Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
Bouldry:
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231099 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Top rope Tisá10.07.2017
Ahoj, pokud máte, rád bych poprosil o tipy na cesty v Tisé, které lze snadno zajistit seshora na top rope. Díky.

 Začátek 08.07.2017
Ahoj, už delší dobu přemýšlím o lezení...nejen že mi bylo doporučeno doktorem ale celkově se mi to zamlouvá (nějaké zkušenosti s lezením mám ale spíše jsem slaňovala). Je mi 15 a v září bych měla začít chodit do oddílu ale mám jisté obavy jestli nezačínám
 Re: Začátek 08.07.2017
Jestli tím smyslem myslíš radost z pohybu po skále a pobytu v přírodě, tak na to není pozdě nikdy :)
 Re: Začátek 08.07.2017
Možná je pozdě aby ses propracovala mezi úzkou světovou špičku, ale určitě není pozdě, abys lezla da
  Re: Začátek 08.07.2017
Samozřejmě že s nějakým ultra závodním ba i vůbec nějakým závodním lezením moc nepočítám.Ale ráda b
   Re: Začátek 09.07.2017
Znám lidi, co začali s lezením po čtyřicítce a rozhodně jim to nešlo špatně.
    Re: Začátek 09.07.2017
někteří začali s lezením až s odchodem do starobního důchodu, a mají významné prvovýstupy. jak v čes
   Re: Začátek 09.07.2017
Vůbec není pozdě, začala jsem s lezením mnohem později než ty a sem tam nějakej závod vyzkouším a jd
   Re: Začátek 10.07.2017
Ono taky mozna v oddile zjistis, ze te vic bavi VHT, ledy a nebo skialpy, a lezeni budes mit jen jak
  Re: Začátek 10.07.2017
Rozhodně není pozdě! Já jsem začala s lezením až 48 letech a jsem mistrině světa. Ale možná to vy ch
 Re: Začátek 09.07.2017
nečti diskuze na lezci a lez.pak uvidíš
 Re: Začátek 09.07.2017
nevim, skoly nemam.. ale myslim ze 15lety holce jsou vase kecy o lezeni po 40 celkem k nicemu.
 Re: Začátek 09.07.2017
to je nemoc doby, někam to dopracovat.
a když to nikam nedopracuješ, co se stane? Umřeš?
  Re: Začátek 10.07.2017
Jo, kupodivu:))
 Re: Začátek 10.07.2017
Já jsem začal lízt tak v 23 a dává mi to smysl.
Pokud do toho šlápneš tak během roka předeže

 Sportovky jižní Norsko07.07.2017
Ahoj, nemáte někdo tipy na pěkný sportovní oblasti v jižním Norsku, tzn. někde v trojúhelníku Oslo-Trondheim-Bergen ideálně někde jak je Rondane, Jotunheimen. Aby přístup byl krátkej a stačili  mi jen presky s cestama 7-9 UIAA, případně i bouldry. Id
 Re: Sportovky jižní Norsko09.07.2017
Cau,
byli jsme loni v trojuhelniku Kristiansand-Stavanger-Bergen. Nejakou inspiraci muzes naj

 Hohe Wand04.07.2017
Je dobrej nápad jet na Hohe Wand v červenci nebo je tam moc vedro?
 Re: Hohe Wand06.07.2017
Akorát, ale přečechováno
 Re: Hohe Wand06.07.2017
Ted uz to tam dost smaží 30+C

 Paklenica-začátečníci04.07.2017
Ahoj, potřebovala bych prosím poradit. Líbil se mi nápad zkombinovat v dovolené lezení s mořem. Dostala jsem tip na lezení v Paklenici, jsme ale s přítelem celkem začátečníci. Taháme max obtížnosti 5 a s vlastním jištěním zkušenosti nemáme. Zvažuju, jestl
 Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
Ahoj Lucko. Jednodélkové cesty jsou co si pamatuju zajištěny sportově. Borháky v komfortních vzdálen
 Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
lehkých vynýtovaných vícedélek je tam na několik dovolených
  Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
Ktere konkretne? Moc lehkych cest do 5 UIAA, ktere jsou vynytovane si tam nepamatuju.
   Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
u vstupu jsou spousty tří-, čtyřdýlek 3b - 4b, ale i Mosorašky na Anče za nějakých 5a splňují požada
    Re: Paklenica-začátečníci06.07.2017
mosorasky maji dve dylky za 6a... podle me jsou lehci, ale petky to teda nejsou
     Re: Paklenica-začátečníci10.07.2017
nespletl sis ty dvě nejvyhlášenější cesty? v mém průvodci jsou za 6a velebitaški, mosoraški jsou za
      Re: Paklenica-začátečníci10.07.2017
do mosorašek bych pětkaře začátečníka neposlal. skoro všechny délky jsou lehký, ale ta klíčová je ok
      Re: Paklenica-začátečníci10.07.2017
Nespletl, lezl jsem celou paklenickou trilogii (a spoustu dalsich) a pruvodce rika 6a, ja rikam, ze
 Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
jel bych až koncem září, v létě vedro...
 Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
Paklenice je prejistena, bez vlastniho jisteni si tam zalezez. V lete bych tam ale nejezdil.
 Re: Paklenica-začátečníci05.07.2017
Díky Vám za rady, určitě pojedem v září ;-)
  Re: Paklenica-začátečníci06.07.2017
Ahoj Lucko Paklenice neni spatna ale lepsi volba je Calanques zadny vstup do skal lezecka kultura j
   Re: Paklenica-začátečníci06.07.2017
Tam je to skvele. Ale doporucil bych spise rijen nez zari.
   Re: Paklenica-začátečníci10.07.2017
v calanques je šance 50:50, že ti vykradou auto.

 súlov jak dlouho po dešti04.07.2017
Četl jsem info na Iames.sk o aktuálním lezení na Suľově. Z diskuse jsem pochopil, že je nežádoucí lézt po mokré skále. Máte někdo znalý zkušenost jak dlouho to na Suľově vysychá? Existuje nějaký psaný/nepsaný limit jako na píscích? Dovedete prosím poradit
 Re: súlov jak dlouho po dešti04.07.2017
ty bys chtěl lézt na mokré skále? samozřejmě že je nežádoucí lézt po mokré, je to slepenec. na sůlov
  Re: súlov jak dlouho po dešti04.07.2017
Jde mi o to jestli je třeba limit 24 hodin po posledním dešti nebo se to bere "pocitově"..
   Re: súlov jak dlouho po dešti04.07.2017
Ne zadny limit není ani omezeni pokud vim. Leze se cca za 5 minut po desti, to je realita. Pokud ně
    Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
A nezapomeň lézt na rybu s lanem protaženým jenom borhákem, podepisovat vrcholové knížky přes celou
   Re: súlov jak dlouho po dešti04.07.2017
vždyť je to jen vápno s kamínky, na co by se tam čekalo?
  Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Muzes nejak rozvest cim lezeni za mokra po slepenci (vapenec s kameny) skodi skale?
   Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Protože za vlhka je pojivo(tmel) mezi kamínky měkčí. Jako kdybys namočil sádrovou sošku nebo odlitek
    Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Vapenec neni sadra ani cement..
     Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
V Sulovskych zlepencoch, vapenec tvori tie vacsie kusy, ktore su spojene "tmelom", ktory k
      Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Amen. Proto je to "slepenec".
 Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Ked uz sme u hovadskeho spravania sa na Sulove... Iba lezci z Liberca dnes parkovali v zakaze pod ko
  Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Málo známy, ale veľmi poučný je biblický príbeh, ktorý opisuje, že kokoti boli na tomto území zaznam
  Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
A počkej,až vám začnou parkovat pri Čiernom potoku...kde děláte cesty i přesto,že je tam přísný záka
   Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Ahoj bratři, to je dobře, že se to tu zrovna probírá. Rád bych přítelkyni ukázal krásy horolezectví
    Re: súlov jak dlouho po dešti06.07.2017
Na slusny dotaz odpovedelo nekolik frustratu. Celkem typicke.

 adršpach, retro, kluk, film04.07.2017
Vážení,
před delší dobou jsem viděl kouzelný amatérský film z dob minulého režimu, kde malý kluk leze v Ádru s takovým hromotlukem, snad na Starostovou, či co a nemůžu ho za boha najít.
Nevzpomene si někdo, jak se to jmenovalo a kde to vysí?
 Re: adršpach, retro, kluk, film04.07.2017
Asi myslíš film První sedma, leze Drobek Krch a Dan Stránský, najdeš to např. na emontaně.
  Re: adršpach, retro, kluk, film07.07.2017
díky
 Re: adršpach, retro, kluk, film04.07.2017
  Re: adršpach, retro, kluk, film07.07.2017
Překlep, aby jsi se neposral blbečku, nauč se psát všemi deseti a pochopíš, jak se to může stát...
   Re: adršpach, retro, kluk, film07.07.2017
Vysí je podle vzoru vysírat, tak by to snad mělo být dobře, ne?
   Re: adršpach, retro, kluk, film07.07.2017
   Re: adršpach, retro, kluk, film08.07.2017
Ach jo, co příspěvek, to hrubka. Oprav si prosím "aby jsi se" na "aby ses".

 Salzburg.03.07.2017
Ahoj. Chtel bych poprosit i tip na nejake lezeni v okoli Salzburgu, nejlepe jednodelky ale i vicedelky, tak 6-8. Odkaz na net a radeji ve stinu. Diky!
 Re: Salzburg.03.07.2017
Čus,
tady máš tipy na vícedélky

 rokoko03.07.2017
Ahoj, nevíte někdo, co je za cestu přes 3 kruhy (celkem nově vypadající) na Křížáku na Rokoku, mezi cestami Karate a Taekwondo? díkec
 Re: rokoko03.07.2017
Je to myslím VIIIc od Oty Srovnala, dle mého názoru to trochu dojišťuje Taekwondo. Název je napsán v

 Boulder Malmo02.07.2017
Cau, nevite jestli je v Malmo nejaka dobra boulderovka? Neco jsem nasel na netu, ale zajima me spis zkusenost, jestli maji nejaky treningovy koutek s beastmakerem... Nebo je lepsi si zajet do Kodane? Take je to v Malmo pry sama cerna huba, "little Mo

1   ...   219   220   221   222   223   224   225   226   227   228   229   230   231   232   233   234   235   236   237   238   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Začátek
Ahoj, už delší dobu přemýšlím o lezení...nejen že mi bylo doporučeno doktorem ale celkově se mi to zamlouvá (nějaké zkušenosti s lezením mám ale spíše jsem slaňovala). Je mi 15 a v září bych měla začít chodit do oddílu ale mám jisté obavy jestli nezačínám moc pozdě, vím že mnoho lezců začínalo později než já ale kdysi mi jedna holčina co leze od 8 let říkala, že se musí začínat dřív aby to mělo nějaký smysl .  Co si o tom myslíte ? je pozdě na to abych to alespoň někam dopracovala ? předem děkuji za odpověď a hezký zbytek dne :)
Terka14:37:04 08.07.2017
odpovědět 
 Re: Začátek
Jestli tím smyslem myslíš radost z pohybu po skále a pobytu v přírodě, tak na to není pozdě nikdy :) Ale pokud máš nějaké závodní ambice, tak nevím.. ale třeba Tomáš Mrázek (bývalý mist světa) začínal s lezením taky kolem 15 let ;)
JT16:02:04 08.07.2017
odpovědět 
 Re: Začátek
Možná je pozdě aby ses propracovala mezi úzkou světovou špičku, ale určitě není pozdě, abys lezla dardy, o kterejch se většině lezců ani nesní.
honza22:23:48 08.07.2017
odpovědět 
  Re: Začátek
Samozřejmě že s nějakým ultra závodním ba i vůbec nějakým závodním lezením moc nepočítám.Ale ráda bych nějaký ten malý závod někdy vyzkoušela(zkušenosti jsou zkušenosti). Spíše bych chtěla překonávat sama sebe než někoho jiného. Děkuju moc oboum za odpověď, smetli jsme ze mě veškeré obavy :)) snad mi to poleze
Terka23:09:46 08.07.2017
odpovědět 
   Re: Začátek
Znám lidi, co začali s lezením po čtyřicítce a rozhodně jim to nešlo špatně.
Petr Jandík11:02:58 09.07.2017
odpovědět 
    Re: Začátek
někteří začali s lezením až s odchodem do starobního důchodu, a mají významné prvovýstupy. jak v českém ráji, tak třeba v julských alpách.
Lukas B.22:03:33 09.07.2017
odpovědět 
   Re: Začátek
Vůbec není pozdě, začala jsem s lezením mnohem později než ty a sem tam nějakej závod vyzkouším a jde to :)
Ala21:41:33 09.07.2017
odpovědět 
   Re: Začátek
Ono taky mozna v oddile zjistis, ze te vic bavi VHT, ledy a nebo skialpy, a lezeni budes mit jen jako doplnkovou aktivitu.
fi16:41:43 10.07.2017
odpovědět 
  Re: Začátek
Rozhodně není pozdě! Já jsem začala s lezením až 48 letech a jsem mistrině světa. Ale možná to vy chlapi máte jinak a trénink vám nejde tak efektivně.
Mi17:14:43 10.07.2017
odpovědět 
 Re: Začátek
nečti diskuze na lezci a lez.pak uvidíš
22:04:39 09.07.2017
odpovědět 
 Re: Začátek
nevim, skoly nemam.. ale myslim ze 15lety holce jsou vase kecy o lezeni po 40 celkem k nicemu.
22:19:05 09.07.2017
odpovědět 
 Re: Začátek
to je nemoc doby, někam to dopracovat.
a když to nikam nedopracuješ, co se stane? Umřeš?
Jéňa22:51:21 09.07.2017
odpovědět 
  Re: Začátek
Jo, kupodivu:))
hahaha:))13:14:53 10.07.2017
odpovědět 
 Re: Začátek
Já jsem začal lízt tak v 23 a dává mi to smysl.
Pokud do toho šlápneš tak během roka předeženeš většinu holek. Většina lidí vlastně začíná později než ty.
10:32:12 10.07.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192399)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Westrinne VIIIa Oybin
Burgriss VIIb Oybin
Variante zum Bergreibung VIIa Oybin
Schartenweg VI Oybin
Linke Nordwand IV Oybin
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (36)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1154 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1271 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi