Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231136 cest
Nové přelezy:
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Caute, potrebujem vyrazne rozsirit svoju zbierku friendov pred cestou do USA. Friendy som naposledy kupoval pred 10 rokmi, takze vobec nemam prehlad, ktore su dobre a ktore nie. Je mi jasne ze BD su top, comu aj zodpoveda cena. Su skutocne o tolko lepsie
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
vloni stahovali celé šarže Camů, takže s jestli je BD top nevím, nevím (selhávaly jim i jumary a sta
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Jo, asi bych je mel namazat a pak se snad rozhodi. Jinak do toho jednoho kouby sem hodil na Borni 5m
   Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Mam jak Kouby, tak BD. Rozdil mezi Koubou a BD je obrovsky. Rozsah, manipulace, schopnost nevytrhnou
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Potvrzuji. Mám přesně stejnou zkušenost.
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
U starsich friendu od Kouby to docela plati, rada Flex i Manta zadna velka slava.

Al
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.09.08.2017
Souhlas. Kvalita BD je o dost výš než Kouba. Permony jsou na tom nejlíp, ale taky mají svoje mouchy
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Mam starsi friendy od Kouby (Manta) coz je vlastne identicke jako RockEpire (aspon bejvavalo) a BD C
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Osobně bych nebral ani jedny, BD dělá teď poměrně dost věcí v číně (proto toho za poslední roky taky
   Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Je take otazka, co chce tazatel v USA lezt a jak. Pokud jede na hakovacky, tak bych ty DMM nedoporuc
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Bez toho ocka se tak blbe zakladaj pri jakymkoliv lezeni, ze je lepsi je radsi rovnou hodit dolu, ne
     Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
To nevim, to bude take uz dost o zvyku ne? Ale hlavni problem nastane kdyz ho uz zalozis. Sednes si
      Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Britove to mají fakt vychytané! Pokud bych chtěl s očkem sahl bych asi po Wild counry. Já nevím jak
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.09.08.2017
Je to tak DMM jsou na hákování fakt špatný a těch pár cm rozdílu (žebřík do smyčky nebo do pevného o
     Re: Mensi Friendy na pisek09.08.2017
Kdyz uz je tu ta rec i o malych friendech... Ma nekdo zkusenost s ruznymi hejbatky o velikostech men
      Re: Mensi Friendy na pisek09.08.2017
BD C3 i X4 v malých velikostech jsou super, ale člověk se musí naučit tomu věřit :-)
      Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Tlamu jsem nehodil ani do jednoho, zkoušel jsem si založit jakty malý BD tak ballnuty a z obojího js
       Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
To je dobry argument. Nakonec je asi nejlepsi mit oboji, jen to teda chce prachy... Treba na zulu a
        Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Jako, našinec je dilematu, jestli si vzít na Sušky nebo na Panťák frendy nebo ořechový koule naštěst
         Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Ja tu pobliz bydlim a na ceskem pisku jsem toho az tak moc nenalezl, takze smyckovat ani moc neumim
          Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Aha.. Nemyslel jsem ohledy na skálu a na tradici, myslel jsem, že ty sám se bojíš, že ballnut se při
           Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
lezl jsem na tvrdém v Annotu a v Pfalzu a malého frendíka jsem radši vždy posichroval smyčkou. Není
     Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
Alieny? Nic španělského bych už nekoupil. Tím spíš, pokud na tom závisí život.
      Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
Španělský jsou Totemy, ne? Alieny jsou od Fixe. Nebo je Fixe španělská značka?
       Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
ano, fixe je španělská značka. ano, alieny vyrábí stejný majitel
        Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
ještě k těm totemům - to je baskická značka
        Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
Tak to pak jo. Na webu jsem našel nějakou americkou adresu.
         Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.11.08.2017
taky bych to skrýval
          Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.11.08.2017
:)
Chudák malej umaštěnej Španěl se snaží vystupovat jako velký bílý americký gringo, a stejn
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.11.08.2017
tam chybí asi 5 dalších výrobců a cca 10 typů hejbátek.

 Křižák - Materiál07.08.2017
Kdo nechal na Dešťové (vedle Pahorku) nějaké smyce. Za popis vrátím. Možná tam byly již delší dobu, v knížce byl poslední zápis z června. 
 Re: Křižák - Materiál09.08.2017
Ahoj byl jsem na Destovy se skupinkou deti a par veci mi chybi.. Muzes mi prosim poslat Tve tel. cis

 Hledá se parťák06.08.2017
Ahoj, jsem nový v Hradci Králové a hledám někoho nebo klidně celou partu na lezení. Na stěnu ale i do skal. Já sám nsem toho zatim moc nenalezl, ale baví mě to a taky bych tady v HK rád poznal nějaký lidi 😊 Tel. 722 069 787 Tak se nebojte ozva
 Re: Hledá se parťák06.08.2017
zkus treba inzerci na lezec.cz
 Re: Hledá se parťák06.08.2017
Nebo vygoogli nejaky oddily.
 Re: Hledá se parťák07.08.2017
zkus fb: lezení v hradci.
na stěně v HK je nástěnka ona hledá jeho, on hledá ji, on hledá je

 Hledá se parťák06.08.2017
Ahoj, jsem nový v Hradci Králové a hledám někoho nebo klidně celou partu na lezení. Na stěnu ale i do skal. Já sám nsem toho zatim moc nenalezl, ale baví mě to a taky bych tady v HK rád poznal nějaký lidi 😊 Tel. 722 069 787 Tak se nebojte ozva

 Tisá s malými dětmi06.08.2017
Ahoj, můžete poradit kam v Tisé zamířit za lezením, aby tam byl i plácek pro malé děti? Díky!
 Re: Tisá s malými dětmi06.08.2017
Skoro všude. Míst, kde je to děti nevhodné je tam menšina.
 Re: Tisá s malými dětmi07.08.2017
skvely je napr. Anglicky parcik
  Re: Tisá s malými dětmi07.08.2017
záleží jak moc jsou děti malé. třeba stěhovat kočár do parčíku je děsná pakárna. a není tam moc proc

 Průvodce Levý břeh Labské údolní04.08.2017
Jak je možný že se na takovém servru nedoctu o něčem tak skvělém jako je Průvodce na levej. A přitom tu musim koukat dlouho na reklamu na takovej brak jako je Průvodce údajně Top český písek.  Nemůžete se zase vrátit k lezení???????????????
Pr
 Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní05.08.2017
Ale tady máš dostatečné info 1url.cz/BtCQL :-)
 Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní06.08.2017
Důvodem je skutečnost, že průvodce je nedostatkovým zbožím. Např. v Hudáči v Praze na nejmenované po
 Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní06.08.2017
Důvodem je skutečnost, že průvodce je nedostatkovým zbožím. Např. v Hudáči v Praze na nejmenované po
  Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
čemu se divíš? vždyť je to v praze!
  Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
V hospodě U Kosti jich je zatim dost ...
 Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Treba to bude tim ze pruvodce na levej je stejne nic moc jako na pravej.

Dost neprehl
  Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Nepověsil bys třeba někde na webu ukázku přehledného topa nějakého většího labského masivu? Pro jasn
   Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Hele on ten koment ma neco dosebe, ikdyz by nemusel byt tak agresivne psany. Treba ta delka cest tam
    Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Tohle je opravdu spíš průvodce klasického typu. V Labáku v posledních cca 8 letech přibyly stovky, r
     Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Omlouvam se pokud to vyznelo prilis utocne. Asi pracovni stres:) A mozna ze me trochu mluvilo i jist
      Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
To je úplně v pohodě. Aspoň třeba díky tobě někteří další nebudou mít příliš vysoká očekávání :)
       Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Průvodce musel dát spoustu práce, díky za něj. Nákresy sektorů a popisy přístupů jsou super. Proti m
     Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Osobne mi na labskych pruvodcich vadi, ze cesty na veze nejsou uvadene od nejstarsi cesty. Ale i tak
      Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
r.: Mňo, podle mě by orientaci ještě víc prospělo, kdyby průvodce uváděl cesty v pořadí od nejdelší
     Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
P.S. Databazi na webu (placenou), bych povazoval za skvely napad! Jak pro levy, tak i pro pravy breh
     Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Tak ten pruvodcik na Pfalz je ve vysledku take vyberovy, ale i tak ma 500 stran. A jasne, je komercn
    Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Ja teda radsi takoveho (za mne osobne skveleho) pruvodce jako ted vysel, a to dnes, nez takoveho, ja
  Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Orientace už ze země zvyšuje pravděpodobnost přežití nahoře ve stěně. I když autoři nenesou odpovědn
  Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní10.08.2017
Já jsem teda z průvodce nadšenej. V popisu oblasti jsou většinou popsány zhruba jak dlouhé budou ces
   Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní10.08.2017
pokud máš starýho z r.2010, stačí si vytipovat kam pojedu lézt, a doplnit cesty a popisy z lezce do
    Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní10.08.2017
jsem si rád novej koupil....
    Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní10.08.2017
A zkousel jsi to? Na obou brezich je tolik novejch cest, ze touhle kratochvili bys stravil mozna des

 Mokra zula - jak dlouho schne04.08.2017
Ahoj, jde mi konkretne o oblast Furky. Mate nekdo zkusenost jak dlouho po fest chcanci (2-3 dny) s nasledne jasnou/polojasnou oblohou to vysycha? Kdysi jsem tu cetl, ze zula schne rychleji nez vapno, ale nevim... Da se lezt uz den po desti, nebo to chce 2
 Re: Mokra zula - jak dlouho schne04.08.2017
zula schne bleskove. ale jasne, v koute ci zastinene sapre to bude asi nakonec jendo...
  Re: Mokra zula - jak dlouho schne04.08.2017
Stává se, že někdy prší nejen na žulu... Nejfundovanější odpověď mi v tuto chvíli připadá něco ve sm
 Re: Mokra zula - jak dlouho schne04.08.2017
zula jako takova schne rychle. Problem je ze masiv nasakne vodou a stenou pak vetsinou nekolik dni p
 Re: Mokra zula - jak dlouho schne04.08.2017
zula jako takova schne rychle. Problem je ze masiv nasakne vodou a stenou pak vetsinou nekolik dni p
 Re: Mokra zula - jak dlouho schne07.08.2017
žula jako taková ta zdravá monolitická hornina v množství jeden šutr nasákavá není a povrch oschne t

 rada03.08.2017
Přátelé, sháním nákresy cest v oblasti NP Dreveník, Slovensko. Nebo jiné cesty okolo Spišské Nové Vsi. Děkuji.
Hledání na netu jsem neúspěšně vzdal.
 Re: rada06.08.2017
  Re: rada07.08.2017
Zrovna jsem tam byl. Hodne cest je popsanych na skale, da se lezt cely den ve stinu. Je to také na t

 Vyhazováky sněhu na mačky Camp03.08.2017
Ahoj,
sháním vyhazováky sněhu na mačky Camp, které jsem koupil z druhé ruky, žádné co jsem našel na webech se na to nehodí, poradíte někdo ?
 Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp03.08.2017
Oprava: je to KONG
Zdenek
  Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp03.08.2017
Zkus vyrobce ;-), třeba jim ve skladu ještě nějaké leží a nebo udělat doma, stačí vystřihnout z tvrd
   Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp04.08.2017
kůže né, tam buď se o to staráš jako o kožené boty, nebo ti to furt namrzá a vytváří bakule. když ší
  Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp04.08.2017
Na C14 od Cassinu mi dobře funguje náhrada z piksly od šamponu,výhoda je když je mírně vypouklá,vyst
   Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp04.08.2017
hezký! správný bastler musí mít fantasii a schopnost recyklovat!!
 Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp06.08.2017
Dají se dobře vyrobit ze stříbrné lepící pásky.
  Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp06.08.2017
Ze stribrny pasky je to na picu, pac se to roztrha. Ale ta pixla od samponu je dost dobrej napad, ka
   Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp08.08.2017
Kolem přední osičky co drží hroty jsem pikslu omotal do takové trubičky a posichroval drátkem,jinak
    Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp08.08.2017
dělávali jsme to s duší od nějakého mopedu či co, duše se navlékla jak prezervativ přes mačky a pro

 spaní v Zittauer03.08.2017
Nevíte někdo, jak je to se spaním v Zittauer (Jonsdorf, Oybin)? Mají tam někde povolený bivaky jako v Sasku, tolerovaný placi, nebo je lepší si odjet zpátky k nám?
 Re: spaní v Zittauer03.08.2017
povolený nebo oficiálně tolerovaný plac tam nikde není. lze tam samozřejmě fungovat v režimu "i
  Re: spaní v Zittauer03.08.2017
V DE muzes jeden den spat legalne v aute, pak musis odjet. Pripadne bez stanu kdekoliv "v priro
   Re: spaní v Zittauer03.08.2017
dotaz jsem pochopil tak, že tazatel nechce dělat vlny a chce se podřídit místním zavedeným psaným i
 Re: spaní v Zittauer03.08.2017
Pěkné místo na přespání je přímo na hraních s ČR na Krkavčích kamenech. Je to kousek od Nonnenfelsen
  Re: spaní v Zittauer03.08.2017
no, to jsem myslel tím "pod F." na české straně plácek a ohniště, deset metrů od hranice.
   Re: spaní v Zittauer04.08.2017
oheň v lese je zakázaný i u nás. a na oybině jsou jinak krásné bivaky, ze kterých nás nikdy nikdo ne

1   ...   215   216   217   218   219   220   221   222   223   224   225   226   227   228   229   230   231   232   233   234   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Křižák - Materiál
Kdo nechal na Dešťové (vedle Pahorku) nějaké smyce. Za popis vrátím. Možná tam byly již delší dobu, v knížce byl poslední zápis z června. 
Honza14:03:48 07.08.2017
odpovědět 
 Re: Křižák - Materiál
Ahoj byl jsem na Destovy se skupinkou deti a par veci mi chybi.. Muzes mi prosim poslat Tve tel. cislo na muj mail a ja Ti zavolam.. Hopis@centrum.cz
Hopis21:36:16 09.08.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192409)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Olympijská vesnice VIIc Skály u Kamenického šenova
Indiánská vesice VIIa Skály u Kamenického šenova
Krvavé koleno VIIIb Bišík
wossa marsch 5c Danielsberg
Normální cesta II Hrubá Skála
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (23)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (12)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1274 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1456 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi