Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 26.Janošová 10352 27.M 10350 28.Čech 10331 Bouldry: 26.Jurečka 9775 27.Pail 9750 28.Ďurech 9706 Hory: 24.Opice 2510 25.Moravcová 2460 26.Magič 2438
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English spaní v Zittauer 03.08.2017 Nevíte někdo, jak je to se spaním v Zittauer (Jonsdorf, Oybin)? Mají tam někde povolený bivaky jako v Sasku, tolerovaný placi, nebo je lepší si odjet zpátky k nám?
  Re: spaní v Zittauer 03.08.2017 povolený nebo oficiálně tolerovaný plac tam nikde není. lze tam samozřejmě fungovat v režimu "i
    Re: spaní v Zittauer 03.08.2017 V DE muzes jeden den spat legalne v aute, pak musis odjet. Pripadne bez stanu kdekoliv "v priro
      Re: spaní v Zittauer 03.08.2017 dotaz jsem pochopil tak, že tazatel nechce dělat vlny a chce se podřídit místním zavedeným psaným i
  Re: spaní v Zittauer 03.08.2017 Pěkné místo na přespání je přímo na hraních s ČR na Krkavčích kamenech. Je to kousek od Nonnenfelsen
    Re: spaní v Zittauer 03.08.2017 no, to jsem myslel tím "pod F." na české straně plácek a ohniště, deset metrů od hranice.
      Re: spaní v Zittauer 04.08.2017 oheň v lese je zakázaný i u nás. a na oybině jsou jinak krásné bivaky, ze kterých nás nikdy nikdo ne
  Re: Foto dne-plajznerčina stěna 02.08.2017 Jo díky opraveno.
Expreska + Šroubovačka 02.08.2017 Ahoj,
chtěl jsem se zeptat na způsob cvakání kruhu - často vídám kombinaci šroubovačka + 1x expreska. Je v tom nějaký fígl proč to tak tolik lidí dělá? Osobně mi příjde 1* šroubovačka dost bezpečná, případně 2* expreska proti sobě - to si zase nech
  Re: Expreska + Šroubovačka 02.08.2017 Kombinace karabina se zámkem + preska vzniká většinou v situacích kdy máš u kruhu klepec a chceš pro
  Re: Expreska + Šroubovačka 02.08.2017 Kombinace karabina se zámkem + preska vzniká většinou v situacích kdy máš u kruhu klepec a chceš pro
    Re: Expreska + Šroubovačka 02.08.2017 a jak tam dávali prvovýstupci kruh, když už jen samotným cvakáním karabiny do kruhu hrozí krematoriu
      Re: Expreska + Šroubovačka 02.08.2017 Z navrtáváku se natáhli zavrtali druhý, z toho se zas natááááhli a pak zavrtali kruh. A o zábavu pos
        Re: Expreska + Šroubovačka 02.08.2017 Anebo prostě byli dobří.
          Re: Expreska + Šroubovačka 02.08.2017 ze všech sil dali navrtávák, a pak najebali kruh co nejdál se mohli natáhnout...no pak to cvakej na
          Re: Expreska + Šroubovačka 03.08.2017 To nikdo nezpochybňuje. Byli dobří, pak vyhnali kruh, aby byli ještě lepší...
        Re: Expreska + Šroubovačka 03.08.2017 tohle jsem zažil jen na cestách od Běliny
taky dávám preso a šroubovačku - preso se l
Expreska + Šroubovačka 02.08.2017 Ahoj,
chtěl jsem se zeptat na způsob cvakání kruhu - často vídám kombinaci šroubovačka + 1x expreska. Je v tom nějaký fígl proč to tak tolik lidí dělá? Osobně mi příjde 1* šroubovačka dost bezpečná, případně 2* expreska proti sobě - to si zase nech
  Re: Expreska + Šroubovačka 02.08.2017 běžná pískařská finta těžších klasik. expreska se líp cvaká a líp se do ní cvaká lano, takže se nedá
Lezení s dětmi 01.08.2017 Zdravím všechny a omlouvám se, že píšu stejný text do diskuze i do inzerce, ale čas se mi krátí :)
5.8. - 12.8. mám dovolenou a plánuju s prckem (5 let) někam vyrazit lozit nebo/i boulderovat. Proto bych byl rád, kdyby se našli lidi s dítět
  Re: Lezení s dětmi 02.08.2017 Nepovídejte, že nikdo nelezete s prckama.
  Re: Lezení s dětmi 02.08.2017 Nepovídejte, že nikdo nelezete s prckama.
  Re: Lezení s dětmi 03.08.2017 Promiň, ale takhle formulované nadšenecké kecy asi většina normálních rodičů ignoruje. Tak se nediv,
    Re: Lezení s dětmi 03.08.2017 Podepisuju.
    Re: Lezení s dětmi 03.08.2017 Jedno musím uznat...nechtěl jsem negativní komenty a nebyly a pak jsem si na ně sám naběhl :)
      Re: Lezení s dětmi 03.08.2017 Ale vždyť ti tu lokaci Kuba Turek napsal. V oddílech. Jestli jsem to správně pochopil, tak neměl nam
        Re: Lezení s dětmi 03.08.2017 Tak to se omlouvám za nepochopení a díky za vysvětlení.
          Re: Lezení s dětmi 03.08.2017 To nebylo nic negativního. Jenom se Ti snažím vysvětlit, proč se Ti zřejmě nikdo z rodičů neozve. A
  Re: Lezení s dětmi 04.08.2017 všude v oblastech, kde se bouldruje, se najdou i lehké kameny pro děti (petráč, ostaš,...) o ty boul
frankenjura nejlepší sektory 30.07.2017 Ahoj, chceme se zajet poprvé podívat do Frankenjury. Doporučili byste prosím nějaké ,,must-do" sektory? Vypadá to, že je tam hofo strašně moc a je těžké něco vybrat. Hodnotící kritéria řekněme tahle: obtížnost 7a-7b, buď něco delšího, nebo silové, př
  Re: frankenjura nejlepší sektory 31.07.2017 Zapíchni pravítko do průvodce a když nebude mít požadované cesty ta skála co se otevře listuj dál a
    Re: frankenjura nejlepší sektory 31.07.2017 No a to je prave to na co se tazatel pta, kde je to dle subjektivniho nazoru lidi co tam jezdi dobre
      Re: frankenjura nejlepší sektory 31.07.2017 máš pravdu, měl jsem držet hubu.
mě vždycky jen děsí jak někdo kdo si není schopen po
        Re: frankenjura nejlepší sektory 31.07.2017 Právě že si poradit dokáže, proto se ptá. Už mi to nedalo nezaregovat: jseš prostě neuvěřitelnej kre
          Re: frankenjura nejlepší sektory 31.07.2017 A co jsi ty, když sežereš honění kliků? Když někdo leze na Diebeslochu, tak nenajde jiný podobný sek
      Obcházení kvaků? 01.08.2017 Neuraž se, ale jak bys mohl obcházet kvaky? V průvodcích je přeci téměř vše - od trasy z parkoviště
        Re: Obcházení kvaků? 01.08.2017 no znám i takové. jenže těm nepomůže rada, ty musíš za ruku dovést až pod stěnu. jinak fakt zabloudě
        Re: Obcházení kvaků? 01.08.2017 V Juře snadno. Vypadá to dobře v průvodci a přijdeš pod kvak, nebo také naopak. A vo tom to je ;-)
          Co je kvak? 01.08.2017 A mohl bys definovat, co to kvak je? Musím říci, že do Jury jezdím hodně a pokud jsem před tím věnov
            Re: Co je kvak? 01.08.2017 kvak je takový to co dělají takový ty jako vodní tyhlencty co nejsou úplně vodní protože by se utopi
              Re: Co je kvak? 01.08.2017 Sem znal jednoho Kvaka, dost slusne lezl, fajn synek, kdo vi, kde je mu ted konec :(
                Re: Co je kvak? 02.08.2017 Zničila ho bába a prachy...:-)
                  Re: Co je kvak? 02.08.2017 Kvaka znicily prachy? To si snad ani nedokazu predstavit, to byl vzdycky takovy fajny dredovaty vagu
                    Re: Co je kvak? 02.08.2017 vobčas ma holt vagus kliku a dostane včas rozum...
  Re: frankenjura dobrý 31.07.2017 Jestli chceš delší cesty (minimálně na 70 m lano) v kolmým i převislým, najdi si sektor Roter Fels.<
    Frankenjura špatný 31.07.2017 A proč bych měl sdělovat něco, co stálo moře času, prachů, úsilí, benzínu? Navíc v Juře je čím dál v
      velkorysost 31.07.2017 Snad jsi nezískal dojem, že bych chtěl na toto téma diskutovat? Pokud sis chtěl jen obhájit svůj pos
      Re: Frankenjura špatný 01.08.2017 treba proto aby tim nemusel travit more casu jako ty? proto ze jsme jedna lezecka komunita ktery by
        Re: Frankenjura špatný 01.08.2017 Ty jsi asi dost naivní. Doby, kdy se všichni měli mít stejně dobře už snad jsou definitivně pryč.
          Re: Frankenjura špatný 02.08.2017 Naivni v cem? at ctu jak ctu, jedine co vyplyva z tveho prispevku je "na ostatni kaslu, to co v
        proč křičet na hluchýho 01.08.2017 Ondro, argumenty dobrý, ale mlátíš prázdnou slámu. I mezi českými lezci se najde spousta takových, k
          Re: proč křičet na hluchýho 01.08.2017 No hlavně lezte a pište s láskou :-D :-D :-D
          Re: proč křičet na hluchýho 02.08.2017 jo ja vim... je to jako hrat sachy s holubem... na konci se holub vysere na sachovnici, poshazuje fi
      Právě naopak 01.08.2017 Vždyť je to právě naopak. Tady máš nádhernou možnost ho poslat právě mimo ty sektory, kde si lidi ne
        go west! 02.08.2017 o hezkym vikendu jedine na weisenstein, pak me napadaj jsete vajziky anebo mozna snad vajziky, jinam
          Re: go west! 02.08.2017 Jo jo, když jsem to o tom opaku psal, měl jsem na mysli přesně tento případ :-) Já myslím, že pro n
  Re: frankenjura nejlepší sektory 02.08.2017 za mě:
Schöne Aussicht, Hartensteiner Wand, Weissenstein, Wolfstein, Leienfels, Soranger Wan
    Re: frankenjura nejlepší sektory 02.08.2017 Za mě.....Jeď třeba do Norska,nebo teď natrénuj a jeď si prodloužit léto do Špáňa. Pokud by tě ta Ju
      nakonec dobrý 02.08.2017 jo, to je fakt, jsem zapomněl o kus vejš dodat, že na Roter Fels je v létě dobrý dorazit až po 14h,
      Konečné řešení 02.08.2017 Abendleite, Adamsfels, Affentheater, Ailsbachtaler Turm, Alter Freund, Amphitheater, Andeltodrom, An
  Re: frankenjura nejlepší sektory 03.08.2017 Jezdíme i na méně profláklé a kupodivu místy je to super lezení. Je tam toho strašně moc 800 sektorů
  Re: frankenjura nejlepší sektory 03.08.2017 To je jednoduche v Jure je kvak skoro vsechno :D Pro me kvak je kratke lezeni a v Jure je vetsina se
Kola a spaní v rodellaru 30.07.2017 Zdar, v září chceme jet do rodellaru a uvažoval jsem o tom vzít kolo na restday, máte někdo zkušenosti jestli se tam dají najít nějaké zajímavé trasy na mtb?
A má někdo tip kde se tam dá spát v obytnaku mimo kemp?
  Re: Kola a spaní v rodellaru 30.07.2017 Mimo kemp se tam dá spát na parkále v centru obce,ale spíš asi mimo sezonu.To je tam ale většinou pl
    Re: Kola a spaní v rodellaru 30.07.2017 Pokud se doba změnila, tak leda v tom směru, že lezci z CZ/PL a částečně SK, kteří mají na celkem sl
      Re: Kola a spaní v rodellaru 30.07.2017 Místní nejsou rednecks a tak kromě hadrů je nedojímá ani auto za půl mega od údajných socek. Zda je
        Re: Kola a spaní v rodellaru 31.07.2017 dobrý, chápu, budem v kempu, ale co ta kola?
        Re: Kola a spaní v rodellaru 31.07.2017 dobrý, chápu, budem v kempu, ale co ta kola?
          Re: Kola a spaní v rodellaru 01.08.2017 kolo nech doma vojine, co bys tam s nim delal
          Re: Kola a spaní v rodellaru 01.08.2017 kolo nech doma vojine, co bys tam s nim delal
  Re: Kola a spaní v rodellaru 01.08.2017 jedeš hlavně lézt nebo hlavně na kolo? podle toho si vezmi věci. jestli jedeš hlavně na kolo, tak la
Itálie - Sicilie 29.07.2017 Ahoj, chystáme se na pozdim na lezecký trip přes Itálii na Sicilii. Poraďte prosím oblasti v Itálii, kde se cestou oplatí zalézt. Sperlonga, Amalfi,... co dál? A oplatí se tam zastavovat? Dik moc :)
  Re: Itálie - Sicilie 02.08.2017 My cestou stavěli akorát v Arcu a pak až pod Neapolí u Cosenzi. Další den pak trajekt. Pokud jedete
  Re: Foto dne: varan a komoda 28.07.2017 Ano, téměř jako každá fotka osobitých fotografů pod značkou lezec.cz má i komodské varaňátko neskute
    Re: Foto dne: varan a komoda 30.07.2017 Vo fotku nejde. De vo toho chlapa na ní. Ten mě jednou zřezal tak, že sem skončil se šroubama v noze
    Re: Foto dne: varan a komoda 30.07.2017 Simon Carter, vynikající australský fotograf, prý ve své monografii vyzdvihuje dokumentární rozměr s
      Re: Foto dne: varan a komoda 30.07.2017 Ano, v tom případě jsi ty a spol. vrcholnými představiteli postkomunistického realismu v lezecké fot
      Re: Foto dne: varan a komoda 30.07.2017 Jirko, chtěli jsme přece do party nějakého profesiálního fotografa. Tady Bída vypadá že tomu rozumí
        Re: Foto dne: varan a komoda 31.07.2017 Jezdím jen s lezci.
          Re: Foto dne: varan a komoda 31.07.2017 Ty ses fakt zoufalec :D
    Re: Foto dne: varan a komoda 31.07.2017 Bido, dělá to na mne dojem jakési osobní nevraživosti, ale mohu se mylit a jde o takové kamaradske p
      Re: Foto dne: varan a komoda 31.07.2017 Je fakt, že to není poznat. "Až tě potkám, tak utíkej!" by možná bylo výstižnější :-D
        Re: Foto dne: varan a komoda 02.08.2017 Napsal analni sportovec...
          Re: Foto dne: varan a komoda 02.08.2017 Napsal hrdina.
1
...
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
...
2263
spaní v Zittauer Nevíte někdo, jak je to se spaním v Zittauer (Jonsdorf, Oybin)? Mají tam někde povolený bivaky jako v Sasku, tolerovaný placi, nebo je lepší si odjet zpátky k nám? Jéňa 08:27:24 03.08.2017odpovědět
  Re: spaní v Zittauer povolený nebo oficiálně tolerovaný plac tam nikde není. lze tam samozřejmě fungovat v režimu "indiánském", to jest žádnej voheň, žádnej bordel, žádnej stan. a ne hned na parkovišti, pod kletrštajgem nebo pod masivem hradu, ale třeba v okolí GH (oybin) nebo okolo F (Jonsdorf)by to šlo.
pak je tam na německé i české straně několik kempů a jugendherberků a spousta ferienwohnungů, ale to předpokládám není přesně to, co hledáš, ale zase večer poplavat v olbersdorfském není úplně špatné. Lukas B. 08:51:03 03.08.2017odpovědět
    Re: spaní v Zittauer V DE muzes jeden den spat legalne v aute, pak musis odjet. Pripadne bez stanu kdekoliv "v prirode". 14:25:09 03.08.2017odpovědět
      Re: spaní v Zittauer dotaz jsem pochopil tak, že tazatel nechce dělat vlny a chce se podřídit místním zavedeným psaným i nepsaným zvyklostem, nikoho nechce rozzuřit a nechce to do budoucna pokazit. což beru u turisticky vytížené oblasti hned u hranic a v současné hysterii z imigrace (kdy prostý ossi nečiní rozdílu mezi syřanem a polákem) jako docela fajn přístup. Lukas B. 14:52:33 03.08.2017odpovědět
  Re: spaní v Zittauer Pěkné místo na přespání je přímo na hraních s ČR na Krkavčích kamenech. Je to kousek od Nonnenfelsen. Jinak viz ostatní. ZK 16:41:32 03.08.2017odpovědět
    Re: spaní v Zittauer no, to jsem myslel tím "pod F." na české straně plácek a ohniště, deset metrů od hranice. od auta asi půldruha kilometru. Lukas B. 17:04:51 03.08.2017odpovědět
      Re: spaní v Zittauer oheň v lese je zakázaný i u nás. a na oybině jsou jinak krásné bivaky, ze kterých nás nikdy nikdo nevyhazoval 09:21:14 04.08.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: