Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
Bouldry:
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231189 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Mont Blanc z Itálie11.07.2017
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s výstupem na Mont Blanc z Itálie? Jde mi konkrétně o ledovec po kterém se jde, neb jsem zaslechl, že cesta může být uzavřena. Údajně se bortí čelo ledovce. Díky.
 Re: Mont Blanc z Itálie11.07.2017
Pokud myslíš normálku (Papežská cesta z Val Vény), tak přes žádné čelo ledovce Miage nejdeš. To se o

 Top rope Tisá10.07.2017
Ahoj, pokud máte, rád bych poprosil o tipy na cesty v Tisé, které lze snadno zajistit seshora na top rope. Díky.
 Re: Top rope Tisá10.07.2017
Top rope neni v Tísé povoleno
  Re: Top rope Tisá10.07.2017
On se neptal, zda je to povoleno, nebo není, ale jaké cesty jdou jednoduše zajistit shora na top rop
   Re: Top rope Tisá11.07.2017
no a on mu odpověděl, že žádné
    Re: Top rope Tisá11.07.2017
Tak toho moc nevi.

 Top rope Tisá10.07.2017
Ahoj, pokud máte, rád bych poprosil o tipy na cesty v Tisé, které lze snadno zajistit seshora na top rope. Díky.
 Re: Top rope Tisá10.07.2017
top rope je na pískovcích ZAKÁZANÉ
  Re: Top rope Tisá10.07.2017
přímo zakázané (psáno kapitálkami) snad úplně ne. nicméně není to styl nijak ceněný a jako takový, j
   Re: Top rope Tisá10.07.2017
Kdyby nad cesty dali normální slaňáky, život v Tisý by byl hnedka veselejší...Současný stav je občas
    Re: Top rope Tisá10.07.2017
Kdyby tam byly slaňáky, tak by šly ty cesty do prdele.
     Re: Top rope Tisá10.07.2017
V Tisé se dá lézt TR všechno, stačí z vrcholu slézt či skočit do posledního jištění. Doporučuji Hogo
  Re: Top rope Tisá10.07.2017
To bys pak ani nedobral druholezce ...
 Re: Top rope Tisá10.07.2017
žádné takové tam nejsou
 Re: Top rope Anglický parčík10.07.2017
Zkus popojít o pár kilometrů na východ do Anglického parčíku, tam toprope nenadělá moc škody, protož
  Re: Top rope Anglický parčík10.07.2017
Top rope?Lezte na to na co máte, lézt TR na písku je fakt ostuda
   Re: Top rope Anglický parčík11.07.2017
Jsme spolu zajedno, není "T" jako "T.". Ale pokud už někdo jde rybařit, ať aspoň
 Re: Top rope Tisá10.07.2017
Lezení na písku je o zážitkách. A pokud si je užiješ při lezení TR, tak patříš maximálně na stěnu. L
  Re: Top rope Tisá10.07.2017
Jakoze pri lezeni TR nemuze mit zazitky, treba ze samotneho lezeckeho pohybu?
Kdyz lezes za
   ??????????????11.07.2017
Já nechápu že hned diskutujete, když evidetně internetoví trol dal tak jasně provokativní dotaz aby
    Re: ??????????????13.07.2017
Tohle je prdlajz provokace. Provokace byla, kdyz se kdosi ptal jestli se da trenovat drajtul na TR n
     Re: ??????????????13.07.2017
Da se trenovat DR na TR na Hrubici na Kapelnika, nebo je lepsi jet do Tise?
     Re: ??????????????13.07.2017
Da se trenovat DR na TR na Hrubici na Kapelnika, nebo je lepsi jet do Tise?
      Re: ??????????????14.07.2017
Dá!Jasně že dá.Ale místní tě tam rovnou pověsí za krk a pak tě těma motykama zakopou do nástupového
   Re: Top rope Tisá11.07.2017
TR ale není na písku lezecký pohyb spíš výtahový pohyb
   učit se...11.07.2017
Doplň si znalosti, lezení na druhým není totéž co TR a taky se to tak neoznačuje.
 Re: Top rope Tisá11.07.2017
Spíš si se měl zeptat,zda ti někdo nedoporučí nějakou pěknou lehkou zajišťenou cestu tu bych ti i kl
  Re: Top rope Tisá11.07.2017
To je fakt, musime to chovani lezcu radne normalizovat!
  Re: Top rope Tisá13.07.2017
Naopak doporučit nějakou těžší, on se příště už ptát nebude.
   Re: Top rope Tisá15.07.2017
uplně vpravo na Hřebenovkách - Olymp, slaňák je dobře na kraji. Do něj dvě presky a lezeš šestku a s
    Re: Top rope Tisá15.07.2017
Tisá je Přírodní památka kde je lezení povoleno jen se souhlasem CHKO. Táhněte s nacvičováním jinam!
    Re: Top rope Tisá15.07.2017
A na Olymp jde lézt bezpečně i bez TR tam jdou v pohodě smyčky
   Re: Top rope Tisá15.07.2017
A jaky drsny "trest" si pro nej osud pri TR lezeni tezke cesty ma pripravit?
    Re: Top rope Tisá15.07.2017
Asi tak půl metrovej pád do lana
    Re: Top rope Tisá15.07.2017
Asi tak půl metrovej pád do lana
 Re: Top rope Tisá16.07.2017
V případě shledání zakázaného jednání a porušování rozhodnutí vydané Správou CHKO Labské pískovce. T
  Re: Top rope Tisá16.07.2017
Uznávám,že jako lezce by mě to mrzelo(sem tam pečenej vařenej),ale pokud to jinak nepůjde, nedá se n
  Re: Top rope Tisá16.07.2017
svělý, můžem starostu spamovat sprostejma smskama :))
   Re: Top rope Tisá17.07.2017
Muzeme mu poslat obrazky nahyh baby a tak :D Nebo mozna i nahe kluky :D
  Re: Top rope Tisá17.07.2017
Takže když uvidím, jak nějaký děstký tábor od Oliváče, Benešáka apod. brousí soleniště s horním, tak
   Re: Top rope Tisá22.07.2017
Ano.
    Re: Top rope Tisá28.07.2017
Volat Oliváče? Nebo Benešáka? :D
  Re: Top rope Tisá17.07.2017
Budeme se udávat za daně, účtenky, za lezení na rybu a pak i za nechraněný styk, když bude mít rodin
   Re: Top rope Tisá22.07.2017
Presne. Uz ted me serou s tim udavanim za vrazdy a kradeze a ted do toho jeste tohle.... fakt ne!
  Re: Top rope Tisá22.07.2017
Pane Jandásku,
divím se že nemáte jako starosta nic jiného na práci než hlídat prohřešky horo
   Re: Top rope Tisá22.07.2017
A nejak si zapomnel na stovky dalsich lezcu... Zlodej krici chytte zlodeje. Zajimave, kolik agresivn
   Re: Top rope Tisá23.07.2017
Do Tisé jezdí desítky oddílových horoškol včetně naší. Naprostá většina, co jsme mohl pozorovat, tak
 Tisá17.07.2017
Ahoj,dá se prodloužit zábradlí na vyhlídce,aby jsi neprasil skálu,např.R.U.R.
  Re: Tisá17.07.2017
Tady nejde o udávání ty troubo,ale když se leze 2hodiny po celodenním dešti,tak to není úplně dobrý
   Re: Tisá18.07.2017
podle některých jedinců to je ok - naopak kdo si myslí opak je zpátečník, rasista a xenofob - a písk
    Re: Tisá18.07.2017
Tak,tak sem holt rasista a xenofob
     Re: Tisá22.07.2017
A bojler homofoby
 adminům22.07.2017
další názorná ukázka toho, jak vypadá diskuze, kde může přispívat každej. Dole někdo vážně napíše co
  Re: adminům22.07.2017
Tak jdi sam prikladem...
  Re: adminům22.07.2017
Uvažují.
   Re: adminům23.07.2017
Dík, v tom případě palec nahoru. O celkovém upgrade už jsem slyšel, máte nějakou časovou představu,
    Re: adminům23.07.2017
No nevím co chceš omezovat. Pročetl jsem si jednotlivé příspěvky a jednoznačně z nich vyplývá, ze vě
     Re: adminům24.07.2017
Rad bych omezil vsechny nazory, ktere se mi nelibi, protoze jsou spatne.
      Re: adminům24.07.2017
Proč už jsi to tedy (na svým webu samozřejmě) dávno neudělal?
     Re: adminům25.07.2017
Ať nedojde k mýlce: měl jsem na mysli většinu odpovědí pod příspěvkem Obecního úřadu Tisá a níže.
      Re: adminům25.07.2017
Ani tam žádný problem nevidím, střet dvou názoru - hlásit to ve jménu dobra versus nejsem ten kdo hl
    Re: adminům23.07.2017
Anonymni typek, ktery pleveli v kazde diskuzi, vola po zmene diskuze.. Zajimave.
     Re: adminům25.07.2017
Ano, volám a zdaleka ne poprvé: Jakmile nepůjde diskutovat anonymně, zatleskám.
Na druhou st
      Re: adminům25.07.2017
Kvalitní diskuse je dána především kvalitními diskutéry. Anonymními i podepsanými.
       Re: adminům26.07.2017
V tom se shodnem, ale pokud do rovnice určitého množství kvalitních příspěvků přibude nezanedbatelný
        Re: adminům26.07.2017
Proti anonymní diskusi jsem nikdy nebyl, nikde to v mých diskusních příspěvcích nenajdeš, protože si
         Re: adminům26.07.2017
Neříkám, že jsi někdy byl proti anonymní diskuzi, ale už jsem Tě za posledních pět šest let (jen) ně
          Re: adminům27.07.2017
Jasně že praxe se odlišuje od teorie. To co jsem psal výše, samozřejmě platí obecně - jako diskusní
           Re: adminům27.07.2017
Ok, to je sice pěkný, ale když už to bereš takhle, nezapomínal bych na průřezové a průběhové složky
            Re: adminům27.07.2017
Takže jako ve starém Řecku. Filozofové diskutují o ideálním světě a v reálném světe mluví zbraně, kt
            Re: adminům28.07.2017
No vidíš, plevelis diskuzi tématem mimo mísu, ačkoliv rádoby chytrý, přitom o ničem. Delas z něčeho
             šetříš duchem, šetři i dechem28.07.2017
Jak to vnímáš je Tvoje věc. Webmasterovi můj dotaz za odpověď stál a o nic víc mi nešlo.
              Re: šetříš duchem, šetři i dechem28.07.2017
T., šetři puchem.
   Re: adminům24.07.2017
Propojit s facebookem ;-)
    Re: adminům24.07.2017
Si děláš kozy, ne? Tohle je jedno z nemnoha míst, kam ta sračka ještě nepronikla; divili bychom se p
     Re: adminům25.07.2017
Kultura projevu zde v diskuzích a komentářích už níž klesnout nemůže.
      Re: adminům25.07.2017
...by ses divil...
       Re: adminům27.07.2017
stačil by filtr na odstranění příspěvků vybraných blábolistů
    Re: adminům27.07.2017
Nevadz pocity by mely korelovat s obsahem, tak bych prosil krom ruznych lajku , srdicek, dodat tlac
     Re: adminům28.07.2017
A status vzdálený nepřítel :-D

 Top rope Tisá10.07.2017
Ahoj, pokud máte, rád bych poprosil o tipy na cesty v Tisé, které lze snadno zajistit seshora na top rope. Díky.

 Top rope Tisá10.07.2017
Ahoj, pokud máte, rád bych poprosil o tipy na cesty v Tisé, které lze snadno zajistit seshora na top rope. Díky.

 Začátek 08.07.2017
Ahoj, už delší dobu přemýšlím o lezení...nejen že mi bylo doporučeno doktorem ale celkově se mi to zamlouvá (nějaké zkušenosti s lezením mám ale spíše jsem slaňovala). Je mi 15 a v září bych měla začít chodit do oddílu ale mám jisté obavy jestli nezačínám
 Re: Začátek 08.07.2017
Jestli tím smyslem myslíš radost z pohybu po skále a pobytu v přírodě, tak na to není pozdě nikdy :)
 Re: Začátek 08.07.2017
Možná je pozdě aby ses propracovala mezi úzkou světovou špičku, ale určitě není pozdě, abys lezla da
  Re: Začátek 08.07.2017
Samozřejmě že s nějakým ultra závodním ba i vůbec nějakým závodním lezením moc nepočítám.Ale ráda b
   Re: Začátek 09.07.2017
Znám lidi, co začali s lezením po čtyřicítce a rozhodně jim to nešlo špatně.
    Re: Začátek 09.07.2017
někteří začali s lezením až s odchodem do starobního důchodu, a mají významné prvovýstupy. jak v čes
   Re: Začátek 09.07.2017
Vůbec není pozdě, začala jsem s lezením mnohem později než ty a sem tam nějakej závod vyzkouším a jd
   Re: Začátek 10.07.2017
Ono taky mozna v oddile zjistis, ze te vic bavi VHT, ledy a nebo skialpy, a lezeni budes mit jen jak
  Re: Začátek 10.07.2017
Rozhodně není pozdě! Já jsem začala s lezením až 48 letech a jsem mistrině světa. Ale možná to vy ch
 Re: Začátek 09.07.2017
nečti diskuze na lezci a lez.pak uvidíš
 Re: Začátek 09.07.2017
nevim, skoly nemam.. ale myslim ze 15lety holce jsou vase kecy o lezeni po 40 celkem k nicemu.
 Re: Začátek 09.07.2017
to je nemoc doby, někam to dopracovat.
a když to nikam nedopracuješ, co se stane? Umřeš?
  Re: Začátek 10.07.2017
Jo, kupodivu:))
 Re: Začátek 10.07.2017
Já jsem začal lízt tak v 23 a dává mi to smysl.
Pokud do toho šlápneš tak během roka předeže

 Sportovky jižní Norsko07.07.2017
Ahoj, nemáte někdo tipy na pěkný sportovní oblasti v jižním Norsku, tzn. někde v trojúhelníku Oslo-Trondheim-Bergen ideálně někde jak je Rondane, Jotunheimen. Aby přístup byl krátkej a stačili  mi jen presky s cestama 7-9 UIAA, případně i bouldry. Id
 Re: Sportovky jižní Norsko09.07.2017
Cau,
byli jsme loni v trojuhelniku Kristiansand-Stavanger-Bergen. Nejakou inspiraci muzes naj

 Hohe Wand04.07.2017
Je dobrej nápad jet na Hohe Wand v červenci nebo je tam moc vedro?
 Re: Hohe Wand06.07.2017
Akorát, ale přečechováno
 Re: Hohe Wand06.07.2017
Ted uz to tam dost smaží 30+C

 Paklenica-začátečníci04.07.2017
Ahoj, potřebovala bych prosím poradit. Líbil se mi nápad zkombinovat v dovolené lezení s mořem. Dostala jsem tip na lezení v Paklenici, jsme ale s přítelem celkem začátečníci. Taháme max obtížnosti 5 a s vlastním jištěním zkušenosti nemáme. Zvažuju, jestl
 Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
Ahoj Lucko. Jednodélkové cesty jsou co si pamatuju zajištěny sportově. Borháky v komfortních vzdálen
 Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
lehkých vynýtovaných vícedélek je tam na několik dovolených
  Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
Ktere konkretne? Moc lehkych cest do 5 UIAA, ktere jsou vynytovane si tam nepamatuju.
   Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
u vstupu jsou spousty tří-, čtyřdýlek 3b - 4b, ale i Mosorašky na Anče za nějakých 5a splňují požada
    Re: Paklenica-začátečníci06.07.2017
mosorasky maji dve dylky za 6a... podle me jsou lehci, ale petky to teda nejsou
     Re: Paklenica-začátečníci10.07.2017
nespletl sis ty dvě nejvyhlášenější cesty? v mém průvodci jsou za 6a velebitaški, mosoraški jsou za
      Re: Paklenica-začátečníci10.07.2017
do mosorašek bych pětkaře začátečníka neposlal. skoro všechny délky jsou lehký, ale ta klíčová je ok
      Re: Paklenica-začátečníci10.07.2017
Nespletl, lezl jsem celou paklenickou trilogii (a spoustu dalsich) a pruvodce rika 6a, ja rikam, ze
 Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
jel bych až koncem září, v létě vedro...
 Re: Paklenica-začátečníci04.07.2017
Paklenice je prejistena, bez vlastniho jisteni si tam zalezez. V lete bych tam ale nejezdil.
 Re: Paklenica-začátečníci05.07.2017
Díky Vám za rady, určitě pojedem v září ;-)
  Re: Paklenica-začátečníci06.07.2017
Ahoj Lucko Paklenice neni spatna ale lepsi volba je Calanques zadny vstup do skal lezecka kultura j
   Re: Paklenica-začátečníci06.07.2017
Tam je to skvele. Ale doporucil bych spise rijen nez zari.
   Re: Paklenica-začátečníci10.07.2017
v calanques je šance 50:50, že ti vykradou auto.

 súlov jak dlouho po dešti04.07.2017
Četl jsem info na Iames.sk o aktuálním lezení na Suľově. Z diskuse jsem pochopil, že je nežádoucí lézt po mokré skále. Máte někdo znalý zkušenost jak dlouho to na Suľově vysychá? Existuje nějaký psaný/nepsaný limit jako na píscích? Dovedete prosím poradit
 Re: súlov jak dlouho po dešti04.07.2017
ty bys chtěl lézt na mokré skále? samozřejmě že je nežádoucí lézt po mokré, je to slepenec. na sůlov
  Re: súlov jak dlouho po dešti04.07.2017
Jde mi o to jestli je třeba limit 24 hodin po posledním dešti nebo se to bere "pocitově"..
   Re: súlov jak dlouho po dešti04.07.2017
Ne zadny limit není ani omezeni pokud vim. Leze se cca za 5 minut po desti, to je realita. Pokud ně
    Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
A nezapomeň lézt na rybu s lanem protaženým jenom borhákem, podepisovat vrcholové knížky přes celou
   Re: súlov jak dlouho po dešti04.07.2017
vždyť je to jen vápno s kamínky, na co by se tam čekalo?
  Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Muzes nejak rozvest cim lezeni za mokra po slepenci (vapenec s kameny) skodi skale?
   Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Protože za vlhka je pojivo(tmel) mezi kamínky měkčí. Jako kdybys namočil sádrovou sošku nebo odlitek
    Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Vapenec neni sadra ani cement..
     Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
V Sulovskych zlepencoch, vapenec tvori tie vacsie kusy, ktore su spojene "tmelom", ktory k
      Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Amen. Proto je to "slepenec".
 Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Ked uz sme u hovadskeho spravania sa na Sulove... Iba lezci z Liberca dnes parkovali v zakaze pod ko
  Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Málo známy, ale veľmi poučný je biblický príbeh, ktorý opisuje, že kokoti boli na tomto území zaznam
  Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
A počkej,až vám začnou parkovat pri Čiernom potoku...kde děláte cesty i přesto,že je tam přísný záka
   Re: súlov jak dlouho po dešti05.07.2017
Ahoj bratři, to je dobře, že se to tu zrovna probírá. Rád bych přítelkyni ukázal krásy horolezectví
    Re: súlov jak dlouho po dešti06.07.2017
Na slusny dotaz odpovedelo nekolik frustratu. Celkem typicke.

1   ...   219   220   221   222   223   224   225   226   227   228   229   230   231   232   233   234   235   236   237   238   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Top rope Tisá
Ahoj, pokud máte, rád bych poprosil o tipy na cesty v Tisé, které lze snadno zajistit seshora na top rope. Díky.
T14:27:28 10.07.2017
odpovědět 
 Re: Top rope Tisá
top rope je na pískovcích ZAKÁZANÉ
14:41:54 10.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Tisá
přímo zakázané (psáno kapitálkami) snad úplně ne. nicméně není to styl nijak ceněný a jako takový, je-li tolerován, musí být provozován soudně, nesmí blokovak perly oblasti, blokovat slaňáky, brousit skálu a železo a tak dále.
rady kudy se dá shora hodit lano fakt dávat nebudu. aspoň tolik vlastní invence abys takové cesty nalezl sám by se slušelo projevit.
Lukas B.15:05:03 10.07.2017
odpovědět 
   Re: Top rope Tisá
Kdyby nad cesty dali normální slaňáky, život v Tisý by byl hnedka veselejší...Současný stav je občas dost na hovno
A15:29:05 10.07.2017
odpovědět 
    Re: Top rope Tisá
Kdyby tam byly slaňáky, tak by šly ty cesty do prdele.
Papouš15:35:09 10.07.2017
odpovědět 
     Re: Top rope Tisá
V Tisé se dá lézt TR všechno, stačí z vrcholu slézt či skočit do posledního jištění. Doporučuji Hogo Fogo nebo Memento Moři.
Bída21:51:11 10.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Tisá
To bys pak ani nedobral druholezce ...
19:52:01 10.07.2017
odpovědět 
 Re: Top rope Tisá
žádné takové tam nejsou
lensky18:45:08 10.07.2017
odpovědět 
 Re: Top rope Anglický parčík
Zkus popojít o pár kilometrů na východ do Anglického parčíku, tam toprope nenadělá moc škody, protože matroš je tam pevnější.
Kdo nemá na to tahat cesty normálně, ten dost často TR hodně zprasí skálu - odře a oláme věci, za které by při lezení na prvním zdaleka tolik nerval.
T.19:56:24 10.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Anglický parčík
Top rope?Lezte na to na co máte, lézt TR na písku je fakt ostuda
Aldaa20:42:49 10.07.2017
odpovědět 
   Re: Top rope Anglický parčík
Jsme spolu zajedno, není "T" jako "T.". Ale pokud už někdo jde rybařit, ať aspoň neškodí.
T.14:20:59 11.07.2017
odpovědět 
 Re: Top rope Tisá
Lezení na písku je o zážitkách. A pokud si je užiješ při lezení TR, tak patříš maximálně na stěnu. Lezení venku tě teprv čeká a na písky na nějaký roky zapomeň.
Podobná otázka: do kterýho cyklistickýho závodu mě vezmou soutěžit s motorkou?
21:40:43 10.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Tisá
Jakoze pri lezeni TR nemuze mit zazitky, treba ze samotneho lezeckeho pohybu?
Kdyz lezes za nekym na druhym (TR) a vybiras jisteni, tak na pisek nepatris?
23:51:28 10.07.2017
odpovědět 
   ??????????????
Já nechápu že hned diskutujete, když evidetně internetoví trol dal tak jasně provokativní dotaz aby se rozvinula diskuze a těd se pitoma jen baví jak jste mu na to skočili!!!!
Jenik Pleticha08:28:04 11.07.2017
odpovědět 
    Re: ??????????????
Tohle je prdlajz provokace. Provokace byla, kdyz se kdosi ptal jestli se da trenovat drajtul na TR ne Kapelnika na Hrubici :D
15:17:07 13.07.2017
odpovědět 
     Re: ??????????????
Da se trenovat DR na TR na Hrubici na Kapelnika, nebo je lepsi jet do Tise?
15:31:15 13.07.2017
odpovědět 
     Re: ??????????????
Da se trenovat DR na TR na Hrubici na Kapelnika, nebo je lepsi jet do Tise?
15:31:16 13.07.2017
odpovědět 
      Re: ??????????????
Dá!Jasně že dá.Ale místní tě tam rovnou pověsí za krk a pak tě těma motykama zakopou do nástupového hrobu.
09:27:19 14.07.2017
odpovědět 
   Re: Top rope Tisá
TR ale není na písku lezecký pohyb spíš výtahový pohyb
Aldaat09:39:48 11.07.2017
odpovědět 
   učit se...
Doplň si znalosti, lezení na druhým není totéž co TR a taky se to tak neoznačuje.
T.14:19:15 11.07.2017
odpovědět 
 Re: Top rope Tisá
Spíš si se měl zeptat,zda ti někdo nedoporučí nějakou pěknou lehkou zajišťenou cestu tu bych ti i klidně rád poradil,ale lézt TR fakt ne,to lez spíš na umělce a nebo sportovky
Aldaa09:35:52 11.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Tisá
To je fakt, musime to chovani lezcu radne normalizovat!
09:45:11 11.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Tisá
Naopak doporučit nějakou těžší, on se příště už ptát nebude.
11:58:24 13.07.2017
odpovědět 
   Re: Top rope Tisá
uplně vpravo na Hřebenovkách - Olymp, slaňák je dobře na kraji. Do něj dvě presky a lezeš šestku a sedmu, bezpečně. v malých tiských každý druhý polomasiv.
Ben08:41:30 15.07.2017
odpovědět 
    Re: Top rope Tisá
Tisá je Přírodní památka kde je lezení povoleno jen se souhlasem CHKO. Táhněte s nacvičováním jinam!
Pidla18:00:12 15.07.2017
odpovědět 
    Re: Top rope Tisá
A na Olymp jde lézt bezpečně i bez TR tam jdou v pohodě smyčky
Aldaa21:08:02 15.07.2017
odpovědět 
   Re: Top rope Tisá
A jaky drsny "trest" si pro nej osud pri TR lezeni tezke cesty ma pripravit?
13:26:58 15.07.2017
odpovědět 
    Re: Top rope Tisá
Asi tak půl metrovej pád do lana
Aldaa21:03:29 15.07.2017
odpovědět 
    Re: Top rope Tisá
Asi tak půl metrovej pád do lana
 Aldaa22:00:18 15.07.2017
odpovědět 
 Re: Top rope Tisá
V případě shledání zakázaného jednání a porušování rozhodnutí vydané Správou CHKO Labské pískovce. Tj. především lezení na mokré skále a ničení povrchu skály lezením "na rybu". Prosím neprodleně informujte obecní úřad Tisá na tel: 475 222 439, nebo přímo starostu Ing. Jiřího Jandáska 724 302 695.

V případě neustálého porušování vydané výjimky k horolezecké činnosti bude muset obec Tisá v rozhodnutí platné od ledna roku 2018 omezit činnost vedoucí k devastaci skal na jejím území.
Obecní úřad Tisá10:41:31 16.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Tisá
Uznávám,že jako lezce by mě to mrzelo(sem tam pečenej vařenej),ale pokud to jinak nepůjde, nedá se nic dělat, snad si to všichni uvědomí a hlavně němečtí lezci!!!!!
Aldaa20:46:58 16.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Tisá
svělý, můžem starostu spamovat sprostejma smskama :))
pornoherec21:05:46 16.07.2017
odpovědět 
   Re: Top rope Tisá
Muzeme mu poslat obrazky nahyh baby a tak :D Nebo mozna i nahe kluky :D
10:17:38 17.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Tisá
Takže když uvidím, jak nějaký děstký tábor od Oliváče, Benešáka apod. brousí soleniště s horním, tak mám volat?
Lesník11:31:15 17.07.2017
odpovědět 
   Re: Top rope Tisá
Ano.
08:35:30 22.07.2017
odpovědět 
    Re: Top rope Tisá
Volat Oliváče? Nebo Benešáka? :D
17:15:35 28.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Tisá
Budeme se udávat za daně, účtenky, za lezení na rybu a pak i za nechraněný styk, když bude mít rodina dvě děti. Vítejte v Číně!
M. Jech13:18:46 17.07.2017
odpovědět 
   Re: Top rope Tisá
Presne. Uz ted me serou s tim udavanim za vrazdy a kradeze a ted do toho jeste tohle.... fakt ne!
08:38:04 22.07.2017
odpovědět 
  Re: Top rope Tisá
Pane Jandásku,
divím se že nemáte jako starosta nic jiného na práci než hlídat prohřešky horolezců. Nicméně kdo porušuje pravidla v Tisé je přeci známo. Ondra Beneš a Edita Vopatová z Kovárny zde provozující dětské tábory již několik let, byli i v televizi. A další horoškoli i z Prahy a Ústí n.L. Stačí si projet jejich nabídky na internetu.
Nebyl jste ovlivně při přidělovaní posledních volných parcel v Tisé
00:54:36 22.07.2017
odpovědět 
   Re: Top rope Tisá
A nejak si zapomnel na stovky dalsich lezcu... Zlodej krici chytte zlodeje. Zajimave, kolik agresivnich prispevku vyvola zadost zastupitela o dodrzovani previdel, kdyz nekdo dorazi na navstevu k nim domu.
08:41:32 22.07.2017
odpovědět 
   Re: Top rope Tisá
Do Tisé jezdí desítky oddílových horoškol včetně naší. Naprostá většina, co jsme mohl pozorovat, takové prasárny nedělá. Právě proto, že jsou to klasické horoškoly, a ne outdoorová komerce.
Kuba Turek23:33:04 23.07.2017
odpovědět 
 Tisá
Ahoj,dá se prodloužit zábradlí na vyhlídce,aby jsi neprasil skálu,např.R.U.R.
Jéňa11:06:09 17.07.2017
odpovědět 
  Re: Tisá
Tady nejde o udávání ty troubo,ale když se leze 2hodiny po celodenním dešti,tak to není úplně dobrý ne?
Aldaa21:21:43 17.07.2017
odpovědět 
   Re: Tisá
podle některých jedinců to je ok - naopak kdo si myslí opak je zpátečník, rasista a xenofob - a písky je potřeba dojistit, jinak se tahle mikroagresivita na sněhových vločkách nepěkně podepíše a budou smutní :(
07:05:22 18.07.2017
odpovědět 
    Re: Tisá
Tak,tak sem holt rasista a xenofob
Aldaa 08:13:46 18.07.2017
odpovědět 
     Re: Tisá
A bojler homofoby
08:48:06 22.07.2017
odpovědět 
 adminům
další názorná ukázka toho, jak vypadá diskuze, kde může přispívat každej. Dole někdo vážně napíše co a jak a pod tim se to plevelí nesmyslama, který by tam nejspíš nebyly, kdyby byla diskuze nastavená jinak.
Fakt admini neuvažují o změně?
T.15:07:32 22.07.2017
odpovědět 
  Re: adminům
Tak jdi sam prikladem...
15:34:33 22.07.2017
odpovědět 
  Re: adminům
Uvažují.
 Standa17:12:32 22.07.2017
odpovědět 
   Re: adminům
Dík, v tom případě palec nahoru. O celkovém upgrade už jsem slyšel, máte nějakou časovou představu, kdy by k tomu zhruba mělo dojít?
T.00:13:23 23.07.2017
odpovědět 
    Re: adminům
No nevím co chceš omezovat. Pročetl jsem si jednotlivé příspěvky a jednoznačně z nich vyplývá, ze většina lidi TR na písku nepodporuje. Což je pozitivní výstup. Ano, některé komenty jsou hrubší, ale já tam fakt žádnej problem nevidím. Spíše vidím problem v potřebě něco regulovat.
Element11:02:52 23.07.2017
odpovědět 
     Re: adminům
Rad bych omezil vsechny nazory, ktere se mi nelibi, protoze jsou spatne.
10:10:01 24.07.2017
odpovědět 
      Re: adminům
Proč už jsi to tedy (na svým webu samozřejmě) dávno neudělal?
honza10:55:06 24.07.2017
odpovědět 
     Re: adminům
Ať nedojde k mýlce: měl jsem na mysli většinu odpovědí pod příspěvkem Obecního úřadu Tisá a níže.
T.07:05:41 25.07.2017
odpovědět 
      Re: adminům
Ani tam žádný problem nevidím, střet dvou názoru - hlásit to ve jménu dobra versus nejsem ten kdo hlásí autoritam každý prd. A oba přístupy ma své zastánce. Myslim, že tam hledáš něco co tam není, nebo je a já to nevidím. Pro me je pořad cennější překousnout i hrubé a někdy i agresivní komentáře, než ve jménu dobra regulovat svobodu slova. Ono se to strašně rychle zvrtne a ty první jsou semleti jejich následovníky.
Element20:03:26 25.07.2017
odpovědět 
    Re: adminům
Anonymni typek, ktery pleveli v kazde diskuzi, vola po zmene diskuze.. Zajimave.
18:01:20 23.07.2017
odpovědět 
     Re: adminům
Ano, volám a zdaleka ne poprvé: Jakmile nepůjde diskutovat anonymně, zatleskám.
Na druhou stranu, dokud na vážně míněná slova může kdokoli reagovat plevelením (tím nemyslím Tvůj příspěvek), nebudu se podepisovat jinak než iniciálkou. Tobě doporučuji totéž, protože pokud bysme se náhodou zakecali, jak poznám, s kolika lidmi bez jakéhokoli identifikačního znaku mluvím? Ale je to samozřejmě Tvoje věc, zatím je to tu ani ne divoký západ, často spíš jen taková žumpa.
Kvalitní diskuze vyžaduje jak pravidla, tak moderátora.
T.07:19:32 25.07.2017
odpovědět 
      Re: adminům
Kvalitní diskuse je dána především kvalitními diskutéry. Anonymními i podepsanými.
Kuba Turek08:55:10 25.07.2017
odpovědět 
       Re: adminům
V tom se shodnem, ale pokud do rovnice určitého množství kvalitních příspěvků přibude nezanedbatelný množství trollovin nebo řečí mimo mísu, celková kvalita diskuze prostě klesá. A spoléhat se na to, že většina lidí ctí stejná nepsaná pravidla, prostě nemá smysl.
Btw: jsem rád že už (nebo aspoň teď) nejsi apriorně proti myšlence, že anonym může být v diskuzi o.k., pokud mluví k věci.
T.14:50:05 26.07.2017
odpovědět 
        Re: adminům
Proti anonymní diskusi jsem nikdy nebyl, nikde to v mých diskusních příspěvcích nenajdeš, protože si to ani nemyslím.

Ovšem záleží na kontextu - pokud použiješ argumenty osobní či k osobě, nebo dokonce žádáš o odpověď, vždy se představíš.

Anonym má morální právo na anonymitu, pokud by mu sdělení faktu nebo názoru fakticky ublížilo, a při tom je toto sdělení ve veřejném či skupinovém zájmu.

Anonym může mimo tyto případy anonymně psát do diskusí, ale musí počítat s tím, že jeho argumenty mají nižší váhu, než argumenty podepsaných diskutérů.
Kuba Turek15:23:10 26.07.2017
odpovědět 
         Re: adminům
Neříkám, že jsi někdy byl proti anonymní diskuzi, ale už jsem Tě za posledních pět šest let (jen) několikrát viděl shazovat naprosto věcné názory od lidí, kteří nepoužívají žádný podpis. Ale nechci se o tom přít, myslim že to není třeba.
Co si rozhodně nemyslím, že podepsanej argument má apriorně větší váhu než nepodepsanej. V nějakým ohledu pochybnej argument může být stokrát podepsanej a prostě ho kolikrát převálcuje jasně podanej fakt, třeba nepodepsanej.
A co se morálního práva na anonymitu týče: zní to pěkně, ale je to spíš Tvůj subjektivní postoj, na kterém se nemusíš shodnout s každým. Ve skutečnosti, co jsem tak občas viděl, tu panuje dost velká pluralita názorů. Někdo to může mít nastavené tak, že je sice ochoten vážně a věcně diskutovat, ale dokud diskuze nemá jasně stanovená pravidla a je to tu kolikrát samej troll, tak se prostě podepíše nějakým nickem nebo vůbec. Jiný to bude brát tak, že co není zakázáno... Dalších x to bude mít nastavené na x způsobů a když není jasně řečený za co dostane kdo smáznutí/blokaci apod., tak se není co divit. Subjektivita obyčejných uživatelů je ale fuk, hlavní je, jakou představu o diskuzním prostoru má webmaster, tak to vždycky bylo a bude.
T.23:27:52 26.07.2017
odpovědět 
          Re: adminům
Jasně že praxe se odlišuje od teorie. To co jsem psal výše, samozřejmě platí obecně - jako diskusní postulát ve veřejném prostoru. Diskutovat o tom můžeš, zpochybňovat také, ale to je tak asi všechno. Diskusní pravidla byla formulována už před mnoha tisíci lety písemně v Egyptě a precizována před třemi tisíciletími v antice, a jejich kořeny jistě sahají ještě hlouběji do historie. Mají své opodstatnění, protože usnadňují lidem komunikaci.
Kuba Turek00:31:45 27.07.2017
odpovědět 
           Re: adminům
Ok, to je sice pěkný, ale když už to bereš takhle, nezapomínal bych na průřezové a průběhové složky sociokulturních norem. Vyplývají z nich další veličiny, jako např. subkultura, sociální realita aj. Nic nezpochybňuji, jen rozšiřuji hledisko na věc (a vlastně mi přijde, že v tomto ohledu fakt není o čem diskutovat).

Nicméně pro Diskusi a komentáře tady na lezci budou zásadní diskuzní (a dost možná, že především technická) pravidla, která postulují jeho webmasteři. Pokud se tu díky nim začne diskutovat jako v antickém Řecku, poseru se štěstím :-)
T.11:09:51 27.07.2017
odpovědět 
            Re: adminům
Takže jako ve starém Řecku. Filozofové diskutují o ideálním světě a v reálném světe mluví zbraně, které oni filozofové konstruují :-)
Kuba Turek12:02:09 27.07.2017
odpovědět 
            Re: adminům
No vidíš, plevelis diskuzi tématem mimo mísu, ačkoliv rádoby chytrý, přitom o ničem. Delas z něčeho co nic není, ale je faktem, ze probíhají nabory budoucích 'ochrancu' internetu, na základě boje proti nenávisti. Takže se neboj, přichází doba realizace i tvých nápadu na ochranu dobra. My si ten zapadackej socialismus rozvracet nedáme.
07:08:54 28.07.2017
odpovědět 
             šetříš duchem, šetři i dechem
Jak to vnímáš je Tvoje věc. Webmasterovi můj dotaz za odpověď stál a o nic víc mi nešlo.
T.14:02:36 28.07.2017
odpovědět 
              Re: šetříš duchem, šetři i dechem
T., šetři puchem.
16:31:08 28.07.2017
odpovědět 
   Re: adminům
Propojit s facebookem ;-)
Bída14:19:39 24.07.2017
odpovědět 
    Re: adminům
Si děláš kozy, ne? Tohle je jedno z nemnoha míst, kam ta sračka ještě nepronikla; divili bychom se pak všichni, kam může klesnout kultura projevu.
D.23:41:46 24.07.2017
odpovědět 
     Re: adminům
Kultura projevu zde v diskuzích a komentářích už níž klesnout nemůže.
Trojkař10:36:48 25.07.2017
odpovědět 
      Re: adminům
...by ses divil...
Kuba Turek10:58:18 25.07.2017
odpovědět 
       Re: adminům
stačil by filtr na odstranění příspěvků vybraných blábolistů
dominik09:22:27 27.07.2017
odpovědět 
    Re: adminům
Nevadz pocity by mely korelovat s obsahem, tak bych prosil krom ruznych lajku , srdicek, dodat tlacitko "seres me"
l.15:00:21 27.07.2017
odpovědět 
     Re: adminům
A status vzdálený nepřítel :-D
Bída07:55:50 28.07.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192417)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (20)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (17)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi