Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231146 cest
Nové přelezy:
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+

Stěny
Stěna Holešov - Holešov
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Labak - Terc08.08.2017
Neví prosím někdo, jak se jmenuje cesta (+ cca její klasifikace), která vede v Labáku na Terč hned vlevo od Trefy do černeho?

Díky.
 Re: Labak - Terc08.08.2017
To je snad tohle, ne?
  Re: Labak - Terc08.08.2017
Já si právě myslel, že Rána od boku vede až vlevo od hrany, ale podle popisu a komentářů to asi opra
   Re: Labak - Terc08.08.2017
Rána od boku je vpravo od hrany, vlevo od hrany je Lucky Strike.

 Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Caute, potrebujem vyrazne rozsirit svoju zbierku friendov pred cestou do USA. Friendy som naposledy kupoval pred 10 rokmi, takze vobec nemam prehlad, ktore su dobre a ktore nie. Je mi jasne ze BD su top, comu aj zodpoveda cena. Su skutocne o tolko lepsie
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
vloni stahovali celé šarže Camů, takže s jestli je BD top nevím, nevím (selhávaly jim i jumary a sta
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Jo, asi bych je mel namazat a pak se snad rozhodi. Jinak do toho jednoho kouby sem hodil na Borni 5m
   Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Mam jak Kouby, tak BD. Rozdil mezi Koubou a BD je obrovsky. Rozsah, manipulace, schopnost nevytrhnou
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Potvrzuji. Mám přesně stejnou zkušenost.
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
U starsich friendu od Kouby to docela plati, rada Flex i Manta zadna velka slava.

Al
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.09.08.2017
Souhlas. Kvalita BD je o dost výš než Kouba. Permony jsou na tom nejlíp, ale taky mají svoje mouchy
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.07.08.2017
Mam starsi friendy od Kouby (Manta) coz je vlastne identicke jako RockEpire (aspon bejvavalo) a BD C
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Osobně bych nebral ani jedny, BD dělá teď poměrně dost věcí v číně (proto toho za poslední roky taky
   Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Je take otazka, co chce tazatel v USA lezt a jak. Pokud jede na hakovacky, tak bych ty DMM nedoporuc
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Bez toho ocka se tak blbe zakladaj pri jakymkoliv lezeni, ze je lepsi je radsi rovnou hodit dolu, ne
     Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
To nevim, to bude take uz dost o zvyku ne? Ale hlavni problem nastane kdyz ho uz zalozis. Sednes si
      Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.08.08.2017
Britove to mají fakt vychytané! Pokud bych chtěl s očkem sahl bych asi po Wild counry. Já nevím jak
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.09.08.2017
Je to tak DMM jsou na hákování fakt špatný a těch pár cm rozdílu (žebřík do smyčky nebo do pevného o
     Re: Mensi Friendy na pisek09.08.2017
Kdyz uz je tu ta rec i o malych friendech... Ma nekdo zkusenost s ruznymi hejbatky o velikostech men
      Re: Mensi Friendy na pisek09.08.2017
BD C3 i X4 v malých velikostech jsou super, ale člověk se musí naučit tomu věřit :-)
      Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Tlamu jsem nehodil ani do jednoho, zkoušel jsem si založit jakty malý BD tak ballnuty a z obojího js
       Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
To je dobry argument. Nakonec je asi nejlepsi mit oboji, jen to teda chce prachy... Treba na zulu a
        Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Jako, našinec je dilematu, jestli si vzít na Sušky nebo na Panťák frendy nebo ořechový koule naštěst
         Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Ja tu pobliz bydlim a na ceskem pisku jsem toho az tak moc nenalezl, takze smyckovat ani moc neumim
          Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
Aha.. Nemyslel jsem ohledy na skálu a na tradici, myslel jsem, že ty sám se bojíš, že ballnut se při
           Re: Mensi Friendy na pisek11.08.2017
lezl jsem na tvrdém v Annotu a v Pfalzu a malého frendíka jsem radši vždy posichroval smyčkou. Není
     Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
Alieny? Nic španělského bych už nekoupil. Tím spíš, pokud na tom závisí život.
      Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
Španělský jsou Totemy, ne? Alieny jsou od Fixe. Nebo je Fixe španělská značka?
       Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
ano, fixe je španělská značka. ano, alieny vyrábí stejný majitel
        Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
ještě k těm totemům - to je baskická značka
        Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
Tak to pak jo. Na webu jsem našel nějakou americkou adresu.
         Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.11.08.2017
taky bych to skrýval
          Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.11.08.2017
:)
Chudák malej umaštěnej Španěl se snaží vystupovat jako velký bílý americký gringo, a stejn
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.10.08.2017
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.11.08.2017
tam chybí asi 5 dalších výrobců a cca 10 typů hejbátek.

 Křižák - Materiál07.08.2017
Kdo nechal na Dešťové (vedle Pahorku) nějaké smyce. Za popis vrátím. Možná tam byly již delší dobu, v knížce byl poslední zápis z června. 
 Re: Křižák - Materiál09.08.2017
Ahoj byl jsem na Destovy se skupinkou deti a par veci mi chybi.. Muzes mi prosim poslat Tve tel. cis

 Hledá se parťák06.08.2017
Ahoj, jsem nový v Hradci Králové a hledám někoho nebo klidně celou partu na lezení. Na stěnu ale i do skal. Já sám nsem toho zatim moc nenalezl, ale baví mě to a taky bych tady v HK rád poznal nějaký lidi 😊 Tel. 722 069 787 Tak se nebojte ozva
 Re: Hledá se parťák06.08.2017
zkus treba inzerci na lezec.cz
 Re: Hledá se parťák06.08.2017
Nebo vygoogli nejaky oddily.
 Re: Hledá se parťák07.08.2017
zkus fb: lezení v hradci.
na stěně v HK je nástěnka ona hledá jeho, on hledá ji, on hledá je

 Hledá se parťák06.08.2017
Ahoj, jsem nový v Hradci Králové a hledám někoho nebo klidně celou partu na lezení. Na stěnu ale i do skal. Já sám nsem toho zatim moc nenalezl, ale baví mě to a taky bych tady v HK rád poznal nějaký lidi 😊 Tel. 722 069 787 Tak se nebojte ozva

 Tisá s malými dětmi06.08.2017
Ahoj, můžete poradit kam v Tisé zamířit za lezením, aby tam byl i plácek pro malé děti? Díky!
 Re: Tisá s malými dětmi06.08.2017
Skoro všude. Míst, kde je to děti nevhodné je tam menšina.
 Re: Tisá s malými dětmi07.08.2017
skvely je napr. Anglicky parcik
  Re: Tisá s malými dětmi07.08.2017
záleží jak moc jsou děti malé. třeba stěhovat kočár do parčíku je děsná pakárna. a není tam moc proc

 Průvodce Levý břeh Labské údolní04.08.2017
Jak je možný že se na takovém servru nedoctu o něčem tak skvělém jako je Průvodce na levej. A přitom tu musim koukat dlouho na reklamu na takovej brak jako je Průvodce údajně Top český písek.  Nemůžete se zase vrátit k lezení???????????????
Pr
 Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní05.08.2017
Ale tady máš dostatečné info 1url.cz/BtCQL :-)
 Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní06.08.2017
Důvodem je skutečnost, že průvodce je nedostatkovým zbožím. Např. v Hudáči v Praze na nejmenované po
 Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní06.08.2017
Důvodem je skutečnost, že průvodce je nedostatkovým zbožím. Např. v Hudáči v Praze na nejmenované po
  Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
čemu se divíš? vždyť je to v praze!
  Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
V hospodě U Kosti jich je zatim dost ...
 Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Treba to bude tim ze pruvodce na levej je stejne nic moc jako na pravej.

Dost neprehl
  Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Nepověsil bys třeba někde na webu ukázku přehledného topa nějakého většího labského masivu? Pro jasn
   Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Hele on ten koment ma neco dosebe, ikdyz by nemusel byt tak agresivne psany. Treba ta delka cest tam
    Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Tohle je opravdu spíš průvodce klasického typu. V Labáku v posledních cca 8 letech přibyly stovky, r
     Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Omlouvam se pokud to vyznelo prilis utocne. Asi pracovni stres:) A mozna ze me trochu mluvilo i jist
      Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
To je úplně v pohodě. Aspoň třeba díky tobě někteří další nebudou mít příliš vysoká očekávání :)
       Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Průvodce musel dát spoustu práce, díky za něj. Nákresy sektorů a popisy přístupů jsou super. Proti m
     Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Osobne mi na labskych pruvodcich vadi, ze cesty na veze nejsou uvadene od nejstarsi cesty. Ale i tak
      Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
r.: Mňo, podle mě by orientaci ještě víc prospělo, kdyby průvodce uváděl cesty v pořadí od nejdelší
     Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
P.S. Databazi na webu (placenou), bych povazoval za skvely napad! Jak pro levy, tak i pro pravy breh
     Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Tak ten pruvodcik na Pfalz je ve vysledku take vyberovy, ale i tak ma 500 stran. A jasne, je komercn
    Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Ja teda radsi takoveho (za mne osobne skveleho) pruvodce jako ted vysel, a to dnes, nez takoveho, ja
  Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní07.08.2017
Orientace už ze země zvyšuje pravděpodobnost přežití nahoře ve stěně. I když autoři nenesou odpovědn
  Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní10.08.2017
Já jsem teda z průvodce nadšenej. V popisu oblasti jsou většinou popsány zhruba jak dlouhé budou ces
   Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní10.08.2017
pokud máš starýho z r.2010, stačí si vytipovat kam pojedu lézt, a doplnit cesty a popisy z lezce do
    Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní10.08.2017
jsem si rád novej koupil....
    Re: Průvodce Levý břeh Labské údolní10.08.2017
A zkousel jsi to? Na obou brezich je tolik novejch cest, ze touhle kratochvili bys stravil mozna des

 Mokra zula - jak dlouho schne04.08.2017
Ahoj, jde mi konkretne o oblast Furky. Mate nekdo zkusenost jak dlouho po fest chcanci (2-3 dny) s nasledne jasnou/polojasnou oblohou to vysycha? Kdysi jsem tu cetl, ze zula schne rychleji nez vapno, ale nevim... Da se lezt uz den po desti, nebo to chce 2
 Re: Mokra zula - jak dlouho schne04.08.2017
zula schne bleskove. ale jasne, v koute ci zastinene sapre to bude asi nakonec jendo...
  Re: Mokra zula - jak dlouho schne04.08.2017
Stává se, že někdy prší nejen na žulu... Nejfundovanější odpověď mi v tuto chvíli připadá něco ve sm
 Re: Mokra zula - jak dlouho schne04.08.2017
zula jako takova schne rychle. Problem je ze masiv nasakne vodou a stenou pak vetsinou nekolik dni p
 Re: Mokra zula - jak dlouho schne04.08.2017
zula jako takova schne rychle. Problem je ze masiv nasakne vodou a stenou pak vetsinou nekolik dni p
 Re: Mokra zula - jak dlouho schne07.08.2017
žula jako taková ta zdravá monolitická hornina v množství jeden šutr nasákavá není a povrch oschne t

 rada03.08.2017
Přátelé, sháním nákresy cest v oblasti NP Dreveník, Slovensko. Nebo jiné cesty okolo Spišské Nové Vsi. Děkuji.
Hledání na netu jsem neúspěšně vzdal.
 Re: rada06.08.2017
  Re: rada07.08.2017
Zrovna jsem tam byl. Hodne cest je popsanych na skale, da se lezt cely den ve stinu. Je to také na t

 Vyhazováky sněhu na mačky Camp03.08.2017
Ahoj,
sháním vyhazováky sněhu na mačky Camp, které jsem koupil z druhé ruky, žádné co jsem našel na webech se na to nehodí, poradíte někdo ?
 Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp03.08.2017
Oprava: je to KONG
Zdenek
  Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp03.08.2017
Zkus vyrobce ;-), třeba jim ve skladu ještě nějaké leží a nebo udělat doma, stačí vystřihnout z tvrd
   Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp04.08.2017
kůže né, tam buď se o to staráš jako o kožené boty, nebo ti to furt namrzá a vytváří bakule. když ší
  Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp04.08.2017
Na C14 od Cassinu mi dobře funguje náhrada z piksly od šamponu,výhoda je když je mírně vypouklá,vyst
   Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp04.08.2017
hezký! správný bastler musí mít fantasii a schopnost recyklovat!!
 Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp06.08.2017
Dají se dobře vyrobit ze stříbrné lepící pásky.
  Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp06.08.2017
Ze stribrny pasky je to na picu, pac se to roztrha. Ale ta pixla od samponu je dost dobrej napad, ka
   Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp08.08.2017
Kolem přední osičky co drží hroty jsem pikslu omotal do takové trubičky a posichroval drátkem,jinak
    Re: Vyhazováky sněhu na mačky Camp08.08.2017
dělávali jsme to s duší od nějakého mopedu či co, duše se navlékla jak prezervativ přes mačky a pro

1   ...   215   216   217   218   219   220   221   222   223   224   225   226   227   228   229   230   231   232   233   234   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Caute, potrebujem vyrazne rozsirit svoju zbierku friendov pred cestou do USA. Friendy som naposledy kupoval pred 10 rokmi, takze vobec nemam prehlad, ktore su dobre a ktore nie. Je mi jasne ze BD su top, comu aj zodpoveda cena. Su skutocne o tolko lepsie ako ceske alterantivy. Z tych ceskych ktore odporucate? Otazka na zaver, ak by som kupoval BD, mam kupovat doma alebo s nakupom pockat do USA?
Black15:51:12 07.08.2017
odpovědět 
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
vloni stahovali celé šarže Camů, takže s jestli je BD top nevím, nevím (selhávaly jim i jumary a stahovali dokonce i karabiny). Pokud kupovat BD camaloty, kupoval bych až tam - pohledej slevy na US obchodech. Ušetříš za bagáž

Rozdíl mezi BD a Koubou se nakonec stejně smaže, pokud to nečistíš a nemažeš
17:06:24 07.08.2017
odpovědět 
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Jo, asi bych je mel namazat a pak se snad rozhodi. Jinak do toho jednoho kouby sem hodil na Borni 5m tlamu a od te doby je trochu pochroumany, tak nevim jstli to je jen smula na kus nebo je to normalni treba i u BD... ale nemyslim si.
Radek17:28:31 07.08.2017
odpovědět 
   Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Mam jak Kouby, tak BD. Rozdil mezi Koubou a BD je obrovsky. Rozsah, manipulace, schopnost nevytrhnout se, ve vsem ma BD vyrazne navrch.
17:45:06 07.08.2017
odpovědět 
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Potvrzuji. Mám přesně stejnou zkušenost.
honza15:55:53 08.08.2017
odpovědět 
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
U starsich friendu od Kouby to docela plati, rada Flex i Manta zadna velka slava.

Ale ta nova rada friendu Permon mi neprijde vubec spatna! Lepsi zpracovani i rozsah. Jasne na spicku to porad jeste nema, ale ten rozdil uz neni tak veliky a ta cena je porad paradni.
Lukas17:12:33 08.08.2017
odpovědět 
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Souhlas. Kvalita BD je o dost výš než Kouba. Permony jsou na tom nejlíp, ale taky mají svoje mouchy - všechny velikosti jsou na stejném "lanku" a to ani u velký a i malých nedělá dobrotu. Střední velikosti jsou OK.
10:19:48 09.08.2017
odpovědět 
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Mam starsi friendy od Kouby (Manta) coz je vlastne identicke jako RockEpire (aspon bejvavalo) a BD C4. Krom toho ze ty BD jsou vyrazne lehci, tak mi na nich take vyhovuje mnohem lepsi chod (ale to se projevi az casem a zrejme by sly nejak promazat). Jinak BW lezci z Josemit maj v oblibe Metolius friendy. Jednak jsou krapatek levnejsi nez BD a pri takovem mnozstvi jako potrebujes tam to udela dost. Pak je fajn takove to jejich barevne znaceni ktere ti povi jestli je friend optimalne zalozeny, ale to je samozrejme naprosto podruzna vec, kterou dobry lezec nepotrebuje a pak jsou tusim o trochu lehci nez BD (ale to si over). Plus delaji offsetove velikosti coz se pry take dost hodi. V ruce jsem je jeste nemel ale verim ze budou asi nejlepsi kompromis cena/vykon. Potom teda jeste existuje ultralight verze C4 od BD, coz je asi spicka, mel jsem v ruce jednu ori velikost a neveril jsem jak je lehky, fakt parada. Ale cena odpovida a tezko rict jak to bude s zivotnosti...
Radek17:14:18 07.08.2017
odpovědět 
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Osobně bych nebral ani jedny, BD dělá teď poměrně dost věcí v číně (proto toho za poslední roky taky tolik stahujou). Kouba kvalita na úkor ceny je znát, do začátku dobré, ale... Navíc ze zkušeností, když hodíš větší hubu do Kouby tak je to na něm dost poznat, pokud se ti ho podaří dostat ven.
Já sem pořídíl DMM Dragon, prošku dražší, ale né jak u BD, prostě takový střed, ale fatk vychytané. Dvou osičkový. Jeden vychází v sadě kolem 1500-1600,-. Mají perfektně dělené styčné plochy, jen tak se nevyzvoní http://dmmclimbing.com/ new-dragon-cam/ (jedna mezera)! Navíc bonus v podobě smyčky, kterou lze jednoduše prodloužit, není potřeba ex-preska.
Napadali sme se do nich dost a vypadají pořád skoro jako nové.
Ztko06:15:36 08.08.2017
odpovědět 
   Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Je take otazka, co chce tazatel v USA lezt a jak. Pokud jede na hakovacky, tak bych ty DMM nedoporucoval. Je to proste, DMM je Waelska firma, ktera se specializuje na britske a obecne evropske zakazniky, tedy na tradicni jednodelky a mozna i vicedelky, ktere se ale lezou prevazne volne. Pokud chce friendy na volne lezeni, tak DMM bude urcite paradni volba. Pro hakovacky jim ale chybi nejake pevne ocko, nebo tak neco, s tou smyckou se musi strasne blbe manipulovat a clovek pak pri hakovani dela chyby a ztraci cas v tom lepsim pripade. Pokud to chces na hakovani a mas strach z kvality BD (ja je mam uz 1 rok, lezu s nima dost a zatim v poho), tak zkus ty Metoliusy (pokud chces info z prvni ruky pred koupi, tak US fora).
Radek10:47:30 08.08.2017
odpovědět 
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Bez toho ocka se tak blbe zakladaj pri jakymkoliv lezeni, ze je lepsi je radsi rovnou hodit dolu, nez se s nima trapit.
Geo11:03:07 08.08.2017
odpovědět 
     Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
To nevim, to bude take uz dost o zvyku ne? Ale hlavni problem nastane kdyz ho uz zalozis. Sednes si do nej a chces k nemu krom sebe jeste pridat zebricek nebo neco jineho, tak to bude s tou napnutou smyckou opruz. U BD nebo Metoliu proste cvaknes do ocka a je posekano.
Radek12:34:25 08.08.2017
odpovědět 
      Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Britove to mají fakt vychytané! Pokud bych chtěl s očkem sahl bych asi po Wild counry. Já nevím jak to ti angláni dělají, ale fakt v tom jsou o dost lepší než zbytek světa (myšleno friendy, čoky, hexy) a je v podstatě jedno jestli je DMM nebo WC. Za mě u friendů vede DMM, důvody jsem už popsal výše... absence očka neřeším, pravda převážně lezu volně a nebo se o to snažím. :-)
Ztko21:11:22 08.08.2017
odpovědět 
    Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Je to tak DMM jsou na hákování fakt špatný a těch pár cm rozdílu (žebřík do smyčky nebo do pevného oka) je někdy nepříjemně znát a BD se opravdu líp zakládají. V malých velikostech jsou ještě hodně oblíbené Alieny - zvlášt do mělčích spár jsou super (podobně fungují BD X4). BD a Metolios oba dělají offsety - ty se hodí specielně v Yosemitech do výtluků po skobách.
10:29:55 09.08.2017
odpovědět 
     Re: Mensi Friendy na pisek
Kdyz uz je tu ta rec i o malych friendech... Ma nekdo zkusenost s ruznymi hejbatky o velikostech mensi nez 0.3 BD C4? Ma cenu kupovat treba BD C3 nebo X4, nebo se vic hodi BllNuty? Pocitove se mi zda, ze ty ballnuty v mekci hornine, treba na pisku, nebudou tak drzet
Radek15:05:00 09.08.2017
odpovědět 
      Re: Mensi Friendy na pisek
BD C3 i X4 v malých velikostech jsou super, ale člověk se musí naučit tomu věřit :-)
21:07:06 09.08.2017
odpovědět 
      Re: Mensi Friendy na pisek
Tlamu jsem nehodil ani do jednoho, zkoušel jsem si založit jakty malý BD tak ballnuty a z obojího jsem měl dobrej pocit. Popravdě řečeno mám z těch malejch hejblat lepší pocit než z těch velkejch. Ten velkej ve velký spáře viditelně pracuje, jakoby říkal "už mě to tu sere, chci ven na procházku". Ty malý jsou utemovaný v malý spáře, co oči nevidí to srdce nebolí, ty malý na mě působěj skoro tak dobrým dojmem jako když si zatluču skobu.

Nevýhoda ballnutů je, že se prej po tlamě hůř vyndavaj než frendy.

Výhoda ballnutů je nižší cena, jsou i do užších spár, vyšší pevnost u nejmenších, větší rozsah u nejmenších. Kromě toho, na klasiky jsou potřeba koule, takže bych šel jednoznačně do ballnutů.
honza09:36:25 11.08.2017
odpovědět 
       Re: Mensi Friendy na pisek
To je dobry argument. Nakonec je asi nejlepsi mit oboji, jen to teda chce prachy... Treba na zulu a klasiky v horach bych to nejak neresil a asi bral ty ballnuty vzhledem k parametrum. Ale na klasiky na tvrdem pisku mne nejak pocitove stale pripada ze ten friend bude fungovat lip... Asi se budu muset zeptat nekoho z mistnaku v Pfalzu, pravda je ze jsem tu fakt u nikoho zatim ty ballnuty nevidel.
Radek10:33:18 11.08.2017
odpovědět 
        Re: Mensi Friendy na pisek
Jako, našinec je dilematu, jestli si vzít na Sušky nebo na Panťák frendy nebo ořechový koule naštěstí asi ušetřenej.

Pokud se však bojíš poškození skály ballnutem, pak není důvod se v obavách zastavit u frenda. Byl bych tedy sám k sobě důslednej a vzal si do Pfalzu smyčky.
honza10:52:37 11.08.2017
odpovědět 
         Re: Mensi Friendy na pisek
Ja tu pobliz bydlim a na ceskem pisku jsem toho az tak moc nenalezl, takze smyckovat ani moc neumim :D Behem roku jezdime na vikendy do Pfalzu snad kazdej druhej tyden, kdyz se to zprumeruje, a jeste jsem nikoho nevidel smyckovat (fakt piskarsky po Cesku/Sasku, hodiny nepocitam). Bohuzel, na poskozeni skaly se tady vubec nehraje. Je to sice tvrdsi a navic do tech friendu a coku se fakt moc nepada, protoze kdyz uz se pada, tak je tam obvykle kruh... Vtipny ale je, ze treba magovat se oficialne muze od 7+, coz je pravidlo pro poteseni tech par klasiku co tu jeste je a kdyz se podle toho chovas (tzn. kdyz magujes v 7-, ktera je ve skutecnosti tak 8-, tak na tebe nikdo nerve) tak je vsechno OK. A to je asi tak jediny pravidlo. To co vadi podle me mnohem vic je rybareni, coz se tu bezne praktikuje a nikomu to nevadi a to co vidis na vrscich vezi je casto fakt smutny... Takze pak je jasny, ze je tu kazdymu jedo, jestli se spara trochu vydroli nebo ne...
Radek11:04:55 11.08.2017
odpovědět 
          Re: Mensi Friendy na pisek
Aha.. Nemyslel jsem ohledy na skálu a na tradici, myslel jsem, že ty sám se bojíš, že ballnut se při tlamě z pískovce vytrhne. V takovém případě bych se ale bál, že se vytrhne i frend.
honza11:26:58 11.08.2017
odpovědět 
           Re: Mensi Friendy na pisek
lezl jsem na tvrdém v Annotu a v Pfalzu a malého frendíka jsem radši vždy posichroval smyčkou. Není to žádný beton jako na Gritu
13:28:19 11.08.2017
odpovědět 
     Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Alieny? Nic španělského bych už nekoupil. Tím spíš, pokud na tom závisí život.
09:42:26 10.08.2017
odpovědět 
      Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Španělský jsou Totemy, ne? Alieny jsou od Fixe. Nebo je Fixe španělská značka?
P.10:15:06 10.08.2017
odpovědět 
       Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
ano, fixe je španělská značka. ano, alieny vyrábí stejný majitel
16:04:29 10.08.2017
odpovědět 
        Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
ještě k těm totemům - to je baskická značka
16:05:22 10.08.2017
odpovědět 
        Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
Tak to pak jo. Na webu jsem našel nějakou americkou adresu.
P.19:01:30 10.08.2017
odpovědět 
         Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
taky bych to skrýval
08:38:23 11.08.2017
odpovědět 
          Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
:)
Chudák malej umaštěnej Španěl se snaží vystupovat jako velký bílý americký gringo, a stejně se to provalí.
P.11:00:03 11.08.2017
odpovědět 
 Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
http://www.outdoorgearlab.com/topics/climbing/best-climbing-cams
10:24:58 10.08.2017
odpovědět 
  Re: Friendy BD vs. RockEmpire a pod.
tam chybí asi 5 dalších výrobců a cca 10 typů hejbátek.
08:45:33 11.08.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Vesnická památková zona VI Skály u Kamenického šenova
Olympijská vesnice VIIc Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (20)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi