Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dětské tábory/lezení s dětma12.08.2017
Pohyboval jsem se teď dva týdny po českejch pískách a v každý oblasti bylo k vidění mohutný topropeování, kdy dva tři rádoby instruktoři, či rodiče navěšeli udice do cest v širokém okolí..
Největsí drzost ovšem byla ve středu na Chrámovkách, kde by
 Re: Dětské tábory/lezení s dětma12.08.2017
nezdá se mi to v pohodě, ale nevyhneš se tomu, dokud takové chování nebude ošetřeno prevencí (osvěta
  Re: Dětské tábory/lezení s dětma13.08.2017
Podal jsi určitě nějaký protest na patřičných místech a doložil takové konání důkazy-fotografie,film
   Re: Dětské tábory/lezení s dětma13.08.2017
Dokud se za to nebude kamenovat nebo věšet tak tydle komerční šmejdi budou skály likvidovat a jenom
    Re: Dětské tábory/lezení s dětma13.08.2017
Kamenovat a věšet za co? Pokud něco porušují, jsou na ně páky již nyní. A pokud nic neporušují, proč
   Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
Určitě to nebyl jediný lezec co šel okolo. Martin alespoň neprošel mlčky okolo, ale snaží se s tím n
    Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
To může situaci paradoxně zhoršit. Pokud bych já byl na místě neustále peskovaného instruktora, vedl
     Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
podle mě, hoblovat písek na TR, pod prvním kruhem zástupem dětí, není v pořádku...chápu, že děti se
      Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
Jací rodiče? Chápeš podstatu? Tohle je právě o tom, že děti nejsou z lezeckého prostředí. Přes rok t
       Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
A protože to tak někdo dělá a šíří se to tak je to ok?? Imho těžce ne, možná by ses o svoje děti měl
        Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
Nepsal jsem, že je to ok. Psal jsem, jaký jsem typ, k tomu všemu mám ještě nulovou sebekritiku a cel
       Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
v tom případě pokud tě nazajíma co tvoje dítě, dělá atd, by stálo za zamyšlení co jsi vlastně za rod
        Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
odpověď i pro m. - pánové, co vlastně chcete? Popsal jsem vám situaci i přístup velkého množství rod
         Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
Myslím, že z Tvého entrée je dobře patrné, že si uvědomuješ, že děláš špatně. To je první cesta k ná
          Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
Ano, děkuji za hodnocení. Ale opět jsi tak nějak zapomněl na to podstatné, tedy na odpověď na otázku
           Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
Stáhnout lana.
            Re: Dětské tábory/lezení s dětma14.08.2017
Jako vedoucí bych to bral, děti by měly zábavu a můj právník by z tebe vyrazil pár korun navíc :-)
             Re: Dětské tábory/lezení s dětma15.08.2017
Nevyrazil, po přečtení výjimky pro NPR Ádr-Teplice by do toho nešel.
              Re: Dětské tábory/lezení s dětma15.08.2017
Vyrazil...šáhnutí na cizí lano by mohlo být považováno za pokus o krádež a žádná podělaná výjimka s
 Na co si stěžuješ?13.08.2017
A co bys chtěl? 4 - 5 tisíc za dítě, plno celé léto... Děti a začátečníci bez tr z bezpečnostních d
  Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Dělat to jinak? Normálně? Samozřejmě to tak normální lezci - rodiče či vedoucí oddílů dělají. Vylezo
   Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Opět píšeš o něčem jiném. Ano, rodiče s dětmi nebo oddíly to samozřejmě mohou řešit jinak. Ale o těc
    Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Komerční akce nemá v NPR co dělat. Popsané jednání odporuje Pravidlům lezení na písku a i podmínkám
     Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Jo, to je možné. A co jako? Jak vidíš, tak tam ty akce jsou. A očividně se souhlasem ČHS. Takže co j
      Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Jsi lezec, nebo dement?
       Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Je to za současné sitace důležité? Myslel jsem, že je důležitější, že se to dělá, než kdo to dělá. A
        Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Aha, takže nejsi lezec...
         Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Kdo z rodičů, kteří posílájí děti od stěnových kroužků a horotáborů, jsou lezci? Zkus se na to dívat
    Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Prachy mě netankují, to je věc lidí, kteří je z toho ždímají.

Bezpečnost je velmi jed
     Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
No však oni to také dělají tak, aby jim to vyšlo jak z hlediska bezpečnosti, tak z hlediska financí.
      Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Zdá se o všem, že ostatní s tím problém mají. Proto o tom píšou.
       Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
No jo, ale o to přesně jde. Mají s tím problém ostatní, ne já :-) Asi jako segwaye v cetru Prahy. P
    Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
ale jde, stejne jako u rodice tedy instruktor sedi nahore a dobira jedno decko po druhem ktere pak s
     Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Potřebuješ lidi navíc a zároveň je zde větší riziko. Jako pořadatel bych do toho nešel. Moc rizika
      Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Že Ti nevadí, že nestydatě vyděláváš na dobrovolné činnosti ostatních a ještě k tomu ničíš skály, je
       Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Ošklivé není trestné. A to je to, oč tu běží :-) A že mne pár lidí v Česku nemá rádo? Myslím, že při
        Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Přesně tak. Zdejší diskutující pořád nepochopili o co Ti "pohledem pořádajícího" jde. Prot
         Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
To je tu klasika. Raději se někteří začnou navážet do jednotlivce a rozebírat konkrétní osobu, než b
          Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Do prdele, lidi, tenhle anonym tady sice evidentně provokuje, ale provokuje naprosto správně. Řeči s
  Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
nepochopil si oč jde? písek je křehký. ať si hoblují rulu, žulu, vápno...ale písek. mějte rozum, je
   Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Ta skála je pouhý prostředek, jak vydělat peníze. Když si chci zalézt, jezdím do Jury nebo jinam do
   Re: Na co si stěžuješ?14.08.2017
Hoblovat vápno? Aby bylo ještě vyleštěnější? I žula se ojíždí, když si lidé nečistí lezečky. Hoblova

 VHT balkan12.08.2017
zdravim budem s kamosem shodou okolnosti v bulharsku a cestou zpatky koukame po nejake te VHT v oblasti rumunska bulharska , nechcem jet uz moc na jih ani na zapad { makedonie , cerna hora , albanie , slovinsko } nekdo nejakej tip na odlehlejsi oblast bez

 anketa.. 10.08.2017
anketa považuješ se za pískaře - děláte si prdel? sem myslel že to je nejaka sranda ze startu a ono uz je na titulni strance asi pul roku.. marnost..
 Re: anketa.. 10.08.2017
tak v dnešní době 67 nebo kolika genderu je další pohlaví navíc úplně jedno ....
 Re: anketa.. 10.08.2017
možná tam mají chybu a mělo by tam být "za pyskaře"

 Reklama na Bordel09.08.2017
Nechce nekdo smaznout tu reklamu na bordel v inzerci? :D
 Re: Reklama na Bordel09.08.2017
smazáno.
  Re: Reklama na Bordel11.08.2017
skodaaa, konecne poradnej inzerat :D

 Nordic Flower09.08.2017
Ivka Vejmolová ztrestala 8c ve Flatangeru!
 Re: Nordic Flower09.08.2017
Při sestupu z hory Říp se zranil americký alpinista. Silně podchlazeného,ale jinak vpořádku ho našli
  Re: Nordic Flower09.08.2017
pardon - našla - prasata,chro chro
   Re: Nordic Flower13.08.2017
Proč jezdíte z Velé pod Říp,když víte,že jste nakažená?!:-)))

 Labak - Terc08.08.2017
Neví prosím někdo, jak se jmenuje cesta (+ cca její klasifikace), která vede v Labáku na Terč hned vlevo od Trefy do černeho?

Díky.
 Re: Labak - Terc08.08.2017
To je snad tohle, ne?
  Re: Labak - Terc08.08.2017
Já si právě myslel, že Rána od boku vede až vlevo od hrany, ale podle popisu a komentářů to asi opra
   Re: Labak - Terc08.08.2017
Rána od boku je vpravo od hrany, vlevo od hrany je Lucky Strike.

 Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Caute, potrebujem vyrazne rozsirit svoju zbierku friendov pred cestou do USA. Friendy som naposledy kupoval pred 10 rokmi, takze vobec nemam prehlad, ktore su dobre a ktore nie. Je mi jasne ze BD su top, comu aj zodpoveda cena. Su skutocne o tolko lepsie
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
vloni stahovali celé šarže Camů, takže s jestli je BD top nevím, nevím (selhávaly jim i jumary a sta
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Jo, asi bych je mel namazat a pak se snad rozhodi. Jinak do toho jednoho kouby sem hodil na Borni 5m
   Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Mam jak Kouby, tak BD. Rozdil mezi Koubou a BD je obrovsky. Rozsah, manipulace, schopnost nevytrhnou
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Potvrzuji. Mám přesně stejnou zkušenost.
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
U starsich friendu od Kouby to docela plati, rada Flex i Manta zadna velka slava.

Al
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.09.08.2017
Souhlas. Kvalita BD je o dost výš než Kouba. Permony jsou na tom nejlíp, ale taky mají svoje mouchy
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Mam starsi friendy od Kouby (Manta) coz je vlastne identicke jako RockEpire (aspon bejvavalo) a BD C
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Osobně bych nebral ani jedny, BD dělá teď poměrně dost věcí v číně (proto toho za poslední roky taky
   Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Je take otazka, co chce tazatel v USA lezt a jak. Pokud jede na hakovacky, tak bych ty DMM nedoporuc
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Bez toho ocka se tak blbe zakladaj pri jakymkoliv lezeni, ze je lepsi je radsi rovnou hodit dolu, ne
     Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
To nevim, to bude take uz dost o zvyku ne? Ale hlavni problem nastane kdyz ho uz zalozis. Sednes si
      Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Britove to mají fakt vychytané! Pokud bych chtěl s očkem sahl bych asi po Wild counry. Já nevím jak
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.09.08.2017
Je to tak DMM jsou na hákování fakt špatný a těch pár cm rozdílu (žebřík do smyčky nebo do pevného o
     Re: Mensi Friendy na pisek09.08.2017
Kdyz uz je tu ta rec i o malych friendech... Ma nekdo zkusenost s ruznymi hejbatky o velikostech men
      Re: Mensi Friendy na pisek09.08.2017
BD C3 i X4 v malých velikostech jsou super, ale člověk se musí naučit tomu věřit :-)
      Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Tlamu jsem nehodil ani do jednoho, zkoušel jsem si založit jakty malý BD tak ballnuty a z obojího js
       Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
To je dobry argument. Nakonec je asi nejlepsi mit oboji, jen to teda chce prachy... Treba na zulu a
        Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Jako, našinec je dilematu, jestli si vzít na Sušky nebo na Panťák frendy nebo ořechový koule naštěst
         Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Ja tu pobliz bydlim a na ceskem pisku jsem toho az tak moc nenalezl, takze smyckovat ani moc neumim
          Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Aha.. Nemyslel jsem ohledy na skálu a na tradici, myslel jsem, že ty sám se bojíš, že ballnut se při
           Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
lezl jsem na tvrdém v Annotu a v Pfalzu a malého frendíka jsem radši vždy posichroval smyčkou. Není
     Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
Alieny? Nic španělského bych už nekoupil. Tím spíš, pokud na tom závisí život.
      Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
Španělský jsou Totemy, ne? Alieny jsou od Fixe. Nebo je Fixe španělská značka?
       Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
ano, fixe je španělská značka. ano, alieny vyrábí stejný majitel
        Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
ještě k těm totemům - to je baskická značka
        Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
Tak to pak jo. Na webu jsem našel nějakou americkou adresu.
         Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.11.08.2017
taky bych to skrýval
          Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.11.08.2017
:)
Chudák malej umaštěnej Španěl se snaží vystupovat jako velký bílý americký gringo, a stejn
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.11.08.2017
tam chybí asi 5 dalších výrobců a cca 10 typů hejbátek.

 Křižák - Materiál07.08.2017
Kdo nechal na Dešťové (vedle Pahorku) nějaké smyce. Za popis vrátím. Možná tam byly již delší dobu, v knížce byl poslední zápis z června. 
 Re: Křižák - Materiál09.08.2017
Ahoj byl jsem na Destovy se skupinkou deti a par veci mi chybi.. Muzes mi prosim poslat Tve tel. cis

 Hledá se parťák06.08.2017
Ahoj, jsem nový v Hradci Králové a hledám někoho nebo klidně celou partu na lezení. Na stěnu ale i do skal. Já sám nsem toho zatim moc nenalezl, ale baví mě to a taky bych tady v HK rád poznal nějaký lidi 😊 Tel. 722 069 787 Tak se nebojte ozva
 Re: Hledá se parťák06.08.2017
zkus treba inzerci na lezec.cz
 Re: Hledá se parťák06.08.2017
Nebo vygoogli nejaky oddily.
 Re: Hledá se parťák07.08.2017
zkus fb: lezení v hradci.
na stěně v HK je nástěnka ona hledá jeho, on hledá ji, on hledá je

 Hledá se parťák06.08.2017
Ahoj, jsem nový v Hradci Králové a hledám někoho nebo klidně celou partu na lezení. Na stěnu ale i do skal. Já sám nsem toho zatim moc nenalezl, ale baví mě to a taky bych tady v HK rád poznal nějaký lidi 😊 Tel. 722 069 787 Tak se nebojte ozva

1   ...   214   215   216   217   218   219   220   221   222   223   224   225   226   227   228   229   230   231   232   233   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Caute, potrebujem vyrazne rozsirit svoju zbierku friendov pred cestou do USA. Friendy som naposledy kupoval pred 10 rokmi, takze vobec nemam prehlad, ktore su dobre a ktore nie. Je mi jasne ze BD su top, comu aj zodpoveda cena. Su skutocne o tolko lepsie ako ceske alterantivy. Z tych ceskych ktore odporucate? Otazka na zaver, ak by som kupoval BD, mam kupovat doma alebo s nakupom pockat do USA?
Black15:51:12 07.08.2017
odpovědět 
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
vloni stahovali celé šarže Camů, takže s jestli je BD top nevím, nevím (selhávaly jim i jumary a stahovali dokonce i karabiny). Pokud kupovat BD camaloty, kupoval bych až tam - pohledej slevy na US obchodech. Ušetříš za bagáž

Rozdíl mezi BD a Koubou se nakonec stejně smaže, pokud to nečistíš a nemažeš
17:06:24 07.08.2017
odpovědět 
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Jo, asi bych je mel namazat a pak se snad rozhodi. Jinak do toho jednoho kouby sem hodil na Borni 5m tlamu a od te doby je trochu pochroumany, tak nevim jstli to je jen smula na kus nebo je to normalni treba i u BD... ale nemyslim si.
Radek17:28:31 07.08.2017
odpovědět 
   Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Mam jak Kouby, tak BD. Rozdil mezi Koubou a BD je obrovsky. Rozsah, manipulace, schopnost nevytrhnout se, ve vsem ma BD vyrazne navrch.
17:45:06 07.08.2017
odpovědět 
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Potvrzuji. Mám přesně stejnou zkušenost.
honza15:55:53 08.08.2017
odpovědět 
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
U starsich friendu od Kouby to docela plati, rada Flex i Manta zadna velka slava.

Ale ta nova rada friendu Permon mi neprijde vubec spatna! Lepsi zpracovani i rozsah. Jasne na spicku to porad jeste nema, ale ten rozdil uz neni tak veliky a ta cena je porad paradni.
Lukas17:12:33 08.08.2017
odpovědět 
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Souhlas. Kvalita BD je o dost výš než Kouba. Permony jsou na tom nejlíp, ale taky mají svoje mouchy - všechny velikosti jsou na stejném "lanku" a to ani u velký a i malých nedělá dobrotu. Střední velikosti jsou OK.
10:19:48 09.08.2017
odpovědět 
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Mam starsi friendy od Kouby (Manta) coz je vlastne identicke jako RockEpire (aspon bejvavalo) a BD C4. Krom toho ze ty BD jsou vyrazne lehci, tak mi na nich take vyhovuje mnohem lepsi chod (ale to se projevi az casem a zrejme by sly nejak promazat). Jinak BW lezci z Josemit maj v oblibe Metolius friendy. Jednak jsou krapatek levnejsi nez BD a pri takovem mnozstvi jako potrebujes tam to udela dost. Pak je fajn takove to jejich barevne znaceni ktere ti povi jestli je friend optimalne zalozeny, ale to je samozrejme naprosto podruzna vec, kterou dobry lezec nepotrebuje a pak jsou tusim o trochu lehci nez BD (ale to si over). Plus delaji offsetove velikosti coz se pry take dost hodi. V ruce jsem je jeste nemel ale verim ze budou asi nejlepsi kompromis cena/vykon. Potom teda jeste existuje ultralight verze C4 od BD, coz je asi spicka, mel jsem v ruce jednu ori velikost a neveril jsem jak je lehky, fakt parada. Ale cena odpovida a tezko rict jak to bude s zivotnosti...
Radek17:14:18 07.08.2017
odpovědět 
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Osobně bych nebral ani jedny, BD dělá teď poměrně dost věcí v číně (proto toho za poslední roky taky tolik stahujou). Kouba kvalita na úkor ceny je znát, do začátku dobré, ale... Navíc ze zkušeností, když hodíš větší hubu do Kouby tak je to na něm dost poznat, pokud se ti ho podaří dostat ven.
Já sem pořídíl DMM Dragon, prošku dražší, ale né jak u BD, prostě takový střed, ale fatk vychytané. Dvou osičkový. Jeden vychází v sadě kolem 1500-1600,-. Mají perfektně dělené styčné plochy, jen tak se nevyzvoní http://dmmclimbing.com/ new-dragon-cam/ (jedna mezera)! Navíc bonus v podobě smyčky, kterou lze jednoduše prodloužit, není potřeba ex-preska.
Napadali sme se do nich dost a vypadají pořád skoro jako nové.
Ztko06:15:36 08.08.2017
odpovědět 
   Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Je take otazka, co chce tazatel v USA lezt a jak. Pokud jede na hakovacky, tak bych ty DMM nedoporucoval. Je to proste, DMM je Waelska firma, ktera se specializuje na britske a obecne evropske zakazniky, tedy na tradicni jednodelky a mozna i vicedelky, ktere se ale lezou prevazne volne. Pokud chce friendy na volne lezeni, tak DMM bude urcite paradni volba. Pro hakovacky jim ale chybi nejake pevne ocko, nebo tak neco, s tou smyckou se musi strasne blbe manipulovat a clovek pak pri hakovani dela chyby a ztraci cas v tom lepsim pripade. Pokud to chces na hakovani a mas strach z kvality BD (ja je mam uz 1 rok, lezu s nima dost a zatim v poho), tak zkus ty Metoliusy (pokud chces info z prvni ruky pred koupi, tak US fora).
Radek10:47:30 08.08.2017
odpovědět 
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Bez toho ocka se tak blbe zakladaj pri jakymkoliv lezeni, ze je lepsi je radsi rovnou hodit dolu, nez se s nima trapit.
Geo11:03:07 08.08.2017
odpovědět 
     Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
To nevim, to bude take uz dost o zvyku ne? Ale hlavni problem nastane kdyz ho uz zalozis. Sednes si do nej a chces k nemu krom sebe jeste pridat zebricek nebo neco jineho, tak to bude s tou napnutou smyckou opruz. U BD nebo Metoliu proste cvaknes do ocka a je posekano.
Radek12:34:25 08.08.2017
odpovědět 
      Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Britove to mají fakt vychytané! Pokud bych chtěl s očkem sahl bych asi po Wild counry. Já nevím jak to ti angláni dělají, ale fakt v tom jsou o dost lepší než zbytek světa (myšleno friendy, čoky, hexy) a je v podstatě jedno jestli je DMM nebo WC. Za mě u friendů vede DMM, důvody jsem už popsal výše... absence očka neřeším, pravda převážně lezu volně a nebo se o to snažím. :-)
Ztko21:11:22 08.08.2017
odpovědět 
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Je to tak DMM jsou na hákování fakt špatný a těch pár cm rozdílu (žebřík do smyčky nebo do pevného oka) je někdy nepříjemně znát a BD se opravdu líp zakládají. V malých velikostech jsou ještě hodně oblíbené Alieny - zvlášt do mělčích spár jsou super (podobně fungují BD X4). BD a Metolios oba dělají offsety - ty se hodí specielně v Yosemitech do výtluků po skobách.
10:29:55 09.08.2017
odpovědět 
     Re: Mensi Friendy na pisek
Kdyz uz je tu ta rec i o malych friendech... Ma nekdo zkusenost s ruznymi hejbatky o velikostech mensi nez 0.3 BD C4? Ma cenu kupovat treba BD C3 nebo X4, nebo se vic hodi BllNuty? Pocitove se mi zda, ze ty ballnuty v mekci hornine, treba na pisku, nebudou tak drzet
Radek15:05:00 09.08.2017
odpovědět 
      Re: Mensi Friendy na pisek
BD C3 i X4 v malých velikostech jsou super, ale člověk se musí naučit tomu věřit :-)
21:07:06 09.08.2017
odpovědět 
      Re: Mensi Friendy na pisek
Tlamu jsem nehodil ani do jednoho, zkoušel jsem si založit jakty malý BD tak ballnuty a z obojího jsem měl dobrej pocit. Popravdě řečeno mám z těch malejch hejblat lepší pocit než z těch velkejch. Ten velkej ve velký spáře viditelně pracuje, jakoby říkal "už mě to tu sere, chci ven na procházku". Ty malý jsou utemovaný v malý spáře, co oči nevidí to srdce nebolí, ty malý na mě působěj skoro tak dobrým dojmem jako když si zatluču skobu.

Nevýhoda ballnutů je, že se prej po tlamě hůř vyndavaj než frendy.

Výhoda ballnutů je nižší cena, jsou i do užších spár, vyšší pevnost u nejmenších, větší rozsah u nejmenších. Kromě toho, na klasiky jsou potřeba koule, takže bych šel jednoznačně do ballnutů.
honza09:36:25 11.08.2017
odpovědět 
       Re: Mensi Friendy na pisek
To je dobry argument. Nakonec je asi nejlepsi mit oboji, jen to teda chce prachy... Treba na zulu a klasiky v horach bych to nejak neresil a asi bral ty ballnuty vzhledem k parametrum. Ale na klasiky na tvrdem pisku mne nejak pocitove stale pripada ze ten friend bude fungovat lip... Asi se budu muset zeptat nekoho z mistnaku v Pfalzu, pravda je ze jsem tu fakt u nikoho zatim ty ballnuty nevidel.
Radek10:33:18 11.08.2017
odpovědět 
        Re: Mensi Friendy na pisek
Jako, našinec je dilematu, jestli si vzít na Sušky nebo na Panťák frendy nebo ořechový koule naštěstí asi ušetřenej.

Pokud se však bojíš poškození skály ballnutem, pak není důvod se v obavách zastavit u frenda. Byl bych tedy sám k sobě důslednej a vzal si do Pfalzu smyčky.
honza10:52:37 11.08.2017
odpovědět 
         Re: Mensi Friendy na pisek
Ja tu pobliz bydlim a na ceskem pisku jsem toho az tak moc nenalezl, takze smyckovat ani moc neumim :D Behem roku jezdime na vikendy do Pfalzu snad kazdej druhej tyden, kdyz se to zprumeruje, a jeste jsem nikoho nevidel smyckovat (fakt piskarsky po Cesku/Sasku, hodiny nepocitam). Bohuzel, na poskozeni skaly se tady vubec nehraje. Je to sice tvrdsi a navic do tech friendu a coku se fakt moc nepada, protoze kdyz uz se pada, tak je tam obvykle kruh... Vtipny ale je, ze treba magovat se oficialne muze od 7+, coz je pravidlo pro poteseni tech par klasiku co tu jeste je a kdyz se podle toho chovas (tzn. kdyz magujes v 7-, ktera je ve skutecnosti tak 8-, tak na tebe nikdo nerve) tak je vsechno OK. A to je asi tak jediny pravidlo. To co vadi podle me mnohem vic je rybareni, coz se tu bezne praktikuje a nikomu to nevadi a to co vidis na vrscich vezi je casto fakt smutny... Takze pak je jasny, ze je tu kazdymu jedo, jestli se spara trochu vydroli nebo ne...
Radek11:04:55 11.08.2017
odpovědět 
          Re: Mensi Friendy na pisek
Aha.. Nemyslel jsem ohledy na skálu a na tradici, myslel jsem, že ty sám se bojíš, že ballnut se při tlamě z pískovce vytrhne. V takovém případě bych se ale bál, že se vytrhne i frend.
honza11:26:58 11.08.2017
odpovědět 
           Re: Mensi Friendy na pisek
lezl jsem na tvrdém v Annotu a v Pfalzu a malého frendíka jsem radši vždy posichroval smyčkou. Není to žádný beton jako na Gritu
13:28:19 11.08.2017
odpovědět 
     Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Alieny? Nic španělského bych už nekoupil. Tím spíš, pokud na tom závisí život.
09:42:26 10.08.2017
odpovědět 
      Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Španělský jsou Totemy, ne? Alieny jsou od Fixe. Nebo je Fixe španělská značka?
P.10:15:06 10.08.2017
odpovědět 
       Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
ano, fixe je španělská značka. ano, alieny vyrábí stejný majitel
16:04:29 10.08.2017
odpovědět 
        Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
ještě k těm totemům - to je baskická značka
16:05:22 10.08.2017
odpovědět 
        Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Tak to pak jo. Na webu jsem našel nějakou americkou adresu.
P.19:01:30 10.08.2017
odpovědět 
         Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
taky bych to skrýval
08:38:23 11.08.2017
odpovědět 
          Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
:)
Chudák malej umaštěnej Španěl se snaží vystupovat jako velký bílý americký gringo, a stejně se to provalí.
P.11:00:03 11.08.2017
odpovědět 
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
http://www.outdoorgearlab.com/topics/climbing/best-climbing-cams
10:24:58 10.08.2017
odpovědět 
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
tam chybí asi 5 dalších výrobců a cca 10 typů hejbátek.
08:45:33 11.08.2017
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi