Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12600
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
29.Kupec 2216
30. 2172
31.Laňková 2132

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5966 lezců
1233746 cest
Nové přelezy:
Kriss Kros 7C+
Pharao 7C
Wilkinson 7C+
Tomahawk 7C
ADS 7C+
Viking 9
Gottes Wer 8A
Hulk 7C
Zerreißpro 8A
Rinsaal De 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

 Foto dne - Hochkonig
Prosím máte někdo podrobnější info k fotu dne - Hochkonig? Cesta? Oblast přesněji? Odkaz na bergsteigen? Díky!
Kula10:23:26 01.07.2017
odpovědět 
 Re: Foto dne - Hochkonig
Tipuji Das Leben ist schon. Hezka cesta.
11:55:34 01.07.2017
odpovědět 
  Re: Foto dne - Hochkonig
Ostlicher Schoberplatte (to je takový vypouklý pancíř vpravo od Teufelskirche) a 11 délka Das Leben ist schon.
16:28:49 01.07.2017
odpovědět 
   Re: Foto dne - Hochkonig
Zajímavý, jak se to dobraný lano v tak kolmý skále lepí ke stěně :)
Fotka pěkná, taková až reklamní.
P.18:03:23 02.07.2017
odpovědět 
    Re: Foto dne - Hochkonig
Tyhle zlabky jsou za cca 5+ a kolme to rozhodne neni ;). I kdyz hlavne prvni polovina prvni delky s temito zlabky je to docela do kopce a diky trochu vetsim rozestupum ("ze zlabku se neda vypadnout") se clovek vcelku zapoti.
18:59:23 02.07.2017
odpovědět 
     Re: Foto dne - Hochkonig
jo jo, tak bych to viděl na Život je krásný; v odkazu je popis a najdeš tam i super topo. Jinak na HK je několik cest, kde jsou 2-3 dýlky žlábků, ale Leben patří k nejznámějším. Odstraň 2 mezery

http://www.bergsteigen.com/ klettern/salzburg/berchtesgadener-alpen /das-leben-ist-schoen
23:23:10 02.07.2017
odpovědět 
     Re: Foto dne - Hochkonig
Zlabkum se rika wasserlinen a pokud by nekdo chtel typ na cestu, kde se tyhle struktury lezou v kolmem (temer kolmem), tak naproti Schmidt Zabierow Hutte je cesta Morgensonne. Celkem 6 delek. Prvnich 5 plasirovych za 5 a posledni je 50m delka s boulderem za 7+ na zacatku (da se 6A0) a pak paradni vytrvalostni lezeni v kolmych wasserlinach podle topa za 6, ale pro nekoho, jako jsme my z cech, kdo neni zvyklej, spis 6+/7-. Obcas docela odlezy, ale rozumne odjisteno. Spousta dalsich cest vedle + Topo na webu chaty.
Radek12:18:31 03.07.2017
odpovědět 
      Re: Foto dne - Hochkonig
Jen bych doplnil, že těm wasserrillen (žlábkům) se říká škrapy
honza13:30:02 03.07.2017
odpovědět 
      Re: Foto dne - Hochkonig
taky jsem se na žlábky vždy těšil, ale zpětně musím říct, že mě ty dvě dýlky příjdou dycky akorát tak dost. Více dýlek žlábků bych snad ani nechtěl. Je to poměrně stereotypní a ještě mě z toho rozkročení bolí achilovky (když jsou dva žlábky vedle sebe, jako v das Leben). ale jo, cesta je to pěkná a vyzkoušet si žlábky určitě stojí za to a na fotkách to hezky vypadá ;-)
13:33:16 03.07.2017
odpovědět 
 Foto dne:
Trebenna West
 Databáze cest:
Všechny cesty (193000)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tarzan 7B Frankenjura
Tomahawk 7C Frankenjura
Wilkinson 7C+ Frankenjura
Kriss Kross 7C+ Frankenjura
Pharao 7C Frankenjura
Nově komentované:
Žádost Franty Vlka 6- Žleby
Golibroda IXb Narožniak
Panta Rhei Xa Panteon
Pfrille 6a Zillertal
Panta Rhei Xa Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Dotaz. | Kavčí lom | Re: červ dobyvatel | Re: červ dobyvatel | Re: červ dobyvatel | Dotaz. | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Labák - Růžové stěny |

 Nové komentáře:
Re: Zabalit | R.I.P. | hmm | Vzpomínka na Žofina | Re: zásadový postoj :-) | Re: Velká bolest | Kašlal bych tam teď na to | Re: Mladej kluk | Uff | Re: Velká bolest |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (45)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (28)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (25)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
ČELOVKA PETZL ACTIK 450lm Red | Statická a dynamická lana | BASK Kashgar -60C | Thermarest | Nová horolezecká bunda Terrex Techrock Gore-Tex Pro | koupím lezečky - vel. 36-37 | spolulezec-praha | Blue Ice Choucas Pro 2.0 | Boty SALEWA MS RAPACE GTX Man velikost 45 | TAZ LOV 3 slaňovací brzda černá |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1244 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1358 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1539 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1504 
 Neřeším to – lezu vše 
 1216 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi