Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Olberg lezecká stěna - Blansko
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foto dne: varan a komoda28.07.2017
Ten chlap svádí s tou cestou těžkej fight.
 Re: Foto dne: varan a komoda28.07.2017
Ano, téměř jako každá fotka osobitých fotografů pod značkou lezec.cz má i komodské varaňátko neskute
  Re: Foto dne: varan a komoda30.07.2017
Vo fotku nejde. De vo toho chlapa na ní. Ten mě jednou zřezal tak, že sem skončil se šroubama v noze
  Re: Foto dne: varan a komoda30.07.2017
Simon Carter, vynikající australský fotograf, prý ve své monografii vyzdvihuje dokumentární rozměr s
   Re: Foto dne: varan a komoda30.07.2017
Ano, v tom případě jsi ty a spol. vrcholnými představiteli postkomunistického realismu v lezecké fot
   Re: Foto dne: varan a komoda30.07.2017
Jirko, chtěli jsme přece do party nějakého profesiálního fotografa. Tady Bída vypadá že tomu rozumí
    Re: Foto dne: varan a komoda31.07.2017
Jezdím jen s lezci.
     Re: Foto dne: varan a komoda31.07.2017
Ty ses fakt zoufalec :D
  Re: Foto dne: varan a komoda31.07.2017
Bido, dělá to na mne dojem jakési osobní nevraživosti, ale mohu se mylit a jde o takové kamaradske p
   Re: Foto dne: varan a komoda31.07.2017
Je fakt, že to není poznat. "Až tě potkám, tak utíkej!" by možná bylo výstižnější :-D
    Re: Foto dne: varan a komoda02.08.2017
Napsal analni sportovec...
     Re: Foto dne: varan a komoda02.08.2017
Napsal hrdina.

 Kras a voda28.07.2017
Neví někdo kolik je vody u Hřebenáče v Krasu??
 Re: Kras a voda28.07.2017
Tipujem, že na šnorcheľ...
  Re: Kras a voda29.07.2017
Včera byl po dešti potok, ale to rychle opadne, takže dnes by to mělo být už v pohodě.

 styl přelezu vícedélky28.07.2017
když lezu vícedélku a v jedný dýlce spadnu, sjedu ke štandu, parťák to dá čistě a já za ním na TR už taky, je to styl pp? postřehl jsem, že někteří si uznávají takový přelez PP je tak správně?
 Re: styl přelezu vícedélky28.07.2017
myslim ze styl kterym preleze druholezec se nehodnoti (to by adamkuv prelez dawn wall byl pak styl j
  Re: styl přelezu vícedélky28.07.2017
Takze kdyz nejtěžší dylku za 9 vyleze kamos a ja to treba vyjumaruju tak ofiko porad team flash? To
   Re: styl přelezu vícedélky29.07.2017
Ne, týmovej přelez to je když se střídáte - prvolezec leze čistě (RP, PP, OS, F) a druholezec sice T
  Re: styl přelezu vícedélky29.07.2017
Vždycky jsem myslel že flash se týká přelezů, kdy lezu cestu a mám k ní předem nějaký usnadňující in
   Re: styl přelezu vícedélky01.08.2017
jo mas pravdu, myslel jsem to tak ze prvni spadne, druhy vyleze vkuse, pak je to flash
    Re: styl přelezu vícedélky01.08.2017
dík, už jsem myslel... ;-)
 Re: styl přelezu vícedélky29.07.2017
Mne by hlavne zajimalo: proc to resis?

Urcite tak nejak vnitrne tusis, jestli jste ji
  Re: styl přelezu vícedélky29.07.2017
Myslim ze kdyz dylku za 9 vyleze prvolezec na flash pote co ja jsem v ni spadl a pak ji vylezl tr ta
   Re: styl přelezu vícedélky29.07.2017
rozebrany to nikde neni protoze lezci u kterych na tom skutecne zalezi to lezou cele na prvnim. u os
    Re: styl přelezu vícedélky29.07.2017
děkuji za erudované vysvětlení...
     Re: styl přelezu vícedélky01.08.2017
já si to píšu většinou takto: jelikož kamoš neleze tak dobře, tak za mnou těžký délky vetšinou sem
      Re: styl přelezu vícedélky01.08.2017
zdar jasný a když chci dát cestu kde jsou dvě dýlky za 9 a rozdělíme s kámošem síly tak, že každý dá
      Re: styl přelezu vícedélky01.08.2017
ještě k tvýmu příspěvku, kdybysme šli do extrému, co kdyby tvůj kámoš v tý 6 délce sednul?:)předpokl
       Re: styl přelezu vícedélky01.08.2017
kdyby v tý délce za 6 sednul, tak je bez večeře. ale k příspěvku výše - pokud bych lezl cestu kde js
       Re: styl přelezu vícedélky01.08.2017
Já beru jako OS-team když se poctivě střídáme a prvolezec dá vždycky dýlku na OS. Přelez druholezce

 Stena pisek - bouldrovka25.07.2017
Jak to vypada v pisku na stene na potrenovani v jednom? Je v ramci steny nejaka funkcni bouldrovka, jsou tam nejake listy/kamus/hrazda? Dik
 Re: Stena pisek - bouldrovka25.07.2017
Chlape, asi myslíš Písek s velkým P. Fakt jsem docela přemýšlel co tím chceš říci.
  Re: Stena pisek - bouldrovka26.07.2017
Myslím že se to dá pochopit okamžitě...v Písku bouldrovka je prakticky o ničem.

 Eiger v létě25.07.2017
Čau, chtěl bych se zeptat, zda se leze severka Eigru i v létě nebo je lepší počkat na jarní firn. Napadá mě, že tam v létě nebude tolik sněhu, takže to bude těžší a bude asi létat více kamení, nicméně nebude ve stěně taková kosa :) Díky za info
 Re: Eiger v létě25.07.2017
Radši pod nulou v duchu, než při +10 celej mokrej
  Re: Eiger v létě25.07.2017
v suchu
 Re: Eiger v létě26.07.2017
Bílý pavouk.
 Re: Eiger v létě26.07.2017
Zalezi co chces lizt. Treba na Deep Blue Sea je idealni podminka ted, respektive az prestane chcat :
 Re: Eiger v létě26.07.2017
Severka se leze v létě i v zimě. V létě je to dost šrot, sněhu málo, ale dá se. V zimě to bude asi l

 Prosím o radu-vysvětlení.24.07.2017
Mohl bych požádat o vysvětlení, co znamenají písmena : F. P. K. a hvězdička na konci tabulky u databáze cest? Díky předem.
 Re: Prosím o radu-vysvětlení.25.07.2017
fotky k cestě, počet přelezů, komentáře
  Re: Prosím o radu-vysvětlení.25.07.2017
a hviezdicka - hodnotenie cesty
   Re: Prosím o radu-vysvětlení.25.07.2017
Děkuji.
 Re: Prosím o radu-vysvětlení.26.07.2017
Ten dotaz se tu pravidelne opakuje. Napadne uz admina to dat jako vysvetlivku na strance, na proklik
 Re: Prosím o radu-vysvětlení.27.07.2017
Tady se za posledních 10 let nic nezměnilo. Pochybuju, že se tím bude někdo z adminů zajímat. Je to
  Re: Prosím o radu-vysvětlení.27.07.2017
Admini věří v přirozenou inteligenci lezců., kteří když si rozkliknou cestu, tak vidí, že počet fote
   Re: Prosím o radu-vysvětlení.27.07.2017
Pokud je pro web admina pridani kratkeho textu na stranku prace na celou noc, tak to potom jooo.
   Re: Prosím o radu-vysvětlení.27.07.2017
souhlas...vždyť je to zjevné co to znamená. web sice nijak dopředu nejde, ale aspon si nemusíme zvyk
    Re: Prosím o radu-vysvětlení.27.07.2017
Co je to admin:-)
    Re: Prosím o radu-vysvětlení.28.07.2017
A taky žije tahleta rubrika... Takže všecho funguje podle plánu! :-)
   Re: Prosím o radu-vysvětlení.28.07.2017
Ono občas popřemýšlet není na škodu, pamatuji se, když jsem nad tím kvizem přemýšlel a chvilku mi to

 foto dne23.07.2017
jen přiskočit : )
 Re: foto dne23.07.2017
z náskoku se nesmí nastupovat. hezky staticky! :))

 Labak Levy breh pruvodce20.07.2017
Ahoj, da se nekde koupit pruvodce na Labak Levy breh? A na kterem brehu je podle vas lepsi lezeni?
Diky
 Levy breh pruvodce20.07.2017
Příští týden obchodech HUDY sport ČR.
 Re: Labak Levy breh pruvodce26.07.2017
oboje mají svoje. na pravej odpoledne v létě smaží slunko. tekže pravej je dobrej na podzim třeba. l

 Korno - přístup20.07.2017
Opakování je matkou moudrosti. Ze zdejšího průvodce:

Od nádraží v Srbsku (parkoviště je od nádraží až po šraňky) a pěšky stále dál cestou podél kolejí za přejezdem (ulice K císařské rokli). U hradla (Korno) přejít koleje a za nimi příkopem

 sekani chytu19.07.2017
je treba zabit sekala
 Re: sekani chytu19.07.2017
záleží jak se na to díváš.Budeš mít 50-ti metrovou cestu za 5-6.Ale dva-tři metry z toho budou za na
  Re: sekani chytu20.07.2017
to se vetsinou psalo jako A1 a doprostred se dal jeden nyt, kde ses chytil vlastniho presa, a ejhle
  Re: sekani chytu20.07.2017
no tohle, co se tam objevilo určitě nepoleze nikdo. je to tak lámavé, že se to po pár přelezech ošla
  Re: sekani chytu21.07.2017
Tak ty 2-3m přehákuješ a napíšeš si A0 nebo pověsíš pytel. Lízt aspoň pro mne znamená vyřešit problé
   Re: sekani chytu21.07.2017
Ok, a teď když se zkusíš několikrát nadechnout a vydechnout a nechat tam jen to co je rozumný, tak..
    Re: sekani chytu21.07.2017
neee.. rek to celkem dobre a jasne...
   Re: sekani chytu21.07.2017
Ty vole to je snad nejakej mistni folkror, navazet se neustale do Karesaka. Nejdriv za Prosecnici a
   Re: sekani chytu a kvalita oceli21.07.2017
Mistre lezče, jsi mě normálně rozesmál:-) Za prvé mi je úplně jedno, zda někdo něco po mě přeseká, č
  Re: sekani chytu21.07.2017
Ad Dusan: Ty ses teda dobrej jetel..
   Re: sekani chytu22.07.2017
Já vím, kdo tu seká. Jmenuje se Karesch :-)

1   ...   217   218   219   220   221   222   223   224   225   226   227   228   229   230   231   232   233   234   235   236   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 styl přelezu vícedélky
když lezu vícedélku a v jedný dýlce spadnu, sjedu ke štandu, parťák to dá čistě a já za ním na TR už taky, je to styl pp? postřehl jsem, že někteří si uznávají takový přelez PP je tak správně?
mravenec09:45:06 28.07.2017
odpovědět 
 Re: styl přelezu vícedélky
myslim ze styl kterym preleze druholezec se nehodnoti (to by adamkuv prelez dawn wall byl pak styl jumar :)). pokud prvolezec spadne a sjede na stand tak to klidne muze byt flash, alespon z logiky veci
ondra11:01:35 28.07.2017
odpovědět 
  Re: styl přelezu vícedélky
Takze kdyz nejtěžší dylku za 9 vyleze kamos a ja to treba vyjumaruju tak ofiko porad team flash? To bych si neuznal asi kdyby byly dve dylky za 9 a kazdy z dvojky by dal jednu tak je to ok. Je tohle nekde rozpitvany?
M19:59:12 28.07.2017
odpovědět 
   Re: styl přelezu vícedélky
Ne, týmovej přelez to je když se střídáte - prvolezec leze čistě (RP, PP, OS, F) a druholezec sice TR, ale taky volně tj. TR, ale za presky se nechytá, v laně nevisí atp.
Béda00:12:03 29.07.2017
odpovědět 
  Re: styl přelezu vícedélky
Vždycky jsem myslel že flash se týká přelezů, kdy lezu cestu a mám k ní předem nějaký usnadňující info, prohlédl jsem si ji ze slanění, někoho jsem v ní viděl apod., ale ještě s ní přímo nemám zkušenost, tedy lezu ji poprvé. Bere se to jinak?
T.20:48:12 29.07.2017
odpovědět 
   Re: styl přelezu vícedélky
jo mas pravdu, myslel jsem to tak ze prvni spadne, druhy vyleze vkuse, pak je to flash
ondra09:42:58 01.08.2017
odpovědět 
    Re: styl přelezu vícedélky
dík, už jsem myslel... ;-)
T.10:34:09 01.08.2017
odpovědět 
 Re: styl přelezu vícedélky
Mne by hlavne zajimalo: proc to resis?

Urcite tak nejak vnitrne tusis, jestli jste ji tymove fakt jakoze Vylezli (s velkym "V"), nebo ne. Svoji cast vis tutove.

Treba Ti spolulezec kecal, a hakoval to na druhym za presa. Nebo to vylezl lip nez Ty ... nikdy se to nedozvis. Pokud Ti jde o body v denicku, tak si to ted hned zapis. A pokud Ti jde o to, abys mel cisty svedomi, tak si to zapis jenom tehdy, pokud budes mit cisty svedomi.
Nebo si to nepis do denicku vubec, a vis co? Taky se nic nestane.

Vic diskuze si podle mne tenhle dotaz nezaslouzi, je to, podle mne, hodne na hranici troll-dotazu :)
jikos01:55:24 29.07.2017
odpovědět 
  Re: styl přelezu vícedélky
Myslim ze kdyz dylku za 9 vyleze prvolezec na flash pote co ja jsem v ni spadl a pak ji vylezl tr tak bych si to zapsal tr team flash a v pripade pavla blazka jumar nevite kde je to nekde podrobne rozebrany?
08:56:34 29.07.2017
odpovědět 
   Re: styl přelezu vícedélky
rozebrany to nikde neni protoze lezci u kterych na tom skutecne zalezi to lezou cele na prvnim. u ostatnich hobiku je to sumak a maximalne podvadis sam sebe. je to takova hra jenom...
20:49:55 29.07.2017
odpovědět 
    Re: styl přelezu vícedélky
děkuji za erudované vysvětlení...
mravenec21:28:08 29.07.2017
odpovědět 
     Re: styl přelezu vícedélky
já si to píšu většinou takto: jelikož kamoš neleze tak dobře, tak za mnou těžký délky vetšinou sem tam hákuje, jak mu to jde a jak se mu chce trápit. já když dám těžký délky OS, a některou lehčí leze kamoš na prvním, tak si to pak do deníku dám, že sem to dal os, pač nepočítám, že když sem osnul třeba dvě délky za 8, tak bych spadl v délce za 6, kterou tahal kamoš. kamoš to má na salámu a nic si nezapisuje a já si to píšu hlavně pro sebe
09:02:29 01.08.2017
odpovědět 
      Re: styl přelezu vícedélky
zdar jasný a když chci dát cestu kde jsou dvě dýlky za 9 a rozdělíme s kámošem síly tak, že každý dáme jednu, tak přece ten druhý tu dýlku může klidně jen vyžumarovat, nebo háknout, to že to nevyleze čistě na TR přece neznamená, že to není vylezený volně, je tak?lezbě zdar
mravenec10:35:27 01.08.2017
odpovědět 
      Re: styl přelezu vícedélky
ještě k tvýmu příspěvku, kdybysme šli do extrému, co kdyby tvůj kámoš v tý 6 délce sednul?:)předpokládám že neřešíš...
mravenec10:38:27 01.08.2017
odpovědět 
       Re: styl přelezu vícedélky
kdyby v tý délce za 6 sednul, tak je bez večeře. ale k příspěvku výše - pokud bych lezl cestu kde jsou dvě délky za 9 a nelezl bych je obě OS (flash), lezl bych jen jednu a druhou na TR, tak by záleželo, jestli bych v tom TR sednul. kdyby ne, tak bych si to asi zapsal flash, ale nejspíš bych lezl obě těžký jako první a kdybych to chtěl mít čistě přelezený PP, tak bych se nechal spustit, stáhnul lano a dal si to znova. ale v horách se mi nechce nacvičovat, není na to čas ani energie. když to vyjde, tak je to OS, když ne tak AF (s odsednutím v těžkým např.)
12:17:40 01.08.2017
odpovědět 
       Re: styl přelezu vícedélky
Já beru jako OS-team když se poctivě střídáme a prvolezec dá vždycky dýlku na OS. Přelez druholezce neřeším (často má bágl, takže je někdy i dost znevýhodněnej - komíny). Těžký/klíčový dýlky leze ten, na koho to vyjde, nebo ten, kdo je v dané problematice lepší.
pavelll12:38:51 01.08.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi