Ahoj, už delší dobu přemýšlím o lezení...nejen že mi bylo doporučeno doktorem ale celkově se mi to zamlouvá (nějaké zkušenosti s lezením mám ale spíše jsem slaňovala). Je mi 15 a v září bych měla začít chodit do oddílu ale mám jisté obavy jestli nezačínám
Ahoj, nemáte někdo tipy na pěkný sportovní oblasti v jižním Norsku, tzn. někde v trojúhelníku Oslo-Trondheim-Bergen ideálně někde jak je Rondane, Jotunheimen. Aby přístup byl krátkej a stačili mi jen presky s cestama 7-9 UIAA, případně i bouldry. Id
Ahoj, potřebovala bych prosím poradit. Líbil se mi nápad zkombinovat v dovolené lezení s mořem. Dostala jsem tip na lezení v Paklenici, jsme ale s přítelem celkem začátečníci. Taháme max obtížnosti 5 a s vlastním jištěním zkušenosti nemáme. Zvažuju, jestl
Četl jsem info na Iames.sk o aktuálním lezení na Suľově. Z diskuse jsem pochopil, že je nežádoucí lézt po mokré skále. Máte někdo znalý zkušenost jak dlouho to na Suľově vysychá? Existuje nějaký psaný/nepsaný limit jako na píscích? Dovedete prosím poradit
Vážení,
před delší dobou jsem viděl kouzelný amatérský film z dob minulého režimu, kde malý kluk leze v Ádru s takovým hromotlukem, snad na Starostovou, či co a nemůžu ho za boha najít.
Nevzpomene si někdo, jak se to jmenovalo a kde to vysí?
Cau, nevite jestli je v Malmo nejaka dobra boulderovka? Neco jsem nasel na netu, ale zajima me spis zkusenost, jestli maji nejaky treningovy koutek s beastmakerem... Nebo je lepsi si zajet do Kodane? Take je to v Malmo pry sama cerna huba, "little Mo
Ahoj, už delší dobu přemýšlím o lezení...nejen že mi bylo doporučeno doktorem ale celkově se mi to zamlouvá (nějaké zkušenosti s lezením mám ale spíše jsem slaňovala). Je mi 15 a v září bych měla začít chodit do oddílu ale mám jisté obavy jestli nezačínám moc pozdě, vím že mnoho lezců začínalo později než já ale kdysi mi jedna holčina co leze od 8 let říkala, že se musí začínat dřív aby to mělo nějaký smysl . Co si o tom myslíte ? je pozdě na to abych to alespoň někam dopracovala ? předem děkuji za odpověď a hezký zbytek dne :)
Jestli tím smyslem myslíš radost z pohybu po skále a pobytu v přírodě, tak na to není pozdě nikdy :) Ale pokud máš nějaké závodní ambice, tak nevím.. ale třeba Tomáš Mrázek (bývalý mist světa) začínal s lezením taky kolem 15 let ;)
Samozřejmě že s nějakým ultra závodním ba i vůbec nějakým závodním lezením moc nepočítám.Ale ráda bych nějaký ten malý závod někdy vyzkoušela(zkušenosti jsou zkušenosti). Spíše bych chtěla překonávat sama sebe než někoho jiného. Děkuju moc oboum za odpověď, smetli jsme ze mě veškeré obavy :)) snad mi to poleze
Já jsem začal lízt tak v 23 a dává mi to smysl.
Pokud do toho šlápneš tak během roka předeženeš většinu holek. Většina lidí vlastně začíná později než ty.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.