Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231466 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zapomenuté lezečky na Černolicích24.06.2017
Ahoj, dnes odpoledne si někdo ze zhruba 6členné skupiny s jedním dítětem zapomněl lezečky na Černolicích. Vzal jsem je do Prahy. Napište na email. P.

 Cesty na Krakonoše v Prachově24.06.2017
Ahoj,
nevíte někdo, co je za cestu na Krakonoše na Prachově v západní stěně přes kruh a x dodaných borháků? Historie té cesty? Lezlo se to původně zprava a borháky jsou narovnání? Chci znát toho původního borce.
Už jsem se jednou ptala, ale
 Re: Cesty na Krakonoše v Prachově29.06.2017
HOLOTA LÍNÁ IXb Šatava Havel 2014. Podél hrany přes dva borháky (2. osazendodatečně) ke kruho, výše
  Re: Cesty na Krakonoše v Prachově29.06.2017
Dík za odpověď. A technicky? Na těch borhákách se může lízt hned nebo jak dlouho se čeká na vytvrdnu
   Re: Cesty na Krakonoše v Prachově01.07.2017
U borháku stejně jako u kruhu trvá vytvrdnutí dle teploty a použité malty okolo 30-90min. Nebo vrtáš

 CvT24.06.2017
Nedávno tady byla diskuze na téma Člověk v tísni a jeho aktivity. Tady je ukázka jak hodlají pracovat s lidmi s jinými názory -" https://www .clovekvtisni
 Re: CvT24.06.2017
Hmm, statistický vzorek 147 lidí :-D, váha údajů rovna téměř hovnu na druhou. Bože lidi, když chcete
  Re: CvT24.06.2017
Koukam, ze sis nedal ani praci si precist, jake jsou cile projektu a co analyzovali...
   Re: CvT24.06.2017
Ale udělal ;-), jen ten reprezentativni vzorek je jak to říct, poněkud nic neříkající. Pokud chci dě
    Re: CvT24.06.2017
Jinak ještě k tomu textu samotnému, obsahem, rozsahem i slohem vypadá spíše na nějakou studenstkou p
     Re: CvT24.06.2017
A i pres ten jednoduchy sloh si to nebyl schopny precist a porozumnet tomu...
    Re: CvT24.06.2017
Asi ti pritom uniklo, ze mapuji chovani urcite skupiny (analyza nekolika desitek tisic prispevku) a
     Re: CvT24.06.2017
:-D ok, pokrytí 95= gaus, standart. Míra jistoty cca 15%, takže asi tak.
      Re: CvT24.06.2017
Absolutne netusis o cem mluvis, co? A nebo hure, myslis si ze tusis..
       Re: CvT25.06.2017
:-D :-D
        Re: CvT25.06.2017
PR sluníčkářů zase řádí :-D
        Re: CvT25.06.2017
Tak to je tezke, no.. Nejdrive nesmyslne razeny vycet slov jejichz obsah ti unika a slysel jsi o nic
         Re: CvT26.06.2017
Nechci se borce nahoře zastávat, ale v něčem má pravdu.
Tyto "pseudo výzkumy" jsou
          Re: CvT26.06.2017
2% - 5% - vše ostatní je spotřeba, Marketing a ostatní služby většinou spřátelených firem. "Ruk
           Re: CvT26.06.2017
To číslo odpovídá víceméně na celém světě. Člověk v tísni se dřív chlubil, že dokáže až 10 %. Zárove
            Re: CvT27.06.2017
To je právě ono. Rozdelovači a jejich dobrý Business. O nic jiného nejde. Brutální průmysl založeny
             Re: CvT27.06.2017
Tomu nerozumím, co je ono? Že nemáme pomáhat ostatním lidem, když na ně dopadne ruka boží / pěst pří
              Re: CvT27.06.2017
Pokud ti přijde ze z 1.000.000 korun se dostane 30.000- 50.000 ke konečnému příjemci normální, tak m
               Re: CvT27.06.2017
Nikdo to nedokáže s menšími náklady. To přece píšu výše, jaké jsou důvody, kdyby sis to přečetl. Nao
                Re: CvT27.06.2017
a ted si představ kdyby si místo toho pytle s moukou jim tam poslal jedno sluníčko, který by je v rá
                 Re: CvT27.06.2017
Je fakt, že připosranýho čecháčka, kterej vidí migranta za zaždým rohem bys tam poslat nemohl.
                  Re: CvT27.06.2017
to asi ne - třeba proto, že chodí do práce a stará se o sebe a o svoji rodinu a platí daně - ze kter
                   Re: CvT27.06.2017
Zapomněl jsi zmínit, že taky většinou sedí v hodpodě a všemu nejlíp rozumí. A taky dělá ramena na in
                 Re: CvT27.06.2017
Myslíš někoho z Člověka v tísni? Ti se na to specializují dlouhodobě :-)

Ale něco ji
               Re: CvT27.06.2017
Ale houbeles, nesmíš věřit bludům, který se šíří po internetu. Kolik z pomoci se dostane k příjemcům
           Re: CvT27.06.2017
Takhle se šíří bludy. 5-10% jde na provoz kanceláří, ne že se 5-10% dostane k příjemcům.
          Re: CvT26.06.2017
To je takove hezke velmi jednostrane zjednoduseni.. Nejak ani nevim, ze by neziskovky obecne braly k
           Re: CvT26.06.2017
Takže sečteno podtrženo, ty jsi trol z té neziskovky.
Už je to jasné, teď už ty poslední vět
            Re: CvT27.06.2017
:) To jsou mi domnenky. Hodne spatne neses, ze lide mohou mit i jine nazor nez mas ty, co? Ale pokla
             Re: CvT27.06.2017
:-D nemám slov ;-)
 Re: CvT24.06.2017
Ruský trol?
  Re: CvT24.06.2017
Jo tak to bude. Prosím adminy o smazání celého vlákna.
   Re: CvT24.06.2017
chapu to tedy dobře, ze oficiální zprava CvT je nepravdivá? Každopádně pokud se zde objevují zprávy
    Re: CvT24.06.2017
Chapes spatne ... A jeste se velmi hloupe snazis manipulovat a prekrucovat (at umyslne ci neumyslne)
     Re: CvT24.06.2017
netahej me do svého paranoidního světa, ja za tvoje neuspechy nemužu, jediny co umite je očerňovat,
      Re: CvT24.06.2017
???
  Re: CvT24.06.2017
a ještě jedna věc, na rozdíl od tebe jsem se nikdy nesmočil s komunistickou stranou a nebyl jsem uda
   Re: CvT24.06.2017
Rika clovek, ktery tu kadruje a vicemene se snazi se rozjizdet jakousi divnou antikampan na CvT :D.
    Re: CvT24.06.2017
pro ty co neví co si o tom mají myslet
1url.cz/It49G
 Re: CvT24.06.2017
Díky za odkaz, ta analýza je zajímavá a CVT odvedla doboru práci.

Ty nebuď paranoidní
  Re: CvT24.06.2017
marně se snažím pochopit tebe a tvé soukmenovce, kdo to asi je?
   Re: CvT24.06.2017
To jsou lidi, kteří si myslí, že se tu z prdu dělá kulička a že tu půlka národa prožívá vypjatý emoc
    Re: CvT24.06.2017
no vy budete príma parta...
     Re: CvT25.06.2017
Emoce do toho taháte vy, to byl pouze odkaz s komentářem ať si každý názor udělá sám, takže žádný po
      Re: CvT25.06.2017
Tak nám svůj názor sděl.

Co je špatně, že udělali analýzu, kde se berou na netu nenáv
       Re: CvT26.06.2017
Žiju ve svobodné zemi, mohu si říkat co chci(tedy zatím) a to stejně platí pro ostatní. Nepotřebuji
        Re: CvT26.06.2017
Pokud to řekneš veřejně, či dokonce písemně na veřejně známém webu, bude to nejspíše napoprvé přestu
         Re: CvT26.06.2017
Může to být ale také trestný čin. Za něj dostaneš podmínku nebo půjdeš sedět natvrdo.

          Re: CvT26.06.2017
A to Tě ještě může zažalovat kvůli újmě o peníze. To může být také pěkná pálka. Obvykle se za takové
         Re: CvT28.06.2017
Právo na svobodu slova bud je nebo není. Pokud se pokrivi paragrafy , které tu citujes je něco spatn
        Re: CvT26.06.2017
A já myslel, že ve svobodné zemi se smí dělat analýzy. Nebo nesmí?
         Re: CvT27.06.2017
Smí, ale jen ty správné, tedy se správnými závěry!
      Re: CvT25.06.2017
"Tady je ukázka jak hodlají pracovat s lidmi s jinými názory"

Jo, jo, presn
    Re: CvT25.06.2017
Okrajovy tema to skutecne je. Na okrajich Ceska i kousek od nej se pohybuje mega musulmanu. Kdyz doj
     Re: CvT25.06.2017
Správně. A proto je třeba vystoupit z EU a zakázat všechny neziskovky. Jo a zakázat islám a všechny
      Re: CvT25.06.2017
Většina navrhovaných řešení je správná a dojde na ně. Nikoliv preventivně, ale jako důsledek občansk
       Re: CvT25.06.2017
To je blbost, dotace je zapotřebí odmítnout, když jdou od nás, ale když jdou k nám, tak je třeba je
     Re: CvT25.06.2017
No za tebou, samozrejme! Vsak nas Tomio uz nekolik let varuje, ze k nam proudi stovky tisic uprchlik
      Re: CvT25.06.2017
Prý už jsou mloci i v Drážďanech. Ale co, k nám se přes ty hory nedostanou.
       Re: CvT25.06.2017
„Je štěstím pro stát, když lidi nepřemýšlejí.“
A.Hitler
       Re: CvT26.06.2017
už byli i na horách - třeba Usáma Žalud na Cínovci goo.gl/xLa6Vb
        Re: CvT26.06.2017
Tak to je hustý. A naše policie nic, měli okamžitě zavést hlídky na hranicích, co kdyby náhodou přek
         Re: CvT26.06.2017
uz k nam taky lezli z Reichu, resp. z hranicniho prechodu Moldava/Neurehefeld - goo.gl/dXjujV Vono
          Re: CvT26.06.2017
Hmm, to je skoro na emeigraci, ale kam emigrovat, už jsou asi všude.
Tak nezbývá něž si uděla
           Re: CvT26.06.2017
Pro zacatek byl stacilo nepodporovat vitace a vlastizradce. Nez si ten zbrojak udelas, tak uz bude d
            Re: CvT26.06.2017
Papouši, važ slova. Dělal jsi přece reportéra v novinách, tak víš, co slova znamenají. Vlastizrádce
             Re: CvT26.06.2017
Díky za mentoring. Doba je dynamická, tak se tyhle slova vracej. Co bys rek vo Makrele, ktera si do
              Re: CvT26.06.2017
Dělá politiku. Můžeš s ní souhlasit nebo nesouhlasit, ale nemá to nic společného s vlastizradou.
               Re: CvT26.06.2017
jasně, wir schaffen das :-) teď sem napejstuješ paragrafy vo tom, jak je definovaná VZ. je mi to ega
                Re: CvT26.06.2017
Jasně, bojíš se. To je legitimní. Ale říkat tomu vlastizrada? To je opravdu pojem pro jeden z nejhor
              Re: CvT26.06.2017
Co bych o ni mel rict? Je to jejich vec. Myslis-li "Makrelou" Angelu Merkel - nikdy jsem n
               Re: CvT26.06.2017
začni tim, že se naučīš podepsat, posero ;-)
                Re: CvT27.06.2017
To je jediny arguemnt, kterym podpiras sva tvrzeni?
                 Re: CvT27.06.2017
asi mě nebavíš, trollíku. Pa :-)
            Re: CvT26.06.2017
Ano, jenže ti vlastizrádci ve vládě už jich sem 12 vzali, teď sice tvrdí, že už ani jendoho nevezmou
          Re: CvT26.06.2017
Kolik k nam jich ilegalne z Nemecka vlezlo a co presne provedli? Neboj se byt konkretni a sva slova
           Re: CvT26.06.2017
Predpokladam, ze slo o jedince, max. o desitky, kdyz jich na baraku bylo cca 30. Nejspis si sli po c
        Re: CvT26.06.2017
He he :). Copak tak strasneho provedli za ty posledni dva roky v Cechach ty imigranti ubytovani v ub
         Re: CvT26.06.2017
Zatim nic, ale lip to pochopis behem dalsich dvou generaci, az se ti nakej, co byl v hledacku, mel p
          Re: CvT26.06.2017
Predpokladas, takze nic nevis?

Vis aspon, ze ten azyl o kterem pises vznikl 2 roky z
           Re: CvT26.06.2017
byls nekdy na tom prechodu? vis, jak to tam vypada?
            Re: CvT27.06.2017
Ano. A ty?
             Re: CvT27.06.2017
Já jo. Podepsat se umíš?
 Re: CvT25.06.2017
No nevim. Ja jsem precetl pouze zaver a jestlize zjistili, ze muzi stredni tridy stredniho veku nero
  Re: CvT25.06.2017
Strana 35 nám v podstatě sděluje-možná jsme monitorováni,můžeme být nahlášeni,můžeme být zablokováni
   Re: CvT25.06.2017
Ja teda text na strane 35 chapu trochu jinak. Popravde vic mi na tehle strance vadi to, ze sami prip
    Re: CvT25.06.2017
Nalepkami proti nalepkam! To urcite bude fungovat!
     Re: CvT26.06.2017
To ze se nemakačenka infiltruji do škol, je faktem. Nemakačenko = člověk, který se vyhýbá práci a ži
   Re: CvT25.06.2017
To to nejak spatne chapes. Na tohle tvurci tohoto traktatu fakt nemaji pravomoc. Maximalne si tak mo
    Re: CvT26.06.2017
Proč ma někdo potřebu dělat takovéto rozbory? Toto není marketingový výzkum. Pokud existuje svoboda
     Re: CvT26.06.2017
Jestli někdo něco dělá nelegálního, bude nejspíš potrestán. Pokud se pohybuje v rámci zákonů, potres
      Re: CvT26.06.2017
Ano, pokud schválíme zákon, ze je zakázáno koukat doleva, tak vytvořis hodně silnou skupinu potenciá
       Re: CvT26.06.2017
Ano, pokud schválíme zákon, ze je zakázáno koukat doleva, tak vytvořis hodně silnou skupinu potenciá
        Re: CvT26.06.2017
To je furt bojování minulých válek. Dneska klidně někdo o sobě může prohlásit, že je nový Lenin nebo
         Re: CvT26.06.2017
A to Tvé nebezpečí spočívá přesně v čem? Já mám za to, že pro mě je největší nebezpečí, že to tu vez
          Re: CvT26.06.2017
Vlastně trochu i závidím tohle prosté černobílé vidění světa s jasně definovaným dobrem a zlem, to j
           Re: CvT26.06.2017
Tak ještě jednou. Tohle jsi napsal: "Problém je nové nebezpečí, kteří lidé dokonale uzavření v
            Re: CvT27.06.2017
Nebezpeci prinasi kulturnejsi a vzdelanejsi cast naroda, ktera se citi byti nadrazena nahnedlym xeno
             Re: CvT27.06.2017
Jo, jo. Presne timhle se urcita cast naroda utesuje a opakuje si to stale dokola. Nekdo tohle tvrzen
             A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?27.06.2017
Mezi zanikem Rima a stehovanim narodu existuje prima souvislost.

* Ano. Ta souvislos
              Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?27.06.2017
Nikoliv, ta souvislost se jmenuje masová migrace, jejíž nápor původní obyvatelstvo nedokázalo zastav
               Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?27.06.2017
Neštovice byl sice vedlejší efekt, ale zabily většinu Indiánů, tak jako zabily většinu Evropanů o pá
                Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?27.06.2017
Proste z historie plyne, ze migrace puvodnim obyvatelum neprinesla nic dobreho. Prospech z ni meli n
                 Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?27.06.2017
Cože? Nepřinesla nic dobrého? Co to blekotáš? Migrace je motorem pokroku už od začátku věků.
                  Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?27.06.2017
S padem Rima nastal civilizacni upadek, trvalo minimalne 1300 let, nez se civilizace dostala k zpatk
                   Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?27.06.2017
Ač se to z dnešní doby nezdá (přesněji podle výuky paní dejepisářek), tak barbaři a ještě více Mongo
                    Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?28.06.2017
Celkem pochybuju o tom, ze pokud se do Evropy natlaci par desitek milionu Africanu, ze vytvori nejak
                     Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?28.06.2017
Pokud Africanem oznacujes obyvatele Afriky, tak by se tam nejake slovutne civilizace nasly.
                      Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?28.06.2017
Slovem African myslim Afroafricany. Naoplatku ted cekam vycet vyspelych civilizaci, ktere vytvorili.
                       Re: A co z toho vyvozuješ pro dnešní dobu?28.06.2017
vsechno obyvatelstvo, Homo sapiens pochazi z Afriky, nasledne se rozsiril po zbytku Zeme. Nicmene by
          Re: CvT26.06.2017
tak proto vidíš v každym ruskýho trola :-) to si nás tu dřív namaže na chleba nějakej mouřenín :-) l
           Re: CvT26.06.2017
První i druhá varianta se v našich dějinách už vícekrát odehrála.
            Re: CvT27.06.2017
Hele, na aenews psali, ze u nas zadni rusti trolove nejsou. Tak nevysirej!
        Re: CvT26.06.2017
A pnacek se odkopava víc a vic
       Re: CvT26.06.2017
Presne Elemente, radeji vstric ke svobodne spolecnosti, zakazme lidem delat ruzne rozbory a analyzy!
        Re: CvT26.06.2017
Já nikde o žádném zákazu nepíšu. Pouze říkám svůj názor na nepotřebnost a v druhem dechu komentují s
         Re: CvT26.06.2017
Tak proc se tak vydatne o tu segregaci na zaklade nazoru snazis?
          Re: CvT27.06.2017
http://
     Re: CvT26.06.2017
Svoboda slova ti prave dava moznost delat takoveto rozbory. Ano i takove, ktere se mnoha lidem nebud
     Re: CvT26.06.2017
...navic rozbory za prachy danovejch poplatniku. Nebo na to padly prachy z drazby botek AO?
      Re: CvT26.06.2017
Papouši, vždycky jsem si myslel, že jsi celkem normální. Koukni do jejich výroční zprávy, co a kolik
       Re: CvT26.06.2017
Ty fondy vysazeny na druhy strance necerpaj penize danovejch poplatniku?
        Re: CvT26.06.2017
Většinou ne. A co jde od státu (tedy daňových poplatníků), to se strká na přesně dané účely, které s
         Re: CvT26.06.2017
Nekterym lidem holt nelze vysvetlit (a nebo to ani nechteji pochopit) rozdil mezi dotaci a platbou z
          Re: CvT26.06.2017
větva ti řekne kdo si to objednalhttp://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=610320
           Re: CvT26.06.2017
maj zbytecne moc prachu, tak platej quislingy i v cizine. A este kradou deti :-)
 Re: CvT26.06.2017
tiez by som navrhoval zmazat cele vlakno, na lezec.cz uplny offtopic.. aj ked to nie je prvy ani pos
  Re: CvT26.06.2017
takhle to nastavil mistni agenda setter a gatekeeper - dil 1: AO a Horacek, dil 2: AO a CvT. Je to k
   Re: CvT26.06.2017
Dalsi dil - uz zadne lezecke tema, jen kydani hnoje na zaklade jakychsi predpokladu na CvT a podobne
    Re: CvT27.06.2017
Názor si každý udělá sám, rozhodují činy ne slova. Bohužel některá část společnosti jenom keca a prá
     Re: CvT27.06.2017
Přeeesně to je tvů případ, když skenuješ internet ve dne v noci :-D. Reaguješ jak zběsílí(á?) :-D. A
      Re: CvT28.06.2017
Další nedoceněny internetový psycholog. Docela k smíchu tyhlety dedukce.
       Re: CvT28.06.2017
Koho myslis, toho nad sebou nebo toho nad nim?

 slunecni plotny23.06.2017
Pratele, v jakem stavu jsou aktualne Slunecni plotny v Arcu? Uz jsem tam pres 10 let nebyl a ted planujeme navstevu ;-) Diky...
 Re: slunecni plotny23.06.2017
Tam chcete smazit vejce na slanine? :D
 Re: slunecni plotny23.06.2017
Parking pod plotnama má omezenou výšku vjíždějících aut železnou traverou. Stolky a lavičky byly pře
  Re: slunecni plotny24.06.2017
To ze na parkaci neni voda, zachody atd. moc nevadi, ne? Nebo snad nekdo z nasich lezcu planuje, ze
 Re: slunecni plotny23.06.2017
My jsme tam byli před měsícem a bylo tam tak 5 aut a žádné fronty.Ale byl dost vítr a proto pravděpo
  Re: slunecni plotny25.06.2017
Diky vsem za komentare ;-) Chceme lezt prave ty cesty vpravo (Similaun, Teresa), nastup brzo rano, a

 Blautal (Ulm)23.06.2017
Cau, nejaky typ na hezkou oblast v Blautalu (nebo jinde v Albe pobliz Ulmu). Idealne kolme - mirne previsle, delsi technicke lezeni sportovne odjisteno. Ne kratke a strechovite nebo kratke s vegetaci... :D Dik!
 Re: Blautal (Ulm)23.06.2017
Jo a grad tak kolem 7 a 8, ale aby se tam dalo i rozlezt na necem lehcim a zvyknout si na vapno :)

 Výlet23.06.2017
Ahoj všem,chystáme se s kamarádem do paklanice/Chorvatsko,koncem srpna,a hledáme dvě slečny lezkyne které by rády jely,bude sranda a spousty zážitků,takže jestly bude zájem,dejte signál,zatím hoj. Filip,Vašek.
 Re: Výlet23.06.2017
To je aspon seznamka :D Pak vino na plazi, nahe koupani a tak, ze jo :D
  Re: Výlet24.06.2017
Poslala sem kouřový signál a nic :-/

 Výlet23.06.2017
Ahoj všem,chystáme se s kamarádem do paklanice/Chorvatsko,koncem srpna,a hledáme dvě slečny lezkyne které by rády jely,bude sranda a spousty zážitků,takže jestly bude zájem,dejte signál,zatím hoj. Filip,Vašek.

 Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Ahoj, pořídil jsem si dva lana certifikované jako dvojité / poloviční, konkrétně Mammut Twilight Dry 7.5.

Jedeme tento víkend lozit a vypadá to že budeme v docela špatném počtu tří lidí a polezeme vícedelky. Můžou se oba druholezci přivázat
 Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Normálka... říká se tomu v německo-anglické metodice šíp, u nás se to nazývá rychlá trojka.
<
  Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Díky Kubo, potvrdil jsi mi to co jsem si myslel a s Reversem od Petzlu by to na štandu mohla být hra
   Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Seconds v tomhle významu bude znamenat "druháky"
    Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
To je ono, záludná angličtina :) Díky moc
  Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Jen k tomu doplním, aby sis zkontroloval, jestli tvoje jistítko umí pracovat s lanem o takto malém p
   Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Tak teď nevím, jak mám chápat informace od výrobce jistítka. Já mám tedy half/double rope, podle čeh
    Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
to neřeš.
řeš pouze a jedině dvě věci:
1. výběr cesty, aby byla vhodná pro rychlou tro
    Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Jistitkem prochazeji stejne, ale jisteni je jinak ... tj bud davas do presky vzdy obe lana, nebo jen
     Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
nejake typy na to ako motat doberane lano pri lezeni v trojici by ma zaujimali.

ja to
      Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Tak zrovna tohle neřeším. Lezu relativně lehké cesty a nikdy tomu už nebude jinak, takže na štandech
       Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
jak spolulezec začne otáčrt hromadu, tak je to v pudeli. pěkně nechat válet tak jak to je na polici.
      Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Moc tipu asi nebude. Zkousel jsem vselicos, ale na vzdusnejsich ci mensich standech se to zamota vzd
       Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami14.06.2026
Keď sa vedenie strieda tak to práve manipuláciu s lano zjednodušuje. Keď stále ťahá jeden tak vtedy
    Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
V názvosloví je poněkud zmatek. Jedná se o to, že česky se jedná o dvojčata - hodně slabá lana, kter
     Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
A já jsme k terminologickému zmatku právě přidal svůj díl :-(

Je to správně tak, že
      Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Děkuji, rozdíly mezi dvojičkama / půlkama znám i to, jak je cvakat do expresek. Jen mi vrtá hlavou,
       Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami13.06.2026
Áno, pokyn výrobcu je na prvý pohľad zvláštny. No uvedom si, v čom spočíva rozdiel pri páde, ak sa j
      Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami13.06.2026
KT - metodické bludy šíriš ale naďalej. Polovičné nemožno cvakať ako to nazývaš súbežne, ale len po
 Good luck23.06.2017
Moje rady:

1) Nauč se česky.
2) Nauč se číst.
3) Nauč se anglicky.
  Re: Good luck23.06.2017
Ukázka namachrované odpovědi. Než toto tak raději nepiš nic.
 Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami23.06.2017
Taky jsme tak už lezli. A když 2. a 3. lezou rychle, tak jsem si připadal, jako když dojím krávu jak
 Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami13.06.2026
Liezť na jedinej 7.5 mm šnúrke ako druholezec niekde v horskom prostredí... akože nič moc teda. IMHO

 Krakonoš23.06.2017
Ahoj,
nevíte někdo, co je za cestu na Krakonoše na Prachově v západní stěně přes kruh a x dodaných borháků? Historie té cesty? Lezlo se to původně zprava a borháky jsou narovnání? Chci znát toho původního borce. Dík, Klára.

 Finale Ligure22.06.2017
Zdar,
měl byste někdo prosím aktuálnější informace o spaní ve Finale?
 Re: Finale Ligure22.06.2017
No, nejlepší je jit spat mezi 22-23. hodinou to uz byva tma, vypij tak cca 0,5 l vina nebo 2-3 piva
  Re: Finale Ligure23.06.2017
Tahle odpoved me fakt pobavila.. Ale co mohl na takovou otazku cekat,ze?

1   ...   222   223   224   225   226   227   228   229   230   231   232   233   234   235   236   237   238   239   240   241   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Zapomenuté lezečky na Černolicích
Ahoj, dnes odpoledne si někdo ze zhruba 6členné skupiny s jedním dítětem zapomněl lezečky na Černolicích. Vzal jsem je do Prahy. Napište na email. P.
petr19:31:29 24.06.2017
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi