépe, než když tu panuje chaos pod ČHS, tedy že nějaká organizace není schopná dostát tomu, na čem se s partnery domluví, protože její reálný vliv na lezce a jejich činnost a chování je nulový. A není žádný důvod ČHS respektovat, naopak, tato organizace by měla v tomto stavu zaniknout, protože neplní svoji roli ani ve skalách, ani sportu.
09:20:46 16.05.2017
odpovědět 
     Re: Nejsem vyžírka
Nejsem předchozí anonym, ale pravda je, že devadesát procent z toho, o čem píšeš, v současnosti dělají místní lidé bez jakékoli podpory/vazby na ČHS jako celorepublikový svaz – a velmi často nejsou ani členy svazu. Těch zbylých deset procent je databáze skal (která navíc t.č. existuje i zcela mimo ČHS) a přísun kruhů a borháků nakoupených ve velkém za nižší cenu (ovšem leckde stejně čerpají z místních zdrojů, protože je to vyjde podobně a je to pružnější); a když by na to přišlo, fungovalo by to i bez svazu.
P.S. Sám ve svazu nejsem a asi tak půlka lidí od nás z oddílu (už) taky ne; u zbytku je to většinou setrvačnost, řekl bych.
D.09:40:05 16.05.2017
odpovědět 
      Re: Nejsem vyžírka
Bych chtěl vidět, jak místní partička zajde na CHKO Broumovsko a řekne, že žádné ČHS už neexistuje, a že by chtěli lézt v Ádru. Nebo na Hrubici. Nebo v Českém či Moravském krasu. Nebo kdekoliv jinde v nějakém větším chráněném územní od národního parku po přírodní památku.

Kluci, musíte ještě asi trošku povyrůst, zorientovat se v politice, v zákonech a obyčejném lidském chování, abyste pochopili, že nějaká organizace se o tyhle věci musí starat, jinak máme utrum.
Kuba Turek10:44:46 16.05.2017
odpovědět 
       Re: Nejsem vyžírka
Ty jsi srandista :-) To víš, že by to šlo. A dokonce by byly tyto "partičky" lepším partnerem pro CHKO, než je ČHS, protože by byli schopni garantovat dodržování a kontrolu domluvených podmínek, což ČHS není.
12:41:34 16.05.2017
odpovědět 
        Re: Nejsem vyžírka
Zkus si o tom napřed promluvit s někým kompetentním, jo?

Doporučuji začít například s horolezci na odpovědných místech: Jiří Hušek (šéf CHKO Jizerské hory a zároveň vedoucí pracovní skupiny pro rekreaci, sport a turistiku při Agentuře ochrany přírody a krajiny), Vladimír Vršovský (odborný pracovník CHKO Jizerské hory), Kuba Kašpar (náměstek Správy Krkonošského národního parku), Zdeněk Patzelt (bývalý ředitel národního parku České Švýcarsko), Jan Višinský (zástupce ředitele CHKO Český ráj) a další. Většina z nich je aktivních i tady na Lezci :-)
Kuba Turek13:33:23 16.05.2017
odpovědět 
         Re: Nejsem vyžírka
No a co? Argumentovat cizími jmény umíš, teď ještě zapojit logiku a zkusit se zamyslet, že kdyby se těch pár partiček spojilo, tak vlastně udělají organizaci podobnou ČHS, ale mnohem efektivnější a dynamičtější, se schopností bezprostředně reagovat na problémy i nové okolnosti. Něco jako kdyby se ovk rozhodly, že jim ten opruz s ČHS už za to nestojí, a rozhodli se jednat bez něj. Jen by na tom nová organizace vydělala, protože finanční přínost ČHS je minimální (šel by nahradit, je na úrovni cca 3000 členů), problémy vyplývající ze začlenění do ČHS naopak podstatným způsobem rostou, některá jednání ČHS, jako například problematika boulderistů nebo ferratistů, rozhodně vyjednávací pozici nezlepšují.
13:48:02 16.05.2017
odpovědět 
          Re: Nejsem vyžírka
Kdyby se těch pár partiček spojilo, tak vytvoří organizaci podobnou ČHS, která bude zpočátku efektivní a nadšenecká, ale za poměrně krátký čas začne překvapivě fungovat právě tak, jak nyní funguje ČHS nebo spíš ještě hůř, protože ČHS funguje v mnoha ohledech s výjimkami jako sportovní lezení nebo komunikace s členskou základnou docela dobře).

Bylo by to jen o trochu lepší než když vznikne nová politická strana pod praporem "nejsme jako oni".
honza14:23:17 16.05.2017
odpovědět 
           Re: Nejsem vyžírka
Tak jsem to tou novou organizací myslel. Ve zbytku můžeš mít pravdu, ale také nemusíš. Ty píšeš o výjimkách, ale já mám pocit, že právě ty výjimky začínají tvořit větší a podstatnější část svazu, zejména to sportovní a závodní lezení. A o tom, jaký je vliv ČHS na lezce, asi není třeba diskutovat. Pravidla se vesele porušují, často i za přihlížení lidí z vedení ČHS.

Co tě k tvému závěru o horším fungování vede, to nevím. Neodvedu si představit, proč by posílení pozice a pravomocí současných správců (ovk, cvk) mělo vést ke zhoršení. Naopak si umím představit, že členství v nové organizaci, která je opravňuje lézt třeba v Ádru, již nebude automatické, nebo že si místní opravdu ohlídají mágo či nelezení v dobách zákazu. Nic z tohoto není svaz schopen.
15:00:27 16.05.2017
odpovědět 
            Re: Nejsem vyžírka
Nic z toho není svaz schopen, ale místní party ano. Právě proto, že jsou to místní party. Když se místní party spojí, opět se to centralizuje a tím výkon a operativnost utrpí. Vždyť to je běžná a asi i zákonitá věc patrná z řízení jak firem, tak území.
honza15:42:02 16.05.2017
odpovědět 
             Re: Nejsem vyžírka
Místní party mohou být stále místní party, mohou být spojeny jen formálně za účelem vytvoření většího subjektu pro jednání se státní správou, ale mohou mít mnohem větší samostatnost a práva v rámci svého fungování.
19:05:27 16.05.2017
odpovědět 
              Re: Nejsem vyžírka
Kéž bys měl pravdu.
honza21:10:50 16.05.2017
odpovědět 
          Re: Nejsem vyžírka
Neargumentuji cizími jmény, ale doporučuji Ti promluvit si s někým odpovědným ze strany ochrany přírody, než začneš tvrdit, že to s nimi půjde vyjednat. Předpokládám, že jednodušeji to půjde s horolezci (ať už si vybereš z mého seznamu špičkové lezce, provýstupce, nebo rekreační ťáponohy).

Můžeš se samozřejmě optat zcela oficiálně na Ministerstvu pro životní prostřední, momentálně pod kuratelou ANO, které řeší lezení v národních parcích, a v Agentuře ochrany přírody a krajiny, která řeší lezení v chráněných krajinných oblastech.

Dáš nám pak prosím přečíst jejich odpovědi? Myslím, že bychom se dost nasmáli, ale možná také ne.
Kuba Turek15:03:30 16.05.2017
odpovědět 
           Re: Nejsem vyžírka
No jasně, přesně na tvoje rady dám, když za poslední leta jen sleduji, jak v jednání se svazem projíždíš jeden problém za druhým. Až budeš mít za sebou něco více, než jen vytvoření bulvárního plátku a hromadu sporů, pak bys partner mohl být. Ale takto tě já osobně považuji za něco jako obtížný hmyz, takže další komunikace s tebou nee.
19:09:31 16.05.2017
odpovědět 
            Re: Nejsem vyžírka
To se nestydíš napsat, když se sám nepodepíšeš? To se fakt nezastydíš ani sám před sebou?
Kuba Turek23:03:27 16.05.2017
odpovědět 
             Re: Nejsem vyžírka
Ne, v komunikaci tebou se nestydím ani trochu. Styděl bych se, pokud bych v našem normálním životě měl od tebe nějaké soukromé informace a ty pak proti tobě anonymně zneužil. Ale to se nestalo, takže vzhledem k tomu, co tu prvidleně a dlouhodobě předvádíš, se opravdu nestydím.
08:51:34 17.05.2017
odpovědět 
              Re: Nejsem vyžírka
Lhát se nemá ani anonymně.
Kuba Turek10:36:15 17.05.2017
odpovědět 
               Re: Nejsem vyžírka
Souhlasím. A proto to nedělám.
14:45:51 17.05.2017
odpovědět 
                Re: Nejsem vyžírka
Tohle jsou Tvé lži:

...jak v jednání se svazem projíždíš jeden problém za druhým

...mít za sebou něco více, než jen vytvoření bulvárního plátku

...další komunikace s tebou nee

Čili každá Tvá věta je lživá.
Kuba Turek15:33:12 17.05.2017
odpovědět 
                 Re: Nejsem vyžírka
"...mít za sebou něco více, než jen vytvoření bulvárního plátku"

Co přesně na tom je dle tebe lživé? Naznačování, že si nevytvořil nic více nebo že HD nejsou bulvární plátek?

To první se objektivně posuzuje dosti těžko, to druhé je pro mnohé pravda.
16:03:59 17.05.2017
odpovědět 
                  Re: Nejsem vyžírka
1) Nedosáhl jsem v ČHS našeho plného cíle jen v jednom případě od roku 1992, od kdy jsem členem. Navíc jsem žádný spor s ČHS neprohrál - vždy to projel ČHS - pokud to tak lze říci v rámci zájmové organizace.

2) Ani jedno ani druhé.

3) Stále se mnou komunikuješ.
Kuba Turek16:31:37 17.05.2017
odpovědět 
                   Re: Nejsem vyžírka
Ptal jsem se jen na ten jeden bod, protoze me prekvapuje tve vymezovani se proti oznacovanim za bulvar. Pro me osobne jsou HD bulvar jak poleno. Samozrejme ti neberu tvuj nazor ci presvedceni ci jen nalepkovani, ze nejsou.

A zklamu te, nejsem ten s kterym si predtim komunikoval a ani nechapu na zaklade ceho (fakta - pro tebe asi prazdny pojem?) si k tomu dosel.
16:40:04 17.05.2017
odpovědět 
                    Re: Nejsem vyžírka
Chápu, že jsou lidé, pro které HD není jejich šálek čaje. Musíš si pro to ale najít nějakou jinou racionalizaci, než že je to bulvární médium.

Bulvár vypadá podle Wikipedie takhle: Bulvární médium je označení masového sdělovacího prostředku, v němž hrají klíčovou roli emoce (krev, sex) a aktualita, jejíž význam postupem času klesá. Vyznačují se pětkrát až desetkrát vyšším nákladem než seriózní média. Dále je jejich obsah charakterizován, mimo jiné, provinčností, navozováním paniky, skandalizací, personalizací, populismem, povrchností, negativismem, jednoduchostí, jasností, vytvářením celebrit a prací s nimi, předstírání autoritativnosti a blízkosti konzumentovi. Provádí interpretaci jevů na základě zákulisních informací a drbů.

Pokud je tedy něco blízko bulváru, tak to jsou Tvoje výlevy tady v diskusi :-)
Kuba Turek17:54:42 17.05.2017
odpovědět 
                     Re: Nejsem vyžírka
Az na par bodu to vicemene naprosto presne sedi. Ale opet opakuji, ze tvoje presvedceni ze tomu tak neni, ti neberu.

Ktere z mych celkovych trech vylevu tu v diskuzi prosim myslis?
18:07:56 17.05.2017
odpovědět 
             Re: Nejsem vyžírka
Kubo Turku, když jsi před třiceti lety udával svoje kamarády na vojně, že poslouchají metal, tak ses taky nepodepsal. To je, řekl bych, ještě o maličko horší.
Jo, je to už dávno. Ovšem kázání na tohle téma by sis moh nechat pro sebe.
10:14:18 17.05.2017
odpovědět 
              Re: Nejsem vyžírka
Co Ty o tom víš? Ty jsi ten zpravodajský kapitán, co mě naverboval, co se z něho potom stal major a po revoluci prodával losy před Priorem? Nebo šéf chebského zpravodajství aka kontrarozvědky, který končil jako podplukovník, co mu pak patřila největší bezpečnostní firma na okrese? Nebo snad ten úplně blbej politruk, co mu nechali kapitánskou hodnost za to, že otevřel brány kasáren Rusákům v roce 1968? Nikdo jiný o tom vědět nemohl.
Kuba Turek10:35:14 17.05.2017
odpovědět 
               Re: Nejsem vyžírka
A není to snad jedno? Copak je to důležité? Důležitá je podstata sdělení, ne autor. Nebo je to tvoje další manipulace, kdy se snažíš odvést pozornost od obsahu a naopak se navážíš do autora? Je mi jedno, kdo pisatel je, spíše mne zajímá, nakolik je jeho sdělení pravdivé. A nejsem dalek tomu věřit, zapadá to do tvé osobnosti. Děláš stále jedno a to samé, pouze se měníš styl a prostředky.
14:49:03 17.05.2017
odpovědět 
                Re: Nejsem vyžírka
No když anonym přesně ví, co jsem dělal, když jsem byl na povinné vojně, tak to nemůže být nikdo jiný než oni tři, než jsem napsal - komanč a zelená guma k tomu. Všichni jeho nadřízení jsou už mrtví a podřízené neměl.

Odpovídá i to, že komanči lžou a dehonestují bez ohledu na to, co je pravda a co lež.

Tady lže takto, dokonce dvakrát v jednom souvětí: ..."když jsi před třiceti lety udával svoje kamarády na vojně, že poslouchají metal"...
Kuba Turek15:41:18 17.05.2017
odpovědět 
                 Re: Nejsem vyžírka
Až do teď jsem si fakt myslel, že na těch obviňováních Turka z udavačství nic není resp., že se vše mohlo odehrát tak jak to líčí a pamatuje si sám Turek...

Výše vyřčená rétorika mě začíná přesvědčovat o opaku. Zloděj křičí chyťte zloděje.. Spíš váhám mezi silou autosugesce a lhaním.
16:09:49 17.05.2017
odpovědět 
                  Re: Nejsem vyžírka
Máš jiné vysvětlení, jak ses mohl dostat k tvrzení, které jsi vypustil z klávesnice, než že jsi jeden z těch tří komunistických pohraničníků? Máš k dispozici nějaké doklady k tomu, co o mě tvrdíš?

P.S.: Asi jsi příliš mladý, na to, aby sis některé věci pamatoval - tak Ti to napíšu. V době, kdy jsem trávil dva roky v chebském klášteře, už metal dávno zmutoval do agro-rocku a komanči ho proto měli docela rádi. Rozhodně proti němu nevystupovali a nechtěli nějaká udání, protože by jim byla k ničemu.
Kuba Turek16:37:34 17.05.2017
odpovědět 
                   Re: Nejsem vyžírka
Moc se mi libi to kadrovani protivniku - neexistuje vice lidi, kteri by se mnou nesouhlasili, ci si o me mysleli neco spatneho, jedna se jen o jednoho jedineho jedince. Kde uz jsem to slysel...?
16:42:10 17.05.2017
odpovědět 
                    Re: Nejsem vyžírka
Nekádruji. Mysli si o mě co chceš, to je mi fakt jedno. Nepiš ovšem o mě, co jsi vylhal. Nebo vyčetl z nějakých dokumentů, ke kterým měli přístup jenom ti tři komunisti pohraničníci a jejich mrtví šéfové - proto si stále myslím, že jsi jeden z komančů. To tak komančové dělali, že spoustu věcí včetně udání dělali anonymně - přesně jako Ty.
Kuba Turek18:00:36 17.05.2017
odpovědět 
                     Re: Nejsem vyžírka
A stale kadruje :). Nebo jen zamenuje sve domnenky za fakta?
18:09:48 17.05.2017
odpovědět 
                      Už ho nech
Už Turka nech, on za to nemůže. Sice by se asi měl léčit, ale to očividně nedělá, tak nezbývá, než tím nějak projít. Aby se ti snažil se mstít, na to neví, kdo jsi, jinak je celkem neškodný, sice stále plká, ale to je asi tak vše.
19:42:29 17.05.2017
odpovědět 
                       Re: Už ho nech
Svým nadřízeným zeleným gumám ani jiným komančům jsme se nikdy nemstil. Nemusíš mít strach, poseroutko.
Kuba Turek23:46:35 17.05.2017
odpovědět 
                        Re: Už ho nech
Tak tomu bych snad i věřil, těžko se mstít někomu, komu se leze do zadku. Ale sám píšeš v minulém čase, lezení do zadku už tolik nepomáhá, takže těžko říci, co od tebe čekat v budoucnu. A vzhledem k tomu, jak se tvůj stav průběžně zhoršuje, bych se nedivil ničemu.
09:17:39 18.05.2017
odpovědět 
                     no to jsou mi posuny...
O tom, že K.T. se (kdysi) k aktivní spolupráci s komanči a k udávání svých kamarádů vojenské kontrarozvědce dokonce písemně zavázal, se celkem ví a ještě nedávno to ani sám nepopíral. Ani tady v diskusích (taky jak, když jsou na to důkazy v registru svazků). Teď už to označuje za lež. Hm, tak to jsem zvědavej, kdy se promění v hrdinu protikomunistickýho odboje...
Akorát je myslím škoda s tím zasírat takovouhle diskusi, která byla původně o celkem podstatným lezeckým problému... Turkové a jim podobní se měli řešit před pětadvaceti lety, ne teď.
Jelen20:42:43 18.05.2017
odpovědět 
                      Re: no to jsou mi posuny...
Svůj podpis kontrarozvědce jsem nikdy nepopíral. Naopak jsem všechny své kamarády a příbuzné aspoň trochu ochránil, že jsem jim o tom řekl ještě v době, kdy to byl vojenský trestný čin. Nikdy jsem ovšem nikoho neudal a tím méně za metalovou muziku, jak se tady jakoby věrohodně snažíš podsunout. Nic takového jsem neudělal. Naopak jsem dvěma lidem pomohl, pokud mohu s omezenými informacemi soudit.

Tady jsou veškeré dochované materiály z vojenského archivu, které se mě týkají: goo.gl/o617ja

P.S.: Samozřejmě jsem připraven komukoliv cokoliv popsat, jak to všechno bylo a v jaké době jsme žili, a že je strašně dobře, že komanči jsou už většinou pryč. Problém je, že by ses mě na to musel zeptat osobně a to jako anonym nedokážeš, což je stejné jako v oněch rudých časech. A také souhlasím, žes to nemusel vytahovat v debatě na horolezecké téma. Jiné fórum by této diskusi slušelo lépe.
Kuba Turek22:18:00 18.05.2017
odpovědět 
                       Re: no to jsou mi posuny...
Promiň, omlouvám se, to s tím anonymem nebylo na Tebe. Špatně jsem to formuloval.
Kuba Turek22:19:34 18.05.2017
odpovědět 
                   Re: Nejsem vyžírka
Ty jsi ale nejak informovany o tom, na co komancove chteli udani :D
16:43:26 17.05.2017
odpovědět 
       Re: Nejsem vyžírka
Tak nevím jak v lezení, ale v mnoha jiných aktivitách (záchrana památek, obnova parku apod.), se místní partičky (sdružené do občanských sdružení) angažují docela dost a jsou i dost úspěšné. Možná by ses divil za kolika věcmi v tvém okolí stojí taková nějaká místní partička.
x17:12:14 16.05.2017
odpovědět 
        Re: Nejsem vyžírka
...(sdružené do občanských sdružení)... No říká se tomu dneska spolky. No a ČHS je také takový spolek zastřešující místní partičky. No a jsme u jádra pudla.
Kuba Turek23:05:13 16.05.2017
odpovědět 
         Re: Nejsem vyžírka
Jadro pudla je v tom, ze nekteri podivni jedinci si mysli, ze lokalne pusobici obcanske sdruzeni se specifickym zamerenim je svym rozsahem stejne jako celorepublikove pomerne siroce pusobici spolek.
00:22:10 17.05.2017
odpovědět 
         Re: Nejsem vyžírka
Jo. Fór je v tom, že ty místní partičky tu střechu, která víc škodí než prospívá, nijak nepotřebujou.
Což je asi podstata debaty mezi Turkem a anonymem. Turek si holt myslí, že "centrála je nezbytná". Vývoj jde jinak.
D.10:07:53 17.05.2017
odpovědět 
         Re: Nejsem vyžírka
Svet neni cernobily a nebo je problem pudla v tom, ze nekteri podivni jedinci si mysli, ze lokalne pusobici spolek je jen specificky zamereny a dopad jeho cinnosti je pouze lokalni. Omlouva neznalost, ze nekolik takto vyzmannych spolku davno pusobi, ale nemaji potrebu plytvat energii na samostantne vyjednani vyjimek i když na to jsou připraveny jak personalne, tak formalne. Tyto spolky jsou sice vedeny jako chs oddily, nicmeně funguji absolutne nezavisle a rikejme tomu napr. "aktualne v tiche kooperaci s chs", protoze to je oboustranne vyhodne. Spolkum to setri energii a chs ma vykony. Tim chci jen rict, ze bych particky nahazel do jednoho pytle a jejich schopnosti s vlivem rozhodne nepodcenoval.
Partickar10:39:00 17.05.2017
odpovědět 
          Re: Nejsem vyžírka
To by me zajimalo, z ceho si vydedukoval, ze nekteri si mysli, ze lokalne pusobici spolek je jen specificky zamereny. At ctu jak ctu, nikdo to tu nevidim a to ani v tom prispevky na ktery narazis..
10:46:41 17.05.2017
odpovědět 
           Re: Nejsem vyžírka
Mohlo to evokovat narazku na prispevek ktery myslis ale nebylo to tak, okopiroval jsem jen dle meho docela vtipnou formu. Pokusil sem se do docela dvojstranne diskuse vlozit treti realistictejsi pohled a vic jiz nemam potrebu se k tomu vyjadrovat.
Partickar11:02:39 17.05.2017
odpovědět 
          Re: Nejsem vyžírka
Jádro pudla? "...protoze to je oboustranne vyhodne."
Kuba Turek11:37:40 17.05.2017
odpovědět 
           Re: Nejsem vyžírka
Aktualne. Coz znamena, ze co plati dnes nemusi platit zitra a navic to je cim dal vic realne, prave s tranformaci zejmena funkcnich oddilu na spolky. Ono se brzo určite dockame vtipalka, ktery podobnou particku prihlasi jako ucastnika rizeni o vyjimce po boku chs, coz je vcelku jednoduche, nepracne, sice lehce prizivnicke, ale vysledek hezky precedentni pro dalsi pripady.
12:30:57 17.05.2017
odpovědět 
           Re: Nejsem vyžírka
No a to je právě omyl. Třeba v posledním zápisu si CVK stěžuje, že jí ČHS svými postupy a jednáním působí problémy a stěžuje vyjednávání.
14:52:37 17.05.2017
odpovědět 
            Re: Nejsem vyžírka
Jo ahaaa uz chapu, to je ale dalsi pohled. OVK a CVK to je vubec uskupeni samo pro sebe. Je to sekce chs, sorry jako, ale nic vic. Nadšeni a vykonnnost to nejakou ma, nicmene pravni ramec a obcanskou konzistentnost postradam. Jestli myslis ze je sance vytrhnout jen strukturu OVK a ocekavat podporu ze strany siroke clenske zakladny, tedy oddilů resp silnych spolku tak si myslím, že by se brzo ukázal absolutni opak. By si to začlo konkurovat s tím co obecne nazyvane oddily, ktere jsou li spolky maji jasnou strukturu a pravni ramec, tedy jsou schopny svaz vcelku plnohodnotne nahradit v oblasti jejich působnosti. Rozhodne neverim ze by prezilo CVK. Nektera OVK transformovana do spolku sdruzujici lokalni lezeckou komunitu a nahrazujíci sloucene mistní oddily mozna.
Partickar15:25:11 17.05.2017
odpovědět 
            Re: Nejsem vyžírka
CVK je orgán ČHS. Takže je to náš vnitrosvazový problém, který musí vyřešit Výkonný výbor, který jsme si k tomu zvolili.
Kuba Turek15:29:07 17.05.2017
odpovědět 
             Re: Nejsem vyžírka
To je sice pravda, ale zároveň to podporuje m oje tvrzení, že kdyby se místní osamostanili a založili si něco jako CVK, bylo by jim lépe. Je totiž hezké, že je to interní problém ČHS, ale ČHS už má takových dalších zájmů, že rozhodně nebude prioritizovat právě CVK, protože svaz potřebuje peníze a ty jsou jinde, než ve skalách, skalní lezení se stává pouhým nákladem. To samo o sobě by nevadilo, ale větší průšvih je ten, že komerční aktivity jsou prakticky v rozporu s potřebami skalního lezení (hodně zjednodušeně - například nemůžeš vydělávat na certifikovaných horoškolách a rozdávat osvědčení a zároveň jim zakazovat lezení venku nebo je nějak více omezovat), tedy sladit to dohromady bude vždy paskvil, kde nebude pořádně fungovat ani jedna oblast.
17:29:30 17.05.2017
odpovědět 
              Re: Nejsem vyžírka
A znovu: ale jdi ty brepto...
Kuba Turek18:02:16 17.05.2017
odpovědět 
               Re: Nejsem vyžírka
Ještě dodám, že nad tímto argumentem jsem přemýšlel opravdu dlouho. Tedy je pravdivý. Sám už musíš uznat, že s jeho faktickým sdělením ani nemůžeš polemizovat, je to prostě jasný důkaz.
Kluba Utrek18:12:35 17.05.2017
odpovědět 
               Re: Nejsem vyžírka
Raději budu dvakrát brepta, než jednou Turek.
19:43:21 17.05.2017
odpovědět 
                Re: Nejsem vyžírka
To je vidět.
Kuba Turek23:47:41 17.05.2017
odpovědět 
                 Re: Nejsem vyžírka
To doufám.
09:14:24 18.05.2017
odpovědět 
   Re: Nejsem vyžírka
Presne Kubo, ten brepta ani nevi, ze CHS vsechny skaly vlastni. Brepta, brepta, brepta ...
21:25:01 15.05.2017
odpovědět 
 Re: Nejsem vyžírka
Jako jo. Ale to, ze se vyrvou lokry, ktery tam nemely byt uz leta a nic dobreho neprinasi, je snad jedine dobre, ne?
21:23:38 15.05.2017
odpovědět 
  Re: Nejsem vyžírka
Možná jsem to neřekl dost jasně.
Nikdo nedělal nic co by nevyhovovalo pravidlům.
Nová doba, tam nebylo co řešit.
Jen bych chtěl, aby se lidé, kteří se na námi spravovaných skalách živí, nějakým zůsobem zapojili do jejich údržby. A přitom by jistě mohli pochopit.
John, Plzeň22:13:11 15.05.2017
odpovědět 
   Re: Jsem vyžírka
Vytěžit a odejít. Jsme kůůl a v pohodě. Jsem osobnost a nikdo mi nemá právo něco nařizovat. Ty se mi podřídíš. A ty jsi xenofob. Fuj. Vyhodit z práce je pro tebe málo. Jinak mám rad pohodové lidičky jako jsem já a ostatní by se nad sebou měli zamyslet. Ten jejich stereotyp mě fakt ubíjí.
06:52:03 16.05.2017
odpovědět 
   Re: Nejsem vyžírka
No a proč a jak by to dělali? Já bych také neplatil. Ale způsob tu je - pronajměte si pozemky s lezeckým terénem, vybudujte zázemí a lezení zpoplatněte. Nic Vám v tom nebrání. A péče o oblast? Ok, staráte se. Ale nikdo vás k tomu nenutí. A co by se stalo, kdybyste přestali? Nic. Staral by se někdo jiný, třeba právě ty oddíly a školy, které to zde využívají. A právě třeba tím, že se domluví dvě tři horoškoly, pronajmou si to a vy budete ti, kdo utře nos. Až pronájem a lezecký park se zázemím a placeným lezením zajistí ČHS, pak budu souhlasit s Turkem, že je ČHS k něčemu. Ale i v tomto je tu ČHS jaksi navíc a nepotřebný.
09:29:01 16.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
Bych chtěl vidět, jak si nějaká parta pronajímá od státu přírodní rezervaci, nebo dokonce národní přírodní rezervaci či kus národního parku, aby tam do skály mohla vrtat, mlátit a lepit kusy železa. A pak tam řídit s prckama, obesírat okolí a sápat se okolo chráněné květeny k chráněným ptákům.
Kuba Turek10:48:54 16.05.2017
odpovědět 
     Re: Nejsem vyžírka
Á, panáček dělá, že nechápe, a opět argumetuje krajnostmi :-) Užij si to.
12:43:46 16.05.2017
odpovědět 
      Re: Nejsem vyžírka
Tohle jsi napsal výše: "A právě třeba tím, že se domluví dvě tři horoškoly, pronajmou si to a vy budete ti, kdo utře nos."

Takže to po pár desítkách minut už neplatí?

Možná Ti nedošlo, že naprostá většina našich skal stojí v přírodních a národních přírodních rezervacích, z těch významnějších asi všechny.
Kuba Turek13:37:01 16.05.2017
odpovědět 
       Re: Nejsem vyžírka
Platí, ale nemám zájem tu slovíčkařit a dohadovat se s tebou nesmyslech. Nejsi-li schopen pochopit princip, je to tvůj problém. A vlastně i celého ČHS, protože někteří již pochopili a současné možnosti využívají ke svému prospěchu velmi dobře. Až se naučíš myslet v souvislostech a chápat věci jako celek, pak může debata pokračovat. Ale vytrhovat věci z kontextu a slovíčkařit, to si budeš muset najít někoho jiného. I když osobně si myslím, že to chápeš, jen se jednak bavíš trolením a jednak máš strach podobné myšlenky nechat bez napadání, protože pokud se jich chytne více lidí, povedou k zániku ČHS. Překližkáři svaz nepotřebují, závodníci by se ho rádi zbavili, skalní lezci by si neraději nechali jen malý kousek a zbytku se také zbavili. Co s tímto kočkopsem, který vlastně nikdo nechce a je tu jen z historických důvodů?
13:56:44 16.05.2017
odpovědět 
        Re: Nejsem vyžírka
Vyjednávals někdy nějakou výjimku? Zavrtals někdy borhák? Jestli jo, dej sem link...
Papouš14:47:15 16.05.2017
odpovědět 
         Re: Nejsem vyžírka
Co to má společného se vznikem nové organizace zabývající se čistě jen skalním lezením? To, co jsem popsal, byl vlastně jen návrat k původní organizaci, která ještě neměla jako hlavní činnost závody v obchoďácích, komerční akce a výlety s repre...
15:03:39 16.05.2017
odpovědět 
          Re: Nejsem vyžírka
Takže ne, ale plácáš blbosti jakoby zasvěceně :-(
Kuba Turek15:16:24 16.05.2017
odpovědět 
           Re: Nejsem vyžírka
Mimochodem, už jste byli lézt v té oblasti, kterou celou vyjistil a výjimky v NP pro lezení vyjednal Kuba Turek? Pokud ne, tak doporučuji. Je to lezení z říše snů, a to doslova!
17:26:40 16.05.2017
odpovědět 
            Re: Nejsem vyžírka
Výjimky jsem nevyjednával. Pár let jsme byl správcem jedné nevýznamné oblasti, kde v tu dobu nebylo potřeba o výjimkách jednat, protože ochranáře oblast nezajímala. A hlavně neplácám blbosti, jak bych všechno změnil a všechno dojednal bez ČHS.
Kuba Turek23:08:11 16.05.2017
odpovědět 
             Re: Nejsem vyžírka
Takže ne, ale plácáš blbosti jakoby zasvěceně :-(
00:23:04 17.05.2017
odpovědět 
           Re: Nejsem vyžírka
Pro tebe je blbost vše, cos nevymyslel ty nebo to alespoň neschválil, takže takže díky za názor, ale jeho vypovídající hodnota je nulová :-(
19:11:08 16.05.2017
odpovědět 
        Re: Nejsem vyžírka
Přání otcem myšlenky?

Překližkáři svaz nepotřebují - hihihihi že nejsou překližkáři schopni se dohodnout na nějaké reprezentativní osobě a vynutit si její místo v oficiálních strukturách, to je jen jejich chyba. Nutně ale potřebují ČHS na jednání se státem, příjem dotací, možnost reprezentovat, zaštítění organizace závodů, pravidel, jednání se zahraničím...

skalní lezci by si neraději nechali jen malý kousek - hahahahaha skalní lezci jsou naopak s ČHS víceméně spokojení. Zajišťuje to, co má -
možnost lezení, jednání se státními orgány, s ochranou přírody, přejišťování, metodiku, výchovu mládeže, prezentaci navenek...

Samozřejmě ČHS má své mouchy a třeba mě rozhodně nemůžeš podezřívat, že bych je neviděl. Ale nemáme nic lepšího a neexistuje žádná reálná vize, jak udělat radikálně lepší organizaci.
Kuba Turek15:14:07 16.05.2017
odpovědět 
         Re: Nejsem vyžírka
Pořád kolem dokola, tvoje analýza závodících překližkářů, kterým vůbec nerozumíš, neznáš jejich potřeby a neznáš roli jejich zástupce v mezinárodních organizacích, je opět úplně mimo. A co se týká tebe a ČHS, tak už delší dobu mám pocit, že ti nejde o svaz jako takový, ale pouze ho používáš jako místo, kde si můžeš realizovat svoje trolení a svoji pseudointeligenci a dokazovat si, jak jsi skvělý. Vyžíváš se v problémech a konfliktech, toť vše. Tvoje činnost nemá se snahou o lepší ČHS nic společného.
19:55:03 16.05.2017
odpovědět 
          Re: Nejsem vyžírka
Na rozdíl od Tebe jsem se o to aspoň pokusil. Z poloviny se mi záměr podařilo splnit, z poloviny ne. Členská základna tu druhou půlku částečně neakceptovala a částečně se mi to nepodařilo vysvětlit - problém je pro mnohé lidi zřejmě příliš odtažitý a intelektuálně náročný.

Navíc to není moje hlavní práce v ČHS. Náš oddíl se zaměřuje na výchovu nováčků přímo v terénu, což dělám už asi tak dvacet let.

Co jsi udělal Ty?
Kuba Turek23:13:20 16.05.2017
odpovědět 
           Omluva panu Turkovi
Aha, to bude tím. Tvá řešení jsou intelektuálně náročná, takže je většina členů nechápe. Ty jsi vlastně takový náš nepochopený genius. Ó, promiňte mi pane Turku moji zabedněnost, pochopil jsem to až teď, co jste mi to napsal.
09:10:46 17.05.2017
odpovědět 
            Re: Omluva panu Turkovi
Já si toho všímám delší dobu, že většina lezců neni moc chytrá. Tim nechci říct že jsou uplně blbí, prostě jen s průměrnym, možná lehce podprůměrnym IQ. Bohužel jim spousta věcí nedochází a moc nepřemýšlí nad svým jednánim
d.09:19:59 17.05.2017
odpovědět 
     Re: Nejsem vyžírka
Něco podobného na chráněných územích už velmi dlouho dělají Lesy ČR a VLS.
x17:15:24 16.05.2017
odpovědět 
 Re: Nejsem vyžírka
Souhlasím. Skály jsou sice všech, ale jištění je dotované svazem. Tohle je jenom parazitismus schovaný za kecy o svobodě podnikání. O to víc mě to štve, když je tu spousta živořících oddílů s instruktory ČHS, kteří dělají horoškoly bez nároku na honorář.
Jarda08:18:20 16.05.2017
odpovědět 
  Re: Nejsem vyžírka
Tak vidím zde dva základní problémy -

1. nepobírá náhodou ČHS dotace od státu, tedy i peníze placené mnou z mých daní?

2. třeba já o to jištění nestál a o žádné borháky, nýty a kruhy od ČHS jsem nikoho neprosil. A že tam jsou? Naopak je divné, že nějaká organizace do každé skalky nabouchala svůj matroš a teď by chtěla, aby každý, kdo tam leze, jim na něj přispíval? Proč? Tak ať si ČHS svůj matroš vezme a jde do pryč. Oblast si upraví a přejistí noví místní správci, udělají si svoje podmínky pro lezení a určitě na tom prodělávat nebudou. Ale určitě ne přispívat ČHS.
09:34:56 16.05.2017
odpovědět 
   Re: Nejsem vyžírka
Co to je za logiku? Nebo mozna jo, nejaka logika tam je, ale dost pochroumana. Ja jsem take placeny z hromady penez do ktere prihazujes i ty a mozna mam i vic nez ty, ale rozhodne necitim nejakou povinnost ti v cemkoliv vyhovet protoze jsi danovy poplatnik. Proste delam svoji praci, stejne jako CHS, na ktere treba take platis z dani kdyz uz to tak beres. To je jako kdybych si rekl, platim zdravotni pojisteni, tak ikdyz jsem zdravej, tak budu chodit otravovat doktora kazdej tyden at z toho neco mam a vyzeru to zpatky. To jsem se divil, ze se zavedly poplatky u lekaru a ted uz vim, ze je to kvuli tobe. :D
11:32:56 16.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
Ok. A nějaký komentář k bodu druhému?
13:16:58 16.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
No tak to si děláš srandu - jasně, že nemusíš konat nic kvůli vůli jednotlivce, ale snad taky jednáš transparentně, úsporně a pro dobro svých zaměstnavatelů - tedy lidí, ne? Nebo úředničíš jentak ze svojí vůle, pro byrokracii samou? Jasně, někdy se těžko určuje, co je zrovna teď nejlepší pro většinu, ale pořád bys měl vědět, že "lidi" se můžou nasrat a tvoji pozici zrušit a tebe vyhodit, pokud se ukážeš neschopným. Bohužel, počty úředníků, včetně těch neschopných, spíš rostou a dnes a denně se víc upevňují ve svých pozicích - tak to je a i kvůli tobě, protože "já nic, já úředník, já nejsem zodpovědný za....". Většina úředníků se chová jako páni plebsu pod nimi a přitom jsou to neschopní jedinci, kteří by se mimo státní správu neuchytili!
08:57:43 17.05.2017
odpovědět 
 Re: Nejsem vyžírka
Souhlasím s Johnem. Skály jsou to křehké a nejvíce je asi lezci poškozován terén pod skalami. Největší problém, podle mého, je zde eroze. Všiml jsem si, že se poslední brigády snažily zabudovat ve stěnách nerezové kari sítě. To by mohlo fungovat, ještě by chtělo aby to zarostlo trávou.
Tímto děkuji makáčům, kteří neúnavně bojují s tímto jevem.
Řešení, kromě participace na ochraně, jak ji navrhuje John, by mohlo přispět i kdyby tito uživatelé nesměřovali do nejzatíženějších sektorů. Všichni jdou jen pod Kobylu. Přitom na jiho-východě Kozelky nejde v létě pod skalami projít, jak je to zarostlý a lezení pro kurzisty by tam bylo taky.
 jirkas09:35:38 16.05.2017
odpovědět 
  Re: Nejsem vyžírka
holt skály kde jsou lehké přiměřeně zajištěné cesty jsou přelidněné, s tím nic nenaděláme. nemůžu říct ani popel, když pod takovou skálu přijdu, a není kam plivnout pro lezce, rodiny, tradiční oddíly. ale mám problém s tím, kdy jsou skály zabrány výdělečnou činností, která na přírodní tělocvičně rejžuje a nepřispívá - ani na jištění, ani na protierozi, ani na bezproblémové vztahy s místním pokojným obyvatelstvem, o ochraně přírody nemluvě. ano, mám na mysli překližkové komerční "oddíly", zážitkové agentury, teambuildingy, komerční horoškoly. které mají tolik arogance, že jsou schopní s třicetihlavým stádem platících klientů o "prime time" zablokovat malou leč významnou a osamocenou oblast, kde není možno jít lézt "za roh" (a pro volnou cestu je nutno vlézt do auta a půlhodinu popojet).

některé agentury se pyšní, že jejich "lektoři" jsou kromě "komerčních" kvalifikací také členy a instruktory ČHS. někteří lezou tak dobře, že jsou příjemci podpor a grantů. takže nějaký proctor tady bezesporu je.
Lukas B.10:08:41 16.05.2017
odpovědět 
   Re: Nejsem vyžírka
"nějakej prostor". zatracenej napovídač. grrr!
Lukas B.10:13:34 16.05.2017
odpovědět 
   Re: Nejsem vyžírka
Máš nějakej napovídač kterej se umí učit, ne?
honza14:33:07 16.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
jo, všechny ty příspěvky už píše za mě. úplně celé. problém je, že mě ale už ani nechce pouštět na vycházky ze sklepa, kde mě nedávno zavřel, abych nevotravoval.
17:20:21 16.05.2017
odpovědět 
  Re: Nejsem vyžírka
A zamyslel jsi se někdy nad tím, o kolik zvýšil návštěvnost Kozelky tebou vydaný průvodce? A vydělal jsi na něm aspoň?
10:55:16 16.05.2017
odpovědět 
   Re: Nejsem vyžírka
Nevím, měl jen komorní náklad. Chtěl jsem v něm pro další generace zachovat informace o místních cestách. A jestli jsem na něm vydělal? To taky nevím, šel jsem do toho s tím, že to snad nebude příliš velká ztráta. Takže náklady na tisk se pokryly a práce na knížce určitě ne, ale to byla spíš zábava.
 jirkas12:32:17 16.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
každej správnej entusiasta jednou za život napíše průvodce na svou oblíbenou a domovskou oblast (kde je, upřímně řečeno, cest, které má smysl lézt, tak akorát na víkend). někteří hudlaři to umístí na web pro stažení, frajeři to vydají knižně, hůře či lépe řemeslně vyvedené. málokterý však tuhle pakárnu zopakuje, ego je napoprvé už uspokojené a vydělat se na tom nedá.
Lukas B.13:16:26 16.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
lezci tak oblíbené uloz.to udělá snadno z komorního nákladu nekomorní náklad ;).
17:22:58 16.05.2017
odpovědět 
     Re: Nejsem vyžírka
Knížka je knížka.
Steve17:35:34 16.05.2017
odpovědět 
      Re: Nejsem vyžírka
Rikej to "hodi to nekdo na uloz.to" lezcum ...
22:55:09 16.05.2017
odpovědět 
 Re: Nejsem vyžírka
na některejch míň fregventovanejch skalách neni taková horoškola vod věci - jednou naběhli na Mlynářův kámen nějaký křesťani (Atleti v akci) a aspoň vymetli pavučiny, sešlápnutím obnovili pěšinu do skal a možná i trochu vyčistili skálu vod volnejch šutrů :-) ad blokování cesty - většinou zabírá domluva, když ne, tak stažení (a opětovný navěšení) lana :-)
Papouš14:02:30 16.05.2017
odpovědět 
 Re: Nejsem vyžírka
prerezat lana a nakopat do prdeli... oni si to rozmysli :)
10:18:22 17.05.2017
odpovědět 
 Re: Nejsem vyžírka
Aniž bych se chtěl do někoho navážet, přesně jak píše John, je to problém. Bohužel to není problém jen uplynulého víkendu. Na Kozelce trávím poměrně dost času, a zvyšující se tendenci kurzů a horoškol pozoruji již delší dobu. Nemůžu tam chodit a shazovat jim lana, uřezávat kšandy od batohů a dětem rozkopávat bábovičky co si nahrabou ve svazích pod skálou, nejsem neandrtálec. Ale to samé očekávám od pořadatelů kurzů a přítomných instruktorů. Nikdy není dobré něco zakazovat, a proto jestli to čte někdo z lidí, co se obdobnou činností zabývají…co takhle trochu etiky, která je podobným oblastem vlastní? Zkusme začít se zvykem 1 instruktor + 2 děti = jeden lezecký směr. To nikoho v okolí neurazí ani nepohorší. Děti budou mít osobnější přístup, budou víc pod dozorem. Pořádání kurzů stylem houpačka na laně v obdobných oblastech je špatné. Dětem dá víc zajištěná cesta na prvním konci lana, než pouťový zážitek v cestě s prvním kruhem v osmi metrech.
 petr.vht12:15:39 17.05.2017
odpovědět 
  Re: Nejsem vyžírka
bohužel těmhle komerčním akcím nejde o to někoho něco naučit, ale vydělat co nejvíc peněz, při minimálním úsilí. Což je smysl podnikání.
Ona ani většina těch instruktorů na to nemá kvalifikaci, ale ono o nic nejde. Natahají se lano a jistí na rybu, co se může stát.
Bohužel se tohle děje i na píscích. Stačí se jít podívat do Tiských skal, když tam má Beneš s Editkou dětský tábor a je jedno, že ráno přestalo po týdnu pršet
d.12:51:37 17.05.2017
odpovědět 
   Re: Nejsem vyžírka
logickým důsledkem se postupně stane, že tam, kde se jedná o území chráněné tak, že je potřeba "výjimka" bude text výjimky postupně obsahovat omezující větu, něco jako bod 4 souhlasu sr/0947/jh/2012-3 (rozhodnutí pro jizerské hory), která z povolení vyjme komerční akce a omezí rozsah akcí nekomerčních. ostatní lezecky atraktivní lokality se výhledově začnou chránit (když se situace s jejich využíváním, spaním, ohni atd.) stane neúnosnou, nebo se holt nechají napospas (a to bude velmi výjimečně).
komerční akce si pak buď vyjednají výjimku vlastní, nebo bude jejich působení jednoznačně nelegální, a holt se bude telefonovat na správu CHKO nebo NP a na policii. upozorňuji, že v našem vlastním zájmu.

pozn. jizerky jsou jedním z osvícených průkopníků správně formulovaných rozhodnutí, a to především proto, že jsou pod knutou současných a bývalých lezců, kteří chápou problematiku a dokáží se v ní precizně orientovat (a nedělejte si iluze, prakticky ve všech NP a CHKO jsou lidé co lezou)
Lukas B.13:09:35 17.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
Už jak to píšeš, tak se člověk musí jen usmívat. Jakmile toto uděláš, tak klienty zapíši jako členy oddílu, jejich platbu jako oddílový příspěvek a celá akce bude jen jako naše oddílová, nekomerční. Jednoduché, nenapadnutelné :-)
15:01:10 17.05.2017
odpovědět 
     Re: Nejsem vyžírka
potom to posereš všem a je na místě přistoupit k bodu 2.
Lukas B.15:15:35 17.05.2017
odpovědět 
      Re: Nejsem vyžírka
Problém s bodem 2. je ten, že to těžko uděláš anonymně a skončíš u soudu. A i když na budku dostanu oprávněně, vysoudím na tobě tolik, že se z toho budeš vzpamatovávat do konce života. Takže bod 2. možná platil mnoho let zpět, ale není daleko doba, kdy se lidé budou živit tím, že budou vyhledávat konflikty a pak velmi dobře žít z vysouzeného bolestného a odškodného. Upřímně - dát dneska někomu facku bych se celkem bál.
15:36:07 17.05.2017
odpovědět 
       Re: Nejsem vyžírka
s tím se nedá než souhlasit. ale běda tomu, kdo tak velmi mírumilovného, hodného a nenásilného člověka, jakým jsem, zažene do kouta. to potom koušu.
Lukas B.15:46:36 17.05.2017
odpovědět 
      Re: Nejsem vyžírka
Bod 2? Má to 2 vyústění. Někoho napadneš a on v sebeobraně (a tedy víceméně legálně) dá na budku tobě tak, že se z toho posereš a do konce života si poneseš následky (asi pravděpodobnější scénář vzhledem k "chlapáckým" řečem, které tu vedeš). Nebo ty dáš na budku jemu a potkáte se u soudu, kde se výsledek soudu a celý průběh soudu si sebou poneseš taky pěkně velkou část života..

To snad jedině vyzvat oponenta do oktagonu a nechat to proběhnout kontrolovaně pod dozorem profiku dle pravidel UFC. Na takové souboje bych se u "celebrit" naší zaprděné lezecké komunity docela i kouknul a věřím, že by měly vyšší sledovanost než přenosy MČR apod. Třeba Turek vs Bloudek by byla vyloženě hitovka! Ale i ty vs nějaký mladý junák z horoškoly, který dělá něco co se ti nelíbí by nebylo špatné. Jdi do toho! Jak se nedávno ukázalo na Swagliftu, tak tohle řešení sporů se dnes naopak nosí, je v kurzu a je schopné vyvovat vlnu obdivu. Neboj se toho Lukasi B. a vyzvi "instruktora, který to posere všem" na takový souboj!
16:25:37 17.05.2017
odpovědět 
  Jsem pro
Jsem pro doporučení, že za etické se na křehkém materiálu, v chráněných územích, na pískovcích považuje již zmíněné: 1 cesta - 1 instruktor - 2 klienti, ale s tím, že instruktor tu cestu sám vyleze a že její obtížnost odpovídá úrovni klientů. Není nic tragičtějšího, než klient/dítě v špinavých teniskách visící jak pytel v cestě, na kterou nemá a do které hodil "instruktor" lano shora.
Bída13:23:15 17.05.2017
odpovědět 
   Re: Jsem pro
na doporučení sere pes (sorry Bído, neřešíme soudné lidi, řešíme prasáky a komerčáky k tomu). bohužel jsou v zásadě tři cesty:
1. nechat to koňovi. nelíbí se mi
2. rozbít držku. jaksi primitivní a moc se to nenosí
3. prosadit do povolení lezení a vymáhat. třeba v té výše zmiňované Tisé nějaký takový bod je, jistý místní špičkový lezec tam tahá dětské klioše - táborníky, v seznamu instruktorů ho nenacházím, a vice než dva klioše na instruktora mívá. takže stačí žhavit drát. stačí vyvolat disciplinární řízení a (třeba) odebrat kvalifikaci.
Lukas B.13:45:21 17.05.2017
odpovědět 
    Re: Jsem pro
jo strejda gůgl, klik klik, teambuilding.
Lukas B.14:54:11 17.05.2017
odpovědět 
    Re: Jsem pro
A co tím docílíš? Myslíš, že někoho z klientů nějaká kvalifikace zajímá? Vysvětlit klientovi, že jako dlouholetý instruktor jsem mnohem lepší, než rychlokvaška z instruktorského kurzu ČHS, mi zabere asi tři minuty.
14:57:26 17.05.2017
odpovědět 
     Re: Jsem pro
ne nevysvětlím. nebudu. od spolku ovšem očekávám jistý marketingově informační servis směrem ke klientům např. teambuildingového lezení po skalách (čili HR a PR oddelení generálních řiditelstev). je naivní se domnívat, že instruktor na takové akci není před zadáním kšeftu prohnán gůglem. a společenská odpovědnost firem je dneska velmi módní téma.
Lukas B.15:13:58 17.05.2017
odpovědět 
      Re: Jsem pro
To bude záležet jen na schopnosti horoškol a komerčních firem. Pokud dobře zpracují své informace, nemáš jako nelezec šanci rozpoznat, že jejich činnost anebo jejich tvrzení jsou v rozporu s jakýmikoliv pravidly. A pokud ti pak na přímý dotaz zalžou nebo odpoví vyhýbavě... Věř mi, školení, teambuilding a podobné věci mne živí. Není důležité, co říkám, ale jak to říkám. Šikovný obchodník normální holku z personálního přesvědčí o čemkoliv. O lidech, co chodí na stěny a které loví instruktoři mezi obyčejnými lidmi, platí to samé.
15:32:07 17.05.2017
odpovědět 
    Re: Jsem pro
Kvalifikace se neodebere, ale velmi tvrde potrestani v podobe napomenuti by dostat mohl.
15:32:05 17.05.2017
odpovědět 
     Re: Jsem pro
velmi tvrdé potrestání krutým "reschovským" napomenutím by mohlo být třeba docela dobrým začátkem, mnohem lepším, než ignorování problému nebo udělení výstupu roku.
Lukas B.15:59:35 17.05.2017
odpovědět 
 HOBLstán
Vítejte v HOBLstánu, kde garantované HOBLškoly a HOBLškolky svými HOBLklienty, HOBLdětmi, HOBLmámami a HOBLtáty HOBLují skály.
15:08:43 17.05.2017
odpovědět 
 Re: Nejsem vyžírka
Všichni co tu diskutujete s Turkem, půjdete PO ŽNÍCH K TURKOVI!!! :D :D :D
08:12:13 18.05.2017
odpovědět 
  Re: Nejsem vyžírka
Tak to budu mít jednoho neviditelného, poněkud přihlouplého, zaměstnance. Potěšpámbu!
Kuba Turek10:20:20 18.05.2017
odpovědět 
   Re: Nejsem vyžírka
He he, sni dal o tom, ze si z tebe dela prdel jen jeden clovek :). Ostatni lide s jinym pohledem na svet nez je ten tvuj prazvlastni jsou jen dusledek prace ve photoshopu, voe, ze jo? :)
10:39:12 18.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
Palec nahoru :-)
11:44:26 18.05.2017
odpovědět 
    Re: Nejsem vyžírka
Chápu dobře, že se chlubíš, že umíš kopírovat ve Photoshopu?
Kuba Turek15:41:33 18.05.2017
odpovědět 
     Re: Nejsem vyžírka
S velkou jistotou tradicne nechapes nebo nechces chapat vubec nic :)
20:38:20 18.05.2017
odpovědět 
      Re: Nejsem vyžírka
Kromě toho, že mi nadáváš do volů, píšeš poněkud zmatené věty. Co tedy myslíš tou větou o fotošopu?

"Ostatni lide s jinym pohledem na svet nez je ten tvuj prazvlastni jsou jen dusledek prace ve photoshopu, voe, ze jo?"
Kuba Turek22:22:38 18.05.2017
odpovědět 
       Re: Nejsem vyžírka
Uz dlouho jsem nevidel tak velkou miru nepochopeni. :)
10:18:49 19.05.2017
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1151 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1266 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1117 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi