Existuje nový průvodce na Slovensko, třeba i na netu s novými oblastmi?
Minulý týden jsme zavítali na Predhorie a tam byla spousta nových cest, průvodce jsem nakonec našel, ale bylo by lepší pokud by to bylo v jedné knížce (stránce)...existuje něc
Planuji trek Biafo, Hispar & Snow Lake v Karakoram. Predpokladany termin odjezdu je konec cervna, navrat 14.7. 2017. Jedu s vyzkousenou cestovkou ze Skardu (minuly rok jsem s nimi byla na Concordii a Gondogoro La). Prida se nekdo?
Chtěl bych jen připomenout, když se zapisujete do vrcholové knížky, nezapomeňte dát krabičku zpátky tak aby do ní netekla voda, v poslední době se na Prachově objevily krabičky otočené nohama vzhůru, a pak je knížka k ničemu.Ať si můžou zapsat svůj výstup
Ahoj, máte někdo zkušenosti s lezením na Čertových Kamenech v Jeseníkách? Jak je to odjištěné, náročné, přístup ke skalám atd.?
Díky moc za info
Sophia
záleží jak se cítíš. já mívám kůži dost vysušenou, takže mažu. ale ne klasickým krémem, ale nějakým voskem co se dělaj přímo pro lezce...midori, amuerte, climb on...
abych řekl pravdu, nejsem si úplně jistej. ale klasický krémy hodně zjemní kůži, aby byla jak voni říkají hebká. kdežto po těch voscích ta kůže není tolik jemná, ale je vyživená, pružná a není suchá. navíc když to namažu na noc, tak ještě ráno cítím, že mám ruce jakoby od toho vosku. kdežto po klasickým krému když se v noci vzbudím, tak mám suchý ruce a potřebuje to znova namazat. takže ty vosky jsou určitě lepší než indulona za 20kč. ale dobrá je i kalciová mast a není tak drahá jako vosky. ale zas je trochu jiná. ty vosky jsou dobrý, ale ta cena no coment (biznis je biznis)
Z meho laickeho pohledu vetsina kremu (hlavne tech obycejnesich) vytvori na povrchu kuze jen mastny neprodysny film coz zrovna nepomaha hojeni drobnych ranek. Vosk s kvalitnimi prisadami kuzi i vyzivi a muze napomoci regeneraci.
Mazat, mazat, mazat! Zdrava kuze dokaze na skale lecos, nezdrava muze pridat k obtiznosti, casto i docela vyrazne. Jak pise nekdo vyse - vosk je idealni. Vyvaroval bych se ceukoliv s glycerolem.
Mam za to, ze jeho dlouhodoba a casta aplikace ve vyssi mire muze vest velmi snadno spise k vysusovani. Navic si na nej udajne kuze vytvari jakousi zavislost.
Zkousel jsem amuerte vosk a je super na drobna zraneni. Ale pri dlouhodobejsim pouzivani mi kuze az moc ztvrdla a pak jsem si utrhl kuzi z celyho briska prstu. Asi by pomohlo to brousit, ale to je zas prace navic. Tak jsem presedlal na Cien krem na ruce z Lidlu za 30 kc velka tuba. Na noc namazu a jeste rano to z rukou umyvas a perfektne to promasti.
Hodně záleží kdy a za za jaké situace to používáš. Méně mastné spešl vosky lze používat i v průběhu lezeckého dne. Na noc se pak namaž čímkoli mastným, pokud Ti to tak vyhovuje.
Nejdůležitější je mazat ruce ihned po umytí, jinak je vše úplně k ničemu. Po lezení udržovat čisté. Dostatek tekutin - vody - je taky zásadní. Prostě podmínky pro regeneraci se musí vytvořit. Já raději vazelínu s nějakými přírodními výtažky - tráva, měsíček,...
Po lezení mi přijde lepší climbon než amuerte, další neznám. Někdo jiný může mít opačnou zkušenost.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.