Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Zapomenuté lezečky na Černolicích 24.06.2017 Ahoj, dnes odpoledne si někdo ze zhruba 6členné skupiny s jedním dítětem zapomněl lezečky na Černolicích. Vzal jsem je do Prahy. Napište na email. P.
Cesty na Krakonoše v Prachově 24.06.2017 Ahoj,
nevíte někdo, co je za cestu na Krakonoše na Prachově v západní stěně přes kruh a x dodaných borháků? Historie té cesty? Lezlo se to původně zprava a borháky jsou narovnání? Chci znát toho původního borce.
Už jsem se jednou ptala, ale
  Re: Cesty na Krakonoše v Prachově 29.06.2017 HOLOTA LÍNÁ IXb Šatava Havel 2014. Podél hrany přes dva borháky (2. osazendodatečně) ke kruho, výše
    Re: Cesty na Krakonoše v Prachově 29.06.2017 Dík za odpověď. A technicky? Na těch borhákách se může lízt hned nebo jak dlouho se čeká na vytvrdnu
      Re: Cesty na Krakonoše v Prachově 01.07.2017 U borháku stejně jako u kruhu trvá vytvrdnutí dle teploty a použité malty okolo 30-90min. Nebo vrtáš
CvT 24.06.2017 Nedávno tady byla diskuze na téma Člověk v tísni a jeho aktivity. Tady je ukázka jak hodlají pracovat s lidmi s jinými názory -" https://www .clovekvtisni
  Re: CvT 24.06.2017 Hmm, statistický vzorek 147 lidí :-D, váha údajů rovna téměř hovnu na druhou. Bože lidi, když chcete
    Re: CvT 24.06.2017 Koukam, ze sis nedal ani praci si precist, jake jsou cile projektu a co analyzovali...
      Re: CvT 24.06.2017 Ale udělal ;-), jen ten reprezentativni vzorek je jak to říct, poněkud nic neříkající. Pokud chci dě
        Re: CvT 24.06.2017 Jinak ještě k tomu textu samotnému, obsahem, rozsahem i slohem vypadá spíše na nějakou studenstkou p
          Re: CvT 24.06.2017 A i pres ten jednoduchy sloh si to nebyl schopny precist a porozumnet tomu...
        Re: CvT 24.06.2017 Asi ti pritom uniklo, ze mapuji chovani urcite skupiny (analyza nekolika desitek tisic prispevku) a
          Re: CvT 24.06.2017 :-D ok, pokrytí 95= gaus, standart. Míra jistoty cca 15%, takže asi tak.
            Re: CvT 24.06.2017 Absolutne netusis o cem mluvis, co? A nebo hure, myslis si ze tusis..
              Re: CvT 25.06.2017 :-D :-D
                Re: CvT 25.06.2017 PR sluníčkářů zase řádí :-D
                Re: CvT 25.06.2017 Tak to je tezke, no.. Nejdrive nesmyslne razeny vycet slov jejichz obsah ti unika a slysel jsi o nic
                  Re: CvT 26.06.2017 Nechci se borce nahoře zastávat, ale v něčem má pravdu.
Tyto "pseudo výzkumy" jsou
                    Re: CvT 26.06.2017 2% - 5% - vše ostatní je spotřeba, Marketing a ostatní služby většinou spřátelených firem. "Ruk
                      Re: CvT 26.06.2017 To číslo odpovídá víceméně na celém světě. Člověk v tísni se dřív chlubil, že dokáže až 10 %. Zárove
                        Re: CvT 27.06.2017 To je právě ono. Rozdelovači a jejich dobrý Business. O nic jiného nejde. Brutální průmysl založeny
                          Re: CvT 27.06.2017 Tomu nerozumím, co je ono? Že nemáme pomáhat ostatním lidem, když na ně dopadne ruka boží / pěst pří
                            Re: CvT 27.06.2017 Pokud ti přijde ze z 1.000.000 korun se dostane 30.000- 50.000 ke konečnému příjemci normální, tak m
                              Re: CvT 27.06.2017 Nikdo to nedokáže s menšími náklady. To přece píšu výše, jaké jsou důvody, kdyby sis to přečetl. Nao
                                Re: CvT 27.06.2017 a ted si představ kdyby si místo toho pytle s moukou jim tam poslal jedno sluníčko, který by je v rá
                                  Re: CvT 27.06.2017 Je fakt, že připosranýho čecháčka, kterej vidí migranta za zaždým rohem bys tam poslat nemohl.
                                    Re: CvT 27.06.2017 to asi ne - třeba proto, že chodí do práce a stará se o sebe a o svoji rodinu a platí daně - ze kter
                                      Re: CvT 27.06.2017 Zapomněl jsi zmínit, že taky většinou sedí v hodpodě a všemu nejlíp rozumí. A taky dělá ramena na in
                                  Re: CvT 27.06.2017 Myslíš někoho z Člověka v tísni? Ti se na to specializují dlouhodobě :-)
Ale něco ji
                              Re: CvT 27.06.2017 Ale houbeles, nesmíš věřit bludům, který se šíří po internetu. Kolik z pomoci se dostane k příjemcům
                      Re: CvT 27.06.2017 Takhle se šíří bludy. 5-10% jde na provoz kanceláří, ne že se 5-10% dostane k příjemcům.
                    Re: CvT 26.06.2017 To je takove hezke velmi jednostrane zjednoduseni.. Nejak ani nevim, ze by neziskovky obecne braly k
                      Re: CvT 26.06.2017 Takže sečteno podtrženo, ty jsi trol z té neziskovky.
Už je to jasné, teď už ty poslední vět
                        Re: CvT 27.06.2017 :) To jsou mi domnenky. Hodne spatne neses, ze lide mohou mit i jine nazor nez mas ty, co? Ale pokla
                          Re: CvT 27.06.2017 :-D nemám slov ;-)
  Re: CvT 24.06.2017 Ruský trol?
    Re: CvT 24.06.2017 Jo tak to bude. Prosím adminy o smazání celého vlákna.
      Re: CvT 24.06.2017 chapu to tedy dobře, ze oficiální zprava CvT je nepravdivá? Každopádně pokud se zde objevují zprávy
        Re: CvT 24.06.2017 Chapes spatne ... A jeste se velmi hloupe snazis manipulovat a prekrucovat (at umyslne ci neumyslne)
          Re: CvT 24.06.2017 netahej me do svého paranoidního světa, ja za tvoje neuspechy nemužu, jediny co umite je očerňovat,
            Re: CvT 24.06.2017 ???
    Re: CvT 24.06.2017 a ještě jedna věc, na rozdíl od tebe jsem se nikdy nesmočil s komunistickou stranou a nebyl jsem uda
      Re: CvT 24.06.2017 Rika clovek, ktery tu kadruje a vicemene se snazi se rozjizdet jakousi divnou antikampan na CvT :D.
        Re: CvT 24.06.2017 pro ty co neví co si o tom mají myslet
1url.cz/It49G
  Re: CvT 24.06.2017 Díky za odkaz, ta analýza je zajímavá a CVT odvedla doboru práci.
Ty nebuď paranoidní
    Re: CvT 24.06.2017 marně se snažím pochopit tebe a tvé soukmenovce, kdo to asi je?
      Re: CvT 24.06.2017 To jsou lidi, kteří si myslí, že se tu z prdu dělá kulička a že tu půlka národa prožívá vypjatý emoc
        Re: CvT 24.06.2017 no vy budete príma parta...
          Re: CvT 25.06.2017 Emoce do toho taháte vy, to byl pouze odkaz s komentářem ať si každý názor udělá sám, takže žádný po
            Re: CvT 25.06.2017 Tak nám svůj názor sděl.
Co je špatně, že udělali analýzu, kde se berou na netu nenáv
              Re: CvT 26.06.2017 Žiju ve svobodné zemi, mohu si říkat co chci(tedy zatím) a to stejně platí pro ostatní. Nepotřebuji
                Re: CvT 26.06.2017 Pokud to řekneš veřejně, či dokonce písemně na veřejně známém webu, bude to nejspíše napoprvé přestu
                  Re: CvT 26.06.2017 Může to být ale také trestný čin. Za něj dostaneš podmínku nebo půjdeš sedět natvrdo.
                    Re: CvT 26.06.2017 A to Tě ještě může zažalovat kvůli újmě o peníze. To může být také pěkná pálka. Obvykle se za takové
                  Re: CvT 28.06.2017 Právo na svobodu slova bud je nebo není. Pokud se pokrivi paragrafy , které tu citujes je něco spatn
                Re: CvT 26.06.2017 A já myslel, že ve svobodné zemi se smí dělat analýzy. Nebo nesmí?
                  Re: CvT 27.06.2017 Smí, ale jen ty správné, tedy se správnými závěry!
            Re: CvT 25.06.2017 "Tady je ukázka jak hodlají pracovat s lidmi s jinými názory"
Jo, jo, presn
        Re: CvT 25.06.2017 Okrajovy tema to skutecne je. Na okrajich Ceska i kousek od nej se pohybuje mega musulmanu. Kdyz doj
          Re: CvT 25.06.2017 Správně. A proto je třeba vystoupit z EU a zakázat všechny neziskovky. Jo a zakázat islám a všechny
            Re: CvT 25.06.2017 Většina navrhovaných řešení je správná a dojde na ně. Nikoliv preventivně, ale jako důsledek občansk
              Re: CvT 25.06.2017 To je blbost, dotace je zapotřebí odmítnout, když jdou od nás, ale když jdou k nám, tak je třeba je
          Re: CvT 25.06.2017 No za tebou, samozrejme! Vsak nas Tomio uz nekolik let varuje, ze k nam proudi stovky tisic uprchlik
            Re: CvT 25.06.2017 Prý už jsou mloci i v Drážďanech. Ale co, k nám se přes ty hory nedostanou.
              Re: CvT 25.06.2017 „Je štěstím pro stát, když lidi nepřemýšlejí.“
A.Hitler
              Re: CvT 26.06.2017 už byli i na horách - třeba Usáma Žalud na Cínovci goo.gl/xLa6Vb
                Re: CvT 26.06.2017 Tak to je hustý. A naše policie nic, měli okamžitě zavést hlídky na hranicích, co kdyby náhodou přek
                  Re: CvT 26.06.2017 uz k nam taky lezli z Reichu, resp. z hranicniho prechodu Moldava/Neurehefeld - goo.gl/dXjujV Vono
                    Re: CvT 26.06.2017 Hmm, to je skoro na emeigraci, ale kam emigrovat, už jsou asi všude.
Tak nezbývá něž si uděla
                      Re: CvT 26.06.2017 Pro zacatek byl stacilo nepodporovat vitace a vlastizradce. Nez si ten zbrojak udelas, tak uz bude d
                        Re: CvT 26.06.2017 Papouši, važ slova. Dělal jsi přece reportéra v novinách, tak víš, co slova znamenají. Vlastizrádce
                          Re: CvT 26.06.2017 Díky za mentoring. Doba je dynamická, tak se tyhle slova vracej. Co bys rek vo Makrele, ktera si do
                            Re: CvT 26.06.2017 Dělá politiku. Můžeš s ní souhlasit nebo nesouhlasit, ale nemá to nic společného s vlastizradou.
                              Re: CvT 26.06.2017 jasně, wir schaffen das :-) teď sem napejstuješ paragrafy vo tom, jak je definovaná VZ. je mi to ega
                                Re: CvT 26.06.2017 Jasně, bojíš se. To je legitimní. Ale říkat tomu vlastizrada? To je opravdu pojem pro jeden z nejhor
                            Re: CvT 26.06.2017 Co bych o ni mel rict? Je to jejich vec. Myslis-li "Makrelou" Angelu Merkel - nikdy jsem n
                              Re: CvT 26.06.2017 začni tim, že se naučīš podepsat, posero ;-)
                                Re: CvT 27.06.2017 To je jediny arguemnt, kterym podpiras sva tvrzeni?
                                  Re: CvT 27.06.2017 asi mě nebavíš, trollíku. Pa :-)
                        Re: CvT 26.06.2017 Ano, jenže ti vlastizrádci ve vládě už jich sem 12 vzali, teď sice tvrdí, že už ani jendoho nevezmou
                    Re: CvT 26.06.2017 Kolik k nam jich ilegalne z Nemecka vlezlo a co presne provedli? Neboj se byt konkretni a sva slova
                      Re: CvT 26.06.2017 Predpokladam, ze slo o jedince, max. o desitky, kdyz jich na baraku bylo cca 30. Nejspis si sli po c
                Re: CvT 26.06.2017 He he :). Copak tak strasneho provedli za ty posledni dva roky v Cechach ty imigranti ubytovani v ub
                  Re: CvT 26.06.2017 Zatim nic, ale lip to pochopis behem dalsich dvou generaci, az se ti nakej, co byl v hledacku, mel p
                    Re: CvT 26.06.2017 Predpokladas, takze nic nevis?
Vis aspon, ze ten azyl o kterem pises vznikl 2 roky z
                      Re: CvT 26.06.2017 byls nekdy na tom prechodu? vis, jak to tam vypada?
                        Re: CvT 27.06.2017 Ano. A ty?
                          Re: CvT 27.06.2017 Já jo. Podepsat se umíš?
  Re: CvT 25.06.2017 No nevim. Ja jsem precetl pouze zaver a jestlize zjistili, ze muzi stredni tridy stredniho veku nero
    Re: CvT 25.06.2017 Strana 35 nám v podstatě sděluje-možná jsme monitorováni,můžeme být nahlášeni,můžeme být zablokováni
      Re: CvT 25.06.2017 Ja teda text na strane 35 chapu trochu jinak. Popravde vic mi na tehle strance vadi to, ze sami prip
        Re: CvT 25.06.2017 Nalepkami proti nalepkam! To urcite bude fungovat!
          Re: CvT 26.06.2017 To ze se nemakačenka infiltruji do škol, je faktem. Nemakačenko = člověk, který se vyhýbá práci a ži
      Re: CvT 25.06.2017 To to nejak spatne chapes. Na tohle tvurci tohoto traktatu fakt nemaji pravomoc. Maximalne si tak mo
        Re: CvT 26.06.2017 Proč ma někdo potřebu dělat takovéto rozbory? Toto není marketingový výzkum. Pokud existuje svoboda
          Re: CvT 26.06.2017 Jestli někdo něco dělá nelegálního, bude nejspíš potrestán. Pokud se pohybuje v rámci zákonů, potres
            Re: CvT 26.06.2017 Ano, pokud schválíme zákon, ze je zakázáno koukat doleva, tak vytvořis hodně silnou skupinu potenciá
              Re: CvT 26.06.2017 Ano, pokud schválíme zákon, ze je zakázáno koukat doleva, tak vytvořis hodně silnou skupinu potenciá
                Re: CvT 26.06.2017 To je furt bojování minulých válek. Dneska klidně někdo o sobě může prohlásit, že je nový Lenin nebo
                  Re: CvT 26.06.2017 A to Tvé nebezpečí spočívá přesně v čem? Já mám za to, že pro mě je největší nebezpečí, že to tu vez
                    Re: CvT 26.06.2017 Vlastně trochu i závidím tohle prosté černobílé vidění světa s jasně definovaným dobrem a zlem, to j
                      Re: CvT 26.06.2017 Tak ještě jednou. Tohle jsi napsal: "Problém je nové nebezpečí, kteří lidé dokonale uzavření v
                        Re: CvT 27.06.2017 Nebezpeci prinasi kulturnejsi a vzdelanejsi cast naroda, ktera se citi byti nadrazena nahnedlym xeno
                          Re: CvT 27.06.2017 Jo, jo. Presne timhle se urcita cast naroda utesuje a opakuje si to stale dokola. Nekdo tohle tvrzen
                          A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 27.06.2017 Mezi zanikem Rima a stehovanim narodu existuje prima souvislost.
* Ano. Ta souvislos
                            Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 27.06.2017 Nikoliv, ta souvislost se jmenuje masová migrace, jejíž nápor původní obyvatelstvo nedokázalo zastav
                              Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 27.06.2017 Neštovice byl sice vedlejší efekt, ale zabily většinu Indiánů, tak jako zabily většinu Evropanů o pá
                                Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 27.06.2017 Proste z historie plyne, ze migrace puvodnim obyvatelum neprinesla nic dobreho. Prospech z ni meli n
                                  Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 27.06.2017 Cože? Nepřinesla nic dobrého? Co to blekotáš? Migrace je motorem pokroku už od začátku věků.
                                    Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 27.06.2017 S padem Rima nastal civilizacni upadek, trvalo minimalne 1300 let, nez se civilizace dostala k zpatk
                                      Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 27.06.2017 Ač se to z dnešní doby nezdá (přesněji podle výuky paní dejepisářek), tak barbaři a ještě více Mongo
                                        Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 28.06.2017 Celkem pochybuju o tom, ze pokud se do Evropy natlaci par desitek milionu Africanu, ze vytvori nejak
                                          Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 28.06.2017 Pokud Africanem oznacujes obyvatele Afriky, tak by se tam nejake slovutne civilizace nasly.
                                            Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 28.06.2017 Slovem African myslim Afroafricany. Naoplatku ted cekam vycet vyspelych civilizaci, ktere vytvorili.
                                              Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu? 28.06.2017 vsechno obyvatelstvo, Homo sapiens pochazi z Afriky, nasledne se rozsiril po zbytku Zeme. Nicmene by
                    Re: CvT 26.06.2017 tak proto vidíš v každym ruskýho trola :-) to si nás tu dřív namaže na chleba nějakej mouřenín :-) l
                      Re: CvT 26.06.2017 První i druhá varianta se v našich dějinách už vícekrát odehrála.
                        Re: CvT 27.06.2017 Hele, na aenews psali, ze u nas zadni rusti trolove nejsou. Tak nevysirej!
                Re: CvT 26.06.2017 A pnacek se odkopava víc a vic
              Re: CvT 26.06.2017 Presne Elemente, radeji vstric ke svobodne spolecnosti, zakazme lidem delat ruzne rozbory a analyzy!
                Re: CvT 26.06.2017 Já nikde o žádném zákazu nepíšu. Pouze říkám svůj názor na nepotřebnost a v druhem dechu komentují s
                  Re: CvT 26.06.2017 Tak proc se tak vydatne o tu segregaci na zaklade nazoru snazis?
          Re: CvT 26.06.2017 ...navic rozbory za prachy danovejch poplatniku. Nebo na to padly prachy z drazby botek AO?
            Re: CvT 26.06.2017 Papouši, vždycky jsem si myslel, že jsi celkem normální. Koukni do jejich výroční zprávy, co a kolik
              Re: CvT 26.06.2017 Ty fondy vysazeny na druhy strance necerpaj penize danovejch poplatniku?
                Re: CvT 26.06.2017 Většinou ne. A co jde od státu (tedy daňových poplatníků), to se strká na přesně dané účely, které s
                  Re: CvT 26.06.2017 Nekterym lidem holt nelze vysvetlit (a nebo to ani nechteji pochopit) rozdil mezi dotaci a platbou z
                    Re: CvT 26.06.2017 větva ti řekne kdo si to objednalhttp://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=610320
                      Re: CvT 26.06.2017 maj zbytecne moc prachu, tak platej quislingy i v cizine. A este kradou deti :-)
  Re: CvT 26.06.2017 tiez by som navrhoval zmazat cele vlakno, na lezec.cz uplny offtopic.. aj ked to nie je prvy ani pos
    Re: CvT 26.06.2017 takhle to nastavil mistni agenda setter a gatekeeper - dil 1: AO a Horacek, dil 2: AO a CvT. Je to k
      Re: CvT 26.06.2017 Dalsi dil - uz zadne lezecke tema, jen kydani hnoje na zaklade jakychsi predpokladu na CvT a podobne
        Re: CvT 27.06.2017 Názor si každý udělá sám, rozhodují činy ne slova. Bohužel některá část společnosti jenom keca a prá
          Re: CvT 27.06.2017 Přeeesně to je tvů případ, když skenuješ internet ve dne v noci :-D. Reaguješ jak zběsílí(á?) :-D. A
            Re: CvT 28.06.2017 Další nedoceněny internetový psycholog. Docela k smíchu tyhlety dedukce.
              Re: CvT 28.06.2017 Koho myslis, toho nad sebou nebo toho nad nim?
slunecni plotny 23.06.2017 Pratele, v jakem stavu jsou aktualne Slunecni plotny v Arcu? Uz jsem tam pres 10 let nebyl a ted planujeme navstevu ;-) Diky...
  Re: slunecni plotny 23.06.2017 Tam chcete smazit vejce na slanine? :D
  Re: slunecni plotny 23.06.2017 Parking pod plotnama má omezenou výšku vjíždějících aut železnou traverou. Stolky a lavičky byly pře
    Re: slunecni plotny 24.06.2017 To ze na parkaci neni voda, zachody atd. moc nevadi, ne? Nebo snad nekdo z nasich lezcu planuje, ze
  Re: slunecni plotny 23.06.2017 My jsme tam byli před měsícem a bylo tam tak 5 aut a žádné fronty.Ale byl dost vítr a proto pravděpo
    Re: slunecni plotny 25.06.2017 Diky vsem za komentare ;-) Chceme lezt prave ty cesty vpravo (Similaun, Teresa), nastup brzo rano, a
Blautal (Ulm) 23.06.2017 Cau, nejaky typ na hezkou oblast v Blautalu (nebo jinde v Albe pobliz Ulmu). Idealne kolme - mirne previsle, delsi technicke lezeni sportovne odjisteno. Ne kratke a strechovite nebo kratke s vegetaci... :D Dik!
  Re: Blautal (Ulm) 23.06.2017 Jo a grad tak kolem 7 a 8, ale aby se tam dalo i rozlezt na necem lehcim a zvyknout si na vapno :)
Výlet 23.06.2017 Ahoj všem,chystáme se s kamarádem do paklanice/Chorvatsko,koncem srpna,a hledáme dvě slečny lezkyne které by rády jely,bude sranda a spousty zážitků,takže jestly bude zájem,dejte signál,zatím hoj. Filip,Vašek.
  Re: Výlet 23.06.2017 To je aspon seznamka :D Pak vino na plazi, nahe koupani a tak, ze jo :D
    Re: Výlet 24.06.2017 Poslala sem kouřový signál a nic :-/
Výlet 23.06.2017 Ahoj všem,chystáme se s kamarádem do paklanice/Chorvatsko,koncem srpna,a hledáme dvě slečny lezkyne které by rády jely,bude sranda a spousty zážitků,takže jestly bude zájem,dejte signál,zatím hoj. Filip,Vašek.
Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Ahoj, pořídil jsem si dva lana certifikované jako dvojité / poloviční, konkrétně Mammut Twilight Dry 7.5.
Jedeme tento víkend lozit a vypadá to že budeme v docela špatném počtu tří lidí a polezeme vícedelky. Můžou se oba druholezci přivázat
  Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Normálka... říká se tomu v německo-anglické metodice šíp, u nás se to nazývá rychlá trojka.
<
    Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Díky Kubo, potvrdil jsi mi to co jsem si myslel a s Reversem od Petzlu by to na štandu mohla být hra
      Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Seconds v tomhle významu bude znamenat "druháky"
        Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 To je ono, záludná angličtina :) Díky moc
    Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Jen k tomu doplním, aby sis zkontroloval, jestli tvoje jistítko umí pracovat s lanem o takto malém p
      Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Tak teď nevím, jak mám chápat informace od výrobce jistítka. Já mám tedy half/double rope, podle čeh
        Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 to neřeš.
řeš pouze a jedině dvě věci:
1. výběr cesty, aby byla vhodná pro rychlou tro
        Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Jistitkem prochazeji stejne, ale jisteni je jinak ... tj bud davas do presky vzdy obe lana, nebo jen
          Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 nejake typy na to ako motat doberane lano pri lezeni v trojici by ma zaujimali.
ja to
            Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Tak zrovna tohle neřeším. Lezu relativně lehké cesty a nikdy tomu už nebude jinak, takže na štandech
              Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 jak spolulezec začne otáčrt hromadu, tak je to v pudeli. pěkně nechat válet tak jak to je na polici.
            Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Moc tipu asi nebude. Zkousel jsem vselicos, ale na vzdusnejsich ci mensich standech se to zamota vzd
              Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 14.06.2026 Keď sa vedenie strieda tak to práve manipuláciu s lano zjednodušuje. Keď stále ťahá jeden tak vtedy
        Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 V názvosloví je poněkud zmatek. Jedná se o to, že česky se jedná o dvojčata - hodně slabá lana, kter
          Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 A já jsme k terminologickému zmatku právě přidal svůj díl :-(
Je to správně tak, že
            Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Děkuji, rozdíly mezi dvojičkama / půlkama znám i to, jak je cvakat do expresek. Jen mi vrtá hlavou,
              Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 13.06.2026 Áno, pokyn výrobcu je na prvý pohľad zvláštny. No uvedom si, v čom spočíva rozdiel pri páde, ak sa j
            Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 13.06.2026 KT - metodické bludy šíriš ale naďalej. Polovičné nemožno cvakať ako to nazývaš súbežne, ale len po
  Good luck 23.06.2017 Moje rady:
1) Nauč se česky.
2) Nauč se číst.
3) Nauč se anglicky.
    Re: Good luck 23.06.2017 Ukázka namachrované odpovědi. Než toto tak raději nepiš nic.
  Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 23.06.2017 Taky jsme tak už lezli. A když 2. a 3. lezou rychle, tak jsem si připadal, jako když dojím krávu jak
  Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami 13.06.2026 Liezť na jedinej 7.5 mm šnúrke ako druholezec niekde v horskom prostredí... akože nič moc teda. IMHO
Krakonoš 23.06.2017 Ahoj,
nevíte někdo, co je za cestu na Krakonoše na Prachově v západní stěně přes kruh a x dodaných borháků? Historie té cesty? Lezlo se to původně zprava a borháky jsou narovnání? Chci znát toho původního borce. Dík, Klára.
Finale Ligure 22.06.2017 Zdar,
měl byste někdo prosím aktuálnější informace o spaní ve Finale?
  Re: Finale Ligure 22.06.2017 No, nejlepší je jit spat mezi 22-23. hodinou to uz byva tma, vypij tak cca 0,5 l vina nebo 2-3 piva
    Re: Finale Ligure 23.06.2017 Tahle odpoved me fakt pobavila.. Ale co mohl na takovou otazku cekat,ze?
1
...
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
...
2263
slunecni plotny Pratele, v jakem stavu jsou aktualne Slunecni plotny v Arcu? Uz jsem tam pres 10 let nebyl a ted planujeme navstevu ;-) Diky...
sartori 14:36:12 23.06.2017odpovědět
  Re: slunecni plotny Tam chcete smazit vejce na slanine? :D 14:57:17 23.06.2017odpovědět
  Re: slunecni plotny Parking pod plotnama má omezenou výšku vjíždějících aut železnou traverou. Stolky a lavičky byly před cca 4 lety odstraněny, protože to bylo jednodušší je odstranit než rekonstrukce. zustaly jen betonové podstavce. Toalety jsou zavřené. Voda ještě cca 6 let zpátky tekla, ale už také neteče. Les u parkoviště je obesraný, pod každým kamenem 2-3 lidovci. Nástupy k plotnám prošlapané. Nejčastější cesty notně olezené, ale dobře odjištěné (borhák co 4-6 metru). Většina štandu na 2 pevné body. Scházení z výše položených cest (Tereza, Rita, ...) je občas dobrodružo, protože suťové pole pracuje a cesty dříve zpevněné výdřevou se neudržují. Na většinu cest do 6b se stojí fronty - aspoň tedy o víkendech. vonkreuz 17:26:34 23.06.2017odpovědět
    Re: slunecni plotny To ze na parkaci neni voda, zachody atd. moc nevadi, ne? Nebo snad nekdo z nasich lezcu planuje, ze by parkac pro sve ucely povazoval za hotylek ci kemp? ;) 10:35:29 24.06.2017odpovědět
  Re: slunecni plotny My jsme tam byli před měsícem a bylo tam tak 5 aut a žádné fronty.Ale byl dost vítr a proto pravděpodobně kolem mě při lezení proletělo 7 šutrů. Všude se tam válejí i na malých poličkách. Naštěstí zásah jen jeden. Bahno 21:29:18 23.06.2017odpovědět
    Re: slunecni plotny Diky vsem za komentare ;-) Chceme lezt prave ty cesty vpravo (Similaun, Teresa), nastup brzo rano, abychom se vyhli slunku a tlacenici.
Mimochodem, tip na nejakou podobnou oblast (lehke, dobre zajistene vicedelky) v okoli nemate?
sartori 20:30:29 25.06.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: